Ton Gunter noodgedwongen teruggehaald k Rien Klink stopt volgend jaar zeker ORANJE Coach van het kampioenschap terug naar Australië Harpe Davids aan de slag Van de Worp beste junior 11 Duivenberichten Juventus dames zonder trainer Bruidspaar van de maand? ,,Ik krijg het te druk als eigenaar" HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1992 PAGINA 13 SCHIEDAM - Ad Bijl, al wordt hij door velen nog altijd Addie genoemd, gaat een moeilijk jaar tegemoet bij de kersverse tweede klasser HBSS. Met het zelfde elf waarmee vorig jaar Jan van der Hoek het kampioenschap binnen haalde, maar dan zonder de sterke middenvelder Nico Konijnenburg, moet Bijl het hoofd in de tweede klasse boven water zien te houden. Versterkingen dienden zich in de over schrijvingsperiode welis waar aan, maar geen van die nieuwelingen kan vol gens Bijl direct in het eer ste worden ingepast. Van daar ook dat de in de twee de klasse debuterende trai ner vorige week met suc ces een beroep deed op Ton Gunter om toch weer te komen spelen. „We misten potentieel in de voorhoede, zo bleek. En het is belangrijk om een goede start te maken. Van daar", legt Ad Bijl uit. Van de nieuwkomers is Martin Vermeulen inmiddels alweer af gevallen. De van PPSC afkom stige middenvelder trok vanwe ge familie-omstandigheden zijn overschrijving in. Hij bekent echter ook dat Bijl hem vanaf de eerste dag negeerde. „Ik heb toch bij PPSC in de derde klas se gespeeld, maar hij heeft me nooit een echte kans gegeven. Ik mocht slechts één keer een helftje meedoen. Ik ga nu weer lekker bij 'PP' in het derde spe len". Afgelopen zaterdag maak- te Ton Gunter, die na het vorig seizoen gestopt was, zijn rentree in het eerste van HBSS in de met 2-1 gewonnen wedstrijd te gen derde klasser BVCB. Gun ter zag zelf de noodzaak van zijn terugkeer in. „Het was na de verloren bekerwedstrijd te gen SVM gewoon even paniek. Er moest iets gebeuren", aldus de aanvaller, die nog maar zo kort weer begonnen is dat hij nog geen nieuwe voetbalschoe nen heeft gekregen (of ge kocht?). Of Rob Sebel, afkom stig van GSS, de basis elf zal halen weet Bijl nog niet. De sympatieke Sebel speelde in elk geval in de voorbereiding elke wedstrijd in het eerste. Geduld Ook Ad Bijl is doordrongen van het feit dat hij een oude en klei ne spelersgroep tot zijn beschik king heeft. Zeker omdat basis speler John van der Zouwen een dezer dagen voor een maand op vakantie gaat naar Indonesië. „Toch beschikt HBSS over een potentieel aan spelers die er aan komen. Er zijn voldoende spelers van rond de 21 jaar die ik kan gaan in passen. Die jongens kloppen na drukkelijk aan de deur en voor sommige staat die deur zelfs al op een kiertje. Er zijn dus vol doende mogelijkheden om te gaan verjongen. Maar als trai ner wil je natuurlijk altijd heel veel, alleen moet je uitkijken dat je niet te snel die jonge jon gens voor de leeuwen gaat gooi en. Zeker niet als je net komt kijken in de tweede klasse", meent Ad Bijl. Contractspeler Hoewel hij op de hoogte was van het spelersmateriaal van HBSS, hij had ze als trainer van Strijen - tweede vorig seizoen achter HBSS met zes punten achterstand- tweemaal zien spe len, solliciteerde hij toch zelf als opvolger van Jan van der Hoek. „Ik ben nog niet in de weelde dat ze mij benaderen", bekent Bijl eerlijk. Ad Bijl is in deze re gio geen onbekende, want hij speelde vier seizoenen bij Her mes DVS. Daarvoor was hij contractspeler bij het Rotter damse Excelsior. Hij startte zijn voetballoopbaan bij Overmaas, waar hij op 16-jarige leeftijd in het eerste debuteerde bij Ab Fa- fie, nu trainer van FC Utrecht. De bij PTT Telecom werkzame systeembeheerder stopte op zijn 27e al met voetballen, noodge- dwongen. Een slepende menis cusblessure. „Die periode aan de zijkant beviel me eigenlijk wel. Ik trainde bij 's Gravendeel de A-junioren en later ging ik met die knapen door naar de se nioren. Ik trainde en begeleidde het tweede, derde en elftal on der 23 jaar. Met al die teams ben ik in die jaren kampioen geworden. Omdat inmiddels mijn blessure geheel verdwenen was, speelde ik zelf ook nog wel eens met het eerste of één van de andere elftallen mee. Ik had toen al mijn diploma oefen- meester 2 géhaald, toen Strijen mij ineens benaderde. Strijen was toen nog tweede klasser. Uiteindelijk degradeerden zij en werd ik trainer van een derde klasser. En dat ging vorig jaar niet slecht. We eindigden als tweede met een periodetitel en haalden de finale van de na- competitie, die helaas verloren ging. In januari was echter al besloten dat ik weg moest en dat Jaap Viergever (een zeer be kende trainer in de top van het amateurvoetbal-red) de nieuwe man moest worden", licht Bijl zijn doopsel. „HBSS sprak me aan. Ze draai en ten tijde van de onderhande lingen, dat was in januari, bo venin de derde klasse mee. Het was een volwassen elftal en een vereniging die hogerop wil. Ik wil dat zelf ook, dus dat paste uitstekend bij elkaar", zegt de pas 31-jarige Ad Bijl, die bijna zeker dit seizoen de cursus voor het oefenmeester 1 diploma gaat volgen. Aanvallender Ad Bijl maakt zijn debuut met HBSS in de tweede klasse B, waarin het topclubs als DSVP, RVVH, Spijkenisse, Baren- drecht en Excelsior P. treft. „Dit zijn voor de spelers na tuurlijk heerlijke wedstrijden, maar het gaat natuurlijk toch allemaal om de doelpunten. In tegenstelling tot vorig jaar wil ik de ploeg iets aanvallender laten spelen. Daarmee wil ik niets ten nadele van mijn voorganger Jan van der Hoek zeggen. Jan heeft het uitstekend gedaan, met een eigen concept, dat succes had. Ik heb met Jan ook uitgebreid gesproken over deze ploeg en een prima verstandhouding. Door de gewijzigde regels zijn we bijna wel gedwongen anders te spelen. In het verdedigende concept van Jan kon er nog weieens een balletje teruggelegd worden op doelman Van Eijs- den. Door de nieuwe regels kan dat niet meer. We zullen daar om een stuk verder van het doel moeten spelen. De opzet is om met twee spitsen en vier middenvelders te gaan spelen. Het verdedigende systeem, het wapen van vorig seizoen, blijft ongeveer ongewijzigd. Ik moet eerlijk zeggen dat het ons nog niet helemaal goed afgaat het nieuwe spelletje. Zaterdag tegen BVCB speelde we de eerste helft erg goed, maar in de tweede helft zakte het weg", meent Bijl, V y. die met HBSS tot aan de win terstop op het complex van SVV haar thuiswedstrijden af werkt. „Dat veld was voor de meeste spelers wel even wen nen. Het is namelijk een ontzet tend breed veld". Nobel streven Dat HBSS zich bij ingaan van het tweede klasserschap niet heeft weten te versterken, steekt Bijl enigzins. „Ik had er graag twee goede spelers bij gekregen. Maar zoals bekend krijg een speler van HBSS een tas en een paar voetbalschoenen en verder niets. Dat is een nobel streven. Deze groep levert dan ook een prima prestatie. Bovendien wil len ze allemaal heel graag en kunnen ze het ook. Onze doel stelling voor dit jaar is dan ook handhaven en hopen dat we dan toch wat aantrekkings kracht krijgen op goede voetbal lers uit de regio", besluit Bijl, die echter moet zorgen drie ploegen onder zich te houden. Uit de tweede klasse degraderen komend seizoen namelijk drie elftallen. SCHIEDAM - De 'job' van Tim Zoehrer zit erop. De Australische coach van Excelsior'20 is vanmiddag om kwart voor één naar zijn vaderland vertrokken. Met Singapore Airlines vlucht 319 vloog Zoehrer via Singapore naar het Au stralische Perth. Drie sei zoenen was Tim Zoehrer coach bij de Schiedam mers en hij was de eerste coach onder wiens leiding Excelsior'20 het lands kampioenschap binnen haalde. „Ik denk dat zowel Tim Zoeh rer als Emerson Trotman daar toen een grote inbreng in heb ben gehad. Tim Zoehrer is na tuurlijk een prima all rounder, die toen zowel met bowlen als batten uitstekend voor de dag kwam, zeker omdat de Neder landers het toen nog weieens lieten afweten", zegt Eric Dul- fer, de routinier en captain van Excelsior'20, die Zoehrer van ochtend naar Schiphol begeleid de. „Ik heb het hier prima naar m'n zin gehad. Ik ben tevreden en verlaat Excelsior'20 met een goed gevoel", zei Zoehrer van- avochtend vlak voor zijn ver trek naar Schiphol. „Het was toch iets bijzonders om vorig jaar met een Nederlandse club landskampioen te worden". Zoehrer gaat komende maan den bij het Australische Perth spelen, een cricketniveau dat vergelijkbaar is met het zoge naamde testniveau. Volgend seizoen keert hij zeker niet te rug naar Nederland. „Ik ga vol gend jaar in Engeland spelen, alleen voor welke club is nog niet bekend. Ik heb enkele op ties", aldus Zoehrer. Over zijn taak als coach is Zoehrer kort maar krachtig: Waste of time" (verspilling van de tijd-red). Daarom zal ik als ik ooit terug keer in Nederland nooit geen coach meer worden. Ze denken dat ze het allemaal al kunnen". In de drie jaar dat Tim Zoehrer bij Excelsior'20 speelde, kwam hij 52 innings aan bat en maak te daarin 1897 runs. Als bowler pakte hij in totaal 101 wickets ten koste van 2085 runs. Bo vendien pakte ook nog 17 cat ches. In de drie jaar sloeg de ge wezen testspeler van het Austra lisch team twee centuries. In zijn eerste wedstrijd voor Excel sior'20 op 5 mei 1990 153 runs tegen Kampong was de eerste keer. Een maand geleden kwam hij in de wedstrijd tegen VCC tot een knap totaal van 173. Dat aantal had Zoehrer afgelo pen weekend ook moeten halen om dit seizoen aan een totaal van 1000 runs te komen. Om dat het zaterdag verregende bleef Zoehrer op een seizoensto taal van 823 steken. Sjouwen Voor Eric Dulfer, die de laatste wedstrijden de taak als captain van Zoehrer had overgenomen, betiteld hem als een ware prot. „Vergeet niet dat hij in zijn ei gen land bijna aanbeden wordt. Hij is daar echt een hele grote. Ik moet dan ook eerlijk zeggen dat ik in al die jaren nog nooit een buitenlandse coach met spullen voor het team heb zien sjouwen. Hij had een uitsteken de instelling en wilde altijd win nen. Bovendien was hij ook na al die jaren nog gek van het spelletje. Hij bowlde graag en hij batte graag. Toch denk ik dat het na drie jaar goed is om uit elkaar te gaan". VLAARDINGEN - Op de in oktober te houden ledenvergade ring van voetbalvereniging HBSS zal voorzitter Rien Klink be kendmaken dat hij volgend seizoen als aftreden. Klink, al 21 jaar voorzitter van de net naar de derde klasse gepromoveerde Hargaparkers, liet eind vorig seizoen in deze krant al weten te overwegen zijn hamer aan een ander over te dragen. Inmiddels staat dat besluit vast. Rien Klink is sindskort eigenaar/ direc teur geworden van een groot kartonnagebedrijf en drukkerij in Zaandam. Hij was daar reeds werkzaam als directeur. Die nu veel drukkere werkzaamheden zijn voor hem niet meer te com bineren met zijn functioneren als voorzitter. „Volgend weekend bijvoorbeeld moet ik vier dagen naar Zweden, waar de grootste kartonfabrieken van Europa zijn. Daardoor mis ik het tweede competitieweekend", aldus de 52-jarige Klink. Vanaf heden gaat Rien Klink en het bestuur op zoek naar de juiste opvolger. „Ik hoop zo snel mogelijk een geschikt persoon te vinden, zo dat ik de gelegenheid heb hem in te werken", zegt Klink, die er overigens alles aan zal doen om de andere bestuursleden, van wie enkele ook al jaren deel uit maken van het bestuur, te over tuigen dat zij zijn vóorbeeld niet moeten volgen. „Het zou een slechte zaak zijn als er ineens een compleet nieuw bestuur zou komen", verduidelijkt hij. Klink, al meer dan 25 jaar bestuurs lid bij HBSS en daarvoor vorig jaar gehuldigd met de zilveren KNVB-speld, zegt niet te vertrekken bij HBSS. „Ik blijf zeker nog actief. Ik zal mijn club niet in de steek laten". SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 426.59.97 SCHIEDAM - De Chr. Muziek vereniging Harpe Davids pakt vrijdag 4 september de draad weer op. Vanaf die dag worden de repetities van het korps her vat. Het B-orkest repeteert maan dagavond van 18.30 tot 19.15 uur, waarna het harmonie-or kest volgt van 19.30 tot 21.30 uur. De miniretten oefenen woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur, de majoretten van 19.30 tot 21.00 uur. De drum fanfare tenslotte repeteert vrij dagavond vap 19.30 tot 21.30 uur. Alle repetities vinden plaats in het verenigingsgebouw 'De Tamboerijn', aan het Faassen- plein 203. De bijeenkomsten zijn vrij toegankelijk voor be langstellenden. SCHIEDAM - De duivenhou- ders van de SCV De Postduif hadden het afgelopen weekend twee vluchten op het program ma staan. Vanuit Orleans vlo gen 398 jonge duiven terug over een afstand van 478 kilometer. De lossing vond plaats om 11.40 uur met een zuidwesten wind. De eerste prijsduif arri veerde om 17.40 uur en de laat ste was om 18.12 uur terug. De eerste tien prijzen waren voor 1, 8, 9 en 10; C. de Jonge, 2; G. Barzilay, 3, 5 en 7; H. P. Jan sen, 4; A. Brouns - Schemkes en 6; C. Baanvinger - Aarts. De tweede vlucht was vanuit St. Ghislain over een afstand van 170 kilometer. Deze duiven werden om 11.50 uur gelost met een zuidwestenwind. De eerste duif van deze vlucht meldde zich al weer om 13.53 uur en de laatste sloot om 14.04 uur het concours. De tien winnende duiven waren van: 1; C. de Jon ge, 2; Th. Stieber - Jelyt, 3, 7 en 10; Chr. Breur, 4 en 8; J. Vrauwdeunt, 5; L. Triel, 6; L. Toutijn - Homburg en 9; H. P. Jansen. Ook PV De Vrijheid nam deel aan de vlucht vanuit Orleans. Vandaar werden om 11.40 uur 185 jonge duiven gelost voor de terugreis. De eerste was er al weer om 17.21 uur en de laatste volgde om 17.50 uur. De tien snelste duiven waren van: 1, 3 en 4; H. Egberts, 2; R. Wijnties, 5 en 10; F. Bodeving, 6, 7 en 9; Wagteveld - Ehinger en 8; J. Bakker. PV De Vrijheid nam dit week end ook deel aan een wedvlucht vanuit Moeskroen over een af stand van 152 kilometer. In to taal waren er 171 jonge en oude duiven ingekorfd. Vanwege de regen werden de duiven pas om 12.40 uur gelost. De aankomst van de eerste duif was om 14.16 uur (een gemiddelde snelheid van 95 kilometer per uur) en de laatste duif was er om 14.25 uur. De uitslag was: 1; R. Heinsbroek, 2 en 7; Wagteveld - Ehinger, 3, 4, 6 en 9; H. Eg berts, 5; A. van der Wilt, 8; R. Wijnties en 10; P. van Diest. SCHIEDAM - Nog voordat het nieuwe basketbalseizoen is be gonnen, kan de Schiedamse bas ketbalvereniging Juventus al weer op zoek naar èen nieuwe trainer/coach voor de damesse- lectie. Frits Spaak, die aan het eind van vorig seizoen had toe gezegd het trainen en coachen van de dames op zich te nemen, meldde zich afgelopen af. Spaak heeft een baan in het Oosten van het land gekregen, reden om van het trainerschap alsnog af te zien. VLAARDINGEN - Bij de kwart triathlon van Delft is Dennis van de Worp, één van de jongste leden van de triath lon vereniging Rijnmond (TVR), eerste geworden bij de junioren. De inwoner van Maassluis legde de 1500 meter zwemmen, ruim 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlo pen onder vreselijk slechte om standigheden (regen en wind kracht zeven) af in een tijd van/ 2 uur 7 minuten en 13 secoi}- den. Daarmee bleef hij de ove rige junioren ver voor. De re sultaten van de andere TVR- ers: Dennis Lamers (Vlaardin- gen 2.07), Rob Visser (Vlaar- dingen 2.10), Richard de Groot (Schiedam 2.20), Alex de Wilt (Vlaardingen 2.23), Leo Ruijs- broek (2.23). Veteraan Peter van Klaveren stelde met zijn tijd van 2.24 enigzins teleur. Door bandenpech viel hij bui ten de prijzen. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. VLAARDINGEN - Om in de eerste wedstrijd van het seizoen zo te moeten verliezen was vast niet de wens van TSB-trainer Jan van der Laan. Met twee nieuwkomers, René Fokkinga (Zwaluwen) en Herman de Roo (HSC) dacht hij de wedstrijd naar zijn hand te kunnen zetten. Niets was minder waar. Op ei gen veld verloor TSB de beker wedstrijd tegen Leonidas met 1- 3. In de beginfase liet TSB goed aanvallend voetbal zien, er wa ren duidelijk aspiraties om te gaan winnen. Seref Akansel be vestigde dat door na het uitspe len van een aantal Leonidas verdedigers een prima doelpunt te scoren, 1-0. Na die treffer bleef er weinig meer over van het zelfvertrouwen. Het initia tief werd volledig overgelaten aan de Rotterdamse bezoekers. Het was dan ook meer dan lo gisch dat de 1-0 voorsprong niet lang stand hield. Door een fout van Herman de Roo kon Johan Pastoor gelijkmaken. TSB pro beerde daarna tevergeefs meer druk uit te oefenen op het Rot terdamse doel. Meer dan een kopbal van René Fokkinga zat er niet in. Lange tijd bleef de stand daarna gelijk, totdat Leo nidas aanvoerder Jan Wagelaan zich met het aanvalsspel ging bemoeien. Hij speelde heel ge makkelijk enkele TSB-ers uit, en schoot op het doel. Zijn schot was weliswaar niet hard, maar werd van richting veran derd, zodat doelman Peter Schaap kansloos was, 1-2. Na de thee was de thuisploeg de be tere ploeg, vooral over de lin kerflank stichtte TSB het nodige gevaar. Veel kansen gaf Leoni das niet weg. Zij volstonden met het uitsluitend naar voren schieten van de bal, in de hoop daarmee gevaar te stichten voor het TSB-doel. Door de goed spelende laatste man Paul de Jong, hij kon zo door de defen sie lopen, werd de eindstand be paald op 1-3. Ondanks de nederlaag blijft Jan van der Laan positief over ko mend seizoen. In zijn derde jaar als trainer van TSB heeft hij ge noeg van de RVB en vindt hij dat er zo snel mogelijk naar de vierde klasse KNVB gepromo veerd moet worden. Tot gü toe bezigde Van der Laan, in het dagelijks leven wijkagent bij de Vlaardingse politie, deze woor den elk jaar. In de beginfase van het seizoen ging het dan meestal al direct mis. „Een aan tal factoren binnen TSB geeft een duidelijk positieve bewe ging te zien", weerlegt Van der Laan de kritiek. „Allereerst de spelers zelf. Zij zijn overtuigen der met het voetbal bezig. Zij weten dat het doel alleen te be reiken is door hun eigen invul ling en inzet bij de wedstrijden. De individuele spelers weten wat ze moeten doen. Daarnaast is de ploeg aangevuld met een paar goede spelers, waar ik het nodige van verwacht", aldus Van der Laan. René van den Berg, afgelopen seizoen één van de betere TSB-ers, is herstellen de van een lastige blessure. Hij traint inmiddels al weer mee met de selectie. Overigens heeft TSB ook een nieuwe verzorger: Marco van Unen. Jan van der Laan wil altijd graag aanvallend voetbal spe len. Dit jaar doet hij echter con- sessies. „Als we uit deze afde ling willen promoveren, dan is het helaas noodzakelijk anders te gaan spelen. We starten met degelijk voetbal, vanuit een ge sloten verdediging, heel nadruk kelijk gericht op resultaat. We gaan spelen om te winnen, zon der risico's te nemen. Dat wordt ook ons motto dit jaar. Alle duels moeten gewonnen wor den. Als iemand bij TSB binnen komt moet hij niets anders te horen krijgen dan winnen. Zo hopen we uit deze lastige afde ling te komen. Het zal en het moet dit jaar echt lukken. De spelers zijn er samen met mij van overtuigd dat we in de vier de klasse thuishoren", zegt Jan van der Laan fel. Aanstaande dinsdag speelt TSB de laatste oefenwedstrijd van deze voorbereiding. Om 19.00 uur is Ursus in het Hargapark de tegenstander. HBSS gaat moeilijk jaar tegemoet Ab Bijl de nieuwe trainer van de kersverse tweede klasser HBSS. I In de wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen BVCB maakte Ton Gunter (midden) zijn rentree bij HBSS. T im Zoehrer verlaat tevreden Excelsior'20 Tim Zoehrer driftig bezig runs te maken. Na drie seizoenen heeft hij vanmiddag Nederland verlaten. TSB verliest in de beker

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 13