Ruik Russisch, ruik Maroussia en 't temperament van Slava IJ unRin De lucht in met Joop! en even schrikken met Issey «al VERKOOPMEDEWERKER BINNENDIENST ADVERTENTIES WORDEN GELEZEN« ZIETUWEL. Te koop: mnmm. Te koop: TJ Simonis Verf bv Damessli 2 voo? Herenslips Warmbloedige geur met naam van Moskou's modetalent opeen Katoenen meisjespanty's m/iroussm HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1992 PAGINA 8 Issey Miyake, de man achter het prikkelende Oosterse wa ter. Misschien was ik de enige in de joyeus aangeklede zaal, die vaag werd bekropen door een onbestemd gevoel van mede dogen voor de man op het po dium. Een Rus. Slava Zaïitsev. Mode- ontwerper. Begin vijfti ger, stekeltjeshaar en met zo'n ouderwetse vadermoor denaar om. Geen mens, die zo'n stijf openslaand punt- boord in het Westen nog draagt, maar voor Slava Zaïit sev is het zo'n beetje z'n artis tieke handelsmerk, leek me toe. Hij staat er mee op alle foto's. Waar hij zelf eind juni mee in zijn handen stond op die gala avond aan de Rhein in Diissel- dorf? Een fles. Een robijnrood getinte flacon met in gouden letters zijn naam er op. Slava Zaïitsev wordt -wie weet- we reldwijd b&roemd. Met Ma roussia. Want zo heet de geur, waar zijn naam aan verbonden is. l'Oreal kwam op dat idee. En koppelde daarmee een za kelijke opzet aan het artistie- Met 'Nightflight' naar de ster ren. ke talent van een Rus in hart en nieren. In Moskou is deze mode-ont werper, tekenaar, dichter en to neelman, meer dan bekend. Laat dat gezegd zijn. Hij is er o.m. algemeen direkteur van het Huis van de Mode in Mos kou, waar hij jaarlijks twee col lecties voor ontwerpt. Met bij elk model altijd en hoe dan ook een hoed. En dat voor vrouwen, die hij het liefst groots ziet. Breedgeschouderd. Een vrouw, die staat. Franse beroemdheden, zoals Pierre Cardin, Mare Bohan, Guy Larroche en nog andere sterren aan het mode-firma ment ontdekten een kwart eeuw geleden al de kreatieve gaven van Slava tijdens een modetreffen in Rusland. Eigen lijk lag het Westen toen al voor hem open als hij het onneem bare ijzeren gordijn maar een kiertje opzij had kunnen schui ven. Maar de in 1938 geboren Slava Zaïitsev kon niet. En vooral: wilde niet. Rusland had en heeft zijn hart en ondanks alle bijna niet te nemen hinder nissen, vooral voor begaafde mensen als zo'n warmbloedige artiest, bleef hij voortploeteren in de eigen omgeving. Meer werkend met grauwe, dan uit nodigende stoffen. Zijn gevoel voor kleur soms alleen kwijt kunnend als tekenaar en niet in kleding. Soreal Eind tachtig kwam de kente ring. Toen pas kreeg hij de ge legenheid het Westen te ont dekken en het Westen, zoals Parijs en Florence, ontdekten Slava. l'Oreal ook. Al voor de Oostblok muren naar beneden gingen had het bedrijf in sa menwerking met Sovjet minis teries een bedrijf voor kosmeti- sche en lichaamsverzorgende producten gepland vlak bij Moskou, waar bij de realisering zo'n 70 miljoen in werd geïn vesteerd. Soreal ging het heten en vijf tot zes procent van de wereldmarkt wilde l'Oreal van uit die Russische vestiging gaan bedienen. Daar kan dan best een stimulerende impuls bij passen. Alice... Een nieuwe geur werd het. Een honderd procent Russische, zeg maar Slavische, met een in Rusland beroemde naam er aan verbonden. Slava Zaïitsev. En 't ging, naar ik al schreef, Maroussia heten. Of dat niet Russisch klinkt... MrfROUSSM VAZAfREV OU5A-5AI ctNSwavN-,,, Robijnrood met een dop als de torens van Russische ker ken. Bij de promotie van Marous sia wordt ook het accent ge legd op de bevrijding van de Russische vrouw. Op deze foto zien we haar nog strak kijkend in uniform... Waarom dan toch dat vage ge voel van mededogen met een man, die intussen ook als pro fessor verbonden is aan een technische hogeschool in zijn land en een opleiding voor Sov jet-Italiaanse mannequins? Ik vond hem tijdens de gala intro ductie van Maroussia, waar meer dan honderd journalisten uit 't Westen getuige van wa ren, even een moment een soort 'Alice in Wonderland'. Door en via die plotselinge be kendheid buiten de eigen gren zen, kon Zaïitsev ineens be schikken over de prachtigste stoffen, o.m. uit Italië. Glamour materialen. Wat een luxe. Maar ondanks z'n ingeboren mode instinct was het hem naar mijn gevoel net even iets te veel. Kon hij er net niet mee uit de voeten. Wanneer je altijd op een mager rantsoen hebt ge staan, kan een vol gedekte ta fel je toelonken, maar of je het allemaal op kan... Hij liet en laat het zich echter allemaal perfect aanleunen en bleef smi- len tegen het voor hem gulle Westen. Geen twijfel Dat zijn geur, door knappe par fum createurs gecomponeerd, zal worden opgepakt: daar twij fel ik geen moment aan. l'Oreal kent het klappen van de zweep. Wist bijvoorbeeld Gloria Van- derbilt vrij recent tot grote Op hem viel het oog van l'O real: Slava Zaiitzev. hoogte te stuwen. Investeerde vele miljoen in Maroussia, want ik geloof, dat we er met z'n al len meestal geen idee van heb ben hoeveel het kost eer een nieuwe creatie in de winkels staat. Snuif mee de komende herfst als vanaf de maand september dat uitermate gecompliceerde Oosten van Europa via Zaïitsev te 'ruiken' valt. Want ergens heeft die Slavische doordouwer met dat boerenkoppie en die vadermoordenaar het verdiend. Jaren '90 De geur zelf is er een van de ja ren negentig. Niet meer opdrin gerig en zakelijk, zoals in de ja ren tachtig soms het geval was, maar vol, vrouwelijk, zoet met een vleug hartstocht, een snuif verleiding en een zweem origi naliteit. Verpakt in wijnrode fles met een dop als de bolvormige torens van de Russisch orthoxe kerken, heeft ook de flacon een warmbloedige uitstraling. Kortom: je hebt wat óp als je Maroussia gebruikt en dat kost je dan vanaf 39,75 voor een 30 ml.vapo. Meer mode-ontwerpers presen teren zich deze september maand geurend en wel. Neem Joop! De Hamburgse designer, die in ons laad meer bekend is om z'n geuren, dan z'n kleding, gok ik. Met Joop! (vergeet nooit dat uitroepteken) gaan mannen via een blauwe, van sterren voorziene fles de lucht in. 'Nightflight' is namelijk de uitdagende naam voor de nieuwste geurcreatie voor de man. Fris, modern, uitdagend en zonder sky als de limit... met 'Nightflight' en Joop! ga je naar de sterren. Wat je zo'n nacht vlucht kost? 58,- voor een af ter shave, 75,- voor een 75 ml eau de toilette. De Lancaster Group komt e^mee. 4 Mode-freaks kennen zijn naam, de grote massa niet. Issey Miy ake, de Japanner, die in Euro pa indrukwekkende modespo ren achterliet. Hij heeft nu ook een reukwater. Letterlijk. Want de geur, waar aan deze beroemdheid z'n naam verbond, ziet er uit als water, heet dan ook TEau d'ls- sey' en dat komt meer Frans, dan Japans over. Vergis je niet met dit vocht. Het is net als met een jonge borrel. Die ziet er ook onschuldig uit tot je er een slok van neemt. TEau d'lssey' komt hard aan. Is met geen ander parfum te vergelijken. Indringend, scherp, zuiver, even schrikken. Tenmin ste, dat vind ik van dit Oosterse water voor de Westerse vrouw. Met 85,- voor 50 ml zit deze Japanse creatie in de topgroep. Ellen Ney zet het in Nederland op de markt. Van mode-ontwerper Georges Marciano (schijnt vooral in Amerika beroemd te zijn) mag je raden... 'Guess?', oftwel: raad eens, heet de geur, die eveneens deze september maand zowel voor de man als de vrouw onder datzelfde 'Guess?' wordt gebracht. Ac ceptabel, niet al te extreem, geen geweldige opvaller, maar wel plezierig, zo komt dit raad sel bij mij over. De man is met 49,95 voor 50 ml goedkoper uit dan de 'Guess?'-vrouw met ƒ85,-. 0 ...fraai gedecolleteerd, haren in de wind, de blik op de toe komst gericht: zo stapt ze nu de wereld in. Laten we dat dan maar voorzichtig hopen... Berkenwoudestraat 22 Rotterdam Lombardijen Voor schilder, bouw, scheepvaart en industrie. WELKE SCHILDER RUILT ZIJN LADDER IN VOOR EEN BALIE Wij zijn op zoek naar kandidaten voor de funktie van: Wij bieden: - zeer gevarieerd werk goede toekomstmogelijkheden - prettige werkkring - goede verdienste opname in pensioenfonds Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer H.B. Harmsen, telefoon 010-4322888 (privé 01890-15030). Uw sollicitatiebrief met uw CV kunt u sturen naar: Simonis Verf bv, Postbus 91001, 3007 MA Rotterdam, t.a.v. afd. Personeelszaken. VERVEN - GEREEDSCHAPPEN - KLIMMATERIALEN - SPUITAPPARATUUR De werkzaamheden bestaan uit: - balieverkoop - uitvoeren van balieorders - telefoonorders opnemen orders verzendkiaar maken Wij vragen: een energieke medewerker - diploma gezel schilderen - representatief - cijfermatig inzicht SCHIEDAM Vlaardingerdijk 71 Keurig 3-kam.app. op beg. grond, bw.jaar 1990. Ind.: woonkamer, open keuken 6.00x6.10, si 2.60x4.30, si 3.00x4.00, douche 2.60x1.60, balkon, kelder. Koopsom 135.000.- k.k. SCHIEDAM P.K.O.-laan 99 gerenoveerd 3-kamerapp. Ind.: woonkamer 11.30x4.30'm met open keuken, badkamer, toilet/douche, sl.k. 3.25x4.80, si 2.30x2.00. Koopsom 79.500.- k.k. Damespullovers 100% Acryl in 3 kleuren. Maten S t/m XL 29.95 Damesleggings Katoenen leggings in vele kleuren. Maten S t/m XL 9.95 Damesblazers Flannel blazers in 2 grijstinten. Maten 38 t/m 44 59.95 Damestops Katoenen tops met kant. Maten S t/m XL 14.95 Damespantalons Bijpassende pantalons in de maten 38 t/m 44 39.95 Damesjacks Twill jacks.in 2 kleuren. Maten 36 t/m 44 49.95 Damesblouses 100% Viscose in 3 kleuren. Maten 38 t/m 46 39.95 Damesbermuda's Twill bermuda's in 3 kleuren. Maten 36 t/m 44 29.95 Damesblouses ■In 3 kleurenkombinaties. Maten 40 t/m 46 39.95 Damesrokken Flannel rokken in 2 grijstinten. Maten 38 t/m 44 39.95 Fantasiepanty's Zwart in diverse dessins. Maten 36/40 t/m 46/50 2.95 jmessweatshirts Met borduur in diverse kleuren. Maten S t/m XL 39.95 Damespantalons Twill pantalons in 3 kleuren. Maten 36 t/m 44 39.95 Opaque panty s 40 Denier panty's in 5 kleuren. Maten 36/40 t/m 44/46 7.95 Alléén op dinsdag 8 september koopt U. Van woensdag t/m zaterdag In vele kleuren. Maten 92 t/m 146 Normaal 5.95 3.95 5.95 Damestops Elastisch katoen met kant. In zwart en wit. Maten S t/m XL 14.95 Damestops 100% Katoenen tops in zwart en wit. Maten S t/m XL Vlaardingen Dr Wiardi Beckmansingel 7, Vlaardingen-Holy Winkelcentrum 'De Loper Maassluis Winkelcentrum "Koningshoek", Delft "In de Veste".* Naaldwijk Rembrandtstraat 17 s-Gravenzande Winkelcentrum "Gravenhof", Wateringen Winkelcentrum "Vliethof Hoek van Holland Prins Hendrikstraat 227 een rubriek voor vrouwen en andere mensen.. Rcakties op of bijdragen aan deze rubriek sturen aan redaktie 'UW THU1SKRANT' EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-3190292 st AV ZAlTS£\ Cl ABA 3AHUEB M O O U Paris 36/92 J Rotferddmsedijk 411b 3112 AP Schleddm Telefoon: 010-473 25 55' Telefd* 010-426 87 51 totlerdomsedljk 411b 3112 AP Schleddm Telefoon: 010 -473 25 55' telefax 010-426 87 51 MODIEUS EN MOOI ^MtPELIGSB

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 8