Het Nieuwe „We zijn geen collectief' Zaterdag 19 september Korsbun EOiFFuros OnldekNu Uw Tweede Ik. Pearle Pearle Is Kijkplezier. Inzameladressen i 29.95 35.00 9.99 kans om een van de vijftig zweefvlieglessen te winnen Bart de Leede over eigen college: Met de neus in het water Gevaarlijke medicijnen gestolen FANTASTISCH OM ER GOED UIT TE ZIEN Rommelmarkt uit nood GEBR. DE BLOCK PRESENTEERT! Stadsblad g-c 10,- KORTING (Met Een Gratis Tweede Bril.) Joseph Guy Flacon E spray Magere varkens lappen Opvangplaatsen vluchtelingen STICHTING KINDEROPVANG KATJA KINDEROPVANG IN EEN GASTGEZIN Deze week in Varia: SCHIEDAM - „Het college is geen collectief en functioneert daardoor niet goed. Het wil of durft op sommige punten geen standpunt in te nemen en daar ben ik absoluut niet blij mee. Want de nu voor ons liggende periode is cruciaal voor deze coalitie. We kunnen ons echt geen vertragingen meer permit teren". Deze harde kritiek is vreemd genoeg niet afkomstig van de oppositie in de Schie- damse gemeenteraad, maar van een wethouder zelf. Bart de Lee de (Groen Links en wethouder van Welzijn, Sport, Volksge zondheid en Milieu) is van me ning dat er iets moet veranderen binnen het college, wil de ideeënfase van het gemeentebe stuur nu eindelijk eens plaats maken voor een uitvoeringsfase. In zijn eigen partijblad De Spot maakt De Leede duidelijk zich te ergeren aan de werkwijze van zijn collega's in het college. Het ontbreekt aan open overleg. „Er wordt teveel in bilateraaltjes (overleg tussen twee wethouders onderling, red.) geregeld. De discussies moeten echter open en bloot in het college gevoerd worden en daar moeten dan de knopen worden doorgehakt. Dat gebeurt te weinig". Een duidelijk voorbeeld is, vol gens De Leede, de migrantenno ta. „Dat duurt ook al weer veel te lang. Ook daar hadden al veel eerder beslissingen kunnen worden genomen. Maar B&W durft niet met een gezamenlijk standpunt te komen en ver schuift de verantwoordelijkheid naar de fracties". Bart de Leede, met z'n 32 jaar de benjamin van het college, vervolgt: „Ondanks dat uit dit college aantoonbaar meer komt dan uit het vorige, is het naar mijn mening lang niet voldoen de. De belangrijkste oorzaak is dat het college als collectief niet goed opereert. Men heeft slechts aandacht voor zijn eigen be leidsterrein en weigert aan sec toroverschrijdende discussies mee te doen. Het zijn allemaal eilandjes". „Men tolereert het ook niet als je je op een collegiale manier met andere sectoren wil be moeien. Ik ben het langzamer hand een beetje zat om steeds het initiatief voor dergelijke dis cussies te nemen. Ik geloof ook niet dat er verandering in zal komen. Wat dat betreft ben ik pessimistisch over dit college", aldus de wethouder. Ondanks zijn kritiek wil De Leede toch graag nog een perio de doorgaan met dezelfde coali tie. „De verhoudingen in de coalitie zijn prima. Het is een coalitie, waar veel uit kan ko men. De fractievoorzitters he^ ben een uitstekende verstand houding en zijn op een con structieve manier bezig met het bestuur van de stad. Ik denk dan ook dat het goed is als Groen Links, D66 en PvdA minstens nog één periode door gaan". SCHIEDAM - Door nog onbe kende oorzaak reed een 24-jari- ge Rotterdammer dinsdagoch tend rond 9.30 uur met zijn auto het water langs de Polder weg in. Toen de politie arriveer de, stond de auto met de neus in het water, maar waren de be stuurder en zijn passagier al op de kant geklommen. De auto moest worden weggetakeld. SCHIEDAM - Uit een wo ning aan de Halleystraat is maandagochtend een schou dertas gestolen, waarin be halve geld en pasjes ook medicijnen zaten. Die medi cijnen heten 'DEPAKINE' en zijn bestemd voor epilep- sie-patienten. De vrij grote pillen zijn verpakt in strips. De medicijnen zijn zeer ge vaarlijk voor kinderen. Bij inname knniten zij in coma geraken. Wie de medicijnen vindt, wordt dringend verzocht contact op te nemen met de politie, telefoon 4494499. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Tegen inlevering van deze bon op een behandeling (geldig t/m 3 oktober 1992) OPTICIENS SCHIEDAM - Het Ouderen werk van de parochie St. Jan de Doper organiseert zaterdag 12 september een rommelmarkt in een noodlokaal van scholenge meenschap Brandersstad, aan de Parkweg 214-216. De rom melmarkt begint om 10.00 uur. Het materiaal, dat tijdens de rommelmarkt wordt aangebo den, was oorspronkelijk be stemd voor hulpbehoevenden in onder meer Polen en Roeme nië. De goederen zijn de afgelo pen weken voor dit doel ingeza meld. De ruimte, waarin de spullen (voornamelijk meubilair en huishoudelijke artikelen) wa ren opgeslagen, wordt echter op korte termijn gesloten. Het Ou derenwerk van de parochie St. Jan de Doper heeft geen ver vangende ruimte kunnen vin den. Omdat de goederen nergens an ders kunnen worden opgesla gen, hebben de parochieleden besloten ze van de hand te doen via een 'door nood gedwongen rommelmarkt'. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de activiteiten van het Ou derenwerk SCHIEDAM - Auto-inbraken vonden de afgelopen dagen plaats aan de Munterstraat (au- toradio-cd-speler en autotele foon), Rotterdamsedijk (gereed schap, helm, kleding en benzi ne), Parkweg (radiocassettere corder en verrekijker), Kater straat, Penninglaan en wederom Parkweg (alle radiocassettere corder). SCHIEDAM - De ge meente Schiedam en de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis willen de openingsdag van de Bran dersfeesten aangrijpen om aandacht te vragen voor de ellende in Schiedam's partnerstad Velenje in het voormalige Joegoslavië. Zaterdag 19 september worden zestien gebouwen, verspreid over de stad, opengesteld voor de inza meling van goederen. Bo vendien houdt het Leger des Heils die dag een col lecte. Met deze actie geeft Schiedam gehoor aan een noodkreet, die Velenje eni ge tijd geleden deze kant opstuurde. De grote initiator van de Schie damse actie is Jan Brouwer van het gemeentelijk Bureau Kabi net en secretariaat. Hij is een aantal malen in Velenje geweest en heeft met eigen ogen gezien in welke ellendige situatie Schiedam's partnerstad ver keert. Na zijn laatste bezoek aan Slovenië, enkele maanden geleden, liet Brouwer het college weten dat hulp dringend ge wenst is. In juli vorig jaar verklaarde Slo venië zich onafhankelijk, waar na het vrijwel direct werd ge confronteerd met een inval van het Joegoslavische leger. Twee SCHIEDAM - Vele tientallen organisaties en instellingen heb ben hun medewerking toegezegd aan de hulpactie voor Velenje. De volgende gebouwen zijn zaterdag 19 september van 11.00 tot 15.00 uur geopend voor het inzamelen van hulpgoederen: Woudhoek: Openbare basisschool De Klinker, Warmoezenier- straat 38; Clubgebouw De Tamboerijn, Faassenplein/Nijhoff- plein en Zaal de Noord, Kerkweg 46. Groenoord: Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein en St. Martinuskerk, Willem Andriessenlaan 65. Nieuwland: Dienstencentrum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766; RK kerk O.L.V. Visitatie, Dr. Schaepmansingel 3-5 en Magnalia Deikerk, Albardastraat 67. West: Bejaardencentrum Frankeland, St. Liduinastraat 10 en Het Rode Kruis, Van Beverenstraat 40. Centrum: Stadhuis, Grote Markt 1 en Gebouw Leger des Heils, Lange Haven 27. Oost: Stadskantoor, Emmastraat 1 en Kluphuis Oost, Galileï- straat 86. Zuid: Clubgebouw Zuid, Dwarsstraat 42 en Bethelkapel, Nieu we Maasstraat 68. Voor de hulpactie is ook een bankrekening opengesteld: reke ningnummer Bondsspaarbank 81.32.80.540 t.n.v. Aktie part nerstad Velenje. 50% KORTING op onze horloges SEIKO COMMODORE van 32.95 voor 20 ml kilo GROENELAAN - HAGASTRAAT weken lang woedde een felle strijd, waarbij veel slachtoffers vielen en grote schade werd aangericht. Nog steeds onder vindt de Sloveense bevolking daarvan de gevolgen. Vluchtelingen Toen de oorlog zich verplaatste naar Kroatië en Bosnië-Herce- govina, werd Slovenië over spoeld met vluchtelingen uit de strijdende gebieden. Zo ook Ve lenje, een stad met circa veertig duizend inwoners. „Onze partnerstad kreeg in kor te tijd zo'n vierduizend vluchte lingen te verwerken, dat is dus tien procent van de eigen bevol king", vertelt burgemeester Rei- nier Scheeres. „De bevolking van Velenje heeft deze mensen, voornamelijk vrouwen en kin deren, gastvrij opgevangen in hun eigen woningen. De huizen zitten dan ook bomvol. De eco nomie in Slovenië ligt echter nagenoeg stil. De bevolking heeft zelf al een nijpend tekort aan voedsel en goederen en dat tekort wordt nog eens versterkt door de aanwezigheid van de duizenden vluchtelingen". Nadat Velenje enkele maanden terug haar partnersteden om humanitaire hulp vroeg, zegde Schiedam deze onmiddellijk toe. „We hebben echter eerst ge wacht tot de vakantieperiode voorbij was, want we willen zo veel mogelijk Schiedammers be reiken met onze hulpactie", ver telt Jan Brouwer. „Velenje heeft meer aan veel hulp in septem ber dan aan een beetje in juli en augustus". Zaterdag 19 september, gelijk met de opening van de Bran dersfeesten en de Landelijke Gemeentedag, wordt een groot scheepse inzamelingsactie ge houden. Op zestien plaatsen in de stad kan men tussen 11.00 en 15.00 uur goederen afgeven. „Het gaat voornamelijk om baby- en kindervoeding, baby- en kinderkleding vooral voor de winter, kinderschoenen, was middelen voor persoonlijk en huishoudelijk gebruik, bliic-con- serven en hoofdkussens zonder schuim, maar ook lakens, de kens en speelgoed zijn wel kom", legt Jan Brouwer uit. Via de bekende 'kerstpotten' houdt het Leger des Heils in de stad bovendien een collecte, waar van de opbrengst wordt ge bruikt voor de aanschaf van ba byvoeding. Dit zal in Slovenië worden gekocht. Transport Voor het vervoer van de goede ren naar Velenje rekent Schie dam op de medewerking van de lokale transportondernemingen. Bovendien zullen vrachtwagens van een Sloveense wasmachine fabrikant, die zijn produkten exporteert naar Duitsland, doorreizen naar Schiedam om hier hulpgoederen in te laden. De hulpactie concentreert zich op één dag, maar al vanaf don derdag 17 september kan men goederen afgeven in het Stads kantoor en in Kluphuis Oost, aan de Galileïstraat 86. Boven dien benadert Radio Schiedam tijdens de Brandersfeesten het bedrijfsleven met het verzoek de hulpactie te ondersteunen. Zondag 27 september zal het to tale resultaat van de 'Aktie Partnerstad Velenje' aan burge meester Scheeres bekend wor den gemaakt, waarna de ge meente de financiële opbrengst zal verdubbelen. SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wet houders legt de gemeente raad binnenkort een voor stel voor om het aantal op vangplaatsen voor vluchte lingen en asielzoekers in Schiedam uit te breiden van de huidige 24 tot 140. Bur gemeester Reinier Scheeres verwacht dat eind dit jaar al de eerste nieuwe opvang plaatsen kunnen worden ge realiseerd. „Hoewel het een hele klus zal worden, want de vluch telingen - we denken hierbij in eerste instantie aan Kroaten en Somaliërs - moeten natuurlijk wel in goede woningen worden on dergebracht en zo ruim is de Schiedamse woning markt niet", zegt Scheeres. Medio 1994 moet het to taalaantal van 140 opvang plaatsen een feit zijn. firrn-iS SERVICELIJN 010-4796199 Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 4735818 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 73 OPLAGE 42.150 Stadsblad Schiedamse hulp voor partnerstad Velenje Weer naar school SCHIEDAM - Zo'n beetje als laatsten in het land, zijn ook de kinderen in het Rijnmondgebied afgelopen maandag begonnen aan het nieuwe schooljaar. Voor de meesten wordt het weer flink 'blokken' voor een goed rapport-, tentamen- of examencijfer. Voor de vierjarigen betekende afgelopen maandag de eerste kennismaking met een nieuwe fase in hun leven. Zij vormen dit schooljaar de leerlingen van groep 1. Na een paar jaar veilig te hebben vertoefd 1 onder de vleugels van vader en moeder en wat spelevaren in een peuterspeelzaal, gaat nu ook voor hen A ltflkTQ K GT1 het grote werk beginnen. Dat gaf hier en daar wat emotionele tafereeltjes. rvuiwivi uivvti Voor de leerlingen van de basisscholen De Kameleon en De Harlekino in Schiedam betekende de start van het nieuwe schooljaar ook een eerste kennismaking met een nieuwe school. Beide basisscholen zijn, vanwege de teruggelopen leerlingenaantallen, gefuseerd en gaan sinds deze week door het leven als Openbare Basisschool De Kameleon/De Harlekino. Het hoofdgebouw is gevestigd aan de Thorbeckesin- gel, terwijl het pand van de Voormalige Harlekinoschool, aan de Burg. Van Haarenlaan, voortaan als dependance zal fungeren. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen 3 AARMODE. VOOR DAMES EN HEREN SCHIEDAM Lorentzlaan 010-4152016, SCHIEDAM Winkelcentrum Spaland 010-4703602, NIEUWERKERK A/DIJSSEL Winkelcentrum Reigerhof 01803-18137, ROTTERDAM Warenhuis Ter Meulen (beneden) 010-4148900 Wie nu 'n bril bij Pearle koopt, krijgt er een complete bril gratis bij. Maar wel graag even deze adverten tie meenemen. Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Nederland. Daar vindt u ook de exacte voorwaarden. Schiedam, Hoogstraat 61 (naast M&S) - Spijkenisse, Nieuwstraat 182 (ABC-gebouw) - Vlaardingen, Liesveld 14 (tussen C&A en V&D) - Rotterdam, Pearle Ter Meulen (in de kelder); Binnenwegplein 23 Pearle Express: Zuidplein Hoog 938 (naast V&D): Hoogstraat 198 (t.o. V&D) De gemeente Schiedam organiseert zaterdag 19 september een gote hulpactie voor de bewoners van de Sloveense partnerstad Velenje. Onder meer in het Stadskantoor worden hulpgoederen ingezameld. A i etos Dh| Lange Haven 107-109 3111 CD Schiedam Gastouderburo Telefoon 010-4265819 Zoekt u voor uw kind kinderopvang of wilt u bij u thuis 1 tot 4 kinderen opvangen en verzorgen? Gastouderburo Katja brengt gastouders en vraagouders met elkaar in kontakt om kinderop vang voor kinderen van 0 tot 12 jaar in een gezin mogelijk te maken. Het opvangtarief voor een kind bedraagt 3,- per uur. Voor meer informatie kunt u geheel vrijblijvend kontakt opnemen met Joke Bassant van Gastouderburo Katja op dinsdag en don derdag tussen 9.00 en 10.30 uur. Adres en telefoonnummer: zie hierboven. Het UI. IllCU"» niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1