Veel publiek bij SVV- DHS „Deze twee gouden medailles spreken me enorm aan Geen fanfare voor Willem Noorduin ORANJE m Gebit stuk? Peter Snel alweer terug als damescoach Frans Slingerland ontzet als KNBB-lid Erik Kolmeijer en Jan 't Hoen weten wat scoren is Deltasport vergeet de doelpunten Schiedam hoopt op finaleplaats Meisjes op inbrekerspad Revanche van TYR-atleten Duurdere skateboardbanen VERINGMEIER TANDTECHNIEK Duivenberichten Thema-avond SMA sportblessures HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 PAGINA 13 SCHIEDAM - Het was zondagmiddag op Harga een heerlijk voetbalmid dagje. Dat was volgens SW's trainer Hans Schin kel het allergrootste plus punt van de derby in de vierde klasse G tussen SW en DHS (2-2). „Er was veel publiek en er is een leuke en aantrekkelij ke wedstrijd gespeeld", al dus Schinkel. „Een pro motie voor het Schiedams voetbal en vooral voor SW dat weer een beetje uit de anonimiteit aan het komen is". Over de pun- tendeling was Schinkel evenals zijn collega John Corver van DHS niet hele maal content. „We hebben vijf kwartier op de helft van DHS gespeeld en dan toch maar gelijkspelen. Ei genlijk hebben we een punt te weinig. Aan de an dere kant moet ik eerlijk zeggen dat DHS tot twee maal toe de kans heeft ge had om op 1-3 te komen. Daarom valt er met de uit slag te leven", meende Hans Schinkel. „We heb ben de beste kansen gehad om te winnen, want Marco Eshuis had gewoon vier doelpunten moeten maken. We hadden hier gewoon twee punten moeten pak ken". DHS begon, net zoals in de ouverture van het seizoen (7-2 winst op Centra Portugues), nerveus aan de wedstrijd. „We lieten ons in die fase veel te ver terugdrukken door SVV. Dat was ook een verdienste van de thuisploeg", vond Corver na derhand. In dat eerste gedeelte van de wedstrijd kwam SVV ook op een 1-0 voorsprong. Greg Gorré haalde ineens van zo'n 25 meter uit. Doelman An- dré Heine kon weinig uitrichten omdat hem, door de drukte in zijn strafschopgebied, het uit zicht werd ontnomen. Een klei ne tien minuten later, de 22e minuut, werd Jan Könemann uit het veld gestuurd. Hij beging een overtreding op Jan van Gend. Mondeling De verwijdering van Könemann was na afloop hèt gesprek. Vol gens Hans Schinkel en veel an deren werd Könemann in eerste instantie geel voor gehouden, pas later besloot de arbiter hem uit het veld te sturen met een rode kaart. „Op het wedstrijd formulier noteerde de scheids rechter dat hij alleen een rode kaart heeft getrokken. Maar ie dereen heeft kunnen zien dat hij eerst geel liet zien. We gaan de zaak dan ook mondeling laten behandelen", aldus Hans Schin kel, die de rode kaart een be hoorlijke zware straf vond. „Ze ker omdat ik van Jan weet dat hij niet eens iemand kan schop pen!!". Vader geworden Door het wegvallen van Köne mann moest SVV zijn voorhoe de terugbrengen naar twee spit sen, omdat Ronald Palsrok te- rugschoof naar het middenveld. Overigens ontbrak Peter van Velzen als diepste spits. Hij was donderdag voor de tweede keer vader geworden. Inmiddels had DHS de nerveuse start achter zich gelaten en speelde het met verve. Kansen op de gelijkma ker bleven dan ook niet uit. Tot tweemaal toe kwam Martin Kool in een unieke positie om de 1-1 te laten aantekenen. Eerst kopte hij niet doeltreffend en even later- volleerde hij volle dig mis, terwijl hij alle tijd en ruimte had om aan te leggen voor een zuiver schot. Toch werd het 1-1. Een van de linker- 12 kant genomen hoekschop werd door de SVV-defensie wegge werkt. Van buiten het straf schopgebied kogelde Hennie Rigters op het doel van Alex de Jonge. Zijn pegel belandde ech ter op de paal, maar de attente Marco Eshuis kopte alsnog in. Diezelfde Eshuis was vlak na rust wederom succesvol, inmid dels zijn zesde treffer in twee duels. Michel Bol speelde met een lange pass Eshuis aan, die met een schitterende techniek het leder achter De Jonge deed belanden: met zijn rechter voet legde hij de bal stil en haalde direct uit met links, 1-2. Zelfzuchtig Na de derde treffer in deze wed strijd ging SVV met man en macht drukken op het doel van de bezoekers. Het was echter Marco Eshuis die de beste kan sen kreeg middels de razend snelle counters van Corver-bri- gade. Tot tweemaal toe was de gewezen spits van PPSC in de unieke gelegenheid om de wed strijd te beslissen. Maar Eshuis wilde blijkbaar zijn eigen pro ductie opschroeven ten koste van het resultaat. In beide ge vallen was hij te zelfzuchtig, ter wijl medespelers er beter voor stonden. In de slotfase bracht Hans Schinkel Gerrie Overman in voor Steve Berggraaf om meer stootkracht in de lucht te krijgen. Zeven minuten voor tijd pakte de zet van Schinkel goed uit. Een hoge bal werd door Hans Loovens bij de twee de paal teruggelegd en Overman kopte 2-2 in. Bijna had SVV nog de volle winst gepakt, toen Wilco Berenschot een solo af rondde met een poeier op de onderkant van de lat. Komende zondag speelt SVV bij koploper SMC, de Schiedamse koploper. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 426.59.97 SCHIEDAM - Dinsdag avond vijf voor tien stapte Willem Noorduin zijn ou derlijk in Schiedam weer binnen. Om zijn nek twee gouden medailles behaald tijdens de Paralympics in Barcelona. Voor de deur geen fanfare, uitgelopen buren of een burgemees ter, slechts enkele kennis sen en een paar fotografen verwelkomden de 'golden boy'. De wachtenden had den een flink portie geduld aan de dag moeten leggen, want de komst van Wil lem Noorduin liet bijna twee uur op zich wachten. „Het was een enorme cha os op Schiphol, ergens ging namelijk een deur te vroeg open, toen wij op onze koffers stonden wachten. Daardoor kwam er een heleboel feestende en hossende supporters binnen. Probeer in die drukte je koffer maar te vinden uit in totaal 120 witte koffers", zei de im mer goedlachse Noorduin. „En dat was nog niet alles, want er was ook nog van dat noodza kelijk bobo-gepraat van D'An- cona en Pieter van Vollenho ven. Ze hebben niet met mij ge sproken. Dat hoeft van mij ook niet, ik houd daar niet zo van", aldus een nuchtere Willem Noorduin. Maximaal In Barcelona presteerde de 25- jarige Schiedammer maximaal. Op beide onderdelen waarop de student wiskunde aan de Leidse universiteit uitkwam, behaalde hij goud en vestigde hij een nieuw officieel wereldrecord. Op het kogelstoten kwam hij tot 11.99 meter en bij het discus werpen tot 34.26 meter. „Eigen lijk ben ik op beide afstanden al een keer verder gekomen, maar die records zijn niet officieel er kend". In beide disciplines on dervond Willem Noorduin, trainend bij Rotterdam atletiek (voorheen AVR), de meeste concurrentie van de Amerika nen, het land dat de meeste me dailles won. „Bij het kogelsto ten verbeterde eerst een Ameri kaan het wereldrecord, hij kwan tot 11.46. Daarna sloeg ik hem gelijk neer door 11.99 te stoten. Uiteindelijk kwam hij niet ver der dan 11.67. Het was jammer dat ik een ongeldige poging maakte, want anders was ik over de twaalf meter gekomen". Terugkijken „Bij het discuswerpen was er voor me ook een Amerikaan. Hij wierp 33.98 en dacht dat hij gelijk de gouden plak had. Ik kwam toen tot 34.26 en had goud", doet Noorduin zijn re laas van de twee wedstrijden. *-oSÜA'P SCHIEDAM - De softbalsters van Wilton Fijenoord Schiedam zijn maandagavond stipt op tijd, tien uur, vertrokken naar Pribram, een plaatsje onder de Tsjechische hoofdstad Praag. Schiedam, dat in middels is gedegradeerd uit de hoofdklasse, vertegenwoordigd dat Nederland in het Europa cup 2 toernooi. Pribram ligt op zo'n 1000 kilometer van Schiedam. We gaan nu 's avonds laat weg, dan zij we over veertien uur daar. Precies mooi op tijd om direct het hotel in te kunnenzei scheidend voorzitter Wiebe Pannekoek, die ook meeging. De verdere groep Schiedammers bestaat uit 14 speelsters, twee coaches, één manager en enkele supporters. Twee speelsters konden de trip vanwege hun werkzaamheden niet meemaken. In totaal bestaat het Schiedamse gezelschap uit 26 mensen. Schiedam gaat niet alleen uit puur prestatief oogpunt naar Tsjechoslowakije, er zit volgens Wiebe Pannekoek ook een stukje medemenselijkheid bij. We hebben een heleboel spullen bij ons, die voor ons overbodig zijn, zoals trainingspakken met de naam van onze vorig sponsor, knuppels, handschoenen en dergelijke. Dat kunnen, zo neb ik me laten vertellen, daar goed gebruiken", zei de voorzitter over de geste, die te vergelijken is met de actie die Feyenoord vorig seizoen opzette toen een Albanese ploeg de tegenstander was. Over de tegenstand tijdens het Europa cup 2 toernooi is bij de Schiedamse afvaardiging weinig tot niets bekend. „Het is nu vlak voor ons vertrek nog niet eens zeker of alle ploegen die zouden ko men ook daadwerkelijk komen", zei Pannekoek. „Er bestaan twij fels over Rusland, Engeland en Zweden", wist coach Rob van der Linden te vertellen. „Zoals meestal in Europese wedstrijden in honk- of softbal verwachten we de meeste concurrentie van de Italia nen. Als moeten we de Tsjechen ook niet onderschatten", aldus Van der Linden. „Daarom reken ik eigenlijk wel op een finaleplaats", aldus Van der Linden, die samen met Gilbert Ostiana nog geen be slissing heeft genomen of zij volgend jaar wel of niet doorgaan bij Overigens won de Schiedam mer tijdens de wereldkampioen schappen in 1990 in Assen op beide onderdelen ook al goud. „Toch spreken deze gouden me dailles me veel meer aan. Dat geldt toch ook voor de spelen van valide. Iedereen weet over acht jaar nog dat Ellen van Lan ge goud haalde in Barcelona. Maar weet iemand nu nog dat Eric de Bruin in Tokio zilver won bij het discuswerpen. Dat is iedereen veel sneller vergeten. Daarom ben ik zo blij met deze twee medailles. Daar kan ik over veertig jaar nog op terug kijken", vertelde Noorduin,, die in Seoel - vier jaar geleden - al zilver won bij het discuswerpen. „Ik was vooral innerlijk heel blij. Ik ben niet zo'n iemand die dan zich 's avonds klem gaat zuipen. Ik ben een binnenvet ter. Trouwens vanwege mijn medicijen mag ik geen alcohol. Ik zou me dan letterlijk klem zuipen", merkt hij niet ge speend van humor op. Doortrainen Omdat Willem Noorduin al vroeg tijdens de Paralympics in actie kwam was hij de tweede week vrij. „In die tweede week heb ik nog enkele dagen doorge- traind met Rinus de Moor, die in een andere klasse pas later in de week zijn wedstrijden moest afwerken. Wij zijn hier als een ploeg met drie man op de tech nische werpnummers en dan help je elkaar ook. Ik heb ver der veel sou veniers gekocht". Andere evenementen dan het atletiek heeft Noorduin dan ook niet bekeken. „Ik zou niet eens weten wat de Nederlandse rol stoelbasketballers hebben ge daan", zegt Noorduin, die don derdag door de gemeente Schie dam gehuldigd zal worden. „Ik ga gewoon door", zegt Wil lem Noorduin over zijn toe komst na de twee gouden me dailles. „Voorlopig ga ik even iets minder trainen, zo'n vier keer per week, omdat ik dit jaar wil gaan afstuderen. Wat ik daarna ga doen weet ik nog niet. In 1994 zijn de wereldkampi oenschappen in Berlijn en over vier jaar zijn er weer Olympi sche Spelen in Atlanta. Of ik daar weer mee ga doen, weet ik nog niet. Ik stel mezelf nooit doelen. Het eerste wat ik nu voorlopig ga doen is een beetje slapen. Daar ben ik wel aan toe". SCHIEDAM - Aan het Faassen- plein is vrijdagochtend in twee woningen ingebroken. Uit de eerste woning worden geld en sieraden vermist, terwijl bij de tweede inbraak het huis zo overhoop werd gehaald dat nog niet bekend is wat er werd ge stolen. Getuigen hebben twee circa 16-jarige meisjes in de straat gezien, die nieuwgierig di verse woningen binnengluur den. De jonge vrouwen waren vermoedelijk van Zuid-Europe- se afkomst en hadden beiden lang, zwart haar tot op de rug. Een vrouw was gekleed in een lange donkere rok, de ander in een lange gele rok. Reparatie klaar terwijl u wacht SCHIEDAM - Na het afzeggen van Frits Spaak als trainer/ coach van de dames van basket balvereniging Juventus - hij kreeg onverwachts een baan in het oosten van het land - is Pe ter Snel weer bereid gevonden het trainerschap op zich te ne men. Peter Snel was de afgelo pen seizoenen ook al de trainer/ coach Van de dames en was ge stopt om zich toe te kunnen leg gen op zijn taak als voorzitter. Nu de ploeg omhoog zat was Snel bereid het trainingspak voorlopig weer aan te trekken, totdat er een opvolger gevonden is. De damesselectie van Juventus is in vergelijking met vorig sei zoen ongewijzigd: Daniëla Boogerd, Hilde Buitenhuis, Wendy Polder, Danielle Reabel, Bianca Scholten, Conny Voor baak en Karin van de Woestij- ne. De bankspeelsters uit het tweede team worden later aan gewezen. De heren van Juventus hebben wel een nieuwe man gekregen. Peter van der Sluys volgde Frans Wentholt op, die de afge lopen seizoenen tweemaal pro moveerde. Van der Sluys is voormalig speler en coach van het Maassluise Deca Eagles. Pe ter van der Sluys, woonachtig in Hoek van Holland, heeft voor alsnog elf spelers uitgekozen voor de herenselectie. Eén daar van zal later als bankspeler wor den aagewezen. De elf zijn: Wil lem Doornik, Raymond Ham, Vladan Jankovic, Atilla Gultu- na, Ronald Jonkman, Dennis Cleef, Martin van Dijk, Marius Hoegaarden, Sjors Derksen, Pa trick Evers en Ronald van Ooij- en. Voor zowel de dames als de here begint de competitie in het weekend van 25 en 26 septem ber. WATERWEG NOORD - „Het geval Slingerland" heeft nog een staartje gekregen. Frans Slingerland was ten tijde van een groots promotieweekend in 1991 PR man van het district Nieuwe Waterweg Noord van de Nederlandse Biljart Bond en belast met de sponsorzaken rondom het weekend. Frans Slin gerland zou hebben gerommeld met de financiën rondom dat weekend. Nadat het distriktbestuur het kwalijke reilen en zei len van Slingerland bij de distriktsstrafkamer (DSK) aanhangig had gemaakt, heeft de DSK de zaak in behandeling genomen. De strafkamer heeft Slingerland schuldig bevonden. De dis trictsstrafkamer heeft hem de volgende straffen opgelgd: hij wordt ontzet uit het lidmaatschap van de KNBB, gedurende tien jaar mag hij geen functies en bevoegheden vervulen of werkzaamheden verrichten voor biljartverenigingen en distric ten. Bovendien moet hij een boete van tien gulden (zijnde de procedurekosten) betalen. Overigens kan Frans Slingerland te gen de uitspraak beroep aantekenen. De sportredactie van Het Nieu we Stadsblad ontving naar aan leiding van het interview met SW's voorzitter Frans de Vos Burchart, vorige week vrijdag in deze krant, de onderstaande brief. Ondergetekenden protesteren hierbij tegen de uitlatingen, van Dhr. De Vos Burchart, welke in genoemd interview zijn weerge geven. Hierin wordt o.a. gesteld dat de huidige en reeds afgetre den bestuursleden een wanbeleid hebben gevoerd. Ondergetekenden vinden het schandalig dat een (nog niet eens officieel gekozen) voorzitter zich zo laatdunkend uitlaat over zijn bestuursleden. Deze be stuursleden zijn in het verleden uit bittere noodzaak in het be stuur getreden om er toen geen andere kandidaten waren te vin den. Zij hebben hun taken naar eer en geweten voor deze vereni ging uitgevoerd en verdienen het zeker niet om op deze manier nagetrapt te worden. Dhr. De Vos Burchart wat denkt u dat u hiervoor krijgt? Wat ons betreft krijgt U een rode kaart!!!! Florence Tettelaar, Anneke van der Linden, Coby Dolleman, Rens Dolleman, Karin Krowin- kel, Marria Peulen, Boudewijn Steenbergen, Yvette van Ger- ven, Wil Nettenbreijer, Martin Meerwijk, A. van Dijk, Wilferd Hoenderkamp, Hans Bel en Elly Steenbergen. WATERWEG NOORD - De triathlon vereniging Rijnmond (TVR) nam afgelopen zaterdag met ruim twintig leden deel aan de triathlon van Spijkenisse, waaraan TVR elk jaar deel neemt. De watertemperatuur joeg iedere triatleet de stuipen op het lijf, want 16 graden was wel heel erg koud. Voor de re creanten betekende dit dat zij slechts 600 in plaats van 1000 SCHIEDAM - De duivenhou- ders van SCV De Postduif na men het afgelopen weekend deel aan een vlucht vanuit Per- rone in Noord Frankrijk. De 218 duiven werden om 8.30 uur gelost voor een terugreis van 248 kilometer. De eerste prijs- duif arriveerde om 11.09 uur, de laatste om 11.22 uur. De eer ste tien prijzen waren voor: 1; L. Triel, 2; J. Vrauwdeunt, 3 en 4; L. Toutijn - H. Homburg, 5; G. Dankelman, 6 en 8; C. de Jonge, 7; C. Baanvinger - Aarts, 9; J. Bokkers - Zantboer, 10; G. Speijer en dochter. Ook de postduivenvereniging De Vrijheid nam aa deze vlucht deel. Vanuit Perrone vertrokken 147 duiven van De Vrijheid. De eerste duif werd door zijn eigenaar om 10.55 uur geklokt. De laatste duif was er om 11.05 uur. De uitslag: 1; R. Heins- broek, 2, en 4; R. Wijnties, 3 en 10; F. Bodeving, (tevens kam pioen over het gehele jaar) 5 en 7; P. van Diest 6, 8 en 9; Wag- teveld - Ehinger. meter hoefde te zwemmen. Voor de deelnemers aan de SPC-wedstrijd bleef de vastge stelde zwemafstand 1500 meter. Na een enerverende wedstrijd eisten Marian Duffels (2.45.50 uur) bij de dames en Dennis van der Worp (2.12.20 uur) bij de junioren elk de derde plaats voor zich op. Michel Rutten was, zoals bijna al het gehele seizoen, de snelste TVR'er. Hij werd in 2.11.20 negende op de voet gevolgd door Robert van der Ent, die met 2.11.40 tiende werd. Een dag later nam een kleiner aantal TVR'ers, negen om precies te zijn, deel aan een triathlon in Wassenaar. Rob Visser was daar de beste van TVR. Hij werd 13e in een tijd van 2.09.26. SCHIEDAM - De plaatsing van drie skateboardvoorzieningen in Schiedam-Noord, West en Oost wordt bijna twee keer zo duur als oorspronkelijk was geraamd. Dit wordt veroorzaakt door de noodzakelijke aanpassingen van de Dr. Zamenhofstraat, die door bewoners en jeugd in Oost als meest ideale lokatie is uitge kozen. Deze aanpassingen ver gen een bedrag van 19.000,-, terwijl in eerste instantie voor de drie skateboardbanen tesa- men een bedrag van 20.000,- werd uitgetrokken. slissinz Schieaa 'am. Het toernooi begint woensdag en duurt tot zondag. Schiedam speelt donderdag haar eerste wedstrijd. Maandagochtend wordt de Schie damse ploeg terug verwacht. SCHIEDAM - „Het is sneu voor de jongens", baalde Deltas port trainer Wolter Bos na af loop. „Je speelt zeker een klas se beter dan vorige week, toen we wonnen, maar nu verliezen we". Deltasport ging in sport park Thurlede zaterdagmiddag met 3-1 onderuit tegen PPSC, dat daardoor direct de kopposi tie in de derde klasse B innam. Bovendien krijgen de spelers van voorzitter Nico Klaasse wit te kousen! Het eerste half uur had PPSC het behoorlijk benauwd tegen de Vlaardingers. De thuisploeg was nog duidelijk op zoek naar de juiste manier om Deltasport te bestrijden. In dat eerste kwar tier kwam Deltasport dan ook op een 0-1 voorsprong. PPSC verdedigde slecht uit waarna Rody Voogd kon voorzetten en Leo van Ree doelpuntte. Daar voor had Deltasport al voldoen de kansen gekregen om de lei ding te nemen („We hadden ge woon 3-0 voor moeten staan", vond Bos"). Maar vooral aan voerder Bartho Westerdijk sprong slordig met de kansen om. Een keer dook hij alleen voor doelman Ron de Kok op, die reddend optrad en later lob- de hij over het doel, alleen voor De Kok. Deltasport kon het enorme veldoverwicht dus niet uitdrukken in meer treffers. Levensgevaarlijk Met scoren had PPSC geen moeite. Het levensgevaarlijke aanvalsduo Jan 't Hoen en Erik Kolmeijer (Leen Bongers kreeg geen vat op hem) was er hoogst persoonlijk voor verantwoorde lijk dat de achterstand binnen drie minuten omgebogen was in een voorsprong. Beide keren gaf Kolmeijer de assist en rondde Van 't Hoen doeltreffend af. PPSC maakte het zichzelf niet echt moeilijk meer en beperkte zich tot het consolideren van de voorsprong. Deltasport probeer de met man en macht, zelfs de niet fitte Ronald Schotel werd nog ingezet, iets aan de achter stand te doen. Overigens haalde Schotel de woede van PPSC op zich door tweemaal overdreven hard in te komen bij doelman De Kok. Schotel werd slechts éénmaal bestraft met een gele kaart. AC Milaan De formatie van Wol ter Bos kreeg nog voldoende mogelijk heden om de stand een ander aanzien te geven, maar de voor- waartsen in de AC Milaan- shirts faalden telkens. Al kwam Bartho Westerdijk na rust nau welijks nog in het stuk voor en dat de verdienste van Martin van Ooijen. „Hij speelde als jonge speler werkelijk een uit stekende wedstrijd en had die Westerdijk geheel in de tas", complimenteerde John van Diggele zijn linksachter. Uitein delijk bepaalde Erik Kolmeijer vlak voor tijd de eindstand op 3-1, al werd er door velen ge twijfeld of de inzet van Kol meijer wel degelijk de doellijn was gepasseerd. Hoe dan ook, PPSC speelde een slimme wed strijd, pakte de twee punten. Het resultaat ging alleen ten koste van vier gele kaarten (Lo- dewijk Westerveld, Jan van der Marei, Ron de Bruin en Erik Kolmeijer). WATERWEG NOORD - Het sportmedisch adviescentrum (SMA) Midden Delfland organi seert maandag 5 oktober aan staande een thema-avond over sportblessures. De avond begint om 20.00 uur in het GGD-ge- bouw Nieuwe Waterweg Noord, Mr. L. A. Kesperweg 44 Vlaar- dingen (het voormalige Cincin- nati-gebouw). De inleiders die avond zijn Ed van Breukelen (chef paramedisch team van de Olympische ploeg) en Kees Noordhoek (sport-fysiothera- peut). Na de pauze is er gele genheid voor de aanwezigen om vragen te stellen. Het einde van de avond staat gepland rond 22.00 uur. Voor informatie kan gebeld worden naar GGD Nieu we Waterweg Noord: 010- 4.34.55.55. i Heerlijke derby eindigt in 2-2 Fusil Oliveira-Lima aan de bal voor SVV. Marcel van Hees (rechts) kijkt toe. Willem Noorduin toont trots zijn twee gouden medailles die hij be haalde tijdens de Paralympics in Barcelona op de onderdelen kogel stoten en discuswerpen. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 13