Surfplankenrace in Lange Haven Rijnmondband organiseert taptoe SLAPEN IS ONS VAK Standwerkers willen het nu graag droog houden Drive-in show Organisator Piet Lam kiest voor spektakel Distillateur onthuld Brussaard zet vraagtekens uitbreiding muziekspektakel Ocis i Cl I I N* Vorktruckwedstrijd: tien liter ijskoud water in je nek slaapcomfort HET NIEUWE STADSBLAD BRANDERSKRANT WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 PAGINA 27 SCHIEDAM - Jeugdvereniging Rode Valken heeft weer een nieuw onderdeel toegevoegd aan het Wa- tersportweekeinde: de surfplankenrace. Tien deelne mers moeten proberen met hun surfplank zo snel mogelijk van de Korenbeurs naar de Koemarktbrug en terug te komen, uiteraard op het water. Maar in plaats van een zeil, gebruiken ze daarvoor peddels. Het wordt dus een kwestie van roeien op de plank. De surfplankenrace is een vondst van Guus Klep- ke, bedenker van een groot aantal waterspelen in de Lange Haven. „Ieder jaar valt er tijdens de ope ningszaterdag een dood moment tussen de activitei ten in de middag en de aanvang van de Gondel vaart. Dat vind ik jammer, want rond half acht 's avonds loopt het aan de Lange Haven toch al vol met mensen, die zich willen verzekeren van een goede plaats voor de Verlichte Gondel vaart. Daar om zocht ik iets om die leemte te vullen en dat werd de surfplankenrace. Een spannend evenement, waarbij Radio Schiedam voor een live-verslag zorgt". De surfplankenrace begint zaterdag 19 september om 19.00 uur en is om 20.00 uur afgelopen. SCHIEDAM - Het parkeerterrein achter de HEMA is woensdagavond 23 september 'gereserveerd' voor één van de bekendste onderdelen van de Brandersfeesten: de taptoe. Ieder jaar kunnen de organisatoren zich verheugen op een warme belangstel ling van het Schiedamse publiek. Ook deze keer ligt de organisatie in handen van tamboer- en trompetter korps 'Rijnmondband', pen korps, dat zowel binnen als buiten Neder land zeer hoge ogen gooit. De Rijnmondband heeft dit jaar voor de taptoe twee andere bands uitgenodigd, die qua muziekstijl te vergelijken zijn met de Rijmond band. Deze twee korpsen zijn 'Het Wapen' uit Maassluis en de 'Flora band' uit Rijnsburg. Ook de Jeugd- Rijnmondband laat van zich horen. Zij mogen, voor de officiële aan vang van het blaasfestijn, het spits afbijten en het publiek alvast flink opwarmen. Hoewel de Rijnmondband nog van niets weet, leven bij het bestuur van de Stichting Brandersfeesten ge dachten om de taptoe volgend jaar, tijdens het tweede lustrum, tot iets groots, iets nationaals (zoiets als de taptoe in Breda) te laten uitgroeien. A. Brussaard, spelend lid en mana ger van de Rijnmondband, weet echter van niets. "Ik denk niet dat men op de hoogte is van de kosten die de organisatie van zo'n nationa le taptoe met zich meebrengt. Zoiets is niet te betalen. Ik beschouw het als een wild plan. Het blijft toch vreemd dat juist wij - als organisa toren van de taptoe - daar niets van af weten". Plantage Het liefst zou Brussaard zien dat men zich in de Brandersstad bezig gaat houden met plannen die ten minste haalbaar zijn. Zoals het ge schikt maken van de Plantage voor muziekuitvoeringen. "Hoe vaak wordt in de muziekkapel nou ge speeld. Bijna nooit toch. Terwijl het een prachtige omgeving is. Egaliseer de boel, en je bent klaar. Nu is het een parkeerplaats voor auto's. Ik weet zeker dat ook andere muziek verenigingen er gebruik van zullen maken. Misschien een goede plek voor de volgende taptoe als we in '93 niet meer achter de HEMA te recht kunnen." De taptoe wordt gehouden op woens dag 23 september en duurt van 20.00 (daarvoor speelt de Jeugd- Rijnmondband) tot 21.30 uur. De Rijnmondband is als vanouds de gast heer tijdens de jaarlijkse Taptoe. SCHIEDAM - De deelnemers aan het 17e Standwerkersconcours van Schiedam hopen vrijdag 25 septem ber op meer medewerking van de weergoden dan vorig jaar het geval was. Toen moest het Standwerkers concours immers worden afgeblazen vanwege de aanhoudende regenval. Dit jaar gaan de rap van de tong ge sneden kooplieden er echter weer met frisse moed tegenaan. Ongetwij feld zal men proberen de marktbe- zoekers met fraaie bewoordingen te overtuigen van de uitstekende kwali teit van hun produkten. Maar het is de deelnemers niet al leen te doen om de verkoop van hun artikelen. Stuk voor stuk trach ten ze ook de eerste prijs van het concours in de wacht te slepen. Vo rig jaar was er geen winnaar aan te wijzen, dus heeft mevrouw Groen uit Harderwijk, die in 1990 de eer ste prijs in de wacht sleepte, nog al tijd geen opvolger. Mevrouw Groen doet dit jaar niet mee aan het Schiedamse Standwer kersconcours. Wel van de partij is de heer B. Keyzers uit Groningen, die twee jaar geleden de tweede plaats voor zich opeiste. Hij gaat nu proberen plantenmest aan de man trouw te brengen. Tot nu toe heb ben zich zo'n twaalf deelnemers aangemeld. Hun verrichtingen zullen worden beoordeeld door een jury, bestaande uit mevrouw J.C. van Krugten (echtgenote van de voorzitter van de Stichting Brandersfeesten), me vrouw W. Voigt (VVV Schiedam), Hans van der Sloot (historicus), Pe ter Stadhouders (raadslid), de heer P. Bothof (bestuurslid BVSC), de heer A. Hertog (O.N.S.) en Nick van Dien (journalist). De jury staat onder leiding van voorzitter de heer A. Esselink, bestuurslid van de Lan delijke Vereniging voor de Ambu lante Handel. De deelnemers zullen worden beoordeeld op originaliteit, spreekvaardigheid en overtuigings kracht. Het 17e Schiedamse Standwerkers concours gaat vrijdag 25 september om 10.00 uur van start aan de Lan ge Kerkstraat. De prijsuitreiking door wethouder Aad Wiegman vindt plaats om 15.45 uur. Het besturen van een vorkheftruck is een beroep èn een kunst. SCHIEDAM - Geen saaie gemeentepolitiek, maar swingen op het Stadserf. Dat kan donderdag 24 sep tember, wanneer de TROS Popformule hier haar tenten opslaat. Van 19.00 tot 23.00 uur klinkt mo derne muziek in de Milk House Disco, verzorgd door bekende discjockeys. Het Melk, de Witte Mo tor dansteam geeft demonstraties van bekende dan sen. Voor de beste dansers in het publiek zijn ieder uur walkmans te verdienen. Vorig jaar werd het Standwerkers- concours afgeblazen. Deze foto geeft duidelijk aan waarom. Het parkoers is flink verzwaard en er doen meer truckers mee aan deze eendagswedstrijd dan vorig jaar, toen het truckfestival voor de eerste keer in de geschiedenis van de Bran dersfeesten werd gehouden. Ook de aankleding van het festijn op het parkeerterrein achter de HEMA zal anders zijn, voorspelt Piet Lam. Zo laat Lam een orkestje aanrukken. Geeft Toyota een show- tje weg. Toont een kunstenares haar werk. En geeft de firma Brandsma een demonstratie met bobcats. "Daarvoor laten we een flinke hoe veelheid stenen en zand aanrukken. Ik verwacht veel van die demon stratie." Met de vorkheftruckwedstrijden wil Piet Lam een specifieke baan in het Schiedamse bedrijfsleven nader be lichten. "Men denkt er vaak te sim pel over. Zo van: "Ach, een beetje sturen en gas geven. Palletje optillen en verplaatsen". Maar goed rijden met zo'n ding is een kunst èn een beroep tegelijk. Daarom mogen al leen professionals, die bijvoorbeeld werken bij Coca-Cola of de glasfa briek, aan deze wedstrijd meedoen. Anders wordt het levensgevaarlijk voor de bezoekers. Vergeet niet dat vlak langs de kant van het traject publiek staat." Organisatie Ongeveer twaalf mensen zijn be trokken bij de organisatie, waaron der juryleden en parkoersbouwers. Lam: "We willen zes hindernissen opbouwen. Eén meer dan verleden jaar. In totaal zullen er zo'n 18 deel nemers zijn. Daar ben ik erg tevre den mee. We moeten ervoor zorgen om iedere keer weer een beter en breder programma te bieden." De vorkheftruckwedstrijden worden gehouden op zaterdag 26 september van 10.00 tot 16.00 uur op het par keerterrein van de HEMA. SCHIEDAM - Gedeputeerde Geor ge Brouwer onthult zaterdag 26 sep tember om 11.00 uur op de Lange Haven het nieuwe Schiedamse standbeeld 'De Distillateur'. Het beeld wordt geplaatst tegenover de Korenbeurs, naast de ophaalbrug. SCHIEDAM - Als het aan organi sator Piet Lam ligt, worden de vork heftruckwedstrijden zeer spektaku- lair. Zo moeten torenhoge pallets met glaswerk niet alleen worden op getild, maar oók verplaatst! En als bij één van de nauwkeurigheidsproe- ven de chauffeur een piepklein foutje maakt, krijgt hij direkt tien liter ijs koud water in zijn nek. Om wakker te worden, zullen we maar denken. De Sbapvoorlichter voor het Waterweggebied beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46 - 48 Schiedam 010 - 4 268717 s maandags gesloten donderdogs koopavond slaapvoortichters

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 45