c'estbon Kermis laatste keer op Emmaplein Schiedammers moeten in het vervolg maar naar Rotterdam Straattheater Activiteiten opHemaplein op Broersvest r de lekkerste* oote^V, Schiedam: Hoogstraat 180 Vlaardingen: Hoogstraat 163 Delft: Jacob Gerritstraat 15 PAGINA 29 HET NIEUWE STADSBLAD BRANDERSKRANT WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 SCHIEDAM - Praten over de toe komst van de kermis in Schiedam is voor Y. Janvier niet het plezierigste onderwerp op een normale werkdag. Janvier, die met zijn broers het or ganisatiebureau 'De Kermisgids' runt, reageert wat laconiek. "De laatste keer op het Emmaplein? Dat heb ik zeker al drie keer gehoord!". Maar daarna: "Mijn broer is laatst met een ambtenaar een aantal loka- ties afgegaan. Maar er zat weinig bij. Dan kan je maar tot één conclu sie komen: Schiedammers moeten in het vervolg naar Rotterdam. Dat is niet ver weg en eigenlijk best wel lo gisch." Janvier verklaart: "Schiedam neemt - geografisch gezien - een merkwaar dige positie in. Het centrum ligt dichterbij Rotterdam dan de nieuw bouw in Schiedam-Noord. En bui ten het centrum zie ik geen moge lijkheden om een kermis neer te zet ten. Aan een achterafhoekje hebben we niks. Dus..." Janvier is organisator van kermis sen. Een tussenpersoon tussen ge meenten en kermisklanten. Hij is geen vakbondsleider. Maar mocht de kermis verdwijnen uit Schiedam, dan zal Janvier dat zeker gaan aan kaarten bij de vakbonden. "Die zul len niet blij zijn en aktie onderne men. Voor hen betekent dit het ver lies van arbeidsterrein voor hun le den. Het standpunt van de bond is: elke stad z'n eigen kermis. Ook wij onderstrepen dat." "In sommige steden", vervolgt Jan vier, "is de kermis zo ingebakken, zo historisch vergroeid met de stad, dat het gewoon ondenkbaar zou zijn dat de kermis de biezen zou moeten pakken. Ik noem Delft en Gouda. Daar hebben we ook nooit proble men. Helaas geldt dat niet voor Schiedam." De kermis op het Emmaplein: volgend jaar in Rotterdam? De periode, dat de kermis Schiedam aandoet, loopt parallel met de tijds duur van de Brandersfeesten. Behal ve de bekende attrakties, zoals de botsauto's, het spookhuis en de be hendigheidspelletjes, zijn er twee opvallende nieuwkomers. Zo is er de 'Tornado' (twee boten draaien 'als een hamer om de as') en een heuse haaienshow. In een groot bassin zwemmen haaien. Een dame zal deze beesten gedurende enige tijd gezelschap houden. Jan vier: "Uiteraard hebben die beesten van te voren wat vis gekregen". SCHIEDAM - Het Hemaplein biedt zaterdag 26 september traditiege trouw plaats aan een aantal organi saties, die hun activiteiten kenbaar willen maken aan een groot publiek. Zo is modelspoorvereniging Schies- poor aanwezig met modeltreinen en talloze voorbeelden op dit gebied. Greenpeace bemant een info- en verkoopstand, terwijl Milieu Defen sie informatie verstrekt over tro pisch hardhout. Jeugd Media laat jongeren van 12 tot en met 18 jaar kennismaken met allerlei vormen van media. Bij het kuiptrappen is een nat pak vrijwel gegarandeerd. SCHIEDAM - De winkeliers aan de Broersvest hebben tijdens de Bran dersfeesten een eigen programma. Zaterdag 19 september wordt ook hier een gezellige braderie gehou den, omringd met allerlei activitei ten. Zo worden onder meer ballons uitgedeeld aan de passerende kinde ren. Tussen 12.00 en 16.00 uur treden twee straattheatergezelschappen op. De 'Pinheads' brengen muziek, ter wijl 'Venkel' zich voordoet als een politiekorpsje, verkleed als muizen. Donderdag 24 september zorgt een looporkest voor de muzikale omlij sting van de koopavond van 18.00 tot 21.00 uur. )l 'UilHlH

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 47