PIJN IN UW RUG BIJ HET OPSTAAN 'S MORGENS? Antieke voertuigen ronken volop tijdens Brandersfeesten Jazznight Schiedam voltrekt zich in 18 cafés Zondagsmarkt a la Montmartre Cms Ccppens UL Kano's door de grachten Vuurwerk ter afsluiting iiSBslaapcajjtort^BBI I€ Kom dan eens voor een goed bed langs bij: HET NIEUWE STADSBLAD BRANDERSKRANT WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 PAGINA 31 Tijdens de Zondagsmarkt kun je bijna over de hoofden lopen. vuurpijl zingt de populaire zanger Gordon op een groot podium aan de Broersvest. De West Coast Jazz band en de Jazzy Rabbits fungeren in de Lange Kerkstraat en het Broersveld als looporkest. Radio Schiedam presenteert een live-programma op de Grote Markt met onder meer een optreden van Jacques Kloes, de voormalige zan ger van The Dizzy Mans Band. Hier vinden bovendien knip- en mode shows plaats. Kortom, een Zondagsmarkt, die klinkt als een klok. Om de stroom bezoekers goed te kunnen verwerken, worden bij de af ritten van de A20 en de afslagen van de Horvathweg borden geplaatst, die de automobilisten verwijzen naar de parkeerterreinen van de 's-Grave- landsepolder. De RET pendelt de bezoekers tussen 11.00 en 17.00 uur van en naar de Zondagsmarkt. De binnenstad is zondag 27 september voor het verkeer afgesloten. SCHIEDAM - Maar liefst 18 cafes doen dit jaar mee aan de Schiedam- se Jazznight, die zaterdag 26 sep tember wordt gehouden. Hieronder volgt een overzicht van de horeca gelegenheden, die een jazzband in huis hebben gehaald. Opvallende nieuwkomers dit jaar zijn cafe De Malle Molen en De Buurvrouw. SCHIEDAM - In de loop van de ochtend arriveren zaterdag 26 sep tember kano's van de Kralingse Cano Club 'Never Dry' in de Lange Haven. Via de Nieuwe Waterweg peddelen de kanovaarders de Schie- damse grachten binnen. SCHIEDAM - Voor de tweede ach tereenvolgende keer zullen motoren uit opa's tijd tijdens de Branders feesten Schiedam aandoen. Zaterdag 19 september zal een vijftigtal ron kende motorfietsen een ruim drie uur durende toer richting Leidschen- dam beginnen. Start (11.00 uur) en finish (14.15 uur) vinden plaats bij het Zakkendragershuisje. Het ver treksein wordt gegeven door burge meester Reinier Scheeres. De Lange Haven is ook opgenomen in het 'parkoers'. Eén van de mensen achter de scher men is Gé Kleijheeg, van de gelijk namige slijperij naast het Zakken dragershuisje. Kleijheeg staat model voor zijn collega's die ook een 'old timer' bezitten. Hij is compleet mesjogge van zijn tweewieler en stopt vele uurtjes in reparatie en on derhoud. In de winter gaat zijn 'In dian' helemaal uit elkaar. Ieder on derdeeltje wordt gekoesterd en be mind. Zonder zijn gemotoriseerde stalen ros zou het leven van Kleij heeg een stuk minder avontuurlijk zijn. De vrienden van Kleijheeg be zitten motoren met beroemde na men als Harley, BSA, DKW, Nor ton en Triumph. De oudste motor dateert uit 1926 (DKW). Kleijheeg: "Allemaal spul van voor 1950. Dat is onze grens. Japans spul zit er dus niet bij. Daar beleven we ook geen plezier aan. Nee, wij wil len motoren met kickstarters. Op een elektronisch knopje zitten we niet te wachten." PAC zaterdag 26 september, precies een week later, komen historische auto's naar Schiedam. Deze club noemt zich de PAC (Pionier-Automobielen Club). Over het aantal deelnemende auto's valt op dit moment nog niets te zeggen. De secretaris is druk be zig met de verwerking van het aan tal inschrijvingen van de PAC-le- den. Net als bij de motorfietsen, hebben ook hier de leden hun voer tuigen in oorspronkelijke staat terug gebracht. Een hobby, die jarenlang kan duren, voordat het uiteindelijke resultaat is bereikt. Dit 'rijdend' museum zal Schiedam in een cirke lende beweging omtrekken. Daarbij worden de Noordvest, Nieuwe Ha ven en Broersvest aangedaan. Parijs' sfeertje uit. Door de aanwe zigheid van een kunstmarkt waant de bezoeker zich op het beroemde 'Montmartre', waar tot voor enkele jaren de Parijse kunstenaars hun vaardigheden toonden. Maar uiter aard biedt de Zondagsmarkt ook dit jaar veel meer vertier. Niet alleen vanwege de circa 300 kramen tellen de markt, maar zeker ook vanwege de vele muzikale optredens. Het O.N.S., dat de Zondagsmarkt dit jaar voor de tweede keer organiseert, rekent op zo'n 200.000 bezoekers. De belangstelling voor de Schie- damse Zondagsmarkt neemt ieder jaar toe. Niet alleen bij het van heinde en verre toestromende pu bliek, maar ook bij de gegadigden voor een marktkraam. „We hebben er alles aan gedaan om de markt zo gevarieerd mogelijk in te richten", vertelt marktbeheerder Jan van Meel, die samen met marktmeester Piet Jongbloed en PR-man Mari Dingenouts de coör dinatie voor zijn rekening heeft ge nomen. „Er is dan ook een enorm aanbod van zeer uiteenlopende arti kelen. Van popcorn tot gerookte pa ling en van postzegels en ondergoed tot kerstkaarten en campingartike len. Bovendien zijn organisaties als de Dierenbescherming en de ANWB van de partij, alsmede een calligraaf en een glasblazer, om maar een paar voorbeelden te noemen". De Zondagsmarkt biedt niet alleen produkten van vaderlandse bodem. Vietnamese loempia's, Afrikaanse kunstnijverheid, Indische sieraden en Brusselse wafels geven een inter nationaal tintje aan het evenement. Dat kan zeker ook worden gezegd van de kunstmarkt, die op de kop van de Broersvest (bij de HEMA) wordt ingericht. Zo'n 25 geselecteer de kunstenaars uit Nederland pre senteren hun werk, terwijl een aan tal van hen ook actief met schilde ren bezig zal zijn. „Precies zoals dat op Montmartre in Parijs gebeurde", weet organisator de heer D. Pronk. „Alleen worden hier geen toeristi sche prentjes gemaakt, maar gaat het om serieus werk van (nog) niet gevestigde kunstenaars, die iets wil len bereiken in de kunst". En natuurlijk is er veel muziek. Café De Unie heeft op een ponton in de Lange Haven een aantrekke lijk programma samengesteld met optredens van het Danssalonorkest van Kees Matla en Candy Dulfer en haar Funky Stuff. Als klap op de De Amstelbron-Timeless 't Sterretje-The Westcoast Jazzband Try Out-Streetlife De Unie-Daisy Bell Juan les Pins-Duo Dave and Paul Podium-Willem Hellebrekers quar tet Proosje-Julie Huybrechtsen quartet De Pacha-The Dunn Packer Band 't Stappertje-Jazz around four 't Weeshuis-Original evergreen Jazz band 't Spul-Southern Comfort Sitton-Bob Christopher trio U.S.A. De Branderskelder-Bigband Schie dam Klein Thalia-The Bluesin 't Paard-The Wildhorse groove sex tet De Malle Molen-Jo Flamand quar tet The Windwill-The Swinging notes De Buurvrouw-The blues indication SCHIEDAM - De altijd zeer druk bezochte Zondagsmarkt op de slot dag van de Brandersfeesten, zondag 27 september, ademt dit jaar een De populaire zanger Gordon treedt op tij dens de Zondagsmarkt. SCHIEDAM - Zoals ieder jaar wor den de Schiedamse Brandersfeesten na negen dagen afgesloten met een prachtig vuurwerk vanaf het dak van het Stadskantoor. Van die tra ditie wordt ook deze keer niet afge weken. Zondag 27 september gaan tussen 21.00 en 21.30 uur weer de mooiste creaties de lucht in, met de steevaste groet 'Tot ziens bij de vol gende Brandersfeesten'. De Slaapvooriichter voor het Waterweggebied siaapvoorfc! beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen linnenshop Hoogstraat 46-48 Schiedam OIO -4 268717 s-moondags gestolen - donderdogs koopavond

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 49