Bewijs van belang donorcodicil" BELOOFD: t. Theaterseizoen begint met aanstormend talent Unieke schepen bezoeken Schiedam Goud voor worstmaker 1998.- 2198. Mitzi mode; klasse kleding op het 3698.» lijf geschreven 1998.- 3898.- 1998.- 101 john kroes RENT HL, 0#^ Bibliotheek ruimt op Autoschade komt gegarandeerd weer goed... bij hülsta El hülsta El hülsta O hülsta El hülsta El hülsta El hülsta El hülsta El hülsta studio I TEHW1 Wordt verwacht slaapkamer Tiamo slaapkamer Amanti slaapkamer La Fleur slaapkamer Trendstyle 2000 seniorbed Creation schuifdeurenkast Multinova woonkamerkast Studioform woonkamerkast Topside 3l.. m PAGINA 3 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1992 SCHIEDAM - Dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn, bewijst een blik op de muur in huize Broere. Aan de wand van Schiedammer Is Broere hangt een aantal zilveren en bronzen medailles, die hij in de afgelopen vijf jaar heeft gewonnen tijdens Eu ropese sportevenementen. Een atleet van formaat dus, die Is Broere. Temeer als men bedenkt dat Is al zes jaar rondloopt met het hart van een ander. Is Broere is namelijk een zo genaamde 'hartgetrans- planteerde'. Is Broere werd in 1968 hartpa tiënt. Na een aantal slopende ja ren, waarin hij met smart wachtte op een harttransplanta tie, kwam eind 1986 het verlos sende bericht: in Engeland kon de operatie plaatsvinden. Daar bleek voor de 55-jarige Is het hart van de 15-jarige James Briggs beschikbaar. Een jonge sportman, die een grote toe komst leek te wachten als zwemmer van het Engelse Olympische team. Hij overleed echter tijdens een training in het zwembad. „Verschrikkelijk natuurlijk, maar voor mij een enorm geluk. Het betekende mijn redding", zegt Is zes jaar later. Direct na de geslaagde operatie stimuleerden de Engelse artsen hun Schiedamse patiënt om te gaan sporten en dat heeft Is goed in zijn oren geknoopt. Met als gevolg dat hij nog geen jaar later als eerste Nederlander een bronzen medaille won met bad minton tijdens de Wereldspelen voor Getransplanteerden, die in 1987 plaatsvonden in Inns bruck. „Een jaar eerder kon ik nog geen drie stappen lopen en lag ik voortdurend in bed". Meer successen Is Broere verbaast zijn naaste omgeving sindsdien jaar in jaar uit. Want het sportieve succes in Innsbruck werd in de volgen de jaren gevolgd door nog veel meer successen. In 1989 werden in Nederland de Europese Spelen voor Hart- getransplanteerden georgani seerd. Ook daar was Is weer van de partij en hij sleepte we derom een bronzen medaille in de wacht, deze keer op de hon derd meter estafetteloop. Bo vendien deed Is mee aan de vijf kilometer snelwandelen, bad minton, volleybal en andere es tafette-afstanden. Een jaar later was het weer raak. Tijdens de Spelen in Pa rijs behaalde Is zelfs twee zil veren medailles in het badmin ton en volleybal. „Dat was een prachtig toernooi", herinnert de nu 61-jarige Schiedammer zich. „Een ontvangst op het stadhuis en een défilé met alle deelne mers op de Champs d'Elysees". Het Parijse avontuur werd in 1990 in Londen gevolgd doqr zilver bij het badminton en zil ver op de estafette. Vorige maand werden de Euro pese Spelen voor Hartgetrans- planteerden in Enschede gehou den. „Deze keer ging ik, wat het badminton betreft, echt voor goud. Maar dat is helaas niet gelukt. Ik verloor de eerste par tij al en moest wederom genoe gen nemen met het brons. De zelfde medaille won ik boven dien met volleybal, terwijl op de 50 meter estafette een zil veren medaille op mij lag te wachten", klinkt het zowaar wat teleurgesteld. Voetbal Ondanks het feit dat aan de muur (nog) geen gouden me daille hangt, kan Is Broere nu al terugzien op een zeer bewonde renswaardige prestatie. De voormalige tankautochauffeur: „Ach, ik heb mijn hele leven aan sport gedaan. Zo heb ik ja renlang als linkermiddenvelder in het eerste van voetbalclub Martinit gestaan. Ik moest uit eindelijk met voetbal stoppen wegens ademhalingsproblemen, waarvan dus later bleek dat dat door mijn hart kwam. Ik heb vervolgens een aantal jaren niet meer aan sport kunnen doen, maar sinds mijn ruilhart bad minton ik elke dag en train ik 0ê dagelijks op mijn hometrainer". Volgend jaar worden de We reldspelen in het Amerikaanse Atlanta gehouden. Doet Is daar weer een gooi naar goud? „Af wachten. Dan ben ik 64 jaar, maar als ik me goed voel, doe ik beslist weer mee", aldus Is Broere, die zich als chauffeur voor de organisatie 'Tafeltje dek je' overdag bijzonder verdien stelijk maakt voor de oudere Schiedammer. Moraal Aan het verhaal van Is Broere zit een moraal vast. „Het geeft duidelijk aan hoe belangrijk een donorcodicil is. Zonder het hart van die 15-jarige Engelse jongen was dit allemaal niet mogelijk geweest. Ik zou dan ook heel graag iedereen willen oproepen om zijn of haar organen na overlijden beschikbaar te willen stellen voor anderen, die het zo verschrikkelijk goed kunnen ge bruiken". Voor meer informatie over het donorcodicilschap kan men bel len, telefoon 06-8212166. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Ir Steven Edward, solovoorstelling, Theater de Teerstoof donderdag I en vrijdag 2 oktober; Margriet Eshuijs, Passage Thea ter, vrijdag 2 oktober; Hetty Heijting en anderen, Een Groot Misverstand', musical, Passage Theater, zaterdag 3 ok tober; Drs. P en Paul Prenen, Theater de Teerstoof, zaterdag 3 okto ber. De kassa is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Men kan hier terecht voor het reserveren en afhalen van kaarten en de verkoop van theaterbonnen. Ook kan men dan telefonisch reser veren: Passage Theater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455-. De avondkassa is geo pend vanaf een uur voor iedere voorstelling en de verkoop geldt dan uitsluitend kaarten voor de voorstelling van die avond. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4262987. SCHIEDAM - In het eerste weekeinde van de Brandersfees ten wordt Schiedam aangedaan door een aantal interessante schepen. Zaterdag zijn de Wie- ringeraak 'Marieke' en het voor malig Koninklijk Jacht 'Piet Hein' in hun volle glorie te be wonderen in de Lange Haven. Vandaag, vrijdag, meert het mijnenbestrijdingsvaartuig Hr. Ms. 'Schiedam' rond 15.00 uur af in de Voorhaven. Om 18.00 uur speelt een team van de bemanning van het schip een voetbalwedstrijd te gen een elftal van de gemeente politie Schiedam. De wedstrijd vindt plaats op het kunstgras veld van Excelsior'20 in Sport park Thurlede. In het weekeinde is de 'Schie dam' voor het publiek openge steld. Dat kan zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur en zondag van 13.00 tot 16.00 uur. Maandag 21 september rond 10.00 uur zet het mijnenbestrij dingsvaartuig weer koers rich ting volle zee. Aan boord be vindt zich dan een twintigtal leerlingen van de Rijnmond MTS in Schiedam, die door de commandant zijn uitgenodigd om een dag mee te varen naar Scheveningen. Tijdens de reis kunnen de leerlingen kennis maken met de electronica aan boord. 1:1 SCHIEDAM - De Hoofdbiblio theek aan de Lange Haven houdt zaterdag 19 september opruiming van de oude voor raad. Romans, kinderboeken, strips en hobby- en studieboe ken worden tegen een schappe lijke prijs verkocht. De verkoop duurt van 10.00 tot 13.00 uur. De verkoop wordt voortgezet tijdens de uitleenu ren in de week van 21 tot en met 26 september. AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER 010-4154540 Z7 SCHIEDAM - Met een selectie-avond voor het aanstaande Camerettenfes- tival opent de Stichting Schiedamse Theaters za terdagavond 19 september het nieuwe theaterseizoen. Zondag 20 september volgt een orgelconcert, ter- Het Nieuwe Stadsblad wijl cabaretier Paul de Leeuw dinsdag 22 en woensdag 23 september de eerste vaderlandse theater coryfee is, die dit seizoen op de Schiedamse planken staat. In Theater de Teerstoof vindt zaterdag 19 september een se lectie-avond plaats voor het 27- ste Camerettenfestival, dat eind november in Rotterdam wordt gehouden. In de Teerstoof pre senteren vier kandidaten elk een half uur durend programma in de hoop in de voetsporen te kunnen treden van hun illustere voorgangers Brigitte Kaandorp, Herman Finkers en Paul de Leeuw, die eerder dit festival winnend afsloten. De selectie-avond begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. De Engelse organist Len Rawle bijt het spits af in de nieuwe se rie orgelconcerten in de Grote Zaal van het Passage Theater. Rawle geldt als een ware gooc helaar met de registers. Door zijn toedoen komen er klanken uit het orgel, waarvan menig or gelliefhebber het bestaan niet wist. Het orgelconcert begint om 11.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 5,- voor N.O.F.-le den en 9,- voor niet-leden. Paul de Leeuw Cabaretier Paul de Leeuw zorgt al direct voor het eerste 'uitver kocht huis' in de Schiedamse Theaters. Hij treedt dinsdag 22 en woensdag 23 september op in de Grote Zaal van het Passa ge Theater met zijn programma 'Wie plukt mij'. Paul de Leeuw wordt begeleid door het combo van Cor Bakker. De voorstelling van woensdag is al geheel uitverkocht, voor de voorstelling van dinsdag zijn nog enkele kaarten beschikbaar. De voorstellingen beginnen om 20.15 uur en de toegangsprijzen bedragen 28,-, 25,- en 22,- /CJP en Pas65 hebben drie gul den korting. Overigens keert Paul de Leeuw in maart in Schiedam terug voor twee extra voorstellingen van 'Wie plukt mij'. SCHIEDAM - Vijf jaar geleden begon Mitzi Ottevanger haar modehuis annex atelier in Schiedam met een kleine, exclu sieve collectie. Was het aanvankelijk de bedoeling alleen ontwerpen van eigen hand te verkopen; de vraag bleek al spoedig het aanbod te overtreffen. Momenteel heeft zij een zeer uitgebreide collectie die bestaat uit prachtige zelfge maakte ontwerpen én ingekochte merkkleding van prima kwaliteit. Ze omschrijft haar mode als: Kleding van zeer sportief tot avantgardistisch". Op maat gesneden „Mijn eigen ontwerpen blijven echter het uitgangspunt van de collectie", verzekert Mitzi. In het atelier, dat deel uitmaakt van de zaak, komen haar artistieke aanleg en creativiteit tot uiting in exclusieve ontwer pen. Een aanzienlijk deel van de collectie bestaat dan ook uit het eigen merk: Mitzi mode. Mitzi heeft zich gespecialiseerd in kleine maten. „Dat is eigenlijk vanzelf ge gaan. Ik merkte dat vrouwen met maatje 34 bijna nergens terecht kunnen voor mooie kleding. Ze vervallen al gauw in kindermaten". „Maar", haast ze zich te zeggen: „Ik koop tot maat 52 in, dus voor grote maten kan men ook zeker bij mij terecht". Grote en kleine maten kun nen eventueel op bestelling worden ge maakt. „Natuurlijk moet het betreffende kledingstuk wel aansluiten bij mijn eigen stijl. Het is niet zo dat ik alles op bestel ling maak", benadrukt de ontwerpster. Vele combinatie mogelijkheden De kracht van Mitzi mode is dat alle kle dingstukken op elkaar worden afge stemd, zodat er talloze combinaties mo gelijk zijn. Mitzi legt uit: „De collectie is zó samengesteld dat de kleding uitste kend met elkaar te combineren is. Koop je bij mij een pantalon in een bepaalde kleur dan past daar niet alleen een trui bij, maar bijvoorbeeld ook een blouse". Ze hecht veel waarde aan de exclusiviteit van haar mode. „Ik koop merken in die elders in Schiedam niet verkocht worden. Eigenlijk probeer ik dus nèt even iets an ders te zijn", lacht ze. Eerlijk advies Wie bij Mitzi mode naar binnen stapt kan rekenen op een eerlijk en deskundig ad vies. „Verkopen is natuurlijk belangrijk, maar wat ik nóg belangrijker vindt is dat de klant met een tevreden, zeker gevoel de winkel uitgaat. Alles draait eigenlijk om service, inzicht en begrip". Onder service verstaat ze ook het ter plekke aanpassen van de kleding als dit nodig mocht zijn. Dan kruipt ze gewoon zelf achter de naaimachine. Omdat Mitzi een medische achtergrond heeft kijkt ze op verschillende manieren naar het lichaam. „Het is verbazend hoe je bepaalde licha melijke tekortkomingen kan corrigeren door het dragen van de juiste kleding", vertelt ze enthousiast. „En een beetje flair helpt natuurlijk altijd!" Aan flair ontbreekt het Mitzi zelf in ieder geval niet. Maar alleen flair is niet ge noeg. Voeg hier nog liefde voor het vak, veel aanleg en betrokkenheid aan toe en het is duidelijk waarom Mitzi Mode zich mag verheugen in een groot aantal vaste klanten. Mitzi Mode Boterstraat 89 (hoek Grote Markt) Schiedam Tel. 010-4270077 Schiedammer met ruilhart wint medaille na medaille itm* Is Broere is ondanks alles zijn gevoel voor humor niet verloren: „Ik baar willen stellen, maar ja, dat is al twedehands" zou zelf ook mijn hart weer beschik- Singel 41-45 3112 GJ Schiedam Telefoon 010-4262428 SCHIEDAM - Worstmaker Richard Risseeuw van Modelslagerij C. Groeneveld, aan de St. Liduinastraat 77, heeft afgelopen maandag de I.A.S.-erkenning ontvangen voor een zestal van zijn produkten. De er kenning werd hem overhandigd door Miss Universe Holland 1992. Het Instituut voor Ambachtelijke Slagersprodukten keurt ieder jaar de ambachtelijk gemaakte vleeswa ren en worstsoorten in Nederland. Zeer zorgvuldig worden de produkten door geselecteerde keurmees ters beoordeeld op samenstelling, aanzien en uiteraard smaak. Richard Risseeuw ontving zesmaal 'goud' voor zijn gekookte worst, hausmacher, achterham, gebraden gehakt, Gelderse rookworst en de originele Schiedamse Beuling. GAR A NT IE BE DRIJF Paul de Leeuw (foto Clemens Rikken) alpinewit, ledikant met 2 nachtkasten, van 3041.- nu UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIE CHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spiering s Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Ame v. d. Zande EINDRED AKTIE Ruud van Houwelmgen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDRED AKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur alpinewit, ledikant 180x200 met 2 nachtkasten, van 3081.- nu wit essen, ledikant 180x200, lichtlijst met halogeen-verlichting, 2 nachtkasten en ladenkommode, van 5400- nu alpine wit, ledikant 180x200, lichtlijst 0QAQ met halogeen-verlichting, 2 nachtkasten, AqJJQ.I van 5409.- nu 90x200, donker noten, met verrolbare nachtkast, van 2882.- nu blank essen, 200 breed van 6056.- nu wit laqué, 200 breed waarin staande glasvitrinekast, met tl-verlichting van 4630.- nu... balibruin eiken, 286 breed x 105 hoog, uitermate A AAA geschikt voor audio en video AMHq.I van 9875.- nuwwwW' Singel 51, 3112 GK Schiedam Telefoon (010)-426 79 20 Press Service 05496-76525 advertorial

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3