Veel belangstelling en snelle tijden bij Brandersloop Langnese Honing Schiedam-Sportstad maakt absentie vorig jaar goed Milk Disco Organisatie Watersportweekend denkt volgend jaar aan ligplaatsen in Korte Haven Opfriscursus Nederlands Onthulling Distillateur Minister in Schiedam ADVERTORIAL SCHIEDAM - Aan de Lan ge Haven, tegenover de Ko renbeurs, onthult wethouder Chris Zijdeveld zaterdag 26 september het nieuwe standbeeld 'De Distillateur'. De onthulling van de creatie van de Brabantse kunste naar Theo Stevens vindt plaats om 10.45 uur. SCHIEDAM - Als het aan The Milk House Disco ligt, wordt het Stadserf donderdagavond 24 september bevolkt door een swingende menigte. The Milk House Disco maakt deel uit van de TROS Popformule drive-in show, die met twee deejays van 19.00 tot 23.00 uur op het Stad serf staat opgesteld. The Milk House Disco is een demonstratie dansteam van het Nederlands Zuivelbureau. Twee dansers laten de nieuwste dans-, stijlen zien. Het is de eerste keer dat de Brandersfeesten in Schiedam op de donderdagavond meer te bieden hebben dan alleen koop avond en kermis. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1992 PAGINA 9 SCHIEDAM - De eerste sport- huis Ritman Brandersloop is volgens de organisatoren, zwem en triathlon vereniging Water vrienden, een succes geworden. Het aantal deelnemers van to taal 350 op de verschillende af standen was inderdaad goed te noemen en de grote publieke be langstelling zorgde voor een lek kere ambiance. Bovendien wa ren de winnende tijden op de verschillende afstanden uitste kend. De Brandersloop begon met een wedstrijdje voor de jeugd over 1000 meter. Daarna volgde een race over 5,8 kilometer. Vooral bij de heren was er sprake van een spannende wedstrijd, die uiteindelijk eindigde met een lange eindsprint. De vanaf de eerste meters leidende Matthijs Riemers uit Vlaardingen werd in de laatste meters verslagen door Martij n van der Giezen uit Brielle. Het verschil op de meet tussen de twee: precies één seconde; 19.21 om 19.22. Daar voor was wheeler Huub Nelis- sen al over de meet gekomen in een tijd van 14.50 minuten. Derde werd overigens Remy Bourguin in 19.58. Bij de dames zegevierde Willy Kuiper (26.59) voor Nel Lokker (27.34) en Paule Heukels (28.32). Comeback De klapper van de Branders loop was de 10 kilometer, dat ditmaal in het teken stond van de comeback van Zordano. Deze Schiedammer van Maro- kaanse afkomst sloot daarmee een lange periode van blessure leed af. Zordano had in de eer ste ronde nog concurrentie van M. Beami, die later behoorlijk terugviel. Dat Zordano nog niet helemaal de oude was, bleek in de laatste ronde toen Ulrich Vreden tot op zes seconden van Zordano wist te komen. De voorsprong van Zordano was voldoende om te winnen, 31.01. Ulrich Vreden werd tweede in 31.07. Daarna kwamen Johan van Straalen (31.34) en Peter van de Velde (32.58) over de streep. GieJ Gouka (33.07) werd eerste veteraan I, Johan Kijne tweede (33.52) en John op den Kelder derde (34.05). Bij de ve teranen II eindigde Alberto Mo- dafferi (36.18) als eerste. Wil lem de Koning was de snelste (39.58) bij de oudste veteranen. Niya Hauck won bij de dames (40.01) voor Karin Bakker (46.02) en Marja Damme (47.52). Overigens kregen alle deelnemers een T-shirt met een door Jan Peter Hemminga ont worpen afbeelding. SCHIEDAM - Minister Hirsch Ballin (Justitie) brengt maandag 5 oktober een bezoek aan Schiedam. De bewindsman houdt een lezing op uitnodiging van het InterCultureel Overleg van het CDA Schiedam. Minister Hirsch Ballin spreekt over onderwerpen als discriminatie, dubbele nationaliteit en militaire dienstplicht. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de aula van scholengemeenschap Bran- dersstad, aan de Mgr. No- lenslaan 99b. De toegang is vrij. SCHIEDAM - Eigenlijk sprong er maar een aantal boten echt uit. Een boot vormde als het ware een drijvend toneel van de in Nederland zeer succesvolle musical „Les Misérables". Met veel rook, 'kanons- schoten' en het Franse volkslied „La Marseillai se" werd direkt verwezen naar de Franse Revolutie. Een andere opvallende verschij ning was de „Mississippi Queen". Vanaf de kade dreef een café uit de tijd van het Wil de Westen zo aan je voorbij. Er werd een kaartje gelegd en de beentjes gingen van de vloer. Maar de hoogste prijs, waar zelfs een wisselbeker voor in het leven is geroepen, ging naar de „Indische lelies". Op deze zeer bos-, plant- en dierrijke boot kwamen onverwacht (en op zeer romantische wijze uitge voerd) jonge meisjes, verkleed als elfjes, uit een reuze-lelie te voorschijn. Gondelvaart De Gondelvaart, het hoogte punt van het eerste weekend Brandersfeesten, verliep prima. In tegenstelling tot de rest van de dag viel er geen druppel. Volgens de organisatoren kwa men maar liefst dertig- tot veer tigduizend mensen aan de Lan ge Haven een kijkje nemen. Wegens terugtrekking van wa tersportvereniging De Vrije Lig gers, waren er dit jaar wel min der deelnemers dan gewoonlijk. „Maar de kwaliteit was beter", zegt Mari Dingeouts, ONS- voorlichter en lid van het orga nisatieteam van het watersport weekend. „Ik heb alleen maar positieve geluiden gehoord van het pu bliek. Natuurlijk gaan we later met het team evalueren of het volgend jaar beter kan. „Gelukkig bleven veel mensen langs het water staan wachten op de terugkeer van de bonte vloot. Voor het eerst lieten we de boten naar het vertrekpunt terugvaren. We waren bang dat die boodschap niet goed was overgekomen. Ten onrechte. Populair Het gehele weekend in beschou wing genomen is Dingenouts zeer tevreden. Met name over de belangstelling van het Schie- damse publiek. „De regen heeft niemand uit het veld geslagen. Dat ook de watersporters tegen een druppel kunnen is me duidelijk gewor den." Het watersportweekend is zeer populair geworden onder de booteigenaren. Té populair moet bijna gezegd worden. „Daarom zal volgend jaar beke ken worden of ook de Korte Haven opengesteld moet wor den voor de pleziervaartuigen. De Lange Haven wordt gewoon te druk", zegt Dingenouts. de gelegenheid gebruik om eens te laten zien hoe moedig ze zijn. Ook voor de demonstraties bowls, een van de nieuwste at tracties van de Dienst Sport en Recreatie, bestond veel interes se. Spectaculair waren voorts het abseilen van de toren van de Grote Kerk en de bloedstollen de capriolen van het Free Style Sld demonstratieteam van Coca Cola. Brandersloop Schiedam-Sportstad stond dit jaar onder meer in het teken van de terugkeer van de Bran dersfeesten het tweede lustrum. Ook Schiedam-Sportstad her denkt dan het tienjarig bestaan. „We zullen dan groots uitpak ken", belooft Van Helden. „Hierbij gaan de gedachten on der meer uit naar het organise ren van een 'survival of the fit test' in de binnenstad", licht hij alvast een tipje van de sluier op. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker, aan de Jan van Avennes straat 32, gaat binnenkort van start met een opfriscursus Ne derlands om een eventuele ach terstand in de kennis van de Nederlandse taal weg te werken. Er zal zowel overdag als 's avonds een cursus worden gege ven. De kosten bedragen 60,-. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4267767. SCHIEDAM - Na de enorme tegenvaller van vorig jaar, toen het evenement in verband met de aanhoudende regenval moest worden afgelast, was het de or ganisatie van Schiedam-Sport stad er afgelopen zondag alles aan gelegen om een spectaculair programma neer te zetten. Men moest immers het afhaken van vorig jaar goed maken. „Dat is ons uitstekend gelukt", meent Ferdinand van Helden van de Dienst Sport en Recrea tie. „De belangstelling voor de verschillende onderdelen was overweldigend. Het aantal deel nemende sportverenigingen was dit jaar groter dan ooit en hun demonstraties vielen goed in de smaak van het publiek". Natuurlijk waren er hoogtepun ten. Zo bleek de klimwand, dit jaar voor het eerst op het pro gramma, een gouden greep. Veel waaghalzen maakten van dersloop. Ooit een vast onder deel van het sportevenement, maar enkele jaren geleden we gens teruglopende belangstelling uit het programma geschrapt. Dat men zich over de animo voor deelname voorlopig geen zorgen hoeft te maken, werd af gelopen zondag overduidelijk bewezen. Niet minder dan 341 atleten hadden zich ingeschre ven voor de drie afstanden, waarbij de 5,7 kilometer en de 10 kilometer het meest in trek waren. „De Brandersloop is er volgend jaar dan ook zeker weer bij, misschien zelfs aangevuld met een Branderswandeltocht", weet Ferdinand van Helden. Het plan om ook de triathlon weer terug te brengen, lijkt echter weinig kans van slagen te heb ben. „De organisatoren zien meer in loopnummers". Volgend jaar vieren de Bran- I Het abseilen van de kerktoren was èén van de hoogtepunten van Schiedam-Sportstad. „Lange Haven wordt te druk" i Burgemeester Scheeres lost het 'startschot'. Door het sombere weer wachtte de organisatie van de waterspelen De vele tientallen plezierjachten maakten van de Lange Haven vergeefs op deelnemers. weer een uniek decor. Gemeentedag goed bezocht SCHIEDAM - Menig bezoeker van het openingsweekeinde van de Brandersfeesten liep afgelopen zaterdag ook even binnen in de brandweerkazerne aan de Breedstraat. Hier vond de tweede Lande lijke Gemeentedag plaats, die dit jaar in het teken stond van het the ma 'veiligheid'. Zeven gemeentelijke diensten en op de valreep ook de DCMR toonden de bezoekers wat zij op het gebied van veiligheid weten en doen. Naar schatting een kleine 1500 mensen hebben de Gemeentedag bezocht, hetgeen iets meer is dan vorig jaar, toen de gemeentelijke Open Dag werd gehouden in het Stadskantoor. „Dit jaar hadden we dan ook een aantrekkelijker aanbod", stelt gemeentewoordvoerder Theo Reyman. „Brandweer, politie, GGD, Dienst Woningbeheer, Dienst Gemeentewerken, Buro Criminaliteitspreventie en de Open bare Bibliotheek waren alle present met informatie en wetenswaar digheden. Er bleek dan ook veel interesse voor het thema 'veilig heid'. Vooral bij Buro Criminaliteitspreventie, Woningbeheer en Ge meentewerken kwamen veel vragen binnen op dit gebied". De jeugd kon het allemaal worst wezen. Die had veel meer belang stelling voor de imposante politie-, zieken- en brandweerauto's. Want wie gaat er nu bij een informatiekraam staan, als-ie ook achter het stuur van een echte brandweerauto mag kruipen? Het merendeel van de deelnemers aan de Verlichte Gondelvaart had zich beperkt tot een feestelijke verlichting aan het vaartuig. „Een plaatje. Ik kan er altijd weer met plezier naar kijken Zo omschrijft Denis Smitshoek de afdeling groente en fruit in 'zijn' supermarkt. Bas van der Heijden. Daar bestaat geen twijfel over. Vegetariër blijkt de heer Smitshoek. „En dan heb je natuurlijk voor fruit en groenten extra aandacht. Vers, ver zorgd en scherp geprijsd, dat kun je rustig van die afdeling zeggen" vindt deze vroegere trainer van junioren en dames- trim van de plaatselijke sportvereniging in het dorp, waar hij woont. „Weet u, ik vind gezondheid heel belangrijk. Niet tot in het extreme. Ik ben niet op zoek naar onbespoten appels enzo. Maar bewust laat ik bepaalde dingen staan. Bij Bas van der Heijden is er keus genoeg voor mijn principe. Op een enkel, door weinigen gebruikt produkt na, waar je voor naar een speciaalzaak moet. Die voeren supers nu eenmaal niet. Daar heb ik best begrip voor, want er moet - denk ik omzetsnelheid in bepaalde produkten zitten. Anders zouden jullie ook die lage prijzen niet kunnen handhaven. Want dat is voor mij ook geen onbelangrijk aspect. De prijs. Kijk maar eens naar een pot Langnese honing. Daar betaal ik bij een ander kwartjes meer voor. Nou, die spaar ik hier dus uit en al die op deze manier niet uitgegeven dubbeltjes en kwartjes besteed ik dan liever aan mijn hobby boeken. Ook al woon je alleen, zoals ik, dan is prijsbewust inkopen financieel interes sant en voor mij nog een sport ook", zo heeft Denis Smits hoek dat al lang en breed bekeken. Wat het Free Style Skiteam liet zien, kan men beter niet zelf probe ren.. Groenten en fruit: de vaste stek voor Denis Smitshoek. De openingsstunt van kunstenares Yvon Koopmans zorgde onverwacht voor een ondoordringbaar rookgordijn. Burgemeester Reinier Scheeres toast op een goede afloop van de Brandersfeesten

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9