Straten afgesloten door werkzaamheden Hef JL a* Ia a| Nieuwe JTtHMJlUll Johnnie Walker 26.95 Voorbereidingen voor verbindingsweg Spaland Motorgeronk op de Grote Markt Monumentale ophaalbrug tijdelijk uit de roulatie Aktie Zuinig Stoken start op 1 november GEBR. DE BLOCK PRESENTEERT! Gall Gall Aangrijpende documentaire Circa kwart miljoen bezoekers bij Zondagsmarkt Aanleg verlichting Stadsblad EtOS 'Huis inrichten met afgedankte huisraad Servicecentrum O.N.S. SCHIEDAM - Wethouder Aad Wiegman heeft wel oren naar het voorstel om een leegstaande woning in Schiedam in te richten met huisraad, dat medewerkers van de Reinigingsdienst vrijwel wekelijks aantreffen bij het grof vuil. Dit idee is vorig jaar tussen neus en lippen door gelanceerd door historicus Hans van der Sloot en onlangs weer naar voren gebracht door PvdA- raadslid Peter Stadhouders. „Het is soms onvoorstel baar wat men bij het grof vuil zet", meent het raads lid. „Meubilair en huishou delijke apparatuur, waar anderen nog dankbaar ge bruik van zouden kunnen maken. Het is misschien wel aardig om die spullen een paar weken te verzame len en daarmee een leeg staande woning in te rich ten. Op die manier kan de bevolking wellicht duidelijk worden gemaakt dat men niet zomaar alles bij het vuil moet zetten, maar dat men in zo'n geval bijvoor beeld aan het Kringloopcen trum moet denken. Zo kan worden bijgedragen tot een beter milieubesef'. Wethouder Wiegman vindt het een goed plan. „Het lijkt me zinvol om dit plan uit te voeren bij de start van het Milieustation van het O.N.S., dat begin volgend jaar zal worden geopend". SCHIEDAM - Zon en zweet waren tijdens de Zondagsmarkt, slotdag van een volle week Bran dersfeesten, de voornaam ste ingrediënten. Iedereen liep een kleurtje op. Zel den vond de hekkesluiter van het jaarlijkse volks feest onder zulke extreme temperaturen plaats. De terrasjes zaten overvol en de bierpompen stonden continu open. Tegen acht uur 's avonds wer den bij de mobiele buffetten van Heineken aan de Lange Ha ven de laatste vaten bier aange sloten. Zo'n goede Zondags markt hadden de uitbaters zel den gedraaid. Ook de eettentjes mochten niet klagen. De Viet namese loempia, de Taco, de hamburger of gewoon een Hol landse bak patat met, vlogen over de toonbanken. De winke liers in de Hoogstraat en omlig gende winkelstraten hadden het beduidend minder druk. Maar ook dat lag aan het weer. De be zoekers verkozen buiten te blij ven. Net als vorig jaar was de com plete indeling van de markt overgelaten aan het Marktbe- drijf van het Openbaar Nutsbe drijf Schiedam. Zodoende was er sprake van een evenwicht in de diverse branches. Professionals „Zoiets moet je ook door pro fessionals laten regelen", zegt Ruud Pillard, directeur van de VVV en lid van het bestuur van de Stichting Brandersfeesten. „Want anders ga je krijgen dat iemand zich aanmeldt als ver koper van paraplu's, maar als het mooi weer is plotseling met zonnebrillen komt. Dat kan dus SCHIEDAM - De afdeling Klantenservice van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam verhuist het ko mende weekeinde van de tweede etage naar de bega ne grond. In de entreehal is een modern servicecentrum ingericht, waar de klanten vanaf maandag 28 septem ber terecht kunnen met hun vragen. Het centrum wordt bezet door vijf medewerkers en een receptionist/telefo nist. Het servicecentrum is geopend op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Het nieuwe Servicecentrum wordt vrijdag 30 oktober of ficieel in gebruik genomen. Tussen 15.00 en 21.00 uur wordt aan de Van Heek straat open huis gehouden. Tot 18.00 uur voor het per soneel, familie en kennissen en van 18.00 tot 21.00 uur voor de inwoners van Schie dam. SCHIEDAM - In verband met asfalteringswerkzaamheden is een aantal straten in Schiedam de volgende week gedeeltelijk of geheel afgesloten voor het verkeer. Het betreft de P.J. Troel- stralaan, de Gerrit Verboonstraat, de Oranjestraat, de Nieuwe Damlaan (ter hoogte van de Edah) en de Zwaluwlaan (ter hoogte van de Meeuwensingel). De P.J. Troelstralaan is van maandag 5 tot en met vrijdag 9 oktober geheel afgesloten voor het verkeer. Omleidingsroutes worden aangegeven via de Burg. Van Haarenlaan, Vlaardinger- dijk en Burg. H. Gretlaan. De bussen van het openbaar vervoer hebben wel gewoon doorgang. Ook de Gerrit Verboonstraat en Oranjestraat worden volgende week geheel afgesloten. De omleidingsroute vanaf de Rotter- damsedijk loopt via de Buitenhavenweg, Havendijk, Willem de Zwijgerlaan en Schoolstraat naar de Nieuwe Haven. Het ver keer vanuit de Burg. Knappertlaan wordt omgeleid via de Nieu we Haven, Nieuwe Damlaan en Burg. H. Gretelaan naar de 's- Gravelandseweg. Ook hier hebben de bussen van het openbaar vervoer wel gewoon doorgang. De Nieuwe Damlaan en de Zwaluwlaan blijven tijdens de asfal teringswerkzaamheden gedeeltelijk beschikbaar voor het door gaand verkeer. GROENELAAN - HAGASTRAAT Deze week bij SCHIEDAM - 'En toch is de aarde plat' is de titel van een educatieve tentoonstelling, die tot en met 25 oktober wordt ge houden in de entreezaal van het Stedelijk Museum. De exposi tie, die is georganiseerd in sa menwerking met de Stichting Autoped, haakt in op het thema van de Kinderboekenweek, die plaats vindt van 7 tot en met 17 oktober. Centraal in de tentoonstelling staat het reizend literatuurmu seum 'Boekieboekie'. Hierin worden illustraties uit kinder boeken getoond. Maar ook voorwerpen, die te maken heb ben met ontdekkingsreizen, zo als schatkisten, wereldkaarten, verrekijkers en andere spannen de en leerzame objecten. Leerlingen van Schiedamse ba sisscholen gaan ook zelf allerlei voorwerpen voor een verre reis maken, waaronder landkaarten, muntstukken en tekeningen. Een aantal van deze werkstuk ken worden in het Stedelijk Museum tentoongesteld. Mo menteel hangen aan de mu- seumwanden tekeningen van kinderen uit Zuid Afrika. Later zullen deze tekeningen worden 'geruild' met de werkstukken van de Schiedamse schoolkin deren. Aan de educatieve expositie zijn enkele speciale activiteiten gekoppeld. Zo kunnen kinderen tot acht jaar via een walkman reisverhalen horen. Voor de ou dere kinderen zijn andere ver halen beschikbaar. De walkman kost een gulden voor kinderen en een rijksdaalder voor vol wassenen. Op woensdag- en za terdagmiddagen worden van 14.00 tot 16.00 uur rondleidin gen verzorgd, terwijl woensdag middag 21 oktober van 14.00 tot 15.00 uur verhalen worden verteld. Nadere informatie hier over kan men verkrijgen bij de museumbalie. De toegang tot het museum is gratis. SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 2 oktober de aan grijpende documentaire 'De Ontkenning', van regisseur Tom Verheul, vertoond. De Ontkenning gaat over Brigit te, een jonge vrouw, die lijdt aan een Meervoudig Persoon lijkheids Syndroom. Zij heeft een zwaar belast verleden, waarin incest en verkrachting als zeer traumatische gebeurte nissen de hoofdrol spelen. In haar strijd om te overleven, heeft Brigitte verschillende per soonlijkheden ontwikkeld, waardoor zij haar jeugdtrauma's kan ontkennen. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Het Filmhuis is ge vestigd aan de Nieuwstraat 12. De vakman in huis SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken wil een begin gaan maken met de voorberei ding voor de aanleg van een verbindingsweg tussen de wijk Spaland en het industriegebied 's-Graveland. Hierveor heeft DGW de gemeente gevraagd om een krediet van 3.263.000,-. De nieuwe verbindingsweg moet deel uit maken van het stedelijk hoofdwegenstelsel van Schiedam-Noord. Het gaat voorzien in de noodzakelijke tweede noord-zuid ontsluiting voor het noordelijk stadsdeel en verbindt Spaland bovendien met Rijksweg A20 en de diverse werkgelegenheidsgebieden. Voorts is de aanleg van de ver bindingsweg van belang voor het doortrekken van het open baar vervoer. In het kader van de 'bijdragere geling verkeers- en vervoers voorzieningen' heeft het minis terie van Verkeer Waterstaat al een subsidie van tien miljoen gulden toegezegd voor de aanleg van de weg. Over de subsidie van het openbaar vervoerge- deelte - een onderdoorgang in de spoorbaan Schiedam-Delft - wordt nog overleg gepleegd. Rond de jaarwisseling wordt hierover uitsluitsel verwacht, opdat de onderdoorgang voor 1995 kan worden gerealiseerd. In verband met de slechte bo demgesteldheid van het gebied in Schiedam-Noord is het nood zakelijk nu reeds de eerste voor bereidingswerkzaamheden te treffen. Deze werkzaamheden bestaan onder meer uit de aan leg van een aarden baan, de aanleg van een noodstraat en het aanbrengen van (tijdelijke) openbare verlichting. Politiebaas neemt voldaan afscheid Honden willen Hargahoeve verlaten Hulpgoederen op weg naar Velenje Brandersfeesten in beeld Sport SCHIEDAM - Langs de voetpa den van de binnenterreinen van het complex 412 woningen Roëllstraat en omgeving en tus sen de flats aan de Alphons Ariënsstraat zal binnenkort openbare verlichting worden aangebracht. Het gemeentebe stuur heeft de NV O.N.S. hier toe opdracht gegeven. SCHIEDAM - De Grote Markt en het deel Hoogstraat tussen Grote Markt en de Dam vormen zondag 4 oktober het decor voor het 'Eerste Schiedam Blue-tref- fen': een bonte verzameling van motorfietsen, motorrijders en motoraccessoires. Tussen 12.00 en 18.00 uur staan hier vele tientallen motoren in alle variaties te pronken. Toer en racemotoren, splinternieuw en klassiek. Onbetwiste blikvan gers zijn ongetwijfeld de Harley Davidson Fat Boy - een 1340 cc en 104 pk sterke machine, die onlangs tijdens de éénmijls dra- grace in Zierikzee als eerste ein digde - en een 'gouden' Harley Davidson classic. Op deze mo tor maakt een beroemd fotomo del in de loop van de middag een fotosessie, die bestemd is voor publicatie in enkele mo torbladen. Maar ook de bezoe kers van de motorshow kunnen tegen betaling op de foto met de gouden Harley. Tijdens het 'Eerste Schiedam Blue-treffen' staat op de Grote Markt een podium opgesteld, waar om 15.00 uur een mode show van motorkleding wordt gegeven. Ervoor en erna treedt hier de bluesband La Grange op. Het geheel wordt omlijst met marktkramen, waar aller hande motoraccessoires worden verkocht. Ook een echte tattoo- stand is aanwezig. De café's aan het einde van de Hoogstraat or ganiseren bovendien een kelner en een skirace, terwijl Radio Schiedam een live-reportage van het motorevenemdnt ver zorgt. In verband met het spektakel zijn de Grote Markt, een deel van de Hoogstraat en enkele omliggende straten deze dag voor alle verkeer afgesloten. Voor meer informatie over het 'Eerste Schiedam Blue-treffen' kan men zich wenden tot Dick 'Blue Smoke', telefoon 4371678. niet. Ook wordt er nu beter op gelet hoe de kramen worden in gericht voordat de markt open gaat. De een wil nog weieens een metertje van de ander ge bruiken. Zo heb je voldoende tijd om voor aanvang van de Zondagsmarkt zaken naar je hand te zetten. Een goed uitge kiende markt is zeer belangrijk. Ik hoorde sommige bezoekers afgelopen zondag dan ook zeg gen: „Goh, gelukkig niet zoveel van die Vietnamese loempia's", aldus de VVV-directeur. Gordon Naar schatting van de organisa tie hebben ongeveer 250.000 mensen de Zondagsmarkt be zocht. Het contracteren van de populaire zanger Gordon bleek een gouden greep. Binnen enke le seconden had hij het massaal opgekomen publiek aan zijn voeten liggen. Schiedam is dol op Gordon, zo bleek. Maar er was ook veel waardering voor de bands op de Grote Markt en op het drijvende podium in de Lange Haven, nabij de Koe- marktbrug. Kermis Ook de kermis deed in het laat ste weekeinde goede zaken. Na het vuurwerk vanaf het dak van het Stadskantoor stroomde het kermisterrein op het Emma- plein 's avonds vol. Bijna was de nare smaak van de diverse vechtpartijen, die eerder deze week op de kermis plaatsvon den, weggespoeld. „Dat is toch wel een minpuntje geweest van de Brandersfeesten. Het publiek is in het begin weg gebleven vanwege die onrust. Jammer. Noch de kermis noch wij konden er dan ook iets aan doen om die situatie te veran deren", meent Pillard. SERVICELIJN 010-4796199 n etos Qj^| Telefoon W WÊÊL MM f« WM W 44e JAARGANG, NUMMER 79 OPLAGE 42.150 Deze week bij Red Label 0.7 I. van 29.95 voor En toch is de aarde plat Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen Samba Nova of For Men miniatuur (t.w.v 10.-) gratis bij aankoop van 25.- uit de geuren- en cosmetica-bedieningsafdeling. Op is op! „Gelukkig niet zoveel van die Vietnamese loempia's" - SCHIEDAM - Een gapend gat tussen de Lange en de Korte Haven is al wat rest, nadat de Dienst Gemeentewerken afgelopen dinsdag de Korte Havenbrug heeft verwijderd. De fraaie ophaalbrug is afgevoerd naar een werkplaats om te worden gerenoveerd. De gietijzeren hamei poorten met ornamenten worden gestraald en opnieuw geschilderd, terwijl de kettingen en ander ijzer werk worden vernieuwd. Bovendien wordt het metselwerk van de fundaties, waarop de brug rust, her steld. Ook het houten dek van de brug wordt vervangen. Dat was hard nodig, want de laatste keer dat het houtwerk werd vernieuwd, dateert van ruim zeventig jaar terug. De Korte Havenbrug is in 1849 gebouwd en staat genoteerd op de Rijksmonumentenlijst. Met de renova- tieklus is een bedrag van rond de vier ton gemoeid, waarvan het rijk een bedrag van f 280.000,- voor haar rekening neemt. Over tien weken is de ophaalbrug in oude luister hersteld en keert het monument terug op de hoek van de Lange en Korte Haven. In de tussentijd is voor fietsers en voetgangers een noodbruggetje aangelegd. Het autoverkeer zal echter een andere route moeten kiezen. Omleidingsborden zullen deze route aange ven. Heel af en toe ontstond zondag In de Hoogstraat een gaatje tussen de mensenmassa, maar meestal kwam men slechts schuifelend vooruit. Wachten op Gordon. niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1