lil 1 r IftBIlUl HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1992 PAGINA 7 SCHIEDAM - De Bran dersfeesten zijn weer ach ter de rug. Vooral het af gelopen weekeinde kan on der het hoofdstuk 'Bijzon der geslagd' de analen in, met dank aan de weergo den. Want het afgelopen weekeinde speelde zich af onder zomerse condities. Zowel het Standwerkers concours op vrijdag, de tal loze kunstzinnige evene menten op zaterdag en de enorm drukke Zondags markt zorgden voor een waardige afsluiting van de festiviteiten. Op deze pagi na een foto-impressie van de Brandersfeesten 1992. Jè KOmKI miheu 1 Brandersfeesten 1992 De jury was unaniem: de beste deelnemer aan het zeventiende Standwerkersconcours was Hans van Oetelaar uit het Brabantse St. Oedenrode (uiterst links). De wijze, waarop hij zijn messen aan de man- /vrouw bracht was beslist uniek. Menig marktbezoeker bleef vrijdag staan luisteren naar het humoristi sche betoog van de Brabander, die tijdens de prijsuitreiking ook wethouder Wiegman liet schateren van de lach. De tweede prijs was bestemd voor de heer B. Keijzers uit Groningen, die op zeer informatieve wijze zijn plantenmest aanprees. Derde werd de heer Kremers uit Drente. Zijn striptangen bleken zo in trek, dat hij al ruim voor het einde van het Standwerkersconcours volledig door zijn voorraad heen was. De aanmoe digingsprijs kwam terecht bij Frans van Biessum uit Zuidbroek. Zijn demonstraties van de wonderwas voor auto's hielden veel voorbijgangers staande. Bierbrouwer Peter Raaijen presenteerde zijn 'Griffioen Bier' voor Schiedammers officieel aan burge meester Reinier Scheeres Heel veel mensen wilden graag 'even bij hem zijn'; de razendpopulaire zanger Gordon was ongetwijfeld één van de hoogtepunten van de Zondagsmarkt. Komarsu HIJI'V W2H6 Binnen De Nieuwe Palmboom werd het startsein gegeven voor de inrichting van het museale gedeelte. Gedeputeerde George Brouwer en wethouder Chris Zijdeveld slo ten afgelopen zaterdag de Kunst-estafette af met een bijeenkomst in de Grote Kerk. Even later wandelde het duo, gekleed in een passend sweatshirt, door de Lange Kerkstraat om daar met behulp van een hoogwerker de schutting rond het ABC-bouwterrein te onthullen. De schutting is door11kunSj®.rl®®rl Frits Kloppers veranderd in een kunstwerk, waarin collega Miche Snoep een aantal kindertekeningen heeft verwerkt. Het resultaat is een kleurrijke omheining, die de bouwactiviteiten straks aan het ge zicht ontrekken. Het kunstonderdeel '16x16' viel de afgelopen week letterlijk en fi guurlijk wat in het water. Door het trieste weer doordeweeks moes ten de kunstdoeken aan de molenwieken worden opgerold. Afgelo pen zaterdag en zondag was een aantal doeken echter weer zicht baar. De heer J. Marcelisse is afgelopen zaterdag winnaar geworden van de tweede Vorkheftruckrace als onderdeel van de Brandersfeesten. Het zware parcours op het parkeerterrein achter de Hema wist hij af te leggen in de recordtijd van 23 minuten en 17 seconden. Daarmee sleepte hij de Brandsma Branders bokaal in de wacht. Mét zijn prestatie leverde Marcelisse bovendien een belangrijke bijdrage aan het feit dat de bedrijvenbo- kaal, een kristallen kunstwerk aangeboden door de Verenigde Glasbedrijven, terecht kwam bij zijn werk gever De Kuijper. De Vorkheftruckrace, vorig jaar voor het eerst gehouden, trok veel belangstelling. Vooral de waterkooi zorgde voor de nodige hilariteit. Vijftien van de in totaal zeventien deelnemers wisten deze hindernis onvoldoende te nemen en kregen als beloning een plons water in de nek. De Schiedamse jazznight was zaterdagnacht weer buiten de cafs brachten heel wat volk op de been een geweldig succes, tot in de late uurtjes. De vele optredens binnen en Wethouder Chris Zijdeveld onthulde zaterdag aan de Lange Haven Schiedam's nieuwste aanwinst, het standbeeld van De Distillateur. Het beeld is de gemeente aangeboden door het Comité 'Schiedamse Brandersknecht'. Op de foto kijkt de voorzitter van het comité, de heer mr. A.F.A. van Velzen, goedkeu rend toe hoe de wethouder de creatie van kunstenaar Theo Stevens 'aankleedt'. Van het beeld is overi gens een aantal replica's gemaakt, die voor 790,- te koop zijn. De Vereniging Milieudefensie maakte er afgelopen zaterdag op het Hemaplein bewust een puinhoop van. Om voorbijgangers een indruk te geven van de hoeveelheid afval, die op één dag Brandersfeesten op straat wordt gedeponeerd, had Milieudefensie een groot aantal vuilniszakken opgestapeld. RDS682ëÖ Prachtige oldtimers zorgden zaterdag voor een authentiek sfeertje tijdens hun rondrit door Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 7