Het Nieuwe Aktie Zuinig Stoken start op 1 november 4738932 Huidige bewoners zijn tegen plan Lintje voor heilgymnaste Belasting-spreekuur VLAAIERIE Bekende gezichten winnen stemmen terug Uitverkorenen vallen alsnog buiten de boot Voorlichter: „Loting biedt geen garanties tböeket Eurotax 41 ckZ wforS ZONDAG OPEN! r »IMU Vernieuwde kabelmozaïek Stadsblad iüüwêè Hilariteit om CDA-vragen als het om wonen gaat Hetty Heyting zorgt voor misverstand Zeerovers en piraten in De Blauwe Brug Creatievelingen tonen hun hobby van Brigitte Middendorp SCHIEDAM - Wethouder Adri Reijnhout (onder meer van Voorlichting) heeft afgelopen woensdagmiddag in dé entree hal van het Stadskantoor het Gemeentelijk Informatiepunt of ficieel in gebruik gesteld. In een soort aquarium, maar dan ge lukkig zonder water, kan de be volking in het vervolg terecht met vragen over allerhande ge meentelijke aangelegenheden. Hel informatiecentrum moet een soort 'zelfbedieningswinkel' worden, waar de bezoeker zich kan informeren over de gemeen telijke diensten en afdelingen en over de stad zelf. Bovendien kan men zich aan de hand van open bare agenda's en raadstukken een beeld vormen over bestuur lijke kwesties in Schiedam. In het Gemeentelijk Informatie punt, dat samen met de receptie van het Stadskantoor één geheel moet gaan vormen, wordt men te woord gestaan door de telefo nistes/receptionistes. Indien zij niet direct een antwoord hebben op een vraag, verwijzen zij de vraagsteller door naar het juiste aanspreekpunt binnen de ge meentelijke organisatie. Overigens gaat het hier om een tijdelijk onderkomen. In de ge plande nieuwbouw op het Stad- serf is ruimte vrijgemaakt voor een permanent informatiecen trum, waarna het glazen hok' weer verdwijnt. G. M. C. Franke Verloskundige SCHIEDAM - Slaven- burg's Bouwbedrijven BV heeft vergaande plannen in de bureaulade liggen om de eerste tien woningen aan de Burg. Knappertlaan - het blokje tussen Nieuwe Haven en Warande - te vervangen door nieuw bouw. Gedacht wordt aan een winkelgalerij met daarboven woningen. Nu zit in dit rijtje slechts één winkel: de Tapijtcorner. De plannen van Slavenburg zijn echter vooralsnog onuitvoer baar. Twee van de tien panden zijn namelijk niet in handen van de Schiedamse bouwgigant. En de bewoners, mensen op leeftijd, zijn niet van plan hun huis van de hand te doen. „Ik ben benaderd", zegt de 79- jarige mevrouw De Goederen. „Maar ik heb geen zin in een bejaardentehuis. Bovendien heb ik een emotionele band met dit huis. Ik ben er geboren. Mijn ouders hebben het met dubbel tjes en kwartjes bij elkaar ge spaard". Ook het echtpaar Hoogerwerf peinst er niet over om met de voorstellen van Slavenburg - hoe aantrekkelijk dan ook - in te stemmen. „We wonen hier bijna 52 jaar", vertelt de 74-ja- rige bewoonster. „Weggaan is moeilijk. Wel vinden we dat dit stukje BK-laan de laatste jaren erg achteruit gaat. Het wordt een beetje armoedig. Een aantal huizen staat leeg. Die verhuurt Slavenburg kennelijk niet en dat is funest voor de woningen. Want een woning, die niet be woond wordt, holt in kwaliteit achteruit". Voorzichtig Joost Slavenburg wil weinig los laten over hoe de vork precies in de steel zit. „Niet alle pand jes zijn van ons. We zullen dus moeten wachten en met de hui dige situatie voorzichtig moeten omspringen. Renovatie sluit ik uit. Die kosten zijn niet be heersbaar. Ook fasegewijs bou wen is niet reëel. Je moet in één keer nieuwbouw kunnen neer zetten, anders rijzen de kosten de pan uit. Maar we spelen met meerdere ideeën. Het hangt ook van de markt af. Kantoren neerzetten heeft bijvoorbeeld geen zin meer, om maar wat te noemen". SCHIEDAM - De Klanten dienst van de Belastingdienst Afdeling Particulieren start van daag, vrijdag 2 oktober, een we- lijks spreekuur in het pand van het Instituut Sociaal Raads lieden, aan het Broersveld 140. Als gevolg van een interne reor ganisatie verhuisde de Schie damse vestiging van de Belas tingdienst begin dit jaar van de Lange Nieuwstraat naar de Puntegaalstraat in Rotterdam. Daarmee verdween een belang rijke voorziening voor de Schie dammers. Om de inwoners van Schiedam tegemoet te komen, verzorgt de Belastingdienst bii wijze van ex periment een half jaar lang een spreekuur op de vrijdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Wan neer het spreekuur duidelijk in een behoefte voorziet, zal het een permanent karakter krijgen. Voor het (gratis) spreekuur hoeft geen afspraak te worden gemaakt. Wel moet men alle be nodigdheden meebrengen. Overigens bestaat in Schiedam ook een Belastingwinkel, aan de Jan van Avennesstraat 32 (wijk centrum De Erker), die onaf hankelijk van de Belasting dienst opereert. Hier kan men iedere dinsdagavond van 18.00 tot 19.30 uur terecht met vra gen over belastingzaken. Het spreekuur van de Belasting dienst is telefonisch bereikbaar onder nummer 4787885, de Be lastingwinkel onder nummer 4266442 en de Belastingtelefoon onder nummer 06-0543. Hoogstraat 58, Schiedam Tel. 4268386 SCHIEDAM - PvdA-raadslid Arie van Loenen heeft zich de gang van zaken tijdens de laat ste gemeenteraadsverkiezingen goed in het achterhoofd geprent. Voorafgaand aan die verkiezin gen presenteerde de Schiedamse PvdA een nogal omstreden kan didatenlijst. Arie zelf bijvoor beeld werd op een schier onver kiesbare plaats gezet, maar wist door zijn ruime achterban uit eindelijk toch zoveel persoonlij ke voorkeursstemmen te beha len, dat hij in de raad kon blij ven zitten. In het PvdA-partij-orgaan 'Voor waarts' geeft Van Loenen aan dat hij soortgelijke toestanden bij de komende gemeenteraads verkiezingen (over anderhalf y y jaar) wil voorkomen. Van Loenen vindt dat de politie ke partijen teveel waarde toe dichten aan verkiezingspro gramma's. Verspilde moeite en zonde van de tijd. In grote lijnen lijken de verkiezingsprogram ma's van de verschillende partij en toch sprekend op elkaar. Van Loenen maakt de vergelijking met waspoederfabrikanten, die allen in hun reclames schreeu wen dat hun produkt het witst wast, terwijl iedere huisvrouw weet dat het lood om oud ijzer is. Hetzelfde geldt voor de verkie zingsprogramma's, meent Van Loenen. Daar win je volgens hem geen stemmen mee. Nee, het gaat de kiezer hedentendage om personen, in wie ze denken vertrouwen te kunnen hebben. „Mijn inziens kunnen alleen bij het publiek bekende PvdA-ge- zichten mogelijk de verwachte achteruitgang van stemmen bin nen de perken houden. Maar dan moeten ze wel op een roy aal verkiesbare plaats gezet wor den en de ruimte krijgen zich te profileren aan het publiek", steil de PvdA-nestor ondubbelzinnig. erdieping Noord. M; van aar SCHIEDAM - De loterij, waarmee de gemeente Schiedam op een eerlijker wijze nieuwbouwwoningen in Spaland wil verdelen, heeft in het geval van de 28 sociale koopwoningen in deelplan De Velden voor flinlke teleurstellingen gezorgd. Voor de woningen meldden zich 500 gegadig den aan, waaruit een nota ris namens de gemeente de namen van 28 gelukkigen trok. Onder hen ook net Vlaardingse echtpaar Kees en Elly Ham, dat als num mer zes uit de hoge hoed tevoorschijn kwam. Vreug de alom in huize Ham. Maar die vreugde maakte al snel plaats voor bittere teleurstelling, omdat drie dagen later bleek dat het gezin Ham helemaal niet in aanmerking behoorde te komen voor de woning. Een lot, dat minstens 20 van de 28 aanvankelijke 'oelukkigen' beschoren bleek. Kees en Elly Ham verkochten zes jaar geleden hun woning, in de hoop snel ergens anders een mooie benedenwoning te ko- ,pen. In de tussentijd huurde het echtpaar een gemeentewoning op de veertiende een flat in Holy alras bleek dat de woningen, waarnaar Kees en Elly op zoek 'waren, in een te hoge prijsklasse liggen. Totdat de Vlaardingers deze zo mer het Spaland-buTletin van de gemeente Schiedam onder ogen kregen. In deelplan De Velden ging bouwbedrijf Slokker 28 so ciale koopwoningen a f 147.000,- bouwen en wie daarvoor belangstelling had, kon de inschrijfkaart in net bul letin invullen en opsturen naar Roest Makelaars in Zoetermeer. Uit de aanmeldingen zouden via een loterij 28 namen wor den getrokken, om de kansen zo eerlijk mogelijk te verdelen. „In juli heb ik de inschrijfkaart direct op de bus gedaan en tot onze vreugde kregen we vrijdag 4 september bericht dat we als nummer zes uit de loterij te voorschijn waren gekomen", vertelt Kees. „Naast ae felicita ties kregen we de bouwtekenin gen en allerlei andere informa tie opgestuurd. Onder meer ook een boekje, waarin iets stond over subsidies en de daarbij be horende inkomensgrens". Verbijstering Uit dat boekje bleek dat Kees Ham voor die subsidie niet in aanmerking zou komen. Voor alle zekerhee Kees direct maan dag makelaar Rot op om te vra gen of zijn vermoeden juist was. Tot zijn verbijstering luidde het antwoord echter, dat hij - gezien zijn inkomen - helemaal niet in aanmerking kwam voor het huis. „Het bleek dat de auto van de zaak mij de das omdeed, want daardoor kwam ik net bo ven de inkomensgrens uit. Nou, ik had aanvankelijk nog meer vragen voor de makelaar, maar daar ben ik niet eens meer aan toegekomen". De teleurstelling was groot. „Niet dat ik geen begrip heb voor zo'n inkomensgrens, want dat vind ik best logisch. Maar waarom stond dat niet in het Spaland-bulletin? Bij de aan kondiging van het bouwproject ■HMM I HBSül JU Kees Ham op de lokatie, waar hij en zijn vrouw Elly graag waren gaan wonen. „Ik hoop nu maar dat het lelijke woningen worden", grapt hij wrang. stond niets vermeld over een inkomensgrens". Kees zocht contact met de ge meente en via de heer Jansson, beleidsmedewerker van de afde ling Ruimtelijke Ontwikkeling en Stadsbeheer, werd hem be vestigd dat de woning in De Velden aan hem voorbij zou gaan. Tevens werd het Kees duidelijk dat hij niet de enige gedupeerde was, want in totaal bleken 20 van de 28 'gelukki gen' achteraf niet in aanmerking te komen. „De gemeente erkent dat de voorlichting beter had gekund, maar kan er niets meer aan ver anderen. Wij komen niet in aanmerking. En het ironische is: in het volgende Spaland-bulle tin werd ineens uitvoerig inge gaan op de inkomensgrenzen, die zijn verbonden aan de soci ale koopwoningen. 'Dat was naar aanleiding van uw tele foontje', zei de gemeente mij desgevraagd". Omdat het zoveel gedupeerden betreft, ziet de gemeente ook geen oplossing. „Als het mij al leen was overkomen, was er misschien nog wel iets te rege len geweest, maar twintig gedu peerden is teveel, is mij verteld. Overigens heb ik van de ge meente nog steeds geen schrifte- SCHIEDAM - Jan Langstraat, voorlichter van de Dienst Ge meentewerken en onder meer beiast met de redactie van het Spaland-builetin, ontkent dat het lotingssysteem voor het ver delen van koopwoningen hapert. „Het lotingssysteem zorgt alleen voor een volgorde van gega digden, die vervolgens met de makelaar de onderhandelingen voor een koopovereenkomst aangaan. In die onderhandelingen is het mogelijk dat de koop om welke reden dan ook alsnog kan afsprinjgen. Hetzij vanwege een te hoog of te laaginkomen, het zij omdat de woning bij nader inzien niet bevalt. De loting biedt geen garanties. Men moet er dan ook geen definitieve verwach tingen aan hechten". „Premiekoopwoningen zijn bedoeld voor mensen met een be paald maximuminkomen legt de voorlichter uit. „In het verle den is het echter voorgekomen dat deze woningen toch werden gekocht door mensen met een te hoog inkomen. Omdat er daar om geen subsidies werden aangevraagd, kwam het Rijk erach- voorlichting, bestrijdt Langstraat met klem. „De regeling van premiekoopwoningen bestaat al heel lang, dat is niets nieuws. Men behoort dat te weten. Het is pech voor de heer Ham, maar dan had hij zich vooraf beter moeten informeren". Het feit dat Kees Ham niet de enige bleek, die niet op de hoog te was van de inkomensvoorwaarden, doet daar volgens Lang straat niets aan af. Desondanks verscheen in het laatste Spa land-bulletin plotseling wel tekst en uitleg over de voorwaarden voor premiekoopwoningen. „We hebben het nog een keertje uit gelegd, dat is toch niet verkeerd?". lijke bevestiging van de afwij zing gekregen, alleen de telefo nische mededeling". Vrije sector Kees en Elly Ham zijn een er varing rijker geworden. Ze we ten nu dat ze alleen nog voor een veel duurdere vrije sector- woning in aanmerking zullen komen. „Die makelaar maakte het helemaal mooi. Die had wel iets anders voor ons, zei hij. Een vijfkamerwoning voor f 235.000,-. Bijna een ton duur der!". SCHIEDAM - De Schiedamse CDA-fractie stelde het college van B&W onlangs vragen over de kosten en milieugevolgen van een reclamevliegtuigje, dat door de Dienst Sport en Recreatie was ingehuurd tijdens de mani festatie 'Schiedam-Sportstad'. Die vragen kwamen bij menig een nogaf overdreven over. Ook bij oppósitiegenoot VVD, zo blijkt uit een reactie, die deze week in de vorm van ironische vragen aan het college zijn ver zonden. De liberale raadsleden schrijven 'met grote belangstelling kennis te hebben genomen van de bui tengewoon interessante vragen van het CDA'. Naar aanleiding hiervan stelt de VVD de volgen de vraag: „Kan het college mee delen hoeveel mensuren het heeft gekost om deze vragen adequaat te beantwoorden en wat daarvan de financiële conse quenties waren?". Om er sarcastisch aan toe te voegen: „Mocht u geen kans zien deze vraag binnen de daar voor gestelde termijn te beant woorden, wat wij ons zeer wel kunnen voorstellen, dan zullen wij u dit niet euvel duiden". ZONDAG 4 OKTOBER A.S. IS HET FILIAAL HOOFDWEG GEOPEND VAN 10 TOT 17 UUR. UUR GRATIS VAN TOT 14 VOORDEEEBSI: cA uur-service 65+ korting via bonboekje. SCHIEDAM - Het O.N.S. heeft de service aan de CAI-abonnees uitgebreid door het 'mozaïek programma' op kanaal 39- te vernieuwen. Het programma heeft nu wisselende pagina's, die bestaan uit 16 en 25 kleine beeldjes. Deze beeldjes tonen alle televi sieprogramma's, die het O.N.S. via de kabel doorgeeft. Boven dien is in een wisselpagina ruimte opengelaten om de kij kers te voorzien van actuele in formatie, terwijl de loopkrant, die dwars door het beeld loopt, kort en bondig de laatste we tenswaardigheden over de kabel brengt. SERVICELIJN 010-4796199 Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 4602727 VRIJDAG 2 OKTOBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 80 OPLAGE 42.150 Stadsblad Reijnhout opent Informatiecentrum M.i.v. 1 oktober 1992 wordt het telefoonnummer van Slavenburg wil nieuwbouw aan de Burg. Knappertlaan SCHIEDAM - Mevrouw Bep Biesta-Middelburg Is afgelopen vrijdag Koninklijk Onderscheiden, omdat zij al veertig jaar in Schiedam werkzaam is als heilgymnaste. De jubilaris kreeg de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud, opgespeld door burgemeester Reinier Scheeres. Bep Biesta (62) startte op 20 september 1952 een zelfstandige praktijk aan de Burg. Knappertlaan 209a. In 1964 verhuisde de praktijk naar de Damlaan en sinds 1970 is de heilgymnaste gevestigd aan de Par kweg 246. In de afgelopen veertig jaar heeft mevrouw Biesta honderden Schiedammers bijgestaan in hun ziekteproces of invaliditeit, waarbij ze ook niet voorbij ging aan de bijkomende sociale problemen van de patiënten. Woningverdeling in Spaland loopt uit op teleurstelling 11VV11 IV "Vil 99 - - - tLra 1 L~nl Jné Ir. ninfo ninnwe Taxi-vervoer, ook rolstoelbusvervoer „OHOEBO'LWTW". OA .X GAK Detam - Ziekenfonds :E «r'C schitterend Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010-4518844 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 CAPELLE A/D IJSSEL HOLLANDSCH DIEP 63c 010-4501572 Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1