w mm Zaterdag 3 oktober in Passage Theater Spanje in De Erker Cabaret Basterd in De Teerstoof Laatste concerten Moscow in Jap-Juijn Creatieve Schiedammers tonen hun vaardigheden I Diamanten bruidspaar Zeerovers en piraten in de Kinderboekenweek H1H1 Autoschade komt gegarandeerd weer goed... bij %T*Ï Het Nieuwe Stadsblad is verhuisd Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 2 OKTOBER 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - De meeste mensen kennen haar waar schijnlijk alleen van rollen in televisieseries als 'De familie Knots', 'Steil ach terover' en 'Switch'. Maar wie denkt dat Hetty Hey ting zich alleen als actrice in televisieseries door het leven worstelt, heeft het falikant mis. Zo zullen bij voorbeeld slechts weinigen weten dat genoemde televi sieseries ook door haar zijn geschreven. Een zeer veelzijdig mens, die Hetty Heyting. En dat bewijst ze zaterdag 3 oktober over duidelijk met de voorstel ling 'Eén groot misver stand', die ze ten tonele voert in het Passage Thea ter. Een flitsende en ra- zendknappe musical-come dy, waarin Hetty zowel de tekst en muziek als het ac teerwerk en de zang voor haar rekening neemt. Eén groot misverstand. Een ti tel, die niet alleen toepasselijk is voor het theaterstuk, maar ze ker ook voor de persoon in kwestie, Hetty Heyting. Slechts weinig disciplines uit de klein kunst zijn haar vreemd, hetgeen echter voor het grote publiek verborgen lijkt te zijn gebleven. Desondanks heeft ze vrijwel alle facetten van de kleinkunst doorlopen. „Ik ben begonnen als zangeres", vertelt de blonde duizendpoot. Ze is net teruggekeerd uit het Verre Oosten, waar ze 'Eén groot misverstand' voor aldaar verblijvende Nederlanders heeft gespeeld. „Muziek is altijd een passie geweest. Al jong schreef ik nummers en ik heb zelfs een paar platen uitgebracht. Ik wil de me echter ook bekwamen in andere theatervormen. Daarom ging ik naar de Akademie voor Kleinkunst in Amsterdam, waar ik in 1976 afstudeerde". Na haar studie ging Hetty aan de slag in het jeugdtheater met het kindercabaret 'Potvoordrie'. Daarnaast speelde ze voor vol wassenen met het theatercollec tief 'Hare Majesteit'. Na vijf jaar maakte Hetty de overstap naar televisie. „Ik speelde in kleine gezel schappen, waarin we alles zelf moesten doen: de bus besturen, kaartverkoop en noem maar op. Pauze We gaven destijds heel veel voorstellingen, dus dat werd op den duur knap vermoeiend. Ik heb toen een jaar pauze geno men en schreef op verzoek van de NCRV een serie televisiepro gramma's onder de titel 'Als je dat soms nog niet dacht'. Sket ches, liedjes en crosstalks met het publiek. Dat was redelijk succesvol en daarom koos ik in 1980 voorlopig voor de televi sie". En met succes, want series als 'De familie Knots' en 'Steil ach terover' sloegen goed aan. Bo vendien schreef Hetty een aan tal radioprogramma's voor de jeugd. Maar na twaalf jaar tele visie en radio ging het theater toch weer kriebelen. „Ik deed al wat voorstellingen in het buitenland voor daar wo nende Nederlanders en dat ging goed. Bovendien konden ze mij altijd vragen om snel even iets in elkaar te zetten voor bepaal de gelegenheden. Vaak deed ik dat geheel a l'improviste. Mach tig vond ik dat, een leuke uitda ging. Het ging ook goed, want ik heb fantasie zat". Noodlot „Ik ben altijd erg geïnteresseerd geweest in psychologie. Vooral de driehoek slachtoffer-dader- redder intrigeert me. Dat is ech te drama. Ik liep dan ook al heel lang met het plan hiermee iets op toneel te doen. Maar ik kwam er niet uit. Het lukte me niet om een schokkende erva ring op relativerende wijze op papier te zetten, om de juiste balans tussen humor, ernst en waarheden te vinden". Het noodlot schoot Hetty echter onverwacht te hulp. Een tweetal bloedstollende gebeurtenissen in haar leven brachten Hetty er toe om de produktie 'Eén groot misverstand' te maken. „Jaren geleden ben ik bijna ge stikt na een val tijdens het skieën. Ik zag toen mijn leven aan me voorbijflitsen. Ik was niet bang, wel verwonderd. Drie jaar geleden gebeurde me iets soortgelijks toen ik tijdens de wintersport in een gondel zat, die bij windkracht tien boven een diep dal ineens uitviel. Toen ik na uren weer met beide benen op de grond stond, dacht ik: Nu begint de rest van mijn leven". Vrij snel na deze laatste gebeur tenis vielen de stukjes van de toneelpuzzel vlot in elkaar. Haar poging om de juiste vorm te vinden, kostte plotseling wei nig moeite. 'Eén groot Misver stand' was het gevolg. Het verhaal handelt over een jonge vrouw, die in een steegje wordt overvallen door een knap pe jongeman. Terwijl de dader zijn pistool op de vrouw richt, flitst haar leven in een paar se conden aan haar voorbij. Ze wordt geconfronteerd met ver borgen verlangens, gemiste kan sen, fantasiën en leugens. Wan neer haar echtgenoot te hulp schiet, wordt die chaos alleen maar groter. Wil ze wel gered worden door haar man, wil ze eigenlijk nog wel met hem ver der? In een groot aantal korte scenes worden de gedachtengangen van het slachtoffer, de dader en de redder uitgebeeld. Eén en an der speelt zich razendsnel af voor de ogen van de toeschou wer. „Het gaat inderdaad heel snel. Het publiek krijgt geen kans te verslappen, men is na afloop bekaf', lacht Hetty. Medespelers „Om dit moeilijke stuk op to neel te brengen, moest ik op zoek naar de juiste medespelers. Die heb ik gevonden in Michel Sorbach en Martin van den Ham, die samen het duo 'Mi chel en Martin' vormden. Bo vendien heb ik in Ton-Herman Melis een uitstekende muzikale begeleider. Een virtuoos op de piano, die de scènes net zo weet te begeleiden als in een film. Hij is eigenlijk een muzikale mede-acteur", vindt Hetty. De kritieken op de voorstelling 'Eén groot misverstand' zijn vrijwel unaniem lovend. Vooral de veelzijdigheid van Hetty Heyting lijkt iedereen te verba zen. Een recensent stelde zelfs dat Hetty eigenlijk een mega ster zou moeten zijn, maar dat ze dat nooit zal bereiken, omdat ze teveel verschillende dingen doet en kan om in één discipli ne te kunnen uitblinken. „Dit succes is voor mij de oogst van jarenlang hard werken", meent Hetty. „Toch wil ik niet gaan voortborduren op dit suc ces. Ik wil telkens iets anders, iets totaal onverwachts gaan doen. En dan kan het me niets schelen of ik buiten alle etike tjes val, het is mijn eigen stijl. Ik heb al weer een nieuwe pro duktie op stapel staan, waar voor we in januari gaan repete ren. Ik wil daar nog niet veel over kwijt, alleen dat het 'Vreemde Trekjes' gaat heten en dat het zeer komisch is. Terug naar de televisie? Nee, liever niet. Dat is zo'n gespannen sfeertje geworden, waarin kwan titeit boven kwaliteit wordt ge steld. Laat mij maar heerlijk kwaliteit maken in het theater. Een mooie film, dat staat nog wel op mijn verlanglijstje. Mis schien dat ik 'Eén groot misver stand' nog eens ga herschrijven als filmscenario". „Ik wilde een verduveld goede actrice en scriptschrijfster wor den en heb daar enorm veel tijd in geïnvesteerd. Nu wil ik gaan oogsten. Dat hoeft niet per sé in Nederland, want hier wordt vakmanschap niet altijd op de juiste waarde ingeschat. Pas als je dood bent of in een ander land werkt, is men ineens trots op je. Dus misschien ga ik ooit naar het buitenland", besluit 'het grote misverstand' ietwat cynisch. SCHIEDAM - Spanje staat zon dag 4 oktober centraal tijdens de landendag, die wordt georga niseerd in wijkcentrum De Er ker, aan de Jan van Avennes- straat 32. Behalve muziek, dans en een Spaanse gerecht, wordt de dag ook opgeluisterd door het optreden van de kinder dansgroep 'Ciaveles Rocieras en Sergio Del Cante'. De Spanje- dag begint om 13.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 13,50 (inclusief de Spaanse maaltijd). SCHIEDAM - Cabaret Basterd voert donderdag 8 oktober de voorstelling 'Tot hier en verder' op in Theater de Teerstoof. 'lot hier en verder' is een avondvullend verstandshuwe lijk tussen Karikatuur en Onbe grip. De man met de Goede Be doelingen geeft antwoord op de vraag waar de grenzen liggen ten aanzien van het menselijk leven in het algemeen en ten aanzien van vriendschap in het bijzonder. De man is enthousiast, attent en hij wil hierom worden ge waardeerd. De tragiek is echter dat hij vanzelf over de schreef gaat, terwijl hij het juist zo goed bedoelde. De voorstelling begint om 20.30 oaret Basterd treedt ook vrijdag 9 oktober op in De Teerstoof, maar die voorstelling is uitver kocht. AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER 0104154540 Z7 Het Nieuwe Stadsblad J- SCHIEDAM - In de Grote Kerk vindt zaterdag 3 oktober het laatste inloopconcert van het seizoen plaats. Wouter Blacqui- ère, organist van de Paradijs- kerk in Rotterdam en dirigent van het Schiedamse Toonkunst koor, speelt vanaf 15.00 uur composities van Bach en Saint Saëns. De toegang is vrij. Organist André Verwoerd ver zorgt dinsdag 6 oktober het laatste orgelconcert van dit sei zoen in de Grote Kerk. Aan het concert wordt medewerking verleend door de Kon. Zangver eniging 'Rotte's Mannenkoor', onder leiding van René Ver- hoeff. André Verwoerd, oud hoofddo cent orgel aan het Rotterdams Conservatorium, is de vaste or ganist van de Grote Kerk. Dins dag speelt Verwoerd composi ties van Buxtehude, Walther, Guilmant en Driffel. René Verhoeff is al sinds 1976 dirigent van het Rotte's Man nenkoor. Bovendien is hij als dirigent verbonden aan de Kon. Mannenzangvereniging 'De Ha- ghe Sanghers' en het Philhar- monisch Koor 'Hagacantara', beide in Den Haag. Het Rotte's Mannenkoor werd in 1854 op gericht en is daarmee de oudste culturele vereniging van Rotter dam. Het concert in de Grote Kerk begint om 20.15 uur en de toe gangsprijs bedraagt 6,50/CJP en Pas65 4,50. - SCHIEDAM - De biblio theekvestiging aan het Bachplein staat deze maand in het teken van creativiteit. Onder het motto 'Creatieve Schie dammers presenteren zich' zijn vier Schiedamse vrou wen uitgenodigd om hun creatieve specialiteit te to nen. Het ligt in de bedoe ling om er een jaarlijkse gebeurtenis van te maken, waarbij telkens andere Schiedammers de gelegen heid krijgen zich met nun hobby te presenteren. Be halve een expositie van hun werk, geven de deelne mers ook een demonstra tie. De manifestatie 'Creatieve Schiedammers presenteren zich' omvat vier woensdagmiddagen. Elly van de Water bijt woens dag 7 oktober het spits af met haar hobby origami vouwen. Het is inmiddels meer dan een hobby, want ze verzorgt tegen woordig ook cursussen hierin. Tijdens haar demonstratie wordt Elly woensdag bijgestaan door haar twee oudste kinderen, die de kunst van het origami vouwen ook onder de knie neb ben gekregen. De bezoekers kunnen zien onder leiding van Elly van de Water bekwamen in de eerste beginselen van origa mi. Een week later toont Joke Jagt hoe zij een porseleinen pop maakt. Joke is op latere leeftijd begonnen met het maken van poppen uit Formoklei. Nadat zij op verschillende poppen- beurzen veel bewondering had geoogst met haar zelfgemaakte poppen, ging zij in 1991 cursus sen geven. Zij beschikt inmid dels over een eigen atelier. Hoe bijzonder Joke's poppen zijn, bewijst haar tweede prijs tijdens een landelijke manifestatie voor beroepspoppenmakers, die vo rig jaar werd gehouden. Fimoklei Julia van Vliet laat woensdag 21 oktober zien wat er allemaal kan worden gemaakt met Fimo boetseerklei. Zij kwam voor het eerst met dit materiaal in aanra king tijdens de beurs Artistieke Handen in sporthal Margriet. Fimoklei is een synthetisch pro- dukt dat in de keukenoven lean worden gebakken. Toen Julia bij de Stichting Eigen Werk, waar zij tekenlessen volgde, eens een bloemstukje van Fi moklei liet zien, was iedereen zeer enthousiast. Zij kreeg di rect een uitnodiging om cursus sen te gaan geven. Textiel verven De laatste deelneemster is Mi randa van Unen, die woensdag 28 oktober demonstraties textiel verven geeft. Miranda werkt al jaren met textielverf en maakte drie jaar geleden kennis met de verf Tri chem. Een in Neder- SCHIEDAM - De Britse forma tie 'Moscow' speelt zondag 4 oktober in Jap-Juijncafé, aan de Hoofdstraat 311. De band brengt een stevig repertoire van covers en eigen nummers. „Hard en toch niet pijnlijk", luidt het credo. Het optreden begint om 17.00 uur en de toe gang is gratis. land moeilijk verkrijgbare verf. Alleen personen met een vakbe kwaamheidsdiploma mogen hiermee werken. Nadat Miran da dit diploma had behaald, zij meteen lesgeven in deze techniek. Tijdens naar demon stratie mogen de bezoekers ook een poging wagen in deze vorm van textiel verven. De creatieve werkstukken van de vier deelneemsters zijn tot en met 30 oktober te bezichti gen in bibliotheek Noord aan net Bachplein. SCHIEDAM - Het echtpaar Ham-Foet in Huize Frankeland kreeg afgelopen maandag hoog bezoek. Burgemeester Reinier Scheeres kwam op de koffie om de echtelieden namens de ge meente te feliciteren met hun zestigjarig huwelijksfeest. Johannes Adrianus Ham (86) en Clazina Suzanna Maria Foet (83) trouwden op 28 september 1932. Beiden zijn geboren en getogen in Kethel en Spaland. Uit het huwelijk werden drie kinderen geboren: twee zonen en een dochter. Terwijl mevrouw Ham-Foet zich al die jaren met grote toe wijding op de kinderen en het huishouden richtte, was haar echtgenoot werkzaam als mede werker in de Schiedamse melk- zuurfabriek en later bij distribu tiebedrijf De Landbouw. In het verleden mocht de heer des hui zes uit hobby graag tuinieren, maar tegenwoordig houdt hij zich voornamelijk bezig met kunstschilderen. Zijn vrouw is verzot op breien. Het diamanten huwelijksfeest is in familiekring gevierd. SCHIEDAM - In alle jeugdaf delingen van de Openbare Bi bliotheek gaat woensdag 7 okto ber Kinderboekenweek 1992 van start. Tien dagen lang worden allerlei activiteiten georgani seerd, die in het teken staan van het landelijke thema 'Land in ziiicht!'. Tijdens de Kinderboekenweek staan zowel de boeken van de prijswinnaars van dit jaar, als boeken over de zee en aanver wante zaken centraal. Boven dien is in de bibliotheken de ex positie 'Treed in de voetsporen van Kapitein Kijckgoet' inge richt met boeken over zeerei zen, piraten en onbewoonde ei landen. Voorts wordt een kleur en tekenwedstrijd over piraten gehouden. Hiervoor kunnen kinderen in de bibliotheken een kleur- en tekenplaat afhalen. Woensdagmiddag 7 oktober kunnen kinderen in een aantal club- en buurthuizen luisteren naar spannende verhalen of knutselen. Deze activiteiten be ginnen om 14.00 uur in Klup- huis Oost (Galileïstraat 86), Buurthuis Nieuwland (Albarda- straat 67), wijkcentrum De Er ker (Jan van Avennesstraat 32), Klubhuis Zuid (Dwarsstraat 42) en wijkcentrum De Blauwe Brug (Bachplein 590). Zeeroversknalfuif Het grote Kinderboekenweek- feest vindt woensdag 14 oktober plaats in De Blauwe Brug. Het feest staat geheel in het teken van een grote 'Zeeroversknal fuif, waarbij de jeugdige kers zich als piraat ofz ge bezoe- piraat of zeerover moeten uitdossen. Het feest be gint om 14.00 uur en de toegang is gratis. Tijdens het feest zijn de beken de kinderboekenschrijvers In- grid en Dieter Schubert en Rin- dert Kromhout van de partij om hun boeken te signeren. Kinderen, die niet over eigen vervoer beschikken, kunnen gratis gebruik maken van een speciale kinderboekenweekbus. Hiervoor moet wel vooraf een inschrijfformulier bij de biblio theken worden afgehaald. Wan neer het formulier is onderte kend door de ouders of verzor- fers, ontvangt het kind een bus aart. Voor meer informatie kan men terecht bij de biblio theekfilialen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Weekenddiensten huisartsen: Voor spoedgevallen telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 2 t/m 8 oktober 1992: Apotheek Nieuland, Dr. Wi- bautplein 17, tel. 4709927. Tandartsdienst: Voor spoedge vallen tel. 4748959. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappertlaan 25 en ge bouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemene verpleegafdelingen alsmede hartbewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gynaecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafde ling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, telefoon 4268013. Inl. tij dens kantooruren: maandag, dinsdag en woensdag van 09.00-12.00 uur. Vervoer inva liden en bejaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00- 13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kan tooruren. Kruiswerk Nieuwe Waterweg- Noord: Kantoor: Van Swinden- singel 40, tel. 4739900. Bereik baar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Uitleen ver- pleegartikelen: maandag t/m vrijdag 09.00-11.30 uur; Bach- plein 588, tel. 4706177. Bereik baar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Uitleen ver- pleegartikelen: van maandag t/ m vrijdag 09.00-11.30 uur. Lan ge Haven 145: tel. 4732800. Be reikbaar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Westerka de 28: tel. 4263129. Ouder Kind-zorg bereikbaar maandag t/m vrijdag van 08.30-09.00 uur. Thuiszora: van 12.00-13.00 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4602611. Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam, Van Swinden- singel 40, 3112 RJ Schiedam. Spreekuur van ma. t/m vr. 09.00-13.00 uur (telefonisch tot 17.00 uur: 4731033); 24-uurs bereikbaarheidsdienst via tel. 4362244. Dierenbescherming: Dierente huis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex 'Vijf sluizen', telefoon 4713362. Een groot misverstand rond duizendpoot Hetty Heyting i Hetty Heyting toont zaterdag haar veelzijdigheid in de comedy- muscial 'Eén groot misverstand'. GARANTIE BE DRIJF UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- £n donderdagmiddag 16.00 uur op net kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDRED AKTIE Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDRED AKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur ADVERTENTIEBEDRIJF Jr Om de service zo optimaal mogelijk te kunnen houden zijn de verkooporganisatie en de redaktie van Het Nieuwe Stadsblad verhuisd van de Dam 2 in Schiedam naar Vlaardingen. Voor u betekent dit dat u voor het toezenden van materialen, uw vragen of nadere informatie, kontakt kunt opnemen met: Westhavenkade 14, postbus 52, 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022, Fax 010-4602727 Afhaaladressen voor Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam zijn: Ron's Tabakshop, Hoogstraat 164a. Tabakspeciaalzaal ,,De Woudhoek", Geuzenplein 17. Rooksjoppie René Geeve, Voornesestraat la. De Ark, Hargplein 101, 10.00 uur: ds. W. R. van Wieren. Magnalia Deikerk, Albarda- straat 67, 10.00 uur: ds. D. Sonneveld (Wateringen/ Kwintsheul), H. Avondmaal. 17.00 uur: hr. A. van Endhoven (Rotterdam). Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Waran de, hoek B.K.laan, 09.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Evangelisch Lutherse Gemeen te, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. D. den Blaauwen. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Opstandingskerk, Burg. Hon- nerlage Gretelaan-Schiedam. Aanvang 10.00 uur: ds. A. van Zetten. Vlaardingen. Grote Kerk, Lange Kerkstraat- Schiedam. Aanvang 10.00 uur: dr. A. J. Lamping, Rotterdam. Aanvang 17.00 uur: ds. G. H. van Kooten. Delft. Huize Thomas', Grieksestraat 18-Rotterdam, Aanvang 10.00 uur: ds. G. de Lang. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d-Schiedam. Aanvang 10.00 uur: ds. H. W. Hemmesa. 0pp"\t$ïpp^t HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10 uur: ds. N. K. Mos, Startzondag, na afloop koffiedrinken. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. J. Sosef, m.m.v. cantorij. Vrijzinnige Geloofsgemeen schap NPB, Westvest 92, 10.30 uur: D. Koster. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur: Heiligingssamen komst o.l.v. mevr. Maj. J. J. de Heer. 17.00 uur Getuigenissa menkomst o.l.v. Envoy G. v.d. Heyden, m.m.v. een jongeren koor. .Jehovah's Getuigen, Nieuwe Haven 155a, Openbare lezin gen. Nieuwe Haven 155a. Ge meente Oud Mathenesse. Zater dag 17.00 uur. Thema: Hoe zin vol is uw leven? Gemeente Nieuwland. Zondag 10.00 uur. Thema: behoud een goed gewe ten in een zondige wereld. Pinkstergemeente 'Morgen stond', 13.30 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Harg plein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.00 uur: dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grond slag. aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. H. J. Stoutjesdijk, Dordrecht. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk. Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 17.00 uur: Eucharistieviering met muzika le omlijsting. Voorganger: pater L. Klinkenbuerg o.p. Zondag 11.00 uur: eucharistieviering met medewerking van Laus Deo. Gastsprkenpater Ad Wil- lems o.p. Er is een chèche voor de allerkleinsten. Maandag 19.00 uur: Eucharistievering. Woensdag 9.15 uur: Eucharis tieviering, 19.00 uur: Vesper dienst. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, Zondag 9.30 uur: Gezongen Eucharistierviering m.m.v. het Visitatiejongerenkoor. Er is kin derwoorddienst. Voorganger dit weekend: pater Ad Willems o.p. Weekviering: elke vrijdag om 9.15 uur. R.K. Parochie van de H. Lidui- na en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Celebrant pastoor P. M. Vismans. Predikant: Dia ken P. M. Martens. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering. Zondag Vanwege het Rozen- kransfeest is er op deze zondag één viering: 10.30 uur Feestelij ke Hoogmis (met horenkoor IDH en dameskoor Jubilatio). 13.00 uur: Uitstelling van het Allerheiligste, 17.40 uur bidden we de Rozenkrans, 18.00 uur: Plechtig Sluitingslof met predi katie door pastoor P. Owel uit Nieuwveen, processie en Te Deum. Maandag 8.15 uur: ver trek naar Kevelaer vanaf de kerk. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant: Pastoor P. M. Vismans, predi kant: diaken P. M. Martens. Zaterdag 17.15 uur: Eucharis tieviering. Parochie van H. Hart van Je zus, Rijnstraat, zzondag 10.00 uur: Hoogmis met koor- en sa menzang. Medewerking wordt verleend door het H. Hart- koor. Gezongen zal worden de latijnse „Missa De Deum Lau- damus" van L. Perosi. Voor de kinderen is er de kinder-neven- dienst. Celebrant bij deze vie ring is pastoor van der Voorn. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Viering van Woord en Gebed met samenzang. Voorganger: de heer J. van Col- lenburg. Zondag 9,45 uur: Eu charistieviering met zang van het Jacobuskoor. Voorganger: pastor K. Veltman. Overwe ging: pastor L. Remmerswaal. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan, zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering met sa- menzang. Zondag 08.30 uur: Eucharistieviering zonder zang. Voorganger: pastor k. Velt- mand. Overweging: pastor L. Remmerswaal. 11.00 uur: Vie ring van Woord en Gebed met samenzang. Voorganger: de heer J. van Collenburg. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, zondag 10.15 uur: Eucharistie viering. Voorganger L. Wijkes. Joh. Maasbach Wereldzending, Havenkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Holder; zaterdag 17.30 uur: Kaderclub 13-17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst 17-30 jaar; zondag 10.00 uur: Heili- gingsdienst. Vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a, Voorgang zondag, 10.30 uur: samen komst; 11.30 uur: Bijbelstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/ka pel, Juliana van Stolbergstraat, zaterdag 18.30 uur: Eucharistie viering. Zondag 10.30 uur: zie kenhuis-kerkdienst, voorganger: ds. Y. Stienstra - pr. dienst van Woord en Tafel. Muzik.medew. New. Life Singers. Gereja Kristen Indonesia Ne derland, in de Hervormde Op standingskerk, Burg. H. Grete- laan, Schiedam, op de 2e en 4e zondag van de maand om 14.00 uur: zondag géén dienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3