i Zege direct een klinkende, 6-0 winst op ASB Hulde voor unieke prestatie van Brigitte Middendorp Gebit stuk? BELOOFD: RENT ri I ra mm Deze week Binnenkort Nederlandse medaille tijdens Spelen verstandelijk gehandicapten tc Rijnmond langs de dierenparkjes Sportagenda JjotiMc Leo Buiteman nieuwe coach Schiedam Tweeling 500e lid HBSS Karin Groenewegen tweede judoka van Zuid Holland mm VERINGMEIER TANDTECHNIEK HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 2 OKTOBER 1992 PAGINA 9 TOM! JO-JO Company Very Big Band Jacques Herb Kapel van de Koninklijke Luchtmacht Jazz Mokers Trompetterkorps der Cavalerie Residentie Jeugdorkest Internationaal Clownsfestival Floriade Finale Pompoenwedstrijd SCHIEDAM - Met de eerste zege, direct een klinkende, op ASB (6-0) heeft Excelsior'20 haar blazoen weer opgepoetst. Nadat Excelsior'20 vorig seizoen het kampioen schap aan DRZ moest la ten en later in de nacompe- titie door BEC terug werd gewezen, startte de ploeg de nieuwe jaargang uiterst slecht. Twee dikke neder lagen (4-0 en 0-6) en een gelijkspel (2-2) zorgde er voor dat de onderste plaats na drie duels het resultaat was. Een positie die niet hoort bij de status van Ex celsior'20. Door de ruime zege op ASB, pas goed voor twee puntjes, is die plaats inmiddels verlaten. „Laten we alsjeblieft nog niet overgaan tot een hal leluja stemming", toomde coach Ed van der Roer het optimisme direct in. Daarmee sloeg Van der Roer de spijker op zijn kop, want Excel sior'20 speelde tegen het povere ASB uit Rotterdam Lombardij-' en een verre van briljante wed strijd. Zeker in de eerste helft speelde de thuisploeg ronduit matig, ondanks een extra lange warming up. Daartoe had Van der Roer besloten omdat hij van overtuigd was dat de mees te van zijn spelers fanatiek hid den genoten Van de Jazznikht tijdens de Brandersfeesjten. „Daar ontkom je nu eenmaal niet aan. Drukmaken helpt na melijk ook niet", beruste de be- SCHIEDAM - De 15-jarige ju doka Karin Groenewegen heeft afgelopen zondag tijdens de Zuidhollandse kampioenschap pen een tweede plaats behaald. Door deze prestatie mag de Schiedamse op 10 oktober deel nemen aan het Nederlands kampioenschap in Leeuwarden. De judoka van het Sportinsti tuut Schiedam nam deel in de klasse dames tot 16 jaar. Na on nodige verlies in haar eerste partij, kwam ze sterk terug. Al haar volgende partijen in de verliezersronde wist ze namelijk te winnen op ippon, vol punt, met als gevolg een tweede plaats. De komende dagen gaat Karin Groenewegen zich met haar trainer Arthur den Hamer voorbereiden op het NK. snorde coach in het feit dat elk Excelsior'20 lid, ongeacht welk team hij speelt, graag een feestje viert. De gevolgen van de Jazz- night werden nog eens versterkt door het warme weer, waardoor het tempo nog verder uit de wedstrijd zakte. Biervliet Een speler die daar een gunstige uitzondering op vormde was Mario Biervliet, hoewel de naam anders doet vermoeden De linksbuiten van Excel sior'20 ontpopte zich tot de ab solute uitblinker. Niet alleen door zijn inzet, maar ook door zijn voetballende kwaliteiten en spelinzicht. Ook Van der Roer roemde zijn linksbuiten die deze zomer zo maar kwam „aanwaaien". „Hij komt van Excelsior Rotterdam en zou ei genlijk niet eens bij de A-selec tie komen. Door blessures en vakanties in de voorbereiding heb ik toen al een beroep op hem moeten doen en is hij ge bleven". Subliem Mario Biervliet kreeg dan ook als eerste de kans om de score te openen. Na zes minuten stormde de ook razendsnelle linkspoot alleen op de Rotter damse doelman af. Op zijn voorzet reageerde echter geen andere Exelsior-speler adequaat. Daarvoor had hij zelf al een po ging ondernomen, die naast ging, In het eerste kwartier kroop de thuisploeg ook twee maal door het spreekwoordelij ke oog van de naald. Eerst moest doelman Ronald Bunte zich al inspannen om een doel poging van Ron Holhe tot hoekschop te verwerken. Uit die hoekschop die het gevolg was schoot Michel Boer van dichtbij in en weer bracht Bunte subliem redding. Aan de andere kant bleef Mario Biervliet de gemoederen bezig houden. We derom kneep hij er tussenuit, ditmaal kwam Oscar Biesheuvel net te laat om zijn voorzet in het lege doel te glijden. De toch al slappe wedstrijd werd no- geens extra vertraagd door op vallend veel (en langdurige) blessurebehandelingen aan ASB-zijde. Ook op het midden veld verloor Excelsior'20 te vaak de bal. Erwin van Deven ter werd bijna in alle gevallen afgetroefd door ASB'aanvoeder Patrick Wolbersen. Van een goed opgezette opbouw kwam dan ook niet veel, mede omdat aan de rechterzijde Dennis Dek ker veel te weinig rendement uit zijn acties haalde. Overigens mag niet onvermeld blijven dat ASB soms te grove middelen gebruikte om de Schiedamse "Wsmm aanval af te stoppen, dat kostte de Rotterdammers in de eerste helft dan ook twee gele kaarten. Excelsior'20 kreeg tot vijf minu ten voor rust nog enkele kleine kansjes, zo kopte de boomlange Luuk van Troost te slap in na een vrijetrap van Marcel van der Meer en schoot Oscar Bies heuvel voorlangs. In de 38e mi nuut ontsnapte Altan Haleplio- glu aan een rode kaart. De ener gieke mandekker gunde Michel Boer even teveel ruimte, die er direct met de bal als een haas vandoor ging. In een poging zijn fout te herstellen haalde Haleplioglu de ASB'aanvaller op bijzonder grove wijze van achteren neer. Het was dat scheidsrechter Smeets, die on opvallend maar goed floot, cou lant want en in de overtreding op de doorgebroken Boer niet meer zag dan geel. Het was ab soluut een rode kaart. Op slag van rust kwam Excelsior'20 dan toch op de, dankzij het veldo- verwicht, verdiende voor sprong. Erwin van Deventer vond met een lange pass de opening op links bij aanvoerder Dennis Gouka, via Mario Bier vliet (weer hij!) kwam de bal op maat bij Oscar Biesheuvel die met een subtiel tikkie het net deed bollen. Prikkelen In de rust wisselde Van der Roer Dennis Dekker voor Mar co Klein, die nog geen wedstrijd in de basis speelde. En dat was te merken. De verse rechtsbui ten was gretig en wilde zich waarmaken. „Ik wist dat Marco zich voor 100 procent zou in zetten en dat ontbrak bij Den nis Dekker. Ik hoop dat hij daarvan leert en zich nu net zo zal inzetten als Marco Klein. Ze mogen zelf bepalen wie er rechtsbuiten speelt", verklaarde Van der Roer zijn manier van spelers prikkelen. Het gevaar van Excelsior'20 kwam door de wissel ineens van zowel links (Biervliet) als rechts (Klein). Bovendien schakelde de thuis ploeg direct twee tandjes hoger, waardoor er eindelijk tempo in de wedstrijd kwam. In de aller eerste minuut van de tweede helft had Patrick Wolbersen nog een keer de capaciteiten van doelman Bunte getest. Bij die uithaal bleef het wat de Rotter dammers betreft in de tweede helft. Naarmate deel twee vor derde konden de bezoekers het niet meer bijbenen. Het begon al na vier minuten met een lek kere uithaal van Oscar Biesheu vel (net over) gevolgd door een knal van Biervliet (via de han den van doelman Van Dongen over), een poging van Altan Ha leplioglu (keeper redt ternau wernood in de bovenhoek) en een inzet van Biesheuvel die de Rotterdamse goalie met de voe ten keerde. Het beloofde veel goeds voor het vervolg, dat er dan ook kwam. Na een kwartier was het zover. Weer stond Ma rio Biervliet aan de basis. Hij speelde Oscar Biesheuvel goed aan, die de bal simpel klaarleg de voor de aanstormende voor stopper Luuk van Troost. Die liep zo door de verbouwereerde ASB'defensie en hij scoorde met een schuiver fraai in de lin kerbenedenhoek. Domper Daarna kreeg Excelsior'20 een kleine domper te verwerken toen Dennis Gouka met een ge kwetste enkel uitviel. Volgens Ed van der Roer heeft de aan voerder zijn enkelbanen verrekt en zal hij zeker twee weken niet kunnen spelen. Frank Holier hoek verving de aanvaller en daarmee ontwikkelde de thuis ploeg nog meer gevaar. Excel sior'20 bleef loeren op een gro tere score en kreeg daar ook de mogelijkheden voor, resultaat bleef vooralsnog uit. Daarvoor moest gewacht worden tot de 28e minuut. Marco Klein zette voor, of haalde uit (dat was niet helemaal duidelijk), de bal be landde in elk geval bij Oscar Biesheuvel die zijn tweede doel punt maakte. In de laatste tien minuten was het een ware schiettent. In de 35e minuut kon Marco Klein ongehinderd afgaan op de ASB'doelman en ook hem verschalken, 4-0. Drie minuten later was daar Biesheu vels derde na aangeven van een onzichtbare Collin van de Hei den, 5-0. In de blessuretijd kreeg Mario Biervliet gelukkig loon naar werken en mocht hij de eindstand, nadat hij eerst even de defensie van ASB in de luren had gelegd, bepalen op 6- 0. SCHIEDAM - Het was voor zwemster Brigitte Middendorp woensdag een drukke dag. De bronzen medaillewinnares op de Olympische Spelen voor verstandelijk gehandicap ten werd die dag namelijk twee keer gehuldigd. Eer ste 's middags door burge meester Scheeres op net Stadskantoor en 's avonds in zwembad Zuid waar ze wekelijks zwemt bij het wekeliifc GJVW. De prestatie van de 25-jarige Brigitte Middendorp is uniek, want tijdens de eerste Spelen voor verstandelijk gehandicap ten behaalde zij voor Nederland de enige medaille. Ze leverde de bronzen prestatie op de 200 me ter schoolslag in een tijd van 3.59. Bovendien verdiende ze op de 100 en 50 meter school slag respectievelijk een zesde en zevende plaats. Daarvoor ont ving ze een diploma. Brigitte Middendorp was niet de enige zwemster van de stichting ge specialiseerd jeugd en volwas sen werk die deelnam aan de Spelen in Madrid. Ook Ruud Reinders en Eric Prein zwom men in Madrid. Beide zwem mers kwamen ook terug met di ploma's vanwege finaleplaatsen. Enveloppe Brigitte Middendorp, al zeven jaar werkzaam als vrijwilligster in vaste dienst bij de Harganoe- ve, werd woensdagmiddag ont vangen door burgemeester Scheeres en DSR-directeur Jan van Vugt. Het was een infor meel samenzijn op de zesde eta ge van het Stadskantoor, waar ae medaillewinnares een bos bloemen en een gesloten enve loppe kreeg. Later die dag in zwembad Zuid huldigden de andere zwemmers van het GJVW een ereboog voor de drie Olympische deelnemers ge maakt. Brigitte Middendorp was met haar bronzen plak daar het stralende middelpunt. Mao-griep Brigitte Middendorp werd ver standelijk gehandicapt toen ze op jonge leeftijd besmet werd met de Mao-griep. De hersen vliesontsteking die daar het ge volg van was oeschadigden een deel van haar hersenen en ver stoorde het spraakcentrum. „Daarom praat ze heel moeilijk, zeker met vreemden", zei haar moeder. Overigens had de bronzen medaillewinnares in zwembad Zuid ook geen tijd voor een praatje, er moest di rect weer worden getraind met haar maatjes. Nederlands kampioen Brigitte Middendorp zwemt pas twee jaar bij de stichting GJVW, nadat ze een lange pe riode zich niet met zwemmen had bezig gehouden. Jaren daar voor begon ze met zwemmen bij de Schiedamse reddings bri gade en stapte later over naar de Watervrienden. Bij die laat ste vereniging haalde ze ook haar drie zwemdiploma's. Van zwemmen kwam daarna weinig meer omdat ze het druk had met haar opleiding en vaak de fysiotherapeut moest bezoeken. jaar was ze Nederlands kam pioen, die titel prolongeerde ze onlangs in het Vlaardingse Kol- pabacf tijdens het NK. Om die prestaties te leveren en zich ook goed voor te bereiden op de Spelen trainde Brigitte Midden dorp de laatste maanden drie maal in de week in zwembad Zuid, dat evenals de gemeente Schiedam (kosteloos) alle mede werking verleende. Daarnaast waren er regelmatig centrale trainingen in Amersfoort. Vrijwilligers In zwembad Zuid worden de zwemmers van het GJVW altijd "gestaan door een leger vnj- willigers. Piet Kok, Ans Tams en Diny Schmeitz zijn de trai ners. „Je moet als trainer wel Toen ze bij het GJVW de draad weer oppakte kwamen de resul taten heel snel. Binnen een half heel veel geduld hebben. Maar aan de andere kant is het heel fijn om met deze mensen te werken. Ze zijn altijd blij dat je hen .wilt begeleiden. In tegen stelling tot ae andere Olympi sche spelen, verbroederen deze spelen ook nog echt", zegt Ans Tanis. In totaal zwemmen zo'n honderd verstandelijk gehandicapten elke woensdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Dij het GJVW in zwembad Zuid. Dat zijn mensen uit de hele regio. „Er rust he laas toch nog steeds een taboe op deze mensen. Zeker als ze een 'normaal' uiterlijk hebben", merkt trainer Piet Kok verbit terd op. „Veel ouders vinden daarom ook dat sporten voor deze mensen niet goed is. Ou ders schamen zien vaak voor hun kind. Wij merken hier ech ter wekelijks dat ze meer kun nen dan menigeen denkt. Het is daarom ook zo krom dat de vol gende Olympische Spelen voor verstandelijk gehandicapten niet, zoals de 'gewone' Spelen en Paralympics in Atlanta wor den gehouden. In Amerika zegt men, zijn geen verstandelijk ge handicapten. Dat is toch onge- brijpelijkvraagt Piet Kik zien af. SCHIEDAM - Het softbal- bestuur van Schiedam heeft Leo Buiteman gecontrac teerd als nieuwe trainer/ coach. Buiteman is de op volger van het duo Ostiana/ Van der Linden, waarvan het contract niet werd ver lengd. In Leo Buiteman, woonachtig in Den Haag, denkt het softbalbestuur een ideale man gevonden te hebben om het nieuwe jeugdige Schiedam weer te rug te orengen in de hoofd klasse. „Hij werkt met jeugd", zegt Kees Bol, secretaris van het zomer- sportbestuur, die heel blij is met het 'ja' van Buiteman. „Hij kon na zijn vertrek bij Birds in Zoetermeer bij elke club in Nederland terecht. Hij heeft Schiedam gekozen boven bijvoorbeeld Twins en Bloemendaal, vanwege zijn reistijden. Hij werkt namelijk in hier de Spaan- sepolder", zegt Kees Bol, die Buiteman goed kent. Bol en Buiteman zijn na melijk samen coaches bij Jong Oranje. Geërgerd De speelsters van Schiedam zijn gisteren per brief op de hoogte gesteld van de aan stelling van Leo Buiteman. Nog deze week neemt het bestuur contact op of zij ook volgend jaar bij Schie dam willen blijven. Speel sters die zich al hebben af gemeld zijn er volgens Bol niet. „Het is alleen jammer dat iemand die zegt een 'Schiedam hart' te hebben, probeert hier speelsters weg te halen. Ik heb me boven dien behoorlijk geërgerd aan zijn uitlatingen dat bij Schiedam nu ook het soft bal zou afsterven. Hij be rokkent daar de club schade mee", is Kees Bol boos op manager Aad Siebel, die woensdag in deze" krant aan het woord kwam. WATERWEG NOORD - De fietstoerclub Rijnmond organi seert op zondag 4 oktober de Dierendagtocht. Deze tocht voert langs de mooiste dieren parkjes tussen Rotterdam en Zoetermeer en heeft een lengte van 75 kilometer. Op Werelddierendag wordt op deze tocht langs een groot aan tal plaatsen waar dieren de be langrijkste bewoners zijn gere den. Onderweg worden plaatsen als Vlaardingen, Maasland, Delft, Zoetermeer, Bergschen- hoek, Rotterdam en uiteraard Schiedam aangedaan. Halver- weg zal nabij Zoetermeer een kleine rustpauze gehouden wor den. De deelname staat voor ieder een open. Gezien de afstand en snelheid waarmee wordt ge fietst, is het verplicht deel te ne men met een trim- of racefiets. De start is 's morgens om 10.00 uur bij de kantine van de wie lerbaan Schiedam aan de Olym- piaweg in sportpark Harga. De deelnemers worden om onge veer 13.30 uur terugverwacht. Er kan van 9.30 tot 9.50 uur worden ingeschreven op het startadres. De kosten bedragen 3,50 gulden per persoon. Voor meer informatie kan ge beld worden naar: Theo Roe- ling: 010- 4.35.34.32 of Bert Roeling: 010- 4.74.28.83. 1600 Reparatie klaar terwijl u wacht Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. SCHIEDAM - HBSS liet twee weken geleden weten te hopen nog dit seizoen het 500e lid in te kunnen schrijven. Volgens de officiële ortgave van de kjnvö had HBSS> per 30 juni 1992 al 496 leden. Het heeft de afgelo pen dagen echter storm gelopen met nieuwe leden bij de zater dag tweede klasser. „Daarvan konden we slechts dromen", be kent Franny Gijze namens het jeugdbestuur. Al de afgelopen week kon administrateur Ben Hoekstra het heuglijke feit mel den: Het 500e lid van HBSS was binnen. Toen het jeugdbe stuur, het 500e lid was een jeugdlid, vorige donderdag deze nieuwe pupil welkom wilde he ten, bleek het om een tweeling te gaan; Jeremy en Joey van Dijk. Hun ouders kregen van het jeugdbestuur een cadeaubon (namens de sponsor) en een bos bloemen. Met het overschrijven van de grens van 500 leden is HBSS de grootste voetbalver eniging in Schiedam. Nog maar 1 week, dit is de laatste Floriade van deze eeuw! Naast een pracht aan bloemen planten, bomen, bollen, groente en fruit biedt de Floriade in Zoetermeer een scala aan attracties en evenementen. t/m 3 oktober Als voorproefje op het Internationaal Clownstestival is clown JO-JO aanwezig op de Floriade. Tussen 10.30 en 12.30 uur bij de entreepartij, tussen 14.30 en 15.00 uur in het Kinderparadijs en tussen 16.00 en 18.00 uur bedankt hij u voor uw bezoek. op 30 september Een Big Band bestaande uit 16 jonge muzikanten, die mainstream luisterjazz laten horen in het Openluchttheater. Om 13.00, 14.00 en 16.00 uur. op 30 september De artiest die met zijn hit „Manuela" vele mensen tot tranen toe heeft bewogen, treedt tussen 10.00 en 11.00 uur live voor u op tijdens een uitzending van Radio West in het Multi-screentheater in het Exposarium. op 1 oktober Dat de luchtmacht ook op de grond haar mannetje staat bewijst de Kapel en de Marchingband van de Koninklijke Luchtmacht. De Kapel laat hun talenten horen in het Openluchttheater om 13.00 en 15.00 uur. de Marchingband speelt om 12.00, 14.00 en 16.00 uur door het gehele park. op 2 oktober Studenten van het Rotterdams Conservatorium brengen Jazz muziek met enige Latin-invloeden. Om 12.00, 14.00 en 16.00 uur in het Openluchttheater Let op: Op 3 oktober is de wisseltentoonstelling in het Exposarium vanaf 14.00 uur gesloten. op 3 oktober Dienstplichtige militairen laten de trompetten schallen in het Openluchttheater om 12.00, 14.00 en 16.00 uur. op 4 oktober Dit enthousiaste jeugdorkest, in leeftijd vanerend van 10 tot 20 jaar, laat zien dat Nederland bruist van het jonge talent Om 12.00, 14.00 en 16.00 uur in het Openluchttheater, Ronald McDonald op 4 oktober Een wervelende en tot in de puntjes verzorgde voorstelling vol spannende goocheltrucs speciaal voor kinderen Om 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur in het Kinderparadijs. van 5 t/m 11 oktober Als grandioze afsluiting komen in deze laatste week van de Floriade 180 clowns uit de hele wereld het Floriade publiek vermaken. Zij verzorgen acts, parades, workshops en optredens verspreid over het hele park Kinderen van 4 t/m 11 jaar die als clown verkleed of als clown geschminckt de Floriade bezoeken, hebben onder betaalde begeleiding gratis toegang (maximaal 3 kinderen per betalende bezoeker). Het Internationaal Clownsfestival, een kleurrijk festival dat u niet mag missen! Tijdens het Internationaal Clownsfestival heeft de NS voor kinderen van 4 t/m 11 jaar een Railrunner kaart. Ongeacht het station van vertrek kost dit biljet 1.-. Per volwassene kunnen maximaal 3 kinderen meereizen. Voor de volwassene heeft de NS een Trein plus Toegangsbiljet met korting op trein en toegang. van 2 t/m 11 oktober Bomen, bollen, bloemen, planten en vooral champignons, groente en fruit schitteren in het Exposarium tijdens de slottentoonstelling van de Floriade. op 10 oktober Het Groente- en Fruitpaviljoen staat de gehele dag in het teken van pompoenen. Bovendien krijgt u tijdens de kookdemonstraties te zien hoe u de lekkerste pompoengerecht kunt bereiden. OPENINGSTIJDEN De Floriade is dagelijks geopend van 9.30 tot 18.00 uur. BEREIKBAARHEID De Floriade is uitstekend bereikbaar per fiets, auto, bus en trein. Combikaarten zijn te koop op de Floriade Westnederland Express bussen die rijden vanuit Alphen a/d Rijn, Rotterdam, Delft, Den Haag en Leiden. Uit de plaatsen Noordwijk, Katwijk, Wassenaar en Voorschoten kunt u met de NZH-bussen de Floriade bereiken. ENTREE Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij alle Rabobank-filialen, NS-stations en bij de kassa's van de Floriade. De toegangsprijs is 20.- voor volwassenen, 17.50 voor 65-plus en kinderen van 4 t/m 11 jaar betalen 12.50 Floriade 1992 Floriadepark 1 2700 DA Zoetermeer Info-line: 06-9200 (50 cent per minuut) Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op 5, 6 en 7 oktober I bij alle losse verkooppunten op de Floriade het Nederlandse Floriade-boek gratis ter waarde I van 5.-. Deze bon kan niet I ingewisseld worden voor geld en deze aanbieding geldt ^^olang de voorraad strekt. FLORIADE 1992: HET UNIEKE DAGJE UIT VOOR HET HELE GEZIN. Excelsior'20 poetst blazoen op M-aOUi, - -V- i Frank Holierhoek, ingevallen voor de geblesseerd uitgevallen Dennis Gouka, haalt uit. Links Oscar Biesheuvel die drie van de zes treffers voor zijn rekening nam. De succesvolle zwemster Brigitte Middendorp is, onder het toeziend oog van haar trotse ouders, gehul digd door burgemeester Scheeres. bijge KNVB voetbal zaterdag: 1 A: Excelsior M. - Serooskerke 15.00 2 B: HVO - SC Everstein 14.30 2 B: HBSS - Excelsior P. 14.30 3 A: 's Gravenzande - Zwaluwen 14.00 3 A: DVO'32 - Die Haghe 14.30 3 B: Deltasport - Heinenoord 14.30 3 B: Xerxes - PPSC 14.30 4 A: Naaldwijk - MVV'27 14.30 4 C: Cion - Stellendam 14.30 4 C: SO Botlek - GSS 14.30 KNVB voetbal zondag: 2 A: Foreholte - Hermes DVS 14.00 2 A: Fortuna - Quick 14.00 2 B: De Musschen - VDL 14.00 3 D: VFC - Sparta 14.30 3 D: DRZ - Alblasserdam 14.30 4 F: LMO - Excelsior'20 14.00 4 G: DHS - De Postduiven 14.00 4 G: DZB - SVV 14.00 4 G" SMC - Alexandria'66 14.00 RVB voetbal zaterdag: Hfd.kl.A: Hollandiaan Sat. C. - 05 Badios 14.00 Hfd.kl.A: GTB - Zinkwegse Boys 13.45 Hfd.kl.A: Bernisse - WK 14.30 HfcLkl.B: SDV - TSB 14.00 RVB voetbal zondag: Hfd.kl.A: FC Pretoria - RKWIK 14.30 Hfd.kl.A: MSV'71 - Boszoom 14.30 Hfd.kl.B: Sp.Lod/Pio - Hollandi aan Sat. C. 14.00 Hfd.kl.B: Blankenburg - Ursus 14.00 1 A: DEMOS - PKC'85 14.00 1 B: De Roef - Schiedam 14.30 1 B: SVDPW - Dirksland 14.30 2e kl: Schiedamse Boys - Olym- us Schiedam 14.30 pt D: >ames voetbal zaterdaj lae: KJc oetinge - 2 B RVB: Dames voetbal zondag: I.R: Hermes DVS - LFC Hfd.kl. A KNVB: HBSS 14.30 le kl. I.R: Capelle - Deltasport 11.00 le kl RVB: CVV Zwervers - DVO'32 14.30 le kl RVB: Zwaluwen - HBSS 2, 11.00 2 B RVB: PPSC - MVV'27 14.30 B RVB: lames voetbal zondai 2e kl. 12.00 le kl RVB: MSV'71 - Slikkerveer 11.00 2 A RVB: VFC - Hermes DVS 2, Zaalvoetbal maandag: Hfd. kl: HBSS - MSV'71 20.30 (Margriethal) Hfd. kl: Neptunus - Ursus Sent ges 20.30 (Öostervant) Hfd. kl: ASB - Smith Holland Hermes DVS 20.30 (IJsselmon- de) le kl B: Groenoord - La Pergola 20.2Ö (Margriethal) B: Leon. RKS le kl 19.40 (Terbreggehal) le kl B: DRZ - EDS griethal) 2e kl C: Excelsior 20.30 (Olympiahal) 2e kl C: RKWIK- 21.15 (Olympiahal) 2e kl D: DCMR - V - MVV'27 21.10 (Mar- M. - Botlek Vierpolders SVV 19.40 WD - WK 19.00 (Margriethal) 2e kT D: H (Energiehal 3) 2e kl D: RFC - GSS 19.45 (Ener giehal 3) 2e kl D: Schiedam - DHS 19.40 (Margriethal) 2e kl D: DVO'32 - C. Portugues ^ld^orfbaT zaterdag: 3e kl. O: Korbis - Oranje Nassau 16.00 3e kl. O: Spirit - Velocitas 16.00 Veld korfbal zondag: Ov. kl. B: Wordt Kwiek - Vlaar dingen 3e kl. N: Dubbel zes - Succes Zaalhandbal dames zondag: Erediv: BEVO - Luk/UVG 14.20 (Panfiingen) Veldhanabal dames: HVC - Quintus 15.00 Wings - WIK 14.20 UVG 2 - Ancora 11.00 Hollandiaan - HVOS ULÜ0 VeTdnandbal heren: HVC - DIOS 12.30 UVG - Quintus 12.15 Spartaan - WIK 2, 15.00 Saturnus 2 - Hollandiaan 14.45 BWS 3 - Unitas 11.15 ockey dames zondag: Rapidity - Spirit 12.45 Asvion - Rijswijk 12.45 Alphen - Pollux 12.45 Hockey heren zondag: Kieviten - Asvion 14.30 Spirit - Etten Leur 14.30 Pollux - Forcial 14.30 volleybal heren zaterdag: le div B: Rentokil/ ZVH - Rijn mond 15.00 (Zevenhuizen) le kl. B: Holy - DVO 2 vrijdag 19.45 (Westwijkhal) le kl. B: Intermezzo - MVC 16.00 (Middelharnis) 3e kl. F: Shell - VCO 2, 18.45 (Vijfsluizen) Volleybal dames zaterdag: 2e div C: DVO - Rijnmond 16.45 (Oud Beijerland) le kl. A: DVO 2 - MVC 14.45 (Oud Beijerland) e kl. D: Holy - Vovero vrijdag 21.45 (Westwijkhal) I. D: Shell - VCO 2, 17.15 heren 3e kl. T. (Vijfsluizen) Basketbal: Juventus - Festo/BVV 18.00 (Sportzaal Oost) Midland - Juventus dames zon- dag 18.30 (Utrecht) Waterpolo dames: Shell - Wiekslag 2 zondag 20.00 (Kolpabad) De Walrus - PCG zondag 14.30 '/aïePtenrui heren zaterdag: Korenbeurs - Shot 18.00 (De Ko renbeurs) NMB/ VDO 3 - NOAD 17.00 (Amstelveen) Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Singel 41-45 3112 GJ Schiedam Telefoon 010-4262428 SB y

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9