SE Vraag groter dan aanbod SJIP verhuisd Inbraak Motorgeweld in binnenstad Voorstel tot uitvoering deregulering: ABC Spaarplan van de Bondsspaarbank OPTICIEN/ OPTOMETRIST (m/v) Omgaan met spanningen Samenvoeging basisscholen Muntenactie UNICEF Rommelmarkt Portemonnee uit wagentje Het Nieuwe Stadsblad is verhuisd Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 OKTOBER 1992 PAGINA 5 SCHIEDAM - In de week van 25 september tot en met 1 ok tober. Geboren: Shi X. d.v. Sie-Su- santo; Avinash z.v. Mahes- Sahdew; Falco z.v. Schoenma- kers-Hölzken; Pamela d.v. Neuschwanger-Schümacher; Tessa S. d.v. Noordhoek-Zoet- mulder; Silvana d.v. Kiligc- Van der Linden; Michel z.v. Balster-Bonefaas; Tayfun Y. z.v. Kavi-Kavi; Kübra Z. d.v. Sahin-Sahin; Luc z.v. Mattei- Dias dos Reis; Philip C. z.v. Somerwil-van Vliet; Sandy d.v. Van Ham-de Joode; Simo- ne d.v. Beernink-Miel; Edwin S. z.v. Van Buuren-Winsveen; Jessica d.v. Huijgens-van Es; Ebru d.v. Karagöz-Karagöz; Desiree d.v. Van Wieringen- Haas; Hawa d.v. Essiz-Essiz; Johannes W. D. z.v. Rooze- boom-van deft Hoek; Nicole d.v. Sonneveld-van Dijk; Kim d.v. Feteris-Bonefaas. Gehuwd: G. de Waard 30 jr. en L. M. L. E. G. Marchal 27 jr.; E. R. Leuring 28 jr. en M. van Leeuwen 27 jr.; E. van Loon 27 jr. en G. C. Zelden- rust 28 jr.; C. van Leeuwen 27 jr. en C. W. Tijsmans 24 jr.; R. Lemmen 27 jr. en S. van der Lubben 22 jr.; D. J. Dekker 24 jr. en E. van Leeuwen 24 jr.; E. C. Huijsdens 24 jr. en B. Hop pen 22 jr.; G. Anemaat 25 jr. en A. Vorstenbos 24 jr.; C. Bal- lijns 31 jr. en C. Zwang 22 jr.; C. A. van der Vlies 33 jr. en K. Chinkoe 30 jr.; L. J. Jusci- kowski 33 jr. en S. B. Lasota 27 jr.; R. P. d'Hollosy 27 jr. en I. R. Drent 24 jr. Ondertrouwd: M. Ballemaker 27 jr. en M. L. de Ruijter 27 jr.; L. D. Beumer 23 jr. en I. M. Both 23 jr.; F. W. Christen 24 jr. en S. Krijntjes 18 jr.; H. Maksutaj 25 jr. en L. Man schot 24 jr.; D. W. M. Schmitz 27 jr. en J. E. G. Sam-Sin 24 jr. Overleden: J. T. Endert, man, 72 jr.; C. Warnawa, vr., 69 jr., geh. gew. met S. Winters; L. J. Scheffers, man, 81 jr.; J. J. A. F. Bergsma, vr., 81 jr., geh. gew. met E. P. J. Kloosterman; E. C. Leliveld, vr., 72 jr., geh. gew. met A. Mes; J. C. van Wassenaar, vr., 85 jr., geh. gew. met A. Barzilaij; M. A. Kooyman, vr., 93 jr., geh. gew. met J. M. Ouwendijk; J. F. Gonlag, vr., 90 jr., geh. gew. met A. Schilperoord; J. Klein, man, 80 jr.; C. G. W. van Hat- tem, man, 73 jr.; E. D. Vogel, vr., 101 jr., geh. gew. met F. J. Buijtendijk; W. A. E. Kemps, vr., 82 jr., geh. gew. met P. D. Sanders; J. Verbiest, vr., 93 jr., geh. gew. met T. den Held; C. Plooij, vr., 89 jr., geh. gew. met G. Verwol; J. Vermeiden, man, 77 jr.; J. E. Rey Diaz, man, 59 jr. SCHIEDAM - De Stichting Maatschappelijk Werk Schie dam organiseert deze maand een cursus 'Omgaan met spanningsklachten'. De cursus is bedoeld voor mensen, die regelmatig last hebben van nervositeit, stress, concentra tieproblemen en lichamelijke klachten zonder aanwijsbare oorzaak. Tijdens de cursus leert men aan de har\d van ontspan ningsoefeningen omgaan met de klachten en concentratie problemen te overwinnen. De cursus bestaat uit acht bijeen komsten op de woensdaga vond van 19.00 tot 21.00 uur, aan de Van Swindensingel 40. De kosten bedragen 35,-. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4731033 (vragen naar Hans Yperlaan of Anne-Marie de Lange). SCHIEDAM - Vraagou- ders heeft Kinderdagver blijf Katja genoeg. Ouders, die hun kind overdag er gens kwijt willen. Maar waar naartoe? De kinder dagverblijven zitten vol en de wachtlijsten zijn lang. Ook het aantal gastouders van Katja is onvoldoende. De spoeling is een stuk dunner geworden. Daarin moet verandering komen, vindt Joke Bassant, coör dinator van het gastouder bureau van de Stichting Kinderopvang Katja. Aan haar inzet zal het niet lig gen. Op beperkte schaal draait het project al. En naar tevreden heid. Zo'n 33 zogenaamde 'kop pelingen' zijn tot nu toe tot stand gekomen. Gastouderop- vang bestaat in Schiedam een kleine anderhalf jaar. Erg be kend is het fenomeen (nog) niet. „Misschien vinden mensen het een beetje eng en denken ze dat ze zonder begeleiding worden opgescheept met het kind van een ander", vermoedt Joke de oorzaak van het lage aantal gastouders. „Maar zo werkt het niet. Vraagouders en gastouders worden aan elkaar voorgesteld en beide partijen moeten het in elkaar zien zitten. Is er bij één van de twee twijfel, dan gaat de koppeling niet door". Gastouderschap betekent niets meer of minder dan het opvan gen van een kind binnen de ei gen huishouding, voor mini maal acht uur per week. Tegen over het bieden van verzorging, begeleiding en onderdak staat een vergoeding van drie gulden per kind per uur. „Er kan ook SCHIEDAM - Het Stede lijk Jongeren Informatie Punt (SJIP) is verhuisd naar wijkcentrum De Blau we Brug, aan het Bachplein 590. Het SJIP geeft informatie aan jongeren van 12 tot en met 21 jaar over uiteenlo pende zaken als huisves ting, drugs en alcohol, mili taire dienst, scholing en werk. De openingstijden zijn dinsdag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 13.00 tot 16.30 uur en woensdaga vond van 19.00 tot 21.00 uur. Het SJIP is voortaan tele fonisch te bereiken onder nummer 4701049. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Basisschool Groenoord, aan de Peter van Anrooylaan, wordt per 1 au gustus 1993 opgeheven. Daar mee wordt de weg vrijge maakt voor een samenvoeging op dezelfde datum van 'Groe noord' met de openbare basis school 'De Ouverture', aan het Bachplein. Aangezien het wettelijk niet mogelijk is om scholen samen te voegen of te fuseren, dient één van de twee scholen offi cieel te worden opgeheven. De keuze is gevallen op Groe noord, omdat deze school de kleinste van de twee is. Offi cieel luidt de verklaring dat 'de instandhouding van de openbare basisschool Groe noord niet noodzakelijk is om te voorzien in voldoende gele genheid tot het volgen van openbaar onderwijs'. Na de fu sie ontstaat voor Schiedam- Noord een school met circa 250 leerlingen. SCHIEDAM - UNICEF-Schiedam organiseert de komende weken een 'Vreemde munten aktie', waaraan veertien Schiedamse basisscholen deelnemen. Na de zomervakantie blijven veel vakantiegangers vaak met buitenlandse munten zitten, waar ze niets meer mee doen. UNICEF kan deze munten echter goed gebruiken. Daarom wordt via de basisscholen geprobeerd zoveel mo gelijk buitenlandse munten in te zamelen. De opbrengst is bestemd voor weeskinderen, die door UNICEF worden gesteund. Wie vreemde munten voor dit doel wil afstaan, kan ze meegeven aan de schoolkinderen of even contact opne men met UNICEF-medewerkster Gerda Verkade, telefoon 4733637. Desgewenst komt zij de munten ophalen. SCHIEDAM - In een woning aan de Zwartewaalsestraat is het afgelopen weekeinde inge broken. Vermist worden een radiocassetterecorder, geld en een hoeveelheid bier. aan opvang van meerdere kin deren bij één gastouder worden gedacht. Er geldt echter een maximum van vier, inclusief de eigen kinderen". Kwaliteit Het gastouderbureau regelt de bemiddeling tussen beide partij en en is tevens verantwoorde lijk voor de kwaliteit van het gastouderschap. „Veel mensen zoeken in eerste instantie een privé-oplossing", weet Joke Bassant. „Familie of de buren zorgen voor de opvang van het kind. Maar als iemand afhaakt, zitten de ouders met de handen in het haar. Wij, als gastouder bureau, kunnen vaak dezelfde dag een oplossing aandragen". De vraag naar gastouders heeft het aanbod allang overstegen. Wie meer informatie wil heb ben over opvang van een gast- kind, kan inlichtingen inwinnen bij Joke Bassant, telefoon 4265819. SCHIEDAM - Het 'Eerste Schiedam Blue Treffen' voor motorliefhebbers, dat afgelo pen zondag plaats vond op de Grote Markt, is een groot suc ces geworden. De gehele mid dag was dit deel van de bin nenstad gevuld met ronkende motoren en veel zwart leer. Volgens organisator Dick 'Blue Smoke' Makelaar was de publieke belangstelling boven verwachting. „In de loop van de middag telden we zo'n 720 motoren, vooral Harley's, op het terrein". Veel bekijks was er voor de speciale modellen, zoals de Harley Davidson Fat Boy (een bijzonder krachtige machine) en een 'gouden' Harley David son classic. Maar ook de pro fessionele fotosessies met het fraaigevormde fotomodel Mar lies Meyer op een even fraai gevormde motorfiets wist het publiek te bekoren. Tal van amateurfotografen traden in het voetspoor van de beroeps en legden over diens schouder het fotomodel en de machines voor het nageslacht vast. „Ik heb geen wanklanken ge- Overigens zijn vorig jaar al de openbare basisscholen Eras mus en Goeman Borgesius sa mengevoegd tot de Annie M.G. Schmidtschool (in Schie- dam-Zuid) en zijn met ingang van het lopende schooljaar de basisscholen De Kameleon en Harlekino in Nieuwland één geworden. SCHIEDAM - Onder het motto 'Regels, regels en nog eens regels... liever minder maar beter!' wil Armand van Puyvelde, lid van de Adviescom missie voor de Sociale Vernieuwing, het ontel bare aantal regels en verordeningen binnen de gemeente eens nader onder de loep nemen en indien mogelijk vermin deren. Hiervoor heeft Van Puyvelde een pro- cedurevoorstel ontwik keld, dat aanstaande donderdag in de advies commissie wordt be sproken. Armand van Puyvelde stelt dat de regelgeving lijkt om te komen in haar eigen omvang, de voortdurende wijzigingen en aanvullingen en de 'inge wikkeldheid'. „Wetgeving in deze eeuw is - niet in de laat ste plaats aan het individu - een enorme rechtszekerheid en veiligheid gaan bieden. Toch begint het er steeds meer op te lijken dat een soort verzadigingspunt is bereikt. Ook de handhaafbaarheid van de regels door de overheid wordt steeds twijfelachtiger, zowel naar de burger toe als binnen de apparaten. De bur ger schijnt er een sport van te maken om zoveel mogelijk re gels aan zijn laars te lappen". Volgens Van Puyvelde is de diagnose snel gesteld: 'de overheid treedt terug waar mogelijk en laat meer over aan maatschappelijke part ners, waar zulks opportuun is'. Maar dat is gemakkelijker ge zegd dan gedaan, realiseert de initiatiefnemer zich. „Enkele jaren geleden is in Schiedam onder ambtenaren nagegaan welke knellende regeltjes zou- SCHIEDAM - In gebouw De Eendragt, aan Plein Eendragt 11, wordt iedere zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een rom melmarkt gehouden. Voor in lichtingen over een verkoop kraam kan men bellen, tele foon 4736285. den kunnen worden opgehe ven. Dit naar aanleiding van een intern signaal! Het resul taat was: vrijwel alle bestaan de regels bleken bij nadere be schouwing toch zinvol; er was zelfs behoefte aan mèèr. Bij de burger zal een dergelijke reactie ook te verwachten zijn. Niets is zo prettig als je eigen verantwoordelijkheden te kunnen afschuiven op een an der, in dit geval de overheid. Dat kankert makkelijker en laat jezelf buiten schot", aldus Armand van Puyvelde. Deregulering In het collegewerkprogram van de huidige coalitie wordt deregulering (het overdragen van verantwoordelijkheden naar de burger, red) als speer punt genoemd. Van Puyvelde meent dat de gemeente deze nieuwe benadering aan de burgers en organisaties moet 'verkopen', door ze er heel di rect bij te betrekken en te be ginnen bij hun directe leefwe reld en beleving. „Hun bereid heid om zelf meer verantwoor delijkheden te dragen, moet worden georganiseerd". Armand van Puyvelde heeft een gefaseerd plan van aan pak ontwikkeld om de deregu lering in te voeren. Belangrijk onderdeel van dit plan is de instelling van 'klankbordgroe pen'. Klankbordgroepen Klankbordgroepen moeten be staan uit burgers en organisa ties. Op een bepaald maat schappelijk terrein bespreken zij de voor hen belangrijke re gelgeving. Hierbij kan worden gedacht aan het toewijzings beleid huisvesting, milieube leid, bouwtoezicht en de Alge- mene Politie Verordening. Hun opdracht is de regels te beoordelen op onder meer noodzaak, actualiteit, hand haafbaarheid, prioriteiten in sancties (hoogte van geldboe tes) en mogelijkheden voor positieve prikkels. Leden van de Adviescommis sie Sociale Vernieuwing moeten hierin deelnemen als gelijkwaardige partij, terwijl het ook zinvol lijkt om externe deskundigen aan te trekken voor de begeleiding. „De klankbordgroep dient twee- of driemaandelijks haar resultaten in een open discus sie met publiek te presente- hoord", zegt Dick. „Dus de kans is groot dat we er een jaarlijks terugkerend spekta kel van kunnen maken. Vol gend jaar keert het 'Schiedam Blue Treffen'; jn ieder geval zeker terug". ren", stelt Van Puyvelde, ter wijl parallel aan de klankbord groepen zogenaamde 'scha- duwgroepen' van politici en ambtenaren moeten worden ingesteld. Uiteindelijk moet dit leiden tot suggesties van uit zowel de klankbordgroep als de schaduwgroep om de omvang van het regelbestand te 'schonen'. Om het plan van aanpak voor de deregulering in goede ba nen te leiden, moet eerst de huidige omvang van de regel geving in kaart worden ge bracht en worden aangegeven met welke regels de burgers het meeste van doen hebben. WATERWEG NOORD - De Bondsspaarbank introdu ceert het ABC Spaarplan, een combinatie van een levens verzekering en beleggen, die een hoog rendement oplevert. Er bestaan in Nederland vele soorten spaarrekeningen, va riërend van een heel laag tot een heel hoog rentepercenta ge. De meer traditionele spaarrekeningen zijn echter veelal aan allerlei voorwaar den verbonden. Bovendien worden ze fiscaal wat onaan trekkelijker, nu de rente vrij hoog staat. De spaarder be reikt nu eerder de fiscale vrij stelling tot een spaarbedrag van 50.000,-. Een lucratievere vorm is het sparen via een levensverzeke ring. Fiscaal bijzonder aan trekkelijk en bovendien is men direct verzekerd. Dat kan variëren van een overlijdens- dekking tot het overnemen van de premiebetaling door de verzekeringsmaatschappij in dien men door ziekte of onge val arbeidsongeschikt is ge raakt. Een deel van het spaar geld wordt, bestemd voor de verzekering(en), het andere deel voor belegging. Een soortgelijke spaarvorm is het ABC Spaarplan van de Bondsspaarbank. Het ABC Spaarplan is bestemd voor mensen, die hun geld voor een wat langere periode opzij kunnen leggen. Ook in deze spaarvorm is een klein deel van de inleg bestemd voor de overlijdensdekking, terwijl het overige deel op deskundi ge wijze wordt belegd door het AMEV Beleggingsconsortium. Voorwaarde is wel dat het geld voor een periode van mini maal vijftien jaar wordt vast gezet. Voor meer informatie kan men terecht in één van de fili alen van de Bondsspaarbank in Schiedam en Vlaardingen. SCHIEDAM - In een super markt aan de Hof van Spaland werd zaterdagmiddag een por temonnee weggenomen uit het winkelwagentje van een 62-jarige vrouw uit Schiedam. GSTRAAT BR1LMODE CONTACTLENZEN HOORTOESTELLEN Wie zijn wij? Langstraat is een jong, snel groeiend en dynamisch bedrijf met 5 vestigingen in de regio Rotterdam. Voor onze vestiging te Oud-Beijerland zoeken wij een Wat vragen wij: - Gedreven persoonlijkheid met enthousiaste uitstraling - Goede cdntactuele vaardigheden - Eigen initiatief - Organisatorische kwaliteiten - Ervaring in winkel- en atelieraktiviteiten - Kennis van refractie is een must Wat bieden wij: - Een goed salaris - Een prettige werksfeer - 8% vakantietoeslag - Gelegenheid tot het uitbouwen van uw vakkennis Lijkt het u wat om bij Langstraat te werken? Stuur dan binnen 14 dagen uw sollicitatiebrief naar; de heer G. Mostert, Schoener 119, 2991 JK Barendrecht. Kinderopvang Katja zit verlegen om gastouders UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RE DAK TIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur Joke Bassant: „Vraag heeft aanbod overstegen". Klankbordgroepen moeten regelbestand gaan schonen Armand van Puyvelde: „De burger schijnt er een sport van te maken zoveel mogelijk regels aan zijn laars te lappen". Om de service zo optimaal mogelijk te kunnen houden zijn de verkooporganisatie en de redaktie van Het Nieuwe Stadsblad verhuisd van de Dam 2 in Schiedam naar Vlaardingen. Voor u betekent dit dat u voor het toezenden van materialen, uw vragen of nadere informatie, kontakt kunt opnemen met: Westhavenkade 14, postbus 52, 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022, Fax 010-4602727 Afhaaladressen voor Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam zijn: Ron's Tabakshop, Hoogstraat 164a. Tabakspeciaalzaal „De Woudhoek", Geuzenplein 17. Rooksjoppie René Geeve, Voornesestraat 1a. J acky blij ft achter SCHIEDAM - Hoe zielig hij ook de mensen vanuit zijn buitenverblijf aanstaarde, het mocht de bastaard Cocker Spaniel Jacky niet baten. Er was niemand, die het arme dier een nieuw tehuis wilde bieden. Zelfs een noodoproep, bevestigd aan zijn hok, zette geen zoden aan de dijk. Toch spreken de medewerkers van dierentehuis Hargahoeve van een geslaagde open dag, die afgelopen zaterdag aan de Sportlaan werd georganiseerd. Ruim 400 belangstellenden kwamen een kijkje achter de schermen van het asiel nemen. En waar de arme Jacky het nakijken had, daar vonden Trixie, Tilly en Wodan wel genade in de ogen van een aantal bezoekers. Afgelopen dinsdag mochten zij hun asielhok inruilen voor een nieuwe baas. Motoren waren er in alle mogelijke variaties.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 5