beleeft comebait in interieur Kersen doet het goed bij stijlmeubels Eiken met de verschoten kleuren van de Provence N Warmte, dat wat we Verrassing uit Franeker I K I oktoóer KADO interieurverzorging b.v. aan 11 i 11 3990.- BINNENHUISADVISEURS Zon onder je eigen dak Bij VAN MEURS het L160 PASTOE DRESSOIR in zwart lak met kersehouten fronten. Een stijlvolle kombinatie tegen een zeer gunstige prijszetting. SB net even anders o Vriendelijk Tijdens de oktober-woonmaand ontvangt u bij aankopen v.a. 1000.- een schemerlamp (of iets naar eigen keuze) Zowel de 'modernen' de 'tussen-in- ners', als de 'klassieken' komen met hout. Of dat nu noten, beuken, es doorn, eiken, mahonie, wortelolm of kersen is: iedereen stoeit er mee. Kersen in warmere tinten vinden we dan vooral bij wat het verzamelwoord 'stijl meubels' draagt. Gewoon, omdat het vaak uitstekend kombineert bij een inte rieur in die sfeer. -Ook daar laten we een voorbeeld van zien. De Zitmeubelin dustrie 3B in Boven Leeuwen, vooral be kend van banken in de meer klassieke hoek, zet een goed kersenprogramma neer met o. m. de zo gewilde vitrinekast. Die fotografeerden wij samen met de ontwerper van 3B, Freek Smits, die eveneens de met wortelfineer omlijste bank op zijn naam heeft, opvallend door z'n ronde vormen en vooral de antrac- tiet met groen stof. Bijna leunend tegen het meer moderne aan. Freek Smits koos er als decoratief ele ment zeer eigentijdse lampen bij in blank metaal met melkglas en juist zo'n Kersehout kombineert vaak uitstekend bij meubels in de wat meer klassieke sfeer, zoals deze door Freek Smits van 3B ontworpen bank. detail kan een bank net dat gezicht ge ven, wat de ontwerper ervan voor ogen had. 3B net even anders. De zon onder je eigen dak. De sfeer van de Provence in het Hollandse huis. Dat Franse buitenleven met z'n soms wat verschoten kleuren. Een beetje oud, een beetje nonchalant, een beetje romantisch. Dat is de verrassing van Henry de Ton- ge. De in Antibes wonende en werken de meubelfabrikant van een kompleet nieuwe collectie eiken in nog niet ver toonde kleuren en landelijke vormen. Oud gemaakt zijn die kasten of dat bed, de lage tafel bij het bankstel of dat bu reau, het smalle halmeubel of het eetka merameublement, de secretaire of die toilettafel. Tot zelfs een komplete keu ken toe vind je in dit programma met de toepasselijke naam 'Provence'. Het bui tenleven in boerensiijl, maar dan met lichtvoetige Franse touch en de kant van de hereboer uit. Ook die keuken heeft een verweerd ka rakter, kompleet met houtwormgaatjes, hier een schilfertje er af, daar een scheurtje erbij. Allemaal hedentendage ambachtelijk, dus met de hand er in ge maakt. 't Kost wel een paar centen, want handwerk is ook in douce France niet goedkoop. Het meest frappant, zo vond 'Kijk op Wonen' zijn de kleuren en vooral de kombinaties er van. Roomwit met laven del, oker met oceaanblauw, zand met granaat, vanille met het blauw van de pacific, magnolia met olijf. Een beetje van die Monetkleuren en je kiest zelf de schakeringen, die je samen in één meu bel wilt. Roland Lap, die in Nederland verschil lende meubelmerken vertegenwoordigt, haalde de 'Collection Provence' naar Holland. O O O ui Zonnig gele keuken met lindegroen in de stijl van het betere Franse buitenleven: de Provence. De stijlen in de rug van de stoelen hebben korenaren. Ze wilden iets heel anders, Jacob en Haike Bijlsma. Eigenlijk iets, dat nog niet van blank eikehout was gemaakt. Andere vormen, ander karakter, ande re sfeer, andere uitstraling. Gewoon andere meubelen, dan de vele, die sinds jaar en dag in hun fabriek in Fra- neker worden gemaakt. Met succes, daar niet van, maar toch... Het werd na ruim twee jaar stoeien met het invullen van die nieuwe weg het programma 'Bokaal'. De naam voor kasten, dressoirs, tafels en eetkamer- stoelen met inderdaad een ander ge- Ruimtelijk effekt door de ranke meta len poten bij deze blank eiken kast met donkere toog en in zwart gehouden la den. O Hout komt terug in hot interieur, Voor menigeen it het nooit wegge weest, meer het vele hout ven vroeger werd els 1 ware overspoeld door kleuren, inclusief wit. Maar kijk nu. Namen, die staan en stonden voor progressieve meu belen, komen met hout. De reden? Hout straalt warmte uit en dat is wat we willen. In de meer klassieke of traditionele hoek, waar hout altijd al de hoofdrol speelde, is er via nieuwe impulsen weer ruimte voor een 'Kijk op Wonen' staat met name stil bij deze laatste aspecten. KIJK OP WONEN zicht. De ontwerper Jack Crebolder te kende er voor. De kombinaties van 'Bokaal' zijn, zeker voor eikehout, verrassend. Strakke en gebogen lijnen gaan samen, donker en licht hout kontrasteren en de toepassing van geborsteld metaal zorgt voor een moderne invalshoek. Beetje high tech hier en daar, in de hoge eetkamerstoe- len ook iets van art deco. Meubelfabriek Bijlsma en Crebolder hebben daarbij naar ons gevoel twee woonstijlen duidelijk in de gaten willen houden. De meer traditionele met een eiken of klassiek interieur én de markt voor mensen, die best van hout houden, maar zich niet in het bestaande kunnen vinden. Een uittrekbare ronde tafel van blank hout op zwarte kolompoot, gekombi- neerd met kuipvormige stoeltjes, zitten meer in de eerste, wat minder progres sieve hoek. Opvallend van lijn zijn de dressoirs en de kasten. Ook hier gaan blank en zwart (of bruin) weer samen met iets van me taal, waarbij vooral de hele of halve )NEN - KIJK OP WONEN - KIJK OP toogvorm de moderne styling iets vrien delijks geeft. Zo vang je klassieke vor men in een meer eigentijdse belijning, 't Meest origineel een smalle vitrinekast met daaronder vijf donkergetinte laden en aan weerszijden dichte kasten in softlijn, rustend op metalen poten, 't Geeft iets lichtvoetigs aan zo'n kast en 't schept ruimte. Blikvangend is het onderstel in hout en chroom van een rechthoekige softline tafel, terwijl bijvoorbeeld modern ogen de eetkamerstoelen met metalen poten een houten rug hebben in V-vorm. On der de zitting een decoratieve rand van hetzelfde, geborstelde metaal. Geen sprong Jacob Bijlsma, een van de twee direc teuren en zoon van oprichter Johan Bijl sma: „wat het wordt weten we niet. Maar met Jack Crebolder denken we geen sprong in het duister te hebben gemaakt. Dat is een all round designer." Jack Crebolder zelf: warmte en gezel ligheid worden steeds meer thuis ge zocht. Dat is de laatste paar jaar een duidelijk gegeven. Hout in al zijn vormen past daarbij en is een antwoord op de tijden van koele interieurs en 't leven buitenshuis. De houtsoort is van minder belang. Ook lichte soorten hebben sfeer, waarbij het voor het verkrijgen van donkere tinten beslist niet nodig is om ver weg bomen om te hakken. Op het gebied van 't kleuren van hout kan bijna alles", stelt Crebolder, die overi gens twee keer tijdens de Internationale Meubelbeurs in Utrecht het predikaat 'Meubel van het Jaar' op zijn naam wist te brengen. Of Bijlsma en Crebolder met 'Bokaal'nu de meubelcup gaan winnen, zo die al zou bestaan? Dat weet je bij hat dingen naar de gunst van de consument nooit. Maar het mag wel verfrissend worden genoemd, dat er op deze manier eens van de ge-eikte paden is afgeweken. Blikvangend ontwerp voor blank eiken met geborsteld metaal. OP WONEN - KIJK OP WONEN Altijd in lak, nu in noten of esdoorn: een al jaren bestaand dressoir in strakke belijning uit het Pastoe-programma. Warmte bij modern... De realisatie van deze special was in handen van Ank Hovingh-Krayo, redaktie Herman Olsman, vormgeving Willem de Bie, Hans Keijzer, Ronald Stam e.a., fotografie. Een groot deel van de in deze bijlage geplaatste foto's is door de eigen foto dienst gemaakt op meubelbeurzen en andere manifestaties op woongebied. Het merendeel van wat is afgebeeld staat of komt dit najaar op de Neder landse markt. KIJK OP WONEN - KIJK OP W< 2000 m2 meubeltoonkamer ruime parkeergelegenheid donderdag koopavond géén filialen St. Liduinastraat 52 - Tel. 4260193 - donderdag koopavond - ORANJESTRAAT II, 31 I I AM SCHIEDAM, TEL.: OIO - 4267844 5 i 55 Ui SC w S5 PM Nieuwe impuls voor 't aloude eiken 55 W PM Ui Eethoek Romano. Blank gelakt eiken eethoek. Eetkamertafel met een semi massief blad 140 x 85 cm. Eetkamerstoe! met lederen zifting. Tafelplezier voor jaren, nu voor een lichtverteerbare prijs. Kompleet, eetkamertafel met 4 stoelen. NU 1.395,- Toogkast Romano. Fraai gewelfde eiken toogkast met voorspringende vitrine, drie-deurs onderkast met laden. Afgewerkt in blank patiné. Ook leverbaar in donker eiken. Verrassende prijs. NU 2.295,- Zitgroep Chateau. Die zit! Voor een echte voordeelprijs. Ambachtelijke eiken romp met gemodelleerde kuipkussens en interieurgeveerde zit. Komfortabele hoge rug. Uitgevoerd in fraai soepel rundleder. Let u eens op hef fraaie sierstiksel. Als 3+2 zits bank. 2.895,- (Ook leverbaar als 3+1 1 zits 3.495,-. Bijpassende salontafel 895,-) n n n u mtmmm VAN MEURS

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 13