ERKER IN BEELD' Abjat en Queenie, een exotisch duo MlOMffl Joop van Broekhoven overleeft helse reis w Eetverslaving BQUMAN BQUMAN Wijkcentrum DE ERKER Het Nieuwe Stadsblad is verhuisd Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 9 OKTOBER 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - Nederland rouwt sinds afgelopen zondagavond om het verschrikkelijke vlieg tuigongeluk in de Am sterdamse Bijlmermeer. Een tragedie van de eerste orde. Een trage die ook, die een recente andere ramp plotseling naar de achtergrond heeft gedrongen: de vliegramp in Nepal be gin vorige week, waar bij veertien landgeno ten het leven lieten. De slachtoffers maakten deel uit van een reisge zelschap, dat onderweg was naar Tibet. Gelijk tijdig was ook een an der Nederlands gezel schap op weg naar de zelfde eindbestemming. Onder hen bevond zich Joop van Broekhoven, wellicht beter bekend als de 'burgemeester van Jeugdland'. In Schiedam bestond de vrees dat hij wellicht tot de slachtoffers van de vliegramp behoorde, SCHIEDAM - Het Kruiswerk Nieuwe Waterweg Noord en de Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam starten woensdag 28 oktober een serie bijeenkomsten voor vrouwen, Het Nieuwe Stadsblad die zich te dik voelen en vaak meer eten dan ze eigenlijk willen. In de 'Groep Eetverslaving' wordt gezocht naar manieren om de cirkel 'dik zijn, op dieet, niet volhouden, weer te veel eten, schuldgevoel' te doorbreken. Dit gebeurt onder meer door te kijken naar de oorzaken van het dwangmatig omgaan met eten en het dik zijn. Het doel van de groep is om met minder schuldgevoe lens te kunnen eten en zich prettiger te voelen in het ei gen lichaam. Het is dus geen afslankclub. De groep komt vijftien keer bijeen op de woensdagochtend van 9.15 tot 11.15 uur. De bij eenkomsten vinden plaats aan de Van Swindensingel 40. De deelnamekosten bedragen ƒ35,-. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Anne- Marie de Lange van het Maat schappelijk Werk, telefoon 4731033, waarna men wordt uitgenodigd voor een gesprek. organiseert a.s. zondag 11 oktober Een open dag met videofilms en foto-expositie over veel activiteiten. - Tevens open lessen. - Tijd: 14.00-17.00 uur - entree: gratis. maar tot grote opluch ting van heel veel Schiedammers stapten Joop en zijn echtgenote Janny vorige week woensdag ongedeerd op Schiphol uit het vlieg tuig. Joop en Janny van Broekhoven staan be kend als zeer reislustige mensen. Ieder jaar, vrij wel direct na de zomer- activiteiten van Jeugd land, stappen zij in het vliegtuig op weg naar een exotische bestem ming. Er zijn maar wei nig plekken op deze we reld, waar Joop en Janny nog niet zijn geweest. Dit jaar stonden Pakis tan, China, Nepal en vooral Tibet op het rei sprogramma. Het werd echter een angstig avon tuur, dat ze niet snel zul len vergeten. „Eigenlijk begon de ellende al direct in het begin", zegt Joop, terug in Schiedam. „We ver trokken, in gezelschap van twaalf andere Nederlanders, zaterdag 5 september naar Pa kistan, waar we de volgende dag in Islamabad landden. De bedoeling was om via de plaat sen Rawilpindi, Besham, Gil git, Gulmit en Taxgurkan naar de oude karavaanstad Kashi in Noord-Oost Pakistan te gaan. Vandaaruit wilden we naar Urumqi in China en ver volgens naar Lhasa in Tibet, de droom van iedere reiziger". Geïsoleerd Maar van de reis naar Noord- Oost Pakistan kwam niets te recht, want door een onafge broken regenval bleef het ge zelschap al na twee dagen ste ken in Gilgit. „De regen kwam met bakken naar beneden, maar liefst 56 uur lang zonder ophouden", vertelt Van Broek hoven. „Het gevolg was dat wegen compleet werden weg gevaagd en rotsblokken met lawines naar beneden stortten. De chauffeur durfde niet ver der en we zaten vast in Gilgit. Acht dagen lang waren we vol ledig geïsoleerd van de bui tenwereld. In die periode arri veerde ook een ander reisge zelschap, bestaande uit Neder landers, Fransen, Belgen en Spanjaarden. Ook zij kwamen niet verder dan Gilgit. Al gauw werd het voedsel schaars, terwijl een aantal mensen stevig ziek werd. We hadden geen flauw idee wan neer en hoe we daar ooit zou den wegkomen. Gelukkig wer den we goed opgevangen door de zeer vriendelijke bevol king". Even leek het erop dat de ge strande reizigers na een week zouden worden geëvacueerd met een militair vliegtuig, maar de televisiebeelden van het volledig overstroomde Pa kistan (ruim 3.000 doden) Vliegramp Tibet bleek precies wat men ervan had verwacht. Een SCHIEDAM - Na een geslaag de open dag, waarbij drie honden een nieuwe baas of bazin vonden, introduceert Dierentehuis Hargahoeve deze keer een hond en een kat, waarvoor een nieuw huis wordt gezocht. Het gaat om Abjat en Queenie, beiden van exotische afkomst. Abjat is een mooie zwarte, ge castreerde Perzische kater van zes jaar oud. Hij kwam op 12 juni bij Har gahoeve binnen, omdat hij niet zindelijk zou zijn. Nu is het bekend dat Perzen, wan neer ze weinig aandacht krij gen, vaak uit protest op een willekeurige plek hun behoef te doen. Voor Abjat wordt daarom een tehuis gezocht, waar geen andere katten zijn, zodat hij alle aandacht èn de juiste verzorging kan krijgen. Want Perzen moeten nu een maal heel vaak geborsteld en gekamd worden. Bovendien wil Abjat graag buiten kunnen lopen. Wie geeft deze prachtige kater een kans? Queenie is een langharige Barzoi-teef van circa zeven jaar. Deze rashond is in Hargahoe ve beland na een uitwisse lingsproject met een asiel el ders in het land. Queenie is heel lief, maar wel erg kies keurig met eten. Bovendien kan ze slecht opschieten met katten en andere kleine huis dieren. Een Barzoi heeft erg veel be weging nodig, maar ze kan niet loslopen, want het is een echte jager. Naast de fiets kan deze fanatieke trimmer echter uitstekend haar energie kwijt. Omdat Queenie een grote hond is, wordt voor haar een ruim huis gezocht, liefst bene den, want trappen lopen is niet goed voor een hond van dit formaat. Wie reageert? Abjat Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan de Sportlaan 2 (telefoon 4714151). De ope ningstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Hargahoeve is zondag en maandag gesloten. prachtige ongerepte natuur en uiteraard de vele Bhoedisti- sche kloosters met als hoogte punt de Potala, het paleis van de Dalai Lama. Maar de eufo rie over het bereiken van de eindbestemming maakte al gauw plaats voor verbijstering toen het bericht werd ontvan gen dat het in Gilgit achterge bleven reisgezelschap was om gekomen bij een vliegtuigon geluk in Nepal. „Zij waren twee dagen na ons uit Gilgit vertrokken, maar haalden het vliegtuig naar Urumqi niet. Via Karachi pro beerden ze daarom om naar Kathmandu, de hoofdstad van Nepal, te vliegen om vandaar uit in Tibet te komen. Ze heb ben het echter nooit gehaald". Nog in het ongewisse van de ongerustheid, die de vlieg ramp teweeg bracht in Schie dam, vervolgden Joop en Jan ny met hun tien metgezellen de tocht via Gyangze en Xiga- ze weer terug naar Lhasa, waar men per vliegtuig naar Kathmandu wilde. Maar ook deze reis verliep niet zonder problemen. „Nadat we eerst urenlang in een kleine ruimte hadden staan(!) wachten, bleek plotse ling dat onze tickets niet aan wezig waren. Na veel geharre war waren uiteindelijk zeven tickets beschikbaar, waarvoor moest worden geloot. Janny en ik behoorden tot de geluk kigen en mochten naar Kath mandu". De reisleidster bleef echter met de anderen in Lhasa ach ter, nadat zij Joop had ver zocht de leiding over te ne men. Joop was namelijk al eerder in Kathmandu geweest en kende de stad dus een beetje. Nadat hij het zevental een dag had rondgeleid, arri veerden de anderen via Pe king ook in Nepal, waarna men met het vliegtuig terug keerde naar Amsterdam. Ongerust Inmiddels was het tot het ge zelschap doorgedrongen dat de vliegramp in Kathmandu ook in Nederland bekend was geworden en dat men mis schien dacht dat zij daarvan het slachtoffer waren gewor den. „Alles klopte: een gezel schap van veertien man, de zelfde vliegmaatschappij, Kathmandu. Allemaal over eenkomsten tussen ons reis gezelschap en de slachtoffers. In Nederland zou men inder daad weieens heel ongerust kunnen zijn". Dat bleek dan ook toen Joop en Janny vorige week woens dagnacht op Schiphol arri veerden. Daar werden zij op gewacht door geëmotioneerde familieden en vrienden. „In Schiedam en vooral op het Stadskantoor waren veel men sen die vreesden dat wij wa ren omgekomen. Ik ben de af gelopen dagen meermalen door collega's en anderen op de schouders geslagen met de opmerking 'Joh, gelukkig ben je er weer'. Er is hier kenne lijk enorm meegeleefd. Heel indrukwekkend. Ik ben ieder een daar dan ook zeer dank baar voor". Joop van Broekhoven is tij dens alle ontberingen vijftien pond afgevallen. „Het was de allerzwaarste reis, die ik ooit heb gemaakt en ik zal die niet snel vergeten. Ik 'heb ooit in een interview, waarin ik ver telde over mijn belevenissen tijdens een eerdere reis, ge zegd 'later lach je erom'. Maar dat is deze keer zeker niet het geval". Waaghalzerij Toch peinst Joop er niet over om zijn reiskoffers nu aan de wilgen te hangen. „Ach, ik reis ai sinds mijn 15e, het is een passie. Bovendien wil ik nog zoveel landen zien. Ge-, vaarlijk? Tja, wij hebben in Gilgit het risico genomen om per Jeep over onbegaanbare wegen terug te keren naar Is lamabad en we hebben het ge red. De anderen durfden dat niet aan en kwamen helaas om in een vliegtuigongeluk. Waaghalzerij hoeft dus niet al tijd funest te zijn, blijkt hier uit. Janny en ik hebben al zo veel meegemaakt, ik hoop van harte dat we niet aan ons ein de komen in een stompzinnig verkeersongeval. Wij willen volop van het leven genieten. Op mijn grafschrift moet staan: 'Hij leefde als een fak kel' en niet als een mager vlammetje". Joop van Broekhoeven heeft de draad van alledag weer opgepakt. Hij stort zich nu volledig op de organisatie van de herfstvakantie-activi teiten van Buro Jeugdland en op de intocht van Sint Nico- laas, die zaterdag 21 novem ber in Schiedam arriveert. „Ik heb de knop weer omge draaid". WOONNIEUWS OKTOBER WOONMAAND feestelijke weken in een extra feestelijk woonwarenhuis Twee meisjes uit ons gezel^ schap durfden de reis echter toch niet aan en bleven in Gil git achter, evenals het andere, internationale gezelschap. Onze groep was dus uitge dund tot twaalf man". Inmiddels was het duidelijk geworden dat het gezelschap de reis naar Noord-Oost Pakis tan wel kon vergeten. Heel huids terugkeren was de voor naamste prioriteit. Wellicht dat vanuit Islamabad met het vliegtuig alsnog Tibet kon worden gehaald, zo hoopte men. De autorit naar Islama- bad ging met veel kunst- en vliegwerk gepaard, maar uit eindelijk werd de stad bereikt. Vanuit Islamabad vertrok het gezelschap per vliegtuig naar de plaats Urumqi in China. Een historische gebeurtenis, want nooit eerder had een Pa- kistaans toestel toestemming gekregen om in China te mo gen landen. Maar nood breekt wetten en dus werd het vlieg tuig voor één keer toegelaten. „Toen we aankwamen, ston den daarom allerlei televisie ploegen paraat om deze mijl paal vast te leggen". Vanuit Urumqi ging de reis naar Xian en Chengdu, waar een vlieg tuig naar Lhasa, de hoofdstad van Tibet werd genomen. terwijl de immense regenval hier en daar grote gaten had geslagen 'vtoc mem. Gimn trt «n*t tm Algemene diensten Weekenddiensten huisartsen: Voor spoedgevallen telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 9 t/m 15 oktober 1992: Apotheek van Westendorp, Parkweg 207, tel. 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedge vallen tel. 4748959. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappertlaan 25 en ge bouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemene verpleegafdelingen alsmede hartbewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gynaecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafde ling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, telefoon 4268013. Inl. tij dens kantooruren: maandag, dinsdag en woensdag van 09.00-12.00 uur. Vervoer inva liden en bejaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00- 13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kan tooruren. Kruiswerk Nieuwe Waterweg- Noord: Kantoor: Van Swinden- singel 40, tel. 4739900. Bereik baar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Uitleen ver- pleegartikelen: maandag t/m vrijdag 09.00-11.30 uur; Bach- plein 588, tel. 4706177. Bereik baar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Uitleen ver- pleegartikelen: van maandag t/ m vrijdag 09.00-11.30 uur. Lan ge Haven 145: tel. 4732800. Be reikbaar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Westerka de 28: tel. 4263129. Ouder Kind-zorg bereikbaar maandag t/m vrijdag van 08.30-09.00 uur. Thuiszorg: van 12.00-13.00 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4602611. Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam, Van Swinden- singel 40, 3112 RJ Schiedam. Spreekuur van ma. t/m vr. 09.00-13.00 uur (telefonisch tot 17.00 uur: 4731033); 24-uurs bereikbaarheidsdienst via tel. 4362244. Dierenbescherming: Dierente huis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex 'Vijf sluizen', telefoon 4713362. „Waaghalzerij was onze redding" Joop van Broekhoven: ,,De re acties van de afgelopen dagen waren zeer indrukwekkend. Ik ben daar heel dankbaar voor". Op de terugweg van Gilgit, naar Islamabad maakten grote rotsblokken de weg nagenoeg onbegaanbaar UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN; SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDRED AKTIE Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDRED AKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur Om de service zo optimaal mogelijk te kunnen houden zijn de verkooporganisatie en de redaktie van Het Nieuwe Stadsblad verhuisd van de Dam 2 in Schiedam naar Vlaardingen. Voor u betekent dit dat u voor het toezenden van materialen, uw vragen of nadere informatie, kontakt kunt opnemen met; Westhavenkade 14, postbus 52, 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022, Fax 010-4602727 Afhaaladressen voor Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam zijn: Ron's Tabakshop, Hoogstraat 164a. Tabakspeciaalzaal „De Woudhoek", Geuzenplein 17. Rooksjoppie René Geeve, Voornesestraat 1a. Potala, het paleis van de Dalai Lama in Tibet. Queenie qf ROTTERDAM Ter gelegenheid van de aktie "oktober woonmaand" organiseren wij van 2 tot en met 3 I oktober waar u de nieuwste meubel- kollekties van Montel, Proms en Trendhopper kunt bewonderen, alsmede het geheel nieuwe woonconcept "Amerique" met ongineel Amerikaanse romantische meubelen en woonaccessoires. Zondag 18 oktober is Catherine Keijl uw gastvrouw. En bij een goed feest hoort muziek (live!), een hapje en een drankje. Tijdens deze feest dagen vallen alle kopers in de prijzen. U komt toch ook? Wij heten u van harte welkom. De hele maand oktober: - expositie van aquarellen van Wijna Zandvliet en Anneke Visser. iWÖBN min 7 sorniso Rotterdam-Kralingseveer IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer. Telefoon: 010 - 4508033. Geopend: ma. 13 .00 - 17.30 uur; dï. t/m do. 9.30 - 17.30 uur: vr. 9.30 - 21.00 uur en za. 9.30 - 17.00 uur. Er is een prima verbinding van het openbaar vervoer, n.l. met de metro naar Capelsebrug en met bus nr. 34 om de 15 mm. naar Bouman en Trendhopper Op zondag 18 oktober kunt u de auto bij Capelsebrug parkeren, waarvandaan de speciale Boumanbus u gratis naar de toonzalen brengt en weer terug. In dit motel in Gilgit hebben Joop en Janny van Broekhoven acht dagen noodgedwonqen moeten door brengen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, Hargplein 101, 10.00 uur ds. W. R. van Wieren. Magnalia Deikerk, Albardastraat 67, 10.(X) uur: ds. R. A. Bosch. 17.00 uur: geen dienst. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.Iaan, 09.30 uur Dienst des Woords, 14.30 uur ds. D. J. van Vuur- en. Maassluis. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw West- vest 30, 09.30 uur: ds. C. A. A. Struik, 16.30 uur ds. W. Borgdorff, Sliedrecht. Evangelisch Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: Van den Berg. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan-Schiedam. Aanvang 10.00 uur: ds. G. de Lang. Grote Kerk, Lange Kerkstraat-Schie- dam. Aanvang 10.00 uur: ds. H. On derstal, m.m.v. Herv. Kerkkoor. Aan vang 17.00 uur: Cand. P. C. Zorge, Ouderkerk a.d. IJssel. Huize Thomas', Grieksestraat 18- Rotterdam, Aanvang 10.00 uur: ds. H. W. Hemmes, Oegstgeest. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d-Schiedam. Aanvang 10.00 uur: mw. W. Huizer, Doornspijk. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10 uur: Mw. R. de Graaft, Overschie. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. J. So- sef, m.m.v. Dienst van Schrift en Ta fel. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB, Westvest 92, 10.30 uur: ds. A. D. Klaassen, Breda. Leger des Heils, Lange Haven 27, zondag 10.00 uur: Heiligingssamen komst en een opdrachtdienst. 17.00 uur Getuigenissamenkomst o.l.v. mevr. Maj. J. J. de Heer. Woensdag: 19.30 uur Bijbelstudie aan de Lange Haven 27 o.l.v. mevr. Maj. J. J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Haven 155a, Openbare lezingen. Gemeente Oud Mathenesse. Zaterdag 17.00 uur. Thema: Wie is uw God? Gemeente Nieuwland. Zondag 10.00 uur. The ma: Jehovah en Christus - Maken zij deel uit van een drieëenheid? Pinkstergemeente 'Morgenstond', 13.30 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.00 uur: dhr. Bak ker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. P. Molenaar, Lekkerkerk. R.K. Parochie St. Jan de Doperkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, za terdag 17.00 uur: Eucharistieviering met muzikale omlijsting. Zondag 11.00 uur: eucharistieviering met me dewerking van het Kinderkoor. Dit is een gezinsviering. Tijdens deze viering is er een chèche voor de allerkleinsten. Maandag 19.00 uur: Eucharistievie ring. Woensdag 9.15 uur: Eucharistie viering, 19.00 uur: Vesperdienst. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansin- gel 3, Schiedam-West, Zondag 9.30 uur: Gezongen Eucharistierviering m.m.v. het Kinderkoor. Voorganger pater L. Klinkenberg o.p. Weekvie- ring: elke vrijdag om 9.15 uur. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Celebrant en predikaat: pastoor P. M. Vismans. Zaterdag 18.30 uur: Eucha ristieviering. Zondag 9.15 uur Hoog mis (muzikaal verzorgd door het he renkoor I.H.D. met meerstemmige La tijnse zang). 11.00 uur: Eucharistievie ring. Kapel Huize Frankeland, St. Liduina- straat 10. Celebrant en predikaat: Pas toor P. M. Vismans. Zaterdag 17.15 uur: Eucharistieviering (muzikaal ver zorgd door het Valeriuskoor). Parochie van H. Hart van Jezus, Rijn straat, zondag 10.00 uur: Hoogmis met koor- en samenzang. Medewer king wordt verleend door het H. Hart- koor. Gezongen zal worden de latijnse „Missa da Pacem" van H. Govaart. Voor de kinderen is er de kinder-ne- vendienst. Celebrant bij deze viering is pater Van Rest. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Eucharistieviering met samen zang. Zondag 9.45 uur: Eucharistievie ring met zang van het Jacobuskoor. Voorganger: pastor Th. Kool. St. Martinuskerk, Wm. Andriessen- laan, zaterdag 18.30 uur: Eucharistie viering met samenzang. Zondag 08.30 uur: Eucharistieviering zonder zang. 11.00 uur: Eucharistieviering met zang van St. Jan Baptist, Pastor K. Velt- man leidt de vieringen. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, zon dag 10.15 uur: Eucharistieviering. Voorganger J. Vercammen. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Hol der; zaterdag 17.30 uur: Kaderclub 13- 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst 17-30 jaar; zondag 10.00 uur: Heiligings- dienst. Vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swammer- damsingel 27a, Voorgangzondag, 10.30 uur samenkomst; 11.30 uur Bijbelstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Ju liana van Stolbergstraat, zaterdag 10 okt. 18.30 uur: Eucharistieviering. Voorganger: rp. J. F. de Rooij s.c.j. Zondag 11 okt. 10.30 uur: ziekenhuis kerkdienst, voorganger: rp. J. F. de Rooij s.cj.-r.k.-dienst van Woord en Tafel. Muzik. medew. Kinderkoor „Jong Begin", o.l.v. Elly Meyboom. Raad van Kerken, via' Radio Schie dam FM-zender 106,7 (ether) en ste reo 94,1 Kabelnet. Schiedam, zo. 11 okt.: Kerkportret (pastoraal interview) met ds. van Wieren, geref. pred. De Ark Nieuws uit de kerken. Gereja Kristen Indonesia Nederland, in de Hervormde Opstandingskerk, Burg. H. Gretelaan, Schiedam, op de 2e en 4e zondag van de maand om 14.00 uur: ds. M. W. Wyanto. i

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3