Kinderactiviteiten in de herfstvakantie ISlTffiffl SIMM Ouderenweek van start Projectteam centrum Expositie in De Teerstoof Hekwerk rond speelterrein Orgelconcert Ouderennieuws Gewonden bij aanrijdingen Volksdansen in Nieuwland Reanimatie door ouderen Mongools verhaal in Het Filmhuis Van 19 tot en met 23 oktober Apenkooi in het water Vergadering GGD NWN Wandelen met Rode Kruis Onjuiste openingstijden 1,25 miljoen voor vier panden Nieuw broodje puur Hollands SCHIEDAM - Tot de eerste week van november is in de foyer van Theater de Teer stoof, aan de Nieuwstraat 12, een expositie te zien van het werk van de Vlaardingse kun stenares Monik van Baarle. Monik van Baarle heeft zich toegelegd op het schilderen van haar grote liefde: poezen. Hierbij maakt ze gebruik van de Mandala-techniek. Manda la is Sanskriet voor cirkel. De cirkel - met het middelpunt, de omtrek en de ruimte daar tussen - vormt de basis voor SCHIEDAM - De dienst ge meentewerken heeft de werk groep Speelgelegenheden van Wijk- en Bewonersvereniging Woudhoek toegezegd een hek werk rond het speelterrein aan het Hermuspad te plaat sen. Kinderen, die gebruik maken van deze speelgelegen- heid, ondervinden veel hinder van voorbijrazende brommers en hondenuitwerpselen. SCHIEDAM - Organist John Bakker bespeelt zaterdag 17 oktober het historische Hess orgel in de aula van het Stede lijk Museum. Het concert be gint om 15.00 uur en de toegang is vrij. John Bakker studeerde de hoofdvakken orgel, kerkmu ziek en schoolmuziek aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij is als organist verbonden aan de Free Refor med Church en werkt als mu ziekdocent in het onderwijs. Zaterdag brengt hij werken van onder anderen Pachelbel, Bach, Telemann, Mozart en Post ten gehore. het Mandalatekenen. De expositie is te bezichtigen tijdens avonden, waarop in De Teerstoof een voorstelling wordt gegeven. De foyer is dan geopend vanaf een uur voor aanvang van de voorstel ling tot 24.00 uur. Overigens heeft Theater de Teerstoof nog ruimte voor meer exposities van jonge kunstenaars uit de regio. Be langstellenden kunnen zich wenden tot Janine Kooijman, telefoon 4262987. A De commissie van diensten centrum De Woudhoek, die zich bezighoudt met de orga nisatie van activiteiten voor 55-plussers, is op zoek naar enthousiaste en actieve mede werksters. De commissie heeft het afge lopen seizoen een vergeefse poging gedaan om de organi satie een meer zelfstandige vorm te geven. Door verschil lende omstandigheden is de commissie hierin echter niet geslaagd. Desondanks wordt de ingeslagen weg het ko mend seizoen verder voortge zet. Hiervoor is dan wel uit breiding van het aantal vrij willigers nodig. Het gaat om vrijwilligers van rond de 50 jaar, met enige er varing in het organiseren van activiteiten op sociaal-cultu reel gebied. Bovendien moeten de kandidaten enige vergader-ervaring hebben. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de mede werkster van dienstencentrum De Woudhoek, telefoon 4709555. Zij is bereikbaar van maandag tot en met donder dag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. SCHIEDAM - Met een gebro ken sleutelbeen is een 18-jari- ge bromfietser uit Schiedam afgelopen vrijdagmiddag naar het ziekenhuis gebracht. De bromfietser reed rond 14.00 uur op de Westfrankelandse- dijk tegen een paaltje op, waarna hij op een een paal met verkeersbord klapte. Een 14-jarige Schiedammer is afgelopen vrijdagmiddag met vermoedelijk een hersen schudding naar het Schieland ziekenhuis vervoerd. De jon gen reed rond 18.05 uur met zijn fiets over de Stadhouders laan toen hij door werd ge schept door een auto, be stuurd door een 49-jarige plaatsgenoot. Over de exacte toedracht van het ongeval is nog niets bekend. SCHIEDAM - In het bericht over de Wereldwinkel, dat vo rige week woensdag in Het Nieuwe Stadsblad werd gepu bliceerd, zijn abusievelijk ver keerde openingstijden ge meld. De Wereldwinkel Schie dam, aan de Lange Achterweg 4, is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur (donderdag van 19.00 tot 21.00 uur). SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland organiseert iedere vrijdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur volksdansen voor alle leeftijden. De kosten be dragen vier gulden per keer. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via telefoonnum mer 4738671. SCHIEDAM - Voor 55-plussers organiseert de Stichting Ge coördineerd Ouderenwerk Schiedam donderdagochtend 15 oktober een cursus reani matie, welke wordt gegeven door de Hartstichting. De cur sus vindt plaats in wijkcen trum De Blauwe Brug aan het Bachplein en begint om 8.30 uur. De kosten bedragen 25,- Tijdens deze ochtend leert men de verschijnselen van een hartaanval te herkennen en hoe men in zo'n geval moet handelen. Na afloop ontvangt men een diploma. Voor aan melding kan men de Centrale Informatielijn 55+ bellen, te lefoon 4731976. SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 16 oktober de film 'Urga' van regisseur Nikita Mikhalkov gedraaid. De Mongoolse herder Gombo hecht aan zijn trotse verleden. Hij heeft drie kinderen en droomt van een vierde. Maar Gombo's vrouw stuurt hem de stad in om condooms te ko pen, want meer dan drie kin deren zijn bij Mongoolse fami lies in China niet toegestaan. Gombo keert echter terug met een televisietoestel om zijn vrouw tevreden te stellen. Intussen is de Rus Sergei in een Chinees grensstadje aan geland. Hij is met zijn vracht wagen gestrand in de steppen. Ver weg van zijn vaderland wordt hij stomdronken De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Van Vollenhoven weer even terug SCHIEDAM - Oud-Schie dammer mr. Pieter van Vollenhoven komt woens dag 28 oktober terug naar zijn geboorteplaats om als voorzitter van het Nationaal Restauratie Fonds een overeenkomst te tekenen met de ge meente Schiedam. De overeenkomst houdt in dat eigenaren van mo numentale panden aan spraak kunnen maken op een voorfinanciering door het N.R.F. voor het res taureren van hun onroe rend goed. 'HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 OKTOBER 1992 PAGINA 11 SCHIEDAM - De afdeling Ge vonden Voorwerpen van de gemeentepolitie Schiedam is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 22.00 uur op het hoofdbureau Bijdorpplein 1, en is geduren de deze tijden ook telefo nisch bereikbaar onder num mer 4494499. Gevonden voorwerpen af te halen op het Hoofdbureau van Politie: 1 driehoekige sleutel met nummer (764); 3 sleutels (769); autosleutels Renault (770); 7 sleutels aan 2 ringen (771); 1 Assa fietssleutel (776); 3 sleu tels aan ring, onder andere auto (781); sleutelbos aan han ger met fietsje (784); 2 fiets- sleutels (791); 6 sleutels aan poppetje (790); 4 sleutels on der andere Volvo en kabeltje (802); 2 sleutels aan hanger Milli (796); 1 sleutel aan rood label (797); 5 sleutels met ge kleurde hoesjes (808); 1 rug zak zwart met rood (765); 1 rugzak groen met blauw (775); 1 zwart lederen beugeltas met kinderspullen (783); 1 linnen tasje met handdoek en sport- kleding (798); 1 blauwe tas (804); 1 kinderschoentje links Flipper (728); 1 blauwe kinder schoen met klittenband (800); 1 gouden ringetje met zirko- nia (792); 1 goudkleurig kin derkopje met Melissa en da tum (806); 1 witte portefeuille (772); 1 zwarte portemonnee met kaartje autorijschool (788); 1 bruine herenporte monnee (799); 1 damesjack beige (809). Gevonden voorwerpen af te halen bij de vinder, na over leg met de afdeling gevonden voorwerpen van de gemeen tepolitie Schiedam: 1 etui met zakagenda en com puter (22-9-92); 1 blauwe helm (25-9-92); 1 bruin etui met make-up spullen (28-9-92) 1 bril met goudkleurig montuur (15-9-92); 1 buggy grijs (11-9- 92); 1 zwarte portemonnee Castelijn en Beerens (17-9-92); 1 blauwe portemonnee met sleutel Brabantia (11-9-92); 1 kinderportemonnee geel (21-9- 92); 1 goudkleurige schakel armband (28-9-92); 1 dames- ring met rood steentje (26-9- 92); 1 gouden oorbel lang mo-~ del (18-9-92); 1 dun gouden collier met hanger (16-9-92); 1 gouden ring met witte steen (10-9-92); 1 trouwring afgesle ten (7-9-92); 1 goudkleurig da meshorloge (30-9-92); 1 rond dameshorloge (merk) (29-9-92); 1 horloge met witte plaat (merk) (22-9-92); 1 zilverkleu rig klein dameshorloge (2-9- 92); 1 tasje met sportspullen (21-9-92); 1 fietstas met hon denvoer (7-9-92); 1 bruine le deren tas (6-9-92); 1 sleutel met 2 foto's (30-9-92); 4 sleu tels in zwart etui en fietssleu tel (26-9-92); 3 sleutels met blauw handgreepje en schoen tje (24-9-92); 1 sleutelhanger Mickey Mouse (24-9-92); 1 sleutel blauw/grijs etui (22-9- 92); 3 sleutels aan rode haak (21-9-92); 2 sleutels onder an dere brommer aan zwart label (20-9-92); 2 sleutels aan speen (19-9-92); 6 sleutels aan na gelknipper en haak (14-9-92); 8 sleutels aan 2 pinnen en hond je (11-9-92); 7 sleutels aan zak mesje en kruisje (9-9-92); 6 sleutels aan flesopener (7-9- 92); 12 sleutels aan mesje (24- 8-92). SCHIEDAM - Zwembad Zuid organiseert donderdagmiddag 22 oktober een 'apenkooi in het water', bestemd voor kinderen met een zwemdiploma. De middag begint om 13.00 uur met een quiz, waarin de kinderen allerlei vragen en op drachten krijgen voorgescho teld. De jongste deelnemers worden geschminkt. Vervol gens moeten de kinderen, on der begeleiding, zelf de apen kooi opbouwen. De deelnamekosten bedragen 4,25. Ouders kunnen vanaf 'het terras toekijken of helpen bij het bouwen van de apen kooi. In dat geval moet men zich melden bij de receptie. Er kan slechts een beperkt aantal kinderen aan deze activiteit meedoen. Reserveren kan van af heden via telefoonnummer 4261682. WATERWEG NOORD - Het al gemeen bestuur van de GGD Nieuwe Waterweg Noord houdt donderdag 15 oktober een deels openbare vergade ring. Deze vergadering begint om 16.00 uur in het Cincinna- ti-gebouw, aan de Mr. L.A. Kesperweg 44 in Vlaardingen. Voorafgaand aan de vergade ring wordt een rondleiding door het gebouw gegeven. SCHIEDAM - De Schiedamse politie is onlangs een preven tie-actie gestart om het aan tal autodiefstallen en auto kraken terug te dringen. Cen traal in deze actie staat de Schiedammer zelf. Aan de hand van een preven tiefolder, posters en strooifol- ders wordt het publiek ver zocht alert te zijn op personen, die zich verdacht gedragen. Wanneer men een verdachte SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wethouders heeft de gemeenteraad ver zocht akkoord te gaan met de verwerving van de panden Ga- lileïstraat 46a en 46b en Hal- leystraat 36a en 36b. Het bezit van deze panden is noodzakelijk voor de uitvoe ring van het stadsvernieu wingsplan Galileïstraat en om geving. Met de verwerving van de panden is een bedrag van 1.254.000,- gemoeid. situatie signaleert, dient men direct de politie te waarschu wen (telefoon 06-11 of 4711811). „Dan pas kan dit soort misdrijven worden voor komen", aldus de politie. Ook kunnen autobezitters hun waardevolle eigendom men beschermen tegen dief stal. De auto kan bijvoorbeeld worden voorzien van een stuurslotstang, zodat het voer tuig onaantrekkelijk wordt voor autodieven. Geluidsappa ratuur kan tegen diefstal wor den beveiligd door bijvoor beeld gebruik te maken van een radioslede. Bovendien is het raadzaam om de appara tuur te merken met de postco de en het huisnummer. Mocht de radio of cassetterecorder onverhoopt toch uit de auto worden gestolen, dan is het voor de politie makkelijker om de voorwerpen bij de rechtmatige eigenaar terug te bezorgen. Voordat het preventieproject van start ging, heeft de politie een inventaris gemaakt van plekken in Schiedam, waar veel autokraken plaatsvinden. Donkere doodlopende straten zijn uiteraard geliefd bij het autokrakersgilde, vooral in Schiedam-Oost. Uit het onder zoek bleek verder dat het te genwoordig niet uitmaakt of het dag of nacht is. Autodie ven en autokrakers werken 24 uur per dag. Folders Bij het doen van aangifte van een autodiefstal of autokraak krijgt het slachtoffer voortaan een preventiefolder mee. Hier in staan nuttige tips om her haling te voorkomen. Op plaatsen, waar de auto's het grootste risico lopen (sport complexen en het station), worden de strooifolders en posters verspreid. Voorts wil de politie zich' sterk maken voor verbetering van omge vingsfactoren, zoals een bete re verlichting op donkere plekken en het snoeien van hoge heggen. Het preventieproject duurt in ieder geval de maand oktober, met een optie voor verlenging. Voor meer informatie kan men bellen met de preventie experts van de politie, tele foon 4494499. SCHIEDAM - Wethouder Bart de Leede heeft afgelo pen zaterdagmiddag de feest- week in Dienstencentrum De 4 Molens geopend. Het dien stencentrum aan de Nieuwe Damlaan viert deze week na melijk het twintigjarig be staan. De gehele week worden aller lei activiteiten voor ouderen georganiseerd, met veel de monstraties, sport, spel en ontspanning en muziek. De week wordt zondag 18 oktober afgesloten met een feestmarkt voor jong en oud. Tijdens deze feestmarkt kan men prijzen winnen bij Het Rad van Avon tuur, een tombola, een loterij en een grabbelton. Voorts zijn er darts- en sjoelwedstrijden, terwijl men ook een fraaie pop mee naar huis mag nemen als men de naam ervan kan ra den. Voor meer informatie over de feestweek in De 4 Molens kan men aan de receptie een pro gramma-overzicht afhalen. Maar niet alleen dienstencen- trum De 4 Molens staat deze week in de belangstelling van de Schiedamse ouderen. Tot en met vrijdag 16 oktober or ganiseert de Stichting Gecoör dineerd Ouderenwerk Schie dam voor de eerste keer de Ouderenweek. Een week vol activiteiten in de diverse dien stencentra en wijkposten. Wethouder De Leede gaf afge lopen maandag het startschot voor de Ouderenweek. Daarbij introduceerde hij ook een nieuw project: de '55-pluspun- ten'. Deze 55-pluspunten zijn centrale plaatsen in de stad, waar de ouderen voortaan te recht kunnen met al hun vra gen. De balies van de 55-plus punten zijn gevestigd in alle wijkposten en dienstencentra en zijn drie dagen per week van 10.00 tot 12.00 uur geo pend. I Tijdens de Ouderenweek staat iedere dag één van de wijk posten of dienstencentra cen traal met een eigen program ma voor de 55-plussers. Een volledig overzicht van de acti viteiten is verkrijgbaar bij de wijkposten, de dienstencentra en het bureau van de Stich ting Gecoördineerd Ouderen werk, aan de Tuinlaan 94. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het Nederlandse Rode Kruis organiseert afdeling Schiedam zaterdag 17 en zondag 18 okto ber een wandelmars door de Jeneverstad. De wandelmars wordt gehouden in samenwer king met wandelsportvereni ging D.S.T.. Als startplaats fungeert het Rode Kruisgebouw aan de Van Beverenstraat 40. Tussen 9.00 en 12.00 uur kan men starten voor de afstanden 5, 10 en 15 kilometer. Het inschrijf geld bedraagt vijf gulden. De opbrengst komt ten goede aan het Nederlandse Rode Kruis. SCHIEDAM - Buro Jeugdland heeft voor de herfstvakantie weer tal van activiteiten in petto. Van maandag 19 tot en met vrijdag 23 oktober kan de schooljeugd deelnemen aan allerlei creatieve en spor tieve evenementen, terwijl bovendien twee theatervoor stellingen zijn geprogram meerd. Ook de traditionele wandelpuzzeltocht maakt weer deel uit van de herfst vakantie-activiteiten. De creatieve activiteiten staan geheel in het teken van de herfst met attributen als denneappels, eikels en blade ren. Het Jeugdlandprogramma be gint maandag 19 oktober om 14.00 uur met creativiteit op het Edisonplein, terwijl om 14.15 uur een spelcircuit staat opgesteld aan het Dr. Wibaut- plein. Het spelcircuit omvat onder meer een eendenloop, olifantje prik, een autostepral- ley en een skippycircuit. Dinsdag 20 oktober staat crea tiviteit vanaf 10.00 uur op het Dr. Wibautplein en het spelcir cuit vanaf 10.15 uur op het Edisonplein. Om respectieve lijk 14.00 en 14.15 uur verhui zen beide activiteiten naar de Boekweitakker en de Maas boulevard. Om 14.00 uur be gint in wijkcentrum Nieuw land, aan het Dr. Wibautplein 165, ook een theatervoorstel ling voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Kindertheater Pias ver zorgt dan het programma 'De Dunne Deur'. De toegangs prijs bedraagt een gulden. Woensdag 21 oktober is creati viteit om 10.00 uur present in de Hof van Spaland en om 14.00 uur op het Hemaplein. Het spelcircuit staat om 10.15 uur op het Frans Halsplein en om 14.15 uur op de Boekweit akker. Donderdag 22 oktober is crea tiviteit om 10.00 uur aanwezig op het Dr. Wibautplein en om 14.00 uur op het Wilhelmina- plein. Het spelcircuit staat 's ochtends op het schoolplein van basisschool De Klinker aan de Warmoezenierstraat en 's middags op het Vriend schapsplein. Vrijdag 23 pktober wordt de wandelpuzzeltocht georgani seerd. De start vindt om 10.00 uur plaats vanuit de kantine van voetbalvereniging Excel- sior'20 aan de Parkweg. Vanaf 9.45 uur kan de jeugd zich in schrijven voor deze tocht, die voornamelijk door het Bea- trixpark voert. Deelname is gratis. De Jeugdlandactiviteiten wor den vrijdag om 14.00 uur" afge- sloten met de voorstelling' beert al jaren dit jeugdtheater 'Pierewaaien' van Theater naar Schiedam te halen en nu Snater. Jeugdland-coördinator is het hem eindelijk gelukt. Joop van Broekhoven pro- De voorstelling begint om SCHIEDAM- De echte bakkers grijpen de nationale 'Brood- week'- begin oktober- aan om met een heel nieuw, oer- Hol lands kwaliteitsprodukt op de markt te komen. Van het 'geu- zebroodje' zijn de ambachte lijkheid, het vakmanschap en de creativiteit waarop het bak- kersgilde kan bogen af te proe ven. De ingrediënten zijn voor namelijk tarwe, gierst, haver, mais, rogge en zonnepitten; al lemaal van vaderlandse bo dem. Pikant detail is dat het meel op de Schiedamse molen 'De Vrijheid' gemalen wordt. De nieuwkomer is heel toepas selijk 'geuzebro'od' gedoopt. En als die zich even snel de gunst van het publiek verovert, als degenen naar wie hij ver noemd is een vesting, dan zijn de echte bakkers van plan va ker volgens hetzelfde recept te werk te gaan. SCHIEDAM - Wethouder Adri Reijnhout heeft afgelopen dinsdagavond het project team Schiedam-Centrum offi cieel geïnstalleerd. Tijdens een korte bijeenkomst bij Be wonersvereniging Schiedam- Centrum werd tevens de nieuwe projectleidster Ellen Lommen geïntroduceerd. In zijn inleiding gaf BVSC- voorzitter Maarten Reuderink aan dat het naar de mening van de centrumbewoners wel erg lang heeft geduurd eer in hun stadsdeel een projectteam aan de slag kon. Wethouder Reijnhout erkende dit, maar noemde als excuus de be schikbare financiën en het af haken van een eerdere kandi daat voor de functie van pro jectleider. Volgens de wethouder staat het projectteam voor een zwa re taak. „Het centrum is nu eenmaal een moeilijk gebied, dat binnen het college zelfs verdeeld is over twee wethou ders, collega Zijdeveld en ik. Wat precies de opdracht voor het projectteam wordt, is voor een belangrijk deel afhanke lijk van de visie van het pro jectteam zelf. Zeker is in ieder geval dat de stadsvernieuwing de nodige aandacht moet krij gen, maar ook aspecten als het wijk- en buurtbeheer en monumentenzorg mogen niet worden vergeten". „Hiervoor zijn via de bewo nersvereniging al enkele werkgroepen aan de slag. Het lijkt me raadzaam als deze werkgroepen deel kunnen gaan uitmaken van het pro jectteam. Ik hoop dan ook dat het projectteam onder leiding van de projectleidster creatie ve oplossingen kan vinden voor de talloze problemen in het centrum", aldus wethou der Reijnhout. 14.00 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bach plein. De toegangsprijs be draagt een gulden. Preventieproject tegen autokraken Met gesloten ogen tracht wethouder Bart de Leede een speldeprik uit te delen. Het betrof hier gelukkig slechts een spelletje. jt De Dunne Deur is een sympathieke clown. Van links naar rechts: wethouder Adri Reijnhout, BVSC-voorzitter Maarten Reuderink en de nieuwe pro jectleidster Ellen Lommen. Theater Snater presenteert de voorstelling 'Pierewaaien'.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 11