ORANJE De oude vakbond van vroeger bestaat niet meer' De strijd gaat door Kwartet schaamteloos buiten de deur gezet T O DALL BERG m Autokraken Inbraken Water op de tapkast De Harg wil naar Spaland Talentenjacht Hargahoeve weer overvol Bromfietsdief in kraag gevat Gezondheids- manifestatie Portemonnees gestolen Auto's gestolen Vingers klem in een katrol Schoenendief aangehouden Knotgroep gaat weer van start Het Nieuwe Stadsblad is verhuisd Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 OKTOBER 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 2 tot en met 8 oktober. Geboren: Jason z.v. Van Ge stel-van Hoof; Sytske C. d.v. Wierda-Fikkers; Sven z.v. Kreft-Barten; Tessa R. d.v. Kruijs-van Ree; Jamal A. z.v. Vlek; Liam O. z.v. Waite-Oli- vier; Annemieke E. d.v. Ro denburg-van der Ende; Mo hammad Faisal z.v. Moham mad Arif-Khan; Sebastiaan N. z.v. Borneman-van Vlijmen; Kay-Lee d.v. Vermeulen-Groe- nenberg; Laurence z.v. Gijsen- Bosman; Shanna d.v. Jansen van Jorksveld-van der Veer; Paul C. z.v. Santra-Gout; Yu- nus E. z.v. Aslan-Aslan; Souad d.v. Hmiddach-Karrat; Silvia d.v. Van der Harg-Rönn; Da- vey z.v. Van Pelt; Jennifer d.v. Isik; Michèle d.v. Kats-van der Zee; Frank z.v. Kerpel-van Til- borg; Sarah d.v. Mghri-El Khomsi; Laura I. d.v. Kooij- man-Klaasman. Ondertrouwd: Aswandi 26 jr. en J. Keuken 25 jr.; W. N. van Dorst 42 jr. en W. S. Schippers 39 jr.; R. P. M. Kamp 31 jr. en P. M. van der Ven 25 jr.; M. Malcorps 32 jr. en L. L. Lus sier 32 jr. Gehuwd: A. J. A. van Winden 26 jr. en P. M. Kerkhof 27 jr.; W. A. de Vries 28 jr. en S. Zon neveld 24 jr.; W. Boswinkel 29 jr. en C. van Wijnen 28 jr.; A. A. Schouten 28 jr. en M. J. A. van Krugten 27 jr.; E. Meije- rink 27 jr. en H. Spuijbroek 23 jr.; M. J. Buurman 24 jr. en B. Heil 27 jr.; E. W. R. van Ginkel 29 jr. en P. van der Giessen 26 jr.; L. Vuijk 45 jr. en C. H. Bloem 29 jr.; J. G. van Tilburg 30 jr. en H. A. Kuijpers 29 jr.; C. Bilici 27 jr. en T. W. Fl'aten 29 jr.; J. M. A. Esbach 23 jr. en C. van der Pluijm 21 jr. Overleden: J. J. H. Boeren- kamp, man, 31 jr.; T. A. Leu- pen, vr., 89 jr., geh. gew. met M. de Wilde; H. C, Gerritsen, man, 67 jr.; H. J. M. Linkels, vr., 79 jr., geh. gew. met J. P. A. Koevermans; D. Kraan, man, 92 jr.; H. Homburg, man, 82 jr.; H. M. van der Zwet, vr., 87 jr., geh. gew. met N. Kroles; J. de Kruif, man, 63 jr.; A. Schutte, man, 76 jr.; H. Zwarts, man, 75 jr. SCHIEDAM - De gemeente heeft het intentiebesluit geno men om medewerking te ver lenen aan de nieuwbouw voor het zorgcentrum 'De Harg' in Spaland-Oost. De Stichting Zorgverlening voor Ouderen H.S.T en de Stichting Gerefor meerd Bejaardencentrum wil len het huidige bejaardencen trum De Harg aan het Harg- plein afstoten om in Spaland- Oost een nieuw pand te be trekken. De Dienst Gemeentewerken heeft opdracht gekregen een ontwikkelingsgroep te forme ren, waarin ondej- meer de af deling Maatschappelijke Aan-, gelegenheden en de bovenge noemde stichtingen zitting moeten hebben. Deze ontwik kelingsgroep moet aan de hand van het bestemmings plan de mogelijkheden tot vestiging in Spaland-Oost on derzoeken. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De FNV Schiedam bestaat hon derd jaar. Zaterdag werd dit vakbondsjubi leum gevierd met een feestelijke bijeenkomst voor kaderleden en oude strijdmakkers in De Rank. In het verle den werden de jubilea van de vakbond in Schiedam niet gevierd. Feest was niet gepast, zo achtte men, want er moest nog zoveel strijd worden geleverd. De pe riode 1 van de harde strijd voor de materiële belangen van de arbei ders lijkt nu voorbij; de strijd is gestreden, de verzorgingsstaat is een feit. De moderne vak bond is uitgegroeid tot een geaccepteerde en gewaardeerde maat schappelijke organisa tie. En dat moest ge vierd. De genodigden werden toege sproken door burgemeester Reinier Scheeres en FNV vice-voorzitter Karin Adel- mund (wegens verstek van Johan Stekelenburg). Een eeuwfeest dus, hoewel er in het Schiedam van 1892 nog geen socialistische arbeider sorganisatie was; de socialis ten zouden pas na dé eeuw wisseling de barricaden op gaan. Maar in dat jaar werd wel de Roomsch Katholieke Volksbond opgericht, die la ter, via het NKV samen met het NW, over zou gaan in de FNV. Burgemeester Scheeres, zelf lid van de vakbond, dook voor deze gelegenheid in de archieven en gaf een histo risch overzicht. De geschiedenis van de vak bond in Schiedam begint in het jaar 1892. Relatief laat, want in andere delen van het land onstonden zo rond 1870 de eerste vakverenigingen, aanvankelijk vooral voor de beter geschoolde arbeiders als diamantbewerkers en typogra fen. Volgens Scheere's heeft deze late ontwikkeling te ma ken met de bloeiperiode die de Schiedamse mono-indus trie, die van de branders, tot 1880 doormaakte. Maar na dit jaar kwam hier een kentering in, en Schiedam maakte een economische crisis door met als dieptepunt het jaar 1990. Het aantal branderijen liep te rug en er kwamen nieuwe vor men van industrie, waaronder staalbedrijven, de kaarsenfa briek Apollo, drukkerijen en scheepswerven. Het was tegen deze achtergrond dat het feno meen vakbond zijn intrede deed in de brandersstad. De progressief liberalen liepen hierbij voorop met hun Alge mene Nederlandse Werklie den Verbond (ANWV). In dat zelfde jaar volgde de christelij ke werkliedenbond Patrimoni um (gereformeerd), de SCHIEDAM - Knotgroep Schiedam gaat zaterdag 17 oktober weer aan de slag in het polderland schap van Midden Delf land. Wie de 'knotters' een handje wil helpen, kan zich zaterdag om 9.00 uur melden bij de boer derij aan de Harreweg 19. De Knotgroep Schiedam bestaat uit zo'n twintig vrijwillig(st)ers, die er om de veertien dagen op uit trekken om met aller lei gereedschappen de wilgen te knotten of 'op- snoeien'. Hierbij wordt onder meer gebruik ge maakt van de milieu vriendelijke jirizaag. Vorig seizoen heeft de knotgroep ruim 500 wil gen, essen, iepen en elzen onder handen genomen. Het knotwerk vindt voor namelijk plaats langs de zogenaamde 'groene lin ten', die vanuit de polder de stad binnenkomen: Harreweg, Kerkweg, Jop- pelaan, Poldervaart, Groeneweg en park Ke- thel. Dit seizoen zal bo vendien worden gewerkt in de boomgaard van boerderij Landvreugd in Groenoord. Belangstellenden (mini maal 16 jaar oud) kunnen contact opnemen met de heer C. Vermaat, telefoon 4714897 of zich zaterdag om 9.00 uur melden. Men dient wel stevige en war me werkkleding en een lunchpakketje mee te brengen. SCHIEDAM - In Restaurant- /Party Centrum Au Marché, aan de Industrieweg 46 in Overschie, wordt vier woens dagen lang een talentenjacht georganiseerd. De voorronden vinden plaats op 14, 21 en 28 oktober, waar na woensdag 4 november de finale wordt gehouden. Voor de vier beste kandidaten lig gen fraaie prijzen te wachten. De voorronden voor deze ta lentenjacht beginnen telkens om 20.00 uur en de toegang is gratis. Roomsch Katholieke Volks bond en, een jaar later, de Christelijk Nationale Werk mansbond (Nederlandse Her vormde Kerk). De Schiedamse socialisten slaagden er pas in 1904 in om zich, onder leiding van Piet de Bruin, te organise ren in de Schiedamse Be- stuurdersbond. Stakingen hebben een belang rijke rol gespeeld in het orga niseren van arbeiders, zo ook in Schiedam. In 1896 kwam het personeel van de kaarsen fabriek Apollo aan de Buiten havenweg in opstand tegen de erbarmelijke arbeidsvoorwaar den. Onder aanmoediging van eveneens stakende Rotter damse bootwerkers - de Schie damse bonden van het eerste uur hadden niet zo veel op met stakingen - werd de eer ste Schiedamse staking een feit. Ruim 200 werknemers, het merendeel vrouwen, van de kaarsenfabriek legden het werk neer, waarmee zij be reikten dat de 72-urige werk week en arbeid op zondag werden afgeschaft. De Vereni ging van Fabrieksarbeiders schreef na deze staking 200 nieuwe leden in. De Schie damse bonden accepteerden stakingen nu ook als een mid del om het doel te bereiken. Aan het begin van deze eeuw kwam, dank zij bemiddeling van de vakbonden, in Schie dam een reeks voorzieningen voor arbeiders tot stand: er kwam een Werklozencommis- sie, de Avondarbeidersschool werd opgericht, zo ook het Bu reau voor Arbeidsrecht, de Stichting Liefdewerk Oud Pa pier (jawel) en het Gemeente Werklozenfonds. De vakbon den groeiden gedurende de eerste decennia van deze eeuw uit tot serieuze gesprek partners van regering en werkgevers. Op deze eerste successen van het begin van deze eeuw, volgde een donke re periode: de crisisjaren en de Tweede-Wereldoorlog, die, vanzelfsprekend, niet aan de vakbonden voorbij gingen. De werkloosheid was in de jaren dertig ook in Schiedam erg groot. Werkloze Schiedam mers hielden zich in die perio de, in het kader van de werk verschaffing, bezig met het leeg scheppen van polders: de Babberspolder werd aange legd. Tijdens de bezetting wei gerde het Schiedamse NW samen te werken met de na zi's, met als gevolg dat alle vakbondsgebouwen werden geannexeerd. Na de oorlog, en met de we deropbouw van het land bra ken er gouden tijden aan voor de vakbonden: er kwamen nieuwe fabrieken (in Schie dam draaiden de scheepswer ven op volle toeren), nieuwe woonwijken (Nieuwland) nieu we sociale wetten en de auto, de tv, de koelkast en de va kantie lagen nu ook voor ar beiders in het verschiet. Het ledenaantal van de vakbonden groeide snel. Het NW Schie dam telde in 1946 3.000 leden SCHIEDAM - De receptie in De Rank, afgelopen zaterdag, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de FNV-afde- ling Schiedam gaf even de indruk dat het verschijnsel vak bond toch vooral iets is van vorige generaties, gezien de hoge leeftijd van de meeste genodigden, (ex-)kaderleden en het ontbreken van jong bloed in de Schiedamse gelederen. Een bijeenkomst van oude strijdmakkers die hard en met succes hebben geknokt voor het verwezelijken van de ver zorgingsstaat. „Valt er na het realiseren van de verzorgings staat nog wat te doen voor de bonden?" vroeg burgemeester Scheeres zich tijdens zijn toespraak af. Het antwoord hier op werd gegeven door een strijdlustige vice-voorzitter van de FNV, Karin Adelmund, die de toehoorders waarschuwde voor een dreigende kwaliteitsafname van de verzorgings staat. De vice-voorzitter ontmaskerde een flink aantal overheids maatregelen als bezuinigingsoperaties. Enkele daarvan worden volgens haar onder het mom van emancipatie en gelijke rechten uitgevoerd, zoals de wet die in 1990 werd aangenomen en bepaalt dat vrouwen boven de 18 jaar eco nomisch zelfstandig moeten zijn. .„Vrouwen hebben er hierdoor een maatschappelijke plicht bijgekregen, zonder dat daar ook een (inkomens)recht tegenover staat. Zodra zij zich op de arbeidsmarkt bevinden, worden zij gezien als economisch zelfstandig, maar op het moment dat ze geen baan hebben en dus geen inkomen, wordt gekeken of er niet ergens een partner (en sinds kort zelfs een ex-partner) in buurt is die haar kan onderhouden." Ook de Nabestaan denwet ziet Adelmund als een bezuinigingsoperatie, die zo genaamd in het kader van gelijke rechten voor mannen en vrouwen wordt ingevoerd. „Het huidige kabinet heeft twee zielen in de borst, het kostwinnersbeginsel en het principe van gelijke rechten. Deze tegenstrijdige beginselen worden afwisselend gehanteerd, afhankelijk van wat financieel het meest voordelig is." Volgens de vice-voorzitter dient er nog veel strijd geleverd te worden. Zij riep haar gehoor dan ook op om met haar 'even wakker te blijven'. tegenover ruim 6.000 in 1950. In de jaren zestig vlogen de lo nen omhoog; het mimimum- loon en de vakantietoeslag werden ingevoerd. Vooral de dienstenbonden hebben te maken met een groeiend aan tal leden, doordat het accent van de Nederlandse economie verschuift van de industriële- naar de dienstensector. De metaalbond in Schiedam ver liest veel leden door fusie en sluiting van scheepswerven. In de jaren zeventig wordt duidelijk dat het werkterrein van de vakbonden uitgebreid is. Zij houden zich niet langer alleen bezig met de hoogte SCHIEDAM - Als uit zondering introduceert Dierentehuis Hargahoe ve deze week vier hon den in de hoop de vori ge eigenaren te achter halen of, wanneer dit niet lukt, een nieuwe baas of bazin voor hen te vinden. De reden hiervan is dat deze on fortuinlijke dieren on langs door hun eigena ren op straat zijn gezet. Triest genoeg is dit juist rond Dierendag gebeurd. Van de vier honden is erg weinig be kend, maar de mede werkers hebben hun hoop gevestigd op de le zers van Het Nieuwe Stadsblad. Mede, omdat het asiel door de nieuw komers weer overvol zit. buiten de deur gezet. Dieren tehuis Hargahoeve moet ech ter meer gegevens over de honden hebben om voor hen een goed nieuw tehuis te kun nen vinden. Wie herkent één van deze honden en weet wie de vorige eigenaar is? Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan de Sportlaan 2 (telefoon 4714151). De ope ningstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 10.00 SCHIEDAM - De eigenaar van een bromfiets zag zaterdaga vond rond 23.45 uur op de Kerkweg hoe iemand probeer de zijn voertuig te stelen. De man wist de dader in de kraag te vatten en aan de politie over te dragen. De dader bleek een 16-jarige Schiedammer. tot 15.00 uur. Hargahoeve is zondag en maandag gesloten. De eerste hond is Dascö, een pup van circa drie maanden oud. Dasco is een kortharige, bruine bastaardreu, die in de avond van vrijdag 2 oktober door de Dierenambulance Schiedam werd opgepikt in de omgeving van de Hargahoeve. Over deze hond is heel weinig bekend. Het tweede dier, Mozes, is zelfs nog jonger. Het betreft een bastaardpup van nog geen acht weken oud: reu, kortha- rig en zwart/wit van kleur. Het diertje is heel erg ziek, maar de medewerkers van Harga hoeve hebben hem er weer re delijk bovenop gekregen. Mo zes werd zondag 4 oktober ge vonden in de omgeving van het Bachplein. Bram is een circa driejarige, bruine Cavelier King Charles Spaniël. Hij werd maandag 5 oktober 's avonds laat aange troffen in de omgeving van de Van Swindenstraat en droeg een halsband en vlooienband. Ook van deze reu is verder weinig bekend. De vierde hond is Guust, een jonge, vrolijke bastaard reu van ongeveer 11 maanden oud. Guust is zwart/wit van kleur en heeft een donker bruine lederen halsband om. Hij werd woensdag 7 oktober gevonden in de omgeving van de Euroflat. Deze vier ongelukkige dieren zijn om onbekende redenen WATERWEG NOORD - Pa tiënten/Consumenten Plat form Nieuwe Waterweg Noord organiseert zaterdag 7 novem ber een gezondheidsmanifes tatie in dienstencentrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Dam- laan 766 te Schiedam. De ma nifestatie, getiteld 'Thuis, on danks handicap, ouderdom of ziekte', duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens de manifestatie kun nen de bezoekers kennisma ken met de vele instellingen en organisaties op het gebied van de gezondheidszorg. On der meer wordt veel aandacht besteed aan gehandicapten sport. Zo heeft de Schiedamse Invaliden Sportvereniging 'De Ooievaars' een hindernisbaan uitgezet, die door valide men sen kan worden afgelegd in een rolstoel. Ld CTD3 van lonen en het aantal ar beidsuren. Hun positie in de samenleving is verstevigd. Zij bemoeien zich ook met wo ningbouw, cultuur, politiek, en democratie. „De FNV Schiedam heeft te zamen met andere bonden veel bereikt. De oude vakbond van vroeger bestaat niet meer. De vakbond is geïntegreerd in de maat schappij, maar is daarom niet minder belangrijk geworden," zo concludeerde burgemeester Scheeres zijn betoog dat met instemmend hoofdschudden door de vakbondsveteranen in De Rank werd aangehoord. SCHIEDAM - Het was de afge lopen dagen weer tien keer raak. Auto's werden openge broken aan de Cartesiusstraat (radiocassetterecorder, zonne bril, scheerapparatuur en kle ding), Prof. Kamerlingh On- neslaan (gereedschap), Lange Haven (radiocassetterecorder, cassettebandje en zonnebril), Nieuwe Damlaan (wieldop pen), Mgr. Nolenslaan (walk man uit een caravan), Zuster straat (autotelefoon, papieren en kleding), Olympiaweg (ra dio in slede), Westfrankeland- sestraat, Kreupelstraat en Stephensonstraat (radiocasset terecorder). SCHIEDAM - Een 74-jarige vrouw uit Schiedam is afgelo pen zaterdag tijdens het win kelen in de Hof van Spaland beroofd van haar portemon nee. De beurs werd gestolen uit haar boodschappentas, die in het winkelwagentje lag. In een bedrijf aan de Overschie- seweg werd de portemonnee gestolen uit de tas van een 41- jarige inwoonster van Rotter dam. SCHIEDAM - In de nacht van zondag op maandag werd in gebroken in een school aan de Parkweg. De daders gingen ervandoor met een televisie en een telefoonantwoordappa raat. Bij een inbraak in een woning aan de Schaperlaan zijn zater dagmiddag enkele waardepa pieren ontvreemd. Zaterdaga vond werd ingebroken in een woning aan de Heelmeester straat, waar onder meer siera den en cd's verdwenen. SCHIEDAM - Aan de Laan van Spieringshoek is in de nacht van zaterdag op zondag een rode Opel (kenteken TF- 62-KK) gestolen. Zondagmid dag verdween aan de Mgr. No lenslaan een grijze Opel met kenteken JH-56-PZ. Een grij ze BMW werd zaterdagnacht ontvreemd aan het Sem Dres- denplein. Het kenteken luidt: SZ-17-JG. SCHIEDAM - Een 38-jarige Schiedammer is afgelopen vrijdagochtend met vingérlet- sel naar het Schieland zieken huis vervoerd. De man pro beerde tijdens werkzaamhe den bij een bedrijf aan de Adm. Trompstraat een pin uit een katrol te slaan, maar raak te met zijn vingers beklemd. SCHIEDAM - Tijdens de weekmarkt werd vrijdagmid dag een 38-jarige Rotterdam mer aangehouden, die even tevoren uit een winkel aan de Hoogstraat een paar schoenen had gestolen. De man kreeg een proces-verbaal. SCHIEDAM - Bezoekers van een café aan de Rotterdamse- dijk kregen vrijdagmiddag last van natte voeten, toen vanuit de bovenwoning opeens water naar beneden stroomde. De bovenburen wa ren bezig een douche aan te leggen, maar braken daarbij per ongeluk een deel van de waterafvoer weg. SCHIEDAM - Vereni ging Muziekkollektief 't Slachthuis heeft afgelo pen woensdagavond via bemiddeling van Radio Schiedam eindelijk met wethouder Chris Zijde veld kunnen spreken over toekomstige huis vesting. Eindelijk, want vier brieven, waarvan de eerste zelfs aangete kend, zijn volgens de wethouder niet onder zijn ogen gekomen. „Vreemd", moppert Jan van Velzen, voorzitter van de vere niging, een dag na de radio uitzending. „Dat moet toch een rotzooitje zijn op dat Stadskantoor. Vier brieven! De eerste vertrok 30 december vorig jaar, de laatste ging een maand geleden de deur uit". Ook over het antwoord van Zijdeveld is Van Velzen niet erg te spreken. „We krijgen een brief van hem. Tenminste, dat heeft hij beloofd. Wellicht stuurt hij de brief aangete kend. Maar uit het gesprek heb ik begrepen dat we het maar moeten uitzoeken met de directie van het Passage Theater. We zijn tenslotte on derhuurder van het theater. En op zo'n antwoord zitten we dan bijna een jaar te wach ten!". Het bestuur van het Muziek kollektief 't Slachthuis vraagt zich af waar ze naartoe moet als het Passage Theater wordt gesloopt. Sinds 1983 opereert de vereniging vanuit een kel der van het theater, „De situatie is voor ons erg onzeker. Kunnen we ook in het nieuwe theater terecht? En wat moeten we doen als er dadelijk een jaar' lang geen theater in Schiedam is, omdat sloop en nieuwbouw niet naadloos op elkaar zijn afge stemd?", vraagt Jan van Vel zen zich ook na het gesprek van wethouder Zijdeveld nog steeds af. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 426.59.97 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Töt dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 liur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur ADVERTENTIEBEDRIJF* t FNV Schiedam viert eeuwfeest Kaderleden en oude strijdmakkers blikken terug op honderd jaar FNV Schiedam. Mozes Ziet u nog wel De meesten van ons moeten vroeg of laat aan de bril. In de loop der tijd worden de oaen slechter en kost het steeds meer moeite om goed scherp te zien. Dat is vermoeiend, maar ook gevaarlijk Vooral in het verkeer. Steeds meer Schiedammers laten daarom regelmatig hun ogen controleren in het moderne oogmeetcentrum van Paul Bera Optiek. Dat gaat snel, maar uiterst vakkundig. Dat zou u ook eens moeten doen. Maak meteen een afspraak, of loop even binnen Nolenslaari 418 Schiedam 010-4735384 Van links naar rechts Dasco, Bram en Guust Muziekkollektief wordt aan het lijntje gehouden Om de service zo optimaal mogelijk te kunnen houden zijn de verkooporganisatie en de redaktie van Het Nieuwe Stadsblad verhuisd van de Dam 2 in Schiedam naar Vlaardingen. Voor u betekent dit dat u voor het toezenden van materialen, uw vragen of nadere informatie, kontakt kunt opnemen met: Westhavenkade 14, postbus 52, 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022, Fax 010-4602727 Afhaaladressen voor Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam zijn: Ron's Tabakshop, Hoogstraat 164a. Tabakspeciaalzaal „De Woudhoek", Geuzenplein 17. Rooksjoppie René Geeve, Voornesestraat 1a.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3