GTB kan goede lijn niet voortzetten Verdedigend concept VVK bevalt eerste tik uit m Clinic voor regio handbalverenigingen Rijnmond stunt tegen rijk Capelle Jimi Hendrix in Podium Café Hij zei alleen maar „hallo..." Rommelmarkt Creatieve vrouwen Spaans feest Winkeldief aangehouden Opbrengst RKWIK blij met winst Ophogen van Woudhoek- Noord TVR doet mee aan monstertocht voor Rode Kruis Excelsior'20 250 jeugdleden ADVERTORIAL HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 OKTOBER 1992 PAGINA 9 SCHIEDAM - Het weer laten meespelen van good old Nico van Puffe- len als laatste man heeft WK geen windei eren gelegd. Na twee ruime nederlagen (HSC thuis 1-7 en Bernisse uit 4-0) won WK zaterdag middag de derby tegen stadsgenoot GTB met 3- 1. GTB, waar Hans Hoogendoorn de hon neurs waarnam van Guus van den Driessche (was in het buitenland), kon tegen WK (pas twee punten) de stijgen de lijn van de laatste twee weken (de drie eerste punten) niet voortzetten in deze cru ciale wedstrijd om een positie onderin de hoofdklasse B van de RVB. Nico van Puffelen trainde al geruime tijd mee met de se lectie van Ron van Dijk. Om dat hij vorig jaar oktober zijn laatste officiële wedstrijd had gespeeld, mocht hij na precies een jaar weer in een eerste elf tal spelen. Zeker nu WK een goede laatste man hard nodig had, kwam Van Puffelen als geroepen. Jan Zandbergen die tot vorige week als laatste man speelde schoof op naar de positie van voorstopper. Voor voorstopper Paul Erfte- meijer was slechts nog een plekje op de bank. Door deze wijzigingen speelde VVK in het begin van de wedstrijd on rustig en onwennig. De beste kans in die eerste twintig mi nuten was voor Goof Haans- korf van GTB. Hij ging alleen op doelman Willem Labrijn af, maar schoot naast. Na twintig minuten kwam GTB toch aan de leiding. Na een afgeslagen aanval nam Lex Fictoor de bal van zo'n 25 meter ineens op zijn slof. Als een kanonkogel dwarrelde de bal precies de kruising in, 0-1. Toen de tref fer viel, kreeg WK juist steeds meer vat op de wed strijd. Daarna zette de thuis ploeg dat spel voort en toen O m mm*#***m* SCHIEDAM - Drievoudig Ne derlands bowlingkampioen Musis Sacrum is er op de eer ste speeldag van de nationale trio league in geslaagd gelijk een voorsprong te nemen op de belangrijkste concurrenten. In de eerste wedstrijd die dag tegen Intersale uit Emmen was de start van de Schiedam mers moeizaam. De eerste game werd dan ook verloren met 487-548. Deze score was een kampioen onwaardig en motiveerde het team om de bowlingpins goed te gaan ra ken. En in de tweede game lukte dat, want toen werd In tersale met 592-513 verslagen. De totaalstand kwam hierdoor op 1079-1061 en een 2-1 over winning derhalve voor Musis. De volgende tegenstander die dag was Borchland uit Dui- vendrecht, dat de eerste wed strijd met 3-0 gewonnen had. Borchland kon de eerste game nog goed meekomen met Mu sis, dat toch een nipte zege boekte: 565-557. In de tweede game waren de Schiedamse bowlers duidelijk sterker: 586- 535, totaal 1151-1092 en der halve een 3-0 zege voor Musis Sacrum. Pindeck De derde tegenstander op de eerste wedstrijddag was het gerenommeerde Corcrow uit De Lier met twee spelers die ooit met Musis Sacrum Neder lands kampioen werden. De eerste game ging gelijkop, uit eindelijk trok Musis aan het langste eind: 571-554. In de tweede game gooiden de rege rend kampioenen echt uitste kend en vlogen de pins over het pindeck. Met een prachti ge 671-510 werden de punten binnen gehaald voor een 3-0 overwinning. Ook de individuele scores wa ren goed van Musis Sacrum. Roel Mol 1211 en André van Gurp 1217, Tjeu Thompson bleef met 1044 iets achter. Na de eerste van negen speel dagen, die er dit jaar in de ere divisie zijn, staat Musis Sa crum op de eerste plaats met acht punten. Borchland volgt met zes punten. kwamen ook de mogelijkhe den om naast de stadsgenoot te komen. Het bleef echter bij mogelijkheden. 'Tik-in' balletje WK-trainer Ron van Dijk had aan het begin van de tweede nog niet eens plaatsgenomen in zijn dugout toen Marcel van der Ven al de gelijkmaker ach ter doelman Roland van den Driessche tikte. Het was Theo Smit die na een inworp goed voorzette richting Van der Ven, die bij de tweede paal stond. Van den Driessche stond nog bij de eerste paal, zodat het voor de WK-speler slechts een 'tik-in' balletje was, 1-1. Vanaf dat moment liep het steeds beter bij de Ke- thelse ploeg. Na ongeveer twintig minuten werd dat be tere spel ook vertaald in doel punten. Vanaf de rand van het zestienmetergebied haalde Roos van Harmeien, stond eveneens voor het eerst dit seizoen in de basis, droog uit, 2-1. Vorig seizoen liep Van der Ven tegen een schorsing van drie wedstrijden op, toen hij een verkeerde naam opgaf bij een boeking. Daarna moest hij eerst weer ritme opdoen in het tweede en herstellen van een griepje. Kruising In het tweede deel van de tweede helft viel GTB met man en macht aan. Veel hoge ballen voor het doel van Wil lem Labrijn zorgden echter niet voor direct gevaar. Tien minuten voor tijd kwam GTB toch bijna op gelijke hoogte, toen een prima schot van GTB wederom richting de kruising vloog. Ditmaal redde Labrijn knap en haalde Ron van Dijk („Ik zag hem zo het kruis in vliegen") opgelucht adem. WK counterde veelvuldig en had in Pim yan Helm en Ro bin Smallegange spelers die de winst voor WK al lang ze ker hadden moeten stellen. Pas enkele minuten voor tijd was Smallegange wel succes vol en gedurfd. Hij pikte de bal aan de linkerkant van het veld alleen op en stevende af op doelman Van den Dries sche, die zijn doel uitkwam. In plaats van de GTB-goalie te omspelen, stopte Smallegange op ongeveer 25 meter van het vijandelijke doel en lobde van uit stand de bal over de ver baasde Van den Driessche via de lat het doel in, 3-1. „Zo zie je ze maar zelden", sprak WK-trainer Ron van Dijk na derhand lovend. „We hebben eindelijk de boel weer een beetje rechtgezet. We zaten in de hoek waar de klappen val len. Daarom heb ik het aan vallende concept even later varen. We hebben uit vijf duels nu vier punten, maar ik weet zeker dat we volgende week op zes uit zes staan". Met die vier punten staan WK nu derde van onderen. GTB staat nog één plekje la ger met nog steeds drie pun ten. SCHIEDAM - Het Holland da- meshadbaltoernooi wordt dit jaar van maandag 19 tot en met zaterdag 24 oktober ge houden in sporthal Margriet te Schiedam. Aan het toernooi doen dit jaar de nationale teams van Roemenië, Noorwe gen, Duitsland, Rusland, Po len en Nederland mee. Op maandag 19 oktober wordt er door het Nederlands handbal verbond (NHV) in samenwer king met de dienst sport en recreatie van de gemeente Schiedam, het Nederlandse team en Jong Oranje een handbalclinic (soort training) georganiseerd. Aan deze clinic kunnen jonge handballers en handbalsters van acht tot en met twaalf jaar deelnemen. Voor deze clinic zijn uitgeno digd de handbalverenigingen DWS, HVC en UVG (Schie dam), WIK en Hollandiaan (Vlaardingen) en Unitas (Maassluis). Verder zijn alle SCHIEDAM - Muziekvereni ging Harpe Davids organiseert zaterdag 17 oktober een rom melmarkt in het verenigings gebouw De Tamboerijn, aan het Nijhoffplein 20. De markt duurt van 10.00 tot 15.30 uur. SCHIEDAM - Het wijkgedeel- te Woudhoek-Noord, tussen de Scheepvaartweg, Harreweg en Kasteelweg, moet op peil wor den gebracht. Door zettingen van de ondergrond is het ter rein danig verzakt. De werkzaamheden omvatten met name het ophogen van plantsoenen, bestratingen, rio leringen, kabels en leidingen. Met de werkzaamheden aan de plantsoenen, bestratingen en rioleringen, waarmee de Dienst Gemeentewerken is belast, zal een bedrag van 1.421.700,- gemoeid zijn. De kosten voor het ophalen van leidingen en kabels komen voor rekening van het Open baar Nutsbedrijf en de PTT. SCHIEDAM - De Nederlandse ChristenVrouwenbond afde ling Schiedam-Woudhoek or ganiseert donderdag 15 okto ber haar maandelijkse bijeen komst in De Ark, aan het Hargplein 101. Aanvang 19.45 uur. Jeanneke de Nooyer ver zorgt een creatieve avond met het oog op Kerstmis. SCHIEDAM - De Spaanse Ver eniging 'Padres de Familia' or ganiseert zaterdag 17 oktober een Spaans feest aan de Noordvestsingel 83. Medewer king wordt verleend door 'Estrellas Negras'. Het feest begint om 20.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt vijf gul den. SCHIEDAM - De politie heeft dinsdagmiddag een 31-jarige Schiedammer aangehouden, die even tevoren uit een su permarkt aan het Frans Riet veldpad diverse etenswaren en drank had gestolen. Bij zijn arrestatie had hij de tas vol spullen nog in zijn bezit. De man is overgebracht naar het pobtiebureau. WATERWEG NOORD - Soms zijn er wedstrij den waarvoor een trai ner/ coach zijn ploeg niet hoeft te motiveren. Dat gold zaterdagmid dag ook in sportzaal Oost voor Ruud van Houwelingen, de trai ner/ coach van de vol- leybalsters van Rijn mond. Zijn speelsters waren tot het uiterste geladen om het bezoe kende Alcom/ Capelle een moeilijke middag te bezorgen. Daar slaag den de dames van Rijn mond uitstekend in, want Capelle werd met 3-1 verslagen. De motivatie kregen de dames van Rijnmond onder andere door het enorme budget dat Capelle tot haar beschikking heeft als tweede divisie ploeg (40.000 gulden). De Capelse club wil namelijk zo snel mo gelijk op hetzelfde niveau ko men als de heren in Capele, dat in de eredivisie speelt. Met het geld werd afgelopen zo mer bijna een geheel nieuw team geformeerd. De nieuwe trainer/ coach Cees de Waard nam van zijn vorige club DOS Schoonhoven drie speelsters mee en van andere verenigin gen werden ook nog eens drie speelsters gehaald, waardon- der Manon Wormgoor van Rijnmond. Haar ex-ploeggeno ten lieten haar zaterdag zien dat er ook bij de Schiedam/ Vlaardingse vereniging goed gepresteerd kan worden. Druk Door bovengenoemde redenen ligt er bij de dames van Capel le een enorme druk om te moeten presteren. Die druk kon de ploeg in de eerste wed strijd niet aan, toen met 0-3 werd verloren van notabene debutant Sliedrecht Sport. Ook in Schiedam kon Capelle zaterdag geen indruk maken en liep tegen de al eerder ge noemde 3-1 nederlaag aan. Servicedruk Toch begon het voor de thuis ploeg niet goed. Vooral de ser vicestop was matig omdat de ploeg te ver naar voren stond. Dit leverde Capelle regelmatig direct gescoorde punten op. Pas op 7-12 in de eerste set herstelde Rijnmond zich en werd het verschil terugge bracht tot 13-14. Toch ging de eerste set naar Capelle met 13- 15. In de tweede set voerden de Rijnmondsen de service- druk op, waarbij vooral Edith Bouwknecht en Margriet Kiel- man met hun opslag recht- door succes hadden. „Ze moesten door Suzanne Snoeck onder vuur te nemen, de Capelse aanvalsopbouw verstoren", vatte Van Houwe lingen na afloop de-tactiek sa men. Pas op 14-2 in Rijn- monds voordeel stokte het, waardoor Capelle tot 14-9 kon terugkomen. Via 15-9 werd het 1-1. Aanvoerdster Aan het begin van de derde set nam Capelle even een voorsprong (1-3) maar na 3-3 kende Rijnmond tot aan 13-11 constant een voorsprong. Vooral de van Riva/Rijswijk gekomen Ilse van Zuylen kwam in deze fase tot een aan tal goede acties, die veelal werden ingezet door een hard werkende en goede spelende aanvoerdster Monique Buys. Het slot van de derde set gaf het talrijke publiek, waaron der veel supporters uit Capel le, veel spanning. Beide teams hadden setpoints, 14-13 (Rijn mond) en 14-15 (Capelle), maar uiteindelijk trok de thuisploeg aan het langste eind met 17-15 2-1 in sets. Zo ging het ook in de vierde set, waarbij Capelle op 13-14 een setpoint had, waarbij scheids rechter Wilten een technische fout van Edith Bouwknegt door de vingers zag. Hij be strafte het hevig prostesteren- de Capelle door spelverdeel- ster Cis Rouwan, prima tech niek maar te klein, ten on rechte af te fluiten. Rijnmond nam het geschenk dankbaar aan en won de wedstrijd met 3-1 door de vierde set met een 16-14 overwinning af te slui ten. „Ik heb zelden zo'n goede wedstrijd gespeeld", zei een enthousiaste Carin de Leede na afloop. Ruud van Houwe lingen was minder verbaasde over de goede wedstrijd van zijn dames: „We zijn ook in de voorbereiding al op een hoger niveau bezig geweest, dan vo rig seizoen. Na de vijfde plaats vorig jaar kijken we nu verder omhoog, waarbij ik de concur rentie zie van vier ploegen, waaronder Capelle. Daar zal men de komende weken even de wonden moeten likken en beseffen dat er tijd voor nodig is om een goed ingespeeld team te krijgen". Heren De heren van Rijnmond ver loor afgelopen zaterdag hun tweede wedstrijd van het sei zoen. In de eigen zaal werd het tegen EAW 1-3. Het Arn hemse EAW herstelde zich keurig van het verlies in de eerste set, 15-9. Vooral door een betere blokkering kon den zij de winst opstrijken, 9- 15, 16-17 en 6-15. Het begin was alleszins het aankijken waard, vooral Je roen Visser en Jörgen Nieber speelden een goede wedstrijd, en liet zien dat zij terecht van uit het tweede in eerste team zijn gehaald. Na de eerste set begon het blok van de bezoe kers te draaien, waarin Johan van Dijk en Kees de Hoogh een hoofdrol vertolkten. De Rijnmond-aanval kwam daar entegen te kort. Omdat blok keren al jaren niet het sterk ste onderdeel van Rijnmond is, was het EAW dat via 9-15 op 1-1 kwam. In de slotfase van de derde set was er volop spanning, waarin Rijnmond op zowel 14-12 als 16-15 kan sen op setwinst liet liggen. Matig stoppen van onder an dere Arne Jager en Jörgen Nieben hield EAW op de been en zelfs meer dan dat, want via 16-17 werd het 1-2. De vierde set was daarna een formaliteit, via 2-8 wonnen de Arnhemmers uiteindelijk 6-15. Vlaardingse en Schiedamse basisscholen aangeschreven over deze unieke handbalhap pening. De clinic duurt van 14.00 tot 16.00 uur en de deel name is gratis. Bovendien krijgen alle kinderen een aan denken en er is een verloting. Als kinderen willen meedoen moeten ze sportkleding en sportschoenen (geen zwarte zolen) meenemen. Toeschou wers zijn eveneens welkom. Voor nadere inlichtingen kan gebeld worden naar de dienst sport en recreatie: 010- 4.27.55.05. WATERWEG NOORD - Een team van acht leden van triathlon vereniging Rijnmond (TVR) doet aanstaande zaterdag mee aan de monsterestafette- tocht rond het IJsselmeer. Om elf uur 's morgens gaat deze loopwedstrijd over 394 kilometer voor de vijfde keer van start. Het goede doel, waaraan de baten van deze lustrum-editie ten goe de zullen komen, is ditmaal het Rode Kruis, dat haar 125-jarig bestaan viert. De acht TVR'ers gaan proberen een gemiddelde van 14 kilometer per uur te lo pen. De 394 kilometer lange tocht begint in Amsterdam en gaat dan via Almere en Nun- speet de Veluwe over richting Kampen. Bij Zurich steken de lo pers de Afsluitdijk over richting de kop van Noord Holland. Via onder andere Volendam en Edam komen de deelnemers dan weer in Amsterdam aan. De lo pers worden begeleid door twee busjes, één om na het lopen uit te rusten en 's nachts een beetje te slapen. De andere bus dient als keuken. De TVR-groep ver trekken zaterdagochtend vroeg vanuit de verzamelplaats Bleis- wijk. Zondagmiddag moet de bij na 400 kilometer er op zitten en hopen de TVR'ers moe maar voldaan huiswaarts te keren. SCHIEDAM - Voetbalver eniging Excelsior'20 hul digde afgelopen zaterdag onder grote belangstelling het 250ste jeugdlid. De zichtbaar onder de indruk zijnde Danny Corvelijn, want zo heet de 7-jarige jubileumaanwinst van Ex celsior'20, werd overladen met cadeau's van het jeugdbestuur en de hoofd sponsor van de voetbalaf deling. Van sponsor Wilso kreeg Danny Corvelijn een voetbaltas, die tot nu toe alleen in het bezit zijn van de eerste elftalspelers. Het jeugdbestuur stak het 250ste lid in een nieuw trainingspak, een minis- hirt en een nieuwe bal. Voor Danny Corvelijn was het zaterdag een mooie dag vol geschenken. Voor Excelsior'20 was het even eens een gedenkwaardige dag, want de jeugdafde ling groeit in tegenstelling tot bijna alle andere voet balverenigingen nog steeds. Overigens stijgt niet alleen het aantal jeugdvoetballers, afgelo pen zomer nam ook het aantal jonge cricketters al behoorlijk toe. Herfstweek De herfstvakantie, 19 tot en met 23 oktober, staat bij Excelsior'20 weer in het teken van de 'Herfst week'. Op maandag 19 en dinsdag 20 oktober zijn alle jeugdselecties weer twee dagen actief op het sportcomplex. Met trainin gen op maandag en dins dag, een overnachting in de kantine. Op maandag zijn er oefenwedstrijden tegen aansprekende te genstanders: DHA (A-re gionaal) 19.30 uur, Sparta (B-landelijk) 14.00 uur, Spijkenisse (Cl), Feye- noord (Dl), Neptunus (El en Fl). De donderdag en vrijdag zijn traditioneel voor de lagere teams. Deze twee dagen worden volledig (dag en nacht) in gevuld met een aantrek kelijk sport- en spelpro- gramma. Hoogtepunt vormt dit jaar een bezoek aan Stadion Feyenoord in Rotterdam. In de Kuip krijgen de jeugdleden van Excelsior'20 een rondlei ding en wordt een training van Feyenoord gevolgd. SCHIEDAM - De collecte voor de Kankerbestrijding, die on langs landelijk werd gehou den, heeft in Schiedam een bedrag van maar liefst 36.648,- opgeleverd. RKWIK - GLZ 1-0 (0-0) Peter de Hoop 1-0. Een zeer enthousiast RKWIK had het tegen GLZ erg moei lijk. In het eerste kwartier was RKWIK de betere ploeg pxr een kopbal van de weer fitte Raymond van Kolsteren ging net naast. Na tien minuten kwam Guus van Adrichem goed door, hij zette voor naar Otto Veldt. Zijn kopbal werd door de GLZ-doelman uit de uiterste hoek geplukt. In het verdere verloop van de eerste helft was het GLZ dat het RKWIK erg moeilijk maakte, maar dankzij doelman Edwin van Kolsteren bleef het 0-0. Deel twee van een- copy van deel één, waarin RKWIK aan drong en ook goede kansen kreeg. Uiteindelijk kwam de thuisploeg uit een scrimmage, waarbij de mee naar voren ge komen Peter de Hoop het laat ste tikje gaf. Met kunst en vliegwerk wist RKWIK de voorsprong te handhaven. Ra mon de Rond werd evenals Roos van GLZ vlak voor tijd met een rode kaart uit het veld gestuurd. SCHIEDAM - De formatie EXP treedt zaterdag 17 okto ber op in Podium Café, aan de Lange Haven 28. EXP is opgericht door zanger- /gitarist Fred van Willigen (ex- Hoochie Coochie Band en ex- Jinx). Hij is een enorme fan van Jimi Hendrix en dat blijkt ook uit het repertoire van zijn nieuwe band. Van Willigen wordt bijgestaan door bassist Ton Boekelman (ex-Purple House) en drummer Hein Ru- bingh (ex-Bluespirit). Het op treden begint om 22.30 uur. Zondag 18 oktober speelt het duo Wow Flutter in Podium Café. Het duo speelt Texmex en Cajun muziek en bespeelt hierbij accordeon, mondhar monica, gitaar, ukelele, cavan- quinho en cherango. Het op treden begint om 21.30 uur. De toegang tot beide optre dens is gratis. 1 --A -V-j - x Marco Broekhuyzeh assisteert zijn doelman Roland van den Driessche, bij een aanval van een onzicht bare WK-speler. Ronald Lemmen kijkt op de achtergrond verontrust toe. De dames van Rijnmond stunten zaterdag door het rijke Capelle met 3-1 te verslaan. Zo zie je maar weer, dat een bedrijfsleider van Bas van der Heijden qua inkooppatroon soms niet afwijkt van de doorsnee boodschappen doener. Bianca Venderbos, die we samen met haar twee zoontjes tegen het lijf liepen in een Bas-filiaal, blijkt de vrouw van zo'n bedrijfsleider. Bood schappen doet ze zelf, naar blijkt. Waarom, met toch zo'n handige standby onder handbereik... „Als huisvrouw moet je voeling houden met wat er zo al te koop is. Ik wil de aanbiedingen bij Bas van der Heijden met eigen ogen zien. Kijk liever zelf bij de groenten en het fruit om te we ten wat ik op tafel zet. Snuffel bij de kanskoop jes en weet ook graag wat ik uitgeef en waaraan. Anders word je zo'n papieren huisvrouw", blijken belangrijke argumenten. Daarnaast wil ze, zomer en winter, met de kinderen naar buiten en loopt ze elke dag een stevig kwartier met Marvin van ruim twee en de vijf maanden jonge Youri samen in en op de kinderwagen. Of ze bij Bas van der Heijden als „vrouw van" anders behandeld wordt, is een voordehand liggende vraag. Nee dus. „Toen ik nog verloofd was dacht ik: dat zal hij wel leuk vinden als ik binnenkom", haalt Bianca la chend een herinnering op. „Niks ervan. „Hallo" zei hij en dat was het. Naderhand vond ik, dat dit toch een juiste houding is". Altijd even letten op de aanbiedingen, vindt Bianca Venderbos-Mulder

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9