Het Nieuwe Jeugdland houdt 't droog Unieke prijsvraag rond stadstekenaar Paradies I Nutsbedrijf opent nieuw servicecentrum AKAI VIDEO 1 S1M/Uê 250 15.95 H rafl&HD. 0(03 Qrï HERFSTVAKANTIE AANBIEDINGEN de Winckelaer I I all wave i Zuinig Stoken begint op 1 november Straatroof Marktkooplieden stellen voor: GEBR. L )E BLOCK PRESENTEERT! slechts Stadsblad Candle Light Mode Panty's korting Parkeertarief verdubbeld Ontucht met kleine meisjes m Vrijwilligers Oproepcentrale Aktiviteiten Vrouwenhuis Collectanten gezocht li ttfs fl*# hêfJf SCHIEDAM - Het zag er aan vankelijk somber uit voor de herfstvakantie-activiteiten van Buro Jeugdland. Regen en harde wind deden het ergste vrezen. Maar gelukkig voor de jeugdige deelnemers en de me dewerkers van de organisatie lijken de wolken zich voorna melijk in de avonduren te wil len legen, zodat de creatieve en sportieve activiteiten in de di verse wijken het droog kunnen houden. De Jeugdlandevenementen be gonnen afgelopen maandag op het Edisonplein en Dr. Wibaut- plein (foto), waar de kinderen zich creatief en/of sportief kon den uitleven. Dinsdagochtend stond de Jeugdlandkaravaan hier wederom opgesteld, om in de middag te verhuizen naar de Boekweitakker en de Maas boulevard. Bovendien werd 's middags in wijkcentrum Nieuwland een voorstelling ge geven door Kindertheater Pias. Buro Jeugdland is nog drie da gen actief. Vandaag, woens dag, zijn de creatieve activitei ten vanaf 14.00 uur op het HE- MAplein te vinden, terwijl het spelcircuit op de Boekweitak ker staat opgesteld. Donderdag kan de Schiedamse jeugd te recht op het Dr. Wibautplein en de Warmoezenierstraat (ochtend) en het Wilhelmina- plein en Vriendschapsplein (middag). Vrijdag vindt de afsluiting van de herfstvakantie-activi teiten plaats met 's morgens (10.00 uur) een puzzelwandel tocht vanuit de kantine van Excelsior'20 aan de Parkweg en om 14.00 uur een jeugdvoor stelling van Theater Snater in wijkcentrum De Blauwe Brug. De toegangsprijs bedraagt een gulden. Groen licht voor Imelda- plannen Honden op zoek naar woonruimte Stamboom onderzoek afgesloten Theaterpro gramma Sportnieuws SCHIEDAM - Het par keertarief voor motor voertuigen wordt per 1 januari 1993 verhoogd van een kwartje per kwartier tot twee kwar tjes per kwartier. Deze verhoging maakt deel uit van de nieuwe Parkeer- verordening en verorde ning Parkeerbelastingen, die eveneens per 1 janua ri volgend jaar van kracht wordt. SCHIEDAM"- De politie heeft vorige week dinsdag een 46-jarige Schiedam mer aangehouden op ver denking van sexueel mis bruik van twee zwakbe gaafde, minderjarige kin deren. De man had een relatie met de moeder van de slachtoffertjes, meisjes van 6 en 11 jaar oud. Hij heeft inmiddels bekend met het oudste meisje meerdere malen ontucht te hebben gepleegd. De man is vrijdag voorgeleid aan de Officier van Justi tie en zit vast in het Huis van Bewaring. De meisjes zijn verhoord met behulp van video-op namen. Het verhoor werd afgenomen door speciaal daartoe opgeleid perso neel van de gemeentepoli tie Rotterdam in een kind vriendelijke videoruimte. Op deze manier hoeven de kinderen maar eenmaal hun verhaal te doen. De meisjes zijn inmiddels, op verzoek van de Raad voor de Kinderbescher ming, onder professioneel toezicht gesteld in een 'kortverblijftehuis' elders in het land. Voor de moe der, die haar relatie met de verdachte heeft verbro ken, wordt een gezinsver vangend tehuis gezocht. SCHIEDAM - In de nacht van dinsdag op woensdag rond 02.10 uur werd op de Rotter- damsedijk een 70-jarige Schie dammer overvallen. De man wandelde over de Rotterdam- sedijk toen plotseling een auto naast hem stopte. De twee in zittenden eisten de portemon nee van het slachtoffer en ver dwenen vervolgens met hoge snelheid richting Rotterdam. SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum gaat zaterdag 31 ok tober een tentoonstelling van start met tekeningen en aquarellen van de Schiedam se kunstenaar Herman Para dies. De expositie omvat een groot aantal prachtige stads gezichten van 'Schiedam rond 1950'. Net als begin dit jaar, toen het Stedelijk Museum aandacht besteedde aan stadsgezicht schilder Octave DeConinck, verschijnt tijdens de expositie een map met 24 fraaie teke ningen en aquarellen van Her man Paradies. De map wordt uitgegeven door de Histori sche Vereniging Schiedam. Deze map is, in een zeer be perkte oplage, verkrijgbaar aan de balie van het Stedelijk Museum en kost 34,501 Maar de map of losse prenten hieruit kan men ook winnen tijdens een kleine prijsvraag rond Herman Paradies, die de Historische Vereniging Schie dam organiseert in samenwer king met Het Nieuwe Stads blad. Het principe van deze prijsvraag is identiek aan die, welke destijds rond Octave DeConinck werd gehouden. Tot het einde van de expositie (zondag 29 november) wordt vier weken lang iedere vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad een tekening of aquarel van Para dies getoond, die een deel van Schiedam uit de jaren '50 laat zien. Aan de lezers wordt ge vraagd welk deel van Schie dam op de tekening staat af gebeeld. De eerste prijs is iedere week de volledige map met 24 teke ningen en aquarellen, de tweede prijs omvat een kleu renplaat uit de map en de der de prijs is een zwart/wit teke ning van Herman Paradies. De oplossingen kunnen wor den ingeleverd bij het Stede lijk Museum aan de Hoog- straat, waar in de hal een bus staat opgesteld. De antwoor den moeten hierin uiterlijk woensdag worden gedepo neerd. De eerste opgave staat aan- WATERWEG NOORD - De Oproepcentrale Nieuwe Water weg Noord is dringend op zoek naar vrijwilligers in Schiedam en Vlaardingen, die de mantelzorgers (partners, fa milie, buren of vrienden) van thuiswonende 'dementeren den' een paar uur per week willen ondersteunen. De Oproepcentrale NWN is in 1988 opgericht ter ondersteu ning van de mantelzorg van thuiswonende ouderen net ge- heugen- en gedragsstoornis sen. Een vaste vrijwilliger neemt de zorg een ochtend of een middag over van partner, familielid of bekende van de oudere. De vrijwilliger maakt SCHIEDAM - Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam neemt vrijdag 30 oktober het nieuwe servicecentrum aan de Van Heekstraat 15 in gebruik. Ter gelegenheid van deze mijlpaal in de O. N.S.-klantgerichtheid heeft het Nutsbedrijf een aan tal feestelijke activiteiten op touw gezet met onder meer een open huis, een routepuzzel en een expositie. De officiële opening van het servicecentrum wordt vrijdag om .15.00 uur verricht door de heer en mevrouw E.R. van Santen. Sinds kort woont dit echtpaar met hun twee kinde ren aan De Velden in Spaland, waar zij de 35.000-ste aanslui ting op het Schiedamse ener- gienet kregen. Gelijktijdig met de opening van het servicecentrum gaat op de begane grond van het O.N.S.-hoofdkantoor aan de Van Heekstraat ook de exposi tie van iriszeefdrukken van de Rotterdamse kunstenaar Dirk Huizer van start. Tussen 15.00 en 18.00 uur wordt vervolgens een open huis voor (oud-)personeel, fa milie en kennissen georgani seerd. Van 18.00 tot 21.00 uur is het de beurt aan de Schie damse bevolking om een kijkje achter de schermen te komen nemen. In het gebouw is een zoge naamde 'routepuzzel' uitge stippeld, waarbij de bezoekers via een routebeschrijving langs de talloze werkplekken en het wagenpark van de NV O.N.S. worden gevoerd. Onder weg moet men een aantal vra gen beantwoorden. Uit de goe de oplossingen wordt een win naar getrbkken, die een geheel verzorgd uitstapje van twee dagen naar Euro Disney krijgt aangeboden. Het nieuwe servicecentrum van de O.N.S. is vanaf maan dag 2 oktober op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur geopend. De klanten kunnen hier te recht met vragen over alle za ken, die betrekking hebben op de dienstverlening van het Openbaar Nutsbedrijf Schie- dam. staande vrijdag 23 oktober in Het Nieuwe Stadsblad. De winnaar van de eerste ronde wordt bekend gemaakt tijdens de opening van de expositie, op vrijdag 30 oktober. een praatje met de oudere, speelt een spelletje of maakt een wandelingetje. Belangstellenden voor dit vrij willigerswerk krijgen vooraf veel informatie over de werk zaamheden en het omgaan met dementerende ouderen. Voor meer informatie kan men bellen met mevrouw A.G. de Jong, coördinator vrijwilli gerswerk in DreMaasStede, te lefoon 4278199 of 4278123. SCHIEDAM - Het vrij komende HEMA-ter- rein, inclusief de ach terliggende parkeer plaats aan de Kreupel- straat, biedt de beste mogelijkheden voor het situeren van de Schie damse weekmarkt. Tot deze conclusie komt drs. A. Bruins, die in op dracht van de twee lan delijke belangenorgani saties van marktkoop lieden onderzoek heeft verricht naar nieuwe mogelijkheden voor de centrummarkt in Schie dam. Het onderzoeks rapport, getiteld 'De markt verdient meer', is afgelopen maandagmid dag aangeboden aan de wethouders Chris Zijde veld (onder meer Stads ontwikkeling) en Aad Wiegman (onder meer Financiën, Bedrijven en Organisatie). De gemeentelijke nota's over de ontwikkeling van de bin nenstad vormden de directe aanleiding tot het onderzoek. De nota's wekten de nodige wrevel bij de marktkooplie den, aangezien de centrum markt naar hun mening slechts minimale aandacht kreeg. Ten onrechte, aldus de kooplieden. „De gemeente heeft eerst haar visie op de binnenstad ontwikkeld om vervolgens pas te kijken hoe de markt hierin kan worden gepast. Dat is een verkeerde volgorde". De twee landelijke belangen organisaties (de Centrale Vere niging voor de Ambulante Handel en de Federatie van Verenigingen van Ambulante Handelaren) gaven daarop het Centrum voor Retail Research opdracht te onderzoeken wel ke mogelijkheden de cen trummarkt in Schiedam heeft. De conclusie is duidelijk: de huidige lokatie aan de Lange Kerkstraat en Broersveld vol doet beslist niet aan de eisen van deze tijd. De markt moet dus verhuizen. Hiermee staan de marktkooplieden echter lijnrecht tegenover de visie van de gemeente, die de markt in principe wil handha ven in de huidige situatie. Marktminded Volgens onderzoeker drs. A. Bruins heeft de markt een 'ge heide positie in Schiedam'. „De Schiedamse centrum- markt wordt alom zeer ge waardeerd. Uit het onderzoek blijkt dat de consument tevre den is over de omvang en sa menstelling van de markt. Schiedam heeft dan ook een 'marktminded' publiek". Toch zijn er ook veel negatie ve meningen over de huidige markt, zowel bij de consument als bij de marktkoopman. Zo is de markt over een grote af stand verspreid en zijn de loopruimten voor het publiek op sommige plaatsen veel te krap. „De wandelpaden op de markt zijn hier en daar zelfs smaller dan in een doorsnee supermarkt. Vooral op het Broersveld is het ruimtege brek nijpend. Het publiek moet hier vaak achterlangs, terwijl noodgedwongen soms zelfs de verkoop aan de ach terkant van de kraam plaats vindt. De afstand tussen de kramen en de winkels aan het Broersveld zijn zelfs zo smal dat de kappen af en toe de winkelpuien raken. Een zeer rommelige en onoverzichtelij ke situatie, die het optimaal functioneren van de markt in de weg staat. Het gevolg hier van is dat het deel Broersveld ook aanmerkelijk minder wordt bezocht", meent de on derzoeker. Varianten De gemeente staat de 'grote omloop' voor ogen. Een win kelgebied, dat zich uitstrekt van de Hoogstraat, Koemarkt, Broersvest, Lange Kerkstraat en weer Hoogstraat, met daar binnen het toekomstige Imel- da-complex. Volgens de marktkooplieden kan de cen trummarkt in die 'Grote Om loop' een belangrijke rol ver vullen. Maar dan moet de markt wel een betere plaats krijgen. Hiervoor worden in het rapport drie mogelijkhe den genoemd: de Broersvest, de Grote Omloop (Lange Kerkstraat, Grote Markt en Hoogstraat tussen Korte Dam en Grote Markt) en een te creëren marktplein op de hui dige HEMA-lokatie. Het Broersveld moet als marktlo- katie in ieder geval worden vergeten. Marktplein „De eerste twee varianten zijn wel mogelijk, maar hebben veel nadelen. Onze voorkeur gaat uit naar een centrum markt op het HEMA-plein en de parkeerplaats aan de Kreu- pelstraat. Daar ligt voldoende ruimte en bestaan ook moge lijkheden om de marktkoop lieden te voorzien van stroom en andere voorzieningen. Bo vendien kan de centrum markt, die momenteel 130 standplaatsen omvat, wellicht iets worden uitgebreid". Onderzoeker Bruins wijst er in zijn rapport verder op, dat het in Schiedam schort aan een gezond overlegklimaat tussen de gemeente en de on dernemers. „Van de gemeente mag worden gevraagd dat er een vorm van gestroomlijnd contact tussen de onderne mers en de gemeente van de grond komt". De wethouder Zijdeveld en Wiegman reageerden gema tigd positief op het onder zoeksrapport. Beiden ontken den dat de markt onvoldoende aandacht van de gemeente krijgt. „Ik kan me niet voor stellen dat de markt ooit uit Schiedam zal verdwijnen. We zullen best met elkaar tot op lossingen kunnen komen",'be loofde wethouder Aad Wieg man dan ook. Nieuw in ons assortiment van Jan v. Veen Bij inlevering van deze advertentie xWT GROENELAAN - HAGASTRAAT Voor een unieke keuze eerst naar Strijen... Nederlands grootste specialist in echt antiek en nieuw geloogd grenen en vuren meubelen! 2-Deurs kast met laden 2-Deurs kast 5-Ladenkast 4-Ladenkast 3-Ladenkast Rustiek Rustiek Rustiek Rustiek Rustiek 99x93x44 cm 77x93x44 cm 104x93x44 cm 82x93x44 cm 60x93x44 cm Van 975,-Nj) Van795,-NU Van1020,-NU Van 895,-NU Van 795,-NU SCHIEDAM- De Stichting Vrouwenemancipatie Organi satie aan het Broersveld 142 heeft voor de komende maan den een aantal aktiviteiten op stapel staan. Zo wordt er een drietal kur- sussen opgestart. Uitgangspunt van de kursus 'Vrouw en milieubeleidsplan' is dat er in het dagelijks leven veel ter verbetering van het milieu gedaan kan worden. De kursus start dinsdagavond 27 oktober, bestaat uit zes bijeen komsten en kost f30,-. Woensdagavond 28 oktober gaat de kursus 'Spreken in het openbaar' van start. Die telt zes trainingen en kost f30,-.Maandagavond 2 novem ber tenslotte begint de kursus 'Vergader- en gesprekstech niek'. Kosten; f60,- voor tien bijeenkomsten. Woensdag 11 november wordt er een thema- avond gehou den rond het onderwerp vrouw, kunst en kuituur. Beel dend kunstenaar Yvon Koop man zal dan haar werk toe lichten. Aansluitend is er een workshop op drie achtereen volgende maandagen. De kos ten bedragen f30,- inclusief materiaal. Aanmelden kan bij de Stich ting SVO aan het Broersveld 142; telefoon: 4734545. Het SVO is bereikbaar op werkda gen tussen 9.00 en 12.00 uur. SCHIEDAM - Het Diabe tes Fonds afdeling Schie dam zoekt vrijwilligers voor de jaarlijkse collec te, die van 8 tot 14 no vember wordt gehouden. Ook wanneer men slechts voor 1 a 2 uur beschik baar is, kan men zich hiervoor aanmelden bij de heer A.J. Jansen, tele foon 4268106. Openingstijden: maandag gesl.. di. t/m za. 9 -17 uur, vrijdag koopavond 19 - 21 uur. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING SERVICELIJN 010-4796199 Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 4602727 WOENSDAG 21 OKTOBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 85 OPLAGE 42.150 Stadsblad ilSf I 1C'h|L' V Alvast een voorproefje van wat de deelnemers aan de prijsvraag rond Herman Paradies staat te wachten. Hier een blik op de Laan Ons Genoegen, die in het midden van deze eeuw in Schiedam was te vinden. „Verplaats centrummarkt naar het HEMA-plein" Frans Zappeij, voorzitter van de afdeling Markt-, Straat- en Rivierhandel van het Hoofdbedrijfschap Detail handel, reikt exemplaren van het rapport uit aan de wethouder Wiegman en Zijdeveld. bessenjenever Van deze aanbiedinqen zijn beperkte voorraden aanwezig! 499/1 audio/video specialisten I Het Nieuwe De Winckelaer voor hel komplete interieur Ruime parkeergelegenheid Opslag voor latere levering is GRATIS 7500 m2 showroom Boven M000,- In de regio gratis thuisbezorgd Chr. Huygensstraat 3 (ind. terr.) 3291 CN Strijen (Zuidholl. eil.) tel. 01854 - 3000, fax 01854 - 4583 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1