Zeeuws koor in de Singelkerk ORANJE Hersteld vertrouwen in Stedelijk Museum Kennismaken met andere culturen 4 Rock and roll and all that jazz SLIM GELD VERDIENEN Gebit stuk? PAUL CE Dit weekeinde in de theaters: Zondag schrijvers Rommelmarkt Pianorecital Modeshow voor ouderen Avondmuziek Wordt verwacht I Speciale aanbieding VERINGMEIER TANDTECHNIEK BON HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 21 OKTOBER 1992 PAGINA 9 SCHIEDAM - De Zondag schrijvers starten zondag 25 oktober hun nieuwe seizoen. Vanaf 14.00 uur kunnen amateurdichters en -schrijvers elkaar ont moeten in het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12. De toegang is vrij. Voor wie dat wil, bestaat de mogelijkheid om deze middag iets uit eigen werk voor te dragen. Men moet zich dan wel vante- voren aanmelden bij An- net Schaeffer (telefoon 4706610). Bovendien kan men desgewenst eigen werk laten publiceren in het Filmbulletin van het Filmhuis. SCHIEDAM - Kluphuis Zuid organiseert zondag 25 oktober een rommelmarkt aan de Dwarsstraat 42. Belangstellen den kunnen voor 12,50 een tafel huren om hun gebruikte spulletjes te verkopen. De op brengst van de tafelhuur is be stemd voor speel-o-theek De Speelbal. De rommelmarkt duurt van 12.00 tot 16.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt een gul den voor volwassenen. Kinde ren onder begeleiding mogen gratis naar binnen. Voor meer informatie kan men bellen, te lefoon 4267297. SCHIEDAM - Pianist René Rakier geeft zondag 25 okto ber een concert in de aula van het Stedelijk Museum. Hij speelt hierbij werken van W.F. Bach, W.F.E. Bach, Kozeluh, Vorisek, Tsjerepnin en Lja- poenow. Ook brengt Rakier een eigen compositie ten ge hore. Het pianorecital begint om 14.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden; Vrienden van het Stedelijk Museum en CJP-houders betalen drie gul den. SCHIEDAM - De Schie- damse theaters bieden het komend weekeinde weer een zeer uiteenlo pend programma, varië rend van muziektheater tot cabaret en van een poppenvoorstelling tot een musical, die overi gens reeds is uitver kocht. Het Vokaal Herenkwintet In termezzo verzorgt vrijdag 23 oktober een try-out van hun nieuwe programma 'Tribu naal'. De voorstelling wordt gegeven in de Grote Zaal van het Passage Theater. In hun eerste theaterprogram ma toonde Intermezzo al aan een heel bijzondere plaats in de a-capella-wereld in te ne men. Het nieuwe programma van de groep is zo mogelijk nog muzikaler en theatraler. Een wervelende mix van hu mor, renaissance-motetten, di alogen, meningsverschillen en swingende a-capella pop. Kort om, muziekcabaret. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Cabaret Hester Macrander speelt vrij dag 23 oktober haar cabaret voorstelling 'Divastoer 2' in Theater de Teerstoof. Hester Macrander speelt en zingt, op de lichtvoetige mu ziek van Geert Bremer, het portret van het na-oorlogse, westerse kapitalistische mo delgezin. Een preutse patri arch als multinationale kost winner, een eindeloos loyale vrouw-achter-de-man, een zoon als verwende rebel, een dochter als gezellig bijzettafel tje, een werkster en een hond. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Poppentheater Poppentheater Anneke Strack voert zaterdag 24 oktober de ken. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Fred Florusse In Theater de Teerstoof treedt zaterdag 24 oktober cabaretier Fred Florusse op. Hij brengt zijn programma 'Geslepen Keus'. Fred Florusse heeft vijf jaar niet op de planken gestaan en zich voornamelijk gericht op regie- en advieswerkzaamhe den. Nu is hij terug met een klein cabaretprogramma, waarin hij wordt bijgestaan door pianist Willemjan Gevers (ex-Don Quishocking). Fred Florusse is destijds als klein kunstenaar begonnen bij dat zelfde Don Quishocking en werkt tegenwoordig veel voor radio en tv. Hij regisseert en schrijft bovendien teksten voor mensen als Karin Bloe men, Paul de Leeuw, Joke Bruijs en Simone Kleinsma. Zijn voorstelling 'Geslepen Keus' is een liedjesprogram ma, afgewisseld met conferen ces. Veel teksten en muziek zijn van eigen hand, maar ook van Drs. P, Hans Dorresteijn, Jan Boerstoel en Alain Teis ter. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Zaterdag 24 oktober wordt in de Grote Zaal van het Passage Theater de musical 'Tsjechov' opgevoerd. Deze voorstelling is echter reeds geheel uitver kocht. Doris D. het nooit meer, dans- musical van Barbara Fleisc- hmann, vrijdag 30 oktober, Passage Theater; Niet Uit Het Raam, 'Sprokke laars', cabaret, vrijdag 30 ok tober, Theater de Teerstoof; Dini's Poppentheater, 'De Sla groomslang', zaterdag 31 okto ber, Theater de Teerstoof; Vincent Bijlo, 'De knal van half zeven', cabaret, zaterdag 31 oktober, Theater de Teer stoof; Doris D. het niet meer, musi cal, zaterdag 31 oktober. Pas sage Theater. Voor het reserveren en afhalen van kaarten is de kassa geo pend van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. Telefonisch reserveren kan van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur: telefoon Passage Theater 4269563 en Theater de Teer stoof 4269455. Voor meer informatie kan men bellen met de administratie van de Schiedamse Theaters, telefoon 4262987 (tijdens kan tooruren). SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 426.59.97 SCHIEDAM - De lithurgiscfte vieringen in de Frankelandka- pel en de Singelkerk worden het komende weekeinde opge luisterd door de jeugdige zan gers van de Zeeuwse Koor school. De Zeeuwse Koorschool werd in 1954 opgericht na een lange traditie van koorzang in Zee land. Al in de 15e en 16e eeuw kindervoorstelling 'Bramme- tje en Cato' op in Theater de Teerstoof. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van drie tot zeven jaar. Het kabouterechtpaar Bram- metje en Cato zit in de proble men. Brammetje is nogal ei genwijs. Hij vindt een tover stokje en kan het niet laten om daarmee iets te doen. Dat gaat natuurlijk verkeerd en Brammetje verandert in een groot beest. Het kost daarna heel wat moeite om die lelijke betovering ongedaan te ma- SCHIEDAM - Tijdens de ope ning van de expositie 'Wout van Heusden' in het Stedelijk Museum nam wethouder Chris Zijdeveld (onder meer Cultuur) een omvangrijke schenking, gedaan door Schiedammer Goos Verwey, in ontvangst. De schenking betreft enkele tientallen schilderijen en vooral etsen van de kunstenaar Wout van Heusden en maken nu deel uit van de tentoonstelling. Zijdeveld, die naar eigen zeg gen 2,5 jaar geleden tot zijn grote verrassing de portefeuil le cultuur kreeg toebedeeld, ging in zijn openingstoe- SCHIEDAM - Behalve de we kelijkse jamsessies op dins dag- en donderdagavond, klin ken het komend weekeinde ook rock roll en jazz in het Podium Café, aan dé Lange Haven 28. Het Bedrock Powertrio staat zaterdag 24 oktober garant voor een portie stevige rock roll. Het optreden van Pete Lovell (zang en gitaar), Dick Verhey (bas) en Rini Eysberg (drums) begint om 22.30 uur. Zondag 25 oktober treedt het Art Foxall Quartet op. Saxofo nist Art Foxall wordt gezien als een der laatste 'Texas Te nors' uit de saxschool, waartoe onder anderen ook Johnny Griffin behoorde. Art speelde samen met jazzgrootheden als Charlie 'Bird' Parker, Dinah Washington, Slim Gailard en Ruth Brown. Zondagavond wordt Art Foxall begeleid door James Long, Ray Appleton en Eric Ball. Het optreden begint om 21.30 uur. De toegang tot beide concer ten is gratis. Een rijk leven Spaar-Oase Luxemburg en België 1000 Belastingtips Sparen in eigen land Boeken voor iedereen mM 1 spraak in op het 'schenkings verleden' van het Stedelijk. Door meerdere oorzaken kreeg het museum steeds minder kunst- en andere waardevolle voorwerpen ge schonken. „Schenkers hadden niet altijd het gevoel dat van hun schen king een passend gebruik werd gemaakt. Soms werd zelfs de vrees gehoord dat daarvoor niet eens tenminste als een goed huisvader werd gezorgd", stelde de wethouder vast. „Een in het verleden plaatse lijk gevoerde en in de landelij ke media karikaturaal weerge geven discussie over collectie beheer had verder de welis waar onjuiste maar wel desas treuze indruk achtergelaten, dat schenkers het risico liepen dat de gemeente hun schen king in de toekomst .lekker bekkend te gelde zou kunnen maken ter financiering van zulke nobele doelen als het re aliseren van buurt- en club huizen, stadsparken of allerlei andere nuttige voorzieningen, die een gemeente tot stand pleegt te brengen". Een ontwikkeling, die zo snel mogelijk moest worden ge keerd, aldus Zijdeveld. „Im mers, juist bij relatief beperk te aankoopbudgetten kunnen schenkingen een waardevolle bijdrage leveren aan de op bouw van de eigen collectie". Het vertrouwen in de gemeen te en het Stedelijk Museum lijkt nu te zijn teruggekeerd. Inmiddels heeft het museum weer enkele schenkingen ont vangen. Afgelopen vrijdag kwam daar dus de schenking van CO- BRA-verwant Goos Verwey bij. „Een schenking, waarmee in mijn ogen het hersteld ver trouwen van een uitroepteken wordt voorzien", aldus wet houder Zijdeveld. werden jongenskoren uit Mid delburg en Goes uitgenodigd om overal in Nederland en Duitsland te komen zingen. De koorschool heeft in de loop der jaren aan vele honderden jongens van 5 tot 14 jaar een gedegen zangopleiding gebo den. Zaterdag 24 oktober is het koor vanaf 17.00 uur te beluis teren tijdens een lithurgische viering in de Frankelandka- pel. Aansluitend zingt de Zeeuwse Koorschool in de Singelkerk, aanvang 18.30 uur. Zondag 25 oktober treedt het koor op tijdens de vierin gen van 9.15 en 11.00 uur en tijdens het Lof om 18.00 uur. Maandag 26 oktober geeft het Zeeuwse koor een concert in Huize Frankeland (aanvang 15.00 uur), waarna maandag avond om 20.00 uur een laat ste optreden wordt verzorgd in de Singelkerk. SCHIEDAM - Dienstencen trum De Woudhoek organi seert donderdag 22 oktober een najaars-modeshow voor 55-plussers, met medewerking van firma Vander Kloostermo de. De modeshow begint om 10.00 uur en de toegang is gra tis. Dienstencentrum De Woudhoek is gevestigd aan het Heijermansplein 35. SCHIEDAM - In de Dorpskerk te Kethel wordt zondag 25 ok tober een bijzondere muziek dienst gehouden in het kader van de serie Avondmuziek. Er wordt opgetreden door het Ka merkoor Musica Sacra onder leiding van dirigent Hans Jan sen. Het koor zingt werken van onder anderen Sweelinck, Brahms en Walker. Het con cert begint om 19.00 uur en de toegang is vrij. Reparatie klaar terwijl u wacht Adres: Cabaret, a-capella en poppentheater De Zeeuwse Koorschool was al eerder te gast in de Singelkerk. Hester Macrander (foto Ingrid van de Putte) SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt tot en met aanstaande zondag een Interculturele Week gehouden. Tijdens deze week kan jong en oud kennismaken met muziek, dans, kleding, eten en ge woonten uit andere landen. Voor de jeugd is onder meer een 'Reis om de Wereld in 7 Dagen' georganiseerd. De deelnemers worden hierbij onder meer geconfron teerd met de 'kunsten' van hun buitenlandse leeftijdgenootjes, zoals dit exotische danseresje laat zien. Maar ook kan de Schiedamse jeugd zich bijvoorbeeld laten tooien met de haardracht van andere culturen. De Interculturele Week duurt nog vier dagen met onder meer een Der de Wereld-bingo, een kinderprogramma, een ouderenmiddag, een Zuid-Amerikaanse dansavond en een poppenkastvoorstelling (zater dag om 14.00 uur voor de deur van de Wereldwinkel). De manifestatie wordt zondag 25 oktober van 12.00 tot 22.00 uur afgesloten met een Interculturele Dag in De Erker, met muziek, workshops en vooral veel lekkere hapjes. Door M. P. Cornelissen Niemand wil o-o-i-t tevéél betalen, ledereen wil wel eens wat extra's verdienen. Een Amsterdamse uit geverij besloot recent om een spe ciale boekenserie uit te geven. Boeken met praktische tips over snel, veilig en legaal geld verdie nen voor iedereen. Toen ik voor de eerste keer die financiële uitga ven Polonia Raadgevers in keek was mijn eerste gedachte: dat is een goede zaak. Daar wor den we allemaal wijzer van. Wij zer door meer kennis, maar voor al financieel wijzer. Bovendien viel het mij op dat iedereen er profijt van kan trekken: zowel de huisvrouw, de ambtenaar als de zakenman: of je financiële arm slag zoekt of al over een kapitaal tje beschikt. Ontdek nu zelf, on der het motto van 'tips niet goed, dan geld terug', dat de spraakma kende boeken van Polonia ook uw financiële positie aanmerkelijk kunnen verbeteren. Reageer snel, want hun aanbod is maar tijdelijk. Succesboek „Slimme Geldtips" kunt u een echte winstbrenger noemen. Zo bol staat het van vele lukratieve tips. Even 'n kijkje: ook u kunt wellicht 8000.- per jaar (zonder werk of investering) ver dienen met een lidmaatschap. Ja, er is een foefje om goedkoper te telefoneren. Een in- en uitschrijf- truc bij het ziekenfonds levert 840.- op. Ook u behoort wellicht tot de ca. I miljoen gezinnen die recht hebben op een rijksbijdrage tot 45.000.- voor het opknappen van de (huur)woning. Als partikulier betaalt u 50% min der ziekenfondspremie en kunt u toch volledig verzekerd zijn. U kunt voor 25.- naar Engeland en voor 275.- naar Hong Kong rei zen. Er is korting op de energie rekening te krijgen. Met een stic ker op de auto kunt u 600.- per kwartaal verdienen. Straffeloze foutparkeerders bestaan echt... En pas op voor benzinepomphouders en zeker de pomptellers. Met een magneet wordt u gemakkelijk bedu veld! 120 pagina's vol met tips en trucs en dit is nog maar een heel kleine greep. Het is bekend: Luxemburg en Bel gië bieden financieel grote moge lijkheden. Honderdtachtig dui zend Nederlanders hebben er een eigen rekening. Gewoon om vol komen legaal, maar tegelijk ook fiscaalbesparend en strikt per soonlijk te profiteren van hun spaarcenten. Alleen moet u er wel de goede weg kennen. En die wordt u in de boeken „Financieel Centrum Luxemburg" en „Veilig sparen en bewaren in het buiten land" precies gewezen. Bij welke categorie B- en C-banken zit uw geld niet safe. Bij welke banken kunt u gewoon met Nederlands geld te recht. Waar en hoe krijgt u de hoogste rente voor uw guldens. Lees de slimme tips van een me dewerkster van de AMRO Bank in Luxemburg. In het boek „Veilig sparen en bewaren in het buiten land" kunt u lezen waarom België zo populair is bij de Nederlandse spaarders en beleggers. Aan bod komen verder diskrete spaarmo- gelijkheden in Duitsland, Oosten rijk, Zwitserland en nog zes ande re spaarparadijzen. Niemand, ook u niet, wil teveel belasting betalen. Daarom is het boek „1000 legale belastingtips" een nuttige pubiikatie. Om eens wat onderwerpen te noemen. Zijn er mogelijkheden om een vakantie, de aanschaf van een videorecorder, het huren van films, enz. yan belastbaar inkomen af te trekken? Ja, die zijn er... Ook leest u hoe u rente in uw ei gen portemonnee kunt stoppen. Lees hoe zwart geld ontdekt wordt. U treft er 30 veiligheidsre gels in voor belastingomzeilers. Het boek geeft ook inzicht in wat uw „legger" bij de inspekteur aan gegevens over uw inkomsten e.d. bevat. Lees hoe u belastingcontro le kunt omzeilen. Een zeer rendabele uitgave is het boek „Slimme tips voor beleg gers". Ook de kleine spaarder treft, in dit aparte boekwerk veel winstgevende tips aan. Enkele voorbeelden: alle belastingvrije beleggingsmogelijkheden... sparen en beleggen op kosten van de fis cus... hoe ontvangt u als belegger een gratis telefax... bij deze bank krijgt u 15% op uw depositiereke ning bij inleg voor 3 of 6 maan den. Een notaris bevestigd inleg- periode en rentetarief. 112 pagi na's vol met winstgevende tips. In „Tips en trucs rondom uw auto" leest u hoe u duizenden guldens kunt besparen bij aan- en verkoop van een nieuwe of ge bruikte auto... hoe u met een re- klamesticker op uw auto 295.- per maand kunt verdienen... hoe u door auto-import tot 32% kunt besparen op de Nederlandse cata logusprijs. Voor huisbezitters, ko pers en huurders van woningen is er het boek. „Tips en trucs bij het kopen en verkopen van wonin gen". Bekende makelaars geven u tientallen tips hoe u duizenden guldens kunt besparen bij het (ver)kopen van een huis... hoe u hoge subsidies kunt ontvangen voor het moderniseren of opknap pen van uw woning (ook bij huur woningen).., hoe u makelaarskos- ten kunt vermijden... In het boek „1000 Artikelen Gratis" voor iedere zelfstandige die teveel belasting betaalt vindt u exact 1000 diensten en ar tikelen die geheel gratis verkrijg baar zijn. Telefoontje of postzegel is voldoende. U zult versteld staan wat er allemaal gratis te krijgen is in Nederland. Het boek „Hoe ver gaar je kapitaal" geeft 100 con crete tips over (bij)verdienen voor de huisvrouw en de andere gezins leden. 100 suggesties over extra bijverdienen thuis, buitenshuis; voor overdag, 's avonds of in het weekend. Bepaal zelf hoeveel, waar en wanneer u wilt werken. Voor geldzoekers is er het boek „Slim geld lenen". Hierin vindt u alle wegen en deuren en soms ook achterdeuren, om op een legale ma nier snel aan renteloze leningen, creditcards, goedkope kredieten, enz. te komen. Voor zakelijk geïn teresseerden is er het boekwerk „1000 slimme zakentips". U vindt er maar liefst 1000 tips over snelle handel, zaken en transacties. Voor zakelijk geïnteresseerden een ui termate goede gids. In het boek „Winstips uit Amerika" vindt u de allernieuwste financiële tips uit het land van de onbegrensde mo gelijkheden. Eveneens vers van de pers is het boek „1000 slimme bespaartips", waarin u kunt lezen hoe u op tal van inkopen en dienstverleningen tot 80 procent kunt besparen. En als u wilt profiteren van de tips en trucs van de 'anderen', lees dan „Winsttips uit de media". Inten sief speurwerk uit tientallen finan ciële bladen, kranten en publica ties leverde enkele klappers op die u beslist niet mag missen. De prijs per boek bedraagt normaal 39.50. Bij bestelling van drie boeken betaalt u (tijdelijk) slechts 79.-. Bij bestelling van 6 boeken is de prijs 119.- en voor de hele financiële serie (14 boe ken) betaalt u slechts 189.- en dat is slechts ca. 12.- per boek werk. Uw bestelling moet dan wel binnen veertien dagen na plaat sing van dit artikel worden gedaan. Levertijd 5 dagen na ont vangst betaling. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Ieder boek telt 120 pagina's. Formaat 21x15 en 21x30 cm en met full-colour I omslag. Hierbij bestel ik: A O Slimme geldtips, met winstgevende tips O Veilig sparen in het buitenland, waar spaargeld het meeste opbreng! O 1000 Legale belastingtrucs, de fiscus te slim af O Financieel centrum Luxemburg, spaar-paradijs nr. 1 O Tips en trucs rondom uw auto, sparen en verdienen O Tips en trucs bij (ver)kopen van woningen O 1000 artikelen gratis, alle gratis aanbiedingen van Nederland I O Slimme tips voor beleggers, spaartips in eigen land O Slim geld lenen, tips voor geldzoekers O 1000 Slimme zakentips, voor zakelijk geïnteresseerden O Hoe vergaar je kapitaal, over bijverdienen O 1000 Slimme bespaartips, bespaar op al uw inkopen O Winsttips uit Amerika, de allernieuwste financiële trends O Winsttips uit de media, tips van de anderen I Naam: I Plaats, Postcode I Ik betaal als volgt: O Ik heb bij deze bon een bank/eurocheque/betaalkaart bijgesloterj eenmalig ƒ7.00 portokosten) J O Het bedrag is heden gestort op girorekening 6335669 Boekverko-j pers Mailservice te Zaandam eenmalig ƒ7.00 portokosten)} I O Ik betaal bij ontvangst aan de postbode extra rembourskosten 15.50 l Deze bon invullen en in een gefrankeerde enveloppe opsturen aan: Boekverkopers Mailservice, Postbus 558, 1500 EN Zaandam. Telefoon 075-311981. Fax 075-314181. Een bril of contactlenzen... bij Paul Berg kan het allebei. De keus is aan u, maar u kunt er rekenen op een deskundig en eerlijk advies. Vandaar dat inmiddels bijna heel Schiedam zijn zaak weet te vinden Een moderne zaak met ouderwetse service. rtimititiiiliiinfuiMi fi\t O lil O m li 11St 11 li - AIJl// ijogmeenemttm - vr opTomerrisien AfffK Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9