Het Nieuwe m Us Onze bedgeheimen 'txom als het om wonen gaat Voorstel tot verlenging van experiment woonruimteverdeling Eurotax 415.11.22 Straatnamen Hollandiaterrein «js Stadsblad Zuinig Stoken begint op 1 november JFK in Filmhuis Ideeën Klepke, kinderraad en projectteam gecombineerd Vrouw steelt scheermesjes Fietsendief op heterdaad Banenpoolers voor trappenhuizen s ft-ct Politie zoekt getuigen Meldpunt bedrijfspanden STICHTING KINDEROPVANG KATJA KINDEROPVANG IN EEN GASTGEZIN mrnm - SCHIEDAM - Een groot aantal bewoners van de Korte Haven maakt zich ernstige zorgen over de staat van een tweetal panden in hun straat. Het gaat hier om het pand op de hoek van de Korte Haven en Elzensteeg. dat als café dienst deed voordat het jaren geleden in brand vloog, en het pand Korte Haven 25, de kapel van het voormcflige klosster. Dit pand, eigendom van de ge meente, wordt gebruikt als op slagplaats. In een brief aan de gemeenteraad maakt bewoner A. van Opstal, namens zijn buren, gewag van de bezorgd heid. De brief wordt vergezeld van ruim veertig handtekenin gen. „Beide panden steken schril af bij de rest van de omgeving", schrijft Van Opstal. „Het huis op de hoek is niet meer dan een afgebrand bouwval, waar nota bene ook al vijf jaar een stelling omheen staat. Van de muur van de voormalige kapel vallen regelmatig stukken steen af. Dit is voor de gemeen te al aanleiding geweest om een plankier op te hangen, op dat de stukken steen niet rechtstreeks op de straat(l) zul len vallen". De bewoners van de Korte Ha ven zijn erg bezorgd over de onveiligheid van beide pan den. Ze zijn bang voor instor- tings- en brandgevaar. „De stellingen hebben ons inziens volstrekt geen andere functie dan opslagplaats op de open bare weg van palen en materi alen. Vuilnis en onkruid is daar in grote mate aanwezig en een aantal stellingpalen staat los: ongelukken zijn niet uit te sluiten", waarschuwt de briefschrijver. De bewoners willen snel een oplossing voor het probleem: „Juist nu er - ook van de kant van de plaatselijke overheid - meer aandacht is voor de schoonheid van onze grachten, ons cultuurbezit, vragen wij u dringend die maatregelen te nemen die in onze ogen nood zakelijk zijn: opdracht geven tot herstel van de panden in hun (oorsponkelijke) staat en een bestemming geven aan de ruimten, die past bij de monu mentale omgeving". En passant vraagt Van Opstal ook aandacht voor het vorig jaar door brand grotendeels verwoeste pand op de hoek van de Dam en de Korte Ha ven. Ook dit pand staat er vol gens de bewoners sinds de brand als een 'afbraakpand' bij. De kans dat de bewoners van de Korte Haven snel antwoord krijgen, lijkt alleszins aanwe zig. Immers, tot hun buren be horen ook twee D66-raadsle- den: Vincent Broeke en Coby de la. Rie. SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 23 oktober de succesvolle film 'JFK' van re gisseur Oliver Stone gedraaid. 22 November 1963: President John F. Kennedy wordt ver moord en de' wereld reageert geschokt. De dader, Lee Har vey Oswald, is gauw gevonden en wordt gearresteerd. Een dag later wordt hij echter ver moord. Jim Garrison, Officier van Justitie in New Orleans, raakt drie jaar na de aanslag geïntri geerd door tegenstrijdigheden in het officiële, 26-delige ver slag van de Commissie War ren, die in 1964 had geconclu deerd dat Oswald de enige moordenaar is geweest. Garri son raakt echter ervan over tuigd dat Kennedy is ver moord door het 'militair in- Servïce- centrum sluit reorganisatie OaMaSa at Prijsvraag rond expositie Herman Paradies Diamanten bruidspaar Interview met Nicolien de Rond (Spirit) SCHIEDAM - Een 29-jarige vrouw uit Schiedam werd woensdagmiddag op heter daad betrapt toen zij probeer de een scheerapparaat en tien pakjes scheermesjes te stelen uit een winkel aan het Broers- veld. De vrouw is overge bracht naar het politiebureau. SCHIEDAM - De recher che van de Schiedamse politie zoekt getuigen van de overval, die dinsdag nacht rond 02.10 uur plaats vond op de Rotter- damsedijk. Hierbij werd een 70-jarige Schiedam mer door twee mannen beroofd van zijn porte monnee. De daders vluchtten vervolgens in een auto weg in de rich ting Rotterdam. Wie iets heeft gezien of gehoord van de overval, wordt ver zocht contact op te nemen met de politie, telefoon 4494499. Alle informatie wordt vertrouwelijk be handeld. SCHIEDAM - Bij station Nieuwland, pal naast het poli tiebureau, werd woensdagmid dag rond 17.00 uur een 26-jari- ge Rotterdammer betrapt toen hij een fietsslot stond open te breken. dustrieel complex' en brengt vergeefs een door hem ver dachte medeplichtige, een za kenman uit New Orleans, voor de rechter. De film 'JFK' is gebaseërd op het boek, dat Garrison over deze zaak heeft geschreven. De film is een geraffineerde, drie uur durende mengeling van veel speelfilm en een beetje documentaire. Authen tiek beeldmateriaal wordt ver mengd met gefingeerde recon structies in zwart/wit. De voorstelling begint om 21.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. WATERWEG NOORD - In het Waterweg Noordge- bied wordt op korte ter mijn een centraal meld en registratiepunt opge richt om een betere af stemming van vraag en aanbod van bedrijfspan den tot stand te brengen. In dit meldpunt wordt sa mengewerkt door de ge meenten Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis, de makelaardijen en tal van bouw-, ontwik- kelings- en financiële in stanties. Het doel van het centrale meld- en registratiepunt is het proces van (her- (huisvesting van bedrij ven te optimaliseren. Re- naval draagt een bedrag van zestigduizend gulden bij in dit experiment. Echt lederen skihandschoenen VILLERIUS is echt SPÖIRJTGOEDKOOP SCHIEDAM - De raadscom missie Wonen, Wijk- en buurt beheer en Voorlichting moet zich dinsdag 27 oktober gaan beraden over een voorstel tot verlenging van het SEV-expe- riment, de alternatieve vorm van woonruimteverdeling. Het Gemeentelijk Woningbeheer, Woningbouwvereniging Schie dam en Bureau Huisvesting vinden dat de afgelopen zes maanden te kort zijn om goede conclusies te kunnen trekken. Daarom wordt voorgesteld om de experimentele periode, die op 1 november eindigt, te ver lengen tot uiterlijk 1 april 1993. Met name de invoering van het werkproces rond het expe riment heeft een langere aan loopperiode gevergd dan voor af was ingeschat. Daardoor kon pas in een later stadium inhoudelijk worden geëxperi-. menteerd. Theoretisch werkt het alternatieve systeem van woonruimteverdeling al, maar het is volgens het Onderzoeks bureau QR te vroeg om te be palen of het ook praktisch functioneert. Wanneer toestemming wordt gegeven voor verlenging, kan het experiment wellicht ook wat worden aangepast en uit gebreid, zo stelt QR voor. Zo zou de evaluatie van het expe riment kunnen worden benut voor dé invoering van een nieuw urgentiesysteem, mid dels een zogenaamd 'blokken- design'. Ook zou het woningmarktin formatiesysteem kunnen wor den uitgebouwd en een wo ningzoekendeninformatiesys teem kunnen worden inge voerd. In dit laatste systeem wordt contact gezocht met wo ningzoekenden, die 'veel op de advertenties uit het SEV-expe- riment hebben gereageerd, maar geen kans maakten op een woning. Deze woningzoe kenden moeten beter worden geïnformeerd over hun kansen op de woningmarkt. Met verlenging van het experi ment is een bedrag van 25.000,- gemoeid. Aan de SEV (Stichting Experimenten Volkshuisvesting) wordt gè- vraagd of zij voor de helft in de kosten wil bijdragen. Het resterende deel komt voor reke ning van Bureau Huisvesting. SCHIEDAM - Net op het moment dat hij er ei genlijk de brui aan wil de geven, krijgt Schie dammer Guus Klepke plotseling alle mede werking voor zijn idee om in de wijk Nieuw land een speeltuin aan te leggen, die moet wor den beheerd door een speeltuinvereniging. In samenspraak met Fer dinand Vreugdenhil, projectleider Nieuw land, en Armand van Puyvelde, onder meer lid van de Commissie voor Sociale Vernieu wing, is nu een lokatie op de hoek van de Dr. Schaepmansingel en de Burg. Van Haarenlaan uit de hoge hoed tevoor schijn gekomen. Als al les meezit, kan in het komende voorjaar met de aanleg worden be gonnen. Guus Klepke lanceerde zo'n anderhalf jaar geleden het voorstel om in Nieuwland een speeltuinvereniging op te richten, die zou zorgdragen voor een nieuw aan te leggen speeltuin in de wijk. Na veel vijven en zessen werd het voorstel kort voor de zomer door de gemeente gehono reerd met het aanwijzen van de Burg. Stuhlemeijerlaan als lokatie. Hiertegen werd echter weer van alle kanten gea geerd, omdat de lokatie te dicht bij woningen zou zijn ge situeerd, met alle narigheden van dien. Klepke's voorstel dreigde vervolgens in de ijs kast te verdwijnen. Teleurgesteld over het gebrek aan medewerking liep Guus Klepke de afgelopen weken rond met de gedachte om het hele plan maar te laten varen. Totdat hij onlangs plotseling werd uitgenodigd voor een ge sprek met Vreugdenhil en Van Puyvelde, die wel moge lijkheden zagen. Kinderraad „Vreugdenhil en Van Puyvel de kwamen op de proppen met het grasveld op de hoek van de Burg. Van Haarenlaan en de Dr. Schaepmansingel", vertelt een opgeluchte Klepke. „Het bleek dat er bij de ge meente nog een ontwerp voor een speeltuin lag, dat was ge maakt door Schiedamse scho lieren tijdens de begin dit jaar gehouden Kindergemeente raad. Aangezien de oorspron kelijke lokatie voor dat ont werp (achter molen De Drie Koornbloemen, red.) was afge vallen, kon dit ontwerp mooi worden gecombineerd met mijn idee. De nu gekozen lo katie lijkt me de beste. Het is onder meer goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Ik hoop dat de kinderen hun ideeën over een speeltuin straks in dit voorstel kunnen terugvinden.". Guus Klepke had anderhalf jaar geleden al enkele vrijwil ligers bereid gevonden om zit ting te nemen in de toekom stige speeltuinvereniging. „Ik weet niet of ik die mensen nu nog bereid vind. Ik wil graag mensen uit allerlei geledin gen. Zo had ik al een arts ge vonden, maar die werkt in middels elders in het land. In Taxi-vervoer, ook rolstoelbusvervoer O/I GAK Detam Ziekenfonds uur-service 65+ korting via bonboekje. ieder geval moeten enkele ou ders van etnische afkomst plaats nemen in de vereni ging. En wellicht kan het da gelijks beheer van de speel tuin worden uitgevoerd door een banenpooler", suggereert Klepke. SCHIEDAM - Behalve het voorstel voor een speel tuin, introduceerde Guus Klepke enige tijd geleden ook de idee om banen poolers in te zetten voor het reinigen van trappen huizen in de wijk Nieuw land. De banenpoolers, die zouden moeten worden in gehuurd door het Ge meentelijk Woningbedrijf, kunnen ook worden inge zet als een soort klusjes man. „Dit sluit uitstekend aan bij de plannen voor sociale vernieuwing", meent Klepke. Het GWB voelde er aan vankelijk echter weinig voor om banenpoolers hiervoor in te huren. Maar verantwoordelijk wethou der Chris Zijdeveld is on langs met het GWB om de tafel gaan zitten om over dit voorstel te praten. „Ik heb de Medezeggen schapscommissie duide lijk kunnen maken dat hier geen sprake is van oneerlijke arbeidsplaat sen. Ik heb goede hoop dat de banenpoolers toch voor dit doel kunnen wor den ingezet", aldus de wethouder. Volgens Guus Klepke heeft ook de Commissie Sociale Vernieuwing zich positief uitgelaten over zijn voorstel. Commissie lid Armand van Puyvelde beaamt dit, maar plaatst daarbij wel enkele vraag tekens. „Het doel van so ciale vernieuwing is in fei te om de mensen nauwer te betrekken bij hun woon- en leefomgeving. Dat betekent bijvoorbeeld ook dat zij verantwoorde lijk zijn voor hun eigen trappenhuis. Wanneer je daar een banenpooler voor inzet, levert dat aan de ene kant wel weer een nieuwe arbeidsplaats op, maar aan de andere kant schiet je het eerder ge noemde doei voorbij". Behalve Guus Klepke is ook Armand van Puyvelde, één der actiefste leden van de Commissie voor Sociale Ver nieuwing, erg content met de nieuwe ontwikkeling. „Het is een mooie combinatie van drie factoren", weet hij. „In de eerste plaats het ontwerp van de kinderen, in de tweede plaats het voorstel van Klepke en in de derde plaats het plan dat het projectteam Nieuw land al enige tijd heeft om in de wijk een speeltuin te bou wen. Hiermee vangen we drie vliegen in één klap". Van Puyvelde schat de kans van slagen op 99 procent. „Ons voorstel moet weliswaar nog naar B&W, maar dat mag geen probleem zijn. We heb ben bijna een ton beschikbaar, terwijl de bedrijfsschool van Wilton Fijenoord heeft toege zegd de materialen te willen maken. Als het sein op groen wordt gezet, willen we de kin deren, die het ontwerp des tijds hebben gemaakt, uitnodi gen voor een gesprek. Het probleem is echter, dat ik niet meer alle hamen en adressen heb. Dus als die kinderen dit verhaal lezen, willen zij mij dan even bellen. Mijn tele foonnummer is 4269905". SCHIEDAM - Hollandiahof, Brandewijnpad, Moutwijnpad, Korenwijnpad en 's-Grave- landsekade. Wanneer de ad viescommissie voor het geven van straatnamen haar zin krijgt, gaan de toekomstige straten op het voormalige Hol landiaterrein zo heten. De eer ste vier namen hebben betrek king op het voormalige karak ter van dit terrein, waar tot voor kort de Gist- en Spiritus fabriek Hollandia was geves tigd. Bij de planontwikkeling rond de bebouwing van Schiedam- Noord is in 1978 een lijst met naamscategorieën opgesteld. In Woudhoek-Noord zijn aan de hand van deze lijst straat namen uit de categorieën oude scheepstypen, oude am bachten en oude kastelen ge kozen. Er was echter ook een categorie 'drankindustrie', die in Schiedam-Noord niet is ge bruikt. De adviescommissie is nu van mening dat deze cate gorie uitstekend van toepas sing is op het Hollandiater rein, dat binnenkort wordt be bouwd. Evenwijdig aan de 's-Grave- landseweg, achter de huidige kantoren, is de Hollandiahof gepland, terwijl de nieuwe weg langs de Schie de 's-Gra- velandsekade moet gaan he ten. Tussen beide wegen ko men Korenwijnpad, Moutwijn pad en Brandewijnpad te lig gen. De adviescommissie heeft zich ook gebogen over een eventuele naamgeving van de straten bij de nieuwe woonto rens nabij het Hoofdplein. Hier is men echter van me ning dat de naam 'Hoofdplein' ook voor de nieuwbouwtorens moet gelden, met aanpassing van de benodigde huisnum mers. NATIONALE TERREINWAGEN BEURS 23,24 25 OKTOBER MALIEVELD DEN HAAG SERVICELIJN 010-4796199 Westhavenkade 14. Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 VRIJDAG 23 OKTOBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 86 OPLAGE 42.150 Stadsblad WtÊËÊBÊm 1 'y- v- -V ,v Sr -r^- Gevaarlijke panden aan de Korte Haven Er zijn vele slaap systemen. Die zijn allemaal goed. Maar niet allemaal voor u. Wij adviseren u het bed dat perfect bij u past. &S LAAPKAMERS Rotterdam: Coolsingel - Amersfoort - Beverwijk Leiderdorp Utrecht - Veenendaai Zeist 10 kleuren, zeer sterk, met ritsen, ook geschikt voor de motor van 99.- voor Ly.m Broersveld 127 - Schiedam - 4733316 Lange Haven 107-109 3111 CD Schiedam Gastouderburo Telefoon 010-4265819 Zoekt u voor uw kind kinderopvang of wilt u bij u thuis 1 tot 4 kinderen opvangen en verzorgen? Gastouderburo Katja brengt gastouders en vraagouders met elkaar in kontakt om kinderop vang voor kinderen van 0 tot 12 jaar in een gezin mogelijk te maken. Het opvangtarief voor een kind bedraagt 3,- per uur. Voor meer informatie kunt u geheel vrijblijvend kontakt opnemen met Joke Bassant van Gastouderburo Katja op dinsdag en don derdag tussen 9.00 en 10.30 uur. Adres en telefoonnummer: zie hierboven. deZiwlfifSter Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010-4518844 Hillelaan 30-39, t.o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 Drie vliegen in één klap voor speeltuin Nieuwland Op dit grasveld kan wellicht volgend jaar een speeltuin worden aangelegd, naar ontwerp van Schiedam se kinderen en uitgevoerd volgens een idee van Guus Klepke. niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1