0a BELOOFD: Opening vrijdag 30 oktober wiiwmw Nicolien de Rond niet verbaasd over superstart Spirit dames nieuwe waterweg noord mr iïiHw IR T 5 HOBBY COMPUTER DAG geneeskundige- en gezondheidsdienst Informatie over polio- herhalingsvaccinaties Voor vragen kunt u bellen: 010-4345555. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 OKTOBER 1992 PAGINA 3 ij L Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. SCHIEDAM - Binnen de afde ling Schiedam varl de Unie van Vrijwilligers (U.V.V.) vindt deze maand een bestuurswis seling plaats. Mevrouw C.W. van Eyk draagt dinsdag 27 ok tober de voorzittershamer over aan mevrouw G. van Campenhout. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Het Schie- damse echtpaar Van Santen verricht vrijdag 30 oktober de officiële opening van het nieuwe Servicecentrum van de NV Openbaar Nutsbe drijf Schiedam. Hier mee belandt het O.N.S. in de laatste fase van het reorganisatieproces, waarin de verzelfstandi ging van het Nutsbe drijf vorm is gegeven. Klantgerichtheid staat daarbij centraal. De tweede helft van de jaren tachtig en beginjaren negentig gaan voor de nutsbedrijven in Nederland de geschiedenis in als de jaren van reorganisa ties. Al enkele decennia lang waren landelijk discussies gaande om de nutsvoorzienin gen te reorganiseren. Dit heeft ertoe geleid dat het aantal gas- en electriciteitsbe- drijven is afgenomen van 153 in 1978 tot circa 45 bedrijven nu. Ook het aantal waterlei dingbedrijven is aanmerkelijk verminderd. De nutsbedrijven zijn thans niet alleen verant woordelijk voor de levering van gas, water, electriciteit en CAI-signalen, maar dragen ook verantwoording op het ge bied van milieu. Voor het Openbaar Nutsbedrijf Schie dam, één van de kleinste, maar meest geïntegreerde be drijven in Nederland, komt daar het haven- en marktbe- drijf nog bij. Historie Nutsbedrijven komen oor spronkelijk voort uit particu lier initiatief. In het midden van de vorige eeuw waren de gas- en waterbedrijven, maar ook reinigingsbedrijven, prak tisch alle in particuliere han den. Ook de electriciteitsvoor- ziening werd het eerst door particulieren ter hand geno men. Na 1850 werden veelal gemeentelijke nutsbedrijven opgericht, terwijl verschillen de particuliere bedrijven in gemeentelijke handen over gingen. Iedere sector kreeg een eigen overkoepelende belangenvere niging: VEWIN (water), VE- GIN (gas) en VEEN (electrici teit). De nieuwe ontwikkelin gen in de energiewereld heb- bèn echter geleid tot krach tenbundeling van de twee laatste organisaties tot één nieuwe vereniging: Energie- Ned Vereniging van Energie distributiebedrijven in Neder land. Dankzij deze bundeling staan de energiebedrijven sterker in het uitvoeren van hun kerntaken: inkopen, dis tribueren en verkopen van energie. De drinkwaterbelan- gen blijven behartigd worden door de VEWIN. De O.N.S. is lid van beide organisaties als mede van de Nederlandse Ver eniging van Reinigings Direc teuren (NVRD). Verzelfstandiging Werden de particuliere nuts bedrijven na 1850 alle opge slokt in gemeentelijke organi saties, de laatste jaren is weer sprake van verzelfstandiging van bedrijven in de energie sector. Het doel hiervan is te komen tot doelmatiger en effi ciënter werkende energiebe drijven. Ook het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam ont kwam er niet aan. Op 1 april 1991 werd de O.N.S. zelfstan- dig. De gemeentelijke organi satie ging over in de NV Openbaar Nutsbedrijf Schie dam. Het hiermee gepaard gaande veranderingsproces leidde tot de vorming van verschillende sectoren: Klantenrelaties, Mi lieu Beheer en Distributie Energie. In de nabije toe komst zal de aandacht sterk liggen op samenwerking met andere diensten als het Ha venbedrijf Rotterdam en het Waterleidingbedrijf Zuid-Hol land Zuid. Voorts maakt de O.N.S. zich de komende jaren sterk voor onder meer de uit voering van het gemeentelijk afvalstoffenbeleid en de op richting van een Milieusta tion. Klantenservice Klantgerichtheid staat hoog in het vaandel bij de NV O.N.S. De klant is mondiger gewor den en stelt meer en hogere eisen aan de dienst- en servi ceverlening. Om aan deze wensen tegemoet te komen, gingen publieksgerichte afde lingen zich meer instellen op de klant. Voor de zogenaamde eerste lijns contacten met de klant is nu het Servicecentrum inge richt op de begane grond van het O.N.S.-kantoor aan de Van Heekstraat 15. Vanaf vrijdag 30 oktober kan de klant iedere werkdag tijdens kantooruren hier terecht met vragen over alle zaken, die betrekking hebben op de dienstverlening van de NV Openbaar Nutsbe drijf Schiedam. VLAARDINGEN/ SCHIEDAM - Eindelijk lijkt Spirit dames het lek boven te hebben. Met negen punten na vijf duels staan de hoc- keysters op een uiterst verrassende tweede plaats in de eerste klas se. Daarmee lijkt een einde gekomen te zijn aan het bijna jaarlijks heen en weer slingeren tussen de eerste en tweede klasse. „We staan nu negen punten los van de onderste", kan Henk de Bruijn eni ge voorzichtigheid toch niet laten. „We eindigen dit jaar bij de eerste drie", zegt laatste vrouw Nicolien de Rond gedecideerd. Zondag wacht Spirit op Ambts- weide de hernieuwde krachtmeting met stad genoot Asvion. „Het wordt 0-3", weet Nico lien de Rond zeker. Nicolien de Rond (29) is één van de steunpilaren van het huidige eerste damesteam van Spirit. Samen met Annette Hengst en Marceline Hofstee vormt ze de 'oude' kern van het damesteam. Omdat Nico lien de Rond sinds haar 21e bij Spirit speelt heeft ze het heen en weer slingeren tussen de eerste en tweede klasse de laatste jaren aan den lijve on dervonden. „We hebben zel den twee jaar achtereen in de zelfde klasse gespeeld. Alleen een keer in de tweede klasse", weet ze. „Het was vorig sei zoen de eerste keer dat we ons in de eerste klasse wisten te handhaven. Al gebeurde dat pas in de allerlaatste wed- Regio - Op zaterdag 31 okto ber van 10.00 tot 17.00 uur or ganiseert Computer Club Rijnmond haar jaarlijkse opendag. Aan deze opendag zullen diverse clubs en vereni gingen uit het gehele land deelnemen. Ook wordt er me dewerking verleend door leve ranciers van hard- ei\ softwa re. Er zullen op deze dag de mo's zijn van onder andere Midi, Packet-Radio, Basicode, (weer-)satellieten, DTP, Video, Computer-sturing, AutoCad en meer. De plaats van handeling is: Wijkcentrum 'Holy', Aristide Briandring 90, 3137 DB Vlaar dingen (wijk Holy). De toegang is gratis. strijd, het leek toen wel een kampioensschap, zo blij en op gelucht waren we", biecht de Vlaardingse eerlijk op. Sterkste tegenstanders Na het bijna fatale vorige sei zoen werd Spirit er in kwani- teit niet beter op, in tegendeel*- zelfs. Gerenommeerde krach ten als Marloes van Tuyl en Monique Ouwerkerk stopten. Hoewel Henk de Bruijn, sa men met Ton Grauss de coach van de dames, stad en land af belde voor versterkingen, was het resultaat nihil. Alleen Margot Ouwerkerk (Ever green) meldde zich aan bij Spirit. Het is daarom des te opmerkelijker dat Spirit in haar tweede jaar in de eerste klasse zo buitengewoon goed draait. „Laat ik allereerst zeg gen dat we tot nu toe niet de sterkste tegenstanders hebben gehad. Alleen Craeyenhout was sterk, daar wonnen we dan ook pas in de allerlaatste minuut met 1-0 van. Wat een belangrijke factor is dat we dit seizoen in een poule spelen met vier teams die gepromo veerd zijn, en slechts één ploeg die uit de overgangs klasse afkomstig is; Rosma len. Zij staan daarom ook niet voor niets boven aan, zonder puntverlies", tilt Nicolieri de Rond een tipje van de success luier op. Conditie „Verder merk ik dat we met een uitstekende conditie aan de competitie begonnen zijn. Omdat Henk de Bruijn de eer ste twee weken van de voorbe reiding op vakantie was, heb ben we onder Ton Grauss heel veel aan de conditie gewerkt. Vooral in de eerste wedstrijd tegen Krimpen bleek dat we conditioneel heel sterk waren. Wij waren al zes weken bezig, terwijl zij pas drie keer had den getraind. Doordat we zo goed begonnen (5-0 overwin ning-red) was er direct een stuk zelf zelfvertrouwen, ze ker als je het, zoals Spirit, toch voornamelijk moet heb ben van fysiek hockey. Wij hebben nu eenmaal weinig echte technische speelsters. Vorig jaar waren we voor elke wedstrijd enigzins angstig, nu hebben we daar helemaal geen last van. Ik heb daar zelf ook veel minder last van. Het is nu zelfs zo dat speelsters zich aan elkaar gaan optrek ken, waardoor we nog beter gaan spelen. Vorig jaar ram den we die bal naar voren en hoopten dan dat er iets goeds mee zou gebeuren. Nu probe ren we veel meer een aanval op te zetten door gebruik te maken van alle linies. Dat loopt nog niet helemaal uitste kend, maar het gaat wel steeds beter en kan ook be ter", meent de douane-ambte naar, die bij Sea-land de landsgrenzen bewaakt. Lijnkeepster Zelf heeft Nicolien de Rond volgens coach Henk de Bruijn ook een groot aandeel in de vooruitgang van Spirit. De Bruijn is zelfs lyrisch over zijn laatste vrouw. „Ze is de beste laatste vrouw van de eerste klasse", zegt hij recht voor zijn raap. Zelf is ze daar uiter aard iets bescheidener over. „Het gaat lekker. Ook de sa menwerking met doelvrouwe Larissa Gabriëlse loopt prima. Zij is enorm vooruit gegaan. Voorheen was het een goede lijnkeepster, maar nu verde digt ze de hele cirkel, waar door we verder van ons doel kunnen en durven spelen. Ik kan daardoor meer inschuiven en me bemoeien met de aan val. Dat is ook de taak die Henk van mij verwacht, al komt het er nog niet altijd he lemaal uit", is de middelste dochter van gewezen RKWIK- voetballer Din de Rond voor zichtig. De Bruijn is er zelfs van overtuigd dat zijn laatste vrouw eigenlijk nog veel beter kan. „Ik heb die ambitie nooit zo gehad. Wel toen ik bij Pol lux wegging, (toenmalig da- mescoach Frans Hengst haal de haar naar Schiedam-red) Pollux had toen nog geen kunstgras en speelde lager dan Spirit. Ik heb het bij Spi rit enorm naar m'n zin. Het hockeyen moet wel leuk en gezellig blijven. Dat ik enkele jaren geleden toch niet de stap hogeröp heb genomen, heb ik later weieens spijt van gehad, maar nu niet meer. Het is nu gewoon hockeyen voor m'n plezier, al maak ik het te genwoordig tijdens een avond je stappen niét meer zo laat als vroeger. Toen werd het za terdagavond nog weieens een uur of drie, vier", bekent de vaste bezoekster van café D'Oude Stoep. Als hoofd van de verdediging heeft Nicolien de Rond voor namelijk een corrigerende taak. „We hebben geen snelle verdediging, ik zelf ben ook niet zo snel. We zijn echter wel goed en laten weinig steekjes vallen. Als het moet kan ik behoorlijk gemeen zijn, maar wel altijd gecamoufleerd en buiten de 23-meterlijn. Dat merk ik trouwens toch vaak, dat de scheidsrechters bij da meswedstrijden veel - minder streng zijn, dan bij de heren. Daar worden overtredingen veel sneller bestraft met kaar ten, bij ons zelden", aldus Ni colien de Rond, die met haar defensie tot nu toe maar twee treffers (5-2 tegen Kromhou- ters) tegen kreeg. Daarente gen heeft Spirit er zelf in vijf duels al 14 gemaakt. „Femke Ouwerkerk is gewoon een goe de spits. Vooral dit seizoen. Als ze in de cirkel is, ramt ze de ballen er gewoon in. Het is misschien soms wel eens egoïstisch, maar ik vind dat een goede spits dat moet zijn", zegt De Rond, die zelf ook belast is met het inslaan van de strafcorner. „De corner is dit jaar weer gewijzigd en wij scoren daar behoorlijk veel mee, juist in tegenstelling tot veel andere ploegen, die moei te hebben met de nieuwe re gel (de bal moet nu buiten de cirkel gestopt worden)". In tegenstelling tot de mees te van haar jongere teamge noten, voelt Nicolien de Rond de sentimenten rond de ko mende wedstrijd tegen stads genoot Asvion (aanvang 13.00 uur) veel minder. „Als we bij voorbeeld tegen Pollux zou den spelen, zou ik daar denk ik meer last van hebben. Ik heb daar nog de jeugd ge traind en enkele van die mei den spelen nu in het eerste. Maar met Asvion heb ik ver der weinig. De jongere speel sters in ons team hebben dat wel, die komen de speelsters van Asvion bijvoorbeeld nog tegen op feesten. Ik weet nog wel, dat toen het programma bekend werd, dat iedereen eerst keek wanneer Asvion de tegenstander zou zijn. 25 oktober dus. Welke wedstrijd we daarna of daarvoor speel den maakte niet uit. Ik weet weinig van Asvion, alleen dat ze een sterke verdediging en een goede keepster hebben. Maar dat hebben wij ook. Het verschil wordt denk ik dat wij, heel makkelijk sco ren, vandaar mijn prognose van 0-3". De GGD-Nieuwe Waterweg Noord nodigt de volgende personen uit vooreen herhalingsvaccinatie in de GGD-vestiging in hun woonplaats: personen tussen 20 en 40 jaar, die in de afgelopen weken een eerste vaccinatie hebben gekregen in één van de GGD-vestigingen, en waarmee is afgesproken dat zij na een maand voor een tweede vaccinatie zouden terugkomen. wanneer: - dinsdag 3 november 1992 van 15.00-18.00 uur - donderdag 12 november 1992 van 15.00-18.00 uur waar: - voor inwoners van Vlaardingen: GGD-vestiging, Cincinnatie-gebouw, Mr. L. A. Kesperweg 44 te Vlaardingen; - voor inwoners van Schiedam: GGD-vestiging 's-Gravelandseweg 567 te Schiedam; - voor inwoners van Maassluis: GGD-vestiging Gezondheidsgebouw, De Vloot 206 te Maassluis. Een volgend herhalingsspreekuur wordt gehouden op woensdag 18 november 1992, van 13.00-15.00 uur, alléén in de vestiging Vlaardingen, voor inwoners uit de gehele regio. Belangrijk: - Personen jonger dan 20 jaar krijgen een uitnodiging thuisgestuurd waarop de afspraak is vermeld. - Personen ouder dan 41 jaar komen niet in aanmerking voor een herhalingsvaccinatie, gezien de richtlijnen van de Geneeskundige Hoofdinspectie. - Personen die in de afgelopen weken ter voltooiing van het vaccinatieschema een éénmalige vaccinatie ontvingen zonder dat een herhaling daarvan is afgesproken, zijn voldoende beschermd. Weekenddiensten huisartsen: Voor spoedgevallen telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 23 t/m 29 oktober 1992: Apotheek C. I. Jansen, v. Swin- densingel 42, tel. 4264018. Tandartsdienst: Voor spoedge vallen tel. 4748959. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappertlaan 25 en ge bouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemene verpleegafdelingen alsmede hartbewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gynaecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafde ling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, telefoon 4268013. Inl. tij dens kantooruren: maandag, dinsdag en woensdag van 09.00-12.00 uur. Vervoer inva liden en bejaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00- 13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kan tooruren. Kruiswerk Nieuwe Waterweg- Noord: Kantoor: Van Swinden- singel 40, tel. 4739900. Bereik baar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Uitleen ver- pleegartikelen: maandag t/m vrijdag 09.00-11.30 uur; Bach- plein 588, tel. 4706177. Bereik baar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Uitleen ver- pleegartikelen: van maandag t/ m vrijdag 09.00-11.30 uur. Lan ge Haven 145: tel. 4732800. Be reikbaar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Westerka de 28: tel. 4263129. Ouder Kind-zorg bereikbaar maandag t/m vrijdag van 08.30-09.00 uur. Thuiszorg: van 12.00-13.00 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4602611. Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam, Van Swinden- singel 40, 3112 RJ Schiedam. Spreekuur van ma. t/m vr. 09.00-13.00 uur (telefonisch tot 17.00 uur: 4731033); 24-uurs bereikbaarheidsdienst via tel. 4362244. Dierenbescherming: Dierente huis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex 'Vijf sluizen', telefoon 4713362. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam Telefoon 010-4262428 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Ame v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur Servicecentrum laatste stap in reorganisatie O.N.S. Het nieuwe Servicecentrum van de NV O.N.S. „We kunnen nog beter" Nicolien de Rond speelt zondag met Spirit tegen stadsgenoot Asvion. ,,Het wordt 0-3". Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders als ver meld, zondag 25 oktober. Wij maken de inzenders er op at tent dat deze rubriek alleen be stemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerkdiensten. Alle andere ker kelijke aktiviteiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opgenomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, Hargplein 101, 10.00 uur: ds. H. J. Kouwenhoven. Magnalia Deikerk, Albarda- straat 67, 10.00 uur: ds. A. Prins. 17.00 uur: geen dienst. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Waran de, hoek B.K.laan, zondag 09.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 en 16.30 uur: ds. J. C. Schaeffer, Apel doorn. Evangelisch Lutherse Gemeente Geen opgave HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Opstandingskerk, Burg. Hon- nerlage Gretelaan, Schiedam. Aanvang 10.00 uur: Ds. G. de Lang. Grote'Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam. Aanvang 10.00 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. Aan vang 17.00 uur: ds. C. van Duijn, Krimpen a/d IJssel. Huize Thomas', Grieksestraat 18, Rotterdam. Aanvang 10.00 uur: ds. H. Onderstal, dienst van Schrift en Tafel. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d. Schiedam. Aanvang 10.00 uur: de heer A. van San ten, Capelle a/d IJssel HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos. 19.00 uur: Avondmuziek. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. J. Sosef, na afloop koffie drinken. Vrijzinnige Geloofsgemeen schap NPB, Westvest 92, 10.30 uur: drs. H. Buning, 's-Graven- zande. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur: Heiligingssamen komst. 17.00 uur Getuigenissa menkomst o.l.v. Mevr. Maj. J. J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Haven 155a, Openbare lezin gen. Nieuwe Haven 155a. Ge meente Oud Mathenesse. Zater dag 17.00 uur. Thema: Stel ge loof in het goede nieuws. Ge meente Nieuwland. Zondag 10.00 uur. Thema: Handel ver standig nu het einde nadert. Pinkstergemeente 'Morgen stond', 13.30 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Harg plein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.00 uur: dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grond slag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. G. H. van Kooten, Delft. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk. Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag om 17.00 uur: Woord- en Gebedsdienst met muzikale omlijsting. Zon dag om 11.00 uur: Woord- en Gebedsdienst met medewerking van het Jongerenkoor. Tijdens deze dienst is er crèche voor de allerkleinsten. Preek en voorbe reiding van de Liturgie worden verzorgd door een Weekendli- turgiegroep. Maandag 26 okto ber om 19.00 uur: Eucharistie viering. Woensdag 28 oktober om 9.15 uur: Eucharistievie ring. 19.00 uur: Vesperdienst. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, Zondag 9.30 uur: Woord- en Gebedsdienst m.m.v. Polyhym nia. Voorbereiding en uitvoe ring van dit weekend is in han den van de weekeindliturgie- groep. Vrijdag 9.15 uur: Eucha ristieviering. R.K. Parochie van de H. Lidui- na en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Celebrant en predi kant: pastoor P. M. Vismans. Dit weekend worden alle vie ringen muzikaal verzorgd door de jongens van de Zeeuwse koorschool uit Goes. Zaterdag 24 oktober om 18.30 uur. Zon dag 25 oktober om 9.15 en 11.00 uur. Ook zingt de koor school in het LOF om 18.00 uur Maandag: om 20.00 uur Kerk-concert. Woensdag: 19.00 uur Lof en Rozenkransgebed. Zaterdag 31 okt.: om 11.00 uur Eucharistieviering in de aula van begraafplaats Beukenhof i.v.m. Allerzielen. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant en predikant: Pastoor P. M. Vis mans. Vanwege de zang van de Zeeuwse Koorschool is de vie ring een kwartier vroeger: om 17.00 uur. Parochie van H. Hart van Je zus. Rijnstraat 1, zondag 10.00 uur: Hoogmis met koor- en sa menzang. Medewerking wordt verleend door het H. Hart- koor. Gezongen zal worden de Nederlandstalige mis „Vrede op Aarde", van H. Govaart. Voor.de kinderen is de kinder- nevendienst. Celebrant bij deze viering is pastoor van der Voorn. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Eucharistieviering met samenzang. Zondag 9.45 uur: Eucharistieviering met zang van van het Jacobuskoor. Voorganger: pastor K. Veltman. St. Martinuskerk, Wm. An driessenlaan, zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering met sa menzang. Zondag 8.30 uur: Eu charistieviering zonder zang; 11.00 uur: Eucharistieviering met zang van het Martiener- koor. Voorganger: Pastor Th. Kool. Overweging: Pastor L. Remmerswaal. 11.00 uur Kin derwoorddienst. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, 25 oktober 10.15 uur: Eucharis tieviering. Voorganger: P. van Tilburg. Joh. Maasbach Wereldzending, Havenkerk, Lange Havên 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Holder; zaterdag 17.30 uur: Kaderclub 13-17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst 17-30 jaar; zondag 10.00 uur: Heili- gingsdienst. Vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a, Voorgang zondag, 10.30 uur: samen komst; 11.30 uur: Bijbelstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/ka pel, Juliana van Stolbergstraat, zaterdag 18.30 uur: Eucharistie viering. Voorganger: rp. J. F. de Rooij s.c.j. Zondag 10.30 uur: ziekenhuis kerkdienst, voorganger: rp. J. F. de Rooij s.c.j.-r.k. dienst van Woord en Tafel. Preek: ds. Y. Stienstra. Muzik. medew. Vale- riuskoor o.l.v. H. Keijzer. Raad van Kerken, via Radio Schiedam FM ether 106,7 MHZ en stereo via kabel op 94.1 MHZ. Zondag 25 okt. 19- 20 uur: Overweging, gesprek en Nieuws uit de kerken. Gereja Kristen Indonesia Ne derland, in de Hervormde Op standingskerk, Burg. H. Grete laan, Schiedam, op de 2e en 4e zondag van de maand om 10.00 uur gezamenlijke dienst met de Opstandingsgemeente ds. R. Budiman en ds. G. de Lang. <3 6 V

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3