Prijsvraag rond Herman Paradies Diamanten bruidspaar WIM van DUKE Zn. 010 - 426 71 69 Jan Verduijn 25 jaar bij Voorberg Schoenen 1 'Er weer zelfstandig op uit' Gaaf u verhuizen? H. VAN DIJKE Engelsen op bezoek bij Olympus Schiedam mi generaties lang écht verhuizen Kennismaken met de computer WordPerfect 5.1 Basiscursus WordPerfect 5.1 Voortgezet MS-Dos PDI module MG1 PDI module MG2 PDI module MG3 PLAATSELIJK EDUKATIEF CENTRUM f Gemeente Schiedam JAN STEENSTRAAT 35 - SCHIEDAM Vanaf oktober 1992 start het PEC de volgende cursussen: Voorberg Schoenen viert jubileum met grandioze aktie. F. 25,00 korting op alle schoenen en een bloeiende plant kado BREVA B.V. BREVA B.V. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 OKTOBER 1992 PAGINA 9 SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum gaat zaterdag 31 ok tober een tentoonstelling van start van het werk van Her man Paradies. Getoond wor den aquarellen en tekenin gen van Schiedamse stadsge zichten uit het midden van deze eeuw. Rond deze exposi tie organiseren de Histori sche Vereniging Schiedam en Het Nieuwe Stadsblad vier weken lang een prijsvraag, waarbij wekelijks een map met 24 schitterende tekenin gen en aquarellen van Para dies is te winnen. Herman Paradies (1883-1966) werkte sinds 1940 voorname lijk in Schiedam. Het Rotter dams gemeente-archief had hem opdracht gegeven alle Schiedamse lokaties, die op de nominatie stonden om ge sloopt te worden, op tekening of aquarel vast te leggen. Deze werken worden tot en met 29 november in het Stedelijk Mu seum tentoongesteld. Het Fonds Historische Publi caties heeft ter gelegenheid van de tentoonstelling een map met 24 tekeningen uitge geven. Deze map is a 34,50 verkrijgbaar bij de balie van het museum. De map of tekeningen eruit zijn echter ook te winnen via een prijsvraag in Het Nieuwe Stadsblad. Vier weken lang wordt in de editie van vrijdag een tekening of aquarel van Herman Paradies getoond, met een afbeelding van een Schiedams stadsgezicht rond het midden van deze eeuw. Wie weet welke lokatie is afge beeld, maakt kans op de hoofdprijs (de gehele map) of één van de troostprijzen (16 kleurenprenten of 8 zwart/wit tekeningen). De oplossingen moeten uiterlijk de woensdag na de publicatie worden inge leverd bij het Stedelijk Mu seum, waar in de hal voor dit doel een bus staat. De eerste opgave is meteen een moeilijke: wie weet wel ke straat op deze tekening staat afgebeeld? HU LÖF ?CH f&V&r V L y. -,r~& -j>v Éi SCHIËDAM - Loco-burge meester Chris Zijdeveld bracht afgelopen dinsdag een bezoek aan het echtpaar Kes- ter-Olsthoorn om hen namens de gemeente te feliciteren met hun zestigjarig huwelijksfeest. Adrianus Kornelis Kester (85), geboren in Vlaardingen Am bacht, en Rotterdamse Wilhel- mina Maria Gerarda Olst- hoorn (81) trouwden 20 okto ber 1932 in Vlaardingen Am bacht. Het bleek een zeer vruchtbaar huwelijk, want er werden niet minder dan 13 kinderen geboren. Die familie traditie werd door de kinderen voortgezet, want het diaman ten bruidspaar is inmiddels grootouders van maar liefst 39' kleinkinderen. De heer Kester was veehouder van beroep. Bijna zijn gehele werkzame leven was hij actief in zijn boerderij aan de Woud weg, totdat hij werd weggesa neerd in verband met de aan leg van een Rijksweg. Uiter aard werkte ook zijn echtge note op de boerderij. De heer Kester noemde zijn veehoude rij ook zijn hobby. De omge ving van zijn voormalige boer derij aan de Woudweg is nog steeds een geliefd gebied, waar hij nog vrijwel dagelijks een fietstochtje maakt. Het diamanten huwelijksfeest wordt volgende week gevierd met een groots familiefeest. geluidszone rond het industrieterrein „Oost-Frankenland" partikuliere en bedrijfsverhuizingen rijks- en gemeenteregelingen verwarmde en beveiligde opslag van inboedels ERKENDE VERHUIZERS Nim van Dijke Zn. beschikt over het meest moderne wagen park en diverse verhuisiiften en verhuismaterialen. U belt... wij komen vopr vrijblijvende prijsopgave EDUKATIEF CENTRUM Dag: maandagavond en donderdagavond Duur: 2 bijeenkomsten Startdatum: 26 en 29 oktober a.s. Kosten: ƒ110,- (inclusief materiaal) Dag: maandagavond of dinsdagavond Duur: 8 bijeenkomsten Startdatum: 27 oktober of 2 november Kosten: 445,- (inclusief materiaal) Dag: donderdagavond Duur: 4 bijeenkomsten Startdatum: 28 oktober a.s. Kosten: 235,- (inclusief materiaal) Dag: dinsdagavond Duur: 4 bijeenkomsten Startdatum: 5 november a.s. Kosten: 235,- (inclusief materiaal) Gegevens in de computer Dag: maandagavond Duur: 12 bijeenkomsten Startdatum: 26 oktober a.s. Kosten: 525,- (inclusief materiaal) Informatiesysteem in bedrijf Dag: donderdagavond Duur: 12 bijeenkomsten Startdatum: 29 oktober a.s. Kosten: 525,- (inclusief materiaal) I.M. Verduijn en Voorberg Stichter van de wijd en zijd bekende zaak van Voorberg schoenen is Siem Voorberg. Hij is vlak na de oorlog op de Dr. Kuyperkade in Maassluis met een winkel gestart. In 1967 kreeg hij een hartinfarct en had assistentie nodig. Jan Verduijn werd van chef, com pagnon en nog later in 1984 werd hij eigenaar. De naam Voorberg is echter zo bekend dat het onzinnig zou zijn om deze te wijzigen. Jan Verduijn komt uit een familie van schoenmakers. Zijn grootvader was schoen maker, zijn vader een bekend schoenenwinkelier in Naald wijk en Jan koos dus ook voor het vak. Hij heeft een degelijke opleiding tot schoenmaker gevolgd en kent het métier, letterlijk dus, tot in de puntjes. Voorberg Schoenen heeft zich in de afgelopen 25 jaar duidelijk ontwikkeld tot de betere schoenenzaak. Wel modische schoenen, maar toch in de eerste plaats aan dacht voor de kwaliteit van de schoen en het belang voor de voeten en het lichaam/Er is veel aandacht voor moeilij ke voeten. Dat blijkt ook wel uit het feit dat de klanten van uit Schiedam, Vlaardingen, Rozenburg en het Westland naar de zaak aan de Dr. Kuy perkade in Maassluis komen. Kinderen, dames en heren Als geen ander weet Jan Ver duijn hoé belangrijk het is de voet van de jonge kinderen goed te begeleiden. Te zorgen voor goede schoenen. Immers, de voeten en schoe nen van NU zijn van grote invloed op de totale ontwik keling later. Bunnies, Renata en Piedro zijn de grote mer ken voor kinderschoenen. Ook op het gebied van de herenschoenen worden er grote merken gevoerd. Van Bommer, Van Lier, Ganter, Greve en Camels Boots zijn merken die wat zeggen over het kwaliteitsniveau van de zaak. Voor de dames zijn modieuze schoenen die toch goede steun verlenen aan de voet. Antiono Paolo, Gabor, Wings, JJ en Burley zijn de namen die hier de show ste len. Driedubbel jubileum Eigenlijk is het een driedub bel feest. Twee verkoopsters van het team hebben ook nog een jubileum te vieren. Ina Dijkxhoom is 40 jaar aan de zaak verbonden en Annie Dubbeld 25 jaar. Alle reden dus om feest te vieren. Op donderdag en vrijdag 29 en 30 oktober aanstaande is het Open Huis. Klanten die dagelijks aan hun voeten ervaren hoe prettig en des kundig zij geholpen zijn, kunnen dan beide dames feli citeren met hun jubileum. Alle klanten krijgen in de periode van 23 oktober tot en met zaterdag 7 november een fraaie bloeiende plant mee naar huis. En als u schoenen koopt in deze periode profi teert u van een daverende jubileumkorting. Op alle schoenaankopen van minimaal 125,- krijgt u maar liefst 25,- korting. We rekenen op grote drukte, maar we hebben schoenen en planten genoeg. Links Siem Voorberg en rechts opvolger Jan Verduijn die al 25 jaar aktiefis. In het midden Ina Dijkxhoom (I.) en Annie Dub beld r.die respectievelijk 40 en 25 jaar aan de zaak zijn ver bonden. Voldoende reden voorjubelende" jubileumaanbiedin gen dus. Uw schoenenzaak Dr. Kuyperkade 13, Maassluis Met een van onze handige driewielers weer zelfstandig op visite, winkelen of naar park en bos. Als u dat wilt, kom dan eens langs in onze ruime showroom of maak een afspraak voor een vrijblijvend bezoek aan huis. 4e Industriestraat 8, Vlaardingen Tel. 010-4600077 Geopend op werkdagen van 08.30- 17.00, op zaterdag van 10.00-16.00. Oosteinde 11e Barendrecht Tel. 01806-17120 Geopend op werkdagen. Op zaterdag gesloten. Bel dan een verhuizer. Maar wel een goede. Eén met vakbekwame verhuis- krachten. Mensen die met liefde uw kostbare spullen behandelen. H. van Dijke is zo'n verhuizer. Een bedrijf met jarenlange ervaring, dat beschikt over een modern wagenpark met een ver- huislift. Van Dijke regelt voor u alles naar wens. Zorgt voor het inpakken en eventuele opslag. Alles kan. Snel en zonder zorgen worden uw spullen te gen konkurrerende prijs verhuisd. Ver zekerd natuurlijk. Vraag vrijblijvend prijsopgave. Verhuis zonder probleem met H. van Dijke Schiedam, Nieuwe Mathenesserstraat 85 Schiedam, telefoon 010-4261224-4268201 Spijkenisse, telefoon 01880-30234 Erkend verhuisbedrijf SCHIEDAM - De jeugdafde ling van voetbalvereniging Olympus Schiedam ontvangt van 23 tot en met 27 oktober enkele elftallen van het En gelse Yorktown Boys fc. Vorig jaar bracht al één elftal van deze club een bezoek aan Schiedam, later in het jaar bracht Olympus met twee elf tallen een tegenbezoek. Basis PC-gebruik Dag: Duur: Startdatum: Kosten: dinsdagavond 12 bijeenkomsten 27 oktober a.s. 675,- (inclusief materiaal) De cursustijden zijn van 19.00 tot 22.00 uur NB: De cursussen starten alleen bij voldoende aanmeldingen! Na afloop van de cursus wordt een certificaat uitgereikt. Voor informatie en aanmelding: W. Beukelszoonstraat 62, 3134 LZ Vlaardingen. Telefoonnummer: 010-4600859 f Vraagt u naar: Anneke van der Hee HANDELSONDERNEMING BV Geopend: ma. t/m vrij. 08.30 - 17.30 uur zaterdags 09.00-15.00 uur EIGEN TECHNISCHE DIENST De beide jeugdvoorzitters Er- win Gommel en T. Bannister hebben na veelvuldig overleg dit jaar gekozen voor een gro tere opzet. Maar liefst 73 spe lers en 20 begeleiders zullen te gast zijn bij de Hargaclub. „Achter de schermen is de af gelopen weken hard gewerkt door de jeugdcommissie", al dus Erwin Gommel, die zijn waardering voor de werkzaam heden van zijn commissiele den niet onder stoelen of ban ken steekt. „Voor een kleine vereniging als Olympus Schie dam betekent dit een grote in spanning. De voldoening na afloop zal daarom des te gro ter zijn". Voor de Engelse gasten heeft het jeugdbestuur van Olym pus een heel programma op gezet. Zaterdag 24 oktober spelen de Engelsen een mini- toernooi met Olympus en De mos. Zondag spelen zij enkele wedstrijden bij Fortuna Vlaar dingen. Maandag brengen de Engelse gasten een bezoek aan Amsterdam. OPLEIDING PEDICURE/CHIROPODIE COLLEGE DE PARIS 070-3632188 J 'ii - De burgermeester van Schiedam maakt bekend dat op 6 juli 1992 bij Koninklijk Be sluit nr. 92.006007 de geluidszone rond het industrieterrein „Oost-Frankenland" in afwijking van het zonevoorstel is vastgesteld. Dit besluit, waarbij naast bovenge noemde geluidszone tevens die rond het industrieterrein „Havens Noordwest" (gele gen in de gemeente Rotterdam) onherroepelijk is goedgekeurd, ligt ter inzage op de gemeentesecretarieafdeling Ruimtelijke Ontwikkeling en Stadsbeheer, 5e etage van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1 te Schiedam. Schiedam, 23 oktober 1992 de burgemeester voornoemd, R. Scheeres. Eén halve dag ol één avond per week gedurende 8 maanden. Start okt./nov. Volledige vestigingsbevoegdheid. Voor eigen praktijk/of eigen zaak verder geen enkel diplema nedig. Laag cursusgeld, subsidie ep instrumenten. Vraag informatie en studiegids, ook 's avonds en in het weekeinde, telefonisch bij mevr. Groeneveld van: LAAN VAN MEERDERV00RT 368, DEN HAAG

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9