Het Nieuwe Surveillanten stage in de binnenstad Wachtlij sten bij de SMWS Inventarisatie-onderzoek gemeentelijke monumenten Tekeningen voor zwemparadijs INKOOP Politie waarschuwt Complex 412 van het GWB Stadsblad Win twee miljoen Opbrengst collecte Heemtuin in de herfst „Geen kapel" SERVICECENTRUM WEGENS OPENING GESLOTEN NATIONALE LOTERIJ lil Herdenking eeuwfeest kerkgebouw Dominante honden zoeken ferme baas Schiedamse musical in Passage Theater Holland Toernooi doorslaand succes SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres heeft afgelo pen dinsdagochtend de eerste vier politiesurveillanten in Schiedam verwelkomd. De da mes T. van Schaijk, S. Bons en M. Servaas en de heer R. Boute worden in de naaste toekomst belast het de orde en veiligheid in de binnenstad. De vier politiesurveillanten zijn nog in opleiding. Letter lijk 'lopen' zij de komende we ken stage in Schiedam, waar na zij hun opleiding in Rotter dam voltooien. In juli volgend jaar worden zij permanent in Schiedam aangesteld. Politiesurveillanten hebben niet dezelfde bevoegdheden als een echte politieman of - vrouw. Hun taak is in eerste instantie preventief. Voorals nog zijn de surveillanten onge wapend en hebben zij geen daadwerkelijke opsporingsbe voegdheid. Al rondlopend door de binnenstad moeten zij de INFORMATIEDAG omgeving in de gaten te hou den en bijonraad direct de hulp van de politie inroepen. Daarnaast fungeren zij als aanspreekpunt voor bewoners, winkeliers en bezoekers van de binnenstad. De surveillanten delen desgewenst informatie- kaarten uit, waarop een kleine plattegrond van het centrum, een korte beschrijving van de taak van de surveillant en en kele belangrijke telefoonnum mers staan. Pas wanneer de surveillanten een jaar in dienst zijn, krijgen ze waarschijnlijk de bevoegd heid om zelf verdachten aan te houden. Dan worden ze ook uitgerust met een wapenstok en handboeien. De surveillan ten dragen wel een politie-uni- form, maar op de schouders staat bij hen de aanduiding, 'politiesurveillant'. De inzet van politiesurveillan ten is bedoeld om het gevoel van veiligheid >n de binnen stad te vergroten en de over last en eventuele (verkeers)cri- minaliteit te verminderen. Binnenkort hoopt het Schie damse politiekorps nog eens vier aspirant-surveillanten te kunnen plaatsen in de oplei ding. SCHIEDAM - De politie waarschuwt de Schiedam se bevolking voor de prak tijken van een onbekende man en vrouw, die het af gelopen weekeinde een 17-jarig meisje hebben be naderd met het voorstel te poseren voor een fotoses sie. Het meisje werd in de Keetstraat aangesproken door een verzorgd uitzien de man en vrouw, die haar vroegen of ze met hen wil de meegaan om een foto sessie voor een damesblad te maken. Zij zou daarmee 275,- kunnen verdienen. Het meisje ging niet di rect op het aanbod in, maar vroeg een telefoon nummer om terug te kun- nen bellen. Het opgegeven nummer bleek achteraf echter niet te kloppen. Na vraag bij het genoemde damesblad leerde boven dien, dat ook daar niets bekend is van dergelijke praktijken. SCHIEDAM - Circa honderd panden in de omgeving Lange Haven/Hoogstraat worden bin nenkort geïnventariseerd om te bezien of ze in aanmerking komen voor plaatsing op de gemeentelijke monumenten lijst. De inventarisatie wordt uitgevoerd door een extern bureau, in opdracht van de Dienst Gemeentewerken. Met deze inventarisatie is een be drag van 50.000,- gemoeid. In juiji vorig jaar werd in Schiedam de gemeentelijke monumentenverordening van kracht voor de bescherming Op vrijdag 30 oktober zullen de heer en mevrouw Van Santen uit Schiedam om 15.00 uur het nieuwe Servicecentrum van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam officieel openen. In verband hiermede zal, bij wijze van hoge uitzondering, het servicecentrum vanaf 12.00 uur gesloten zijn. 's Avonds, van 18.00 tot 21.00 uur, bent u van harte welkom tijdens het Open Huis. Vanaf 2 november is het nieuwe servicecentrum op werkdagen geopend van 09.00 uur tot 16.00 uur. Voor meer informatie, zie elders in het blad N.V. Openbaar Nutsbedrijf Schiedam op lokaal niveau van waarde volle panden. Enkele maan den geleden werd het complex Fabristraat als eerste aange wezen als gemeentelijk monu ment. Aan de hand van door de mo numentencommissie opgestel de criteria, wil de Dienst Ge meentewerken gebiedsgewijs een inventarisatie van waarde volle panden laten maken. Op deze wijze kan volgens de DGW snel worden gewerkt aan de opstelling van een ge meentelijke monumentenlijst. Na een voorselectie worden in het onderzoeksgebied panden geïnventariseerd, die vervol gens door de commissie wor den gewaardeerd. Panden met SCHIEDAM - De Nationale Kollecte voor Geestelijk Ge handicapten, die eind vorige maand werd gehouden, heeft in Schiedam een bedrag van f 21.613,10 opgeleverd. Dit is veertig gulden meer dan vorig jaar. Rode adertjes in het gezicht? Nu definitief te verwijderen •d.m.v. blend methode bij- Salon Jacqueline Bel voor informatie of een afspraak 010-4708762 Louis Zimmermanplein 55A SCHIEDAM - De Stichting Maatschappelijk Werk Schie dam heeft in 1991 opnieuw meer langdurige hulpverle ningen verricht dan in het voorgaande jaar. Dit blijkt uit het onlangs verschenen jaarverslag over 1991 van de SMWS. Waar het aantal korte kontak ten daalde van 1140 in 1989 tot 795 in 1991, daar steeg het aantal langdurige hulpverle ningen met 25 procent van 748 in 1989 tot 989 in 1992. De da ling van het aantal korte kon takten is volgens de SMWS het gevolg van een herziening van afspraken over de taak van de SMWS en een betere taakafbakening met het Insti- tuut Sociaal Raadslieden. De toename van het aantal lang durige hulpverleningen weer spiegelt de landelijk toene mende vraag naar professio nele hulpverlening bij psychi sche en psycho-sociale proble men. De langdurige kontakten bete kenen uiteraard een veel gro tere tijdsinvestering en een aanzienlijke taakverzwaring voor de maatschappelijk wer kers. Er is in 1991 dan ook en kele malen sprake geweest van een dreigende wachtlijst. „Een fenomeen, dat voor een basisvoorziening als het alge meen maatschappelijk werk zeer ongewenst is", meent SMWS-directeur Mieke van Gorcom. Eind 1991 werd daar- De samenwerking met tal van instellingen en personen op divers gebied is in 1991 verder uitgebreid. De participatie in de zogenaamde 'hometeams' (een samenwerkingsvorm tus sen- huisarts, wijkverpleging, gezinsverzorging en maat schappelijk werk) is echter te gengevallen. Van de zeven ho meteams, die in 1990 functio neerden, zijn er in 1991 twee beëindigd, terwijl de SMWS zich uit één hometeam heeft teruggetrokken. De SMWS wil andere samenwerkingsvor men met wijkverpleging en gezinsverzorging zoeken. aantoonbare monumentale waarde worden direct geselec teerd en voorgedragen; twijfel gevallen worden na afloop van de totale inventarisatie nog- maal ge(her)waardeerd. De Lange Haven en Hoog straat zijn dus als eerste aan de beurt. Daarnaast zullen, in dien actuele ontwikkelingen dat vereisen, ook voor ver spreid liggende panden be schrijvingen worden opgesteld en voorstellen voor plaatsing op de lijst worden gedaan, net zoals dat bij de Fabristraat is gebeurd. DGW stelt hierbij het Entrepotgebouw aan de Lange Nieuwstraat als voorbeeld. SCHIEDAM - De heemtuinex- cursie van zondag 1 november staat geheel in het teken van de herfst. De gidsen Sjoerd Reinstra en Martin Tijdgat vertellen onder meer over het ontstaan van het typische herfstweer, hoe het komt dat de bladeren van de ene boom wel verkleuren en van de an dere niet en waarom veel bo men in de herfst hun bladeren verliezen. Ook wordt er tijdens de wan deling ingegaan op de vele paddestoelen. Deze zijn het hele jaar door in de heemtuin aanwezig, maar vertonen zich in dit jaargetijde het opval lendst. De excursie begint om 14.00 uur. SCHIEDAM - De Dienst Gemeentewerken heeft onlangs bij het college van B&W een uitge breid voorstel inge diend voor ophoging en herinrichting van de binnenterreinen in het complex 412 van de Dienst Woningbeheer (Roëllstraat en omge ving). De werkzaamhe den worden uitgevoerd in aansluiting op de re novatie van de wonin gen in dit complex. De inrichtingsplannen zijn opgesteld aan de hand van de uitkomsten van een bewonersenquete. Als gevolg van het ombouwen van garages tot begane-grond woningen is de indeling van de binnenterreinen aan de Co- lijnstraat herzien. Alle begane- grond woningen en woningen met een slaapkamer op de be gane grond krijgen een tuin aan de zonzijde, met een diep te van circa tien meter. De tui nen worden afgesloten met een haag, waarin een poortje wordt geplaatst. Het openbare deel van de bin nenterreinen wordt hierdoor iets kleiner. Gemeentewerken wil de belevingswaarde van deze terreineh verhogen door het aanbrengen van glooiin gen in de grasvelden. Slinge rende klinkerpaden moeten zorgen voor 'variatie in sferen' van de vier binnenterreinen. Deze klinkerpaden zijn hier en daar verbreed om ruimte te bieden aan banken en kleine 'speeltoestellen. Enkele grotere speeltoestellen worden in het gras geplaatst. Welke toestellen dat worden, mogen de kinderen uit de buurt bepalen tijdens een spe ciale inspraakmiddag, die er gens in het voorjaar van 1993 wordt belegd. Kinderopvang Het terrein tussen de Loeff- straat en de Roëllstraat neemt een bijzondere plaats in. Het GWB heeft onlangs een haal baarheidsonderzoek afgerond voor de opzet van kinderop vang in een bedrijfsruimte aan de Colijnstraat. Als deze opvang wordt gerealiseerd, is een verhard buitengebied met enkele speeltoestellen ge wenst. Het inrichtingsplan gaat uit van een dubbele func tie van dit terrein. Op tijden dat het niet in gebruik is voor de kinderopvang, wordt het terrein opengesteld voor alle kinderen uit de buurt. In af wachting van de besluitvor ming omtrent de kinderop vang, wordt dit terrein voorlo pig met gras ingezaaid. Het aanbrengen van verharding en speeltoestellen kan dan la ter plaatsvinden. Als overgang tussen de bin nenterreinen en de Colijn straat wil DGW brede lage blokhagen en een aantal bo men planten. Zo wordt een SCHIEDAM - In de hal van wijkcentrum De Blauwe Brug hangen sinds eind vorige week de ontwerptekeningen voor het nieuwe zwemparadijs in Groenoord. Dit overdekte bad komt in de plaats van het inmiddels gesloopte open- luchtbad in Schiedam-Noord. Het ontwerp is gemaakt door Johann Koenis van het archi- tectenburo Koppert Koenis uit IJsselstein. Het nieuwe zwembad omvat onder meer een 65 meter lange waterglij baan, die voor het grootste deel aan de buitenkant van het gebouw hangt; een wed strijdbad van 25 bij 15 meter met een beweegbare bodem; een recreatiebad met onder meer whirlpools, een whirl- bank, een bruisbad en een wa terval en een klein verwarmd buitenbadje. De drie ontwerptekeningen zijn tot half november te be zichtigen. De bouwactiviteiten zullen kort daarna aanvangen. Zaterdag a.s. DEMONSTRATIE op DE DAM zie pagina 4 De vakman in huis INTERIEURVERZORGING in z?£ BESW. Tapijt Vinylhal Nieuwe Haven 145 B, telefoon: 010 426 02 99 Schiedam voor aanbiedingen zie pag. Lezing over Wout van Heusden SCHIEDAM - Flora Stiemer verzorgt zaterdag 31 oktober een dialezing in de aula van het Stedelijk Museum. Flora Stiemer is de schrijfster van een monografie over de schilder en graficus Wout van Heusden, wiens kunstwerken momenteel in het Stedelijk Museum worden tentoonge steld. De lezing handelt dan ook over het leven van deze Rotterdamse kunstenaar, die in 1950 mede-oprichter was van de vereniging VIA (Vere niging voor Irrealisme en Ab stractie in de Kunst). Deze vereniging ging vier jaar later op in de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam, die de lezing dan ook organiseert. De lezing begint om 14.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 2,50. Leden van de Vereni ging Vrienden van het Stede lijk Museum Schiedam heb ben gratis toegang. SCHIEDAM - „De kapel van het voormalige kloos ter aan de Korte Haven is niet gevestigd op nr. 25, maar aan de achterkant van het klooster". Het Ge meente-Archief reageert naar aanleiding van het artikel 'Gevaarlijke pan den aan de Korte Haven', dat afgelopen vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad werd gepubliceerd. Volgens de deskundigen van het Gemeente-Archief deed het pand op nr. 25 in het verre verleden dienst als kerkje en vergader ruimte van de toenmalige Vereniging Paulus, de voorganger van de huidi ge Nederlandse Protestan ten Bond. Latpr zou hier een marmerindustrie wor den gevestigd. „Maar het klopt wel dat het pand bij zonder gammel is erkent de woordvoerder van het Gemeente-Archief. grens getrokken tussen de groene binnenterreinen en de stenige Colijnstraat. Waar mogelijk worden be staande bomen gehandhaafd. In verband met de renovatie werkzaamheden moesten en kele bomen echter worden verwijderd. Hetzelfde lot lijkt nog een aantal bomen bescho ren, op grond van een inventa risatie naar soort, kwaliteit en standplaats. Hiervoor in de plaats komen echter nieuwe bomen met tranparante kro nen, waarbij rekening wordt vervangen door aangepaste exemplaren. Aan de voorzij den van de flats wordt in smalle plantvakken nieuwe lage beplanting aangebracht, terwijl de brede vakken langs de Nieuwe Damlaan en Burg. gehouden met de schaduw werking in tuinen en wonin gen. Groenstroken De groenstroken achter de fiats aan de Nieuwe Damlaan worden na ophoging ook her ingericht. Er wordt een door gaand pad aangebracht, waar langs speeltoestellen worden geplaatst. Overlast bezorgende bomen worden verwijderd en Van Haarenlaan gedeeltelijk worden ingezaaid en direct langs de flatblokken ingeplant met heesters. Voor de entrees van de portieken met lift wordt gekleurde bestrating aangebracht en een bijzondere zuilvormige boom geplaatst. Met de herinrichting van de binnenterreinen en groenstro ken is een bedrag van 616.000,- gemoeid. Het leeu- wedeel 416.000,-) komt voor rekening van het GWB. Ge meentewerken stelt voor de resterende twee ton ten laste te laten komen van het uitvoe ringsprogramma van Beheer- plan Nieuwland. SERVICELIJN 010-4796199 Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 87 OPLAGE 42.150 Stadsblad Gezamelijke Rotterdamse Biljartscholen Op zaterdag 31/10 zal de stichting Bil jart Onderricht Nederland u informeren over de werkwijze, programma's, cur susgeld enz. Aanvang 11.00: Biljartcentrum Blaak Mariniersweg 451 Rotterdam. Tel. 010-4333240. Voor info stichting BON tel. 01742-90243 fax 01742-94716. Aangesloten lokalen: Blaak, Groot Weena, L.M.O. (zuid) en Imperator. l.s.m. de Koninklijke Nederlandse Biljartbond r om een werkgroep ingesteld, om een wachtlij stbeleid te ont wikkelen. Ambitieus inrichtingsplan binnenterreinen Nieuwland De binnenterreinen van complex 412 krijgen een facelift. J» M ik Duidelijk zijn het wedstrijdbad (links) en het recreatiebad (midden) te onderscheiden. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering L Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren (IJ ALLWAVE! audio/video specialisten Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1