Nederlandse dames presteren boven verwachting Eerste winst met veel pijn en moeite Antonio Medina ZH bokskampioen De klad zit erin bij Rijnmond dames 199.- ALLWAVE STUNT MET VERKOOPPRIJZEN! B.B.H.H. Aanrijding Autokraken Rijksbijdrage fietsroute Fancy fair Ooievaars Rapidschaken Zwarte Paard Wijzigingen in bestuur Excelsior'20 ADVERTORIAL HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 PAGINA 7 SCHIEDAM - Louter goede berichten na het vierde Holland handbal- toernooi, dat zaterdaga vond eindigde. De vier de editie werd voor het eerst afgesloten zonder een financieel te kort. Huib Zandwijk, samen met Aart Blokland orga nisator, hoopt zelfs op een batig saldo. „Mocht dat niet zo zijn, dan zijn we al tevreden met het feit dat we voor het eerst quite spelen". De gunstige financiële ont wikkeling van het Hol land toernooi is groten deels toe te schrijven aan het grote aantal be zoekers. Dit jaar be zochten een record aan tal van 5.500 handbal liefhebbers in vijf da gen de Margriethal, te gen maar 4.200 vorig jaar. Vooral de zater dagavond was een topa vond met 1.600 bezoe kers. Aan de reeks posi tieve berichten over het Holland toernooi kan nog worden toegevoegd dat het Nederlands da mesteam bijzonder goed heeft gepresteerd. Noorwegen, Polen en Duitsland werden ver slagen, waardoor de da mes van verbondscoach Ton van Linder als der de eindigde. Toch heeft Huib Zandwijk nog minpunten ontdekt aan het toernooi. Bijvoorbeeld het promodorp moet volgens hem volgend jaar veel professione ler opgezet worden. Er moet meer ruimte komen voor de standhouders en de stands moeten door een professioneel bedrijf gebouwd worden. „Hieraan blijkt duidelijk be hoefte te bestaan bij het bedrijfsleven in de regio", al dus Zandwijk. „Hierdoor kun nen we op de begroting een groter bedrag aan sponsorin komsten opnemen. Het voor deel daarvan is dat het NHV minder hoeft bij te dragen". Een andere optie, die de orga nisatie komende maanden se rieus gaat bekijken is of er aan het toernooi ook geldprij zen kunnen worden verbon den. Nu spelen de teams slechts voor de eer en een wis selbeker. „Als er geldprijzen op het spel staan, is dat een extra dimensie voor een toer nooi. Dat daardoor nog aan trekkelijker kan worden", meent de DWS-voorzitter. Tijdens het Holland toernooi kreeg de organisatie van me nigeen een schouderklopje. „Maar die schouderklopjes zouden wij nooit hebben ge kregen, zonder het grote aan tal vrijwilligers. Dat was een groep mensen die tijdens het hele toernooi hele lange dagen heeft gemaakt. Zonder hen was dit nooit mogelijk ge weest. Andere jaren liep dit onderdeel ook goed, maar dit jaar leek het wel alsof ieder een al precies wist wat er ge daan moest worden. Het toer nooi krijgt een traditie en daarmee wordt het voor de mensen die vrijwillig meewer ken steeds makkelijker. Daar door wordt het niet alleen voor de vrijwilligers een stuk leuker om mee te doen, ook de serviceverlening naar de teams is daardoor groter ge worden. Ik kan nog zoveel doen en bedenken, zonder al die mensen zou ik nergens zijn", benadrukt Huib Zand wijk de inzet van de vele vrij- willigers. „Er hebben zich nu al weer mensen aangemeld om volgend jaar te helpen, die dan ook een week vakantie opnemen". Optredens In vergelijking met andere ja ren eindigde het toernooi niet op zondag, maar al op zater dag. Het toernooi begon daar door een dag eerder. Hierdoor miste de organisatie de Zon dag, normaal een dag met veel toeschouwers. Achteraf kan geconcludeerd worden dat het gemis van een aantrekkelijke zondag niet heeft geleid tot minder toeschouwers. In te- gendeels zelfs, want in verge lijking met vorig jaar kwamen 1.300 mensen meer naar de sporthal Margriet. „Dat heeft denk ik twee oorzaken", zegt Zandwijk. „Ten eerste het sterke deelnemersveld, dat ga rant stond voor tophandbal. Ten tweede is de organisatie verbeterd. Het promodorp bleek aantrekkelijk te zijn, maar moet nog aantrekkelij ker worden. Voor volgend jaar willen we ook meer doen aan een omlijstend programma, zoals bijvoorbeeld vroeger tij dens de wielerzesdaagse. Met muziek tijdens de rust en op tredens tussen de wedstrij den", noemt Zandwijk enkele opties. Of de opzet van op dinsdag beginnen en zaterdag eindigen gehandhaafd blijft weet Zandwijk nog niet. „Het is in elk geval goed bevallen. Voor we een beslissing ne men, gaan we eerst overleg gen met de competitieleider wanneer de start is van het zaalseizoen voor de lagere teams. Afhankelijk daarvan nemen we een beslissing". Nederlands damesteam Het Nederlands damesteam speelde een opvallend goed Holland toernooi. Een maand voor het WK voor B-landen lijkt verbondscoach Ton van Linder het team aardig op de rails te hebben. Met overwin ningen op Polen (20-17), num mer twee van Barcelona Noor wegen (15-14) en de nummer vier van Barcelona Duitsland (22-18) als verrassende uitsla gen. Van Rusland, derde tij dens de Spelen, verloor Ne derland nipt, 21-23, evenals Roemenië (18-22). Hierdoor eindigde Nederland op een uitstekende derde plaats tus sen louter toplanden met zes punten uit vijf duels, achter winnaar Roemenië (7 punten, doelsaldo 130- 108) en num mer twee Noorwegen (even eens 7 punten maar doelsaldo 97-89). Het WK voor B-landen begint eind november en duurt tot en met de eerste week van december in Litou wen. Omdat het daar momen teel politiek erg onrustig is, bestaat de kans dat het evene ment daar niet door gaat. Het NHV heeft inmiddels aange boden om het toernooi dan in Nederland te organiseren. De Schiedamse organisatie van het Holland toernooi is dan een grote kanshebber om een groot deel van het toernooi voor haar rekening te nemen. „We hebben al een draaiboek klaar liggen", zegt Huib Zand wijk. „Maar het liefst zou ik toch graag zien dat het WK in Litouwen wordt georgani seerd. Als dat gebeurt gaat het goed met dat land en dat zou ik graag willen". 3T WATERWEG NOORD - De heren van volleybal vereniging Rijnmond hebben hun eerste zege van dit seizoen binnen. In een lange vijfsetter werd veel pijn en moei te met 3-2 gewonnen van Delta uit Delft, de ploeg waar dit seizoen Hans van Setten (vorig jaar nog hoofdcoach van Rijnmond) de scep ter zwaait. Door de winst is Rijnmond ook dirct die hatelijk 'nul' achter haar naam èn de laatste plaats kwijt. De uitgangspositie voor Rijn mond op de ranglijst is door de zege direct een stuk roos kleuriger geworden. Odulphus verloor ook de vierde wed strijd en blijft op nul punten staan, Peelpush verloor weer en blijft op één punt staan. Daarboven staan Rijnmond en Delta met twee punten. Ko mende zaterdag kan Rijn mond die positie verder verbe teren. Dan is in sportzaal Oost Odulphus (nul punten) de te genstander. „Hopelijk is de druk de van die nul punten nu van ons afgevallen", hoop te John Groen na afloop van de gewonnen wedstrijd tegen Delta. Groen slaat daarmee de spij ker op zijn kop, want het ging zeker tot zaterdag niet best met Rijnmond. Ook zaterdag ging het nog lang niet van een leien dakje. Delta, met pas één punt, werd in de twee sets bij na weggespeeld door de thuis ploeg in sportzaal Oost. De derde en vierde set waren ech ter om te huilen. Het dient ge zegd te worden dat Rijnmond zich na die malaise uitstekend wist te herstellen in de beslis sende vijfde set. Dat beteken de dat John Groen ook enkele lichtpuntjes zag. „Ze kunnen het wel, dat hebben we laten zien. Alleen het komt er niet uit", aldus de Rijnmond trai ner, die ook weet waar dat aan ligt. „Ik mis in deze ploeg een man die de ploeg eens op sleeptouw kan nemen. Die de SCHIEDAM - De Schiedamse bokser Antonio Medina is maandagavond Zuidhollands kampioen boksen geworden. Tijdens de finale, die werd gehouden op zijn eigen club boksschool Schildkamp in Hoogvliet, versloeg Medina Jules Lottgering van Boxing'82 door opgave in de tweede ronde. Antonio Medina kwam uit in de A-klasse van het zwaarwel- tergewicht (-71 kilogram). Vanaf het begin probeerde de rechtsvoorstaande Lottgering Medina onder druk te zetten, door goed te bewegen en weg te draaien kwam de Schie dammer niet in de problemen. In tegendeel zelfs, met zuivere voltreffers kreeg Lottgering het steeds moeilijker. In de tweede ronde probeerde de bokser van Boxing'82 weder om Medina onder druk te zet ten, maar wederom counterde Medina voortreffelijk. De sto ten van Medina kwamen zelfs zo hard aan dat Lottgering acht tellen rust nodig had. Daarna liet Medina zijn tegen stander niet meer los, waarna de trainer van Boxing'82 de handdoek gooide ten teken van opgave. Met de Zuidhollandse titel mag Antonio Media ook deel nemen aan het Nederlands kampioenschap. ploeg kan stimuleren en ook altijd goed is voor een punt. Neem bijvoorbeeld het Neder lands team, daarin was Ron Zwerver een vaste waarde. Als die in stelling werd gebracht was het altijd een punt. Zo ie mand, uiteraard op ons ni veau, hebben we niet". Uithalen In de eerste set ging het Rijn mond in het begin lekker voor de wind. Al snel leidde de thuisploeg met 5-0, maar toen al sloeg het noodlot al bijna toe. Door slechte passes aan de Rijnmond-zijde kwam Del ta simpel op 5-5. Daarna pakte Rijnmond de draad weer goed op en eiste met 15-8 de eerste set binnen een half uurtje voor zich op. Waar iedereen voor vreesde (Rijnmond stort dit seizoen na een goede eer ste set telkens in) gebeurde niet. Carl Schot bleef lekker uithalen als aanvaller, maar toch kon ook in deze set Rijn mond niet echt overheersen. Dat bleek ook uit het score verloop. Een 6-2 voorsprong werd verspeeld tot een 8-9 achterstand. Na een time-out van Groen hervond Rijnmond zich tot 11-9, maar toen doem de er wederom problemen voor de thuisploeg, 11-11. Aan het einde van de set (12-11) herriep de arbiter een beslis sing in het voordeel van Rijn mond, dat hierdoor op 13-11 kwam. Daarmee was het ver zet gebroken aan Delftse zijde en kon de tweede set met 15- 11 afgerond worden. Peptalk Een set later dan gebruikelijk, dat is natuurlijk toch een vooruitgang, startte de malai se bij Rijnmond. Vanaf het be gin keek de thuisploeg tegen een achterstand aan. John Groen kon wisselen wat hij wilde, (meer wissels had hij niet), het maakte niets uit. Rijnmond speelde als een hond met de staart tussen de poten en bij Delta ging alles steeds beter lopen. In no time ging de derde set daarom naar de in het wit spelende bezoe kers, 5-15. In de vierde set leek de ommekeer zich al aan te dienen. Maar een 5-1 voor sprong bleek geen voorbode te zijn van setwinst. Sterker nog Rijnmond scoorde in het daar na nog maar één punt, terwijl Delta dankbaar gebruik maak te van de misere aan de ande re kant van het net, 6-13. Ook nu weer probeerde Groen zijn mannen in het gereel te krij gen en ditmaal werkte zijn peptalk wel, al kwam het te laat. Met 11-13 leek Rijnmond het Delta nog aardig moeilijk te maken, maar de Delftena ren beslisten de set alsnog in haar voordeel 12-15. In de vijfde en beslissende set kwam Rijnmond ineens sterk terug, alsof de ploeg besefte SCHIEDAM - Een licht ge wonde en veel materiële scha de was het gevolg van een aanrijding, die vrijdagochtend rond 10.00 uur plaatsvond op de kruising 's-Gravelandse- weg/De Brauwweg. Een vrachtwagen, bestuurd door een 21-jarige man uit Wilnis, reed over de 's-Grave- landseweg in de richting van Plein '40-'45. Een 23-jarige in woner van Oud-Alblas kwam hem met zijn bestelbusje tege- moetrijden en wilde op de kruising met de De Brauwweg linksaf naar de A20. Hierbij verleende hij geen voorrang aan de vrachtwagen. De man uit Oud-Alblas raakte licht ge wond aan zijn hand en kon ter plaatse worden behandeld. dat het toen alles of niets was. Hoewel de ploeg toen niet echt afstand kon nemen en zelfs even achter kwam (4-5) nam Rijnmond vanaf 8-8 de leiding en stond die niet meer af, 15-9. In die set viel Lennart Amersfoort met een kniebles sure uit. De meniscus van de buitenaanvaller was scheef ge schoten. Hoe lang deze blessu re hem aan de kant houdt is nog onbekend. „Het zou jam mer zijn, want hij was net weer fit na een langdurige en kelblessure waardoor hij twee jaar niet speelde", treurde Groen later. „Ik hoop dat de ogen van de spelers geopend zijn na deze zege. Veel jongens spelen voor het eerst op eerste divisie ni veau en weten nog niet wat ze kunnen op dit niveau. Ik ben er van overtuigd dat ze een heleboel kunnen bereiken. Al leen daar moeten ze zelf van overtuigd raken, dan kunnen ze ook beter tegenslagen ver werken zoals in de derde en vierde set. Neem bijvoorbeeld Rob Wassenaar, een ervaren speler, al was hij weinig basis speler in het eerste, gaat na twee hele sterke sets ineens minder spelen, voorzichtiger. Dat slaat direct over op het hele team. Juist dan moet er iemand staan die zijn mond open doet. Ik hoopte in Jörgen Nielsen zo'n speler te hebben, maar die is nu weer gebles seerd. We moeten roeien met de riemen die we hebben, maar ik ben er van overtuigd dat er van deze ploeg heel wat te maken is. Als het in dat koppie maar goed zit". WATERWEG NOORD - Bij de vrouwenploeg van volleybal vereniging Rijnmond zit er na de uitstekende start duidelijk de klad in. Als de supporters niet hadden begrepen waarom de dames in de uitwedstrijd tegen Rijswijk vorige week zo duidelijk hadden verloren, dan werd dat zaterdagmiddag tegen Delta wel duidelijk. De Rijnmond-dames stralen mo menteel geen moment iets van de inzet uit, die in de eer ste twee wedstrijden wel aan wezig was. Waar de oorzaak ligt is moeilijk aan te geven, maar feit is wel, dat de servi cepass zaterdag heel matig was. Het was daardoor voor spelverdeelster Monique Buys veelal onmogelijk was een an dere aanvalster dan de 'links voor aan te spelen. Kwam de aanval dan een enkele keer nog wel op het midden, dan was zeker de set-up naar Ca- rin de Leede, iets aan de lange kant, waardoor zij slechts met een linkerhand kon doortik ken. Alleen in de eerste set mocht de ploeg van trainer Ruud van Houwelingen nog op enig succes hopen, toen een achterstand van een vijf tal punten werd goed gemaakt en twee setspoints van Delta teniet werden gedaan, waar door het met 15-17 0-1 werd. Daarna was er geen sprake meer van een wedstrijd. Aan vallend speelde de thuisploeg zo simpel dat de Deltaverdedi ging daar weinig problemen mee had en spelverdeelster Janine van Herwaarden voort durend al haar aanvalsters kon aanspelen, die op hun beurt prima raad wisten met de mogelijkheden. Met twee maal 9-15 verloor Rijnmond de tweede en derde set en de wedstrijd met 0-3. Met zes punten uit vier duels nemen de dames vooralsnog een plaats in de middenmoot in. SCHIEDAM - Het Directo raat-Generaal Rijkswater staat heeft positief gerea geerd op een verzoek van de gemeente Schiedam om een rijksbijdrage in de kosten voor aanleg van de fietsroute 's-Gravelandse- weg/Giessenweg. Het rijk heeft hiervoor een bedrag van 284.400,- toegezegd. SCHIEDAM - Autokrakers wa ren het afgelopen weekeinde actief aan de Kommiezenlaan (koffer en gereedschap), Em- maplein (radiocassetterecor der en zonnebril), 's-Grave- landseweg (radiocassetterecor der, bandje en armband), Huis te Riviereweg (radiocassettere corder, hoedenplank en luid spreker), Hargalaan (radiocas setterecorder) 4 en wederom Emmaplein (radiocassettere corder, bandje en geld). SCHIEDAM - De Schie damse invaliden sportver eniging De Ooievaars heeft weken lang intensief gereden om overal in Schiedam spullen te ver zamelen voor de grote fan cy fair. Nu De Ooievaars voldoende spullen heeft wordt zaterdag 31 oktober de fancy fair georgani seerd in het clubhuis aan de Westmolenstraat 26. De fancy fair begint om 9.00 uur en de entree bedraagt één gulden (inclusief een kopje koffie). Het clubge bouw zal minstens tot vier uur 's middags geopend zijn. SCHIEDAM - Schaakvereni ging Het Zwarte Paard organi seert zaterdag 14 november voor de 14e keer haar jaarlijk se rapidtoernooi, gesponsord door de Bondsspaarbank Schiedam Vlaardingen. Het toernooi wordt gehouden in clubhuis Zuid, Dwarsstraat 42 Schiedam. Deelnemers dienen uiterlijk om 9.45 uur aanwezig te zijn. De prijsuitreiking is om 16.30 uur. De deelnemers worden naar speelsterkte ingedeeld in groepen van zes schakers. De bedenktijd is 30 minuten per persoon per partij. Voor alle nummers één, twee en drie zijn er prijzen in natura met een totale waarde van 1.000 gulden. De winnaars van de twee hoofdgroepen spelen in een finale om de aan de wis selbeker en een geldprijs van 125 gulden. Verder is er die dag een jeugd- toernooi voor spelers tot en met 15 jaar. Eerst is er een voorronde, waarna er een fina le is. Het speeltempo bij dit toernooi is 15 minuten p.p.p.p. Na afloop is er voor elke deel nemer een beker of een me daille. Inschrijven voor dit rapidtoer nooi kan bij Theo van Zessen: 010- 4.35.84.08, voor het jeugd- toernooi kan gebeld worden met Siep en Heieen Visser: 010- 4.73.28.95. Inschrijven kan tot 13 november. Het in schrijfgeld bedraagt tien gul den voor het rapidtoernooi, de jeugdschakers betalen slechts vijf gulden. SCHIEDAM - Tijdens de ledenvergadering van sportvereniging Excel sior'20, vrijdag 30 oktober, treden Ruud de Leede, al gemeen secretaris, en Cees van Lingen, die na mens de cricketafdeling deel uitmaakte van het hoofdbestuur, af en stel len zich niet herkiesbaar. Guus Helmer en Arnold Kroon zijn statutair even eens aftredend, maar stel len zich wel herkiesbaar. Het bestuur van Excel sior'20 stelt voor om Rob Buckers te benoemen tot secretaris. Het bestuur heeft nog geen kandida ten gevonden voor de va cature in het hoofdbestuur names de cricket-afdeling en een algemene vacature in het hoofdbestuur. De ledenvergadering begint vrijdag om 20.00 uur. Complete set. Zwart of wit. _-23^ (advertorial) De bekende electronicawinkels van Allwave hebben een unieke verkoopaktie aangekondigd op donderdag, vrijdag en zaterdag 29, 30 en 31 oktober. De leveran cier van vele grote audio en video merken gaat de normale verkoopprij zen zodanig verlagen dat de appara tuur voor bijna inkoopprijzen de deur uitgaat. Er zijn vele produkten geselecteerd voor deze aktie zoals kleurentelevisies, video camera's, CD/radiorecorders, Hi-Fi Mini- systemen, Walkmans en dubbele cassettedecks etc.. Reden van deze prijsstunt is om de voorraad met nieuwe modellen en series aan te kunnen vullen. De electronicaketen telt 18 winkels die vooral in het wes ten van ons land zijn gevestigd. De geselecteerde produkten worden ver deeld over alle vestigingen om zoveel mogelijk mensen te kunnen laten profiteren van deze 'super-aan biedingen'. Het concern houdt er rekening mee dat er deze drie dagen een topdrukte zal ontstaan in de win kels. Eén van de filiaalhouders: "We verwachten met deze actie zowel de mensen die al een tijdje overwegen om één van de produkten aan te schaffen en mensen die puur op koopjes uit zijn. We hopen dat we deze laatste groep niet teleur hoeven te stellen want op op en wie het laatst komt, wie het laatst maalt. Het is voor het eerst dat Allwave een dergelijke prijzenactie houdt. Opvallend geslaagd Holland toernooi HOUW- Zaterdagavond waren maar liefst 1.600 toeschouwers aanwezig tij dens het Holland toernooi, toen onder andere Nederland met 22-18 van Duitsland won. Rijnmond vertoont lichtpuntjes Arne Jager, die hier een service opvangt van Delta, is de ultieme graadmeter van de malaise in het team van Rijnmond. Wat kan hij treurig en moedeloos kijken. Juist aan die instelling in het koppie zal John Groen zijn handen de komende weken (of maanden?) nog vol hebben. Vooraf schudden John Groen Setten (vorig jaar nog coach van stuurd) elkaar de hand. (nu coach Rijnmond) en Hans van Rijnmond en toen eigenlijk wegge- HEMA: HALOGEEN Ook verkrijgbaar in chroom of messing 2797- 239.- Aanbiedingen gelden t/m 7-11-1992. Zo lang de voorraad strekt. H92.016-27/10. Vermelde prijzen zijn adviesverkoopprijzen. Pauline Smit-van Driel is een huisvrouw met b.b.h.h. Dat „bezig heden buitenshuis hebbende" is de ouderwetse benaming voor wat tegenwoordig een full of part-time job heet. „Blijf je werken als je trouwt, dan doe je toch anders je boodschappen. Ik tenminste wel. Efficiënt was in die tijd voor mij een belangrijker begrip dan de prijs". Nu Pauline Smit sinds vier jaar een dochter heeft en haar werk b.b.h.h. wat anders is ingedeeld, vaart ze een andere koers. Ze heeft namelijk Bas van der Heijden ontdekt. „Dat bleek een verschil. Gemiddeld ben je per produkt zo'n dertig cent minder kwijt, zo heb ik dat eens berekend. Bij het ene scheelt het een paar cent, bij het andere artikel soms een gulden en dan kom je wel aan zo'n los uit de pols ingeschat gemiddelde. Dat geeft me toch wel een plezierig gevoel, uitgekiend inkopen, ook al hoef ik van een dubbeltje meer of minder geen seconde wakker te liggen. Bovendien vind ik het nog een gezellige zaak ook", horen we. Alles blijkt mevrouw Smit bij Bas van der Heijden te kopen. Ook de versshops slaat zij niet over, al moet je daar wel apart afreke nen. „Dat ritme moet je in het begin even te pakken krijgen, maar nu heb ik zo m'q eigen, vaste loop in de supermarkt." Dochtertje Tatjana ook. Die weet precies waar het voor haar wekelijkse bood- schappen-uitje begint. Bij het lekkers. Dat ze daarna steevast naar het roggebrood gaan, weet ze ook al. „Dat is hier bijzonder lek ker. Mals, zacht en helemaal niet duur", is zo maar één voorbeeld van de boodschappenlijst van de nog steeds efficiënte, maar nu meteen prijsbewuste Pauline Smit. Pauline Smit: Efficiënt en prijsbewust gaan uitstekend samen".

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 7