vrijdag 30 oktober OPEN HUISAVOND van 18.00-21.00 uur ,w-: U MERKT HOE EN VOOR WIE HET O.N.S. WERKT ZELF AAN DE SLAG N.V. OPENBAAR NUTSBEDRIJF SCHIEDAM t ■ar ai WAAR VINDT U WAT? t RUILBEURS HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 PAGINA 8 Vrijdag 30 oktober bent u van harte welkom tijdens de Open Huisavond die van 18.00 tot 21.00 uur bij het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam aan de Van Heekstraat 15 in de/s-Gravelandsepolder wordt gehouden. Het Open Huis concentreert zich in en rondom het hoofdgebouw. U kunt een kijkje nemen in het om 15.00 uur officieel geopende Servicecentrum. Daarnaast bezienswaardigheden, wetenswaardigheden en nieuwe ontwikkelingen op het gebied van energie, milieu, radio en televisie, die beide live aanwezig zullen zijn. Voor de kinderen speciale aktiviteiten. Voor de kunstliefhebbers een expositie van iriszeefdrukken. Dirk Huizer uit Rotterdam is de exposant. Komt u langs en doet u mee aan de O.N.S. routepuzzel. Win een tweedaagse reis naar Euro Disney. Kortom: een avond voor jong en oud, voor „elck wat wils". Een kijkje in de keuken van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam, met het bedrijfsrestaurant daarin als sfeervol middelpunt. V oktober om 15.00 uur het nieuwe De heer en mevrouw Van ingebruik nemen. De E. ONS servicecentrum aan de Van Heek. Spaland. Zij kregen de 35.000e R. van Santen woon. sinds kor. aanDa VeUen m insluiting op het energienet van het p oktober worden de heer e he^woord^oe^^hetïedr^fsretdau^^op d^derde^eta^^H'erna_^na InTeTdeeTvan de keuken van her Sehiedamse Nu.sbedrrj aanvragen en afsluiten van energie, dnnkwater. afspraken in informatie over «8^ warmwatMtoestellen; verhuur en onderhou lichtmasten; verhuur van bewijzenngsborden aan ik, verhuur van eonminers voor bedrijfsafval. personen alarmering, subsidt^voo^energiebesparende maafregelent aanschaf en gebruik eomposteontama hergebruik huishoudelijke afvalstotten, aanbieden van grof huisvuil^ .if#»- li LA %*1 Weten wat het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam allemaal doet, zien hoe het werkt en welke faciliteiten de Schiedammers ter beschikking staan, dit toont het O.N.S. u, in grote lijnen, tijdens het Open Huis op vrijdag 30 oktober, te beginnen bij het Bew.akingscentrum. Vervolgens het 's middags officieel geopende Servicecentrum, waarmee wij ons klantvriendelijk profileren en daarna langs andere afdelingen en werkplekken. De nieuwste ontwikkelingen in medialand, waaronder breedbeeld-TV en digitale radio worden gepresenteerd. Op de begane grond staat een TV camera opgesteld. Het onlangs opgerichte Facilitair Bedrijf Schiedam verzorgt televisiebeelden van het Open Huis door het gehele gebouw. Tal van wetenswaardigheden ziet en hoort u over automatisch betalen, het populaire FilmNet, zonneboilers in Spaland, energiebesparing, veiligheid bij gebruik van energie en drinkwater. MET TWEE PERSONEN TWEE DAGEN TE GAST IN EURO DISNEY De O.N.S. routepuzzel waarvoor iedere bezoeker bij binnenkomst van de medewerkers van het Servicecentrum een deelnameformulier krijgt uitgereikt, voert u spelenderwijs langs de werkplekken in het gebouw en een deel van het wagenpark buiten het gebouw. Met deze Routepuzzel kunt u een volledig verzorgd arrangement naar Euro Disney winnen. U beantwoordt hiervoor de vragen en levert het formulier na uw rondgang weer in bij het Servicecentrum. Uit de goede oplossingen wordt een winnaar getrokken die een geheel verzorgd tweedaags uitstapje wordt aangeboden naar Euro Disney bij Parijs. Uiteraard met een overnachting in het fameuze Euro Disney-hotel en een rondrit door lichtstad Parijs. Voor de tweede prijswinnaar zet de O.N.S. een fiets gereed. De prijzenslag gaat nog verder. Daf Trucks heeft een aantal Daf Trucks Dinky Toys beschikbaar gesteld. Het O.N.S. voegt hier een aantal exemplaren van Schiedam Havenboek aan toe. Informatief is ook de presentatie op het gebied van elektriciteit en drinkwaterdistributie, het nieuwe schakelstation en het drinkwaterpompstation met z'n unieke gasmotoren. Op de computerafdeling wordt u van alles getoond op het gebied van automatisering. Verder kunt u kennisnemen van driedimensionale fotografie en Cad/Cam-systemen. Nieuwe en historische materialen laten zien hoe het O.N.S. is gegroeid van een klein produktie- en distributiebedrijf tot een veelzijdige dienstverlenende organisatie die direct betrokken is bij de realisering van tal van openbare werken. Op tal van plaatsen mogen de bezoekers zelf aan de slag: rekenend, tekenend en met spelletjes op de computer. Voor de kinderen even tijd om grappen en grollen te maken met de clowntjes van The Childrens Channel. Dit alles op de eerste etage in het hoofdgebouw. De Openbare verlichting en sociale veiligheid, milieuzaken en hergebruik van afvalstoffen, het functioneren van het Openbaar Nutsbedrijf als administratieve organisatie vragen op verschillende afdelingen op de tweede etage de aandacht van de bezoekers. Op deze etage organiseert de Personeelsvereniging van de O.N.S. voor de verzamelaars een aantrekkelijke postzegel-, stropdassen- en grammofoonplatenruilbeurs. In de nabijheid kunnen de kinderen grabbelen in de directiegrabbelton. Her en der door het gebouw verspreid kan ook worden deelgenomen aan attracties, kunnen exposities van foto's en het werk van de Rotterdamse beeldende kunstenaar Dirk Huizer worden bekeken. Buiten staan O.N.S. medewerkers klaar om uitleg te geven en demonstraties te verzorgen met het moderne rollend materieel. Kinderen die de lucht in durven, kunnen hun hoogwerkersbrevet halen. De havendienst regelt korte vaartochtjes op de Schie. Loopt u op uw rondgang ook eens lang het magazijn en de opzichters van milieu beheer. The Jazzy Rabbits strooien met vrolijke klanken in en rond het gebouw. Op de derde etage wordt in de nieuwe vergaderkamer op een groot beeldscherm een non-stop videoprogramma gepresenteerd. Medewerkers van Interne Zaken tonen de postverwerking van vroeger en nu. Sfeervol middel- en rustpunt is het bedrijfsrestaurant op de derde etage waar u onder het genot van een drankje in de O.N.S. studio kunt kijken naar TV- opnamen. Of u kunt luisteren naar de live-uitzending van Radio Schiedam die om 19.00 uur eindigt. Radio Schiedam gaat daarna door met een muzikale show, die alleen in het bedrijfsrestaurant is te beluisteren. Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam is een dienstenbedrijf dat op alle mogelijke manieren met het dagelijkse leven in Schiedam is verbonden en, televisie, kunst, techniek, automatisering, ons milieu, energie' Xr'i'r o avens en markten zijn enkele voorbeelden waarmee het O.N.S. actief is. Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam is er trots op zich na een jaar van veranderingen aan u te presenteren. Veranderingen die zeker niet op vrijdag 30 oktober zullen ophouden. O.N.S. een modern, dynamisch en verjongend bedrijf dat werkt in het centrum van de Sehiedamse samenleving. U bent van harte welkom. Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam, Postbus 79, 3100 AB Schiedam. EEN KIJKJE IN DE KEUKEN... y Door het gebouw: Expositie iriszeefdrukken van de Rotterdamse kunstenaar Dirk Huizer; Life TV uitzendingen; Optreden The Jazzy Rabbits; Clowntjes van The Childrens Channel; O.N.S. routepuzzel Begane grond: Sector Klantenrelaties: Bewakingscentrum; Nieuwe Servicecentrum; Formulieren voor de O.N.S. routepuzzel; Ontwikkelingen in medialand, waaronder de CAI en het Facilitair Bedrijf Schiedam; Automatisch betalen; FilmNet; Personen Alarmering Schiedam; Energiebesparende maatregelen en subsidieregelingen; Energiebesparende systemen en apparatuur; Veiligheid bij gebruik energie en drinkwater; Eerste etage: Sector Distributie en Energie, afdeling Informatie en Automatisering: Distributie van energie en drinkwater; Nieuw schakelstation; Pompstation met unieke gasmotoren; Cad/Cam systemen in de tekenkamer; Computerafdeling; en verder: Driedimensionale fotografie; Exposities historisch materiaal; Tekenen op de tekenkamer; Stroomspiraal; Tweede etage: Sector Milieu en Beheer, afdeling Financiële-, Economische Zaken, afdeling Juridische-, Algemene en Bestuurlijke Zaken, Directie: Openbare Verlichting en sociale veiligheid; Energiebesparing Openbare Verlichting; Berekeningsprogramma Openbare verlichting; Gebouwenbeheer; Milieustation en nieuw systeem papierinzameling; Afvalspel; Grofvuilservice; Boekhoudcomputerprogramma; en verder: Directiegrabbelton; Expositie Jubileumcommissie; Juridische info-hoek; ONS-ballonnenwedstrijd; Stropdassen-, postzegel- en grammofoonplatenruilbeurs van de Personeelsvereniging. Derde etage: Afdeling Interne Zaken, afdeling Personeel Organisatie, vergaderkamers. Bedrijfsrestaurant: Non-stop videoprogramma voor jong en oud od grootbeeld; Postverwerking vroeger en nu; O.N.S. radio- en T.V. studio; Radio Schiedam life; TV uitzendingen op grootbeeld; Rustpunt voor een drankje; Buiten het gebouw: Presentatie rollend materieel, waaronder: de nieuwe Greenmachine, drinkwatermonsterwagen, KCA wagen, kolkenzuiger, Brand(ers) Schoon Schiedam Team, veegmachines, montagewagen en hoogwerkers. Informatie en demonstraties; Behalen van hoogwerkersbrevet; Rondvaarten op de Schie; en verder: Een kijkje in het nieuw ingerichte magazijngebouw; Een kijkje in en informatie bij de Buitendienst van de afdeling Milieu. Dirk Huizer Geboren in 1926 te Rotterdam. Opleiding Academie van Beeldende Kunsten Rotterdam. Studeerde tekenen, schilderen en binnenhuisarchitectuur. Ontwerpt in opdracht onder meer educatieve exposities, bungalows, kleinere bedrijfsgebouwen, meubels, plastieken en beeldmerken. In zijn vrije werk - iriszeefdrukken en schilderen - speelt het bouwkundige element een belangrijke rol. Uitgangspunt bij zijn werk is de werkelijkheid. Hierbij gaat hij er van uit dat waarneming niet betrouwbaar is en dat hij via het waarnemen nooit tot de absolute werkelijkheid zal doordringen. Dit probeert hij te visualiseren door in zijn werk twee gegevens te hanteren. 1 dit is een ruimtelijk object, 2 dit object is ruimtelijk niet mogelijk. Te verwachten zou zijn dat het laatste gegeven het eerste opheft, maar dat gebeurt niet. De twee gegevens blijven naast elkaar bestaan en daardoor ontstaat verwarring. Die verwarring wordt soms nog vergroot doordat Huizer sommige objecten een spiegelbeeld geeft dat ruimtelijk wel mogelijk is.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 8