Het Nieuwe Grieperige kapitein bekijkt oude panden Acaciaboompjes groeien als kool 8 OOK IKfl&wr. lfl\ tkZwiderSbr Zadkine College Eurotax 415.11.22 Boompje verwisselen Loos alarm GRATIS als het om wonen gaat Straks studeren? Dazzlin in Unie Stadsblad Snoeien, natuurlijk Schrap cultuur uit uw portefeuille Win twee miljoen pCSfQ. Open huis Eigen Werk Potloodventer O monumenten op wethouder Zijdeveld 5.;' NATIONALE LOTERIJ Sport SCHIEDAM - Als een trotse kapitein stond Mr. Pieter van Vollenhoven afgelopen woens dagmiddag op de voorplecht van een oude schuit, tijdens een rondvaart langs de oude panden aan de Lange Haven. De oud-Schiedammer was dui delijk getroffen door de slechte staat van een aantal monu mentale panden. Het deed zeer. Niet alleen omdat Van Vollenhoven zijn geboortestad zag verpauperen, maar des te meer, omdat hij als voorzitter van de Stichting Nationaal Restauratiefonds nauw betrok ken is bij het herstel van ka rakteristieke gebouwen. In Schiedam kan het Fonds veel goed werk doen en daar om ondertekenden Mr. Pieter en burgemeester Scheeres afge lopen woensdag een overeen komst, waardoor de particulie re bezitters van oude panden in Schiedam wat meer finan ciële armslag krijgen voor de restauratie van hun bezit. Overigens was de voorzitter van het Fonds minder vaak op het dek dan de foto doet ver moeden. Vanwege een opko mend griepje verkoos hij de warmte van het vooronder om vandaaruit de panden langs de Lange Haven te bezichti gen. Alleen op verzoek van de fotografen kwam hij even naar buiten. SCHIEDAM - Een ongeveer 30-jarige, zogeheten 'potlood- venter', met donker haar en een beginnend baardje, heeft afgelopen woensdagochtend passanten op de Prinses Beat- rixlaan de stuipen op het lijf gejaagd. De .man was, ondanks het koude weer, slechts gekleed in een lange regenjas, sokken en schoenen. Rond 8.30 en 10.30 uur liep hij over de Beatrix- laan en toonde aan zoveel mo gelijk voorbijgangers zijn ge slachtsdeel. Op een gegeven moment rende hij zelfs een jongen achterna, die daardoor van schrik in een sloot viel. De man is nog spoorloos. SCHIEDAM - De politie heeft de waarschuwing, die afgelopen woensdag in deze krant werd gepubli ceerd, weer ingetrokken. De waarschuwing betrof een man en een vrouw, die een 17-jarig meisje in de Keetstraat hadden uit genodigd om te poseren voor een fotosessie, be stemd voor een dames blad. Het meisje kreeg argwaan toen het opgege ven telefoonnummer niet bleek te kloppen. Inmid dels is echter duidelijk ge worden dat dit nummer wel degelijk klopt en dat de man en de vrouw in derdaad te goeder trouw in opdracht van een da mesblad werken. SCHIEDAM - Tot eigen verba zing lijkt Schiedam de oplos sing voor een goed alternatief voor hardhout in de eigen Ge meentekwekerij te hebben. Wellicht zal in de nabije toe komst zelfs een produktiebos van dit alternatief worden aangelegd. Wethouder Chris Zijdeveld heeft dit gemeld aan de leden van de raadscommis sie Cultuur, Gemeentewerken, Stadsontwikkeling en Verkeer. Schiedam heeft het gebruik van tropisch hardhout in de woningbouw al enige tijd gele den in de ban gedaan. Een goed alternatief, is echter nooit gevonden. Kunststof, alumini um en produktiehout hadden alle nadelen. In beperkte kring was echter bekend dat acaciahout wel een goede vervanger kan zijn. Zij develd heeft zich eind vorig jaar hierover laten informeren en kreeg als reactie daarop in het afgelopen voorjaar uit Oost-Europa een partij kleine plantjes aangeboden. „Na enig spoedberaad en met enige scepsis, gezien het al vrijwel verlopen plantseizoen, is toen besloten deze planten een voorlopig plaatsje in de Morgen demonstratie op de Dam gemeentekwekerij te geven", schrijft de wethouder zijn com missie. Kennelijk tot Zijdeveld's grote verbazing groeien de plantjes echter als kool. „Ze beginnen al aardig op kleine boompjes te lijken. Achteraf gezien dus een alleszins gelukkige greep. Ik verwacht dat u op basis van deze eerste ervaring in de niet al te verre toekomst geconfron teerd zult worden met voorstel len voor een produktiebos", voorspelt Zijdeveld zijn com missieleden verheugd. Compact Disc Speciaalzaak SCHIEDAM - De Vereni ging Popoverleg Schie dam is woedend over de wijze, waarop de ge meente - en wethouder Chris Zijdeveld in het bijzonder - omgaat met het huisvestingspro bleem van Muziek Kol- lektief 't Slachthuis. Met name Zijdeveld's opmerking dat het Mu ziek Kollektief maar contact moet opnemen met het Passage The ater en/of Popoverleg, is secretaris Gijs van Rij „in het verkeerde keel gat geschoten". In een brief op bijzonder hoge poten aan het college van B&W zet Van Rij zijn woede uiteen. Voor alle zekerheid heeft hij fte brief aangetekend verstuurd. „Daar de PTT klaarblijkelijk moeite heeft met het bezorgen van brie ven", legt Van Rij uit, daar mee sarcastisch inspelend op Zijdeveld's excuus dat hij vier brieven van het Muziek Kol lektief nooit heeft ontvangen. Muziek Kollektief 't Slacht huis moet de oefenruimte in de kelder van het Passage Theater verlaten, omdat het theater gesloopt wordt. Ver vangende ruimte is niet te krijgen, waarop 't Slachthuis de hulp van wethouder Zijde veld inriep. In een uitzending van Radio Schiedam deelde Zijdeveld onlangs echter mee dat 't Slachthuis het maar moet uitzoeken met het Passa ge Theater. Volgens Popoverleg-secretaris Gijs van Rij doet de gemeente ten onrechte voorkomen alsof men 'zich van de prins geen kwaad bewust is'. „Al sinds 1991 is dit onderwerp door MK 't Slachthuis ter sprake ge bracht in het APOS. Het se cretariaat van dit Algemeen Popoverleg Schiedam wordt gevoerd door de afdeling MAG van de gemeente-secretarie", schrijft Van Rij. „Maar de vra gen van MK 't Slachthuis over duidelijkheid in deze zaak werden ook toen al niet uit de wereld geholpen". Verbouwing Bovendien heeft Popoverleg, met medeweten van de afde ling MAG, een haalbaarheids- onderzoek laten uitvoeren naar een verbouwing van haar accommodatie. Hierdoor zou wellicht ruimte kunnen wor den vrijgemaakt om het Mu ziek Kollektief onderdak te bieden. Nadat echter bleek dat de geraamde kosten van die verbouwing vrij hoog uitvie len, haakte MAG, zonder ver der overleg, af. De kosten van het onderzoek, zeshonderd gulden, mocht Popoverleg op hoesten. „De secretarie is dus al een jaar op de hoogte van de situa tie en ook van het feit dat er in Schiedam een nijpend te kort aan oefenruimte is", meent Van Rij. „Om op het moment dat één en ander in de publiciteit komt, de vragen met zo'n antwoord af te doen, kan niet anders dan onkies genoemd worden". De C Zijdeveld liet voor de radio weten dat de verhuur van een ruimte aan het Muziek Kollek tief als commerciële verhuur moet worden bestempeld. „Een term, die volgens de let ter van de wet dan misschien juist mag zijn, maar nauwe lijks gepast is voor een porte feuillehouder Cultuur. Als het dan al zo moet zijn dat het SCHIEDAM- De Stichting 'Ei gen Werk' aan de Overschiese- straat 44 houdt woensdag 4 november open huis tussen 10.00 en 16.00 uur. uur-service 65+ korting via bonboekje. De Stichting verzorgt voor werklozen, arbeidsongeschik-i ten, vutters, uitkeringsgerech tigden en gepensioneerden tal van cursussen van schilderen tot bloemschikken. Ook krij gen liefhebbers er de gelegen heid hobby's als lassen, tim meren en figuurzagen uit te oefenen. Tijdens hét open huis kunnen bezoekers infor matie inwinnen en/of zich in schrijven voor één van de ak- tiviteiten, die ongeveer f15,- per maand kosten. particulier initiatief het initia tief van de gemeente moet overnemen, dan moet de wet houder ook zo principieel zijn om de C uit de portefeuille CGSV te schrappen en de se cretarie overeenkomstig in te krimpen. Het vrijgekomen budget kan dan misschien aan Cultuur besteed worden. Nu wordt de C alleen omgezet in vergadercultuur", aldus een boze Van Rij. Volgens Popoverleg is het on doenlijk om op commerciële basis in Schiedam een ruimte te huren voor de amateuristi sche kunstbeoefening. Om dit probleem op te lossen, meent Van Rij, dient de gemeente geld en/of ruimte beschikbaar te stellen. De secretaris heeft zelfs een pand op het oog: SCHIEDAM - Het fietspad langs de Broersvest is met ingang van maandag 2 no vember enige tijd afgeslo ten in verband met de uit voering van een 'boomver- vangingsplan'. Fietsers en bromfietsers zullen wor den omgeleid. Tussen de rijbaan en het fietspad van de Broersvest staan platanen en populie ren. Door de smalle berm vertonen de platanen een matige groei en drukken de populieren de verhar ding van het fietspad om hoog. Daarom wordt vol gende week in de berm en onder het fietspad bomen- zand aangebracht om de groeiomstandigheden van de platanen te verbeteren. Daarnaast worden zeven platanen verplant. De populieren verdwijnen. Alle 36 populieren worden gerooid en vervangen door platanen, waardoor langs het fietspad alleen bomen van deze soort komen te staan. Overigens gaat op korte termijn ook het boménbe- stand op het Emmaplein en het Stadserf verande ren. Naar verwachting nog dit najaar zullen dertig platanen en 18 andere boomsoorten, die nu op en rond het Emmaplein staan, worden verplaatst naar de Parkweg, het Bea- trixpark en enkele loka- ties in Spaland. De paar oude, monumen tale bomen op het Stad serf, nabij de parkeer plaats van het Stadskan toor, worden volgend jaar enkele meters opgescho ven. Hiervoor wil de ge meente echter eerst de ontwerpen van de archi tect van het nieuwe Stad serf afwachten. Volgens woordvoerder Jan Lang straat van de Dienst Ge meentewerken worden ook deze ontwerpen op korte termijn verwacht. „Misschien kan er worden ge dacht aan het opknappen van het pand van Piet van Gent in het Schienoko gebied. Dit pand, dat tien jaar geleden ook al werd gebruikt door MK 't Slachthuis en dat toen door ons dynamische gemeentebe stuur ontruimd werd, staat sinds die tijd leeg en wordt schandalig verwaarloosd". „Er is weer een sfeertje ont staan, waarin iedereen door verwezen wordt naar iedereen. In het verleden hebben wij dergelijke situaties al eerder meegemaakt en wensen deze bij voorbaat uit de weg te gaan". Ja, maar waar... SCHIEDAM - Slagwerker Kees van Krugten, onder meer bekend van zijn roffels bij The Amazing Stroopwafels, Herman Brood en het Danssa lonorkest, is ook actief in het organiseren van optredens op de zondagmiddag in café De Unie, aan de Gerrit Verboon- straat. Zondag 1 november treedt hier de gelegenheidsformatie Dazzlin op. De band bestaat uit Marius van Ee (trompet), Ben Vrauwdeunt (klarinet en saxen), Henk Sprenger (gi taar), Dick Stolk (bas), John de Jong (keyboard) en Kees van Krugten (drums). Dazzlin speelt een gevarieerd repertoi re van dixieland tot rock roll. Het optreden begint om 16.00 uur en de toegang is vrij. SERVICELIJN 010-4796199 Nieuwe politiechef is geen boevenvanger Prijsvraag Herman Paradies SCHIEDAM - Onder het motto 'Maak je eigen tuin natuurlijk' organiseren de Dienst Ge meentewerken hoofdafdeling plantsoenen, de KNNV en de Vereniging voor Veldbiologie donderdagavond weer een thema-avond in natuurcen- trum De Boshoek. Het thema van deze avond luidt 'natuur lijk.... snoeien'. De avond is bestemd voor tuinbezitters, met name in nieuwbouwwij- ken. Via de thema-avonden wil de gemeente bewoners stimule ren om in hun eigen tuin de natuurkansen te vergroten. Dit sluit aan bij het gemeente lijk beleid om in het openbaar groen meer ruimte te geven aan natuurlijke beplanting en een daarbij passend groenbe- heer. Het snoeien van bomen en struiken maakt daarvan een wezenlijk deel uit. De heer B. Steenks, opzichter boomver zorging van de plantsoenen dienst, vertelt iets over de techniek van het snoeien en wat en wanneer men het beste kan snoeien. Na de pauze houdt de heer E. Evers een in leiding over zijn werk als bos wachter en vogeltuinbeheer- der in Den Haag in relatie tot het snoeien. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Na- tuurcentrum De Boshoek is gevestigd aan de Churchillweg 52, naast Bachpleinflat 5. Wisseltrofee emancipatie i Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 VRIJDAG 30 OKTOBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 88 OPLAGE 42.150 Stadsblad fo) 'Pbtiertii van 11.00 tot 17.00 uur zie pag. 4 music center Voor 50, 80 of 120 CD's Nu met ^^"(18nrs.) Grote Markt 9, Schiedam (t.o. stadhuis). Tel./faxnr. 4261454 Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, TeL 010-4518844 Hillelaan 30-39, t.o metrostation Rijnhaven Rotterdam-7uid. Tel 010-4852273 verDOuwing van net pand van 't Slachthuis, pakte te duur uit. Popoverleg Schiedam, om onderdak te bieden aan Muziek Kollektief SCHIEDAM - Met het losknippen van een vlag heeft wethouder Aad Wiegman afgelopen donderdagmiddag de vernieuwde huisvesting van het Zadkine College officieel in gebruik gesteld. Het Zadkine Col lege verzorgt de MGDO-opleidingen (verpleging en verzorging) voort aan vanuit een grondig verbouwd schoolgebouw aan de Willem Pas- stoorsstraat 5. Voor de directie van het college had men nog een leuke verrassing in petto. In het vorige onderkomen stond een beeldje, dat door de kun stenaar is weggehaald om in het pand aan de Willem Passtoorsstraat een nieuwe plek te krijgen. Wet gebaar van de kunstenaar werd duide lijk op prijs gesteld. Taxi-vervoer, ook rolstoelbusvervoer n M GAK - Detam - Ziekenfonds Kijk op pagina 16 Hogeschool Rotterdam Omstreken Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur Popoverleg is woedend

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1