Het Nieuwe Sint is in aantocht Swamp Geef 's voor Diabetes m m DIESEL SCOTCH &S0D& 30% 00 -too 00 Deze week start 'Zuinig Stoken' Volgende week eerste tabel 1 Kwik-Fit Raad en burgemeester zijn het roerend eens: Geldloper overvallen ETOS/GEBR. DE BLOCK 1 IAAR IN DE GROENELAAN DONDERDAG 5 EN VRIJDAG 6 NOVEMBER SPECIALE 1 -IAAR PRIIZEN! Etos tand pasta Etos Hair spray Gal Ier ij nagel lak Etos deo- spray Stadsblad Politie slaat de plank mis m «a liefdesthema's uit de klassieke muziek! SCHIEDAM - Hij is in aan tocht! Sint Nicolaas heeft van daag, woensdag, zijn woon plaats in Spanje verlaten en is per stoomboot onderweg naar Nederland. Zaterdag 21 no vember komt de Goedheilig man met zijn gevolg in Schie dam aan. Bij zijn intocht in de Brandersstad wordt Sint Nicolaas begeleid door vele Zwarte Pieten, onder wie de muziekpieten van Harpe Da vids. De boten vertrekken om 13.15 uur vanuit de Buitenhaven naar de Lange Haven, waar de Sint en zijn knechten om ongeveer 13.45 uur tegenover de Korenbeurs aan wal stap pen. Ongetwijfeld zullen vele honderden Schiedamse kinde ren hem daar opwachten, ter wijl Drumband Juliana met majorettes voor een muzikaal onthaal zorgt. Sint Nicolaas loopt vervolgens naar het Stadhuis aan de Gro te Markt, waar burgemeester R. Scheeres al op hem staat te wachten. Om 14.00 uur wordt de Sint officieel welkom gehe ten op het bordes van het Stad huis. Uiteraard staat de Grote VtEDtSTtlNsD SPRINT+ Tot 12 december 1992 ontvangt u bij iedere aankoop-faktuur van Kwik-Fit een wedstrijdformulier. Denk aan uw veiligheid en maak kans op 'n gratis slipcursus ter waarde van f 275,- Prettig geregeld. U vindt ons in iedere Gouden Gids. Markt dan al geruime tijd vol verwachtingsvolle kinderen, die muzikaal worden bezig ge houden door de Rijnmond band. Dit muziekkorps speelt van 13.30 tot 14.15 uur allerlei Sinterklaasliedjes en de kinde ren mogen natuurlijk uit volle borst meezingen. Daarna wordt de muzikale bijdrage overgenomen door Drumband Ambrosius. Om 14.30 uur vertrekt Sinter klaas in een open rijtuig voor een rondrit door de binnen stad. Voorop loopt de Jeugd Rijnmondband, terwijl ook al lerlei vrolijke fietspieten, een postkoets, het gezelschap Los Amigos, een kar vol 'Spaanse Schonen', een bokkewagen en een zesspan ezels zich aanslui ten bij de stoet. De optocht start aan de Grote Markt en voert vervolgens via Hoogstraat, Broersvest (rech terzijde), Emmaplein, Hema- plein, Broersvest (linkerzijde) en Hoogstraat weer naar de Grote Markt. Om 15.15 uur is Sint Nicolaas terug bij het Stadhuis. Hier ontvangt hij tussen 15.30 en 17.00 uur de kinderen, die de tekening heb ben gekleurd, welke woensdag 11 november in Het Nieuwe Stadsblad staat afgedrukt. Zij kunnen hun kleurplaat dan zelf aan de Goedheiligman af geven. Als beloning krijgen de kinderen een versnapering en een leuke herinnering. Overi gens zijn de kleurplaten ook te verkrijgen bij de VW, aan de Buitenhavenweg. In de tussentijd vermaakt Clown Joepie, voor het Stad huis de kinderen, die op hun beurt wachten om hun teke ning in te leveren. Bovendien treedt een Spaanse kinder- dansgröep op. De Inzet leidt tot zes raadsmoties Vrolijke Murphy wil weg Orpheus sluit jubileum af met uniek concert De vakman in huis INTERIEURVERZORGING SCHIEDAM - Een 26-jarige Rotterdammer is zaterdagmid dag rond 16.50 uur in de Pas sage overvallen door een ge maskerde man. Het slachtof fer, geldloper van een super markt, was onderweg naar de bank met een bedrag van en kele duizenden guldens. Hij werd in de Passage plotseling staande gehouden door een. man met een bivakmuts op, die hem onder bedreiging van een vuurwapen het geld af handig maakte. Vervolgens vluchtte de dader, samen met een handlanger, in een auto, die bij de Passage klaar stond. De twee reden via de Hoogstraat naar de Ge dempte Baansloot, maar daar hield het spoor aanvankelijk op. In de nacht van maandag op dinsdag werd de auto ech ter teruggevonden aan de Lange Achterweg. De politie heeft nu ook de vermoedelijke vluchtweg van de daders kun nen achterhalen: Broersveld, Blauwesteeg, Gedempte Baan sloot en Lange Achterweg. De auto, een witte Opel Kadett met kenteken PL-97-SV, bleek in Rotterdam te zijn gestolen. De politie vraagt getuigen, die de auto zaterdagmiddag rond 17.00 uur met hoge snelheid door genoemde straten heb ben zien rijden, zich te mel den, telefoon 4494499. SCHIEDAM - 'Oplettende' Schiedamse politiemen sen hebben vanochtend, woensdag, voor de nodige consternatie gezorgd. De politiesurveillance zag op de rijksweg een auto rijden, waarin op de ach terbank een automatisch vuurwapen werd gesigna leerd. Ogenblikkelijk werd de achtervolging in gezet, maar men kreeg de automobilist en zijn inzit tende niet tot stilstand. De hulp van andere korpsen werd ingeroepen en uit eindelijk waren zo'n tien politiewagens en een poli- tieheiikopter op jacht naar de bewuste auto. Nadat bij Zwijndreeht het verkeer was stilgelegd en de auto eindelijk tot stop pen kon worden gedwon gen, werden de inzitten den direct in de boeien ge slagen. Vervolgens werd de auto onderzocht en wat bleek: het automatische vuurwapen was een boormachine. SCHIEDAM - De frac ties van PvdA, Groen Links en D66 zijn slecht te spreken over de wij ze, waarop de 'stoelen dans van korpschefs van gemeentepolitie' heeft plaatsgevonden. Tijdens de raadsverga dering van afgelopen maandag werden hier over vragen gesteld aan burgemeester Scheeres. Tot verbazing van woordvoerder Hans Bakker (PvdA) „is vori ge week vrijdag Eric van der Horst geïnstal leerd als nieuwe chef van het nog niet be staande Schiedamse district van de nog niet bestaande regiopolitie, die echter wel het gezag krijgt over het Schie damse gemeentelijke politiekorps. Wij zetten grote vraagtekens bij de mate, waarin voor uitgelopen wordt op de totstandkoming van de nieuwe politiewet", al dus Bakker. Bakker verwijt de verantwoor delijken autoritair handelen door de korpschefs in de regio Rijnmond alvast van plaats te laten wisselen, zonder dat de politiewet, die een regionaal politiekorps beoogt, van kracht is geworden. Sterker nog, er bestaat nog helemaal geen overeenstemming over deze nieuwe wet, zodat wel erg sterk op de zaken vooruit wordt gelopen. „De fracties hadden destijds al kritiek op het verdwijnen van korpschef Piet van den Hen gel, omdat hij nog midden in het reorganisatieproces van het Schiedamse politiekorps zat. Die reorganisatie loopt nu wellicht gevaar". Bakker en zijn collega-fractie voorzitters van D66 en Groen Links zijn van mening dat er een gapend democratisch gat zit in het reorganisatieproces van de politie. „Het,is eigen lijk onbegrijpelijk dat hierover in Nederland nog zo weinig commotie is ontstaan". In de overgangsfase tot de daadwerkelijke regiokorpsvor- ming is volgens de fracties het democratisch gehalte volledig verdwenen. Bakker spreekt in dit verband van het gebrek aan democratische controleer- baarheid. Wie is nu aan wie verantwoording schuldig en langs welke weg zijn de ver antwoordelijken aan te spre ken? En wie is nu eigenlijk de baas van de politie in Schie dam? De fracties leggen de schuld onder meer bij de Rot terdamse burgemeester Bram Peper als toekomstig korpsbe heerder en zijn politiechef Hessing als toekomstig korps chef. „Dezelfde mensen, die onlangs compromitterende uitlatingen over Turken de den en nu weigeren die terug te nemen", voegde Bakker er veelbetekenend aan toe. Roerend eens De PvdA-voorman meldde in zijn betoog, dat hij om princi piële redenen vorige week vrijdag niet naar de installatie van de nieuwe (beoogde) poli tiechef was gegaan. In zijn antwoord aan Bakker betreur de burgemeester Reinier Scheeres dit, omdat: „u dan had kunnen horen dat ik het roerend met u eens ben. Uw betoog zou een copie kunnen zijn van wat ik vrijdag tijdens de installatie heb gezegd". Burgemeester Scheeres is dus net zo slecht te spreken over deze gang van zaken. „In de beginfase heb ik ook fel ge protesteerd tegen deze werk wijze, maar toen vond ik wei nig steun. Deze procedure ver dient geen schoonheidsprijs". Het moment, waarop de be noeming van Eric van der Horst inging, kwam voor bur gemeester Scheeres ook als een complete verrassing. „Ik dacht dat de stoelendans pas inging bij de komst van de po litiewet, die voorlopig is uitge steld tot 1994". Convenant Bakker benadrukte dat Van der Horst alleen als korpschef kan optreden door een man daat van de burgemeester. „Dat mandaat is er nog niet, maar komt op korte termijn in de vorm van een convenant", legde Scheeres uit. „Daarin wordt Van der Horst aangewe zen als fungerend korpsbe heerder. Piet van den Hengel blijft formeel korpschef, om dat alleen de Koningin dit on gedaan kan maken". De nieuwe politiechef Eric van der Horst zette overigens vori ge week al in Het Nieuwe Stadsblad uiteen, dat hij zich voorlopig meer als een soort 'bouwpastoor' gaat bezighou den met de reorganisatie, ter wijl plaatsvervangend korps chef Cees Buijnink de prak tisch korpsleiding heeft. Bur gemeester Scheeres beaamde dit maandagavond. „Maar ook Van der .Horst moet aan mij verantwoording afleggen". Scheeres erkende ook dat de nieuwe korpsbeheerder et} korpschef niet meer aan spreekbaar zullen zijn via een democratisch gekozen orgaan, maar via de gezamenlijke bur gemeesters en de Officier van Justitie. „Maar wanneer OOR een feit is, is er natuurlijk wel r rake van een democratisch gekozen orgaan". De burgemeester is het volle dig met Bakker eens dat er in de tussenfase geen enkele vorm van democratische con trole en verantwoording is. „Maar de schuld daarvan ligt niet zozeer bij Rotterdam als wel bij politiek Den Haag. Die heeft deze situatie gecreëerd. Het komt er nu op neer, dat de politie zijn eigen wetgeving schrijft". „De raad zal straks inderdaad -een zeer beperkte invloed op de politie hebben. Ik kan dan ook niet anders concluderen dat er fundamenteel iets mis is met deze wetgeving en het laatste woord is er ook nog niet over gesproken", besloot burgemeester Scheeres. :s Él PARKETVINYL 400 br. van 139.- nu89.- Pm zolang de voorraad strekt van één°van parfum-afde,i"g *>'j aankoop h v i' t" °nze Seuren zoals JooP' Moments, Davidoff, Venezia Magnetic, Tresor, Marouss.a, Boss, Carterre, ahrenhe't enz. enz. een GRA- liéfdf'£' met de ber°emdste SERVICELIJN 010-4796199 Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 89 OPLAGE 42.150 Stadsblad Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen „Democratische controle op de politie verdwijnt" De veelbesproken installatie van 'beoogd' korpschef Eric van der Horst (rechts) vond afgelopen vrijdag plaats. Overigens richt de kritiek van de raad zich niet op de persoon Van der Horst. „Hij is welkom en in geen enkel opzicht verantwoordelijk voor de gang van zaken", vindt PvdA-er Hans Bakker. J.T. INTERIEURVERZORGING Groenelaan 23-25 - Tel. 010-4271744 Weekaanbieding Gratis gelegd. SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres heeft afgelopen vrij dagmiddag het startsein gegeven voor de collecte 'Geef 's voor Dia betes', die in de week van 8 tot 14 november plaats vindt. De burge meester wierp als eerste Schiedammer een bijdrage in de bus van de twee collecteleiders de heren L. Hollander en A.J. Jansen Hopelijk zullen de komende week velen het voorbeeld van de burgervader volgen. a WEGENS VERHUIZING OP DE GEHELE NIEUWE WINTERCOLLECTIE! KORTING OP ALLE tdimcmKS 'J00 S,UkS) SHIRTS 300 Si:,. TRUIEN 500 stuks) en COLBERTS 100 sluks) HOOGSTRAAT 28-30-32 SCHIEDAM TELEFOON 010 - 427 11 79 1 1 Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1