Gebit stuk? ORANJE m Gewond na aanrijding p Inbraken Dit weekeinde Bruidspaar van de maand? Mastroianni in Filmhuis Schietpartij in de Passage Hulpgoederen in Gospic Auto's bekrast Koorconcert Schiedammers in de finale Rock en folk in Podium Café Activiteiten in Nieuwland „Schaamte voor eigen erfenis" Surinaams Vrouwenoverleg Schiedam in Madurodam Aktiviteiten De Erker Orpheus sluit 125-jarig bestaan af met muziekspektakel Wordt verwacht VERINGMEIER TANDTECHNIEK A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere, laatste vrijdag van de maand. SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 6 november de film 'Stanno Tutti Bene', van de Italiaanse regisseur Guiseppe Tornatore, gedraaid. Matteo Scuro, een gepensio neerde Siciliaanse ambtenaar (gespeeld door Marcello Ma stroianni), besluit zijn vijf kin deren, die over heel Italië ver spreid wonen, te bezoeken om ze te bewegen nog eenmaal naar het ouderlijk huis op Si cilië te komen. Zijn rondreis draait echter uit op een teleur stelling. Zijn trots wordt bo vendien geknakt als blijkt dat zijn kinderen al die jaren te gen hem hebben gelogen en hun maatschappelijke posities aanmerkelijk minder roos kleurig zijn dan ze hun vader hebben doen geloven. De film begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - Een 30-jarige fietster uit Schiedam is vrij dagochtend met onbekend let sel overgebracht naar het Schieland ziekenhuis, nadat zij was aangereden door een auto. De vrouw stak rond 11,00 uur de Laan van Bol'Es, ter hoogte van de Van Beethovenlaan, over en zag daarbij de auto, bestuurd door een 55-jarige Vlaardinger, over het hoofd. De automobilist kon haar niet meer ontwijken. SCHIEDAM - Na een telefoni sche melding dat er in de Pas sage schoten waren gehoord, trof de politie zaterdagochtend om 05.25 uur op de trap van de Passage een 32-jarige Rot terdammer aan. De man was aan zijn bovenlichaam ge wond. Na onderzoek in het Schieland ziekenhuis bleek de man schotwonden te hebben opgelopen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Reparatie klaar terwijl u wacht SCHIEDAM - In de Kroatische stad Gospic is deze week het eerste hulpgoederentransport van de Schiedamse Stichting De Opbouw aangekomen. De Opbouw heeft voor maar liefst acht ton aan voedsel, dekens, toiletartikelen, huisraad en glas ingezameld, dat nu door het Rode Kruis wordt ver deeld onder de vele vluchte lingen, het ziekenhuis en het schoolinternaat in Gospic. Rond de kerstdagen hoopt De Opbouw een tweede transport op weg te kunnen sturen met onder meer kerstpakketten voor schoolkinderen. Giften voor dit doel kunnen worden gestort op gironummer 5188 ten name van Stichting De Opbouw Schiedam. Voor meer informatie kan men bellen, te lefoon 4706096 of 4707817. SCHIEDAM - De politie kreeg het afgelopen weekeinde maar liefst zeventien aangiftes bin nen van beschadigde auto^s. De voertuigen aan de Schië- damseweg, Louise de Coligny- straat, Nassau Dillenburg straat, Stadhouderslaan, Mgr. Nolenslaan en Groenelaan ble ken alle te zijn bekrast met een scherp voorwerp. Zaterdagmiddag om 15.10 uur werd aan de Mgr. Nolenslaan een 41-jarige Schiedammer aangehouden, die even daar voor de ruiten van een auto had ingeslagen. De man werd overgebracht naar het politie bureau, maar uit het verhoor werd niet duidelijk of de man in verband kan worden ge bracht met de andere bescha digingen. De politie vraagt eventuele getuigen zich te melden, telefoon 4494499. SCHIEDAM - Het Schiedams Christelijk Mannenkoor, on der leiding van dirigent Anne Posthumus, verzorgt vrijdag 6 november het traditionele na jaarsconcert in de Magnalia Deïkerk, aan de Albardastraat Aan het concert wordt meege- taerkt door het Christelijk jongerenkoor Inspirited uit Rijswijk, Dick Knetemann (te- por), Hans Overtoom (bariton), Gregor Bak (piano en orgel) en Martin van Broekhoeven (piano). Het concert begint om 20.00 uur en de toegangsprijs be draagt 7,50. Kaarten zijn aan tie zaal verkrijgbaar. SCHIEDAM - Een cd, munten en buitenlands geld vormden de buit van een inbraak, die vorige week werd gepleegd in een woning aan de Fazant laan. Vorige week is ingebroken in een zalencentrum aan de Schiedamseweg. Vermist wor den een versterker en twee 'sloffeu sigaretten. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 426.59.97 SCHIEDAM - RTL4 pre senteert morgenavond, donderdag 5 november, de finale van de populaire Soundmixshow van Hen- ny Huisman. Veertien fi nalisten gaan proberen in de voetsporen van Gerard Jolink en Marco Borsato te treden. Onder de finalisten bevin den zich ook twee Schie dammers. Hans Stolk zingt een lied van André Hazes en Ricardo Leeuwin maakt deel uit van een ge zelschap, dat de groep Pa- sadenas imiteert. De finale begint om 20.30 uur en de uitslag wordt rond 23.30 uur bekend ge maakt tijdens het sport programma van Frits Ba rend en Henk van Dorp. NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 PAGINA 9 SCHIEDAM - De Leidse rock formatie 'Breakout' speelt za terdag 7 november in het Po dium Café, aan de Lange Ha ven 28. Breakout wordt ge vormd door Astrid van Klave ren (zang), Johan Molenaar (sologitaar), Bram Veefkind (slaggitaar en zang), Bart Broer (toetsen), Pieter van Klaveren (bas) en Watter Zwaard (drums). Zij spelen co vers van onder anderen Brian Adams, Pat Benatar en Gary Moore. Het optreden begint om 21.30 uur. Zondag 8 november treedt de Engesle folkzanger Michael Collins in Podium op. Deze stevig door de wol geverfde muzikant heeft zijn sporen verdiend in Engeland, Frank rijk en Ierland. De zanger be geleidt zichzelf op gitaar, bodhran (een traditionele Ier se trommel) en enkele andere ongebruikelijke instrumenten. Zijn optreden begint om 21.30 uur. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland, aan de Albarda straat 65, organiseert vrijdag 6 november een disco voor tie ners van 12 tot en met 15 jaar. De disco begint om 19.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,50. Tieners, die voor de eerste keer komen, moeten twee pasfoto'os meebrengen. De disco wordt iedere eerste vrijdag van de maand gehou den. Buurthuis Nieuwland heeft dringend behoefte aan vrijwil- lig(st)ers voor de wekelijkse instuif voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Deze instuif wordt iedere woensdagmiddag georganiseerd. Gemiddeld ne men zo'n .veertig kinderen deel aan de diverse sport-,, spel- en handarbeidactivitei- ten. Het nijpende tekort aan vrij willige hulp dreigt echter roet in het eten te gooien. Wanneer er niet snel meer hulp komt, zal deze jeugdactiviteit moeten worden stilgezet. Be langstellenden voor dit vrijwil ligerswerk kunnen zich telefo nisch melden via nummer 4738671. SCHIEDAM - Bewoners vereniging Schiedam- Zuid begrijpt niet waarom veel maatschappelijke groeperingen zo kritisch zijn over de sociale ver nieuwing. „Nu de vooruitstrevende ideeën uit de jaren zeven tig en tachtig bijeen zijn gebracht in een samen hangende visie en er wer kelijk sprake is van een geïntegreerd geheel, een totaalpakket dat nota bene door het lokale bestuur in dank is geadopteerd, geeft het geen pas om aan de zijlijn te blijven staan en te weeklagen dat het oude wijn in nieuwe zakken is. Dat zou zijn alsof je je ei gen kind met het badwa ter weggooit". „Daarom: maatschappelij ke groeperingen, die de schouders ophalen bij so ciale vernieuwing, scha men zich voor hun eigen erfenis!'1. Volgens de BVSZ worden veel organisaties in het maatschappelijk midden veld momenteel links door de overheid inge haald. „In feite is de over heid op dit gebied nu vooruitstrevender! WATERWEG NOORD - Het Surinaams Vrouwen Overleg Rijnmond start in januari vol gend jaar een aantal cursus sen en activiteiten in het Suri naams Vrouwencentrum Pre- foeroe in Rotterdam. Het gaat om uiteenlopende activiteiten op het gebied van koken, poli tieke Vorming, een onderwijs, kledingmaken, Koto en Anjisa vouwen en taartversieren. Het Surinaams Vrouwen Overleg Rijnmond zet zich in voor de positieverbetering van de Surinaamse vrouw in deze regio. Hiertoe worden allerlei educatieve, culturele en ont spannende activiteiten geor ganiseerd. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het Surinaams Vrouwencen trum Prefoeroe, telefoon 4114466. SCHIEDAM - „Zou het niet leuk zijn als er in Ma durodam een markant Schiedams gebouw wordt geplaatst?", vroeg raadslid Trudy van der Akker-de Jager zich afgelopen maandag hardop af. Bur gemeester Scheeres kon zich in dit idee wel vin den. „Laten we maar een sponsor zoeken". De voor keur lijkt uit te gaan naar een replica van één van de Schiedamse molens. SCHIEDAM- Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avenne- straat 32 organiseert zaterdag 28 november een mountainbi- ketocht in het Limburgse heu velland. De route loopt slechts voor een klein gedeelte over verharde weg en er zijn veel spectaculaire afdalingen en doortochtjes door riviertjes in opgenomen. Deelname kost f50,-. Dit bedrag is inclusief de huur van een goede moun tainbike. Deelnemers dienen zelf voor een maaltijd te zor gen. Binnenkort wordt in De Erker SCHIEDAM - In Huize Fran- keland, aan de St. Liduina-' Straat 10, is de gehele maand november een expositie van het werk van John Lathou wers en Arthur van Steen te bewonderen. Het is de tweede keer dat beide Schiedamse kunstenaars hun creaties in Frankeland tentoon stellen. Het werk van Lathouwers be staat uit figuratieve pastelte keningen en naïeve acrylschil- derijen. De tekeningen tonen veelal realistische stillevens, terwijl de schilderijen vaak fantasielandschappen en sprookjesachtige taferelen uit beelden. Arthur van Steen toont zijn realistische en surrealistische aquarellen, waarbij de natuur een favoriet onderwerp is. De expositie geeft een overzicht van recent en ouder werk. Simone Kleinsma heeft bewe zen zich thuis te voelen in gro te produkties. In de afgelopen jaren speelde zij in grote mu sicals als 'Sweet Charity', 'Funny Girl' en 'Les Miséra- bles'. Haar nieuwe voorstel ling 'Simone Friends' is een cabaret-achtig showprogram ma, met zang, dans en humor volle teksten. Niet zo verwon derlijk, want de teksten zijn geschreven door Robert Long, Paul de Leeuw, Fred Florusse en Nico van der Linden. In haar programma wordt Simo ne terzijde gestaan door Xan- dra van Saarloos, Jolanda Ger main, Stanley Burleson, Percy Cohran Hall en Perry Dosett. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 35,-/CJP en Pas65 32,-. Cabaret Het duo Lebbis Jansen treedt vrijdag 6 en zaterdag 7 november op in Theater de Teerstoof. Zij presenteren een avondvullend cabaretprogram ma onder de titel '2 Keer rie- leksen voor 1 geld'. Lebbis Jansen brengen een combinatie van kritisch actu eel cabaret en absolute kolder. Hun handelsmerk is een origi neel scherp taalgebruik, dat garant staat voor een avondje lachen. Beide voorstellingen beginnen om 20.30 uur en de toegangs prijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Poppentheater Poppentheater Erica Burger- jon speelt zaterdag 7 novem ber de kindervoorstelling 'De Dansende Vogel' in Theater de Teerstoof. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 5 tot 12 jaar. weer een technische club voor meiden tussen tien en twaalf jaar gestart. Deelneemsters aan deze cursus worden ver trouwd gemaakt met onder andere hout- en metaalbewer king en elektronica. De lessen worden gegeven op donder dagmiddag tussen 15.30 en 17.00 uur. Aanmelden kan bij het wijkcentrum in de Jan van Avennestraat 32 of telefonisch via nummer 4267767. SCHIEDAM - Nog even en het 125-jarig jubile um zit er voor de leden van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor 'Orpheus' definitief op. Want op woensdag 11 november wordt in de Margriethal de slotma nifestatie gehouden. Hieraan doen in totaal vijf Schiedamse zangko ren aan mee. De muzi kale ondersteuning komt van Het Gelders Orkest. „Een zingend mens is een ge lukkig mens", antwoordt Enny Stouthandel op de vraag of een jubileum dat een jaar duurt niet een beetje te veel van het goede is. „Boven dien", zegt de secretaris van Orpheus, „lagen de aktivitei ten erg verspreid over de ka lender. Ik denk eerder dat onze leden volgend jaar een beetje in een gat terecht ko men. Ik hoor al van die op merkingen in de trend van: 'Joh, dat zal dadelijk wennen worden'." Volgens Stouthandel is ieder een in het jubileumjaar aan zijn trekken gekomen. Zowel SCHIEDAM - Bekende coryfeeën uit de vader landse cultuurwereld hemen dit weekeinde bezit van de Schiedam se podia: Simone Kleinsma, Remco Cam- pert en Jan Mulder zijn hiervan enkele voor beelden. 'Simone Friends' is de titel van de theatershow, die Simo ne Kleinsma vrijdag 6 novem ber presenteert in de Grote Zaal van het Passage Theater. In dit sprookje staan drie boe renzoons voor het raadsel van de vertrapte korenakkers. De domste van de drie, de drome rige Hans, weet wel een oplos sing voor dit probleem. Erica Burgerjon werkt in deze voorstelling niet alleen met haar stokpoppen, handpop pen, maskers, wajangpoppen en decors op tafel, maar fun geert ook als vertelster. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Droomijs In de Roo Roosenzaal van het Passage Theater is het zater dag 7 november de beurt aan de schrijvers Remco Campert en Jan Mulder. Hun program ma is getiteld 'Droomijs'. 'Droomijs' gaat over de droom, over de schaduwen van dro men. Over het geheim van het begin van een zin, waarvan het eind door de spreker zelf niet valt te voorspellen. Hij kletst maar wat: de politicus, de dokter, de schrijver, de echtbreker. Een opmerkelijke Voor het reserveren en afhalen van kaarten is de kassa geo pend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Telefonisch reserveren is mogelijk van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur: telefoon Passage Theater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. Bovendien is de kassa vanaj een uur voor iedere voorstel ling geopend voor kaartver koop voor uitsluitend die avond. Voor meer informatie kan men bellen met de admi nistratie van de Schiedamse Theaters, telefoon 4262987 tij dens kantooruren). publiek als leden van Orpheus zelf. „We hebben zowel mo derne als klassieke opvoerin gen gegeven. Optreden ge daan met koren uit onze part nersteden en 5 dagen Lichten- stein bezocht. We kijken met veel voldoening op deze ge beurtenissen terug." Laatste hobbel Volgende week woensdag wordt in de weinig sfeervolle Sporthal Margriet dë laatste 'hobbel' genomen. Geholpen door het Schiedams Vrouwen koor, het Toonkunstkoor Schiedam, Zangvereniging Excelsior en de Jongens van het Sacramentskoor Breda moet de happening iets onver getelijks worden. Het Gelders Orkest is aanwezig met mez zosopraan Rita Sams, sopraan Elma van den Dool, tenor Marten Smeding en bas Char les van Tassel. Alles staat on der leiding van dirigent Ri chard Ram. Op het program ma staan onder andere uitvoe ringen van 'Te Deum' van Al- bert de Klerk en 'Carmina Bu- rana' (disco-uitvoeringen hier van moesten enige tijd gele den uit de handel worden ge nomen) van Carl Orff. De avond begint om 20.00 uur. Kaarten 20,- en 17,50) zijn te bestellen via telefoonnum mer 4267067 of via de VW- Soé iedam. combinatie van twee schrij vers in een even opmerkelijke voorstelling. Het programma begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 ƒ15,-. Koffieconcert Harmonie Wilton Fijenoord verzorgt zondag 8 november een koffieconcert in de Grote Zaal van het Passage Theater. Het concert begint om 11.30 uur en de toegang is gratis. Ansje van Brandenberg, Als je niet meer denkt...', donderdag 12 november, Passage Theater; Mark van de Veeraonk, In de schaduw van een pygmee', ca baret, vrijdag 13 november, Theater de Teerstoof; Conny Vandenbos, 'Nu', thea terconcert, zaterdag 14 novem ber, Passage Theater; Clown Basera, Basera's solo circus, zaterdag 14 november, Theaterjle Teerstoof; Yvonne Keuls, 'Het land van mijn moeder', zaterdag 14 no vember, Theater de Teerstoof; Caroline Riddick, orgelconcert N.O.F., zondag 15 november, Passage Theater. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Variatie troef in de theaters A y/ Een surrealistische aquarel van Arthur van Steen Simone Kleinsma (foto Roy Bei Mannenkoor zingt laatste noten Koninklijk Mannenkoor 'Orpheus' repeteert voor de laatste keer voor de slotmanifestatie van het 125-jarig jubileum, gehouden in Sporthal Margriet. Remco Campert en Jan Mulder (foto: Arjen Schmitz) Poppenspeelster en vertelster Erica Burgerjon

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9