Het Nieuwe Zakkendragershuisje nog even in de steigers Tramverbinding naar Vlaardingen Gemeente verbaasd over boze reactie Popverleg Buitenwacht wordt vergeten' Servicecentrum geopend Schoonmaakactie Goeman Borgesius 398.- deZuderSter Eurotax 415.11.22 Deze week start 'Zuinig Stoken' Volgende week eerste tabel Hoopgevend Geen wachtlijst bij SMWS Rond het jaar 2000 Raadscommissie over sociale vernieuwing Straks studeren Stadsblad J Daisybell Squash en tennis 24 uur-service 65+ korting via bonboekje. mrjr.- slmW/7 ■rmL -»wgg +1tvta,.1:- - m rv BVSZ wil bewoners activeren Prijsvraag Paradies Zeemanshuis is gezegend v <k* 7 -. '-«V SCHIEDAM - WD-voorman Wil van Wijk maakt zich zor gen over de afnemende effec ten van de maatregelen tegen hondepoep. „In de nabijheid van basis school De Peperklip was tot voor kort een hondentoilet ge plaatst. Omdat hiervan meer gebruik werd gemaakt dan vooraf werd verwacht, ont stond er een onhygiënische si tuatie voor de schoolkinderen. Maar in plaats van het toilet vaker te reinigen, besloot de gemeente om het hondentoilet geheel te verwijderen. Het ge volg is dat in de wijk Oost weer veel hondepoep op straat ligt". Burgemeester Reinier Scheeres is echter van mening dat de hondepoepmaatregelen nog steeds effect sorteren. Heel toe passelijk merkte hij op: ,/dle berichten zijn hoopgevend". SCHIEDAM - Boven het artikel over de Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam, dat vorige week woensdag in Het Nieuwe Stadsblad werd gepubliceerd, stond een 'kop', die suggereerde dat er momenteel wachtlijsten gelden bij de SMWS. Deze suggestie is echter ten on rechte. Zoals in het artikel zelf wordt gemeld, is er enkele malen sprake ge weest van dreigende wachtlijsten, maar echte wachtlijsten zijn er nim mer geweest. SCHIEDAM - Rond het jaar 2000, als de tram verbinding naar het toe komstige NS-station Ke- thel is gerealiseerd, zal een tramverbinding ook doorgetrokken worden naar Vlaardingen. De lijn moet gaan lopen via Woudhoek naar Vlaar- dingen-Holy, en zo ver der de Visserstad in. Met instemmend ge- knik van zijn ambtena ren, deed wethouder Zijdeveld voor het eerst in het openbaar mede delingen over de inte resse van Vlaardingse zijde om de tram op SCHIEDAM- In café De Unie aan de Gerrit Verboonstraat zorgt zondagmiddag 8 novem ber vanaf 16.00 uur de forma tie 'Daisybell' voor een 'jazzy' sfeertje. Deze groep bestaat uit Daisy Oosterhuis (zang), Dolf Delprado (bas), Frans van Asperen (piano) en Kees van Krugten (drums). haar grondgebied toe te laten. Ook gaat de wethouder onder zoeken of bussen en taxi's ge bruik kunnen maken van de trambaan over de Broersvest. Maar al te vaak zit de Broers- vest flink verstopt. De tram baan zou in de ogen van Gé Brouwer (PvdA) een uitste kende ontsluiting kunnen bie den. Kunstbeleid De begrotingsbehandeling door de raadscommissie voor cultuur, gemeentewerken, stadsontwikkeling en verkeer ging afgelopen woensdaga vond diep in op het gevoerde en toekomstige kunstbeleid. Coby de la Rie (D66) legde als eis op tafel dat er voor 1 april 1993 een Dienst Kunst Cul tuur moet zijn. „Indien nodig passen we het collegewerkpro gramma aan". Ook de sluiting van het Passage Theater baar de haar zorgen. Ze stelde voor om in de tussentijd dat het nieuwe theater wordt ge bouwd op het Stadserf, andere gebouwen te gebruiken zoals het Zakkendragershuisje en De Blauwe Brug in Noord. Dat de Korenbeurs wegens trammelant met enkele buurt bewoners niet gebruikt kan worden, steekt De la Rie be hoorlijk. „Een handjevol bin nenstadbewoners oefent ge woon terreur uit". Partijge noot Vincent Broeke pleitte voor meer kunst op straat. „Of het nu vuurvreters of waters likkers zijn". Ook Jolie Hak- kert vroeg zich af hoe het met de Dienst Kunst Cultuur staat. „Dat moet snel gebeu ren". Zijdeveld wil de ingeslagen weg nog steeds bewandelen, maar wenst geen druk op de ketel. „We zijn weliswaar kwetsbaar. Als er mensen wegvallen dan moeten we een beroep doen op anderen van buiten. Maar er gebeuren toch geen rampen nu er nog geen Dienst Kunst en Cultuur is?". Sokkel Ook de sokkel van het beeld van Vrouwe Aleida riep vra gen op. De 100.000 gulden, die 2 ZITS SLAAP BANKJE SCHIEDAM - Het gemeentebe stuur heeft de Vereniging Po- poverleg Schiedam schriftelijk laten weten 'zeer verbaasd' te zijn over de heftige reactie van de vereniging inzake de huis vestingsproblematiek van Mu- ziekkollektief 't Slachthuis. Vo rige week maakte Het Nieuwe Stadsblad melding van de woede van Popoverleg. 't Slachthuis is een kollektief van Schiedamse amateurmu zikanten, die de kelder van het Passage Theater gebruiken als oefenruimte. Omdat het the ater in de nabije toekomst wordt gesloopt, moet 't Slacht huis op zoek naar nieuwe ruimte. In een viertal brieven aan de gemeente werd om ver vangende oefenruimte ge vraagd. De gemeente reageerde echter afwijzend: „U richt zich naar onze smaak iets te ge makkelijk tot de gemeente als potentieel eerst verantwoorde lijke voor het vinden van een nieuwe oefenruimte... Wij re kenen dit in de eerste plaats tot uw eigen verantwoordelijk heid". Alleen wanneer 't Slachthuis er niet in slaagt nieuwe ruimte te vinden, wil de gemeente helpen meezoe- ken. Bovendien raadde de gemeen te 't Slachthuis aan om con tact te zoeken met Popoverleg Schiedam om gezamenlijk een oplossing te zoeken. Dit ant woord is bij Popoverleg echter in het verkeerde keelgat ge schoten. Tot verbazing en ken nelijke ergernis van de ge meente. „Wij hopen dat u uw hart heeft gelucht en dat de spanning weer uit de lucht is. Het elkaar al of niet publieke lijk verketteren is meestal niet de beste manier om oplossin gen te bereiken. Wij zullen daarom proberen de onderlin ge verhoudingen weer binnen normale proporties te bren gen". Als blijk van goede wil zal de gemeente overwegen om als- 7iog de zeshonderd gulden te betalen, die Popoverleg ooit heeft uitgegeven aan een haal baarheidsonderzoek om onder meer een ruimte bij Popoverleg geschikt te maken voor 't Slachthuis. Toen dit onderzoek uitwees dat de gemeente een bedrag van 250.000,- moest bijdragen, haakte de gemeente af en liet het Popoverleg ver volgens met 'de gebakken pe ren' (de rekening van zeshon derd gulden) zitten. Volgens de gemeente was de betreffende afdeling Maatschappelijke Aangelegenheden echter hele maal niet op de hoogte van kosten voor het onderzoek. Dat wordt nu dus wellicht rechtge zet. SCHIEDAM - Sociale Vernieuwing in Schie dam verdient nog lang geen tien. Leden van de raadscommissie van on derwijs, sociale zaken en emancipatie hekel den het feit dat de com missie voor Sociale Ver nieuwing zo weinig naar buiten treedt. Zelf kritiek dus. Want veel raadsleden hebben ook zitting in deze vernieu wingscommissie. De tijd is gekomen om wat aan de burgers te laten zien, vond Vincent Broeke van D66. „In de stad Antwerpen is men erin geslaagd de bureaucrati sche papierbende in te dam men. Van de duizend formu lieren bleven er slechts 250 over. En Rotterdam maakt de Maastunnel weer veilig. Dat zijn akties waar de vonken vanaf springen. Daar ben ik jaloers op". Ook Bea Oomens (Groen Links) en Noor Samkalden (PvdA) willen de buitenwacht meer laten zien. Oomens stelt bijvoorbeeld voor om de drie verantwoordelijke wethouders voor de sociale vernieuwing vaker gezamenlijk in het openbaar te laten optreden. Goede weg Volgens wethouder Chris Zij develd is men op de goede weg. ..We beginnen de sociale vernieuwing eindelijk in de klauwen te krijgen. Het krijgt ook meer draagvlak in het ambtenarenapparaat. Dat is zeer plezierig om te merken". Ton Seis (CDA) wees op de valse start van de sociale ver nieuwing, die nog steeds haar schaduw vooruitwerpt. „We hebben een paar voorstellen aangepakt en de rest is in de koelkast gezet". Die beperking is volgens Seis de beste manier om de aan dacht erbij te houden. Seis was het ook niet eens met de 100.000 gulden, die op de rode lijst afvoeren) van de be groting is beland. De christen democraat had liever 320.000 gulden in plaats van 220.000 gulden beschikbaar gesteld zien worden voor de sociale vernieuwing. Luub Hafkamp (WD) was het daar niet mee eens. „Als je geen plannen hebt, hoef je ook niet op geld te rekenen". Hafkamp was overigens de enige in de raadscommissie, die twijfels had of de campag ne 'Schiedammers van overal en nergens' een vervolg moet krijgen. „Dat moeten we maar eens kritisch bezien". hiervoor gereserveerd is, vin den veel raadslieden aan de hoge kant. Het beeld komt eerst op het Museumplein te staan. Later verhuist het naar het Stadserf. Volgens Zijde veld worden de hoge kosten verklaard omdat ook de omge ving moet worden aangepast „met hier en daar een orna mentje". Zijdeveld lanceert begin vol gend jaar vier nota's over het kunstbeleid. Eén komt van de hand van de museumdirek- teur, één gaat over de toe gangsprijzen voor het mu seum, één handelt over het ac- commodatiebeleid van de kunst en de laatste over het opdrachtenbeleid naar de kunstenaars toe. Ook verschijnt er 17 novem ber een notitie over de voort gang van de stadsontwikke ling. Wat deze zaken betreft, moeten de raadsleden nog even geduld hebben. Schiedamse coryfeeën in radioprogramma SCHIEDAM- Een aantal Schiedamse coryfeeën zal kleurrijke anecdotes op- djssen over de Branders- stad in het programma 'De weg naar Kralingen' dat zaterdag wordt uitge zonden tussen 16.00 en 17.00 uur bij Radio Rijn mond. aan het woord ko men achtereenvolgens ge- rard verhulsdonk (bon bonmaker en gemeente raadslid), Catrinus Mak (over het zeimakersvak), Rita Mak-Krommenhoek (over bakkerij Krommen hoek), Koos Brouwer(over kolenmeten), Willibrord Hosman (over zijn drank verzameling) en Johan Visser (gepensioneerd to neelmeester en chef-ope rateur van het Passage Theater). Het programma is te be luisteren via FM 93.4 of 96.5 kabel. SCHIEDAM - Naar schatting zo'n 750 belangstellenden heb ben afgelopen vrijdagmiddag en -avond een bezoek ge bracht aan het open huis van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam. Het open huis werd georganiseerd ter gelegenheid van de officiële opening van het Servicecentrum van het SCHIEDAM - Bewoners van de Goeman Borgesiuslaan en om geving steken woensdagmiddag 11 november de handen flink uit de mouwen. Om 13.30 uur gaat de november-schoonmaakac- tie van de binnenterreinen van start. De bewoners krijgen hier bij steun van de wethouders Adri Reijnhout en Bart de Leede. De bewoners zijn iedere tweede woensdag van de maand actief om hun woonomgeving schoon te houden. Het initiatief maakt deel uit van het beheerexperiment van de beheergroep Goe man, dat nu ruim een jaar draait. De resultaten van het beheer experiment worden zolangzamerhand al zichtbaar. Eén van de twee binnenterreinen is, op de beplanting na, klaar en aan het andere terrein wordt momenteel hard gewerkt om het in de cember gereed te hebben. Om deze opknapwerkzaamheden niet voor niets te laten zijn, wordt maandelijks de schoonmaak actie georganiseerd. als het om wonen gaat Racketcentrum Vlaardingen Taxi-vervoer, ook rolstoelbusvervoer 0 - GAK - Detam - Ziekenfonds O.N.S. aan de Van Heekstraat 15. De openingshandeling werd vrijdagmiddag verricht door het echtpaar E.R. van Santen. Het gezin woont sinds kort aan De Velden in Spaland en hun woning vormde de 35.000- ste aansluiting op het energie- net. Na de plechtigheid werd het echtpaar verblijd met een certificaat, dat werd uitgereikt door O.N.S.-directeur Henk Eikenbroek. Bovendien ont ving de familie Van Santen een iriszeefdruk van de Rot terdamse kunstenaar Dirk Huizer, die de komende we ken in het O.N.S.-gebouw ex poseert. 's Avonds bood het Openbaar Nutsbedrijf alle Schiedam mers de mogelijkheid om eens een kijkje in de O.N.S.-keu ken te komen nemen. Aan de hand van een puzzeltocht door en rond het gebouw, kon men zich een indruk van de werk zaamheden vormen. Aan de puzzeltocht was bovendien een prijsvraag verbonden, waarmee een tweedaags ver blijf in Eurodisney was te win nen. Met de opening van" het Servi cecentrum, waarmee het O.N.S. haar klanten gastvrijer en doelmatiger van dienst hoopt te zijn, is het groot scheepse reorganisatieproces van het Nutsbedrijf als gevolg van de verzelfstandiging, afge rond. SERVICELIJN 010-4796199 Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 VRIJDAG 6 NOVEMBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 90 OPLAGE 42.150 Stadsblad x AAI iifj/zy/-~H$ll ver&öhurön W-4553?40 4555 X-: .''-'V:;-Sé s. V *éBÊ&3&Së8M W.^7'. v v'e <t/" \v?~ C_"V» X- r 'Wm 'O y-, -"<» - "V-v" '*4^ .JBoShf^V ->*■ SCHIEDAM - Het Zakkendragershuisje zal nog zeker tot eind deze maand in de steigers staan. Aan het monumentale pand worden al enige weken allerlei werkzaamheden uitgevoerd door de afdeling onderhoud gebouwen van de Dienst Gemeentewerken. De voornaamste aanleiding om het uit 1725 daterende Zakkendragershuisje eens aan te pakken, was de aanwezigheid van houtworm. Dit schadelijke diertje had de kap, kozijnen en vloeren flink aangetast. Het houtwerk heeft nu een behandeling ondergaan, waardoor een halt is toegeroepen aan de vernietigende activiteiten van de houtworm. Tegelijk met de houtwormbestrijding wordt ook een aantal onderhoudswerkzaamheden gepleegd. Het to rentje wordt van nieuw lood voorzien, slechte dakpannen en rot houtwerk zullen worden vervangen en de zinken goten en de dakkapel worden opnieuw bekleed. Bovendien wordt het voegwerk van de gevels ver nieuwd en zal de buitenkant een nieuw verfje krijgen. ALTIJD HANDIG I IN LEUKE BEKLEDING EN IN 'N WIP OMGETOVERD TOT RIANT 2 PERS. SLAAPPLAATS NU VAN 579,- VOOR Luub Hafkamp (WD) twijfelt over een vervolg van de campag ne 'Schiedammers van overal en nergens. Wethouder Chris Zijdeveld: „We beginnen de sociale ver nieuwing eindelijk in de klauwen te krijgen". Van links naar rechts: O.N.S.-directeur Henk Eikenbroek, kunstenaar Dirk Huizer en het gezin Van San ten. Wethouder Aad Wiegman en voormalig raadslid Ulfert Bruseker, res pectievelijk voorzitter en lid van de Raad van Commissarissen van de NV O.N.S., onderhouden zich met enkele medewerkers van het Servi cecentrum. MAGAZIJNPRIJS I Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel 010-4518844 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. Tel. 010-4852273 Zwanensingel 9 Tel. 4746565 Ja, maar waar... Ktfk op pagina 4 Hogeschool Rotterdam Omstreken Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1