Het Nieuwe Informatie-avonden over ontwerp-bouwplan Passage Nieuwbouw Schieland Opening vrijdag 13 november Skate Baan Oost is het resultaat van samenwerking PvdA: „College moet een voorlopige balans opmaken Omzwervingen door Schiedam Stadsblad \i Kijk irfVaria: Speelgoed te winnen in de Sintwedstrijd aam De weg naar Kralingen Motie vraagt om duidelijkheid Actie van De Zonnebloem Zo vader, zo zoon Brandstichters in kraag gevat 71.508 Schiedammers Autodiefstal AHA DAT IS HENK VAN HET WEESHUIS w&m afscheid niet introduceert beeld- kwaliteits- kaart Honden op herhaling SCHIEDAM - De gemeente or ganiseert de komende weken een drietal informatie-avon den over het bouwplan Passa ge en omgeving van de Haagse projectontwikkelaar MAB BV. Maandag 16 november vindt de eerste avond plaats, be stemd voor iedere belangstel lende. Enkele weken geleden presen teerde de architect van MAB de plannen voor de bouw van woningen en winkels op het voormalige Imelda-terrein en de Passage aan de raadscom missie voor onder meer Stads ontwikkeling. De raadsleden toonden zich in grote lijnen positief over het ontwerp. Maandag 16 november, om 20.00 uur, is het de beurt aan de Schiedammer om zich een indruk te vormen van de bouwplannen. In de recreatie ruimte van het Stadskantoor zullen vertegenwoordigers van MAB en de gemeente Schie dam, onder wie wethouder Chris Zijdeveld, de plannen uiteen zetten. Aan de hand van tekeningen wordt een zo duidelijk mogelijk beeld ge schetst van de bouwplannen. Belangrijkste onderdelen hier van zijn de renovatie van de Passage en de bouw van een winkelcentrum in twee bouw lagen op het Imelda-terrein, tussen Hoogstraat en Broers- veld. Het winkelbestand wordt uit gebreid met zo'n tachtig win kels, waarvan de HEMA het grootste deel zal bezetten. Voorts zijn in het ontwerp cir ca 55 (koop)appartementen en vrije sector (koopjeengezinswo ningen opgenomen, die aan de kant van de Lange Achterwe- g/Lindenhof en Boomgaard straat en op de hoek Broers- veld/Baanstraat/Grofbaan worden gebouwd. Verder komt op de plek van het Passage Theater een parkeergarage voor circa 300 auto's. De informatie-avond voor be langstellenden wordt maan dag 23 november gevolgd door een informatie-avond voor be woners en bedrijven uit de di recte omgeving. Later volgt dan nog een avond voor over leg met belangenorganisaties als bewoners- en winkeliers verenigingen. SCHIEDAM - In de tuin van het Schieland ziekenhuis aan de Burg. Knappertlaan is af gelopen maandag de eerste paal de grond in gegaan voor de bouw van een nieuwe vleu gel. De nieuwbouw maakt deel uit van de renovatieplannen voor het ziekenhuis. De activi teiten in de achtertuin van Schieland omvatten de bouw van vijf nieuwe operatieka mers met bijbehorende voorzie ningen. De renovatieplannen behelzen echter niet alleen nieuwbouw. Zo worden de ingang, de en treehal en diverse afdelingen van het gebouw aan de Burge meester Knappertlaan grondig opgeknapt evenals de ver- pleegafdelingen en de polikli niek. Hierdoor is de hoofdin gang van het ziekenhuis tijde lijk verplaatst naar de ingang van de polikliniek. De nieuwe operatiekamers zul len naar verwachting medio 1994 in gebruik kunnen wor den genomen. Met de totale re novatie is een bedrag van rond de twintig miljoen gulden ge moeid. Ondanks dit forse be drag gaat het hier echter om een tijdelijke voorziening. Na de toekomstige1 fusie met het Vlaardingse Holyziekenhuis wordt eind deze eeuw name lijk een nieuw ziekenhuis ge bouwd naast het Schiedamse politiebureau aan het Bijdorp plein. De huidige faciliteiten van Schieland zijn echter der mate verouderd dat tussentijd se renovatie onontkoombaar was. Sport Uitnieuws SCHIEDAM - In Het Nieu we Stadsblad van afgelo pen vrijdag stond abusie velijk dat Radio Rijnmond zaterdag in haar program ma 'De weg naar Kralin gen' bijzondere aandacht zou besteden aan Schie dam. Dit programma werd ech ter niet zaterdag uitgezon den, maar deze hele week. Vandaag, woensdag, ko men horlogemaker .Verka de en wijnkenner Willi- brord Hosman aan het woord, donderdag vertelt het echtpaar Catrinus en Rita Mak-Krommenhoek over hun beider leven als respectievelijk zeilmaker en bakker en vrijdag spreekt Gerard Verhuls- donk over zijn gecombi neerde loopbaan als bon bonmaker en WD-raads- lid. Het programma is te be luisteren via FM op 93.4 MHz en via de kabel op 96.5 MHz. SCHIEDAM - Onder het motto 'beter een verre pipe dan helemaal geen pipe' zijn de jongeren van Kluphuis Oost mor rend akkoord gegaan met de plaatsing van Schiedam's eerste pro fessionele (vijf bij twaalf meter) skate- baan achter Trefpunt Oost. De jongeren van Kluphuis Oost, aan de Galileïstraat, waren als eersten op de proppen gekomen met het idee voor een 'half pipe'. Ze hadden bovendien on derling geld ingezameld om wat extra accessoi res aan te schaffen. Maar tot hun verbijste ring werd de skatebaan vervolgens aan de Celsi- usstraat geplaatst. „On begrijpelijk", menen de jongeren. „Ik heb daar wel begrip voor", zegt Dirk Scherpenisse van Kluphuis Oost. „Maar je moet niet vergeten dat het moeilijk r 'f SCHIEDAM - De vereni ging De Zonnebloem orga niseert ieder jaar de Sin terklaasactie 'Zon in de schoorsteen'. Door deze actie krijgen duizenden zieken, gehandicapten en hulpbehoevende bejaar den een pakje toegestuurd door een valide mede mens. De actie bestaat inmiddels al 43 jaar. Om ook dit jaar tot een succes te maken, roept De Zonnebloem weer de hulp van de Schiedammers in om een pakketje met een aardige attentie samen te stellen. Voor meer informatie kan men zich wenden tot me vrouw C.F. van Leeuwen, telefoon^ 4509600. SCHIEDAM - Na afloop van de voetbalwedstrijd Sparta-FC Utrecht keerden supproters van de bezoekende club per trein naar huis. Op het NS-sta- tion Schiedam/Rotterdam- West werd de trein echter op gewacht door drie Schiedam mers van 14, 16 en 18 jaar, die vervolgens stenen en flessen richting supporters gooiden. De politie heeft het drietal aangehouden en ingesloten, 's Avonds meldde zich bij het bureau echter de vader van één van de jongens. Hij was het niet eens met het feit dat zijn zoon zat opgesloten en koelde zijn woede op het inte rieur. De man, een 46-jarige Schiedammer, vernielde on der meer een kinderhoek en wierp speelgoed over de balie. Hierbij werd een terminal be schadigd. De man werd aange houden. SCHIEDAM - De PvdA-fractie wil dat het college een voor lopige balans opmaakt. Wel ke nieuwe beleidspunten kunnen nog in de resterende raadsperiode worden uitge voerd en wat is daarbij het kostenplaatje en de financie ringswijze? Hierover wordt donderdag 12 november tij dens de Algemene Beschou wingen een motie ingediend, maar afgelopen maandag zet te fractievoorzitter Hans Bakker de strekking ervan al uiteen in de raadscommissie Financiën, Bedrijven, Perso neel en Organisatie. „Wij vinden dat het moment is aangebroken om de haalba re en betaalbare bloemen te plukken uit het beloofde boe ket", aldus een cryptische Hans Bakker. „De begroting heeft geen duidelijkheid kun nen bieden over wat wel en niet haalbaar is van de voorge nomen plannen. Veel van de in de begroting genoemde be leidsonderdelen zijn niet fi nancieel vertaald, terwijl de gemeente bovendien een aan: tal financiële tegenvallers staat te wachten, waarvoor ook nog geen oplossingen zijn aangedragen. Zo willen wij niet het laatste jaar van deze raadsperiode in. De gemeente moet nu eens duidelijk maken wat we nog wel en vooral wat we niet meer gaan doen en welke financiële gevolgen daaraan vast zitten". Het gaat de PvdA met name om duidelijkheid over zaken als de bouw van het Stadserf, de toekomst van de stadsver nieuwing, de verdere aanpak van de sociale vernieuwing, de reorganisatie van het gemeen telijk apparaat, de financiële vertaling van het milieube leidsplan, het tarievenbeleid, nieuwe welzijns- en sportac commodaties en het gronduit- giftebeleid op doelstellingen van werkgelegenheid en diffe rentiatie van bedrijvigheid. Onzekerheden Ook willen de socialisten meer weten over de budgettaire ef fecten van enkele financiële onzekerheden als de rijksbe zuinigingen, de extra afdracht van het grondbedrijf aan de algemene dienst en financiële claims van de Dienst Gemeen tewerken (onder meer ten aanzien van het openbaar groen). De PvdA wil dat het college deze duidelijkheid vöör 1 april volgend jaar in de vorm van één of meer nota's aan de raad presenteert. Om het college tot actie te dwingen, plaatst de PvdA in haar motie ook een stok achter de deur: „in af wachting van duidelijkheid zal de raad geen voorstellen in overweging nemen inzake het activeren van posten uit het prioriteitenprogramma, ta riefsverhogingen en een even tuele garantie op het gebied van de stadsvernieuwing". Huiswerk „Laat het college nu eerst eens goed haar huiswerk doen, voordat de bevolking wordt opgezadeld met belas tingverhogingen", aldus Bak ker. Tenslotte wordt in de mo tie de hoop uitgesproken dat het college in het vervolg de 'oud-voor-nieuw' voorstellen weer concreet invult in het dekkingsplan bij de begroting. is om een goede plek te vin den voor zo'n gevaarte. Want het is me een ding! Aan de ene kant zijn bewoners bang voor overlast en aan de andere kant zijn activiteiten rond het skaten voor clubhuizen in Schiedam betrekkelijk nieuw". „Hier staat-ie goed", vult Ivanka Dietvorst van Trefpunt Oost aan. „Niemand heeft er last van en wij kunnen een oogje in het zeil houden. Je moet niet vergeten dat de ska tebaan van hout is. Dus kwets baar". Samenwerking 'Skate Baan Oost', zoals de half pipe genoemd gaat wor den, is het resultaat van een twee jaar durende innige sa menwerking tussen Kluphuis Oost, Trefpunt Oost, het Insti tuut Ondersteuning Bewoners in Stadsvernieuwingswijken (I.O.B.S.), Bewonersvereni ging Schiedam-Oost en de werkgroep Wijk- en Buurtbe heer Oost. Frans Klijzen van het I.O.B.S.: „Het is een unieke samenwer king geweest om een uiterst moeilijk project te realiseren. Wij willen voorkomen dat er een soort stammenoorlog uit breekt over de skatebaan. Alle skaters uit Schiedam zijn wel kom, want Skate Baan Oost is gewoon te groot voor Oost al leen. De skater is gelukkig een individualist. Hij is bezig met zichzelf en probeert voort durend tot hoever hij kan gaan met zijn stunts. In een groepenstrijd geloof ik daar om eerlijk gezegd niet zo". De aanschaf van de skatebaan bleek op zich een simpele klus. Voor nog geen 14.000 gulden werd een echte 'Holly wood' half pipe gevonden. Wethouder Bart de Leede kwam vervolgens met vele duizenden guldens over de brug om de half pipe te plaat sen en de Dr. Zamenhofstraat (achter Trefpunt Oost) te her structureren. „De baan moet alleen nog flink in de donker groene verf worden gezet", al dus Ivanka Dietvorst. Opening De initiatiefnemers hopen dat de jongeren snel een vereni ging starten en een competi tieverband opzetten. „Dat zal de baan ten goede komen", weet Scherpenisse heel zeker. „Als je op die manier jongeren weet te betrekken, dan wordt de baan een stukje van hen zelf en is de kans op rottig heid uiterst klein". Vrijdag 13 november wordt Skate Baan Oost officieel geo pend. Dit is tevens het start schot voor acht skatemidda- gen, die van aanstaande vrij dag tot februari volgend jaar plaatsvinden. Het programma voor vrijdag omvat onder meer een demonstratie door Dirk Winkelman, Nederlands kampioen 'street-style'. De al gehele begeleiding van de ac tiviteiten is in handen van Ge rard Baxks, een goede beken de in Rotterdamse Skatekrin- gen. SCHIEDAM - Een oplettende getuige heeft vrijdag drie knaapjes in de kraag gevat, die bezig waren brand te stich ten in een vuilcontainer op het Stationsplein. De jongens, allen 12-jarige Schiedammer- tjes, werden vervolgens over gedragen aan de politie, die op haar beurt de ouders verwit tigde. PRIJSDOORBRAAK Je had gelijk Jos Klaverstede De vakman in huis S INTERIEURVERZORGING SCHIEDAM - Jan Brussé, uit bater van Proeflokaal 't Ster retje aan de Buitenhavenweg, heeft onlangs het eerste exem plaar van een nieuw fotoboek over Schiedam in ontvangst genomen. Het boek, getiteld 'Omzwervingen door Schie dam', is samengesteld door Henk Kiela. In 'Omzwervingen door Schie dam' toont en beschrijft Kiela tal van interessante plekjes in het centrum en de oude stads wijken van de Brandersstad uit de eerste 75 jaar van deze eeuw. Het boekwerkje omvat 110 foto's van weleer, die nooit eerder in boekvorm zijn uitge geven. 'Omzwervingen door Schie dam' is Kiela's vijfde histori sche fotoboek over de Jene- verstad. Eerder verschenen van zijn hand 'Weerzien meh Oud-Schiedam' (1984), 'Schie dams straatleven' (1987), 'Schiedams oude binnenstad' (1990) en 'De Gorzen en omge ving' (1991). Zijn nieuwste creatie, uitgege ven door Uitgeverij De Drie Glazen in Vlaardingen, kost 35 gulden en is telefonisch te be stellen via nummer 4746510. SCHIEDAM - Het ziet er niet naar uit dat de ge meente Schiedam nog dit jaar de 72.000-ste inwo ner kan begroeten. Hoe wel de maand augustus een stijging van 61 'nieuwkomers' laat zien, blijft de toename van in woners in de eerste helft van dit jaar redelijk sta biel op circa veertig per sonen per maand. Geme ten in augustus bedraagt het Schiedamse inwoner tal 71.508 personen: 34.975 mannen en 36.533 vrouwen. Zie elders in dit biqct jj SCHIEDAM - Van het Sta tionsplein is in de nacht van zondag op maandag een bei- gekleurige Volkswagen Golf, met kenteken SY-16-DK, ge stolen. SERVICELIJN 010-4796199 Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 91 OPLAGE 42.150 Stadsblad V# •;-vW«r Y> - Ivanka Dietvorst (Trefpunt Oost), Dirk Scherpenisse (Kluphuis Oost), Henk Doornbos (Kluphuis Oost), Frans Klijzen (I.O.B.S.) en Arno Mol (werkgroep Wijk- en Buurtbeheer Oost) namen het initiatief om een half pipe in Oost te stationeren. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren mam Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen mora!! 399,- BIJ ALLWAVE I audio/video specialisten Het Nieuwe i Jan Brussé (links) ontvangt het eerste exemplaar van het nieuwe fotoboek van Henk Kiela. niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1