Korte Havenbrug in ere hersteld Ouderen in Spaland zijn weer bij de tijd 'KOOK 00K Inbraken Gemeente protesteert niet genoeg" Autokrakers op heterdaad Meer geld voor veerdienst Vuurwerk en geweer gevonden ■g KEUKENSTUDIO MAASSLUIS BV if HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 25 NOVEMBER 1992 PAGINA 11 SCHIEDAM - Uit een bedrijf aan de Fokkerstraat werden in de nacht van maandag op dinsdag een schrijfmachine en een rekenmachine ontvreemd. Aan het Hooiland werd maan dagnacht ingebroken in een garagebox. Zowel uit de daar in geparkeerde auto als uit de garage zelf werden papieren, een fiets en gereedschap ge stolen. Maandagmiddag werden uit een winkel aan de Hoogstraat drie cd-spelers weggenomen. SCHIEDAM - Aan de Rozen- burgsestraat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee Rotterdammers (29 en 34 jaar oud) op heterdaad betrapt tij dens het openbreken van een auto. De mannen zijn aange houden. Maandagmiddag rond 13.00 uur werd aan de Horvathweg een man aangehouden, die be zig was een autoradio te ste len. De dader, een 20-jarige Schiedammer, bekende te vens een tweede autokraak. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam wil de bijdrage in de exploitatie van de veer dienst Vlaardingen-Pernis voor de komende vijf jaar ver hogen van 5.000,- naar 15.000,-. B&W heeft hiertoe een voorstel ingediend bij de raad. De exploitatie van de veer dienst is begin dit jaar overge nomen door 'Veerdiensten Rijnmond BV', die vooralsnog alleen het veer Vlaardingen- Pernis beheert. De organisatie heeft echter plannen om ook elders veerponten te gaan ex ploiteren, waarbij voor iedere veerdienst een afzonderlijk beheer zal worden gevoerd. Hierdoor krijgen subsidiege vers de mogelijkheid hun bij drage specifiek te richten op de veerdienst(en), die voor hen van belang zijn. De gemeente Schiedam hecht veel waarde aan het voortbe staan van de veerdienst Vlaar dingen-Pernis, omdat ook veel Schiedammers hiervan ge bruik maken. Bovendien le vert het veer een bijdrage aan het Schiedamse beleid om het fietsgebruik te stimuleren en het autoverkeer terug te drin gen. SCHIEDAM - Onder de goed keurende blik van 'De Distilla teur' (links), die voor alle ze kerheid een bouwhelm had opgezet, is afgelopen dinsdag de Korte Havenbrug op z'n oude stekkie teruggeplaatst. Eind september werd de, uit 1849 daterende, ophaalbrug van z'n fundaties gelicht om in een werkplaats een grondi ge opknapbeurt te ondergaan. Voor zover kon worden nage gaan, is het houten dek van de brug voor het laatst in 1920 vernieuwd. Het dek en de houten liggers verkeerden dan ook in een slechte staat, terwijl ook de gietijzeren ha meipoorten met z'n ornamen ten en de fundaties nodig moesten worden gerestau reerd. Behalve het houten dek, zijn de zogenaamde 'klappen' van de brug vervangen, de kettin gen en het ijzerwerk ver nieuwd en het metselwerk hersteld. Bovendien zijn de hameipoorten en de balansen gestraald, gerepareerd en in de originele kleuren overge schilderd. Het terugplaatsen van de mo numentale Korte Havenbrug heeft twee dagen in beslag ge nomen. Dinsdagochtend in alle vroegte werd eerst één van de hameipoorten ge plaatst, waarna de rest van de brug terugkeerde. Vandaag, woensdag, is de brug verder afgesteld en 'geballast'. Ver volgens zijn de landhoofden met water schoongespoten. Een zorgvuldig karwei, omdat op de landhoofden enkele zeldzame muurplanten als de muurleeuwerik en de muurva ren groeien. De Korte Havenbrug is vanaf donderdag 26 november weer toegankelijk voor het verkeer. SCHIEDAM - Bewoners vereniging Schiedam- Zuid begrijpt niet waar om de gemeente Schie dam niet feller protes teert tegen de plannen van buurgemeente Rot terdam voor de Waalha ven en Eemhaven. De plannen omvatten een intensivering van de in dustriële bedrijvigheid in deze havens om an dere havens in Rotter dam vrij te maken voor woningbouw. Dit voor nemen houdt echter in dat Schiedam-Zuid wordt opgezadeld met een sterk groeiende ge luidsoverlast. En dat pikken de bewoners niet. In een felle brief aan het colle ge van B&W geeft de BVSZ uiting aan haar verbijstering over de Rotterdamse plannen en de reactie van Schiedam daarop. Hoewel begrip wordt getoond voor de ruimtelijk- economische problemen van de Maasstad, wil Schiedam- Zuid niet hiervan het slachtof fer worden. „Onze vereniging meent dat de gemeente Rot terdam haar problemen niet mag afwentelen op buurge meenten. Dat is geen eerlijke verdeling van lusten en las ten". De BVSZ vindt de enige door Schiedam aan Rotterdam ge stelde voorwaarde, dat even- SCHIEDAM - Naar aanleiding van tips heeft de politie afge lopen dinsdagmiddag huiszoe king verricht in een drietal woningen aan de Morsestraat. Hier werd naast een geringe hoeveelheid vuurwerk ook een geweer met bijbehorende munitie aangetroffen. tuele isolatie van woningen in Schiedam voor rekening moet komen van het Rotterdams Havenbedrijf, lang niet ver ge noeg gaan. Er is in Zuid nu al veel geluidsoverlast, afkom stig van bedrijven rond de Wilhelminahaven, de Mathe- nesse/Merwehaven en aan de overkant van de Nieuwe Maas. „Nu al worden velen in hun slaap gestoord. De gemeente moet dan ook een onderzoek starten naar de invloed van het aanwezige industrielawaai op de beleving en gezondheid van uw inwoners", eist de BVSZ. Ook moet zorgvuldig worden nagegaan welke extra effecten optreden als het ge luidsniveau nog eens toe neemt als gevolg van hogere grenswaarden voor industrie- lawaai, zoals binnenkort wordt vastgesteld. Suggesties De BVSZ doet een tweetal suggesties om de Rotterdamse plannen bij te stellen. „De ha vengebieden rond Heyplaat kunnen een bestemming krij gen, die minder hinderwetge- voelige bedrijven toestaat. En er zou van voorzieningen spra ke kunnen zijn, die het geluid als het ware een andere kant opsturen, zodat Schiedam- Zuid tegen een toename van lawaai wordt beschermd. Ui teraard zullen deze voorzie ningen dichtbij de bron moeten worden aangebracht en niet in onze wijk". Overigens zegt de BVSZ te weten dat Rotterdam met ge mengde gevoelens aankijkt te gen de Schiedamse bezwaren, omdat er wel voorwaarden worden gesteld ten aanzien van de Waal- en Eemhaven, terwijl de gemeente Schiedam geen pogingen onderneemt om de hinderlijke geluids bronnen binnen de eigen stadsgrenzen (Wilhelminaha ven en Buitenhavenweg) te beperken. De bewonersvereniging stelt verder dat de eventuele kos ten voor woningisolatie zich niet moeten beperken tot be staande woningen. Ook de iso latie van nieuwbouwwoningen moeten door het Rotterdamse Havenbedrijf worden bekos tigd. „Het is beslist onaan vaardbaar als ten gevolge van Rotterdamse plannen het wo nen in Schiedamse nieuw bouw duurder wordt. Dat zou immers het geval zijn als de isolatiekosten voor rekening van de bouwer komen". Bo vendien moeten bij de ge meente Rotterdam schade claims kunnen worden inge diend ten aanzien van verla ging van woonlasten door der ving van woongenot en waar devermindering van koopwo ningen. Acties De BVSZ kondigt in haar brief acties aan, indien de Rotter damse plannen niet worden bijgesteld. Tijdens een on langs gehouden ledenvergade ring is besloten een handteke ningenactie te starten. De be wonersvereniging kan in haar protest rekenen op steun van individuele bewoners en een aantal verenigingen van eige naren in Zuid. Maar in de brief eist de BVSZ in deze ook hulp en solidariteit van het Schiedamse gemeentebestuur. Bij SieMatic Keukenstudio Maassluis kiest u voor meer dan alleen maar goede smaak in keukens. Daarom ontvangt u bij aanschaf van uw nieuwe keuken onze exklusieve Gourmet Cheque met een waarde van vele honderden guldens!* Bij oplevering wordt uw nieuwe keuken volgezet met een uitgelezen selektie delikatessen door één van de beste speciaalzaken van Nederland. U betaalt hiervoor met de Gourmet Cheque. Zo kunt u de eerste dag meteen een onvergetelijk diner op tafel zetten voor bewonderende familieleden en vrienden! Goede smaak behoort ten slotte op gepaste wijze te worden beloond... Uw SieMatic I.D. keuken is in alle opzichten uniek! Dat SieMatic voor topkwaliteit in keukens staat wist u al. Maar bij de selektie van een keuken is niet alleen de kwaliteit belangrijk. SieMatic kent dan ook geen standaardprogramma, maar on gekende kombinatiemogelijkheden van stijlen, kleuren, materialen en inbouwapparatuur. Van iedere SieMatic I.D. (individual Design) keuken is er dus maar één: de uwe! Wat dacht u van: Uw SieMatic LD. keuken staat bij SieMatic Keukenstudio Maassluis U vindt in Maassluis de grootste SieMatic keukenstudio van Nederland, waar u op uw gemak een uitgebreide selektie SieMatic I.D. keukens kunt bezichtigen. Onze keuken experts beantwoorden al uw vragen over indeling, ontwerp en materiaalkeuze. Daarbij wordt gezocht naar de perfekte kombinatie van vorm en funktionaliteit, zodat aan al uw eisen en verwachtingen wordt voldaan. En als u eenmaal uw keuze heeft gemaakt ontvangt u alleen bij SieMatic Keukenstudio Maassluis de exklusieve Gourmet Cheque. De waarde van uw SieMatic Keukenstudio Maassluis Gourmet Cheque en de inhoud van het pakket zijn afhankelijk van de aanschafprijs van uw nieuwe SieMatic LD. keuken. Mozartlaan 334,3144 NH Maassluis. Telefoon: 01899-20200 Openingstijden: Maandag 9.00-16.00 uur, dinsdag tot vrijdag 9.00-17.30 uur, zaterdag 9.30-16.00 uur. Koopavond: vrijdag 19.00-21.00 uur Leverancier van AEG, AT AG, BAUKNECHT, GAGGENAU, IMPERIAL, SCHOLTENS, SIEMENS, SIMOVENT - 15 verschillende prijsgroepen voor elk budget - 50 modellen van klassiek tot ultra-modern - kombinatiemogelijkheden met meer dan 175 kleuren - keuze uit allerlei handgrepen of een 'greeploze' keuken - keuze uit werkbladen in hout, kunststof, metaal of natuursteen - een vrijwel onbeperkte keuze van inbouwapparatuur Wij zijn pas tevreden als uw SieMatic IJ), keuken er perfekt bij staat Onze montage-afdeling kan voor de perfekte installatie van uw nieuwe SieMatic I.D. keuken zorgen, inklusief aanleg van nieuwe leidingen, verbouwingen, afwerking en betegeling. Voor doe-het-zelvers die graag hun keuken zelf installeren is er de gratis Installatie Service Liin. die u telefonisch terzijde staat Of u nu zelf installeert of dit door ons laat doen, wij zijn pas tevreden als u dat óók bent en u aan de slag kunt in een SieMatic I.D. keuken waaraan u jarenlang probleemloos kookplezier beleeft. Kom op uw gemak rondkijken Bij SieMatic Keukenstudio Maassluis kunt u naar hartelust rondkijken. Pas als dat wilt staan onze experts klaar om al uw vragen op keukengebied te beantwoorden en samen met u een eerste indeling van uw nieuwe keuken te maken. Daarna maken wij een 3-dimensionale computertekening van de door u gewenste opstelling, zodat uw SieMatic I.D. keuken er straks precies zo bij staat als u zich voorstelt. Met de Gourmet Cheque ontvangt u ook het luxe, 480 pagina's dikke kookboek 'Kook ook'van het Nederlands Zuivelbureau, vol produktinfbrmatie, basistechnieken en met meer dan 500 recepten uit binnen- en buitenland. Kook ook'is door culinaire experts omschreven als het beste kookboek van Nederland! if Schiedam-Zuid is fel gekant tegen Rotterdamse havenplannen SCHIEDAM - Geassisteerd door mevrouw J.C. Wijgant-Boks (98), de oudste bewoonster van het huis, heeft wethouder Bart de Leede afgelopen woensdagmiddag de vernieuwde bibliotheekvoorziening in ver zorgingstehuis Spaland, aan de W. Andriessenlaan, officieel in gebruik gesteld. Huize Spaland beschikte al jaren over een eigen bibliotheek met een beperkt aantal boeken. Om in de groeiende behoefte van haar bewoners te kunnen blijven voorzien, deed de directie een beroep op de afdeling Bijzondere Dienstverlening van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek. Deze dienst zorgt ervoor dat ouderen en minder-valide mensen toch gebruik kunnen maken van bibliotheekvoorzieningen. Spaland beschikt nu over een gevarieerde collectie boeken, dia's, gesproken lectuur en andere biblio theek- en leeshulpmaterialen. Bij SieMatic Keukenstudio Maassluis wordt goede smaak op gepaste wijze beloond HET NIEUWE KOOKBOEK MHPKOWKTINIWMATO ALLE BASISTECHNIEKEN EN MEER DAN 50Ü RECEPTEN VefcH NAAK

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 11