Het Nieuwe MICRO AUDIO SET ScheeresRaad moet burgemeester kiezen Gemeente wil jongerenwerk nieuw leven inblazen 2x heel rozijnenbrood Varkensnollade Chico Clementines Belegen kaas Grote slagroom taart VLAAIERIE Stadsblad win een dagje uit met Prins Maurits Opbrengst collecte Gemeente vraagt hinderwetvergunning aan voor Korenbeurs bestaat deze week CD-i theater AU Pakn Ho Riool# de actiefste supermarkt m n. beul UB DlUült van Nederland 1992 ELKE ZATERDAG DOORLOPENDE Deze week in Varia: :1 Sint warm onthaald PPSC mist dubbelslag Hermes DVS wint zaalderby Apollo Toneel op 'eigen' podium Indianen verhalen Zuid tegen alanr Havenplannen SCHIEDAM - De collecte 'Geef s voor Diabetes', die eerder deze maand in Schiedam werd gehou den, heeft een bedrag van ƒ7.297,15 opgebracht. Met dit geld wordt het wetenschappelijk onder zoek naar Diabetes voort gezet en uitgebreid. SCHIEDAM - Nimmer tevoren zag Sint Nicolaas bij zijn aan komst in Schiedam zoveel kin deren als afgelopen zaterdag. De Goedheiligman was duide lijk onder de indruk van de mensenmassa, die zich in al lerlei bochten wrong om hem de hand te schudden. Dat begon al in Schiedam- Zuid, waar de Sint aan boord ging van het schip, dat hem even later aan de Lange Ha ven weer afzette. Overal langs de route stonden de mensen rijendik opgesteld, terwijl op de Grote Markt enkele duizen den kinderen zich de keeltjes schor zongen in afwachting van de goede Sint. Elders in deze krant een foto impressie van het bisschoppe lijk bezoek aan de Branders- stad. BIJ ALLWAVE! Zie elder! In dit foiad SCHIEDAM- De kans dat de gemeente Schie dam haar nieuwjaarsre ceptie in de Korenbeurs moet afblazen, is groot geworden, nu omwonen den van het monument óók bezwaar zullen gaan maken tegen het verlenen van een zoge naamde 'gedoogvergun ning' door Gedeputeer de Staten. "Wie het heet wil kan het heet krij gen", oordelen de om wonenden. Na een smadelijke nederlaag in het voorjaar bij de Raad van State, is de gemeente een hernieuwde poging aan het wagen om de Korenbeurs voor circa 26 dagen per jaar open te stellen als representatieruim te. Onlangs is een hinderwet vergunning aangevraagd bij de provincie via de DCMR. Tot 5 december kunnen be zwaarschriften worden inge diend. Op 4 december is er een hoorzitting. Tot deze 'om slachtige' procedure was de gemeente door de Raad van State veroordeeld. Immers, eerder probeerde het stads kantoor alles via een 'recrea tieverordening' te regelen. „Maar de Korenbeurs was hin- derwetplichtig, gezien de lig ging van het pand in een ge bied, waar de horeca door het bestemmingsplan aan banden is gelegd. Dat was het oordeel van de rechter", aldus een zegsman van de omwonenden. Overleg De omwonenden voelen zich uiterst gepikeerd dat de ge meente tot nu toe geen enkele moeite heeft gedaan om met de groep in overleg te treden. De zegsman: „Natuurlijk heb ben we in het verleden eisen gesteld aan zo'n gesprek. Bij voorbeeld dat het voor ons so wieso onbespreekbaar is dat de Korenbeurs voor bruiloften en partijen wordt opengesteld. Maar ik weet zeker dat we el kaar halverwege de rit hadden gevonden. Allebei wat water bij de wijn en de zaak was ge regeld. Maar overleg heeft de gemeente van de hand gewe zen. Kijk, dan gaan wij niet met onze handen over elkaar toekijken." De gemeente heeft in haar hinderwetvergunning ge vraagd of Gedeputeerde Sta ten het nieuwjaarsfeest wil ge dogen, voordat de hinderwet- Vergunning definitief wordt afgegeven. De omwonenden vinden dit een vreemde gang van zaken. Eén van hen verge lijkt het met het behalen van een rijbewijs. Terwijl men het roze papiertje nog per post moet ontvangen, kruipt men wel achter het stuur. Ook zul len de omwonenden bezwaar maken tegen de omschrijving dat de Korenbeurs 'circa' 26 dagen voor diverse aktivitei- ten gebruikt kan worden. „Wat betekent 'circa' con creet? Dat het dadelijk 36 of 46 dagen wordt". SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres is voorstan der van een door de raad ge kozen burgemeester. Dit stelt hij in de laatste uitgave van het orgaan van de Jonge So cialisten uit de regio Rijn mond-west, 'Rotweiler'. Scheeres geeft hiermee een afwijkend antwoord op de lan delijke discussie of een burge meester van hogerhand moet worden benoemd of democra tisch moet worden gekozen door de bevolking. De Schie- damse burgemeester vindt dit een weinig genuanceerde keu ze, omdat er een aantal tus senvormen mogelijk is, zoals een door de raad gekozen bur gervader. „Veel interessanter vind ik de vraag of je kiest voor monisme of dualisme, met andere woorden of de (ge kozen) burgemeester deel uit maakt van de gemeenteraad of niet". Scheeres voelt wel wat voor dualisme. Maar dan met een door de gemeenteraad geko- zen burgemeester. „Een recht streeks door de bevolking ge kozen burgemeester holt de positie van de gemeenteraad sterk uit, omdat de burge meester eigen bevoegdheden heeft, waarvoor hij door de ge meenteraad niet gecorrigeerd kan worden Dit model lijkt mij voor ons land niet ge schikt, zeker niet op korte ter mijn, omdat deze oplossing het verst van ons huidige sy steem afstaat". Ook wethouders Daarbij meent Scheeres dat de mogelijkheid om kandidaten van buiten de gemeenteraad te benoemen, niet beperkt moet blijven tot de burge meester, maar in beginsel ook voor wethouders moet kunnen gelden. „Mijn voorkeur zou zijn om de gemeenteraad zelf de principiële keuze te laten tussen monisme en dualisme, waarbij dan ook de beschik baarheid aan goede kandida ten binnen de raad een rol kan spelen. Met andere woorden: laat de raad zowel de wethouders als ook de burge meester benoemen en laat die raad bij aanvang van elke zit tingstermijn zelf beslissen of de burgemeester en/of de wet houders vanuit de raad zelf worden benoemd of niet". Die keuze moet dan wel voor alle wethouders gelden, vindt Scheeres. „Want twee catego rieën wethouders in één colle ge lijkt mij niet wenselijk. Het mogelijke bezwaar dat er dan in verschillende gemeenten verschillende systemen wor den gehanteerd, lijkt mij niet van doorslaggevend belang. We hebben al genoeg een heidsworst in dit land!". SCHIEDAM - In het centrum van de stad moet op 1 maart vol gend jaar een Steun punt voor Jongeren van start gaan. Met dit steunpunt wil de ge meente het jongeren werk in Schiedam weer nieuw leven inblazen. „Het mes moet aan twee kanten gaan snij den. Enerzijds ter on dersteuning van de be staande club- en buurt huizen en anderzijds als informatiepunt voor jongeren met proble men", zegt Peter Stad houders, PvdA-raadslid en voorzitter van het voorlopige bestuur van het Steunpunt voor Jon geren. Het Steunpunt is ontstaan op initiatief van de raadscommis sie voor Welzijn, Sport, Volks gezondheid en Milieu, nadat het Schiedamse jongerenwerk eind vorig jaar de kans had la ten liggen zelf met een goed voorstel op de proppen te ko men. De verschillende instel lingen bleken niet op één lijn te krijgen om een gezamenlijk jongerenwerk op poten te zet ten. De raadscommissie kwam daarop van de zomer met het plan om een steunpunt op te richten, dat aanvullende acti viteiten moet organiseren voor jongeren, die niet in de club- en buurthuizen terecht kun nen. Bovendien gaat het steunpunt fungeren als infor matiecentrum, waar jongeren met hun vragen en problemen terecht kunnen. „Soortgelijk aan wat het SJIP (Stedelijk Jongeren Informa tie Punt) doet", legt Peter Stadhouders uit. „Het SJIP verstrekt jongeren informatie over allerlei maatschappelijke zaken, maar heeft als nadeel dat het in Schiedam-Noord is gevestigd. Ook in het centrum moet zo'n informatiepunt ko men. Het is uiteraard niet de bedoeling dat het SJIP nu moet verdwijnen. De twee in stellingen kunnen uitstekend naast elkaar functioneren, mits de informatie-activiteiten goed op elkaar worden afge stemd. Wellicht is het in de toekomst mogelijk om het SJIP in het Steunpunt te inte greren". Samenwerking Samenwerking is het sleutel woord in het vernieuwde jon gerenwerk. Zo moet een goed De vakman in huis INTERIEURVERZORGING samenwerkingsverband wor den gecreëerd tussen het soci aal-cultureel werk in de club- en buurthuizen en de instel lingen voor jeugdhulpverle ning. „In feite komt het hier op neer: de buurthuizen moeten zich gaan richten op het 'normale' jongerenwerk en het steunpunt moet zich gaan bezighouden met de pro bleemjongeren", aldus Stad houders. „Op zowel stedelijk als wijkniveau moeten gerich te activiteiten worden ontwik keld, terwijl het hulpverle ningscircuit in het Steunpunt spreekuren gaat houden". Het aantal jongerenwerkers in Schiedam wordt uitgebreid. Naast de jongerenwerkers, die reeds werkzaam zijn in De Er ker, Kluphuis Oost, Kluphuis Zuid en De Blauwe Brug (2 beroepskrachten), krijgt Buurthuis Nieuwland in janu ari weer een functionaris, ter wijl bij het Steunpunt twee ambulante jongerenwerkers en een coördinator in dienst worden genomen. De jonge renwerkers van het Steunpunt gaan samenwerken met de Donderdag 26 november vrijdag 27 november zaterdag 28 november extra voordeel plm. 800 gr p.st. Actiefste Supermarkt van het Jaar 500 gr normaal 8.49 FEESTPRIJS 21/2 kilo mandje normaal 7.50 FEESTPRIJS 500 gr normaal 7.30 FEESTPRIJS normaal 8.38 FEESTPRIJS normaal 9.00 FEESTPRIJS buurthuizen en ontwikkelen activiteiten voor de jongeren, die niet in de buurthuizen te recht kunnen. Niet rondhangen Voor alle duidelijkheid: het onderkomen van het Steun punt, waarvoor men een niet nader genoemde lokatie in de binnenstad op het oog heeft, is beslist niet bedoeld als plek waar jongeren kunnen 'uit- of rondhangen', maar als een plek voor informatie, hulp of een goed gesprek. „Het Steunpunt voor Jonge ren moet in maart volgend jaar van start gaan voor een proefperiode van een jaar", zegt Stadhouders. „Daarna zal het project worden geëva lueerd door de gemeente en de buurthuizen. Momenteel is een gespreksronde met de be trokken buurthuizen in volle gang om de definitieve vorm van het steunpunt vast te stel len. Bovendien zijn we naar stig op zoek naar kandidaten voor het permariente bestuur van het steunpunt". Hiervoor wordt gezocht naar mensen met bestuurlijke er varing en/of deskundigheden op het gebied van personeels beleid, marketing, public re lations en financiën. Voor in formatie over een bestuurs functie binnen het Steunpunt voor Jongeren kunnen be langstellenden zich wenden tot Anja Richt, beleidsmede werkster bij de afdeling Maatschappelijke Aangele genheden, telefoon 4275473. van 10.00- tot 17.00 uur "DOE" MONSTRATIES in Radio Modern's Superwinkel Schiedam Nieuwpoortweg 2, Tel. 010 - 415 73 44 GRATIS TOEGANG Hoogstraat 58, Schiedam Tel. 4268386 SERVICELIJN 010-4796199 Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 95 OPLAGE 42.150 Stadsblad Nog nooit zo druk audio/video specialisten Omwonenden dwarsbomen de nieuwjaarsreceptie Steunpunt voor Jongeren moet in maart van start Peter Stadhouders, de voorlopige voorzitter van het Steunpunt voor Jongeren: „Het gaat om een goede samenwerking tussen het sociaal- cultureel werk en de jeugdhulpverlening". Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen albarc heUn i-ittr -i /M/ 5.00 5.00 5.00 5.00 5.00 Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1