Gelijkspel kost een plaatsje op de ranglijst Sponsor verder met vernieuwd ODI korfbal Musis Sacrum loopt uit Rijnmond volleybal winst dames, nipt verlies heren Hermes DVS wint zaalvoetbalderby van Ursus/Sentges ORANJE Politiek Café Te jonge bromfietsers Kunstclub voor kinderen dc Schiedam nog zonder winst UVG'ers in Rotterdams handbalteam HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 25 NOVEMBER 1992 PAGINA 7 SCHIEDAM - PPSC had zaterdag op twee fron ten een slag kunnen slaan. Op de ranglijst hadden de Schiedam mers op de tweede plaats kunnen komen naast tegenstander WGZ, bovendien had de ploeg bij winst met zes punten uit drie duels alleen de strijd om de tweede periodeti- tel aangevoerd. Het 1-1 gelijkspel betekende echter dat PPSC een plaatsje zakte en de vierde plaats voorlopig overdeed aan Groote Lindt. „Ik heb vrede met het 1-1 gelijkspel. In de eerste helft kwa men we er niet aan, ter wijl we na rust eigenlijk hadden moeten toe slaan", aldus Van Tigge- len naderhand. De tweede plaats ligt echter toch binnen handbereik, want zowel Groote Lindt als Deltas- port, samen gedeeld derde, hebben een wedstrijd meer gespeeld. Nummer twee WGZ moet nog inhalen tegen Strijen, terwijl 'PP' haar in haalwedstrijd moet spelen te gen hekkesluiter SSS. „Ik ga er vanuit dat Strijen wint van WGZ en wij van SSS, dan staan we alsnog naast WGZ", blikte Van Diggelen alvast vooruit. John van Diggelen had Ton de Leede buiten de eerste elf ge laten. Jan van der Marei speel de nu op de positie van laatste man. Ook in de wedstrijd van vorige week tegen Heinenoord (1-3 winst) deed De Leede niet mee. Hij zat toen een schor sing van één wedstrijd uit. „Ton is momenteel niet in vorm. Hij speelt niet zoals ik graag wil zien. Hij is niet de rustgevende factor die hij zou moeten zijn, in tegendeel zelfs hij veroorzaakt onrust", wond Van Diggelen er geen doekjes om. Overigens lijkt De Leede het voorlopig verbruid te heb ben van de trainer. „Na afloop vroeg hij nogal ongepast of hij dinsdagavond nog nodig was. Hij moet uitkijken dat hij niet zijn eigen glazen ingooit. Ik zal het er in elk geval nog met hem over hebben", aldus Van Diggelen, die De Leede dins dagavond in een oefenwed strijd tegen Cion liet meespe len. „Daar aan moeten geen conclusies voor aanstaande za terdag worden getrokken. De achterhoede functioneert met Jan van der Marei goed. Ik zie daarom geen aanleiding om daar wijzigingen in aan te brengen", zei Van Diggelen zaterdag. Balverlies In de eerste helft hadden de bezoekers uit Zwijndrecht een duidelijk overwicht. PPSC kwam wel toe aan een op bouw, maar de voortzetting richting de vijandelijke doel liet te wensen over. „Zij speel den heel fel, terwijl mijn spit sen telkens op de bal stonden te wachten. Te mat speelden. Daardoor leden we veel te veel balverlies", vond Van Digge len. Door het vele balverlies slaagde de thuisploeg er niet in om WGZ vast te zetten. In de eerste rondgang kreeg m A 3N L&- V SCHIEDAM - Accountants kantoor Bastiaans, hoofdspon sor van korfbalvereniging ODI heeft besloten door te gaan. Dat betekent dat ook in hun jubileumjaar, in 1993 bestaat ODI namelijk 75 jaar, de korf balvereniging beschikt over een shirtsponsor. De shirts zullen echter om een groot aantal schouders hangen, want met ingang van het nieu we zaalseizoen is het eerste achttal op maar liefst vier plaatsen gewijzigd. Na jaren lang blessureleed is 'oudge diende' Reinder van Raalte (27) terug in de basis. Voor jong bloed zorgen vooral de dames Mirjam Klaassen (18, dochter van PPSC-voorzitter Nico), Evelien van der Hoeven (18) en Jenny Spits (21). ODI beschikt daardoor over een re latief jong team met een ge middelde leeftijd van 21 jaar. Trainer/ coach Ed Pak is ervan overtuigd dat dit team in de komende zaalcompetitie, die dit weekend van start gaat, voor een verrassing gaat zor gen. De vier oefenduels wer den namelijk allemaal win nend afgesloten. PPSC dan ook nagenoeg geen mogelijkheden om het Zwijn- drechtse doel te treffen. Al leen een poging van Eric van Harmeien op de paal was het vermelden waard. Aan de an dere kant moest Ron de Kok wel degelijk in actie komen om zijn doel schoon te hou den. Uitwerking In de rust nam Van Diggelen zijn spelers flink onder han den en dat miste na rust zijn uitwerking niet. PPSC speelde ineens veel feller en bepaalde daardoor de wedstrijd. Na 21 minuten werd het dan ook 1-0 toen Sandro Magni een hoek schop nam en Ed Meijboom de bal ineens op zijn slof nam. Daarvoor had Meijboom een identieke kans gekregen, maar toen nam hij de bal eerst aan, waardoor hij niet meer tot een schot kon komen. Na de opeingstreffer zat WGZ, zoals Van Diggelen dat noem de, helemaal in tang van PPSC. De kansen voor de thuisploeg waren dan ook aan wezig om de marge naar twee of drie treffers op te voeren. Maar de kansen waren niet besteed aan Eric Kolmeyer en Eric van Harmeien. Vijf minu ten na de 1-0 werd het ineens 1-1. Bij een verre uittrap van de Zwijndrechtse doelman keek de hele defensie van PPSC toe de bal rustig stuitte. De besluitenloosheid van de Schiedamse defensie werd door WGZ-spits Van Hees at tent afgestraft met een lob over De Kok. Daarna moest diezelfde doelman nog twee maal zijn kunsten tonen op pogingen van de nummer twee om te scoren. PPSC pro beerde in het verdere verloop van de wedstrijd tevergeefs de ban alsnog te breken. SCHIEDAM - Na de derde speeldag in de eredivisie van de nationale league heeft het bowlingteam van Musis Sa crum haar gedeelde eerste plaats met verve verdedigd. In de eerste wedstrijd, die dit maal in De Lier werd gegooid, konden de Schiedammers, overigens genomineerd voor de Schiedamse sportprijs, ge lijk hun kwaliteit tonen tegen medekoploper Zwijndrecht. Tot aan de achte frame ging de strijd gelijk op. Daarna gaf de routine van Musis de door slag en werd het toch nog een grote overwinning: 936 om 855. In de tweede game ging het vrij simpel voor de Schie dammers: 987- 912, en was de maximale score van 3-0 een feit. In de tweede wedstrijd van de dag moest Musis aan treden tegen de huidige kam pioen van Nederland Valcke uit Lelystad. In de eerste SCHIEDAM - De politie signa leerde maandagmiddag op de Horvathweg twee jongens, die zonder helm op een bromfiets reden. Bij de Prof. Kamer- lingh Onneslaan kreeg men het tweetal te pakken, waarna bleek dat de bromfiets onver zekerd was. Bovendien beken de de bestuurder pas 13 jaar te zijn. De bromfiets werd in be slag genomen. jf"W WATERWEG NOORD - De da mes van volleybalvereniging Rijnmond won zaterdag van het laaggeklasseerde Utrecht met 0-3. De heren hielden aan hun wedstrijd tegen VTC Woerden één puntje over na een 3-2 nederlaag. De dames speelden in de Utrechtse Catherijnehal. Coach Ruud van Houwelingen over de wedstrijd: „De ploeg van van tevoren wat gespan nen, omdat het vorig jaar hier zelfs fout was gegaan". Van Houwelingen kon in Utrecht geen beroep doen op Daniëlle Bot. Bovendien speelt Dinie van de Weide het verdere sei zoen niet meer wegens werk zaamheden. Met de basis van de afgelopen weken was de start van de blauwrode ploeg nog alleszins redelijk, 9-15. Daarna liet Rijnmond zich meeslepen in het tempo en ni veau van de thuisploeg. De twede set bleef de ploeg uit sportzaal Oost nog wel steeds aan de goede kant van de sco re en werd het via 12-15 0-2 in sets. In de laatste set moesten de dames echter een 13-11 achterstand goedmaken, om alsnog met 13-15 te winnen. De dames van Rijnmond heb ben nu 12 punten uit zeven duels en staan daarmee op een gedeelde zesde plaats. De achterstand op nummer twee is slechts twee punten. Heren In een afgeladen Woerdense Dijkstrahal zorgde de ploeg van coach John Groien zater dagmiddag voor een stuntje door het nog ongeslagen Woerden het eerste punt van de competitie afhandig te ma ken. Rijnmonds trainer, die aan het begin van het seizoen de moraal van zijn ploeg ver- gelkeek met een vliesdun laagje ijs, kon zaterdag consta teren dat het ijs inmiddels flink is aangedikt. Zeker aan het einde van de derde set toonde Rijnmond over vol doende karakter te beschik ken om een aantal tegensla gen op rij goed te verwerken. Via een 13-15 setzege werd toen een 1-2 voorsprong in sets genomen en daarmee al vast een punt veilig gesteld. De start was puur slecht. Groen, die Lennart van Amersfoort vanwege zijn knie perikelen voorlopig kwijt is, zag van de week ook routinier Rob Wassenaar met een schouderblessure afhaken. De niet geheel fitte Arjan van Trigt startte daarom in de ba sis. „Arjan begon heel zwak, maar herstelde zich daarna prima", vond Groen, die zijn ploeg na een 6-1 achterstand de eerste set zag winnen met 6-15. Heksenketel In de tweede set hielden de twee ploegen elkaar in even wicht, maar besliste Woerden door haar enorme routine de set, 15-10. „Zij hebben in oud- eredivisiespelers zoals Anton Ruiter, Edu Ooms en André Moons volleyballers die boven de tien punten geen fouten meer maken. Terwijl een speler van ons zoals Jurgen Nielsen goed speelde, maar toch minder vast is". Op de beslissende momneten speel de Remco van Oerle, die afge lopen jaar nog spelverdeler was bij Rijnmond, de nog im mer heel hoog springende An ton Ruiter aan, waardoor de thuisploeg de set kon winnen. In de derde set liet Rijnmond op 10-13 zien tegenslagen te kunnen verwerken. Woerden, dat tot 12-13 was teruggeko men, kreeg via een ten on rechte aan Rijnmond gegeven rode kart wegsn een spelver- traging, het dertiende punt ca deau. De Dijkstrahal veran derde in een heksenketel, om dat het thuispubliek de winst al zag hangen. Twee goede Rijnmondacties zorgden voor een lichte kater, want via 13- 15 werd het 1-2. Ritme Tot halverwege de vierde set hield Rijnmond het hoge peil van de wedstrijd vast, maar na 6-7 was het ineens over. „Jam mer genoeg konden mijn wis sels de ploeg niet meer iun het juiste ritme krijgen", al dus Groen, die moest toezien hoe na 15-8 in de vierde, de set met het ralleypoint-sy- steem slechts een formaliteit was. Via 8-1 werd het snel 15-6 en daarmee 3-2 voor Woerden. Rijnmond staat na deze nipte nederlaag op een gedeelde achtste plaats met acht pun ten uit zeven duels. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker start maandag 30 no vember een nieuwe kunstclub voor kinderen van de basis schoolleeftijd. De kinderen gaan aan de slag met teken en schildermaterialen en leren voorts stof bedrukken, colla ges van stof maken, linoleum snijden en sieraden maken. De gemaakte werkstukken worden aan het einde van het seizoen geëxposeerd. De kunstlessen worden gege ven op de maandagmiddag van 15.30 tot 17.00 uur. De deelnamekosten bedragen ƒ11,- per maand. Voor meer informatie en aanmelding kan men zich wenden tot De Er ker, Jan van Avennesstraat 32, telefoon 4267767. game was Musis het spoor bij ster en verloor de game door eigen onkunde: 842 - 881. In de tweede game ging Valcke slecht scoren, waardoor Musis deze game won: 941-887. Het totaal van de wedstrijd kwam daardoor op 1783- 1768, waar door Musis twee punten won. De derde tegenstander was In- tersale uit Emmen. Deze te genstander vormde voor Mu sis geen probleem. In de eer ste game: 932- 877 en daarna 997-851, waardoor het weer een uitslag van 3-0 werd. In totaal behaalde Musis Sacrum op de derde dag acht punten liep daardoor uit op de concur rentie, getuige de volgende stand: 1; Musis Sacrum (22 punten), 2; Corcrow (19 pun ten) en 3; Zwijndrecht (18 punten). De beste speler bij Musis Sacrum was Ives van Eijken met een gemiddelde van 202 punten. SCHIEDAM - Ook in de vier de ronde van KNBD-competi- tie eerste klasse verloor het eerste tiental van damclub Schiedam. Ditmaal werd in eigen huis met 8-12 verloren van DDV Dordrecht, dat evenals Schiedam tot die dag geen overwinning had ge boekt. Het ziet er voor de Schiedammers slecht uit. Sa men met Damlust en Ons Ge noegen delen ze de laatste plaats in de eerste klasse A. De nederlaag van de Schie dammers kwam onder meer door nederlagen van de drie eerste borden: Wim Vrijland, Piet Bastiaans en Ton Burger hout. Voor enige Schiedamse overwinning zorgde Edwin de Jager. De overige zes punten kwamen tot stand door remi ses van: Dick van den Kerk- hoff, Hans Lansbergen, Tiny Mous, Dick van Schaik, Mat- hieu Smit en Peter Lansber gen. Op 12 december speelt dc Schiedam in Gouda tegen Damlust, eveneens hekkeslui ter. SCHIEDAM - De Jongeren- werkgroep van de PvdA Schiedam organiseert donder dag 26 november een Politiek Café in café 't Spul, aan de Hoogstraat 92. De fractievoor zitters van de democratische partijen in de Schiedamse ge meenteraad discussiëren van af 20.00 uur over een drietal thema's: zijn de beloften van de politieke partijen waarge maakt, welke gevolgen heb ben de Algemene Beschou wingen op de verdere raads periode en hoe zien de verkie zingen van 1994 er vöor de verschillende partijen uit? De discussies worden geleid door Martij n van Aardenne van Ra dio Schiedam. SCHIEDAM - De jeugd van handbalvereniging UVG doet het goed. Voor de Rotterdamse selectie zijn vier speelsters uitge nodigd: Martine Dijk- mans, Jacqueline Zoet mulder, Daniëlle Veldho ven en Jolanda Weber. Mogelijk komt ook Mieke Bravenboer daar nog bij. Martine Menses en Rena- te Erkelens, die beiden ook bij de selectie van het eerste team spelen, zijn reeds geselecteerd voor de Rotterdamse ploeg. Bo vendien is Renate Erke lens uitgenodigd om mee te trainen met Jong Oran je op 12 december. Van de jongens van UVG zijn Je roen Brugman en Mare Schaap uitgenodigd voor de Rotterdamse selectie. SCHIEDAM/ VLAAR- DINGEN - In het officië le programma stond dat maandagavond in hal twee van sporthal Mar griet de zaalvoetbalwed strijd de Schiedamse clubs Hermes DVS - Ur sus/ Sentges gespeeld zou worden. Wie echter de spelers van beide teams onder de loep nam kwam tot één con clusie, dit was een zaal versie van de Vlaarding- se derby tussen Fortu- na en HVO. Bij Ursus/ Sentges spelen vijf HVO'ers en één ex- HVO'er en bij Hermes DVS spelen drie Fortu nezen en één ex-Fortu- nees. De zaalvoetbalder by werd maandagavond met 8-4 gewonnen door Hermes DVS. De enige echte Hermes-speler die in het team van coach Aat van der Voort speelt is René Grimmius. De eerste elftalspe ler van de zondag tweede klas- ser deed maandagavond ech ter niet mee vanwege een blessure. Het team waarmee Hermes DVS aantrad bestond uit doelman Aad Barto (GSS), Fred Langhorst (ex-Fortuna, ex-FC Sloterplas/ Zwarte Schapen), Raymond de Ko ning (geen veldclub) en Arjan van der Slot, Ed van der Lugt en Robert Boxem (allen Fortu- na). Voor Ursus/ Sentges kwa men in actie: doelman Peter Brandwijk (Deltasport), Najim Nasri (ex-HVO, nu HSC zat), Renold Maatsen, Mare Maat- sen, Dennis Sala, doelman Marco van Veen, Eric Sneek (allen HVO) en Ed Marijs (MW27). Doelman Marco van Veen speelde maandagavond niet. Hij wisselt om de week met Brandwijk. Vertekend De competitie in de hoofdklas se van de RVB, waarin ook het Schiedamse HBSS als debu tant uitkomt, wordt weliswaar wekelijks gespeeld. Echter niet alle teams komen weke lijks in actie. Daardoor is de stand op de ranglijst behoor lijk vertekend. Zo was het voor Hermes DVS maandag avond de zesde wedstrijd, ter wijl Ursus/ Sentges al haar achtste wedstrijd afwerkte. Daarom is het moeilijk aan te geven hoe de ploegen er voor af voorstonden. Hermes DVS had echter de beste papieren, want het team van Van der Voort had in de vijf voorgaan de wedstrijden pas één ver- liespunt geleden en is daar mee theoretisch koploper. Ur sus/Sentges had al vijf verlies- punten, goed voor een plaats in de middenmoot. Geen promotie De laatste jaren heeft Hermes DVS gewerkt aan een nieuw verjongd team. Alleen Fred Langhorst en Aad Barto zijn nog van de 'oude' garde. Toen malige spelers zoals Hans Meijer, Hans de Roos en John van der Toorn zijn lager gaan spelen. In al die jaren speelt Hermes DVS, dat wordt ge sponsord door Smith Holland BV, in de hoogste klasse van de afdeling. Twee jaar maak ten de Schiedammers de over stap naar de regionale compe titie, toendertijd het hoogst haalbare. Vorig seizoen zag Hermes DVS op eigen verzoek af van promotie, na het beha len van de titel. Ursus/ Sent ges bestaat sinds twee seizoe nen onder deze naam. Ursus speelde altijd al in de eerste klasse en na het samengaan met het team Sentges, dat voornamelijk op zondagavond deelnam aan een door de KNVB verboden competitie, werd de promotie naar de hoofdklasse bewerkstelligd. Juul Sentges, eigenaar van het gelijknamige glazenwas- sersbedrijf, is tevens de coach van het team. Zoals zo vaak was Hermes DVS in de beginfase nog niet bij de les. Al na 45 seconden knalde Renold Maatsen de bal achter doelman Aad Barto. „Vroeger maakte is me nog druk om zo'n start. Tegen- woordigd weet ik beter, al de jongens even hun best doen lopen ze over bijna elke tegen stander heen", zei Aat van der Voort na afloop. Van der Voort kreeg gelijk. Halverwege de eerste helft maakte Ed van der Lugt 1-1. Daarna werd Ur sus/ Sentges in drie minuten op een 4-1 achterstand gezet. Op 9.50 scoorde Fred Lang horst van afstand 2-1, Van der Lugt maakte op 9.00 3-1 uit een vrijetrap en balverlies van Ursus/Sentges werd op 8.00 snel en vakkundig afgestraft door Ed van der Lugt. Waar de spelers van Hermes DVS el kaar soepel en bijna blind vonden, had Ursus/Sentges moeite om de juiste combina tie te vinden om de defensie van Hermes DVS te slechten. Telkens zat er een voetje tus sen van één van de blauw- hemden en als Ursus/Sentges eens in kansrijke positie was, dan redde Aad Barto be kwaam. Bovendien stond het vizier van Ursus/Sentges niet op scherp, want er werden be hoorlijk veel doelpogingen over of naast geschoten. Nog in de eerste helft was, het Ed Marijs die zorgde voor 2-4. Na rust rondde Ed van der Lugt een fraaie solo af, 2-6. Twee minuten later kon de vijfde treffer van Van der Lugt genoteerd worden. „Het is de derde wedstrijd waarin Ed vijf doelpunten maakt", compli menteerde Van der Voort zijn speler, die bij zijn eigen ploeg echter louter malaise mee maakt. De marge liep op naar vijf treffers toen Raymond de Koning scoorde. Een door de bil van De Koning van rich ting veranderd schot van Ed Marijs betekende 3-7. Ursus- /Sentges had toen met nog zo'n zes minuten spelen het hoofd al in de schoot gewor pen. Zelfs toen doelman Barto wegens hands buiten de cirkel voor twee minuten naar de strafbank moest en Van der Lugt het doelverdedigen over nam, kon de formatie van Juul Sentges niet scoren. Fred Langhorst zette een overtal-si- tuatie (Dennis Sala zat twee minuten op de strafbank) wel om in een treffer, 8-3. Najim Nasri bepaalde tenslotte de eindstand in de allerlaatste se conde op 8-4. Ommekeer Bij Ursus/Sentges heerste na afloop geen mineur stemming. De verklaring was volgens Mare Maatsen even simpel als duidelijk. „Bij HVO loopt het niet en hier ook niet", aldus de baltovenaar, die maandag avond echter niet kon impone ren. „Maar komend weekend komt voor ons de ommekeer tegen Oranje Wit. Maandag winnen we dan ook van de Rotterdamse Studenten", al dus Maatsen, die bij HVO we gens studieredenen alleen op donderdag traint. (Waarom niet op maandagavond stude ren?). Coach Juul Sentges, enigzins overvallen door de aanwezigheid van een verslag gever, dacht dat het verlies te maken had met het feit „dat de jongens niete echt gemoti veerd waren. Bovendien had den we die Van der Lugt beter moeten dekken". Zijn collega Aat van der Voort kon rustig achterhangend nippend aan een glaasje fris concluderen dat zijn ploeg dit appeltje een voudig geschild had. „We zijn momenteel heel trefzeker en de samenwerking in het team loopt uitstekend. Als we ons tien minuten druk maken zijn we klaar", sprak hij zonder bluf. Omdat zijn team inmid dels goed is ingespeeld, zal Hermes DVS indien het kam pioenschap wordt behaald ze ker de overstap maken naar de regionale klasse. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 426.59.97 PPSC kan slag niet slaan ajfifti "tr- li •T' i - '■•j •il' hi .- Erik Kolmeijer (11) wordt op de hielen gezeten door een verdedi ger van WGZ. ImtiÉÊiiSim John Groen de coach van Rijnmond heren, die stunten door een puntje af te snoepen van de koploper Woerden. Fortunezen kunnen het wel WKlUSSmÊtÊmmmmitthX Hermes DVS won maandagavond met 8-4 van Ursus/Sentges door onder andere vijf treffers van Ed van der Lugt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 7