Het Nieuwe PvdA wil onderzoek naar steunfraude ONS gaat afval aanpakken Saunabezoekers eisen alternatief Ballon in Berlijn Bedrijfsuitoefening O.N.S. rond feestdagen irauHU) P©i¥©@®I NOG VOOR DE Stadsblad Sociale werkvoorziening in Schiedam zit in de rode cijfers Puin moet met eigen vervoer naar Milieustation worden gebracht Lz!ieif!e,g dj "De man met de smalle beurs wordt weer gepakt" Ontsteking kerstboom verlichting Brand Aanrijding Arrestante ontsnapt Controle Laatste kans op twee miljoen ■I LOTERIJ III SCHIEDAM- De BGS zit in diepe financiële pro blemen. Zowel voor dit als voor volgend jaar wordt een verlies ver wacht van 5 ton. Omdat het reservepotje van de gemeente, het zoge naamde 'egalisatie fonds' is uitgeput, rest direkteur Wob van der Veen niets anders dan zware maatregelen te nemen. Zoals een vaca turestop, uitstel van in vesteringen en met een stofkam door de alge mene kosten. Zelfs de (lage) prijzen in het be drijfsrestaurant zullen eraan moeten geloven. De oorzaken zijn legio. De economische recessie treft de sociale werkvoorziening diep in de hartstreek. Ook het aan trekken van goed gekwalifi ceerd personeel lukt niet, om dat de BGS niet dezelfde sala rissen kan bieden zoals in het bedrijfsleven gebruikelijk is. Maar ook de overheid speelt een belangrijke rol. De geld kraan wordt onder de mooie term 'budgetfinanciering' steeds verder dichtgedraaid. Van der Veen: "Volgend jaar komt de overheid wederom met maatregelen, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn. Zo zal het GAK geen zieken geld meer vergoeden over de eerste zes weken van verzuim. Dat zal op onze schouders te recht komen." Wachtlijst Bij de BGS werken in totaal 325 mensen. De drie kernakti- viteiten zijn het plantsoenon- derhoud, de drukkerij en de meubelmakerij. Er is een wachtlijst van 50 personen. Ook Van der Veen maakt in zijn brandbrief aan het college van B W duidelijk dat een vacaturestop in deze sector ei genlijk niet kan. Maar de overheid dwingt de BGS om een 'echt' bedrijf te worden. Dat efficiënter werkt en waar dus steeds minder oog is voor het sociale karakter ervan. Aangezien de gemeente, on danks herhaaldelijke waar schuwingen van Van der Veen, heeft nagelaten de ega- lisatiekas te spekken, blijft er volgens de direkteur slechts eén middel over om het hoofd boven water te houden. En dat is fusie met de anderee sociale werkplaatsen in Vlaardingen en Maassluis. Besprekingen hierover lopen al enige jaren. Op korte termijn wordt een fusie dan ook niet verwacht. Stana viert eeuw Hoek- Harwich Werk aan kazerne gestart Harry Sacksioni treedt op in Passage laai voor HBSS damesvoetbal Vteel muziek in Schiedamse Theaters Sportnieuws in Schiedam SCHIEDAM - Ook de PvdA in Schiedam wil een onderzoek naar mo gelijk misbruik van de sociale voorzieningen. De raadsleden Hans Bakker en Noor Sam- kalden hebben bij het college van B&W een lijstje met vragen inge diend naar aanleiding van de berichten over steunfraude in Dor drecht en Groningen. Bakker en Samkalden willen nader geïnformeerd worden over de wijze waarop de GSD fraude aanpakt. Ook willen ze weten of de GSD wel met de laatste onderzoeksmethoden werkt. In Dordrecht en Groningen kwamen gegevens aan het licht door het koppelen van bestanden van Belasting dienst en de Sociale Dienst. En wat bleek: in tenminste 50 procent van de gevallen werd onjuist informatie verschaft over inkomsten. „Indien een grootschalig on derzoek nog niet is toegepast, acht het college het zinvol daartoe over te gaan?", vraagt het duo aan het het college van B&W. Bakker en Samkalden zijn van mening dat fraude in de kiem moet worden gesmoord. Anders is de kans aanwezig dat de hoogte van de uitkering van de mensen die het écht nodig hebben, onder druk komt te staan. De PvdA-raads- leden vinden wel dat er een fraudebestendig beleid ge voerd moet worden, zonder dat daarbij de uitkeringsge rechtigden direkt als verdacht worden beschouwd. PHILIPS KLEURENTELEVISIE BIJ ALLWAVE SCHIEDAM-Het Open baar Nutsbedrijf Schie dam gaat het grofvuil in 1993 anders aanpakken. Wie met puin opge scheept zit, kan het zelf komen brengen naar het gloednieuwe Mi lieustation aan de Van Heekstraat. Het tillen van zakken puin is een te grote belasting ge worden voor de ONS- medewerkers. "We gaan altijd uit van zeven kilo per zak. Met puin pra ten we natuurlijk over andere getallen," zegt voorlichter Mari Dinge- nouts. Het Milieustation in de 's-Gra- velandsepolder zal zes dagen per week open zijn voor ont vangst van glas, papier, klein chemisch afval (KCA), hout, ij zer, tuinafval, koelkasten en overig grof huisvuil, als tee vees, meubelen en vloerbe dekking. Op het terrein zullen verschillende containers ge plaatst worden, waarin het af val, gescheiden naar soort, ge deponeerd kan worden. De ONS adviseert de brengers dan ook het afval van te voren te splitsen. De oprichting van een Mi lieustation past helemaal in de filosofie om het huisvuil een nuttige 'tweede' bestemming te geven. F*" 1 m SCHIEDAM - Tijdens de feestdagen blijft het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam dag en nacht bereikbaar voor het melden van storingen in de levering van energie, drinkwater en radio- en tv signalen. Op donderdag 24 december en donderdag 31 december is het Servicecentrum om 12.00 uur gesloten. De huisvuildiensten van vrijdag 25 december verschuiven naar dinsdag 29 december. De huisvuildiensten van vrijdag 1 januari 1993 verschuiven naar dinsdag 5 januari 1993. Tot en met 30 december wordt volgens de bestaande rege ling grof huisvuil opgehaald. Met ingang van 4 januari 1993 gaat het O.N.S. over op het brengsysteem. Particulieren kunnen vanaf 4 januari hun grof huisvuil brengen naar het Milieu-station aan de Van Heekstraat ('s-Gravelandsepol- der). Openingstijden Milieustation: maandag tot en met vrijdag van 14.00-19.00 uur, zaterdag van 09.00-15.00 uur. Op zaterdag 2 januari 1993 is het VAM overlaadstation voor de laatste dag open voor het brengen van grof huisvuil door de Schiedamse particulieren. Grof huisvuil ophalen aan huis blijft beperkt mogelijk. Warenmarkt Op vrijdag 25 december en vrijdag 1 januari 1993 komt de warenmarkt in het Centrum van de stad te vervallen. Op donderdag 24 december en donderdag 31 december komt een vervangende, beperkte warenmarkt, die zich concen- jtreert bij het kruispunt Lange Kerkstraat/Broersveld. SCHIEDAM- Particulie re sauna's vindt ze te duur en de zweetgele- genheid van Zwembad Zuid te klein. Rudy de Groot heeft geen genoe gen genomen met het antwoord van de ge meente dat het nieuwe zwembad in Schiedam- Noord niet uitgerust zal worden met een sauna omdat deze zeker ver liesgevend zal zijn. In middels heeft De Groot, fervent saunabezoek ster van het ter ziele gaande Sportfondsen- bad, een handtekenin genlijst met 140 krab bels gestuurd naar het college van B&W. "Hier laten we het dus niet bij zitten", zegt ze resoluut. Sinds jaar en dag maakt Rudy de Groot deel uit van een groep mensen die iedere maandagavond sauna 'De Knappert' induikt. "Het nieuws dat het toekomstige zwembad in Noord het zonder moet doen, sloeg in als een bom bij ons", zegt De Groot. "Want door deze maatregel worden vele mensen met een smalle beurs gedupeerd. Nu betalen we f.12,50. Bij een commerciële sauna betaal je het dubbele. Waar moeten straks de AOW-ers, de WW- ers, de WAO-ers en de Turkse vrouwen, die erg veel gebruik maken van 'De Knappert' da delijk naar toe" Zwemparadijs De gemeente besloot al twee jaar geleden om in het nieuw® zwemparadijs, datTtaasf het voormalige Bad Groenoord wordt gebouwd, geen sauna te realiseren. "Het nieuwe zwem bad vergt van de gemeente een grote financiële inspan ning. Daarom is de exploitatie op onderdelen kritisch doorge licht. Schrappen was noodza kelijk om de komst van het grote bad (een wedstijd-en re- creatiebad) mogelijik te ma ken, schreef J. van Vugt, di rekteur Dienst Sport en Re creatie van de gemeente Schiedam aan mevrouw De Groot. Van Vugt vindt dat Zwembad Zuid een goed alter natief biedt. "Deze voorzie ning zal u zeker niet teleur stellen". "Ach, de kosten", zucht De Groot. "Waarom moet een saunagelegenheid kostendekkend zijn. Een zwembad is dat toch ook niet. Er moet altijd geld bij". Het Milieustation, gestatio neerd op het terrein van de ONS zelf, is alleen bestemd voor particulieren uit Schie dam. Er geldt slechts een be perking: vrachtwagens wor den niet toegelaten. In principe zijn er aan het storten van afval geen kosten verbonden. Maar wie boven de 500 kilo uitkomt, dient f.40,- (per 500 kilo) te betalen. Toch blijft ophalen van grofvuil en KCA door de ONS mogelijk. Daarvoor houdt het nutsbe drijf een dag per week gere serveerd. "Deze service willen we blijven bieden", aldus Din- genouts. 'De Put' Vanaf 4 januari 1992 treedt de nieuwe regeling in werking. Dat betekent dat 'De Put' (offi cieel: de vuiloverlaadinrich- ting) achter het NS-station voor particulieren definitief dichtgaat. Sinds 1969 is 'De Put' een plek geweest die door veel Schiedammmers op een zaterdagochtend werd be zocht. In 1991 werd er voor 400 ton aan grofvuil gebracht. Dit jaar, gemeten tot 1 okto ber, is er sprake van een toe name van maar liefst 300 ton. Ook hier werd het afval ge scheiden. Klein Chemisch af val ging in de hoek, puin in de container en de rest in de put. Het Milieustation is fijnmazi ge van opzet en vergt van de brenger een beetje voorwerk. Dingenouts: "Maar zodoende kunnen we 50 procent van het aangebodene hergebruiken". Tijden Het Milieustation is gevestigd aan de Van Heekstraat num mer 15. De openingstijden zijn: op werkdagen van 14.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur. Voor verdere informatie kunt te recht bij de ONS, telefoon: 4465385. *>4\ Z/s SCHIEDAM- Burgemees ter Reinier Scheeres zal in Schiedam traditiegetrouw de kerstperiode inluiden met de ontsteking van de verlichting van de boom op de Koemarkt ditmaal op donderdag 10 decem ber om 19.30 uur. De heer Cuppens, directeur van Sandvik bv Nederland- het bedrijf dat de boom aan de Brandersstad schenkt- zal hem daarbij assisteren. Aan de 'kleine plechtig heid' gaat een lampio- noptcht vooraf. Die start om 19.00 uur op de Grote Markt. De optocht, waarin ook de kerstman meeloopt trekt dan voorafgegaan door drumfanfare Harpe Davids via de Hoogstraat naar de Koemarkt. De winkeliersvereniging van de Hoogstraat zal vooraf gaand aan de optocht gra tis lampionnen uitdelen. Harmonie Harpe Davids onder leiding van dirigent Kees Kramer en het kin derkoor Jong Begin zullen de bijeenkosmt op de Koe markt muzikaal luister bijzetten. De optocht trekt vervolgens via de Hoog straat terug naar de grote Markt en wordt daar ont bonden. De vakman in huis Sh INTERIEURVERZORGING SCHIEDAM-In een woning aan de P.K.O-laan woedde vrijdagavond omsteeks 19.00 uur een brandje in een schoor steen. De brandweer was veel tijd kwijt met het bluswerk. In de nacht van vrijdag op za terdag was er een binnen brandje in een kleuterschool aan de Mgr. Nolenslaan. Over de oorzaak is niets bekend. SCHIEDAM-Op de Hoofd straat vond zaterdagavond rond 20.45 uur een aanrijding plaats, waarbij drie inzitten den met de schrik vrijkwa men. De auto, bestuurd door een 20-jarige Schiedammer, sloeg over de kop, nadat het tegen een hek van een viaduct was gereden. Op de Broersvest vond zater dagavond een aanrijding plaast waarbij een personen auto en een voetganger be trokken waren. Over de toe dracht bestaat onduidelijk heid. De voetganger, een 70- jarige Schiedammer, moest naar het ziekenhuis worden gebracht. SCHIEDAM-Een 26-jarige vrouw heeft de politie afgelo pen vrijdagmiddag handenvol werk bezorgd. Bij haar aan houding in een supermarkt in winkelcentrum Hof van Spa- land wegens het stelen van ie mands anders tas, spoot ze een busje cs-gas leeg in de ogen van twee agenten. Op het hoofdbureau van politie zag de vrouw een dag later kans om in een onbewaakt ogenblik de kuierlatten te ne men. De politie denkt de vrouw snel weer achter de tra lies te hebben. Hahr identiteit is bekend. De twee agenten moesten naar het ziekenhuis voor behandeling. SCHIEDAM-De politie heeft maandagochtend op de krui sing Churchillweg/Laan van Bol'es/Pr. Beatrixlaan een roodlicht-controle gehouden. Binnen een uur werden 16 be keuringen uitgedeeld. LUXE FR1SÉ TAPIJT SERVICELIJN 010-4796199 v Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 99 OPLAGE 42.150 Stadsblad nationale »,A 07 Het BGS-gebouw aan de Van Berckenrodestraat. Toekomst BGS zorgelijk SCHIEDAM - De 8-jarige David Sprong heeft de eerste prijs gewon nen in de ballonwedstrijd, die zaterdag 26 september werd georgani seerd ter gelegenheid van de oplevering van molen De Nieuwe Palm boom. Zijn ballon kwam helemaal in Berlijn terecht en was daarmee veruit de meest reislustige van alle 650 ballons, die toen werden losgelaten. David werd afgelopen woensdag ontvangen in het hoofdkantoor van de Bondsspaarbank Schiedam Vlaardingen, waar hij zijn prijs kreeg uitgereikt. De tweede prijs was voor de 7-jarige Sylvia Zandbergen, terwijl de derde prijs in de wacht werd gesleept door de 3-jarige An- cella Gabriëlse. 'De Put' behoort binnenkort tot het verleden. Particulieren kunnen naar het nieuwe Milieustation aan de Van Heekstraat nummer 15. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen ■SSST»*"» LU At 1 ,N 4 sfeervol ho°^leerde kleuren. V.A. 16 M1 GRATIS Het Nieuwe Zwembad-Zuid. De gemeente vindt de saunagelegenheid in dit onlangs gerenoveerde zwembad een goed alternatief voor de mensen die nu gebruik maken van sauna 'De Knappert' in het Sportfondsenbad. Hoofdweg 18 Capelle aan den iJssel, Tel. 010-4518844 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1