Bomen wijken voor bouw VLAA1ER1E Eurotax 415.11.22 Het Nieuwe (PiêTTtê©®! w Kunstloterij Verbroederinggezags- en cultuurdragers luidt een nieuw tijdperk in Stadsblad "Het is een makkelijke manier om de boel te laten verkrotten Aanrijding loopt fors uit de hand Inbraak Kerst koopzondag Autokraken BOUIVIAN BOUIVIAN i SiSlll 24 uur-service 6'5+ korting via bonboekje. ramma urn WOONNIEUWS UITNODIGING tot een bezoek aan onze KERST MEUBELSHOW. 'rsomiso SCHIEDAM-Een slijterij aan de Newtonstraat is woensdag middag overvallen door twee mannen. De signalementen luiden: verdachte 1 is een blanke man tussen de 18 en 22 jaar. Zijn lengte is ongeveer 1.75m lang. Hij heeft een een normaal postuur. Zijn haar is zwart en wordt gedragen tot op de schouders. Verder heeft hij een zwart snorretje. De man droeg een. Hij spreekt goed Nederlands en heeft op vallend lange benen. Hij was gekleed in een zwart model kledingjack en droeg sport schoenen. Verdachte 2 heeft dezelfde lengte eh leeftijd als zijn part ner. Hij heeft een breed pos tuur, blozende gelaatskleur, rode wangen, blond verzorgd haar tot op de schouders en een blond snorretje. Deze man was gekleed in een groen le- gerjack en een spijkerbroek. Bij de overval werd een pi stool gebruikt. De daders zijn gevlucht via de 's-Gravesandestraat naar ae Van Marumstraat. De politie wil graag in kontakt komen met getuigen. Alle informatie wordt vertrouwelijk behan deld. Men kan telefonisch kontakt opnemen via num mer: 4494402. SCHIEDAM-Een aanrijding op de Slimme Watering is af gelopen dinsdagavond rond 22.00 uur fors uit de hand ge lopen. Een 24-jarige automobi liste uit Vlaardingen werd, toen zij ter hoogte van de Kerkweg stopte voor voetgan gers, van achteren aangereden door een tot nu toe onbekende man. Toen de vrouw voorstelde de politie erbij te halen, maakte de man aanstalte om te vluch ten. Kennissen van de vrouw, die haar in een andere auto volgden, gingen voor de auto staan. Eén persoon werd daar op 200 meter op de motorkap meegenomen, aangezien de man weigerde te stoppen. Een achtervolging volgde. De vluchtauto kon op de Vlas akker worden klemgereden. De man stapte uit en vluchtte te voet verder. Het politie-on- derszoek loopt in volle gang. SCHIEDAM-Twee woningen aan de Broersvest zijn in de nacht van woensdag op don derdag bezocht door inbre- kers. Diverse waardevolle voorwerpen, zoals tafelzilver en karaffen, werden gestolen. SCHIEDAM- Aan de (gra tis toegankelijke) Kunst beurs zaterdag en zondag in het Stedelijk Museum is ook een loterij verbon den. Bezoekers kunnen voor een tientje een lot kopen, waarmee kunst van Schiedammers te winnen valt. Theo Goot jes leverde een prent aan, Sjef Henderickx en Aad Riepsaame stelden alle bei een tekening ter be schikking en banketbak ker Scholtes maakte van het door Frits Kloppers ontworpen beeldje voor de sponsors een chocola de versie (gewicht twee kilo). De opbrengst van de loterij is bestemd voor aktiviteiten van de Stich ting Kunstwerkt. lovend over E.C.Vi over SCHIEDAM-Op 20 de cember wordt door de winkeliers in het cen trum van Schiedam een Kerstkoopzondag georga niseerd. SCHIEDAM-In de volgende straten werden auto's openge broken: Westvest (radio caset- terecorder, gereedschap en mobilofoon) en Carry Pothuis straat (radio cassetterecorder en diverse papieren). SCHIEDAM- Bewoners van de 'Bergerbuurt' zien met angst en beven de toekomst tegemoet. Hun huisbaas, de zoon van de legendarische J.R. Sjoer, weigert te re ageren op vragen over het voortbestaan van de laatste 13 branderswo ningen van Schiedam. "Sjoer 'houdt de boot af', zegt de heer Knoops, die als woor- voerder van de bewo ners optreedt. Van de 13 huurwoningen staan er drie leeg. Hoewel de belangstelling groot is, ver huurt Sjoer de woningen niet. "Het is een makkelijke ma nier om de boel te laten ver krotten", meent Knoops. "De bewoners, die al jaren tever geefs proberen om eigenaar te worden, denken zelfs dat de huizen in de nabije toekomst gesloopt gaan worden. Het zijn slechts geruchten, maar Sjoer geeft geen duidelijkheid in deze zaak." Huren Bijna alle bewoners in het hof je (dat slechts bereikbaar is via een poort aan de Lange Nieuwstraat), hebben hun huis met eigfen handen opge knapt. In de meeste gevallen zijn twee woningen samenge voegd tot een huis. Knoops: "De huren zijn zeer laag, maar je moet niet verge ten dat de bewoners er paleis- jes van gemaakt hebben. Het achterstallig onderhoud was erbarmelijk. Meer huur kon Sjoer er gewoon niet voor vra gen. Veel bewoners hebben vol gens Knoops plannen in de kast liggen voor een volgende ingrijpende renovatie. "Maar ja, als je niet zeker bent of je huis er in de toekomst nog staat, ga je natuurlijk niet in vesteren.". Volgens mevrouw Sjoer moeten de bewoners geduld hebben. "We zijn bezig met de notaris. Dat weten de bewo ners maar al te goed. In janau- ari is er duidelijkheid. Verder wil ik nu niet op de zaak in gaan." Hoogstraat 58, Schiedam Tel. 4268386 SCHIEDAM- Reclame maken voor kunst in de mupi's; het had een idee kunnen zijn van Jeff Koons. De Ameri kaan etaleert deze we ken zijn privé-leven met pornoster/politica Cic- ciolina met een gerucht makende expositie in Amsterdam. Achter de advertentie-campagne in de kijkkastjes van de consumptiecultuur zit echter de Schiedamse stichting 'Kunstwerkt'. Het is een van de wa penfeiten waarmee dit verbond van een groot aantal plaatselijke crea tieve profs 'de kloof met de gewone burger' het afgelopen jaar heeft proberen te overbrug gen. het komend week end wordt 1992 afgeslo ten met een (gratis toe gankelijke) verkoopten toonstelling in het Ste delijk Museum op de Hoogstraat. Zowel za terdag als zondag zullen tussen 10.00 en 17.00 uur 44 kunstenaars (27 stadgenoten en 17 uit de regio) hun werk zelf komen slijten. Bezoe kers kunnen rekenen op een breed aanbod- van schilderijen, foto's en objecten tot sieraden, grafiek en beelden- én op schappelijke prijzen. Het is voor de tweede maal dat de Stichting een dergelijk evenement op poten zet. De eerste aflevering in de Koren beurs eind '91 trok 1400 be langstellenden en er werd voor 25.000 gulden verkocht. Diverse deelnemers hielden er 'nuttige' contacten aan over met bijvoorbeeld galeriehou ders wat weer nieuwe tentoon stellingen opleverde. De ver wachting is, dat ditmaal min stens eenzelfde resultaat be haald wordt. Idealisme Dat is toch taal die tot voor kort alleen gebezigd werd in eigentijdse kantorenflats en absoluut taboe was in de stof fige voormalige schoolokalen, die nu veelal als sjofele maar kleurrijke atelierruimtes dienst doen. Een kijkje in het museum waar begin deze week de voorbereidingen voor de beurs in volle gang zijn, maakt korte metten met het idee dat de nieuwe zakelijk heid ook in kunstkringen haar zegetocht onverminderd kan Taxi-vervoer, ook rolstoelbusvervoer GAK - Detam - Ziekenfonds voortzetten. Een zeker idealis me moet bijna wel ten grond slag liggen aan het enthou siasme waarmee hier dagen lang door een club vrijwilli gers getimmerd en geverfd wordt. Harry de Vries (be stuurslid van de Stichting en mede-organisator van de beurs) wil tussen de bedrijven door die indruk graag bevesti gen: 'Kijk, 25.000 gulden is een mooi bedrag, maar rijk word je er natuurlijk niet van. We hopen met deze markt vooral door de feestelijke en ongewongen sfeer ook een groep liefhebbers te trekken, die niet tot het kleine circuit 'kenners' behoort. En voor een gedeelte hebben we ons doel nu al bereikt. Het is uniek dat een stel pure individualisten - zoals je kunstenaars toch kan noemen- een week lang alle eigen werkzaamheden stopzet om met veel plezier gezamen lijk een tentoonstelling op te bouwen. Het kost ze geld, want er staat zelfs geen finan ciële vergoeding tegenover.' Tijdgeest De Vries komt zelf niet uit de creatieve hoek, maar is orga nisatie-adviseur bij TNO. Van wege zijn managerscapacitei ten werd hem gevraagd in het bestuur van 'Kunstwerkt' zit ting te nemen. Zo is hij vanaf de start- de oprichting was be gin 1991- bij het wel en wee van de Stichting betrokken. De tijdgeest is volgens henv een van de belangrijkste drijf veren achter de verrassende bundeling van krachten van het ooit zo verdeelde 'arties tenbestand; 'Ik denk dat het simpelweg een toevallige sa menloop van omstandigheden is geweest. Iedereen was er op •hetzelfde moment rijp voor. Bij de kunstenaars begon het besef door te dringen dat je verder kómt en leukere din gen kan doen als je de handen ineen slaat. Het is natuurlijk een open deur, maar als je je verenigt kan je meer energie mobiliseren. De gemeente én de Schiedammers kregen oog voor de waarde die een goed kunstklimaat aan een stad kan toevoegen.' In de twee jaar dat het initia tief van oorspronkelijk een handjevol plaatselijke kunste naars nu bestaat, groeide de Stichting uit tot een respecta bel instituut. Notabel geweld Kunstwerkt heeft inmiddels 31 leden en tal van donateurs en fungeert als spreekbuis van de hele plaatselijke be roepsgroep richting stadsbe stuur. Aan belangrijke pu blieksevenementen, waaron der de laatste Brandersfees ten, werd deelgenomen met spraakmakende akties zoals iet ophangen van beschilder de doeken 'aan de molenwie ken. De schare sympathisan- I ten ook in het bedrijfsleven is groeiende. Het succesverhaal vindt zijn weerslag in de beurs van komend weekend. De sponsorwerving verliep voor spoedig en leverde 41.000 gul den op, tweemaal zoveel als in '91. De giften in materiële zin in de vorm van kortingen op drukwerk, standbouwmateri aal en verzorging van public- relations dragen bij aan het profesionele karakter van de expositie in het Stedelijk. De tentoonstellingscommissie paste weliswaar geen strenge selectie toe op het werk van de éigen leden, maar ging wel bij alle gasten (zorgvuldig ge kozen uit het bestand van de Culturele Raad) op atelierbe- zoek. Het museum zal dan ook zaterdag en zondag het decor zijn voor een breed overzicht op niveau van he dendaagse kunst uit Zuid-Hol land. Gouden Eeuw De start van de verkoopexpo sitie gaat met het nodige nota bel geweld gepaard. Burge meester Reinier Scheeres leidt tijdens een voorbezichti ging vrijdagmiddag in aanwe zigheid van de deelnemers een groep zakenlieden uit de regio rond. Wethouder Chris Zijdeveld (onder andere van cultuur) verricht 's avonds de officiële opening. Vanaf zater dagochtend 10.00 uur is het 'grote publiek' welkom. Ook al zou het resultaat van de beurs tegenvallen met de verbroedering tussen gezags- en cultuurdragers lijkt in Schiedam nog voor het jaar 2000 een nieuwe 'Gouden Eeuw' te zijn ingezet; een re naissance waarin kunst dank zij de 'Hollandse handels geest' tot grote bloei kan ko men. Toch zit het risico erin dat de plaatselijke kunst te midden van de feestroes haar rol als luis in de pels verliest en afglijdt langs het hellend vlak van de commercie. 'Kuntwerkt' is zich bewust van die valkuil, volgens Harry de Vries: 'Daarover wordt bin nen de Stichting altijd hevig gediscussieerd. Ik denk dat we tot nu toe erin geslaagd zijn het juiste evenwicht te be waren.' niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4796199 Laatste kans op twee miljoen NATIONALE LOTERIJ" Bergerbuurt vreest sloop IIIIMIl—lilll'M—lW1" IP milium m 'w »- »m»«immm™ SCHIEDAM-Eindelijk is er van de nieuwbouwplannen in het Schiedamse stadshart eindelijk meer te zien dan maquettes en tekeningen alleen. Vrijdag werd een start gemaakt met het verwijderen van bijna 50 bomen op het Emmaplein. Het groen moet wijken voor de bouw van een complex woningen, winkels en kantoren. Projektontikkelaar Amstelland hoopt aan het eind van de zomer van 1993 de eerste paal de grond in te kunnen slaan. De verplantoperatie vindt nu al plaats, omdat december daarvoor uiterst ge schikt is. De verplaatsing van de 'woudreuzen' is intensief voorbereid. De meeste bomen worden herplaatst in Schiedam. Wethouder Zijdeveld gaf dinsdag het officiële startsein. Dit gebeurde in het bijzijn van leden van de bewonersvereniging Schiedam-Centrum. ROTTERDAM U bent van harte welkom op onze Kerst- meubel show. Zondag 13 december van 10.00 tot 17.00 uur. Nu treft u Bouman op z'n kerst best, 10.000 m2 meubelen onder één dak. U vindt bij ons de nieuwste meubelkollekties van Montèl, Proms en Trendhopper Ook hebben wij voor u het nieuw uit Amerika overgevlogen woonconcept Amerique Met origineej amerikaanse romantische meubelen en woonaccessoires. En Bouman zou Bouman niet zijn als er op die dag niet voor iedere koper nog een verrassingsprijs is. Wij heten u van harte welkom. Ons WoonWarenHuis is omge toverd in een sfeer van licht, warmte en gezelligheid. Ook onze muziek is feestelijk. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door de bekende pianist: Tonny Eyk. Voor uw kinderen treden de goochelkomiek Boelero de Clown Willy en Jeanette op, in de speciaal ingerichte kindercrèche. Opgelet: Bouman heeft een flink parkeerterrein, maar op deze drukke dag zorgen wij bovendien voor extra parkeer ruimte in de directe omgeving. Volg daarom de Bouman ver- keersaanwijzingsborden. De hele zondag staan 4 bussen voor u klaar die heen en weer pendelen naar Bouman. En/aar de gastvrije ontvangst en ontdek de onovertroffen keuze, kwaliteit, service en garantie van Bouman. RottenJam-Kralinpeveer IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer. Telefoon: 010 - 4508033. Geopend: ma. 13.00 - 17.30 uur; di. t/m do. 9.30 - 17.30 uun vr. 9.30 - 21.00 uur en za. 9.30 - 17.00 uur Ongeveer 4 dagen skiplezier of 143 apfelkoren bespaart u aan geld wanneer u uw skikleding koopt bij Sportgoedkoop Moeilijk te geloven? Kom maar kijken Broersveld 127, Schiedam. Tel. 4733316. De Bergerbuurt. Het oudste hofje van Schiedam. Kunstbeurs in museum V Het team achter de kunstbeurs. Van links naar rechts op de foto: Michel Snoep, Aad Riepsaame, Inge van Haastert, Frits Kloppers, Harry de Vries en Peter Hellemons (overigens niet allemaal met eigen werk). Het Nieuwe van 9.00 tot 17.00 uur Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 VRIJDAG 11 DECEMBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 100 OPLAGE 42.150 Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1