110.000 Dubbeltjes Bewoners Straussplein in het gelijk gesteld Het Nieuwe Autoverkeer uit Noord heeft langer groen licht Eurotax 415.11.22 «kZwidfirSter VLAAIERIE vlaai 0-agSSSS^R deZMiclfifSter Risico 's Airport zijn onaanvaardbaar Voordelig naar Tikibad en Madurodam Stadsblad Beheerplan Nieuwland warm ontvangen Raadscommissie op excursie kT^T Overval op juwelierszaak Hof van Spaland is zondag open MEDEDELING VOOR ONZE LEZERS EN ADVERTEERDERS als het om wonen gaat Indonesische dansavond als het om wonen gaat Deze week in Varia. SCHIEDAM - Twee be woners van flat 2 aan het Johann Strauss plein hebben een con flict met het Gemeente lijk Woningbeheer via de Schiedamse Om budsman gewonnen. Het conflict had betrek king op een enquêtefor mulier inzake groot-on derhoud en het naar aanleiding daarvan niet plaatsen van een lift. Het GWB reikte in de zomer van 1990 het enquêteformulier uit aan de bewoners van zes flats aan het Johann Strauss plein. Hierop konden de bewo ners aangeven voor welke comfortverbetering (bijvoor beeld een nieuwe keuken of douche) zij in aanmerking wil den komen. Bovendien kon tegen een huurverhoging van vijftien gulden een lift worden geplaatst. Handtekeningenactie Uit de enquête concludeerde het GWB dat er bij de flats 1, 2 en 4 te weinig animo was voor een lift. De voorstanders van een lift in deze flats vielen daardoor buiten de boot. Een bewoner van flat 2 stelde het GWB voor een handtekenin genactie op poten te zetten om alsnog te proberen een meer derheid te krijgen voor de plaatsing van een lift. Het GWB raadde dit echter af van wege de slechte ervaringen met dergelijke acties. Intussen gingen bewoners van flat 4 op eigen initiatief wel handtekeningen verzamelen, met als gevolg dat 68 procent van de bewoners verklaarde toch graag een lift te willen. Het GWB besloot hierop ook in flat 4 een lift te plaatsen. Dit was voor de bewoners van flat 2 aanleiding om toch ook een handtekeningenactie te houden. Hieruit bleek dat 75 procent van de bewoners een lift wilde. In maart 1991 wer den de handtekeningen bij het GWB ingeleverd, terwijl B&W en de gemeenteraad co- pieën kregen. Nul op rekest In april stelde de gemeente raad een krediet beschikbaar voor het onderhoudsplan. In dat besluit kregen de flats 3 tot en met 6 wel een lift, de flats 1 en 2 echter niet. Op verzoek van de raadscommis sie onderzocht het college of flat 2 alsnog een lift kon krij gen. Vervolgens werd per 1 ja nuari 1992 de rijkssubsidie in getrokken, terwijl het GWB zelf geen geld had om de plaatsing van de lift te bekos tigen. De bewoners van flat 2 kregen derhalve nul op rekest. De bewoners wenden zich hierop tot de Ombudscommis- sie, die een onderzoek instel de. De uitkomsten zijn on langs aan het college en de raad gerapporteerd. Onjuist De Ombudscommissie is van mening dat het Gemeentelijk Woningbeheer zich te weinig heeft bemoeid met de besluit vorming van het groot-onder houdsplan. Teveel is overgela ten aan contactpersonen van de bewoners. Bovendien is het onjuist om wel rekening te houden met de handtekene- ningenactie van flat 4, waar een actie van flat 2 werd afge raden. De gemeenteraad bleek niet op de hoogte van de handteke ningenactie toen zij over het krediet moest beslissen. Het resultaat van de actie was ech ter wel bekend bij het GWB en op het Stadskantoor. De Ombudscommissie vindt voorts dat de bewoners niet de dupe mogen worden van een wijziging in de subsidierege ling. De eindconclusie van de com missie luidt dat de bewoners van flat 2 hetzelfde moeten worden behandeld. Aan de raad wordt de aanbeveling ge daan om alsnog een lift te plaatsen bij flat 2. SCHIEDAM - Leden van de raadscommissie voor Wonen, Wijk- en buurtbeheer en Voor lichting brengen zaterdag 19 december een bezoek aan een drietal woningbouwcomplexen in Schiedam: het complex '412', het complex Frans Hals plein en het BORG-blok. Voor het bezoek aan het Frans Halsplein, rond 11.00 uur, zijn bovendien leden van de raads commissie voor Welzijn, Sport, Volksgezondheid en Milieu uitgenodigd. De commissie-excursie is ge organiseerd om de voortgang van de diverse complexen te bekijken. Volgens commissie secretaris Harrie Jansson zijn de werkzaamheden aan de drie complexen inmiddels zo ver gevorderd, dat het voor de commissieleden aardig is om de resultaten eens te bekij ken. TOTALE LEEGVERK00P 'bruynzeel Theater programma vol variatie Kerst concerten Honderdjarige Sportnieuws SCHIEDAM - Twee gemas kerde en gewapende mannen hebben woensdagmiddag om 17.15 uur een roofoverval ge pleegd op een juwelier aan de Broersvest. Onder bedrei ging van een pistool en een zware hamer werd het perso neel gedwongen een nog on bekende hoeveelheid siera den af te geven. Vervolgens renden de twee overvallers de zaak uit en vluchtten ver moedelijk met een auto in de richting van de Singel. De politie heeft nog geen goed signalement van de da ders, maar de overval is op beeld vastgelegd door verbor gen camera's, die in de juwe lierszaak zijn geplaatst. SCHIEDAM - De winkels in Hof van Spaland openen zon dag 20 december van 11.00 tot 16.00 uur de deuren. In een feestelijke ambiance, waarbij zelfs een terrasje is in gericht, kan het winkelende publiek profiteren van een aantal bijzondere aanbiedin gen. Uiteraard is de kerstman van de partij, evenals het rock rollduo Bob en Bert. Winkelcentrum Hof van Spa land heeft bovendien op maandag 21, dinsdag 22 en woensdag 23 december extra koopavonden ingelast. WATERWEG NOORD - Met in het achterhoofd de recente vliegramp in de Bijlmermeer, hebben de Zuidhollandse Mi lieufederatie (ZHM) en enkele bewonersorganisaties aan drie ministers gevraagd om een veiligheidsonderzoek. Dit on derzoek heeft betrekking op de voorgenomen uitbreiding en verplaatsing van vliegveld Zestienhoven. Het onderzoek zou moeten worden uitgevoerd voordat op rijksniveau een be sluit over deze uitbreiding wordt genomenvinden de or ganisaties. Om de ernst van de situatie te onderstrepen, hebben de ZHM en het Anti Bulderbaan Comi té een zogenaamde risicokaart SCHIEDAM - De storm van protesten, die de laatste weken werden geuit tegen de nadelige verkeersmaatregelen in Schie- dam-Noord, lijkt enige vruch ten te hebben afgeworpen. De Dienst Gemeentewerken heeft de verkeerslichtenregeling op de Churchillweg nu zodanig afgesteld, dat het verkeer uit noordelijke richting tijdens de ochtendspits voortaan langer groen licht heeft. Door het afsluiten voor het au toverkeer van de polderwegen en recentelijk nog de Schie- damseweg, was de Churchill weg nog de enige mogelijkheid om Schiedam-Noord te verla ten. Met name in de ochtend spits stond deze weg de afgelo pen weken dan ook vol wach tende auto's, met name voor de kruising met de Laan van Bo- SCHIEDAM - „Het is vijf voor twaalf met Nieuwland". Ondanks de feeststemming in het knusse stadhuis op de Grote Markt, waar het definitieve Beheerplan Nieuwland afgelopen dinsdag ten doop werd gehouden, verliest Fer dinand Vreugdenhil de realiteit niet uit het oog. De projectleider, die samen met een team van vertegen woordigers van bewonersvere nigingen, welzijnswerkers en ambtenaren ruim vier jaar aan het plan heeft gesleuteld, maant tot spoed. Want on danks alle renovaties en posi tieve ontwikkelingen, blijft het imago van de wijk flink achteruit hollen. Het Beheerplan bestrijkt een tijdspad van maar liefst twaalf jaar. In die periode worden alle denkbare onderdelen, die aan een stedebouwkundig plan zijn verbonden, aange pakt: nieuwbouw, woningver betering, infrastructuur, groen- en winkelvoorzienin gen en de sociale wijkaanpak. Hiermee is een totaalbedrag van circa 250 miljoen gulden gemoeid. Het Beheerplan is volgens alle vervaardigd. Deze kaart geeft inzicht in de huidige en ge plande woningconcentraties in een straal van circa tien ki lometer rondom het vliegveld en enkele van de geplande aan- en af vliegroutes. Het nieuwe vliegveld wordt name lijk ingeklemd door een groot aantal bestaande en te vormen woongebieden. Binnen een straal van 2,5 kilometer van de landingsbaan wonen rond het jaar 2000 34.135 mensen, binnen een straal van 5 kilo meter zijn dat er 161.05 7 en binnen een straal van 11 kilo meter zelfs 829.000 mensen. De organisaties concluderen dan ook dat het risico van een Nieuw Rotterdam Airport vol strekt onaanvaardbaar is. l'Es en de Beatrixlaan. Niet zo verwonderlijk, daar het autoverkeer in Schiedam- Noord de afgelopen drie jaar met circa dertig procent is toe genomen. Door de groentijd voor het ver keer uit noordelijke richting tijdens de ochtendspits te ver lengen, wordt de doorstroming op de Churchillweg verbeterd. Toch kan er nog enige vertra ging ontstaan door toedoen van het openbaar vervoer. betrokkenen het enige instru ment om de negatieve spiraal van technisch en sociaal ver val te keren. Met andere woorden: de schouders eron der, anders is het te laat. Fi nancieel is het plan uitvoer baar. Het begrootte tekort van maar liefst twintig miljoen gulden is teruggebracht tot aanvaardbare proporties, na melijk een tekort van 'slechts' drie miljoen. Modelwij k Nieuwland, een modelwijk na de oorlog, staat nu model voor ingrijpende veranderingen. Vijf jaar geleden verscheen de eerste notitie ('Nieuwland in perspectief), maar een wezen lijk ander beleid is er tot nu toe niet gevoerd. De instroom van mensen met een (langdu rige) uitkering neemt toe. Ook zijn er steeds meer conflicten tussen de verschillende leef culturen. En de ouderen ver eenzamen, omdat van onder- SCHIEDAM - De Stichting Bunga Mayang organiseert za terdag 19 december een dans avond in dienstencentrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766. De muziek wordt verzorgd», door The Ori ental Four. De dansavond be gint om 19.00 uur en toe gangskaarten a 8,50 zijn uit- Deze heeft in de verkeerslich tenregeling namelijk voorrang boven alle overige verkeersstro men. Bussen naar of vanuit de Laan van Bol'Es kunnen de groentijd voor het autoverkeer op de Churchillweg dus nog steeds onderbreken. Vooral als kort na elkaar verschillende bussen het kruispunt willen oversteken, zal dit voor enig oponthoud kunnen zorgen. Er wordt dan ook gestudeerd op een regeling, die de voor rang op het openbaar vervoer handhaaft, maar minder ver storend werkt dan de huidige instelling. De verkeersafwikkeling op de Churchillweg wordt de komen de maanden nauwlettend ge volgd. Aan de hand van de nieuwe ervaringen wordt ver volgens bekeken of deze af stemming voldoet of dat er nieuwe aanpassingen aan dè verkeerslichtenregeling nodig en mogelijk zijn. X Bedrijfsuitoefening O.N.S. rond feestdagen Servicecentrum Huisvuildiensten Grof huisvuil Warenmarkt Centrum stam zoon bv In week 52 en 53 verschijnt HET NIEUWE STADSBLAD alleen op dinsdag 22 en 29 december. Sluittijd advertentie aanname: maandag 21 en 28 de cember om 17.00 uur. Voor informatie: 4344022. Taxi-vervoer, ook rolstoelbusvervoer O/i GAK Detam - Ziekenfonds uur-service 65+ korting via bonboekje. SERVICELIJN 010-4796199 lmg contact geen sprake is. Om het niveau van de wijk omhoog te krikken, zullen so wieso andere woningen moeten worden gebouwd, zo als eengezinswoningen, duur dere appartementen (de zoge naamde 'stadsvilla's') en oude renwoningen. Bewonersvereniging 'Wonen en Leven Nieuwland' is altijd een fervent voorstander ge weest van meer diversiteit in de wijk. Voorzitter Wil Bink horst: „Er moeten mensen ko men, die iets te besteden heb ben. Het liefst gezinnen met kinderen. Nu vergrijst de buurt". De bewonersvereniging wil dat de politiek eerder tot actie overgaat. Naar hun zeggen zijn er genoeg mensen, die in Nieuwland willen wonen, maar teveel verdienen om een flat toegewezen te krijgen. Binkhorst: „Daar moet iets op gevonden worden. Anders houden we alleen bewoners sluitend te bestellen via tele foonnummer 4708505. De Stichting Bunga Mayang organiseert activiteiten voor mensen, die zijn geboren in Indonesië, maar woonachtig zijn in Nederland. De op brengsten van de activiteiten zijn bestemd voor de allerarm sten in Indonesië. Hoogstraat 58, Schiedam Tel. 4268386 Bestel voor a.s. maandag uw voor Kerst «tö 1! met een laag inkomen en dat is niet goed". De politiek heeft het Beheer plan met veel warmte om armd. Hoewel de D66-wethou- der Adri Reijnhout de doel stelling onderschrijft, wil hij op onderdelen ervan 'van ge dachten wisselen' met het pro jectteam. Zo is Reijnhout voorstander om in de toe komst huurwoningen in de verkoop te doen. Bewoners vereniging 'Wonen en Leven Nieuwland' vindt dit echter onzin. „Dit is meer een poli tiek punt dan iets wat Nieuw land opwaardeert", meent Wil Binkhorst. „Het is zelfs meer een achteruitgang, want geld voor particuliere woningverbe tering is er niet". Ook Reijnhout's interesse in de bouw van terrasflats irri teert de voorzitter van de be wonersvereniging. „Deze dis cussie wordt buiten het pro jectteam en de bewoners om gevoerd. Wat heeft het voor zin om gewone flats te verbou wen tot terrasflats als straks^ blijkt dat het duurder is dan nieuwbouw?", vraagt Bink horst zich af. De bewonersvereniging wees wethouder Reijnhout er dins dagavond fijntjes op dat hij zonder hen bijzonder slecht af is. „Onze kennis en ervaring is van essentieel belang om het Beheerplan te doen sla gen", stelde Binkhorst onom wonden vast. SCHIEDAM - Jeugdige leden van de Schiedamse Reddingsbrigade hebben afgelopen woensdag een cheque ter waarde van elfhonderd gulden aangeboden aan verpleegtehuis DrieMaasStede, aan de Voorberghlaan. Het bedrag is onlangs bijeengezwommen tijdens de actie 'Dubbeltjes zwemmen', waarbij per afgelegde afstand dubbeltjes of veelvouden daarvan waren te verdienen. Verpleegtehuis DrieMaasStede wil de schenking besteden aan de aanschaf van een treintafel voor de bewoners. Stadsblad Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 VRIJDAG 18 DECEMBER 1992 44e JAARGANG, NUMMER 102 OPLAGE 42.150 l.v.m. verhuizing naar Westblaak 61 20 komplete Keukens met 40/50/60% korting ons Tijdens de feestdagen blijft het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam dag en nacht bereikbaar voor het melden van storingen in de levering van energie, drinkwater en radio- en TV-signalen. Op donderdag 24 december en donderdag 31 december is het Servicecentrum om 12.00 uur gesloten. De huisvuildiensten van vrijdag 25 december verschuiven naar dinsdag 29 december. De huisvuildiensten van vrijdag 1 januari 1993 verschuiven naar dinsdag 5 januari 1993. Tot en met 30 december wordt volgens de bestaande re geling grof huisvuil opgehaald. Met ingang van 4 januari 1993 gaat het O.N.S. over op het brengsysteem. Particulie ren kunnen vanaf 4 januari hun grof huisvuil brengen naar het Milieustation aan de Van Heekstraat ('s-Gravelandse- polder). Openingstijden Milieustation: Maandag t/m vrijdag van 14.00-19.00 uur, zaterdag van 09.00-15.00 uur. Op za terdag 2 januari 1993 is het VAM overlaadstation voor de laatste dag open voor het brengen van grof huisvuil door Schiedamse particulieren. Grof huisvuil ophalen aan huis blijft beperkt mogelijk. Op vrijdag 25 december en vrijdag 1 januari 1993 komt de warenmarkt in het Centrum van de stad te vervallen. Op donderdag 24 december en donderdag 31 december komt een vervangende, beperkte warenmarkt, die zich concen treert bij het kruispunt Lange Kerkstraat/Broersveld. Voor meer info Milieustation zie adv. elders in dit blad. Giessenweg 20 (in Praxis) Rotterdam Spaansepolder EXTRA NCn"' ENSDAG 23 DECEMBEH DINSDAG 22DECEMBEREN TQT 21 UUR. ZIJN DE SHOWROOM» zondaq 27 decEMBer Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel. Tel 010-4518844 Hillelaan 30-39, t o. melrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur ZIJN DE SHOWROOMS zondaq 27 decEMBEh Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel. Tel 010-4518844 Hillelaan 30-39, t.o. melrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 „Nu met grote spoed de schouders eronder" Op verschillende lokaties zullen 'stadsvilla's' worden gebouwd om de 'man met de gevulde portemon nee' naar Nieuwland te halen. Jack snowboardbroek hand schoenen haarband; kost normaal plm 400 - bij Spo(r)tgoedkoop, geheel kompleet slechts 99.- Broersveld 127, Schiedam Tel 4733316

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1