HVO wint derby in slotfase Rijnmond volleybal: heren goed, dames machteloos Exact hardlopen bij De Watervrienden BELOOFD: Evenement in beperkte opzet op zondag 27juni 1993 Oudejaarsshow SOMS sport SCHIEDAM - De sportre dactie van Stads Omroep Schiedam (SOMS) blikt op zondag 27 december terug op het sportjaar 1992. De inmiddels traditionele uit zending komt vanuit café restaurant De Amstelbron en duurt van 16.00 tot 18.00 Uur. Tijdens deze live-uitzending wordt te vens de loting verricht van het Schiedams voet balkampioenschap. Een bekende Nederlander zal de loting verrichtèn. Aad Soeterstoernooi WATERWEG NOORD - Vol leybalvereniging Rijnmond or ganiseert zaterdag 2 januari 1993 wederom het Aad Soeter stoernooi. Vanaf 11.00 uur zijn in sportzaal Oost weer drie eredivisieploegen tegenstan der van het mannenteam van Rijnmond. Helemaal zeker van de deelnemers is manager Leo Ebeli nog niet omdat twee van de uitgenodigde teams nog kans maken om de finale van de Nederlandse volleybal beker te bereiken. Radius uit Gouda, houder van de Aad Soetersbokaal, en Brevok uit Breda zijn de mogelijk finalis ten. De komst van Martinus uit Amstelveen is zeker. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 PAGINA 17 VLAARDINGEN - Het bericht in de media dat de Rook Triathlon Vlaardingen niet het tweede lustrum zou ha len kon Peter van Kla veren toch niet over zijn hart krijgen. Hoe wel Hans Smit en Jako Kwant, zijn mede-orga nisatoren de afgelopen drie jaar, het bijltje de finitief erbij neer had den gegooid, vatte Van Klaveren de moed om te proberen het evene ment toch in juni 1993 door te laten gaan. Na een telefoontje naar Piet Huibregtse en Ruud Muuren, had hij twee nieuwe organisato ren en kan de tiende Rook Triathlon Vlaar dingen, want ook spon sor Rook gaat door, doorgang vinden. Welis waar in een beperkte opzet; alleen de kwart afstand. De datum zon dag 27 juni 1993. De reden om in eerste instan- WATERWEG NOORD - Door de tweede 3-0 zege (zaterdag tegen Weert) van het seizoen kunnen de volleyballers van Rijnmond rustig de komende feestdagen doorbrengen, want met 13 punten uit tien duels heeft de ploeg van coach John Groen aanslui ting bij een forse midden moot. De dames kwamen er in een rechtstreeks duel om derde plaats tegen Sliedrecht niet aan te pas, 0-3. In sportzaal Oost hield Groen een licht geblesseerde Karl Schot lange tijd langs de kant, waardoor Isaac de Vink einde lijk weer eens in de basis kon starten. De Hagenaar speelde weer volop opportunistisch in de aanval, maar liet al stop pend en serverend weer dege lijk werk zien. De andere hoofdrol was zaterdag wegge legd voor Arjan van Trigt. Ook de Maassluizer miste dit sei zoen al veel wedstrijden, maar lijkt nu toch weer volledig te rug. Vooral aanvallend speel de hij uitstekend. De Limbur gers, vooraf twee punten meer dan Rijnmond, kregen aan het eind van de eerste set op 14-11 van de thuisploeg nog de kans terug te komen tot 14-14. Goed blokkeren bracht met 16-14 de set bij Rijnmond. In het verloop van de tweede set verdween bij Rijnmond Je roen Visser voor Karl Schot maar veel hielp de wissel niet. Weert, kwam hierdoor op 11- 13, verder liet de thuisploeg het niet komen en via op nieuw 16-14 werd het 2-0. Tot 4-4 bleef het daarna in de der de set een wedstrijd. Vanaf die stand hadden de gasten meer oog voor vermeende fouten van scheidsrechter Jansen, dan waarvoor ze eigenlijk naar Schiedam waren gereisd. Rijn mond bleef er kalm onder en liep uit naar 12-6. Daarna duurde het nog 15 minuten al vorens via 15-10 de 3-0 op de borden kwam. Dames Sliedrecht, de tegenstander van de Rijnmond-dames, had alleen in de eerste set weer stand van belang te overwin nen. In het verloop van de wedstrijd zakte de ploeg Ruud van Houwelingen steeds ver der weg. De start was zater dagavond nog wel voor de thuisploeg, 2-0. Daarna gingen de ploegen gelij k "op in de sco re en in het matige spel. Hier van leek Rijnmond zich het eerste te herstellen. Na 13-9 vond de thuisplog geen gaten meer in de Sliedreeht-verdedi- ging en via 13-15 werd het 0-1. In de vólgende set kon Rijn mond na een tussenstand van 7-11 nog wel sp gelijke hoogte komen met het team van coach Jack Hoogerwerf, maar meer zat er niet in. Via 11-15 werd het 0-2. De derde set ver liep voor Rijnmond drama tisch, waarin de nieuwkomers Inge Florijn en Marit de Waard hün debuut in sport zaal OoSt war-schijnlijk ook an ders hadden voorgesteld. Pas na 5-12 herstelde de thuis ploeg zich ehigzins, maar het team kon slechts iets dichter bij komen. 'Na strubbelingen tussen coach Ruud van Hou welingen en de eerste scheids rechter, uitlopend op een gele en rode kaart voor de trainer, werd het via 11-15 een dik ver diende zege voor de bezoe kers. VLAARDINGEN/ SCHIEDAM - De aan kondiging dat Ad Bijl aan het einde van dit seizoen HBSS verlaat heeft de veel geplaagde spelersgroep goedge- daan. In Vlaardingen speelde HBSS tegen HVO haar beste wed strijd van dit seizoen in de tweede klasse. Het waren echter de thuis- spelende Vlaardingers die met de (onverdien de) winst aan de haal gingen, 2-1. De aankondiging van het ver trek van Ad Bijl komt niet als een verrassing. Al lang was bekend dat vooral de 'oude' garde van het hedendaagse JJBSS niet gecharmeerd was van Bijl. Vorige week donder dag bleek dat eens te meer, toen technisch coördinator Henk Groenewegen een stem ming hield onder de selectie. Zeven van de negentien selec- .tiespelers gaven toen te ken nen niet verder te willen met Ab Bijl als trainer. Henk Groe newegen wilde maandagavond het vertrek van Bijlv nog niet ^officieel bekendmaken. Er yolgt immers vanavond nog een gesprek tussen het be stuur en de trainer. Bijl zelf gaf maandagavond wel toe dat er geen vervolg komt op zijn eerste jaar bij de debuterende tweede klasser. „Er zijn diver se factoren, waar ik niet veel dieper op in wil gaan. Het was een optelsom", was het com mentaar van de door sommige media besmeurdetrainer. „Deze groep heeft twee jaar onder Van der Hoek getraind. Ik wilde anders spelen en moest daarom impopulaire maatregelen nemen....", waar na hij zijn zin niet afmaakt. Geouwehoer Op diezelfde donderdag avond heeft Henk Groenewe gen ook de spreekwoordelij ke neuzen in dezelfde rich ting gekregen. „Het geouwe hoer moest eens afgelopen zijn. De interne verdeeldheid kost namelijk punten. Ik heb geprobeerd de groep te laten inzien dat waar ze twee jaar keihard voor hebben ge knokt, hierdoor weer verlo ren kan gaan. Iedereen was ervan doordrongen dat het behoud in de tweede klasse centraal moet staan. Ik ben er trouwens van overtuigd dat we ons met dit materiaal kunnen handhaven", vatte Groenewegen de bespreking van afgelopen donderdag avond samen. Verrast In het inhaalduel tegen HVO leek een hernieuwd HBSS te spelen. Fris van de lever werd de aanval gezocht en werd HVO in de eerste helft zelfs behoorlijk in verlegenheid ge bracht. Zo zeer zelfs dat Daan van der Meer na afloop eerlijk moest bekennen verrast te zijn door de heerlijk ogende speelwijze van de Schiedam mers. „Ik had wat informatie ingewonnen bij collega trai ners. Het enige wat ik te ho ren kreeg, was dat HBSS zich ingraaft met negen man ach ter de bal. Daarom had ik Ad SCHIEDAM - De Schiedamse ïwem- en triathlonvereniging JDe Watervrienden organiseert els laatste activiteit dit jaar op Tierde' kerstdag, zondag 27 Gewijzigd bestuur toerclub Rijnmond WATERWEG NOORD - Toer club Rijnmond heeft haar be stuur tijdens de onlangs ge houden ledenraadsvergade- jing gewijzigd. Door onderlin ge verschuivingen van be stuurstaken, waaronder de be noeming van een nieuwe se cretaris, ziet het bestuur voor het komende jaar er als volgt uit: Aad van der Zalm (voorzit ter), Bert Roeling (secretaris), -Wim Breddels (penningmees ter), Frans van der Ploeg (lid jjen coördinator avondfietsvier- daagse), Eric Marinus, Sam van der Linden beiden lid). Jlr is in het huidige bestuur -nog één vacature voor de functie van lid. Het bestuur Verwacht die leemte op korte termijn op" te vullen. De tc Rijnmond hoopt met deze nieuwe samenstelling van het pestuur het komende seizoen de doelstelling van de vereni ging, het promoten van toer fietsen in het algemeen en in het bijzonder in de regio, waar te maken. december, een loopwedstrijd over vier afstanden: 1, 5, 10 en een halve marathon. Het par cours loopt door het sportpark Harga, Vijfsluizen en over de Van Haarenlaan. Elk kilome- terpunt is aangegeven en de afstanden zijn exact opgeme ten. De 1 kilometerloop, in schrijfgeld twee gulden, gaat om 12.00 uur van start. De overige drie afstanden ver trekken om 12.30 uur. Voor de 5 en 10 kilometer moet elke loper vijf gulden betalen. Om de halve marathon te mogen lopen moeten drie knaken worden neergeteld. Door spon soring van de Bondsspaar bank lopen kinderen tot twaalf jaar gratis. Elke loper ontvangt een herinnering, en lopers welke deelnemen in het door de Sportarcade beschik baar gestelde T-shirt mogen dit houden. Op elke afstand zijn er voor de eerst aanko mende ere-prijzen en op de halve marathon zijn boven dien geld/ naturaprijzen. In schrijven kan óp de dag zelf vanaf 11.00 uur in de kantine van de wielerbaan in het Schiedamse Hargapark, waar. ook start en finish is. Inlich tingen zijn te verkrijgen bij Ernst Verbeek: 010- 4.70.46.57 of Wijnand Jongekrijg: 010- 4.70.19.'87. de Jong (weer terug naar een blessure-red) opdacht gegeven veelvuldig in te schuiven", zei Van der Meer naderhand. Die tactiek moest HVO in deel één bijna bekopen met een achter stand. Zonder Ton Gunter, hij moest werken, maar met Mi chel van Straten als spits, zaaide HBSS veelvuldig ge vaar in de Vlaardingse defen sie. Overigens waren ook Rob Sebel (schorsing) en Wout Griep (hele week griep gehad en wel wisselspeler) afwezig. Een hoofdrol bij HBSS was weggelegd voor Leon Klepke, die na het vertrek van Van der Hoek en zijn liesblessure, weer in zijn oude doen is. Met zijn creativiteit was hij een plezier om naar te kijken en had hij een grote inbreng in het gevaar dat HBSS sorteer de. Veelvuldig bracht hij zijn ploeggenoten Arjan Gijze, de opkomende Snijders en Van Straten met steekpassjes in stelling. Blote knieën Daan van der Meer mocht zijn doelman Marco van Veen dan ook op zijn blote knieën dan ken dat HVO niet op een twee of zelfs meer doelpunten moest incasseren. Dat dat niet gebeurde was eigenlijk het enige manco van de ploeg van Bijl. Tot zeker driemaal toe waren de inzetten van öf net iets te ver af öf niet zuiver ge noeg, waardoor Van Veen zijn al eerder genoemde reddingen kon verrichten. HVO kwam op het zware veld, de laatste we ken is er met man en macht gewerkt om het aantal afkeu ringen te verminderen, niet in haar gebruikelijke spel. Dat was deels een verdienste van HBSS dat zich niet de wil liet opleggen en de meeste per- Nieuwe opzet De opzet van de drie 'nieuwe' organisatoren is geheel nieuw. Ten eerste is de doelgroep ge wijzigd. Door alleen een kwarttriathlon te houden, zo als in het begin onder Muuren ook het geval was, hopen de drie vooral de serieuze recre- soonlijke duels op inzet won. Aan de andere kant kon HVO haar vlotte en zo kenmerken de spel niet spelen op de dras sige grasmat. Dat de thuis ploeg toch tweemaal gevaar lijk werd, gaf dan toch direct de klasse aan. Mare Maatsen werd van 1-0 afgehouden door een reflex van doelman Van Eijsden en doelpunt van John Sam-sin, weliswaar van rich ting verandert door de voet van Sander van Tilborg, werd wegens vermeend buitenspel afgekeurd. De op dreef zijnde Sam-sin („eindelijk is hij uit zijn dal", vond Van der Meer) stond uiteindelijk wel aan de basis van de 1-0 ruststand. Na dat Van Eijsden een harde in zet van de ex-VFC'er keerde, tikte Renold Maatsen de re bound binnen. Pas in de rust wist Daan van der Meer orde op zaken te stellen in zijn verdediging. Laatste man Ad de Jong moest zijn aanvallende driften beperken, André den Braban der moest nauwkeuriger ver dedigen. Boven liet HVO de lauwe instelling van voor rust in de kleedkamer achter. HBSS ging op zoek naar de gelijkmaker, al waren de kan sen veel minder talrijk dan in de eerste helft. Toch werd het 1-1 door Adrie Bierhuizen, die rebound van zijn eerste po ging zelf verzilverde. Met die 1-1 stand, vanaf de tiende mi nuut op het electronische sco rebord, leek het duel te eindi gen. Dat was voor HBSS een prima rusultaat geweest. Toch vergalde Mare Maatsen (kreeg een derde gele kaart en daar mee een schorsing) het vrolij ke kerstfeest voor HBSS, toen hij vlak voor tijd met de punt van zijn schoen de bal achter van Eijsden werkte. „We zijn ver weg van de onderste plaat sen en voorlopig kunnen we weer omhoog kijken", aldus Van der Meer. „Als er één ploeg had moeten winnen, dan waren wij het", vond col lega Bijl, die echter bijzonder in zijn nopjes was met het spel van zijn plpeg. „Dat geeft goede hoop". Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. tie af te zien van het organise ren van de tiende triathlon was het verspelen van de zo genaamde SPC-status (Super Prestige Circuit). Dat dit be langrijke stempel niet meer op het aanplakbiljet van Vlaardingse driedelige duure- venement mag prijken, was het ontbreken van een goed fietsparcours. Tenminste dat was de mening van official Poldervaart in juni van dit jaar, de triathlonbond nam de mening van Poldervaart over. Voor Smit erj Kwant was bet verliezen de SPC-status de aanleiding een punt achter de organisatie te zetten. Hun be sluit werd mede ingegeven omdat slechts heel weinig deelnemers klaagden over de rondjes die gefietst moesten worden, waardoor zij de beslis sing van de NTB eigenlijk on terecht vonden. Oprichter Ruud Muuren en Piet Hui bregtse hoefden beiden niet lang na te denken toen Van Klaveren hen benaderde. De twee zijn namelijk in hart en nieren verknocht aan de triathlon. Ruud Muuren was zelfs de oprichter van het Vlaardingse driedelige evene ment, dat hij in totaal zes keer organiseerde. Na die zes keer wilde hij zelf weieens deelne men en gaf hij de organisatie aan het eerder genoemde trio. Huibregtse was oprichter en voorzitter van de triathlon ver eniging Rotterdam, later in naam gewijzigd tot triathlon vereniging Rijnmond. Boven dien was hij de grote man ach ter de ambitieus opgezette Rotterdam Airport triathlon (TVR). „Het was de bedoeling van de huidige organisatoren om een jaar geen triathlon te organiseren, in afwachting van een goed fietsparcours. „Als je een jaar niets organi seert, dan is het daarna een v.erloren zaak", verklaart Ruud Muuren zijn 'ja' tegen Van Klaveren. ant als deelnemer te trekken. „Het blijft bovendien het club kampioenschap van TVR, zo dat we in elk geval uit onze ei gen vereniging veel sterke deelnemers verwachten", hoopt Ruud Muuren. Om de recreanten warm te maken voor de deelname wil Muuren c.s. hen ook gaan begeleiden bij de voorbereiding op het evenement. „Ons plan is om deelnemers enkele trainingen onder begeleiding bij onze vereniging te laten volgen. Daardoor komen zij niet al leen beter getraind aan de start, we hopen er ook leden meewinnen", aldus Muuren, die tevens voorzitter is van at letiekvereniging Fortuna. Die vereniging wordt op 27 juni het middelpunt van het eve nement. Daarmee wordt zowel de watersportvereniging De Bommeer als de voetbalver eniging Deltasport verlaten. Surfplas „Dat is de tweede grote veran dering. We gaan zwemmen in de surfplas, vandaar vertrek ken ook de deelnemers voor het fietsonderdeel. Het fietsen eindigt op onze atletiekbaan en gaan dan hardlopen. Ze lo pen dan precies het tien kilo- meterparcours dat we gebrui ken voor onze prestatielopen. Daar hoeven we niet meer over na te denken", heeft Muuren zich al behoorlijk voorbereid. Muuren is binnen de-organisatie dan ook belast met de parcoursen. En vooral voor het fietsen was dat de bottle-neck waarmee voormali ge organisatoren. Het hard nekkige 'nee' van Maasland en Schipluiden, noopten hen dan ook om het 'noodlottige' rondje door de Broekpolder met veel grindpaden uit te zetten. Die paden mijdt Ruud Muuren in zijn eerste opzet van het rondje fietsen. Na de start achter de freegolfbaan fietsen de deelnemers via de Zuidbuurtseweg richting Maassluis, via de secundaire- weg langs de A20 komen de fietsers weer in Vlaardingen. „Enkele scherpe bochten daar zijn onlangs opnieuw geasfal teerd en dus beter geworden", weet Muuren. Na de Water sportweg Steken de triatleten de Vlaardingse Vaart via hou tenfietsbrug over, om daarna via een niedw fietspad langs de te bouwen huizen langs de Vaart via Kethel weer terug te gaan naar AV Fortuna. Dit rondje moet tweemaal afge legd worden. Dit rondje ziet er voor de deelnemers goed uit. „Het zou zelfs voldoen aan de eisen van NTB, mist het twee maal zo lang zou zijn. Bij een halve triathlon mag een fiets parcours maximaal uit twee rondjes bestaan. Als we de halve afstand over dit par cours zouden moeten fietsen, zijn dat vier rondjes en dat mag niet", aldus Muuren. Aankondiging vertrek Bijl doet HBSS goed HVC niet te stoppen Patrick Hartog zorgt voor ge vaar in de defensie van HBSS, dat de derby tegen HVO uiteinde lijk onverdiend won met 2-1. Triathlon Vlaardingen gaat door deze ploeg nu voor het tweede jaar bijeen. Het gaat nu heel erg lek ker. Ik zeg expres niet goed, want als het echt goed gaat hoef je niet meer te trainen", luidt haar conclusie, doorspekt met de typische Nel Grandazzi humor. In tegenstelling tot een jaar eerder toen het dus net mis ging werd HVC versterkt met Simone Schaap en doelvrouwe Thea Ommering beiden van DWS. Daarmee volgde de zoveelste ge wezen DWS'speelster de stap die Grandazzi zelf enkele jaren geleden zette. Inmiddels bestaat ongeveer de helft van haar selectie uit speel sters die ooit het blauwwit-gestreepte tricot van de stadsgenoot droe gen. Volgens Grandazzi allemaal speelsters die het daar niet meer naar hun zin hadden. Op de mooie foto van Rick Keus is fotogenieke Caroline Bot op weg naar het doel van Achilles, de tegenstander van twee weken geleden. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam Telefoon 010-4262428 De drie organisatoren, vlnr: Piet Huibregtse, Ruud Muuren en Pe ter van Klaveren, die de Vlaar dingse triathlon komend jaar gaan organiseren. SCHIEDAM - De dames handbalsters van HVC zijn niet te stoppen. Bij het ingaan van de winterstop hebben de dames van trainster Nel Grandazzi een riante voorsprong op alle concurrenten. Door uit negen duels de volle winst te. halen staat Achilles inmiddels op vier punten, Walburg op zes en stadsgenoot DWS 2 heeft al acht punten minder. Niets lijkt HVC dan ook nog van een kampioenschap in de eerste klasse van de afdeling te kunnen afhouden. Vorig jaar ging dat net mis, toen het Vlaardingse WIK de promotie naar de derde divisie voor de Schiedamse neuzen wegkaapte. Alle eerder genoemde concurren ten werden door HVC met ruime cijfers verslagen. Tegen Achilles werd het twee weken geleden 14-10 en DWS moest er vorige week met 11-7 aangeloven. Afgelopen zondag werd het zielige Unitas, in een weliswaar slechte wedstrijd van HVC-zijde, met 16-11 opzij gezet. Eerder dit seizoen werd Walburg al met 13-5 afgedroogd. „Ik heb

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 17