Gebit stuk? ORANJE Juwelier C. KOK Hypocriet MET HET OOC OP UW GEZONDHEID UA Paul Berg Stichting zoekt nog anderhalf miljoen Flessedief aangehouden Musis Sacrum blijft kampioen met superscore Autokraken Hoogeveen in de raad GRATIS Inbraken öjCl Trapbordes van museum gerestaureerd Bieb tijdens de feestdagen Te vroeg met vuurwerk Controle op Polderweg Autodiefstal Extra toezicht op banken en winkels Kinderdienst Sneeuwpret in het zwembad Handgemaakte sieraden SIERADEN 275.- Voorbereiding uitbreiding van aantal asielzoekers een beter VERINGMEIER TANDTECHNIEK ROLEX STYLE KERSTVOORDEEL Gouden herenring HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 11 tot en met 17 december. Geboren: Cornelis H. z.v. Van der Pol-Vos; Virginia G.T. d.v. Van Wagtendonk; Claudia d.v. De Vette-Delfos; Milou d.v. Van der Pol-van Halderen; Su zan d.v. Poot-Kamstra; Emre z.v. Yalici-Yalici; Esmeralda M. d.v. Struijs-Dekker; Vin cent z.v. Zuijderwijk-Sluij- mers; Gesina E. S. d.v. Die- naar-Gelens; Sanne d.v. Roe- ling-Voigt; Ruby L. d.v. Mole naar-Bierhuizen; Kimberley d.v. Martijnse-Buitelaar. Ondertrouwd: F. Doejaaren 28 jr. en N. Heilbron 22 jr.; L. Fiegel 43 jr. en B. Breggeman 22 jr.; E. van Haften 23 jr. en S. C. E. Been 22 jr.; R. B. A. van der Meer 26 jr. en C. G. Molendijk 24 jr.; P. G. M. Mennen 50 jr. en E. M. C. Staal 34 jr.; J. Visser 31 jr. en H. E. Helderop 27 jr. Gehuwd: J. van den Boom 35 jr. en J. van Gijzen 26 jr.; C. B. Scheepmaker 30 jr. en J. A. Jacobs 26 jr.; H. Maksutaj 25 jr. en L. Manschot 25 jr.; M. Korpel 25 jr. en D. M. van der Schee 20 jr.; M. J. de Groot 30 jr. en E. Nobel 30 jr.; A. de Graaf 31 jr. en M. Hendriks 33 jr.; P. C. van der Kruit 27 jr. en W. P. Schipper 27 jr.; H. Aksu 30 jr. en N. Göker 22 jr.; A. C. P. den Hollander 52 jr. en T. Kartodimedjo 47 jr.; L. D. Beu- mer 23 jr. en I. M. Both 24 jr.; R. van Gelder 33 jr. en A. C. Moerman 36 jr.; G. J. van der Vlies 64 jr. en A. Mostert 55 jr. Overleden: J. C. J. Admiraal, vr., 66 jr., geh. gew. met F. J. van Doorn; M. M. A. van Ros sen, vr., 90 jr., geh. gew. met T. Bezemer; W. Hoogstad, man, 82 jr.; A. Kooijman, vr., 90 jr., geh. gew. met J. de Zeeuw; L. van Wouw, man, 65 jr.; H. Ataman, man, 53 jr.; C. Kommers, man, 96 jr.; P. van Hesse, man, 69 jr.; J. P. Slin gerland, man, 75 jr.; H-. W. A. E. van Hooidonk, man, 80 jr.; J. F. den Houting, man, 62 jr.; H. P. Scharloo, vr., 90 jr., geh. gew. met J. W. Houtbraken; E. van Eijk, vr., 73 jr., geh. gew. met A. Scholte. SCHIEDAM - Later dan aan vankelijk de bedoeling was, heeft de Dienst Gemeentewer ken de restauratiewerkzaam heden aan het trapbordes van het Stedelijk Museum voltooid. Een karwei, waaraan Gemeen tewerken een half jaar bezig is geweest. De vertraging werd veroor zaakt door ernstige vochtpro- blemen in de keldergewelven, die onder het bordes liggen. Hierdoor werden de herstel werkzaamheden een omvang rijke en gecompliceerde opera tie. Na het ontgraven van de fundering onder de natuurste nen trap bleek een deel van het circa twee eeuwen oude met selwerk onherstelbaar aange tast. Voor de trappartij moest daarom een nieuwe fundering worden aangelegd, terwijl de kelderwand en de gewelven van het bordes aan de buiten kant werden voorzien van een beschermende en vochtwerende laag. Na voltooiing van de funde ringsconstructie is de authen tieke natuurstenen bekleding van het bordes en de trap op nieuw aangebracht. Vervol gens werd de bestrating van de binnenplaats hersteld. Volgend najaar zullen ook de wanden en gewelven in de kel derruimte behandeld worden. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De Stich ting De Gekroonde Brandersketel heeft vo rige week het startsein gegeven voor een groot scheepse sponsorcam pagne ten behoeve van het Nederlands Gedis tilleerd Museum, dat in september 1995 de deu ren moet openen aan de Lange Haven. Een pro ject, dat in totaal bijna zes miljoen gulden kost, maar de stichting heeft aan subsidies, donaties en sponsoring al ruim vier miljoen binnen. De nieuwe campagne moet de resterende anderhalf miljoen opleveren. Daartoe sprak burgemeester Reinier Scheeres, tevens voor zitter van de stichting, dins dagmiddag in een overvolle museumaula vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven toe. Hij benadrukte het belang van het nieuwe museum door de stelling dat de eeuwenoude historie van de distilleerindus- trie het niet verdient om ver loren te gaan. „Het nieuwe museum wordt een project met nationale allure en moet daarom slagen", hield Schee res zijn gehoor voor. Het Nederlands Gedistilleerd Museum wordt gevestigd in het oude pand aan de Lange Haven 76-78, waar voorheen onder meer Branderij De Lo- komotief van P. Melchers was gehuisvest. De twee achttien de eeuwse branderij panden worden momenteel gerestau reerd en onder meer voorzien van de authentieke klokge- vels. Moutwijnfabriek In de panden worden, naast het museum, een proeflokaal en administratieve ruimten, ook een werkende, traditione le moutwijnbranderij nage bouwd. „Het wordt een fa briek, waar je de mout kan ruiken en het beslag kan ho ren borrelen", aldus burge meester Scheeres. Om het Nederlands Gedistil leerd Museum, dat momenteel nog is gevestigd in de te krap pe kelders van het Stedelijk Museum, daadwerkelijk van de grond te krijgen is een be drag van 5,8 miljoen gulden nodig. Inmiddels heeft de stichting al ruim vier miljoen binnen. Via de sponsorcam pagne, geleid door de profes sionele sponsorwerver Paul Vogels, moeten het bedrijfs leven en particulieren in den lande in twee jaar tijd de res terende anderhalf miljoen op hoesten. Gefaseerd Penningmeester drs. R.P.M. de Kuyper, geen onbekende naam in de jeneverwereld, leg de uit hoe het geld wordt be- SCHIEDAM - In verband met de feestdagen zijn alle bibliotheekvestigin gen gesloten op vrijdag 25 en zaterdag 26 decem ber en op vrijdag 1 janua ri. Donderdag 24 en donder dag 31 december gaan alle filialen om 16.00 uur dicht. De Jeugdbiblio theek en de filialen Zuid en Nieuwland zijn dan echter de gehele dag ge sloten. Zaterdag 2 janua ri zijn de vestigingen aan de Lange Haven, Korte Haven en Bachplein weer op de normale tijden geo pend. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagmiddag een 14-jarige jongen uit Schiedam aange houden, die op de Burg. Van Haarenlaan vuurwerk had af gestoken. De jongen wordt voorgedragen voor een HALT- procedure. SCHIEDAM - De politie hield vrijdagochtend opnieuw een verkeerscontrole op de Polder weg. inds enkele maanden is deze weg afgesloten voor door gaand autoverkeer. Tussen 07.00 en 09.00 uur werden 38 weggebruikers bestraft. SCHIEDAM - Aan de 's-Grave- landseweg werd zaterdagnacht een winkelruit ingegooid, waarna de dader ervandoor ging met een fles sterke drank. Later werd een 33-jari- ge Rotterdammer aangetrof fen, die een dergelijke fles bij zich had. De man is ingere kend. steed. „Het museum wordt ge realiseerd in vier fasen", deed hij uit de doeken. „De eerste fase, de restauratie van de panden, is inmiddels in volle gang en vergt bijna twee mil joen gulden. De tweede fase is het bouwkundig inrichten van het pand, waarvoor eveneens bijna twee miljoen gulden no dig is. Het inrichten van de moutwijnfabriek, de derde fase, kost nog eens een mil joen, net als het gereedmaken van de museumruimte en het proeflokaal". Voor de exploitatie van het Nederlands Gedistilleerd Mu seum is een bedrag van circa 4,5 ton per jaar nodig, geba seerd op een bezoekersaantal van zestigduizend. De inkom sten worden gevormd door de entreegelden, de opbrengsten van het proeflokaal en de re venuen uit de produkten, die worden gefabriceerd in de moutwijnfabriek. „De distilla teurs in Nederland hebben zich al garant gesteld voor de afname van deze produkten", wist de heer De Kuyper. Miniatuurflesjes Sponsorwerver Paul Vogels legde de aanwezigen uit hoe men het project kan steunen: bijvoorbeeld door donaties of het adopteren van onderdelen van de museuminrichting. Maar ook de particulier wordt benaderd. Zo heeft Vogels goede hoop dat vijf ton kan worden verkregen door de verkoop van series verzamel- miniatuurflesjes bij de lande lijke slijters. De vurige pleidooien van de. heren Scheeres, De Kuyper en Vogels wierpen dinsdagmid dag al direct vruchten af. De Vereenigde Glasfabrieken kwam over de brug met een respectabele donatie van 250.000 gulden, terwijl het be drijf Stork zich bereid ver klaarde het museumonderdeel 'bottelen en etiketteren vroe ger en nu' te adopteren. Een geste, waarmee een bedrag van 25.000 gulden is gemoeid. Maar de bijeenkomst leverde ook een andere, niet financië le schenking op. De heer H. van Geem, oud-secretaris van het Produktschap voor Gedis tilleerde Dranken, bood stich tingssecretaris Jos Gunneweg een aantal authentieke bran dersattributen uit vervlogen tijden aan. Tot de schenking behoren onder meer originele overheidskeuren voor de be lastingheffing op gedistilleerd uit het begin van de achttien de eeuw. „Een meer dan wel kome aanvulling op de mu seumcollectie", waardeerde Gunneweg het aanbod. SCHIEDAM - 'Ongelofelijk'. Dat waren de verbaasde woorden van vele toeschou wers die gekomen waren naar de finale van de stedenont- moeting 1992. Het was ook haast niet te geloven wat een vuurwerk het team van Musis Sacrum op de bowlingbanen had neergezet. Met een ver schil van 700 pins werd de concurrentie in afdeling acht afgetroefd. Het Musis-team bestond uit vijf dames en vijf heren (een selectie van de bes te bowlers uit de vereniging) en was in dit jaarlijkse evene ment van het begin tot het einde superieur. De kerstster ren werden uit de kerstboom gespeeld met in de tweede game als eerste hoogtepunt elf strikes op rij van André van Gurp. De twaalfde strike viel niet, zodat hij op drie punten na een perfect game gooide, 297. In de laatste game waren de dames en heren van Musis met z'n allen zo op dreef en dat er een score werd gemaakt van 2103 (heren 1164 en da mes 939). Deze score was nog niet eerder voorgekomen. De man van de dag was André van Gurp met een gemiddelde van 238,5, goede tweede was Frans Pleysier met een gemid delde van 220,2. Bij de dames was het Johanna Brandsma met 194 gemiddeld, tevens had zij de hoogste game van de dag met 223. Eindstand: 1; Musis Sacrum (7964 pins, 199,1 gemiddeld), 2; Vlaardingen (7264 pins, 181,6 gemiddeld), 3; Zwijn- drecht (7245 pins, 181,1 gemid deld). Musis Sacrum en Vlaar dingen plaatsen zich voor de landelijke finale, die op 24 sa- nuari in Eindhoven wordt ge speeld. Tijdens deze voorron de bleek Musis Sacrum de hoogste score te hebben van heel Nederland, tweede was Emmen met 7455 pins. SCHIEDAM - Aan de Schim- melpenninckstraat is eind vo rige week een witte Volkswa gen, met kenteken SK-39-DN, gestolen. SCHIEDAM - Aan de Johan de Wittsingel is onlangs een auto opengebroken, waarna de radiocassetterecorder werd ontvreemd. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL SCHIEDAM - Statistieken wijzen uit dat in de maand december het aantal over vallen en gevallen van straatroof hoger is dan in de rest van het jaar, In Schiedam werden deze maand al vijf overvallen en één tasjesroof gemeld. Om die reden heeft de Schiedamse politie sinds enkele dagen het toezicht op geldinstellingen en winkelbedrijven ver scherpt. SCHIEDAM - In de Grote of St. Janskerk, aan de Lange Kerkstraat, wordt vrijdag 25 december een feestelijke kerkdienst voor kinderen ge houden. Het thema van de dienst luidt 'En ze noemden Hem...' en voorganger is ds. H. Onderstal. Aan de kinderdienst wordt meegewerkt door het kinder koor 'Jong Begin' onder lei ding van Elly Meijboom. Alle aanwezige kinderen kunnen met het koor meezingen. Bo vendien wordt tijdens de dienst een kindje gedoopt. De dienst begint om 10.00 uur. SCHIEDAM - Sneeuw in het zwemwater. Zwembad Zuid, aan de Westfrankelandsedijk, organiseert woensdag 30 de cember een sneeuwfestijn voor de Schiedamse jeugd. De 'Tropische Wintertuin' wordt volgespoten met kunst sneeuw, waarin de kinderen naar hartelust kunnen dollen. Voorts worden allerlei spelle tjes als een mini-playback- show, een afvalrace en een dingesspel alsmede een mode show van badkleding gehou den. Na afloop kunnen de kin deren zich laten schminken. Vorig jaar organiseerde Zwembad Zuid ook een sneeuwfestijn. De belangstel ling was toen zo groot, dat dit jaar is besloten om de festivi teit in twee delen te spreiden. De kinderen kunnen nu 's morgens van 9.30 tot 12.30 uur of 's middags van 13.00 tot 15.00 uur terecht. Per dagdeel worden maximaal driehon derd kinderen toegelaten. De deelnamekosten bedragen vier gulden per kind. Begelei ders betalen 1,90. Kinderen kunnen aan de kassa van het zwembad of telefonisch (4261682) worden ingeschre ven. SCHIEDAM - Tijdens de maandagavond gehouden gemeenteraadsvergade ring is Betty Hoogeveen- Bastiaans benoemd tot nieuw gemeenteraadslid namens de PvdA. Zij volgt haar partijgenoot Herman Posthoorn op, die zijn lid maatschap van de raad heeft opgezegd in verband met een verhuizing naar Rotterdam, voor de origineelste kado's Bij aankoop 125.- dit exclusief voor ons ver vaardigd beeldje van een spelend kind. in geel - bi-color en tri-color Zeer modieus Ringen SWAROVSKI van 895.- Het is een feest te kiezen uit onze schitterende kollektie afb. 135.- HERENHORLOGE SCHIEDAM - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Van Ber- ckenrodestraat zijn een ant woordapparaat en een typema chine ontvreemd. Uit een wo ning aan de Houtstraat ver dwenen na een inbraak een stereotoren en een afstandsbe diening. Twee fietsen en regenkleding vormden de buit van een in braak in een schuur aan de Korte Singelstraat, terwijl vrij dagavond uit een woning aan de Hoogaars juwelen en geld werden gestolen. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een restaurant aan de St. Anna Zusterstraat. Vermist worden een versterker, een cd-speler, een cd, geld en ta bak. Diezelfde nacht werd uit een winkel aan het Dr. Wi- bautplein een grote hoeveel heid sigaretten gestolen. SCHIEDAM - Het besluit van B&W om meer asiel zoekers binnen de ge meentegrenzen op te ne men, heeft ertoe geleid dat de Stichting Vluchte lingenwerk Schiedam een aantal ingrijpende wijzi gingen heeft ondergaan. Er is een nieuw stichtings bestuur geformeerd, ter wijl het aantal vrijwilligers fors is uitgebreid. Schiedam telt momenteel 24 asielzoekers. In de ko mende jaren moeten dit er 140 worden. De Stichting Vluchtelingenwerk is be last met de begeleiding van de asielzoekers en moet hen wegwijs maken in de Schiedamse samen leving. Hiervoor krijgt de stich ting binnenkort de be schikking over een eigen kantoorruimte in wijkcen trum Nieuwland, aan het Dr. Wiabutplein 165. Met de gemeente wordt nog overleg gevoerd over de benodigde financiën en scholing. Voor meer informatie over de Stichting Vluchtelin genwerk Schiedam kan men zich wenden tot de voorzitter, mevrouw H. van Wieren, telefoon 4713805. SCHIEDAM - Na alle com mentaren op het afsluiten van de Schiedamseweg, nu ook eens het woord aan een voor stander. „Is het niet heel erg hypocriet om als er iets in onze woon plaats gebeurt, het al direct te bekritiseren? Ja, men heeft gelijk, er moet een uitvalsweg bijkomen, want je kan niet blijven bou wen (huizen en winkelszon der voor een goede infrastruc tuur te zorgen. Maar heeft u wel eens in de file bij Albert Heijn gestaan? Daar sta je wat langer dan op de Chur- chillweg. Worden er dan einde lijk initiatieven genomen door de burgers, dan wordt er direct negatief gegild. Bij ons zijn ze ook met de handtekeningenactie langs ge weest en wel twee keer. De eer ste keer met de vraag wat men van het vele verkeer op de Schiedamseweg vond. De twee de keer met een brief, die ie dereen persoonlijk kon lezen met een keuzemogelijkheid voor drie veranderingen: drempels, vernauwing met bloembakken of de knip. Ik zette toen bewust mijn handtekening voor de knip (zoals 98 procent van de bewo ners), want met borden los je niets op. Staat er ook niet een bord bij het park: verboden voor motorvoertuigen? Komt u dan maar op een willekeurige dag naar het park en 'ver baast' u zich maar. Er staan meer auto's in het park dan er buiten. Wij mensen, die altijd als ons woordje klaar hebben het over het milieu gaat. Nee, wij werken net zo hard mee. Schrijft er niet iemand 'nu moet ik omrijden met mijn auto'?. Pak dan maar eens de fiets of ga wandelen, want twee keer struikelen en je bent in het winkelcentrum. Mocht je zeer slecht ter been zijn, dan pak je alsnog de auto en rij je twee hele minuten om! Nee, bekritiseer eerst eens je zelf en wijs dan pas met de vinger naar de wethouder, ge meente of andere instanties. Ik vind het een opluchting dat er geen zwaar verkeer, zoals zandwagens, vrachtwagens en tankauto's meer over de weg razen. Om maar te zwijgen over alle andere auto's, die hier overheen rijden. 'Verkeersborden zijn er voor een ieder, behalve voor mij', klinkt u dat bekend in de oren, beste mensen? Maar ja, zou ie dereen zich aan de regels hou den, dan waren al deze acties overbodig. Met 80 km door een woonstraat en dan nog inha len ook, omdat de voorganger niet harder dan 50 km rijdt. Er is onlangs nog een vrouw van 36 jaar aangereden op de Schiedamseweg. Tevens heb ben er tot nu toe al twaalf on gelukken plaatsgevonden op de Schiedamseweg. Nee, het doet me genoegen dat 'gewone' mensen ook eens mee denken, behalve aan hun eigen hachje, want dat is de realiteit van ons mensen anno 1992". De heer V.d. Berg, bewoner van Tuindorp. QE2ICHTS y E RM O GEN UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 P&stbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur Campagne sponsorwerving voor nieuw Jenevermuseum Penningmeester Bob de Kuyper (links) neemt glunderend het aanbod van de heer Pauwels van Stork bv in ontvangst. De voltooiing van het Nederlands Gedistilleerd Museum is weer een stapje dichterbij. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 426.59.97 Broersvest 87-93 telefoon 4267937 Gouden oorringen 'van 75.- nu 59.- Tijdloze oorsieraden voor elke dag. 14-Karaats goud Schitterende kollektie sieraden voor de man Aanbieding met diamant V r f Seiko HE 002'. Quartz chronograaf. Perpetu al kalender van 1100 jaar. Extra alarmfunctie en datuminstelling. 1 jaar garantie. van 345.- nu mm Voor een mooie bril of contactlenzen kunt u bijna overal terecht. Toch mag u een bril of lenzen niet alleen modisch beoordelen. Ook het medische aspect is belangrijk. Paul Berg kiest door zijn vakkennis voor uw ogen de beste optie. En biedt u een beter gezichtsvermogen. Kom eens langs voor een vrijblijvende ogentest. OPT E K CEEFT UW OPEN PE AANDACHT DIE ZIJ VERDIENEN! Mgr. Nolenslaan 418 Schiedam Tel: 010 - 473 53 84 Oogmeetcentrum.OV Optometristen»ANVC Contactlensspecialisten

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3