Pikant Mexicaans in het Filmhuis Bart's computerspel Rondleidingen in Visserij museum Bassie en Adriaan gaan twee maal op wereldreis Opknapbeurt BVSC In Schiedamse theaters Expositie Blues in Podium Café Therapeuten op de radio Excursie De Wissel Bescherm uw natuur! Wordt verwacht HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 13 JANUARI 1993 PAGINA 13 STEUN ONS ALS BEGUNSTIGER Bel 010-4135045. VLAARDINGEN - Het ServiceTeam Vlaardin- gen verzorgt in het ver volg rondleidingen door het Visserijmuseum. Ie dere eerste zaterdag en elke derde zondag van de maand geven de le den van het Service- Team (vrijwilligers die zich inzetten voor cul tuur-historische aktivi- teiten in Vlaardingen) vanaf 14.00 uur toelich ting op het Vlaardings vissersverleden. Het afgelopen najaar volgde een aantal leden van het Ser viceTeam een cursus in het rondleiden in het museum. Vanwege de positieve ervaring met het- rondleiden van groe pen basisschoolleerlingen hebben zij besloten de rond leidingen ook voor het regulie re publiek te organiseren. Eerste rondleiding De eerste rondleiding wordt zondag 17 januari gegeven. Aan deelname zijn geen extra kosten verbonden. De gebrui kelijke prijs voor een toe gangskaartje wordt in reke ning gebracht. In een klein uur worden de meest interes sante voorwerpen uit de col lectie bekeken. Daarna kan er koffie worden gedronken of kunnen de deelnemers inko pen doen in het ouderwetse museumwinkeltje. Na deze pauze wordt er een oude Vlaardingse film vertoond. De rondleidingen zullen voorlo pig tot aan de zomervakantie worden gegeven. SCHIEDAM - De Mexicaanse film 'La Tarea' wordt vrijdag 15 januari vertoond in het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12. De film is geregisseerd door Jaime Humberto Her- mossillo en de hoofdrollen worden vertolkt door Maria Rojo en José Alonso. Vier jaar na het beëindigen van hun relatie nodigt Virgi nia, studente aan een audio-vi- suele opleiding, haar ex-min naar Marcelo uit om weer eens langs te komen. Op het mo ment dat de relatie weer nieuw leven lijkt te worden in geblazen, ontdekt Marcelo de videocamera, die door Virginia verdekt was opgesteld om al les op te nemen. Woedend verlaat Marcelo het appartement, 'waarna Virginia voor de camera verklaart dat haar eindexamenopdracht is mislukt. Met behulp van video wilde ze haar schaamte over winnen ent laten zien dat vrou wen sexueel net zo ongebon den zijn als mannen. Als Marcelo terugkomt om zijn koffertje op te halen, legt Virginia hem alles uit. Marce lo raakt gefascineerd door de opdracht, waarna de eindexa menfilm alsnog een succes wordt. De voorstelling van deze pi kante en amusante film be gint om 21.30 uur en de toe gangsprijs bedraagt vijf gul den. SCHIEDAM - Krijttekeningen van Adriana de Kort en ab stracte schilderijen van Nans Wolters hangen vanaf vrijdag 15 januari in het O.N.S.-ge bouw aan de Van Heekstraat. De expositie wordt om 16.00 uur geopend door de Schie damse glaskunstenaar Frits Henderickx en de heer A. van Eendenburg. Nans Wolters is geen onbe kende in Schiedam. Dat deze journaliste echter ook kunste nares is, zal voor velen nieuw zijn. Zij exposeert abstracte schilderijen, waarbij geometri sche vormen (met name de cirkel) het uitgangspunt zijn. Adriana de Kort uit Rockanje toont realistische krijttekenin gen. Met pastelkrijt legt ze de rust en stilte in landschappen en zeegezichten vast. Ze is vaak op het strand te vinden, hetgeen duidelijk tot uiting komt in haar tekeningen. SCHIEDAM - Bewonersvere niging Schiedam-Centrum heeft van de gemeente een eenmalige subsidie van 12.000,- gekregen voor het opknappen van haar onderko men aan het Broersveld. SCHIEDAM - Naast de weke lijkse jamsessies op dinsdag en donderdagavond (aanvang 21.00 uur), wordt ook in het weekeinde opgetreden in het Podium Café, aan de Lange Haven 28. Zaterdag 16 januari speelt de rhythm and bluesformatie 'Purple House'. Deze Rotter damse band bestaat uit Cynt hia Limberg (zang), Corjan Hagendijk (zang), Harry Over- gaauw (drums), Ton Boekel- man (bas), Bob Struik (gitaar) en Louis Daniëls (toetsen). Purple House speelt naast ei gen werk ook covers van on der anderen Gary Moore, Sto nes, Joe Cocker en Bonnie Raitt. Het optreden begint om 22.30 uur. Zondag 17 januari geeft blues muzikant Theo Houtkoop een optreden weg. Theo was jaren lang de spil van de formatie 'Blues Bianco', maar treedt de laatste tijd solo op. Het optre den begint om 21.30 uur. De toegang tot beide optredens is gratis. SCHIEDAM - Hypnotherapeut Gerrit van Oorschot en voe- treflexzonetherapeute Anneke van Oorschot zijn donderdag 14 januari te gast in het ra diopraatprogramma '5 kwar tier in 1 uur' van Bas Baren- dregt. Gerrit en Anneke drij ven de therapeutische prak tijk 'In Balans', aan de St. Li- duinastraat 48b. Gerrit van Oorschot vertelt over hypnose en de therapeu tische mogelijkheden ervan. Anneke van Oorschot licht de voetreflexzonetherapie toe. Tijdens de uitzending kunnen luisteraars Radio Schiedam bellen omvragen te stellen aan de twee therapeuten. Het telefoonnummer is 4263600. Het programma '5 kwartier in 1 uur' is donderdag van 21.00 tot 22.00 uur te beluisteren via de kabel op 94.1 Mhz en via de ether op 106.7 Mhz. SCHIEDAM - Oecumenisch Centrum De Wissel organi seert zaterdag 16 januari een excursie voor 'alleengaanden'. De excursie voert naar de Gro te Kerk en Molen De Vrijheid. Deelnemers moeten om 13.00 uur verzamelen aan het Broersveld 30. SCHIEDAM -"De vooral bij de jeugd zeer populaire televisie presentator Bart de Graaff was afgelopen maandagavond aan wezig in Scholengemeenschap Brandersstad aan de Mgr. No- lenslaan. Op zijn vertrouwde, warrige wijze introduceerde Bart daar de landelijke primeur van een speciaal voor het VBO/MAVO ontworpen computerspel, waarmee scholieren spelen- derwijs informatie kunnen verzamalen over het vervolg onderwijs. Na afloop deelde Bart de Graaf gesigneerde 'di ploma's' uit. De bijeenkomst in Branders- stad was bestemd voor de leer lingen van groep 8 uit het ba sisonderwijs en hun ouders om hen te informeren over de invoering van de basisvor ming en het voorbereidend beroepsonderwijs (VBO). werken dus vrijwel niet meer mogelijk. Echter niet voor het duo Bas sie en Adriaan en hun colle ga's. In deze zogenaamde dode vallei is het duo, hoe kan het ook anders, op zoek naar koel helder water en met een auto wordt in de rondte gere den om dat kostbare plekje te ontdekken. Hoe dat afloopt zien we wel weer in 1994 op de vaderlandse t.v.-buis, maar we verklappen niet als, althans volgens het draaiboek, alles weer op zijn pootjes terecht komt. „Het wordt een reis vol ver rassingen", zegt Adriaan van Toor en dat is dan ook de ti tel van deze t.v.-serie. SCHIEDAM - Cabaret neemt dit weekeinde een voorname plaats in in de programmering van de Schiedamse Theaters. Maar ook poppentheater, toneel en een orgelconcert staan op het menu. In Theater de Teerstoof wor den vrijdag 15 januari voor ronden gehouden voor het Amsterdams Kleinkunst Festi val. Drie kandidaten presente ren elk hun programma van een half uur. Joost Laterveer voert zijn voorstelling 'Twee meter Sneeuw' op: een man ontmoet een vrouw bij de slager. 'Ont moet' is een groot woord; ze was voor hem. Deze gebeurte nis maakt zoveel indruk, dat hij 's avonds thuis al gauw herinneringen begint op te ha len. Het wordt laat en een bende. En de vraag dringt zich op of deze man ooit nog eens wat nieuws zal gaan onderne men. Rick Lorenzo Dros presenteert zijn programma 'Bloe Moen': een cabaretprogramma, waar in de kritische noot en vrolijk absurdisme elkaar moeiteloos afwisselen. Rick Lorenzo Dros begeleidt zichzelf op electri- sche jazz-gitaar, wanneer hij met een donkere, hese stem zijn venijnige liedjes zingt. Café Spoorzicht speelt de ge lijknamige produktie: een ty pisch Hollandse koek-en-zopie operette, die zich afspeelt in een café aan de spoorlijn, er gens in Nederland. Hoofdper sonen zijn kastelein Bertus K. (beter bekend als De Sigaar), keukenhulp Trees, pianostem mer Breukelmans en vaste klant Rob. De eerste voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangs prijs bedraagt 15,-. Engelsman De Engelse komiek Paul Clark speelt vrijdag 15 januari zijn voorstelling 'The Memory Man' in de Roo Roosenzaal van het Passage Theater. Paul Clark woont sinds 1978 in Nederland. Vanaf 1982 maakt hij solo-voorstellingen, die hij over de hele wereld op voert. In 'The Memory Man' speelt hij een Brit, die in een Londons antiquariaat een tele foonboek opdiept. Vanaf dat moment bestaat zijn levens doel uit de obsessie om het hele telefoonboek van Kansas City uit zijn hoofd te leren. Het lukt hem feilloos, op dat ene nummer na.... De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Poppentheater Poppentheater De Spotvogel brengt zaterdag 16 januari de kindervoorstelling 'De Wol- kenreis' in Theater de Teer stoof. De voorstelling is be doeld voor kinderen van 5 tot 10 jaar. Mannetje Golomee ontmoet een oude man, die alle rijk dom die hij kon verzinnen, ook echt bezit. Hij verlangt naar vroeger, toen hij nog kon dromen van mooie dingen. Nu wil hij in het bezit komen van alle mooie dromen. Hoog in de wolken, waar slaap en dromen worden gemaakt, speelt zich een spannende strijd af tussen Golomee en de hebzuchtige grijsaard. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Peter Lusse Peter Lusse speelt zaterdag 16 januari zijn voorstelling 'Schoudervulling' in de Grote Zaal van het Passage Theater. Peter Lusse, vooral bekend van zijn populaire televisiese rie 'Vrienden voor het Leven', bespreekt in 'Schoudervul ling' uiteenlopende onderwer pen als relaties, dood, homo- sexualiteit, angst en het ver lies van de kinderlijkheid. Hij wordt in het programma bijge staan door Paola Verbij en An- dré Breedland, terwijl de mu zikale begeleiding in handen is van Martin Waddington, be kend van zijn muzikale be moeienissen met Les Miséra- bles. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprij zen bedragen 25,-. 22,- en 19,-/CJP en Pas65 krijgen drie gulden korting. 'De deur stond open' is een to neelstuk van Judith Herzberg. Peter en Lisa ontmoeten el kaar. Lisa moet echter weer snel weg, omdat haar man Adriaan thuis zit te wachten. Eefje, de vriendin van Peter, wil graag wat meer weten over het jeugdvriendinnetje, dat Peter zo nodig wil ontmoeten. Toevallig staat de deur bij Lisa open en is Adriaan uit. Peter hoort van dit bezoek en weet niet wat hij zeggen wil. Lisa praat, maar Adriaan is een beetje uitgeluisterd. Dan zien Peter en Lisa elkaar weer. Harold Pinter schreef het stuk 'Een soort Alaska'. Deborah, een vrouw van midden veer tig, ontwaakt in het bijzijn van haar dokter Hornby, na 29 jaar te hebben 'geslapen'. Hornby heeft al die tijd voor haar ge zorgd, samen met Pauline, De borah's jongere zuster. Debo rah heeft geen idee hoe oud ze is of wat er met haar is ge beurd. Als Pauline komt, denkt ze dat het een tante is, die ze nog niet kent. De ont dekking dat dit haar zus is, brengt haar met een schok in de realiteit. i den als bijzonder aangenaam kan worden aangemerkt. Tijdens deze eerste trip zullen t.v.-opnamen worden gemaakt en de boefjes, de rode draad in iedere t.v.-uitzending van Bas sie en Adriaan, zullen weer een belangrijke rol gaan spe len. Van 18 mei tot en met 30 juni gaat het duo weer op reis, nu met een gezelschap van 15 man/vrouw voor t.v.-opnamen die ook in 1994 zullen worden uitgezonden. Ook ditmaal zijn de Verenigde Staten het doel en de specta culaire opnamen zullen dan in de zogenaamde dode vallei worden gemaakt. Daar stijgt de temperatuur in de zomer tot 50 graden Celcius en is De dubbelvoorstelling begint om 20.30 uur en de toegangs- prijs bedraagt tien gulden. VLAARDINGEN - Het befaamde Vlaardingse clownsduo Bassie (57) en Adriaan (50) gaan dit jaar twee maal hun ge luk buiten de lands grenzen beproeven. Toneel In Theater de Teerstoof wordt zaterdag 16 januari een dub bele produktie opgevoerd. Het Klein Rotterdams Toneel speelt de voorstelling 'De deur stond open', waarna De Wijze Kater de produktie 'Een soort Alaska' op de planken brengt. Orgelconcert Onder auspiciën van de Ne derlandse Orgel Federatie geeft de Engelse organiste Ca rol Williams zondag 17 januari een concert op het Standaar- torgel van het Passage The ater. Carol Williams behoort tot de nieuwe generatie organisten. Ze heeft een uitgebreide stu die achter de rug en behaaal- de de diploma's klassiek orgel, theaterorgel en piano. Haar programma bestaat uit theate- rorgelfavorieten, film- en mu sicalnummers, nostalgische nummers, populaire operette- melodieën en enkele klassieke melodieën. Het orgelconcert begint om 11.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 9,-/N.O.F.-leden betalen 5,-. 'De Markiezin', komedie met o.a. Anne-Wü Blankers en Wil lem Nijholt, vrijdag 22 janua ri, Passage Theater; Weird Asshole Crazy Knock Outs, muziektheater, vrijdag 22 en zaterdag 23 januari, Theater de Teerstoof; Dimitri van Tooren, 'Nooit meer omkijken', zaterdag 23 januari, Passage Theater; Poppentheater Anneke Strack, 'Het Tovervisje', zaterdag 23 januari, Theater de Teerstoof. Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Passage The ater. Telefonisch reserveren is dan eveneens mogelijk: tele foon Passage Theater 4269563 Theater de Teerstoof 4269455. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de admini stratie van de Schiedamse Theaters, telefoon 4262987 (tij dens kantooruren). Op 10 januari stapt het duo, dat zonder meer tot de top tien van de landelijke arties tenladder behoort, samen met een aantal medewerkers op het vliegtuig voor een trip naar Curasao, St. Maarten en de Amerikaanse staat Florida. Het gezelschap gaat de we reldreis niet als vakantietrip maken, hoewel de tempera tuur in de te bezoeken gebie- Het Zuidhollands Land schap heeft zorg voor de natuur. Ook in uw omgeving. Wij hebben al 60 gebieden met een oppervlakte van 2.500 ha veilig gesteld. Maar er moet nog véél werk worden verzet Wordt begunstiger en help ons. U krijgt er rust en groene ruimte voor terug. Een weekeinde vol cabaret Bassie en Adriaan twee maal op wereldreis MntxuNMiMn» 1 Nettenboetsters in het Visserijmuseum. Joost Laterveer (foto S.H. Valc- ke) Café Spoorzicht (foto Bert Koster) Paul Clark (foto Corneel Maria Ryckeboer) Rick Lorenzo Dros (foto Rene Kempes) l

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 13