ORANJE Gflü d2H IBIjohn kroes Politieke onvrede over dienstverlening gemeente "ïïa-T, Onpartijdige jury stelt vast: Te huur: 300 m2 showroom/bedrijfsruimte Slotverkoop lAJhülsta studio .®sa°pmete" Activiteiten in Nieuwland Pleidooi voor 'inval' bij gemeentelijke diensten Jongen loopt met pistool Autokraken Woonomgeving verbeteren Uitverkoop Wereldwinkel Afsluiting Schiedamseweg plcdrtoiel gewui*r .^9ebIU* BEHA^g Laatste v/eek van OPKUIMIN9- Het Nieuwe Stadsblad UW THUISKRANT m* EE!2malb6 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 JANUARI 1993 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 15 tot en met 21 januari. Geboren: Antonio F. N. z.v. Poldervaart-Zieck; Cihan d.v. Bemirci-Demirci; Randall z.v. Van der Heeden-Niessing; De- melza d.v. Broere-Lomé; Bob L. z.v. Morée-Immink; Rachèl d.v. Bekker-Florentinus; Mi chael S. A. z.v. Niemantsver- driet-Bronscheer; Muhammed z.v. Koq-Koq; Mustafa z.v. Ka- ragöz-Karagöz; Quinten z.v. Tettero-de Goede; Priscilla d.v. Slagmoolen-van der Lin de; Nick R. K z.v. Westerveld- Deolal; Natasja d.v. Van der Kooij-Storm; Samantha d.v. Van der Kooij-Storm. Ondertrouwd: F. van Marion 24 jr. en P. M. van der Pol 22 jr.; C. M. G. Scholte 24 jr. en A. F. van der Windt 25 jr. Overleden: A. G. Brunsting vr., 84 jr., geh. gew. met G. Ba telaan; N. C. Ran vr., 79 jr.; C. Verkerk, man, 72 jr.; W. van Reijswoud, man, 67 jr.; M. F. Smal, vr., 94 jr., geh. gew. met L. J. Smits; F. Page, man, 59 jr.; A. Baggus, man, 62 jr.; G. M. Kriessels, vr., 50 jr., geh. gew. met G. van den Hurk; H. J. Kraan, man, 82 jr.; N. Schaap, man, 57 jr.; F. van der Spoel, man, 68 jr.; W. van Dooren, man, 81 jr.; C. J. van Eijk, man, 88 jr.; H. Gunne- weg, man, 81 jr.; J. van der Heul, man, 53 jr.; M. W. M. Jansen, vr., 61 jr., geh. gew. met J. Scholten; E. H. Vrauw- deunt, vr., 80 jr., geh. gew. met J. C. Hölzken; M. Bloem, man, 63 jr.; M. J. Busker, man, 90 jr.; W. Troost, man, 79 jr. SCHIEDAM - Bart de Leede (Groen Links) is voor de tweede achter eenvolgende keer geko zen als 'Politicus van het Jaar'. De wethouder bleef zijn 'rivalen' Adri Reijnhout (D66), Jolie Hakkert (Groen Links), Chris Zijdeveld (PvdA) en Coby de la Rie (D66) met ruime voorsprong voor. Een echte verrassing was de uitslag niet. In 'De Spot', het lijfblad van Groen Links Schiedam, werd doorlopend een klassement bijgehouden. De uitslag van de laatste drie maanden had geen invloed meer op de riante voorsprong, die De Leede vanaf januari had opgebouwd. Met ingehouden trots nam Schiedam's jongste wethouder afgelopen zondag in de aula van het Passage Theater de prijs (een kunstdoos van Peter Hellemons) in ontvangst. Het was aan Gerard Verhulsdonk, de scheidende nestor van de Schiedamse gemeenteraad, om het cadeau aan de winnaar te overhandigen. Bart de Leede pleitte overi gens zelf voor een andere op zet voor de verkiezingen van 1993. „Daar moeten wethou ders niet meer aan meedoen. Want wij bevinden ons in een situatie, waarin we ons beter kunnen profileren dan een ge woon raadslid en dat is oneer lijk". Jury Werd in 1991 aan de Schie- SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland, aan de Albarda- straat 65, heeft voor de ko mende weken het één en an der in petto. Vrijdag 29 januari wordt er een kinderkleding- en speel goedbeurs gehouden. Belang stellenden voor een kraam kunnen tot en met donderdag 28 januari bellen voor een ver koopnummer. De goederen moeten vrijdag tussen 8.45 en 9.45 uur geprijsd en genum merd worden ingeleverd. De verkoop vindt plaats van 10.00 tot 14.00 uur. Twintig procent van de opbrengst is bestemd voor het Foster Parentsplan. Vrijdag 5 februari wordt weer een tienerdisco georganiseerd voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar. Wie voor het eerst komt, moet twee pasfoto's meebrengen. De disco begint om 19.30 uur en de toegangs prijs bedraagt 1,50. De tieners in Nieuwland kun nen zich ook sportief amuse ren tijdens de wekelijkse sport-in op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Er worden allerlei balsporten beoefend, zoals basketbal, volleybal en handbal. Deelname kost een gulden per keer. Jonge doe-het-zelvers en knut selaars kunnen iedere donder dagavond terecht bij de doe- avond, die van 19.00 tot 20.30 uur wordt gehouden in Buurt huis Nieuwland. Deelname kost ook hier een gulden. Tenslotte start in februari een tweetal groepen jazzballet voor volwassenen. De eerste groep is actief op de dinsdag ochtend van 10.00 tot 11.00 uur en de tweede groep op woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. De kosten bedragen 15,- per maand. Voor meer informatie of aan melding kan men bellen met Buurthuis Nieuwland, tele foon 4738671. Bart de Leede (midden) neemt zijn prijs in ontvangst uit handen van kunstenaar reter i-ieiiemons. uuersi links(!) zit het vertrekkende WD-raadslid Gerard Verhulsdonk. damse journalistiek gevraagd wie de titel 'Politicus van het Jaar' in de wacht mocht sle pen, deze keer stelde de re dactie van De Spot zelf een jury samen. Aan negen Schie damse burgers, zonder expli ciete politieke opvatting of partijbinding en afkomstig uit verschillende maatschappelij ke sectoren, werd gevraagd de politiek met meer dan gewone interesse te volgen. Dat viel niet mee. Vaak werd getwijfeld wie wel en wie niet in aanmerking moest komen voor de punten. „Er gebeurt zo weinig in Schiedam", was een veelgehoorde klacht bij de redactie, die om de maand de juryleden opbelde voor de stand van zaken. „En ja, als ze al punten moesten geven, dan liever aan de slechtste politi cus, want dat leverde aanzien lijk minder keuzeprobleem op", aldus de Spot-redactie. Kritisch Die kritische houding ten op zichte van de politiek kwam ook naar voren op het praatpo dium van het politiek café, waar Rob van Kiaarwater (café-eigenaar), Raymond Blankert (sportmasseur) en Hennie Hagen (voorzitter BVSW) als afgevaardigden van de jury een summiere toe lichting op hun keuze gaven. Van Kiaarwater vond dat hij als burger door de ambtenarij vaak van het kastje naar de muur werd gestuurd „en de politiek doet daar maar weinig aan". Raymond Blankert vroeg zich tenslotte af „waar om een wethouder, die al twee jaar thuis zit, nog steeds in de stadsgids wordt vermeld". Singel (achter Broersvest) Centrum Schiedam Diverse Hülsta-slaapkamers wit v a. 1998.- Diverse Hülsta-slaapkamerkasten v a. 1998.- Hülsta grenen kinderkamer kompleet 1998.- Diverse Hülsta-woonkamerkasten v a. 1498.- Singel 51, 3112 GK Schiedam Telefoon (010)-4267920 SCHIEDAM - Politiek Schiedam is niet tevre den over de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening. Ideeën van de gemeenteraad, die drie jaar geleden werden gelanceerd om de kwaliteit te verbete ren, worden door het college van B&W niet uitgevoerd. „De top denkt er kennelijk an ders over", zei Hans Bakker, fractieleider van de PvdA, afgelopen zondag in het politiek café van 'De Spot'. „Er is zeker een verschil van opvatting". Bakker heeft vaak zoiets van: 'Goh, dat hebben we een paar jaar geleden eens een keer be handeld. Wat is daarvan ei genlijk terecht gekomen?'. Ook Bea Oomens van Groen Links en Marcel Houtkamp van D66 hebben zo hun be denkingen over de kwaliteit van de overheid, die als het ware geen enkele concurrentie van derden te vrezen heeft. Oomens haalt als voorbeeld de dienstverlening aan als je een huis krijgt toegewezen. „Het ophalen en brengen van de sleutel kost je al twee vrije da gen. En bij het Openbaar Nutsbedrijf kunnen ze je met een beetje geluk vertellen of ze 's morgens of 's middags komen". De fractieleidster van Groen Links vindt dat de loketten van deze diensten ook na kan toortijd open moeten zijn. Bij voorbeeld op zaterdagochtend of op koopavond, en dan het liefst op een centraal bereik baar punt en niet ergens in de polder. TOB-team Hoewel de politiek klaagt, is uit landelijk onderzoek geble ken dat de burgers meestal positieve ervaringen hebben aan de gemeentelijke loket ten. Hans Bakker: „Daar ver baas ik me over. Ik wil niet generaliseren, maar ik vind persoonlijk die houding niet erg open". SCHIEDAM - De politie heeft maandagmiddag rond 15.30 uur een 14-jarige jongen uit Schiedam aangehouden, die op het verbindingsbruggetje tussen de Burg. H. Gretelaan en de Vlaardingerdijk met een luchtdrukpistool in het water stond te schieten. Omdat dit wapen onder de regeling van Wapens en Mu nitie valt, pleegde de jongen een strafbaar feit. Wanneer zijn ouders akkoord gaan, zal de jongen via Buro HALT een alternatieve straf worden op gelegd. Bert van Kan, geen raadslid, maar wel een burger die in al lerlei commissies (onder meer I.O.B.S.) vertegenwoordigd is, stelde voor om een TOB-team (Team Openbaarheid Bestuur) op te richten. Zo'n team zou dan gemachtigd moeten zijn om bij de gemeentelijke in stanties een 'inval' te doen en te controleren of de ambte naar zijn werk naar behoren uitvoert. Vragen als: 'hoe lang ligt dit dossier er al'?, 'waarom heb je dit niet aan je baas doorgegeven'? en 'heeft je baas dit echt gezegd'? moeten dan worden gesteld. Maar voor een dergelijke con trole voelen de respectievelij ke fractievoorzitters Bakker, Oomens en Houtkamp abso luut niets. „Te M.E.-achtig". D66-er Marcel Houtkamp ziet meer in een afdeling 'plan ning en control', zodat de za ken echt in de gaten kunnen worden gehouden en de voor stellen van de raad werkelijk door het college van B&W worden uitgevoerd. SCHIEDAM - Komt het nostalgische koffieblik weer terug? Als het aan Rob Kooij ligt wel. De eigenaar van Santas Koffievoorzieningen, ge vestigd in 't Koetshuys aan de Lange Haven, lanceerde onlangs als eerste leverancier in Nederland een alterna tief voor de milieubelas tende wegwerpverpak kingen van koffie: het oude, vertrouwde blik. Meer dan 15.000 ton afval wordt jaarlijks in Nederland door de professionele markt weggegooid, heeft Kooij becij ferd. „Meer dan tien procent van het brutogewicht van kof fie is de wegwerpverpakking, die uit diverse kunststoffen bestaat". Met de introductie van het blik, ontworpen door over buurman Ron Offerman, wordt het percentage wegwer- pafval volgens de initiatiefne mer praktisch tot nul terugge bracht. De blikken, met een eigen tijds Italiaans design, hebben een netto inhoud van drie kilo. Het statiegeld bedraagt 15 gulden per blik. Kooij: „Het is bestemd voor de professio nele markt: grossiers, café's en dergelijke. Voor de consu ment is het te duur. Die hikt gelijk aan tegen de hoogte van het statiegeld. De voorraad- blikken zijn speciaal ontwor pen om de koffie optimaal te bewaren. De blikken worden luchtdicht afgesloten en ver zegeld", aldus de Schiedamse ondernemer. SCHIEDAM - „Deze week kwam mij ter ore dat bewoners van het Hargplein een handte keningenactie hielden tenein de de afsluiting voor gemotori seerd verkeer ongedaan te ma- kén. Voor deze bewoners is het ge makkelijk actie te voeren van uit een beschermde woonwijk (erf), waar nauwelijks auto's mogen rijden. Het zal ze ook wel ontgaan zijn wat de wer kelijke problemen waren, die tot afsluiting hebben geleid. Niet de rust voor bewoners hdd de prioriteit, echter wel de vei ligheid voor o.a. fietsers en kinderen, 's Morgens stond de Schiedamseweg al halverwege vol. Automobilisten zonder ge duld passeerden de rij, reden dan bijna tegen tegemoetko mende fietsers op, reden recht door tegen het verkeer (één richtingsverkeer) in om maaï de verloren tijd van te laat vertrekken in te halen. Ande ren reden bij het stoplicht Churchillweg-Beatrixlaan veelvuldig door het rode licht. Gevaarlijk? Welnee!!! Ook grote vrachtwagens met aanhanger, zandauto's e.a. denderden over deze smalle weg, namen niet de moeite om over de Churchillweg te gaan, want dat scheelde 1 of 2 stop lichten. Ook met de maximum snel heid werd geen rekening ge houden, regelmatig scheurden wagens met een snelheid van 70 a 80 km/uur over deze weg. Zelfs na de afsluiting probeer den er nog wagens over het fietspad te rijden, ondanks de belemmeringen die er gemaakt zijn. De paaltjes zijn er al 2 keer uitgerukt. Afgelopen week probeerde een bestelbusje over de hindernis te gaan, bij nader inzien durfde hij dit risico niet te nemen. Een 'dame' in een jeep reed echter met grote snelheid over de belemmering heen. Het is niet te hopen dat deze 'dame' zelf kinderen heeft, die het ge vaar lopen dat ze op een fiets pad door een automobilist aangereden worden. Ook ik rijd auto, ook ik moet omrijden (2 tot 5 minuten ex tra), maar pak nu weer sneller de fiets of loop even naar de winkels. Er zijn echter vol doende mensen, die niet gemo toriseerd over de weg gaan. Het is goed om aan de veilig heid van die mensen en kinde ren te denken. Mensen van het Hargplein en misschien ook wel uit Tuin dorp, u zit lekker rustig in uw wijkje, het is moeilijk consta teren wat er zoal gebeurt. Ik hoop dat door deze afsluiting de veiligheid van jonge en ou dere mensen gewaarborgd wordt". Een bewoner. SCHIEDAM - Het gilde der autokrakers was de afgelopen dagen actief aan de Huijs- mansstraat (kleding), Stad houderslaan (gereedschap) en drie keer aan de 's-Graveland- seweg (radiocassetterecorders, slaapzak, hoorn en mobilo foon). Een autobezitter aan het Liszt- plein keek wel heel vreemd op toen hij merkte dat iemand zijn motorkap had gestolen. SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken heeft het college van B&W om een krediet ter waarde van 50.000,- ge vraagd voor het uitvoeren van enkele kleine projecten in het centrum van Schiedam. Bewonersvereniging Schie- dam-Centrum heeft al meer malen bij de gemeente aange drongen op het verbeteren van de woonomgeving in de bin nenstad. De Dienst Gemeente werken heeft zich achter de BVSC geschaard en een plan gemaakt om op vier lokaties de kwaliteit van de woonom geving aan te pakken. Het gaat hierbij om een beweg wijzering van de Nieuwe Buurt door middel van een kleine plattegrond en enkele extra naambordjes, het opscho nen van het zogenaamde 'Gat van Bolmers' aan het Broers- veld (struiken verwijderen, verlichting verbeteren en het plaatsen van een schutting), het treffen van maatregelen om auto's in de Zwaansteeg te weren en het verbeteren van de verkeerssituatie aan de Lange Achterweg en omgeving. Over de nadere uitwerking wordt overleg gepleegd met de BVSC en directe omwonenden. SCHIEDAM - De Wereld winkel Schiedam sluit half februari voor een tijd je de deuren in verband met verbouwingswerk zaamheden. De groeiende belangstelling voor de pro- dukten en een uitbreiding van het assortiment ma ken het noodzakelijk de winkelruimte te vergro ten. Voorafgaand aan de ver bouwing wordt vanaf van een ver houden. De winkel aan de Lange Achterweg 14 is hiervoor geopend op en 13.00 tot 16.00 uur en don derdagavond (koopavond) van 19.00 tot 21.00 uur. topi)tteirüg en tttuis- U/JMUMM ^^gen .WareVocaVWK c 05 tol. voor b.vo 2 soorten .Beige vinyl van ,andeis van Dam 37-45 Schiedam Tel. 010 - 426 61 92 de beste in verf de beste in behang de beste in handenarbeid. ÏHSSOltOfN Bart de Leede wederom Politicus van het Jaar SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 De wedergeboorte van het koffieblik rllUHIvlét. W.SM1I VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDIT1ECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EIND REDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur Bijdorp heeft weer een eigen wijkgebouw SCHIEDAM - Iets meer dan een jaar nadat het oude onderkomen in vlammen was opgegaan, nam Wijk- vereniging Bijdorp afgelopen zaterdag trots haar nieuwe wijkgebouw in gebruik. De officiële openingshan deling werd verricht door burgemeester R. Scheeres. De nieuwe huisvesting is geheel tot stand gekomen door een flinke portie eigen initiatief en zelfwerkzaam heid van de leden van de wijkvereniging. Met behulp van bingo's, de oprichting van een Club van Honderd en andere activiteiten werd een deel van het benodigde geld ingezameld ter aanvulling op de verzeke ringsgelden. Bovendien hebben de verenigingsleden zelf de handen uit de mouwen gestoken bij het doen verrijzen van het nieuwe gebouw aan de Schietbaanstraat 32. s. ■9 ƒ.19,90 vooi ƒ.12.95/

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 3