m KWIJTSCHELDING IS SOMS MOGELIJK GEMEENTELIJKE BELASTINGTARIEVEN MET DRIE PROCENT VERHOOGD GEMEENTERAAD BESPREEKT DEFINITIEVE VOORSTELLEN VOOR REGIOBESTUUR m i Ti tf 1 1 WBm Het kan voorkomen dat u een belasting niet - ook niet door middel van een betalingsregeling - kunt betalen. In dat geval kunt u kwijtschelding aanvragen. Kwijtschelding aanvragen doet u door middel van het indienen van een aanvraagformu lier. Dit aanvraagformulier is verkrijgbaar bij het bureau Finan ciële Administratie van de gemeente Schiedam, Emmastraat 1. Of u ook inderdaad voor kwijtschelding in aanmerking komt hangt af van uw persoonlijke financiële omstandigheden. Hondenbezitters zijn verplicht een aangiftebiljet voor hondenbelasting aan te vragen. De tarieven van de gemeentebelastingen in Schiedam zijn met ingang van het belastingjaar 1993 met drie procent verhoogd ten van de nota van de N v 0penbaar Nutsbe opzichte van het vorig jaar. Dit heeft de gemeenteraad onlangs besloten. De verhoogde bedragen treft u aan in de komende belas- drijf Schiedam Het tarief voor 1993 be tingaanslagen. Net als in voorgaande jaren zullen er in 1993 aanslagen van bijvoorbeeld onroerendezaak-belastingen, rioolrechten d*a*fa/9,45 per maand oftewel 113 40 en hondenbelasting in de bus vallen. Voor onder andere het gebruikers tarief onroerende-zaakbelastingen en de afvalstoffenhef fing geldt een ander percentage. De Rijnmond-gemeenten, waaronder Schiedam, hebben de af gelopen maanden uitgebreid gesproken over nieuwe vormen van overheidsbestuur. De gemeenten hebben daartoe het Overlegorgaan Rijnmondgemeenten (OOR) opgericht. In de nota 'De Inzet' heeft het OOR voorstellen gedaan voor ver nieuwing van het gemeentelijk bestuur en de instelling van een nieuw regiobestuur dat de provincie gaat vervangen. Overzicht belangrijkste tarieven Openbare vergaderingen Ombudscommissie Gemeentelijk Informatiepunt Vragen over huisvesting - Kwijtschelding aanvragen is mogelijk voor de volgende gemeentelijke belastingen: on- roerende-zaakbelastingen, hondenbela sting (voor wat betreft de eerste hond), en afvalstoffenheffing. mSSSm Wie vermogen heeft (zoals in de vorm van een auto, een eigen huis, spaargeld) komt bijna nooit in aanmerking voor kwijtschel ding. Bij het behandelen van uw kwijtscheldings- verzoek wordt onder andere gekeken naar de volgende gegevens: - netto gezinsinkomen (incl. vakantiegeld): - ontvangen huursubsidie of huurgewen- ning; - kale huur; - nominale ziekenfondspremie; - normbedragen voor levensonderhoud. Voor een alleenstaande is het normbedrag voor levensonderhoud per maand 885,--, voor een gezin 1360,- en voor een één oudergezin 1195,--. Huursubsidie of huur- gewenning wordt bij het netto-inkomen op geteld, waarna kale huur, nominale zieken fondspremie en het normbedrag levens onderhoud in mindering worden gebracht. In beginsel kunt u in aanmerking komen voor kwijtschelding als het hiervoor bere kende inkomen per maand gelijk is aan of lager is dan het normbedrag. De normbe dragen worden regelmatig herzien. Als dit inkomen per maand hoger is dan het normbedrag, wordt geen of geen volledige kwijtschelding verleend. In bijzondere ge vallen kan van deze richtlijnen worden afge weken. Het bovenstaande betreft slechts een sa menvatting van de diverse kwijtscheldings- regels. INFORMATIE Voor nadere inlichtingen over de aanslag of over andere heffingsaangelegenheden kunt u van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur terecht bij het bureau Belastingen van de gemeente Schiedam, Emmastraat 1,3111 GA Schiedam, telefoon (010) 4275 319 of 4275 315. Heeft u vragen met betrekking tot de betaling, uitstel van betaling, kwijtschelding en dergelijke van gemeentelijke belastingen dan kunt u con tact opnemen met het bureau Financiële Admi nistratie, telefoon (010) 4275 331 of 4275 332. Correspondentie (graag voorzien van een tele foonnummer waar u overdag bereikbaar bent) kunt u richten aan de chef van de afdeling Fi nanciën, t.a.v. bureau Belastingen, Emmastraat 1,3111 GA Schiedam. De artikelen op deze pagina zijn ter informatie. Er kunnen geen rechten aan worden ontleend. De gemeenteraad heeft onlangs het Milieu beleidsplan vastgesteld. Hierbij is besloten een deel van de kosten van dit plan te dekken uit een verhoging van het tarief af valstoffenheffing. De hogere kosten van de bestaande milieu- en beheerszaken (onder andere huisvuilinzameling) komen ten laste van het gebruikerstarief onroerende-zaak belastingen. Een overzicht van de belangrijkste belas tingtarieven vindt u onder aan deze pagina. ONROERENDE-ZAAKBELASTINGEN De aanslagen onroerende-zaakbelastingen worden sinds vorig jaar door de gemeente zelf verzonden en ingevorderd. Dit betekent dat u zich met vragen over de heffing en de invordering rechtstreeks tot de gemeente kunt wenden (zie onder het kopje "informa tie" op deze pagina). Bij de aanslagen onroerende-zaakbelas tingen wordt onder meer rekening gehou den met verhuizingen. Het tijdig (binnen vier dagen na de verhuizing) melden van uw verhuizing bij het bureau Bevolking voorkomt problemen. U RIOOLRECHTEN U bent rioolrechten verschuldigd als u op 1 januari van het belastingjaar eigenaar bent Met de wijzigingen wordt dan rekening ge houden bij het opleggen van de aanslagen. van een woning of een bedrijfspand met een aansluiting op de gemeentelijke riole ring. Ook bij lozing op open water (dat van de gemeente is) moeten rioolrechten be taald worden. Het tarief bedraagt voor 1993 180,- per aangesloten woning of bedrijf spand. HONDENBELASTING U bent verplicht, indien u een hond (erbij) neemt of in Schiedam komt wonen en een hond heeft, een aangiftebiljet aan te vragen. Zijn er wijzigingen in uw situatie (u heeft bij voorbeeld geen hond meer of u heeft er een hond bijgenomen) dan dient u dit eveneens zelf bij de gemeente te melden. De eventueel te veel betaalde belasting wordt dan terugbetaald. REINIGING Voor het ophalen van huishoudelijke afval stoffen maakt de gemeente kosten. Om deze kosten te dekken wordt onder de naam afvalstoffenheffing een belasting ge heven. De heffing geschiedt door middel per jaar. AANMANING EN DWANGBEVEL Indien u de aanslag niet (op tijd) betaalt, ontvangt u een aanmaning. U heeft dan de gelegenheid alsnog binnen 10 dagen te be talen. De kosten van de aanmaning bedra gen minimaal 10,-. Blijft de betaling na een aanmaning nog uit, dan komt de belastingdeurwaarder bij u aan de deur met een dwangbevel. Het te betalen bedrag wordt dan verhoogd met de dwangbevelkosten van minimaal 50,-. De gemeenten hebben suggesties aan het OOR gedaan om de voorstellen te verbete ren. Veel van deze suggesties zijn overge nomen in de vervolgnota 'De Inzet II'. De af gelopen weken hebben de Schiedamse raadscommissies 'De Inzet II' besproken. Op maandag 1 februari komt het onderwerp in de gemeenteraad aan de orde. Op drie belangrijke punten heeft het OOR de voorstellen aangepast. Zo gebeurt de verdeling van het geld over gemeenten en regio niet meer alleen door het regiobe stuur. Gemeenten en regiobestuur krijgen beide de bevoegdheid om belasting te heffen. Uitgangspunt daarbij is dat de ge middelde financiële lasten voor de inwoners niet zullen stijgen. Veel gemeenten hadden moeite met een automatische overgang van de bevoegd heid om bestemmingsplannen goed te keuren naar het regiobestuur, in geval van projecten die gevolgen hebben voor de hele regio. Het nieuwe voorstel gaat uit van een soort 'streekplan', dat voor een langere periode zekerheid biedt aan regio en ge meenten over grote projecten. Zo kan toch tijdwinst (en dus geldbesparing) worden ge boekt bij grote projecten, zoals bijvoorbeeld tunnels. Heffing 1992 1993 Onroerende-zaakbelastingen per 3000,— vastgestelde waarde - gebruikersbelasting 3,55 6,10 - eigenarenbelasting 7,75 8.00 Rioolrechten per aansluiting 175,00 180,00 Reinigingsrechten - afvalstoffenheffing per maand 7,55 9,45 Hondenbelasting - voor de eerste hond 103,00 106,00 - voor de tweede en volgende hond 206,00 212,00 Ook vonden gemeenten dat tot nu toe te weinig aandacht is gegeven aan de nieuwe rol van de gemeenten. Het OOR-bestuur heeft daarom besloten een aparte werk groep 'Gemeente-nieuwe-stijl' in te stellen. Belangstellenden kunnen de stukken over het OOR inzien in het Gemeentelijk Informatiepunt in het Stadskantoor. OVERLEGORGAAN RIJNMONDGEMEENTEN De komende weken wordt weer een aantal openbare vergaderingen gehouden. In het Ge meentelijk Informatiepunt (hal stadskantoor) en bij bureau voorlichting (4e etage stadskantoor, tel.4275390) kunt u, een week voor de betref fende vergadering, de inhoud van de agenda (met vermelding van tijd en plaats van de verga dering) en vergaderstukken inzien. Op maandag 8 februari vergadert de commissie voor Sociale Vernieuwing. Op dinsdag 16 februari vergadert de commissie inzake Homo en Lesbisch Emancipatiebeleid Op maandag 22 februari vergadert de commis sie voor Cultuur, Gemeentewerken, Stadson twikkeling en Verkeer. Op dinsdag 23 februari vergadert de commissie voor Onderwijs, Sociale Zaken en Emancipatie. Op woensdag 24 februari vergadert de commis sie voor Wonen, Wijk- en Buurtbeheer en Voor lichting. De gemeenteraad vergadert maandag 1 februari Als u klachten heeft over het werk/gedrag van gemeentebestuurders, gemeentelijke instanties en hun ambtenaren (niet politie en openbaar on derwijs, wél O.N.S.) dan kunt u terecht bij de Ombudsco mmissie De Ombudscommissie onderzoekt de klachten en kan aanbevelingen doen om eventuele fouten te herstellen. De commissie behandelt alléén klachten over werk en gedrag. U kunt er dus terecht als u niet correct te woord bent ge staan, onvoldoende of te laat informatie hebt ge kregen of als u denkt dat wetten en voorschrif ten niet goed zijn toegepast en/of uitgevoerd. Klachten over het algemeen beleid van de ge meente (verordeningen, beschikkingen e.d.) kunnen niet door de commissie worden behan deld. De commissie mag zich pas over een klacht buigen als de betreffende bestuurder/instantie/ ambtenaar, waarover de klacht bestaat, de gele genheid krijgt de fout te herstellen. Daarom moet u de klacht, rechtstreeks of via de secreta ris, eerst bij hen indienen. Daarna kunt u uw klacht schriftelijk aan de Ombudscommissie voorleggen. Meer informatie: mw. mr. F. Waardenburg (secretaris Ombudscommissie), Gravelandseweg 567, 3119 XT Schiedam, tel. 4732111tst. 328. Bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag. De Ombudscommissie Postbus 1501 3100 EA Schiedam In het Gemeentelijk Informatiepunt in de hal van het stadskantoor staat/ligt een hoop informatie voor iedere Schiedammer! Er liggen stukken ter inzage zoals: vergaderstukken van de gemeen teraad en de raadscommissies, bouwplannen, stadsvernieuwingsplannen, bestemmingsplan nen en plannen met betrekking tot verkeer, ver voer en milieu. Er staan velerlei folders en bro chures van de rijksoverheid en van de gemeente. Verder zijn de meest recente ge meentelijke nota's, bladen van de politieke partij en en stukken over het OOR te vinden. Ook liggen de Schiedamse huis-aan-huis bladen en het Rotterdams Dagblad klaar om gelezen te worden. Loop gerust eens binnen. Nieuw in het Informatiepunt: Folders/brochures - Milieustation Van Heekstraat. Een brochure met alle wetenswaardigheden van het nieuwe milieustation van het O.N.S. - De januari-agenda van het Passagetheater en theater De Teerstoof - Een passie voor je stad, de Rotterdampas 1993 - Bowls. Een folder over de bowlsmogelijkhe den bij de Dienst Sport en Recreatie - Nieuwsbrief 7 (special) van het ROM-project Rijnmond - Het vragenboek; alles over bijstand 1993. Brochure met antwoorden op de meest ge stelde vragen over de bijstand. Nota's - Reacties op de conceptnota Minderheden - Ontwerp Plan van Aanpak en ontwerp Be- leidsconvenant van het ROM-project Rijn mond In Schiedam kunt u op twee plaatsen terecht voor huisvestingszaken: bij het Bureau Huis vesting voor inschrijving voor een huurwoning, informatie, woonvergunningen enzovoorts, èn bij de chef van de Afdeling Algemene en Burger zaken (ABZ) voor klachten. Sommige woningzoekenden proberen via het wekelijkse klachtenspreekuur van de chef van de afdeling ABZ (bij deze afdeling hoort Bureau Huisvesting) sneller een woning te krijgen. Dat heeft geen nut. De chef van de afdeling ABZ heeft wekelijks een klachtenspreekuur. Zoals de naam al zegt kunt u daar alleen terecht als u klachten heeft over de behandeling bij Bureau Huisvesting. Het spreekuur is elke dinsdag tussen 10.00 en 11.00 uur in kantoorgebouw 's- Graveland, 's-Gravelandseweg 567. Voor dit spreekuur hoeft u geen afspraak te maken. Voor alle vragen over huisvesting in Schiedam moet u bij Bureau Huisvesting zijn. De mede werkers zijn uiteraard bereid uw vragen over het systeem van woonruimteverdeling, urgentie, in schrijving enzovoorts te beantwoorden Voordat u bij Bureau Huisvesting,' s-Gravelandseweg 567, langs gaat moet u eerst een afspraak maken De medewerkers hebben dan voldoen de tijd om u te helpen. Het telefoonnummer is 4732111 Datum: 29 januari 1993 Uitgave: Gemeente Schiedam Redactie: Bureau Voorlichting Tel. 427 53 89

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 3