Nieuw complex Hermes DVS krijgt ook squashbanen Europa festival Koperenkap SC EVERSTEIN Arons beauty sauna en gezondheidscentrum voor zwemmen, sauna en zonnen Sportagenda Boekverkoop bibliotheek Demonstratie biljartles Lunchconcert Lezing voor aquarianen in Stedelijk HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 29 JANUARI 1993 PAGINA 9 SCHIEDAM - Dat de huidige accommodatie van Hermes DVS nodig aan vervanging toe is wordt direct bij het bin nentreden duidelijk. Staand in het portaaltje dat toegang geeft tot de gezellige 'soos' valt een flinke waterdruppel pre cies in de nek. Boven het hoofd blijkt het pla fond van zachtboard doorweekt te zijn. Grote bruine kringen geven aan dat het er niet voor het eerst lekt. Goedena vond, welkom bij Her mes DVS. De huidige opstallen van de zondag tweede klasser date ren uit 1959 toen Hermes DVS de Damlaan had ver ruild voor een stek in het Hargapark. In die 34 jaar is er weliswaar soms iets bijge bouwd, maar het hart van het complex dateert onveran derd van de eind jaren zestig. Hoog tijd om eens iets nieuws te gaan bouwen. Zo als de plannen nu gesmeed zijn moet in april 1994, als Hermes DVS haar 110-jarig bestaan hoopt te vieren, op Harga een spiksplinter nieuw complex te staan ter waarde van zo'n slordige één miljoen gulden inclusief drie squash banen. Al vijf jaar geleden doken bin nen Hermes DVS plannen op om de accommodatie te ver nieuwen. Dat plan verdween echter snel in de ijskast, of lie ver vrieskist, toen duidelijk werd dat de gemeente met de gedachte speelde om de sport velden aan de Hargalaan te of feren voor bedrijfsterreinen. „Er was toen geen honderd procent zekerheid dat we hier in de toekomst konden blijven zitten", zegt Ted Hartman, na mens het bestuur afgevaardig de in de bouwcommissie. „Het was voor ons te onzeker om voor veel geld een nieuw com plex neer te zetten, zonder toekomstgaranties van de ge meente". Een nieuwe opzet van de bestuurlijke structuur van Hermes DVS eiste toen een jaar lang alle aandacht binnen de vereniging op. De drie takken binnen Hermes (cricket, tennis en voetbal) kregen alleen een eigen bijna autonoom bestuur met daar boven een algemeen bestuur bestaande uit vijf leden. Nadat de 'Bende van Zes' haar werk af had werd de nieuwe struc tuur in juni 1992 bekrachtigd door de leden. Inmiddels zag de afdeling economische za ken van de gemeent Schie dam af van het wijzigen van het bestemmingsplan voor de groenstrook langs de Harga laan. „We hebben nu een ze kerheid voor zo'n tien jaar", zegt Hartman. „Dat lijkt kort, maar de gemeente geeft nu eenmaal geen langere garan ties", legt hij zich neer bij het standpunt van de gemeente Schiedam. Derde sporthal Het krijgen van een, overi gens slechts mondelinge, ga rantie, deed Hermes DVS be sluiten een bouwcommissie te installeren. Frans de Mol (voorzitter), Rob Findhammer, Hans van Rhijn, René Prins vormen de bouwcommissie aangevuld met Wim Dijks en Ted Hartman als afgevaardig den van het bestuur. De juist geinstalleerde commissie kon direct de mouwen opstropen toen bekend werd dat de ge meente Schiedam een derde sporthal wilde gaan bouwen. Omdat Hermes zelf ook idee ën had om een indoor-accom- modatie bij het complex te bouwen, zette de bouwcom missie binnen aan maand een plan op om mee te dingen naar de sporthal in samenwer king met handbalvereniging UVG en volleybalvereniging Rijnmond. Het werk bleek achteraf voor niets, want de gemeente en vooral de Sport raad waren tegen de optie van een hal op het complex van Hermes. „De voornaamste kri tiek was de ligging van ons complex en dat het een hal voor heel Schiedam zou moeten worden", weet Ted Hartman nog. Voordat het besluit van het college van B en W viel over de lokatie's van de derde sporthal waren er vele maan den verstreken. René Prins, de financiële man van de bouwcommissie, schat dat er een zo'n acht maanden verlo ren zijn gegaan door de plan nenmakerij rondom de derde sporthal. „Pas toen konden we ons geheel concentreren op de bouw van ons eigen complex", weet Prins. De eerste stap die de commis sie zette was het opstellen van een eisenlijst waaraan het nieuwe complex zou moeten - voldoen. De hoofdpunten zijn dat het een geheel complex moet worden bestaande uit twee verdiepingen. Beneden kleedkamers, boven kantine en bestuurskamers inclusief de 'soos'. In het complex moeten ook drie squashbanen gebouwd worden. Een andere belangrijke wens is dat het nieuwe complex moet grenzen aan het hoofdveld, zodat van uit het clubhuis de verrichtin gen van het eerste voetbalelf tal kan worden gevolgd. De komst van squashbanen zorgt voor een verbreding van het aanbod van sporten aan haar leden. „We willen een brede gezinsrecreatie aanbieden. We willen de belangrijkste vereni ging binnen de Schiedamse recreatie zijn. Vandaar de uit breiding van ons dienstverle ningspakket. In de zomer kunnen onze leden nu tennis sen en cricketten, 's winters bieden we voetbal en squash", ontvouwt Hartman de plannen van Hermes DVS. Eerste paal Het eisenpakket van Hermes DVS inclusief een prijskaartje (maximaal één miljoen gul den) is neergelegd bij twee ar chitecten: M. Treijtel en Pieter Kloprogge, beiden uit Schie dam. Zij hebben tot 15 februa ri de tijd om de woorden en wensen van de bouwcommis sie om te zetten in tekenin gen. Na de presentatie van de tekeningen beslist het alge meen bestuur en de bouwcom missie welke van de architec ten het definitieve ontwerp mag maken. In april 1993 staat een ledenvergadering ge pland waar de leden hun defi nitieve 'ja' moeten uitspreken tegen het technische en finan ciële plan voor de nieuwbouw. Na een voorbereidingsperiode hoopt de bouwcommissie dat in september van dit jaar de eerste paal de grond in kan. In april 1994 moet ten tijden van het 110-jarig bestaan Hermes DVS er weer warmpjes bijzit ten. „Die tijdsplanning lijkt meer dan haalbaar", zegt René Prins. Loterij Het financiële gedeelte van de plannen is opgesteld door René Prins. Het budget voor SCHIEDAM- In dé hoofdbi bliotheek aan de lan^e Haven 131 wordt vrijdag en zaterdag 29 en 30 januari een boekver koop gehouden. De prijzen van de 'waardevolle afdanker tjes' liggen tussen de twee kwartjes en één piek. SCHIEDAM- In dc De Woud- hoek aan het Heijermansplein 35 wordt maandag 1 februari een demonstratieles biljarten gegeven door Jaap Schmitt. Aanvang: 13.00 uur. Opgeven kan telefonisch via nummer 4709555. VLAARDINGEN - Wie zou af en toe niet eens in Frankrijk willen wonen? Dromen we niet allemaal van mooie ge rechten en fonkelende wijnen uit vakantielanden als Italië en Griekenland? In de super markt is veel te koop aan au thentieke ingrediënten. Spe ciaalzaken leveren een keur aan delicatessen, pasta's en buitenlandse kazen. Met wat fantasie kan zelfs de meest onervaren kok(kin) een va kantiemenu op tafel toveren. En toch smaakt het niet zoals tijdens dat gezellige etentje. Ieder land heeft z'n eigen sfeer. De kleding, de muziek en dat extra beetje spanning hoe het zal smaken. Aan de ene kant zijn we sedert Euro pa '92 één, en aan de andere kant zijn er nog zoveel ver schillen. Cultuur en mentali teit, natuur en natuurlijke in grediënten; zij zijn de oorzaak van die specifieke smaak en geur. Gelukkig maar. Eigen lijk willen we het goede van al die verschillende Europese keukens combineren en zo doende een smakelijke Euro keuken creëren. Droom Als het aan P. J. C. Kurvers sr. van specialiteiten restaurant Koperenkap aan de Oostha- venkade 27/28/29 ligt, is dat geen droom, maar werkelijk heid! Als chef-kok is hij al ja ren bezig allerlei gerechten en recepten uit verschillende lan den te proeven, te beoordelen en in zijn receptenboek te no teren. Maar ja, de gast kent Koperenkap als een restau rant dat hoofdzakelijk de Franse kookstijl toepast. Vaste gasten mochten echter al eerder kennismaken met Oos terse en Italiaanse invloeden. Daarnaast werd tijdens de vele party's in Partyhuys Oporto in de afgelopen jaren ervaring opgedaan met thema feesten en bijzondere party's. Zuid-Amerikaans, puur Hol lands, Duitse wijnfeesten..., het is allemaal al eens uitge voerd door het team van Opor to. En wat is er leuker dan dicht bij huis weg te dromen naar een gezellig restaurantje of een temperamentvol Spaanse feestavond? Binnenkort kan het! Restaurant Koperenkap en Partyhuys Oporto staan in 1993 bol van het 'Europa-één- festival'. Er zullen dit jaar aan de Oosthavenkade een achttal avonden worden georgani seerd die garant staan voor lekker eten, gezelligheid en kennismaking met onze Euro pese buren. Een primeur voor Vlaardingen en de regio. We spraken met de heer Kur vers sr. in zijn restaurant tij dens de voorbereiding van onze huwelijksparty. „Neem maar vast een voorproefje", moedigde hij ons aan. Voor ons lag op een bordje een stukje mooi gebraden vlees met een ons onbekende saus. „Een oud Portugees recept, heel toevallig gevonden tij dens de renovatie van ons pand Oporto. Waarschijnlijk door de toenmalige eigenaar meegenomen tijdens één van zijn inkoopreizen naar Portu gal". En of het smaakte? Pro beer het tijdens de Portugees- Spaanse avond. „Portugal ligt ons zeer nabij aan het hart, hoe kan het ook anders met panden die de na men Malaga en Oporto dragen en natuurlijk niet te vergeten onze belendende panden De Vliegende Hollander en Bor deaux", zegt mevrouw H. Kur- vers-Lub, „mijn man is dol op experimenteren' De Portugees-Spaanse avond moet nog even wachten. Als eerste avond start men met de Benelux-landen. „Het hemd is nader dan de rok", merkt Kur vers op. „Deze landen hebben al zoveel mogelijkheden, dat je er zelfs een menukaart mee kan vullen. Tijdens een kort bezoek aan België, afgelopen zomer, is mij dat weer eens duidelijk geworden. Pure ver wennerij en wat een gastvrij heid. En niks geen portie's waar een vergrootglas tot het bestek behoort! Nee, daar kunnen we in Nederland wat van leren!" In mijn ooghoek zie ik me vrouw Kurvers overleggen met één van de vrouwelijke personeelsleden. Een patro- nenboek, stofstalen en een meetlint. Gaat het niet goed met de business? Zit mevrouw in de textiel? „Nee", lacht Kurvers. „We zitten niet in de kleding, en we gaan ook niet naar carnaval, daar is het te druk voor. Maar als je dit soort avonden goed wil doen, moet er in klederdracht ge werkt worden, dus iedereen krijgt een nieuwe garderobe. Sommige zaken huren we, an dere maken we zelf'. Muziek Ook de muziek wordt aange past aan de thema-avonden. Dit is een specialiteit van de heer Hans Tempelaars. Deze ervaren Brabantse horeca-ma- nager heeft al voor heel wat spannende en geslaagde par ty's gezorgd. Al snel gaat het gesprek over allerlei voor het oog onbelang rijke details. Het blijkt echter dat we in het gezelschap zijn van specialisten. „Dit moet je tot in de puntjes' voorberei den", merkt Tempelaars op. En dat er heel wat te regelen valt is, ons inmiddels duide lijk. Naast de Benelux-landen- avond en het Portugees- Spaanse feest komen er ach tereenvolgens een Scandinavi sche avond, een echte Engelse party, een Franse specialitei ten-geniet avond, een Grieks- Turkse, een voorproefje voor een mooie vakantie-avond (in clusief een aantal Griekse mu zikanten), natuurlijk een zon overgoten Bella Italia avond en tot slot een oergezellige Duitse (met Oostenrijkse spe- cialiteiten)avond voor de lief hebber van die onmiskenbare keuken vol mooie vleesge rechten en Duitse bieren. „Voor ieder wat wils", lacht Tempelaars. „En denk erom dat de keukenbrigade het naar de zin heeft. Er is al heel wat afgeproefd". „Misschien is het goed dat ik nog even de gang van zaken van zo'n avond vertel", merkt Kurvers op. „We serveren een- uitgebreid voorgerecht, daar na een soepje, en dan staat er een warm- en koudlopend the ma-buffet gereed. Om alles or delijk te laten verlopen wordt men per tafel uitgenodigd door één van onze gastvrou wen of gastheren. Ieder komt dus voldoende in de gelegen heid te proeven en te genie ten". Naast het eten (en drinken) kan de gast een dansje maken op de tonen van sfeervolle muzikale klanken. Een avond vullend programma daar op de Oosthavenkade. „O ja, dat zouden we haast vergeten", zegt mevrouw Kur vers bij het afscheid. „Iedere gast kan zich laten vereeuwi gen door onze huisportretteur Cesar. Als souvenir, gratis!" We zijn zo onbescheiden naar de prijs te vragen van dit al les. „Ik weet niet of mijn man het goed vindt dat ik dit zo doorgeef', twijfelt mevrouw Kurvers. „Ach wat maakt het ook uit. Het kost 79,- per avond per persoon. „Het beste is als men even mijn man zelf belt, of anders de heer Tempe laars. Zij weten er alles van. Ik heb m'n handen vol aan de aankleding en de costuums!" Europa één, droom of werke lijkheid?? In ieder geval niet voor deze enthousiaste men sen van Koperenkap en Opor to de bouwplannen is nu ge raamd op zo'n één miljoen gulden. Dertig tot veertig pro cent wil Hermes DVS gaan le nen. Van de gemeente krijgen de Hargaparkers ongeveer 135.000 gulden subsidie voor de kleed- en doucheruimten. De overige 500.000 gulden moet worden opgebracht wor den uit eigen middelen, spon soring en acties. Hoe die ver deling precies zal worden wil Prins niet vertellen. Maar dat Hermes DVS ondanks het ja renlange achterstallige onder houd niet beschikt over ton nen eigen middelen bevestigt Prins. Inmiddels brainstormt de bouwcommissie over moge lijke acties om aan geld te ko men. „Maar we ontkomen er niet aan om ook de leden iets te vragen. De nieuwbouw wordt voor en door de leden", aldus Prins. Met een succes volle loterij heeft Hermes DVS ervaring, want het eeuwfeest werd betaald uit de opbrengst van een loterij met duizend lo ten van honderd gulden. „Ver der zijn er.-enkele ludieke ideeën, zoals een openlucht concert op ons complex, een wedstrijd tegen een betaald voetbalvereniging en het ver kopen van onze kennis aan sponsors. Ik ben bijvoorbeeld fysiotherapeut en ik zou mijn kennis kunnen verkopen aan een bedrijf dat net een fitness ruimte heef ingericht voor haar personeel. Het bedrijf kan ons sponsoren en daar voor een stukje kennis of spe cialisme terugkrijgen", noemt Ted Hartman een voorbeeld van één van de plannetjes om geld los te krijgen. Geen zelfwerkzaamheid Opvallend is dat bij de bouw kosten geen rekening wordt gehouden met zelfwerkzaam heid, terwijl veel andere sportverenigingen juist al leen met de fysieke inzet van leden tot een nieuwe accom modatie zijn gekomen. „We laten ons complex geheel door professionals bouwen", zegt René Prins onomwon den. „Niets ten nadele van goedwillende amateurs, maar we willen een groot professio neel complex en dat moet ook op die manier tot stand komen. Al wil ik toch een slag om de arm houden, mo gen we onverlet door de te hoge kosten toch zelf het één en ander doen". Slopen Omdat het sportjaar van Her mes DVS geen zomerstop dan- wel winterstop kent moet de bouw gebeuren tijdens het sei zoen. „We hopen dat we ons complex kunnen blijven ge bruiken tijdens de bouw. We laten ons echter niet van mo gelijke plannen afbrengen door voortijdig al een deel van ons complex te moeten slo pen. De kleedkamers kunnen in elk geval blijven staan en waarschijnlijk ook zeker de keuken en de 'soos', zodat we geen dure tijdelijke ruimte hoeven te huren. Een laatste wens waar tij dens de plannemakerij ook rekening wordt gehouden is het maken van een nieuwe ingang vanaf de Hargalaan. „Dit plan is weliswaar nog prematuur, maar in de toe komst willen we bekijken of we vanaf de Hargalaan osn complex kunnen bereiken. De parkeergelegenheid is daar veel beter en op die manier hoeven onze leden, vooral jeugdleden, 's avonds dan niet meer door het donkere park. Bovendien kunnen we dan onze ingang vanaf de rijksweg zichtbaar maken en dat kan nooit geen kwaad voor de naamsbekendheid van Hermes DVS", besluit Ted Hartman. Bedrijfsgemeenschap houdt open huis Schiedam- Bedrijfsgemeen schap Schiemond aan de Van B erckenrodestraat 6 houdt za terdag 6 februari open huis tussen 11.00 en 16.00 uur. Be langstellenden kunnen dan ondermeer een kijkje nemen op de afdelingen houtbewer king en verpakkingen en in de modeltuin. In het bedrijfs restaurant staat een informa tiestand over sociale werk voorzieningen. Ook wordt er een verloting van BGS meu belen gehouden ten bate van Invaliden Sportvereniging 'De ooievaars'. Het open huis wordt gehou den in het kader van een lan delijke manifestatie naar aan leiding van het TV program^— ma 'TROS Aktua in bedrijf waarin zondag 31 januari de bedrijfstak Sociale Werkvoor zieningen zal worden belicht. SCHIEDAM - Op uitnodiging van aquariumvereniging 'Na tuurgenot in huis' verzorgt de heer G.J. 't Hooft dinsdag 2 fe bruari een dia-lezing voor zo wel beginnende als gevorder de aquarianen. De lezing is vrij toegankelijk en wordt ge houden aan de W.H. Vliegen- straat 70. Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 30 JANUARI 14.30 UUR GRATIS TOEGANG BIJ DE WEDSTRIJD: TER GELEGENHEID VAN HET INGEBRUIK- NEMEN VAN HET NIEUWE HOOFDVELD. NIMCO-TRADING B.V. Telefoon: 010 - 473 1766 DRANKENHANDEL A. HARDEMAN B.V. Telefoon: 010-437 91 21 PAUL BERG OPTIEK Telefoon: 010 - 473 53 84 SCHIEDAM- In de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt woensdag 3 februari een lunchconcert ge geven door Maaike Bom (fluit) en Ted van der Heijdt (piano). Aanvang: 12.30 uur; toegang: gratis. Op het programma staat werk van. Debussy. VLAARDINGEN - Ben en Els Arons vindt u sinds een zeven tal jaren met hun Sauna in de Waalstraat (nummer 60, tele foon 010-4357031 en 4348258). Maar het woord Sauna doet eigenlijk een beetje afbreuk aan wat in dit gezellige pand al lemaal mogelijk is. Daarom de schijnwerper op Sauna Arons. Wie het idee heeft dat sauna, zonnebank en schoonheidsbehandelingen een dure zaak zijn, weggelegd voor lieden met een ruime portemonnee, die moet zeker kennis gaan maken met Ben en Els Arons. „Wij zeggen zelf dat wij een goed sfeertje in de zaak hebben, met leuke mensen te maken hebben en even leuke prijzen hebben", zegt Ben Aronds er zelf van. U kunt in de Waalstraat terecht voor saunagebruik, stoomcabine, infraroodca- bine, bubbelbad en er is een zwembad met een temperatuur van 33° C. In het zwembad is een hardwaterstraal, een jet streamer. Wie dacht dat deze opsomming kom pleet was, heeft het mis. Arons beschikt ook nog over een buitenterras wat is overdekt, rustruimtes, een zonnebank met gezichtsbruiner en een schoonheids salon. Direkt na de entree is de gezellige bar, ook weer met rustruimte. Hier wor den tegen vriendelijke prijzen diverse hapjes en drankjes geserveerd. „Iedere eerste zondag van de maand hebben wij een saunabrunch van 12-17 uur", vertelt Els Arons. Beauty Relax Day „Een dagje vakantie in je eigen buurt", noemen ze het zelf bij Arons. De Beauty Relax Day is een dag waarop je je eens lekker kunt laten verwennen. Naast de gastvrouw staan drie gediplomeerde schoonheidsspecialisten voor u klaar. Na de ontvangst met een kopje koffie of thee is er een wisselend programma met o.a. gebruik van de zonnebank met ge zichtsbruiner, gelaatsbehandeling met masker, sauna totaal, pedicure of mani cure en een massge of Shiatsu (Acu massage table, nieuw). Ook een driegan gen lunch en twee consumpties zijn in begrepen. Daarnaast staan alle facilitei ten van Arons ter beschikking. De bezoe ker kan vooraf kenbaar maken wat de wensen zijn. De Beauty Relax Day wordt iedere maandag gehouden, voor ten hoogste vijftien dames, want men wil aandacht aan u besteden bij Arons! De prijs voor zo'n hele dag genieten is slechts 105,-. Het lijkt ons een leuk kado voor een verjaardag of Sint Nico- laas. Maar misschien wilt u zichzelf eens verwennen met een geschenkbon van Arons. Arons Zwem-Sauna Waalstraat 60 3131 CS Vlaardingen Telefoon 010-4357031 en 4348258 La KNVB voetbal zaterdag: 1 A: Excelsior M. - Rijnsburgse Boys 15.00 2 B: HVO 's Gravenzande SV 14.30 2 B: HBSS SC EverStein 14.30 3 A: Ter Leede - Zwaluwen 14.30 3 A: DVO'32 - De Jodan Boys 14.30 3 B: Deltasport - Smitshoek 14.30 3 B: TOGR - PPSC 14.30 4 A: Hoekse Boys - MVV27 14.30 4 C: GSS - Zuidland 14.30 4 C: Cion - Den Bommel 14.30 KNVB voetbal zondag: 2 A: Fortuna - HMSH 14.00 2 A: VELO Hermes DVS 14.00 2 B: Spartaan'20 - VDL 14.30 3 D: VFC HOV 14.30 3 D: DRZ - SV Ommoord 14.30 4 F: ASB - Excelsior'20 14.00 4 G: DHS Alexandria'66 4 G: SMC - VOC 14.00 4 G: TOGB SW 14.00 RVB voetbal zaterdag: Hfd.kl.A: HSC WK 14.00 Hfd.kl.A: Bernisse GTB 14.30 Hfd.kl.B: Rhoon - TS6 14.30 RVB voetbal zondag: Hfd.kl.A: MSV71 - Tediro 14.30 Hfd.kl.A: Zwarte Pyl - RKW1K 14.30 Hfd.kl.B: Bloemhof - HSC 14.30 Hfd.kl.B: AVS Ursus 14.30 1 A: DEMOS - Vierpolders 14.00 1 B: SVDPW HION 14.30 1 B: Rockanje - Schiedam 14.00 2e kl: Afrik. Boys - Olympus Schiedam 14.30 2e kl: Schiedamse Boys - Bolnes 14.30 Dames voetbal zaterdag: Hfd.kl. A KNVB: HZW - HBSS 14.30 le kl. I.R: SC Botlek - Deltas port 10.30 le kl RVB: Zwaluwen - SDV 11.00 le kl RVB: Animo H. - DVO'32 14.30 2 B RVB: DVO'32 2 - MW'27 10.00 2 B RVB: PPSC - Berkel 2, 14.30 Dames voetbal zondag: 2e kl. I.R: Hermes DVS - West- landia 12.00 le kl RVB: MSV'71 - Bloemhof 2, 11.00 2 A RVB: VFC - Belvedere 12.00 Zaalvoetbal maandag: Hfd. kl: Ursus/Sentges - SC Kra lingen 19.00 (Margriethal) Hfd. kl: Hermes DVS - Neptu- nus 20.00 (Margriethal) Hfd. kl: MSV71 - Spartaan'20 20.30 (Weth. Smithal) Hfd. kl: Rott. Studenten - HBSS 20.30 (Woudesteijn) le kl B: PPSC - WOH 21.00 (Margriethal) le kl B: MW27 - SV Ommoord 19.00 (De Hofstede) le kl B: La Pergola - DRZ 20.30 (Kralingen) le kl B: DJSCR - Groenoord 21.10 (Oostervant) 2e kl C: Hellevoetsluis - RKWIK 19.00 (Hoogvliet) 2e kl C: Drenkwaard Excelsior M. 19.00 (Drenkwaard) 2e kl D: GSS DCMR 20.30 (Margriethal) 2e kl D. WK Schiedam don. 20.30 (Margriethal) 2e kl D: SDV - DVO'32 19.00 (Margriethal) 2e kl D: SW - HWD 22.00 (Mar griethal) Zaalkorfbal zaterdag: 3e kl. O: Oranje Nassau - Spirit 13.45 (Westwijkhal) afd: THOR - ODI 16.00 (Asterlo) Zaalkorfbal zondag: Ov. kl. D: PSV - Vlaardingen 13.40 (Oude Toren) 3e kl. L: Succes - Crescendo 14.15 (Margriethal) afd: USV - Harga 14.00 (Bever- bol) Zaalhandbal dames zondag: Erediv: Hellas - Luk/ UVG 14.00 (Den Haag) 2e div: Quintus - DWS 13.50 (Kwintsheul) 3e div: Verburch - Luk/UVG 2 12.30 (Poeldijk) 3e div: WIK - Bollenstreek 15.30 (Westwijkhal) afd: Hollandiaan - Olympus 2, 11.50 (Westwijkhal) afd: Treffers - HVC 12.30 (Krim pen) afd: DWS 2 - Unitas 11.20 (Mar griethal) Zaalhandbal heren zondag: le div: WIK - PSV 14.10 (West wijkhal) 2e div: DES - DWS 14.20 (Pa- pendrecht) 3e div: Westlandia - Luk/ UVG 14.10 (Naaldwijk) 3e div: HVC - Vires et Cel. 13.40 (Margriethal) afd: Unitas - Oliveo 2, 10.00 (Olympiahal) afd: WIK 2 - Hollandiaan 16.40 (Westwijkhal) Volleybal heren zaterdag: le div B: Rijnmond Sliedrecht sport 14.30 (sportzaal Oost) le kl. B: Spivo 2 - Holy 18.45 (Spijkenisse) le kl. B: Yum - MVC 13.00 (Hoogvliet) 3e kl. F: Krimpen 5 - Shell vrij. 21.30 (Krimpen) Volleybal dames zaterdag: 2e div C: Rijnmond Riva Rijs wijk 17.00 (sportzaal Oost) le kl. A: Smash'66 - MVC vrij. 19.15 (Alblasserdam) 2e kl. D: Holy - Volley Voorne 2, vrij.21.30 (Westwijkhal) 3e kl. D: Sprengekmeij 2 - Shell 19.30 (Zwijndrecht) Basketbal zondag: Schiestreek 2 - Juventus heren 16.30 Juventus - Rowic dames 15.30 (sportzaal Oost) Waterpolo heren: De Walrus - Kempvis zat. 18.40 ('t Keerpunt) VZC - BZC zat. 19.30 ('t Keer punt) Shell - Zeehond zon. 16.00 (Kol pabad) SZC HZ Zian 4, zat. 19.00 Sportfondsenbad) Waterpolo dames: VZC GZC 2, zat. 18.45 (Kolpa bad) Wiekslag 2 - Shell zat. 16.20 (Al blasserdam) Planning nieuwbouw in volle gang i\ Ted Hartman (links) en René Prins, twee leden van de bouw commissie van Hermes DVS, ne men de plannen voor de nieuw bouw nog eens door. HBSS- (Wedstrijdbal geschonken door Herenkapsalon Gerard Collé) HBSS-SPONSORS: Borstels, Kwasten en Gereedschappen Groothandel in Binnen- en Buitenlandse Bieren, Wijnen en Limonade's Opticien, contactlensspecialist Press Service 05496-76525 ADVERTORIAL

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 9