VAN DER WAAL PRESENTEERT VIDEOPRINT.... Klaar terwijl L VAN DER WAAL Paul de Leeuw tweemaal uitverkocht sr Samen met Jan Vos in Passage Theater ORANJE Nu een haar scherpe foto gemaakt van uw VHS of 8mm (j i A/acht Rommelmarkt The making of Apocalypse Now Wordt verwacht Fietscursus en kledingbeurs Expositie in De Wissel Copy voor kerkdiensten natuurlijk bij: I I I I I I I I I I 1FOTO FILM VIDEO HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 FEBRUARI 1993 j- SQHIEDAM - De Schie- damse Theaters presen teren de komende da gen een zeer gevarieerd programma. Liefheb bers van dans, poppen theater, cabaret en reis verhalen; zij komen al len aan bod. De voor stellingen 'Wie plukt mij?' van Paul de Leeuw op dinsdag 2 en woensdag 3 maart zijn beide uitverkocht. Dansgezelschap Reflex voert vrijdag 26 februari een choreo grafie van Valentin Passoni en Peter Zegveld uit in de Grote Zaal van het Passage Theater. Met dit programma geeft Ref lex vorm aan een al langer be staande wens om, naast dans ante, meer theatrale produk- ties uit te brengen. Benaderin gen uit film en theater beïn vloeden de theaterdans en le veren zo een verfrissende bij drage aan meer traditionele choreografie. De choreogra fieën voor deze produktie zijn gemaakt door theatermaker SCHIEDAM - Kluphuis Oost, aan de Galileïstraat 86, biedt zondag 28 februari onderdak aan een rommelmarkt. De rommelmarkt duurt van 11.00 tot 16.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - pnder de titel 'Hearts of Darkness' wordt vrijdag 26 februari een bijzon dere film vertoond in het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12. Het betreft een documen taire over de totstandkoming van het kassucces 'Apocalypse Now' van regisseur Francis Ford Coppola. Terwijl haar man bezig was zijn obsessie na te jagen, film de Eleanor Coppola op de set van 'Apocalypse Now'. Dit leidde vorig jaar, tien jaar na dato, tot het uitbrengen van 'Hearts of Darkness, a Film maker's Apocalypse'. In deze documentaire komt Francis Ford Coppola uitge breid aan woord, maar ook zijn medewerkers. De film is een boeiend verslag van de psychische en fysieke uitput tingsslag, die het maken van 'Apocalypse Now' voor Coppo la was. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. en beeldend kunstenaar Peter Zegveld en de Duitse danser, acteur en schrijver Valentin Passoni. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Poppentheater In Theater de Teerstoof speelt Poppentheater Erica Burger- jon zaterdag 27 februari de kindervoorstelling 'Grim- (m)asjes'. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van vier tot zes jaar. De oppas vertelt het jongetje Tijn wel een uur lang korte sprookjes van Grimm. Het zijn kettingsprookjes, waarbij de gebeurtenissen zich steeds in een andere vorm herhalen. Ze gaan over domheid, luiheid en geluk. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Vesuvia Clous van Mechelen en Etna Vesuvia brengen zaterdag 27 februari hun nieuwste pro gramma 'Go=Gaan' op de planken van het Passage The ater (Grote Zaal). Elders in deze krant kan men een uitge breid interview met beide ar tiesten lezen. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprij zen bedragen 22,-, 19,- en 16,-/CJP en Pas65 krijgen drie gulden korting. Reisverhalen 'De wereld in een rugzak 2' is de titel van het programma, dat Dolf de Vries zaterdag 27 februari presenteert in The ater de Teerstoof. Na zijn toernee met de musi cal 'Funny Girl' is Dolf de Vries weer blij op reis te kun nen gaan. Langs de theaters weliswaar, met de reisverha len en avonturen in de rugzak gepakt. Ook in zijn nieuwe programma vertelt en speelt Dolf de Vries boeiend en geestdriftig wat hij op zijh rei zen in Zuid-Amerika, Oost- en West-Europa en Indonesië be leefde. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Poppenspel Poppentheater Opgepast speelt woensdag 3 maart de kindervoorstelling 'De Zee spiegel' in de Roo Roosenzaal van het Passage Theater. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van acht tot twaalf jaar. Joop dobbert in een bootje op de oceaan. De sirenen zingen en lokken hem naar de bodem van de zee. De zeespiegel breekt open en Joop zinkt die per en dieper. Op de bodem van de zee ontmoet hij Skar- letto. Deze neemt hem mee naar de oude man. De oude man symboliseert alle zee mannen, die - net als hij- door de sirenen worden vastgehou den. Breek de spiegel, zegt de oude man. Joop besluit hem te helpen. Op weg naar de spie gel ontmoet hij de sirene, maar er is geen weg meer te rug. De spiegel moet worden gebroken. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Stuffed Puppet Theatre'The Nightclub', vrijdag 5 maart, Passage Theater; Reinder van der Naait, 'Volg de pijlen', vrijdag 5 en zater dag 6 maart, Theater de Teer stoof; Poppentheater Heksenketel, kindervoorstelling, zaterdag 6 maartTheater de Teerstoof; Deep River Quartet, theater concert, zaterdag 6 maart, Pas sage Theater- Theatergroep De Zwarte Hand, 'Windmolens', woens dag 10 maart, Passage The ater. Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Passage The ater. Telefonisch reserveren is dan ook mogelijk: telefoon Passage Theater 4269563, The ater de Teerstoof 4269455. Voor meer informatie kan men bellen met de administratie van de Schiedamse Theaters, telefoon 4262987 (tijdens kan tooruren). SCHIEDAM - Liefheb bers van het, helaas on langs ter ziele gegane, VPRO-radioprogramma 'Ronflonflon' kunnen zaterdag 27 februari hun hart ophalen in het Passage Theater. Met de broeierige theater voorstelling 'GoGaan' pakken de 'Ronflonflon- ners' Jan Vos en Etna Vesuvia de draad van het populaire radiopro gramma weer op. Jan Vos en Etna Vesuvia zijn exponenten van de 'Wim T. Schippers-school'. Daar heb ben zij elkaar ook ontmoet. „Rond 1985 had ik een eigen band 'Neel' genaamd", vertelt Etna Vesuvia, die bij de bur gerlijke stand staat ingeschre ven als Neel van der Eist. „Die band was behoorlijk succes vol. Met onze new-wave mu ziek schreven we destijds zelfs de allereerste Grote Prijs van Nederland op onze naam. Toen ik een keer onze single ging pluggen bij Jacques Pla- SCHIEDAM - De Internationa le Werkgroep Nieuwland orga niseert fietscursussen voor vrouwen. De lessen worden gegeven op woensdag van 9.30 tot 11.00 uur, donderdag van 18.30 tot 20.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 11.00 uur. Tijdens deze cursus worden naast praktijkgerichte fietslessen ook de verkeersregels doorge nomen. Na een aantal weken wordt een proef afgenomen. Buurthuis Nieuwland zoekt voor deze activiteit een aantal vrijwillige medewerksters, die de fietscursus willen geven. Belangstellenden kunnen zich melden bij migrantenwerkster telefoon Nel Bootsman, 4738671. Vrijdag 26 februari organiseert Buurthuis Nieuwland weer een kleding- en speelgoed beurs, aan de Albardastraat 65. Belangstellenden kunnen tot en met donderdag bellen voor een verkoopnummer. De spullen moeten vrijdag tussen 8.45 en 9.45 uur, ge nummerd en geprijsd, worden ingeleverd. De verkoop vindt plaats tussen 10.00 en 14.00 uur. Twintig procent van de opbrengst is bestemd voor het Foster Parents Plan. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4738671. Jonge Jenever Oranje Vieux Oranje fond van het radioprogramma 'Ronflonflon', vroeg Wim T. Schippers (de man achter tal van VPRO radio- en televisie programma's, red.) of ik zin had om bij het programma te komen. Omdat de band al een beetje ten einde liep, had ik daar wel oren naar". In die periode ontstond ook haar artiestennaam 'Etna Ve suvia', zonder twijfel geïnspi reerd door de vuurrode haar dos van de dame in kwestie. Waldolala Bij 'Ronflonflon' leerde Etna ene Clous (spreek uit 'Kloes') van Mechelen kennen, bij me nigeen beter bekend als Jan Vos. Clous van Mechelen schrijft al vele jaren de mu ziek voor de programma's van Wim T. Schippers. Hij was reeds van de partij bij het spraakmakende programma 'Waldolala', ook toen al als Jan Vos. Het klikte tussen Etna en Jan. Hun liedjes en sketches in Ronflonflon werden zelfs zo populair, dat vanuit het land verzoeken kwamen om te gaan optreden. Zo onstond het eerste programma, getiteld 'Tataboulou', later gevolgd door 'Volle Vaart'. Eigen benen Wim T. Schippers schreef voor beide programma's de tek sten. Met 'Go=Gaan' staan Etna en Clous echter op eigen benen. De meeste teksten zijn nu van eigen hand, hoewel Schippers nog wel een enkele bijdrage heeft geleverd. „Vergeleken met onze vorige programma's heeft 'GoGaan' dan ook minder sketches en meer muziek", stelt Clous van Mechelen. Gebleven zijn wel de typetjes. Bekende figuren als Jan Vos en Toon Balk, zijn in dit programma aangevuld met nieuwkomers als Deef Dendy, Willy en Barbara van Brakel, Jacky Ravensteyn en de Parijse nachtclubzangeres Zinn Zinn. Clous van Mechelen, die z'n oude droom om muzikale clown te worden min of meer verwezenlijkt zag worden, weet niet precies in welk hok je Etna en hij passen. „We zijn beslist geen cabaretiers. Het is niet onze stijl om katten te lo pen uitdelen en namen te noe men. Dat vinden we ver schrikkelijk". „Noem het maar 'dans, zang en voor dracht"', stelt 'zangtrice' Etna voor. Notenkraker 'GoGaan' is een voorstelling, geheel in de traditie van de vroegere VPRO-shows. Onor thodox, soms nogal melig en hier en daar wat grof, waarbij de talloze typetjes in snel treinvaart de revue passeren. De wat schlemielig overko mende neuroot Clous van Me chelen leeft zich duidelijk uit in de muzikale delen van het programma. Hij speelt gitaar en accordeon, maar voelt zich het meest in z'n element op de saxofoon en de piano. Het lied over zwerver Oude Koos is onbetwist het muzikale hoog tepunt van de voorstelling. De muzikale kwaliteiten van Clous van Mechelen zijn trou wens niet onopgemerkt geble ven. Onlangs werd hij door de Nederlandse Toonkunstenaars Bond onderscheiden met de Gouden Notenkraker als waar dering voor zijn gehele oeuvre en vooral de wijze, waarop hij zijn muziek live weet te bren gen. Etna Vesuvia is zeer dominant aanwezig. Met haar lage stem geluid creëert ze een broeien de sfeer. Vooral het levenslied lijkt haar op het struise lijf te zijn geschreven. Met datzelfde lijf steekt ze haar interesse voor het andere geslacht niet onder stoelen of banken. In woord en gebaar maakt ze dui delijk 'dat ze de hete lava uit haar krater kwijt moet'. Dat lijkt haar telkens weer te luk ken, getuige haar dankwoord aan het einde van de voorstel ling, waarin ze het publiek be dankt voor haar 'orgasme'. Of dat ook in Schiedam lukt, kan men zaterdag 27 februari ervaren in het Passage The ater. SCHIEDAM - In oecumenisch Ontmoetingscentrum De Wis sel, aan het Broersveld 30, is tot 14 maart een tentoonstel ling te zien met lithografisch werk en gouaches van Anne- marie van Ulden. Het werk van deze kunstena res en illustratrice heeft voor namelijk een sterk illustratief karakter. Behalve een reeks van zes bloemengouaches en afzonderlijke prenten, is ook een serie van vijf litho's te zien, gecombineerd met hand- gezette teksten uit 'Die Sonet- te an Orpheus' van R.M. Ril- ke. Werk van Van Ulden maakt ook deel uit van de col lectie van de Artoteek in Schiedam. SCHIEDAM - Ondanks eerdere aankondigingen dat de copy voor de ru briek 'Kerkdiensten' met ingang van deze maand uiterlijk dinsdag binnen moet zijn, ontvangt de re dactie van Het Nieuwe Stadsblad de predikbeur ten van een aantal kerkge nootschappen nog steeds te laat. Het adres van de redactie is: Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen. Kom snel bij ons binnen voor een uitgebreide demonstratie PAGINA ZJ Veel variatie in theaterprogrammering Dolf de Vries vertelt en speelt zijn reiservaringen (foto Tet Lage- maat). Repetitiefragment van Dansgezelschap Reflex (foto Hans Gerritsen) De hete lava van Etna Vesuvia Poppentheater Opgepast speelt 'De Zeespiegel' (foto Pascale van den Broeck). SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs per liter 16.95 bij 12 flessen 40 r-f\ per liter I O.OU per liter 16.95 bij 12 flessen 4^ CZf\ per [iter I O.DU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14. Telefoon 4265997. Clous van Mechelen en Neel van der Eist, beiden beter bekend als Jan Vos en Etna Vesuvia. MEM Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders als vermeld, zondag 28 februari. Wij maken de in zenders er op attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerk diensten. Alle andere kerkelijke ak- tiviteiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opgenomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark: 10.00 uur: ds. W. R. van Wie ren, H. Avondmaal. Magnalia Dei kerk, 10.00 uur: ds. A. van der Klauw, Schiedam. 17.00 uur: geen dienst. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. A. Zetten (Vlaardingen. 19.00 uur: avondgebed. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B. K. laan. Geen opgave. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw West- vest 30, 09.30 uur en 16.30 uur ds. C. P. Kleingeld te Alphen. Evangelisch Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. R. E. van den Berg Viering Heilig Avondmaal. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam. Aanvang 10.00 uur: ds. H. W. Hemmes, Oegstgeest. Aanvang 17.00 uur: ds. P. KOLIJN, Krimpen a/d IJssel. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam. Aanvang 10.00 uur: dr. G. de Lang. Bethel-kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam. Aanvang 10.00 uur: dr. A. van Zetten, Vlaardingen. Huize „Thomas", Grieksestraat 18, Rotterdam. Aanvang 10.00 uur: mw. dhr. G. Bruin, Rijswijk. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. J. Josef. 19.00 uur: Avondmuziek. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. N. K. Mos. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB, Westvest 92, 10.30 uur: ds. J. van Rossum (VH), Leidschendam. Leger des Heils, Lange Haven 27. 10.00 uur: Heiligingssamenkomst o.l.v. mevr. maj. J. J. de Heer. 17.00 uur: Gezinsdienst o.l.v. k.k.l. - Zr. I. Bijsterveld en J. S. -Zr. R. Boon m.m.v. Jongsoldaten en korpskadet- ten. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Haven 155a. Openbare lezingen. Gemeente Oud-Mathenesse, zaterdag 17.00 uur, thema: Hoe behoort u God te die nen? Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur, thema: Met Jehova's vere nigde organisatie dienst verrichten. Pinkstergemeente 'Morgenstond', 13.30 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.00 uur: dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. A. F. Kaars. Papendrecht. R.K Parochie St. Jan de Doperkerk, Mgr. v. Nolenslaan 99, Nieuwland. Zaterdag om 17.00 uur: Eucharistie viering met muzikale omlijsting. Voorganger P. L. Klinkenberg o.p. Zondag om 11.00 uur: Gastspreker- Viering met medewerking van het Valeriuskoor. Kinderwoord-eisnt. Voorganger: pater J. Kuhlmann o.p. Tijdens deze viering is er crèche voor de allerkleinsten. Maandag om 19.00 uur: Eucharistieviering. Woensdag om 9.15 uur: Eucharistie viering. Woensdag 19.00 uur: Vesper dienst. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepman singel 3, Schiedam-West, zondag 9.30 uur: Gezongen Eucharistieviering m.m.v. Polyhymnia. Voorganger: pa ter L. KLinkenberg o.p. Vrijdag 9.15 uur: Eucharistieviering. R.K Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Geen opgave. Kapel Huize Frankeland, St. Lidui- nastraat 10. Geen opgave. Parochie van H. Hart van Jezus, Rijnstraat 1. Zondag: 10.00 uur: Hoogmis met koor- en samenzang. Medewerking wordt verleend door het H. Hartkoor. Gezongen zal wor den de Nederlandstalige Markus-mis van F. van der Putt. Voor de kinde ren is er de kindernevendienst. Cele brant bij deze viering is Pastoor F. Kempen. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Eucharistieviering, met samen zang. Zondag 9.45 uur: Eucharistie viering met zang en het Jacobus- koor. Pastor K. Veltman leidt de vie ringen. St. Martinuskerk, Wm. Andriessen- laan, zaterdag 18.30 uur: Eucharistie viering met samenzang. Zondag 8.30 uur: Eucharistieviering zonder zang. Zondag 11.00 uur: Eucharistieviering met zang van het Don Boscokoor (Kinderwoorddienst). Pastor Th. Kool leidt de vieringen. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, zon dag 10.15 uur: Eucharistieviering, voorganger J. Nieuwenhuizen. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Hol der; zaterdag 17.30 uur: Kaderclub 13-17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst 17- 30 jaar; zondag 10.00 uur: Heiligings- dienst. Vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinder opvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swammer- damsingel 27a. Voorgangzondag, 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bijbelstudie, ook kinderbijbelklas sen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel Juliana van Stolbergstraat, zaterdag te 18.30 uur: Eucharistieviering. Voorganger: rp. J. F. de Rooij s.c.j. Zondag te 10.30 uur: ziekenhuis kerkdienst. Voorganger: rp. J. F. de Rooij s.c.j.-r.k.dienst van Woord en Tafel. Muzik. medew. het Nieuw- landkoor o.l.v. H. Lukes. Raad van Kerken, via Radio Schie dam FM-zender 106,7 (ether) en ste reo FM 94.1. Kabelnet Schiedam. Geen opgave. Gereja Kristen Indonesia Neder land, in de Hervormde Opstandings kerk, Burg. H. Gretelaan, Schiedam op de 2e en 4de zondag van de maand om 14.00 uur: zondag: ds. A. H. Leatomu (N+I). Weekenddiensten huisartsen: Voor spoedgevallen telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek: Voor de pe riode 26 februari t/m 4 maart Apo theek C. I. Jansen, Van Swindensin- gel 42. telefoon 4263917. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen tel. 4748959. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, tele foon 4733733, (ook voor afspraken poliklinieken). Bezoektijden algeme ne verpleegafdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamaf- deling/Gynaecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor ei gen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013. Inl. tijdens kantooru ren: maandag, dinsdag en woensdag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invali den en bejaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Waterweg- Noord: Kantoor: Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Uit leen verpleegartikelen: maandag t/m vrijdag 09.00-11.30 uur; Bachplein 588, tel. 4706177. Bereikbaar maan dag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: van maan dag t/m vrijdag 09.00-11.30 uur. Lan ge Haven 145: tel. 4732800. Bereik baar maandag t/m vrijdag van 08.30- 17.00 uur. Westerkade 28: tel.- 4263129. Ouder Kind-zorg bereik baar maandag t/m vrijdag van 08.30- 09.00 uur. Thuiszorg: van 12.00-13.00 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4602611. Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam, Van Swindensingel 40, 3112 RJ Schiedam. Spreekuur van ma. t/m vr. 09.00-13.00 uur (telefo nisch tot 17.00 uur: 4731033); 24-uurs bereikbaarheidsdienst via tel. 4362244. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmolen. Volkstuinencomplex 'Vijfsluizen', telefoon 4713362. Schiedam, Rambrandtlam 71. Tel. 019 -43» 43 74

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 23