Weinig animo voor vrijwilligersmarkt Schilderkunst na ongeval Dit weekeinde Muziek in themadienst Blues in Juijncafé Unieke expositie in Huize Frankeland ORANJE Ballroom in Het Filmhuis Volksdansen Wereldwinkel in Grote Kerk Vlooienmarkt SCHIEDAM - De Vrijwilligersmarkt, die zaterdag 20 maart zou worden gehouden in de Margriethal, gaat niet door. Slechts de helft van het beoogde aantal deelnemers aan de markt heeft zich aangemeld en dat was te weinig. Veel vrijwilligersorganisaties haakten af, omdat het ze aan tijd en menskracht ontbreekt om tijdens de markt goed uit de verf te kunnen komen. De Vrijwilligersmarkt is een initiatief van het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam (SVS). Het doel is potentiële Schiedamse vrijwillig(st)ers in contact te brengen met de organisaties en de verschillende mogelijkheden voor vrij willigerswerk in Schiedam. In december 1991 organiseerde de SVS ook al zo'n markt ter gelegenheid van de Internationale Vrijwilligersdag. Omdat die markt wel een groot succes was, is de SVS nu van plan de Vrijwilligersmarkt te verplaatsen naar de maand december, wederom samenvallend met de Inter nationale Vrijwilligersdag. Overigens is de SVS met ingang van woensdag 10 maart gevestigd op een nieuw adres: Nieuwe Haven 145/147. Ook het telefoonnummer is dan gewijzigd. Het nieuwe num mer is 2730333. SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 5 maart de Au stralische film 'Strictly Ball room' vertoond. De film is ge regisseerd door Baz Luhr- mann en de hoofdrollen wor den vertolkt door Paul Mercu- rio en Tara Morice. De jonge, veebelovende ball- roomdanser Scott Hastings probeert de hoogste regionen te bereiken, daarbij gesteund door zijn fanatieke moeder. Scott wil de PanPacific Grand Prix winnen. Als zoon van een voormalig kampioensechtpaar kan hij ook haast niet anders. Hij heeft echter een creatief trekje en zijn gedurfde uitvoe ring van zelfverzonnen varia ties brengen zijn danspartner Liz tot grote woede. 'Eigen passen' zijn in de ballroom- wereld namelijk streng verbo den. Samen met Fran, het lelijke eèndje van de dansschool, stort Scott zich op de pasodo- ble. De finesses van deze dans druisen echter in tegen ieder ballroom-principe en Scott komt in conflict met Barry Fife, de voorzitter van de al machtige dansfederatie. De filmvoorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - De volksdans groep in Kluphuis Oost heeft plaats voor nieuwe leden. De club komt iedere maan dagavond van 20.00 tot 22.00 uur bij elkaar aan de Galilel- straat 86, waar onder deskun dige leiding allerlei dansen uit onder meer Bulgarije, Joego slavië, Israël en Griekenland geoefend. Zowel mannen als vrouwen kunnen hieraan meedoen. De kosten bedragen zes gulden per maand. Om de sfeer te proeven kan men een keer vrijblijvend meedansen. Voor meer informatie: tele foon 4735435. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 MAART 1993 Naait brengt vrijdag 5 en za terdag 6 maart zijn voorstel ling 'Volg de pijlen' op de planken van De Teerstoof. Reinder van der Naait won met zijn eerste soloprogram ma 'Klapperen met je oren' in 1990 zowel de Wim Sonneveld- prijs als de Publieksprijs in de finale van het Amsterdams Kleinkunst Festival. Zijn nieuwe programma gaat over rookgordijnen, geheimen, be leefdheid, onthullingen, vul kanisme, koninginnedag, yo- goyogo en.... hoe een neus al les verraadt. De voorstellingen beginnen beide dagen om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Poppentheater Zaterdag 6 maart is er weder om poppentheater, maar deze keer voor de jeugd van vier tot acht jaar. Poppentheater Hek senketel speelt in Theater de Teerstoof de kindervoorstel ling 'De Witte Telerant'. Jacob de Raaf komt terug van een lange reis en hij neemt voor Ploek een gouden ei mee. Ploek vindt dat Jacob het ei moet uitbroeden. Na een hoop gekibbel zit Jacob dan toch eindelijk op het ei. En het ei komt uit. Als Jacob had gewe ten wat voor avonturen dit ei allemaal met zich mee zou brengen, dan had hij het rus tig aan de andere kant van de wereld laten liggen. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Theaterconcert In de Grote Zaal van het Pas sage Theater klinkt zaterdag 6 maart een theaterconcert van The Deep River Quartet. The Deep River Quartet heeft in de afgelopen jaren zowel nationaal als internationaal een breed publiek aan zich weten te binden. Niet alleen met hun onverwoestbare jazzy-repertoire, maar zeker ook door hun humoristische presentatie. Dick Rietveld (le tenor), Placido R. Hazel (2e te nor), Walter Byker (bariton en gitaar) en Sybrandus Finck (bas en bascello) zingen knap pe meerstemmige bewerkin gen van wereldberoemde me lodieën als 'Blueberry Hill', 'Into each life some rain must fall' en 'Only You'. The Deep River Quartet wordt begeleid door Joop van Deursen (pia no), Frans Tunderman (con trabas) en Hans Beun (slag werk). Het concert begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen be dragen 25,-, 22,- en 19,- /CJP en Pas65 hebben drie gulden korting. Voorafgaand aan het theater concert van The Deép River Quartet wordt in de Roo Roos enzaal een theaterdiner geser veerd. Men kan om 18.00 uur aan tafel en deelname kost 50,-. Windmolens Theatergroep De Zwarte Hand speelt woensdag 10 maart de kindervoorstelling 'Windmo lens' in de Grote Zaal van het Passage Theater. De voorstel ling is bedoeld voor kinderen vanaf 7 jaar. 'Windmolens' is een mini-mu ziekspektakel over drie zus sen, die er avontuurlijk op uit trekken op zoek naar het be gin van de wind. Met trombo nes in hun kielzog, Spaanse gitaarmuziek in het hoofd, Oudhollandse draaiorgelklan ken op de achtergrond en tap- schoenen aan hun voeten spe len zij een moderne variant op het Don Quichot-verhaal. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB sluit zondag 7 maart de cyclus rond het thema 'Kunst als spiegel van het geloof' af. Dit gebeurt middels een thema- dienst, die om 10.30 uur be gint in het NPB-gebouw, aan de Westvest 90-92. De dienst is opgebouwd uit drie facetten: de (genezende) kracht van muziek, God als oerklank en het leven vieren met muziek. Aan de dienst wordt meegewerkt door het trombonekwartet van studen ten van het Rotterdam Con servatorium. SCHIEDAM - In het Juijncafé aan de Hoofdstraat treedt zon dag 7 maart de Schiedamse formatie Blues Indication op. De band bestaat uit Marco Di- amantatos (zang en gitaar), Jo- han van Zwienen (gitaar), Cor Roosloot (mondharmonica), Rick Bouts (drums) en Rob op 't Ende (basgitaar). Het optre den begint om 16.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Wie zijn huis betreedt, krijgt stellig de indruk dat er overal 'oude meesters' aan de muur hangen. Maar niets is minder waar. De prachtige schilderijen zijn ver vaardigd door de bewo ner zelf, de 67-jarige heer B.H.G. Ronde. De bescheiden Schiedamse amateurschilder is ein delijk uit zijn schulp ge kropen en exposeert voor de eerste keer zijn aquarellen van oud- Schiedam in Huize Frankeland. Tot en met 30 april zijn z'n 'mees terwerken' te bezichti gen. De heer Ronde is het prototy pe van de autodidact, die zich al zijn vaardigheden zelf heeft eigen gemaakt. Nooit heeft hij een teken- of schildercursus gevolgd. „Ik heb de technie ken afgekeken van de schilde rijen in musea. Door die schil derijen en aquarellen goed te bekijken, leerde ik hoe be paalde effecten en resultaten kunnen worden bereikt". Talent is ontegenzeggelijk aanwezig. Al op de lagere school werd zijn tekentalent door de tekenleraar erkend. Het was echter een vervelend ongeval op 16-jarige leeftijd, dat de gaven van de jonge Ronde definitief deed ontlui ken. „Het was in de oorlog, 1942", herinnert de geboren en getogen Schiedammer zich. „Ik was op de fiets een tonnetje heet water gaan ha len bij de waterstoker toen het tonnetje van mijn bagagedra ger viel. Het gloeiend hete wa ter stroomde over mijn voet en ik was gedoemd tot acht weken thuis zitten. In die pe riode ben ik begonnen met te kenen. Later, in 1945, moest ik onderduiken in Groningen, waar ik naast een huisschilder woonde. Met zijn materiaal maakte ik mijn eerste olie verfschilderijen". Koperslagerij De jonge Schiedammer had de smaak te pakken. Hij wilde naar de Academie om later be roepsschilder te worden. Het vroege overlijden van zijn va der doorkruiste echter die plannen. Er moest brood op de plank komen. De jonge Ronde zette de koperslagerij („een kunstnijverheidsbedrijf') van zijn vader voort. Toen het be drijf uiteindelijk moest slui- ten, ging de heer Ronde in loondienst werken en het schilderen kwam voor een groot aantal jaren op een laag pitje te staan. Slechts sproa- disch was hij nog achter de schildersezel te vinden. Maar zo'n tien jaar geleden pakte B.H.G. Ronde de draad weer op. Hij kreeg de tijd en gelegenheid om de schilder kunst weer volop te gaan be oefenen. De onderwerpen van zijn schilderijen liepen uiteen van landschappen tot ware zeeslagen. Hoofdpijn „Ik kreeg echter steeds meer last van hoofdpijn door die olieverf. Daarom besloot ik twee jaar geleden om over te stappen op waterverf. Na ver loop van tijd kreeg ik de tech niek van het aquarelleren door en begon ik, mede door de expositie vorig jaar van werken van Herman Paradies, oude Schiedamse stadsgezich ten te schilderen. Ik kreeg een boekje met oude ansichtkaar ten uit Schiedam en ben die afbeeldingen gaan naschilde- ren Expositie Toen Huize Frankeland eind vorig jaar een oproep plaatste, waarin werd gevraagd om schilderijen van winterland schappen in bruikleen, stond de heer Ronde twee van zijn werken af: een olieverf en een aquarel. Toen ontstond het plan om in Huize Frankeland te exposeren. „Ik had geluk en mag nu een aantal van mijn aquarellen tentoonstellen. Het zijn alle maal stadsgezichten van Schiedam rond de eeuwwisse ling. Toen ik de werken afge lopen maandag ging ophan gen, hoorde ik allerlei gelui den van herkenning bij die ouwetjes in Frankeland", al dus de 67-jarige Schiedam mer, die zijn schilderactivitei ten meer als een soort bezig heidstherapie beschouwt. De werken in Huize Franke land zijn overigens te koop, hoewel de schilder daar niet zoveel van verwacht. "Ach, ik ben en blijf amateur. Hoewel, ik heb al meer verdiend dan Vincent van Gogh in zijn car rière. Die kreeg maar 450 francs voor een schilderij, ter wijl ik ooit via kennissen on verwacht heel aardig verkocht in een klein Duits dorpje". De expositie is tot en met 30 april te bezichtigen in Huize Frankeland, aan de St. Lidui- nastraat 10. Vrijdag 12 maart Passage Theater/Grote Zaal Bavo Galama, De straat, de straat...', solovoorstelling, aanvang 20.15 uur, toegangs prijs 22,-, 19,- en 16,-/CJP en Pas65 drie gulden korting. Theater de Teerstoof, Jeroen van Merwijk, Een AVRO-lid is ook maar een mens', cabaret, aanvang 20.30 uur, toegangs prijs 18,-/CJP en Pas65 f 15,-. Zaterdag 13 maart Theater de Teerstoof, Basera de Clown, solo-circus, voor kinderen van 4 tot 12 jaar, aanvang 14.00 uur, toegangs prijs f 5,-. Theater de Teerstoof, Jeroen van Merwijk, zie vrijdag 12 maart. Woensdag 17 maart Passage Theater/Grote Zaal, Karin Bloemen, 'Karin in con cert', aanvang 20.15 uur, toe gangsprijzen 28,-, 25,- en f 22, /CJP en Pas65 drie gul den korting. Vrijdag 19 maart Theater de Teerstoof, Job Schuring, 'Kangoeroes in Zee land', cabaret, aanvang 20.30 uur, toegangsprijs f 18,-/CJP en Pas65 15,-. Zaterdag 20 maart Theater de Teerstoof, Poppen theater Jacobus Wieman, 'Ta feltje Klap', voor kinderen van 4 tot 7 jaar, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs 5,-. Passage Theater/Grote Zaal, Djazzex Modern Dance Com pany, moderne dans met vier choreografieën van Glenn van der Hoff Neel Verdoorn en Pa trick Delcroix, aanvang 20.15 uur, toegangsprijs 18,-/CJP en Pas65 15,-. Theater de Teerstoof, Job Schuring, zie vrijdag 19 maart. Zondag 21 maart Passage Theater/Grote Zaal, Douglas Reeves, N. O. F.-orgel concert, aanvang 11.00 uur, toegangsprijs f 9,-/N. O. F.-leden f5,-. Kaartverkoop Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Passage The ater. Dan kan men ook telefo nisch reserveren: telefoon Passage Theater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. Voor meer informatie kan men bellen met de admini stratie van de Schiedamse Theaters, telefoon 4262987 (tij dens kantooruren). SCHIEDAM - In verband met een verbouwing is de Wereldwinkel Schiedam twee weken gesloten. De verkoop wordt verplaatst naar de Grote Kerk aan de lange Kerkstraat en wel op de zaterdagen 6 en 13 maart, van 13.00 tot 16.00 uur. Woensdag 17 maart is de Wereldwinkel weer be reikbaar in het eigen pand aan de Lange Achterweg. WATERWEG NOORD - In het Rotterdamse AHOY wordt zondag 7 maart een grootse vlooienmarkt met maar liefst ruim 400 kramen gehouden. Een soort 'schoonmaakfestijn', waarbij de overtollige spullen van de één wellicht een welko me 'prooi' zijn voor de ander. Van particulier tot particulier. De Vlooienmarkt is geopend van 9.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Muziek, cabaret en vooral bij zonder poppenspel voor jong en oud vormen de ingrediënten van het theatermenu, dat het komend weekeinde in Schiedam wordt geser veerd. Bovendien staat deze week weer eens een theaterdiner op de kaart. in de Grote Zaal van het Pas sage Theater speelt zich vrij dag 5 maart een heel bijzonde re poppenvoorstelling af. De Australische acteur/poppen-, speler Neville Tranter, sinds 1978 woonachtig in Nederland, voert met zijn Stuffed Puppet Theatre het poppenspel 'The Nightclub' op. Poppenspel voor volwassenen. Poppenspeler Anthony en zijn vaste partner Zeno (een pop) trekken al sinds jaar en dag langs een circuit van tweede rangs nachtclubs en verveloze music halls. Op het toneel is de poppenspeler de slimme en de pop de domme. In het ech te leven zijn de rollen echter precies omgekeerd. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Cabaret Cabaretier Reinder van der Jonge Jenever Oranje Vieux Oranje Bijzondere voorstellingen in de theaters i Neville Tranter met één van zijn 'stuffed puppets' (foto Erwin Olaf). De heer Ronde bezig met een nieuw aquarel o De heks 'Oei' speelt een belangrijke rol in het poppenspel 'De Witte Telerant'. The Deep River Quartet (foto Han ter Beek). Algemene diensten Weekenddiensten huisartsen: Voor spoedgevallen telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek: Voor de pe riode 5 maart t/m 11 maart Apotheek Kethel, Zwaluwlaan 115, telefoon 4709927. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen tel. 4748959. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, tele foon 4733733, (ook voor afspraken poliklinieken). Bezoektijden algeme ne verpleegafdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamaf- deling/Gynaecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor ei- uur. Weekenddienst informatie: tel. 4602611. Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam, Van Swindensingel 40, 3112 RJ Schiedam. Spreekuur van ma. t/m vr. 09.00-13.00 uur (telefo nisch tot 17.00 uur: 4731033); 24-uurs bereikbaarheidsdienst via tel. 4362244. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmolen. Volkstuinencomplex 'Vijfsluizen', telefoon 4713362. WHI gen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013. Inl. tijdens kantooru ren: maandag, dinsdag en woensdag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invali den en bejaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Waterweg- Noord: Kantoor: Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Uit leen verpleegartikelen: maandag t/m vrijdag 09.00-11.30 uur; Bachplein 588, tel. 4706177. Bereikbaar maan dag t/m vrijdag van 08.30-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: van maan dag t/m vrijdag 09.00-11.30 uur. Lan ge Haven 145: tel. 4732800. Bereik baar maandag t/m vrijdag van 08.30- 17.00 uur. Westerkade 28: tel. 4263129. Ouder Kind-zorg bereik baar maandag t/m vrijdag van 08.30- 09.00 uur. Thuiszorg: van 12.00-13.00 Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders als vermeld, zondag 7 maart. Wij maken de inzen ders er op attent dat deze rubriek al leen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerk diensten. Alle andere kerkelijke ak- tiviteiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opgenomen. Gereformeerde kerk Schiedam: geen opgave. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B. K. laan. zondag 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten, woendag 10 maart 15.00 en 19.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw West- vest 30, 09.30 uur en 16.30 uur ds. C. A. A. Struik. Evangelisch Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: dsr. N. Scheps uit Nijmegen. Zondagslied: gezang 484. Extra collecte Zendings raad. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam. Aanvang 10.00 uur: drs. C. C. A. Melgers, Nieuwer- kerk a/d IJssel. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam. Aanvang 10.00 uur: ds. G. de Lang. Aanvang 17.00 uur: ds. G. H. van Kooten, Delft. Huize „Thomas", Grieksestraat 18, Rotterdam. Aanvang 10.00 uur: ds. H. Onderstal. Bethel-kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam. Aanvang 10.00 uur: hr. G. A. Bruin, Rijswijk. Aanvang 19.00 uur: Avondgebed. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. T. D. van Soest, Rotterdam. Wo. 3 maart, 19.00 uur: Avondgebed. Zo. 7 maart 10.00 uur: ds. N. K. Mos. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. J. Sosef. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB, Westvest 92, 10.30 uur: D. Kos ter, themadienst „Leven als spiegel van het geloof'. Leger des Heils, Lange Haven 27. 10.00 uur: Heiligingssamenkomst o.l.v. mevr. mgj. J. J. de Heer. 17.00 uur: Songs of Praise in de Grote Kerk o.l.v. kapt. D. Krommenhoek m.m.v. 8 zangkoren. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Haven 155a. Openbare lezingen. Gemeente Oud-Mathenesse, zaterdag 17.00 uur, thema: Vertroosting vinden in ver drukking. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur, thema: Dien Jeho va met een blij hart. Pinkstergemeente 'Morgenstond', 13.30 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.00 uur: dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. A. J. Schalkoort, Haaften. R.K. Parochie St. Jan de Doperkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland. Za terdag 6 maart om 17.00 uur: Eucha ristieviering met muzikale omlij sting. Zondag 7 maart om 11.00 uur: Eucharistieviering m.m.v. Groot Ge mengd Koor Laus Deo. Voorganger dit weekend: pater L. Klinkenberg o.p. Maandag 8 maart om 19.00 uur: Eucharistieviering. Woensdag om 9.15 uur: Eucharistieviering. Woens dag 19.00 uur: Vesperdienst. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepman singel 3, Schiedam-West, zondag 9.30 uur: Gezongen Eucharistieviering m.m.v. Visitatie jongerenkoor. Voor ganger: pater L. KLinkenberg o.p. Vrijdag 9.15 uur: Eucharistieviering. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Celebrant: Pastoor P. M. Vismans, predikant: Diaken P. M. Martens. Vrijdag 5 maart: Eerste vrijdag: 19.00 uur gezongen H.Mis. 18.30 uur: Eu charistieviering. 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het heren koor I.H.D. met Gregoriaanse zang). 11.00 uur: Eucharistieviering. Maan dag 8 maart: Openbare Parochiever gadering 20.00 uur: Wilgenburg. Vrij dag 12 maart 19.00 uur: Kruisweg. Kapel Huize Frankeland, St. Lidui- nastraat 10. 9.15 uur: Eucharistievie ring, voorganger pater v.d. Velden m.m.v. het Liduinakoor. Parochie van H. Hart van Jezus., Rijnstraat 1. Zondag: 10.00 uur: Hoogmis met koor- en samenzang Medewerking wordt verleend door het H. Hartkoor. Gezongen zal wor den de 8e Gregoriaanse mis. Voor de kinderen is er de kindernevendienst. Celebrant bij deze viering is deken H. Hofstede sdb. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Viering van Woord en Gebed met samenzang. Voorganger: de heer J. van Vliet. Zondag 9.45 uur: Eucha ristieviering met zang van het Mar- tienerkoor. Pastor K. Veltman leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. Andriessen- laan, zaterdag 18.30 uur: Eucharistie viering met samenzang. Zondag 8.30 uur: Eucharistieviering zonder zang. Pastor K. Veltman leidt de Eucharis tievieringen. Zondag 11.00 uur: Vie ring van Woord en Gebed met zang van St. Jan Baptist. Voorganger: de heer J. van Vliet. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, zon dag 10.15 uur: Eucharistieviering, voorganger L. Wijker. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Hol der; zaterdag 17.30 uur: Kaderclub 13-17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst 17- 30 jaar; zondag 10.00 uur: Heiligings- dienst. Vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinder opvang tot' 14 jaar. Gemeente van Christus, Swammer- damsingel 27a. Voorgangzondag, 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bijbelstudie, ook kinderbijbelklas sen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel Juliana van Stolbergstraat: Geen op gave. Koers een uitzending van de Raad van Kerken, te beluisteren elke zon dagavond van 19,00-20.00 uur via Ra dio Schiedam. Interviews - Meditatie - Nieuws uit de kerken. Op de kabel 96.1, via de ether op 106.7 MHz. Gereja Kristen Indonesia Neder land, in de Hervormde Opstandings kerk, Burg. H. Gretelaan, Schiedam op de 2e en 4e zondag van de maand om 14.00 uur: zondag géén dienst. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs per liter 16.95 bij 12 flessen r* r-/\ per liter I O.OU per liter 16.95 bij 12 flessen -4 CZt\ per liter I O.OU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14. Telefoon 4265997.

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 11