Scenario voor stoelendans bij onderwijsinstellingen CDA: „Opheffen Veranderingen binnen de Schiedamse PvdA Mini-sneeuwpop Inventarisatie van keversoorten Gebit stuk? Huize Brabant in televisieprogramma Spreken is goud Paardetram luidt lente in Educatie wil verhuizen Jongeren slaan hun slag Helderziende waarnemingen Verhuizing No Problem ADB zoekt rondleiders Wijkcentrum De Erker Vrouwelijke ambtenaren Informatie over kraamzorg Wereldgebedsdag over Guatamala CDA-vrouwen en het vervoer INTERNATIONALE VROUWENDAG VERINGMEIER TANDTECHNIEK Luistermuziek in Podium Café Parkeermeters omgebouwd Caribean Party in De Monopole HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 MAART 1993 PAGINA 13 is®!"® SCHIEDAM - De dienst Educatie heeft het sce nario voor een omvang rijke stoelendans ge schreven. Opzet is een ingrijpende herverde ling van gebouwen over diverse onderwij sinstel- lingeh. En passant meldt Educatie dat men ook zelf graag van 'stoel verwisselt'. De dienst wil het Stadskantoor verruilen voor nieuw bouw aan de Hugo de Grootstraat. Met de ge hele operatie is een be drag van ruim drie mil joen gulden gemoeid. Maar berekeningen van de dienst wijzen uit dat de stoelendans uitein delijk een batig saldo van 68.000,- gulden ople vert. De herhuisvesting van scho len en herverdeling van schoolgebouwen wordt een enorme operatie, die per 1 au- SCHIEDAM - Ook het Stadskantoor besteedt maandag 8 maart aan dacht aan de Internationa le Vrouwendag. In De Teerstoof wordt tussen 8.30 em 11.30 uur een bij eenkomst georganiseerd voor vrouwelijke ambtena ren, die hiervoor buitenge woon verlof krijgen. On derwijzend personeel wordt echter uitgesloten van deze maatregel. gustus dit jaar z'n beslag moet krijgen. De omvangrijkste operatie is de wisseltruc, waarbij in één klap dag- en avondscholenge meenschap Mercurius, de Isla mitische basisschool, het ECV en scholengemeenschap Bui ten de Veste nieuwe huisves ting krijgen: het gebouw Ie penlaan 45, nu nog in gebruik bij Mercurius, wordt toebe deeld aan de Islamitische school. Mercurius kan op haar beurt verhuizen naar het ge bouw Burg. Van Haarenlaan 1155, waar de scholengemeen schap Buiten de Veste mo menteel een paar lokalen in gebruik heeft. Gezien de di recte nabijheid van het Dr. Wi- bautplein, zou ook het ECV hier desgewenst wat lokalen kunnen krijgen. De lokalen, die Buiten de Veste moet inle veren, kan het terugkrijgen door nieuwbouw van zes lo kaaleenheden in semi-perma- nente bouw aan de Van Ho- gendorpstraat, schuin tegen over het hoofdgebouw van de scholengemeenschap. Overige voorstellen De Schiedamse vestiging van k.m.b.o.-school Beneden Maas (nu gevestigd in het voor sloop bestemde Brandersstad- gebouw aan de Parkweg/hoek Mgr. Nolenslaan) gaat naar het gebouw Burg. Van Haar enlaan 952, nu nog een dislo- katie van basisschool De Ka meleon/De Harlekino. Het ver lies van deze dislokatie kan worden opgevangen door de bouw van vier semi-perma- nente lokalen bij de hoofdves tiging aan de Thorbeckesin- gel. Ook de Interculturele peuterspeelzaal kan dan mee verhuizen. De r.k. basisschool St. Jozef kan terecht in het door het ECV te verlaten M.C.M. de Groothuis. Hierdoor komt de lokatie aan de Schoolstraat 8 vrij. Twee lokalen van het pand Aleidastraat 71 zijn bestemd als dislokatie voor basisschool Annie M.G. Schmidt. De reste rende lokalen kunnen worden verhuurd aan derden. In het pand van basisschool Het Startblok tenslotte staan vijf lokalen leeg. Twee zijn in ge bruik bij peuterspeelzaal Nieuwland. Het project op vang van neveninstromers ba sisonderwijs (nu nog in de oude Brandersstadschool) zou eveneens twee lokalen in ge bruik kunnen nemen. Eigen huisvesting Ook over de eigen huisvesting heeft de dienst Educatie ste vig nagedacht. Met in het ach terhoofd het succes van de SCHIEDAM - De Stichting Kraamcentrum Maassteden organiseert maandag 8 maart een informatie-avond voor aanstaande ouders. In de Mag- nalia Deikerk, aan de Albarda- straat 67, wordt voorlichting gegeven over allerlei aspecten en voorbeelden van de baby- uitzet en kraamzorg. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - „Hef de advies commissie Sociale Vernieu wing maar op. Het ontbreekt in die commissie aan een beetje bevlogenheid, echt ge loof in veranderingen en aan stekelijk enthousiasme. De kans dat er echt iets uit de bus komt is dan ook klein. Met de opheffing wordt ener gie, tijd en ergernis be spaard". Het CDA heeft duidelijk geen hoge pet op van de Sociale Vernieuwing in Schiedam. Onder de titel 'Tussen droom en werkelijkheid' stelt de re dactie van het CDA-orgaan Fa cetten niet geheel ten onrech te vast dat de adviescommis sie Sociale Vernieuwing, waar van overigens ook CDA-er Ton Seis deel uitmaakt, in ruim een jaar tijd nog helemaal niets heeft bereikt. „Sociale Vernieuwing in Schiedam lijkt een spel dat niet voor toeschouwers is ge maakt en dat wordt gespeeld omdat het nu eenmaal moet (er is immers geld te verdelen) SCHIEDAM - De Jonge Socia listen lijken hun slag binnen de Schiedamse PvdA te heb ben geslagen. Luttele weken nadat de plaatselijke JS-af- deling werd ontbonden, heb ben de meest vooraanstaande jongeren prominente posities binnen het Schiedamse PvdA-bestuur weten te be machtigen. Eerder al werd Menno Siljée benoemd tot se cretaris en het ziet er naar uit dat tijdens de ledenverga dering van dinsdag 9 maart een andere JS-er, Jan-Willem Mennink, tot nieuwe voorzit ter wordt gekozen. Hij volgt de onlangs opgestapte Maar ten Reuderink op, die ook al afkomstig was uit de opgehe ven JS-afdeling. Jan-Willem Mennink (25), die overigens de enige kandidaat is voor het voorzitterschap, is al enige jaren actief binnen de PvdA. In zijn geboorteplaats Woerden was hij afdelingsse cretaris, waarna hij in 1989 lid werd van het afdelingsbestuur van de PvdA-Schiedam en de Jonge Socialisten. Mennink is tevens voorzitter van de jon- gerenwerkgroep van de PvdA- Schiedam. Wanneer Mennink inderdaad wordt gekozen tot nieuwe voorzitter, beschikt Schiedam over het jongste lokale PvdA- bestuur in Nederland. Naast Mennink en Siljée (25) heeft ook de 29-jarige penningmees ter Edwin Westenberg zitting in het bestuur. De al wat oudere 'PvdA-jonge- re' Cor Huijken is benoemd tot nieuwe coördinator van het Schiedamse ombudswerk. Deze functie was vacant, na dat Jan Klijn zich solidair ver klaarde met de opgestapte Maarten Reuderink. De (openbare) ledenvergade ring van de PvdA-Schiedam begint dinsdag om 20.00 uur in de Roo Roosenzaal van het Passage Theater. De vergade ring vindt plaats volgens een nieuw concept. Voor het eerst worden de huishoudelijke en inhuishoudelijke agendapun ten gescheiden behandeld. Programcommissie Overigens blijkt de Schiedam se PvdA-afdeling in vrij hoog aanzien te staan bij de lande lijke partijbonzen. Schiedam is namelijk één van de aange wezen afdelingen, die zich moet gaan bezig houden met het opstellen van een concept verkiezingsprogramma. Hier voor heeft PvdA-Schiedam een programcommissie inge steld, die bestaat uit de wet houders Aad Wiegman en Chris Zijdeveld, fractievoorzit ter Hans Bakker, de raadsle den Gé Brouwer, Yvonne Sil jée en Peter Stadhouders, de bestuursleden Jan-Willem Mennink en Ton de Vos en de afdelingsleden Joop de Jong, Mar Olyslager en Armand van Puyvelde. Het conceptverkiezingspro gramma moet eind juni ge reed zijn. de Dienst Sport en Recreatie (naar sporthal Margriet) ziet Educatie voldoende voorde len, die een vertrek uit het Stadskantoor rechtvaardigen. Nadat de eerste optie Burg. Van Haarenlaan aan Mercuri us werd toegewezen, viel de keuze op een open terrein aan de Hugo de Grootstraat, naast scholengemeenschap Schra venlant. Hier zou een nieuw gebouw moeten verrijzen, dat in oppervlakte overeen komt met een achtklassige basis school. Dit gebouw moet zoda nig van opzet worden dat het geschikt is als onderkomen voor de dienst Educatie en te gelijkertijd zonder ingrijpende kosten een onderwijsbestem- ming kan krijgen. In het nieu we pand kunnen ook de men sen achter het Onderwij svoor- rangsgebied Schiedam wor den ondergebracht. De nieuwbouw vergt een in vestering van ruim tweemil joen gulden, maar daartegeno ver staat het vrijkomen van ruimte in het Stadskantoor, die volgens Educatie kan wor den benut als alternatief na af stoten van het kantoorgebouw aan de 's-Gravelandseweg. Het college van B&W is ge vraagd om een krediet van ƒ3.185721,-. SCHIEDAM - Guatamala staat dit jaar centraal in de Wereld gebedsdag, die vrijdag 5 maart in 180 landen wordt gevierd. Vrouwen spelen een belangrij ke rol in het kerkelijk leven in Guatamala. Zij vormen het grootste percentage kerkgan gers in dit Zuid-Amerikaanse land. Vrouwen zijn ook vaak de rechterhand van de kerke lijk leiders. Zo werken ze als vrijwilligers mee aan program ma's om kinderen in nood op te vangen. De liturgie voor de Wereldge bedsdag is dit jaar dan ook ge schreven door christenvrou wen uit Guatamala. Als thema werd gekozen: 'Helend wer ken door Gods inspiratie'. De Wereldgebedsdag wordt vrijdag 5 maart onder meer gevierd in de dagkapel van de St. Martinuskerk in Schie- dam-Noord. Tijdens de dienst klinkt authentieke muziek uit Guatamala. De viering begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Het CDA-Vrou- wenberaad Schiedam houdt woensdag 10 maart een bij eenkomst in de serie 'Het in dividu in een net van mobili teit'. Mevrouw Agnes van Ar- denne-Van der Hoeven, wet houder van onder meer ver keer en vervoer in Vlaardin- gen, verzorgt een lezing over het vervoer in de regio. De bij eenkomst vindt plaats in het NPB-gebouw aan de Westvest 90-92 en begint om 9.30 uur. De toegang is vrij. met bijdragen uit verschillende landen, waar onder India, Bangladesh, Oeganda, Marokko, Turkije, Indonesië, Nederland. Talkshow Video, dia 's Dans, zang en muziek Kledingshow Hapjes Extra: kinderprogramma Zondag: 7 maart van 14.00-17.00 uur Zaal open: 13.30 uur Toegang: GRATIS Jan van Avennesstraat 32, tel. 010-4267767 zonder een sprankel inspiratie en durf. Per slot zijn we nog niet veel verder gekomen dan het bekijken en omdraaien van de lijst van suggesties, die alweer ruim twee jaar op tafel ligt", aldus de CDA-scriben- ten. De Christen-Democraten con cluderen dat de leden van de Adviescommissie niet op één lijn zitten. „De enkele initia tieven om echt op weg te gaan naar een andere cultuur, blij ken niet in het schema te pas sen, zijn te ambitieus en wor den tot behapbare en nie- mand-kwaad-doende fenome nen gereduceerd. De indruk ontstaat dat SV gezien wordt als het in opdracht verrichten van een job, waarbij je pro beert de indruk te wekken als of er hard gewerkt wordt, ter wijl iedereen echter beter weet. Dat betekent dat er maar één verstandige daad mogelijk is: de commissie op heffen", aldus de redactie van CD A-Facetten. SCHIEDAM - Tijdens de we kelijkse bijeenkomst van de spirituele vereniging Harmo- nia verzorgt de heer Harry Woerst donderdagavond 4 maart helderziende waarne mingen. De avond begint om 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland, aan het Dr. Wi- bautplein 165. De toegangs prijs bedraagt 7,50. SCHIEDAM - Donald en Maarten presenteren respec tievelijk dinsdag en donder dag weer een jamsessie in het Podium Café. De aanvang is beide dagen om 21.00 uur. Zaterdag 6 maart treedt de Rotterdamse zanger/muzikant Einar Been op aan de Lange Haven 28. Einar heeft onlangs een CD uitgebracht met een, tiental Nederlandstalige num mers. Het merendeel schreef hij zelf, twee covers heeft hij laten vertalen door de Schie damse kunstenaar Bram Uil. Zijn optreden in het Podium Café begint om 22.30 uur. Zondag 2 maart treedt 'The Two Chord Genius' op. Achter deze artiestennaam gaat de Schiedamse Marieke Olij schuil. De 22-jarige singer- /songwriter beschikt, ondanks haar jonge leeftijd, over een ruime ervaring als zangeres. Ze brengt voornamelijk eigen werk ten gehore: engelstalige luisterliedjes, waarbij ze zich zelf begeleidt op akoestische gitaar. Het optreden begint om 21.30 uur. De toegang is gratis. WATERWEG NOORD - De In- sektenwerkgroep van de KNNV afdeling Waterweg- Noord is op zoek naar vrijwil ligers, die willen helpen bij het inventariseren van kevers in deze regio. Om belangstel lenden te informeren, wordt donderdag 4 maart een lezing over de verschillende kever soorten gehouden in Natuur- centrum De Boshoek in Schie dam. De Insektenwerkgroep heeft onder meer tot doel het volle dig in kaart brengen van de hier voorkomende insekten. Dag- en nachtvlinders worden al jaren intensief geïnventari seerd, in tegenstelling tot an dere insekten-orden als libel len, hommels, zweefvliegen en kevers. Toch is het van belang ook de aanwezigheid van deze insek- tensoorten vast te leggen. Deze gegevens spelen onder meer een rol bij het bepalen van het aanleg- en beheerbe- leid van de plantsoenendien sten. Om eventuele belangstellen den te informeren over de ke ver, wordt donderdag 4 maart een dialezing over dit insekt gehouden. De heer B. van Vondel is coleopteroloog (ke verspecialist). Hij zal het één en ander vertellen over de le venswijzen, biotopen en het voedsel van de kever. Ook legt hij de verschillen tussen de di verse keverfamilies, 'zoals kniptorren en lieveheersbees tjes, uit. De lezing vindt plaats in Na- tuurcentrum De Boshoek, aan de Churchillweg 52 in Schie- dam-Noord. Aanvang 20.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Alle par keermeters in Schiedam, zowël de individuele als de centrale, worden de ko mende twee weken omge bouwd als gevolg van de tariefstijging voor het be taald parkeren. De par keerbelasting is verdub beld van één kwartje naar twee kwartjes per kwar tier. Zaterdag 20 maart moeten alle parkeerme ters zijn aangepast. SCHIEDAM - Het televisie programma 'De Nationale Ideeënbus' van RTL4 zendt zondag 7 maart een special uit over milieuvriendelijk fo tograferen. In deze uitzen ding speelt de Schiedamse fo tospeciaalzaak Huize Bra bant, gevestigd in de Hof van Spaland, een belangrijke rol. Begin februari werden de op namen gemaakt in de winkel van de heer Krijger. Aanleiding voor de televisie opnamen is dat Huize Brabant zich als één van de eerste foto printshops in Nederland 'Green Foto Shop' mocht noe men. Dit houdt in dat Huize Brabant bij het ontwikkelen van fotorolletjes volledig her bruikbare grondstoffen ge bruikt. Het ontwikkelen van foto's is een milieubelastend proces, waarbij aggressieve chemi sche produkten als kleuront- wikkelaar en bleekfixeer wor den gebruikt. Deze stoffen worden na gebruik naar een afvalverwerker vervoerd, waar het spul meestal wordt ver brand. Dit heeft echter nare consequenties voor het milieu. Door laboratorium Van Vlo drop in Bergen op Zoom is een recycling-systeem ontwik keld, dat ook in de kleinere foto-printshops toepasbaar is. De speciaal ontwikkelde che micaliën worden door Van Vlodrop na gebruik weer te ruggenomen en in de eigen fa briek gerecycled. Huize Bra bant was enkele maanden ge leden één der eerste fotoza ken, die het systeem ging ge bruiken, waarna het zich 'Green Foto Shop' mocht noe men. Voor RTL4 reden om in het programma 'De Nationale Ideeënbus' aandacht aan de Schiedamse fotohandel te be steden. Het programma wordt zondag 7 maart, vanaf 17.00 uur, uitgezonden. SCHIEDAM - In Party House De Monopole aan de Hoog straat wordt zaterdag 6 maart een Caribean Party georgani seerd. Het feest staat voorna melijk in het teken van Aruba, met culinaire lekkernijen en muziek van de Arubaanse for matie Pegasaya. Gastheer Carlo Broekhuizen, sinds oktober vorig jaar de nieuwe eigenaar van het par tycentrum, is van plan meer van dergelijke thema-avonden te gaan organiseren. „Ik denk hierbij aan bijvoorbeeld een Country Western-avond, een Tiroler-avond en een gourmet-dansant. Er bestaat een grote behoefte aan dit soort avonden". Toegangskaarten voor de Cari bean Party zijn uitsluitend in de voorverkoop verkrijgbaar bij De Mönopole. Ze kosten 25,-. SCHIEDAM - Leer/werkpro ject No Problem is de komen de twee maanden gevestigd aan de Schoolstraat 3, omdat het eigen onderkomen aan de Passage 6 een grondige ver bouwing ondergaat. De activiteiten van No Pro blem gaan gewoon door, al leen op andere lokaties. Het open spreekuur op de dins dag- en donderdagmiddag vindt plaats aan de School straat. Voor meer informatie kan men bellen met Michèle Fraikin en Marieke Gels, te lefoon 4730770. SCHIEDAM - Op initiatief van het Anti-Diskriminatie Buro Schiedam is van 15 tot en met 27 maart in de Grote Kerk de expositie 'Wit over Zwart' te bezichtigen. De expositie toont 200 jaar beeldvorming door blanken over zwarten. Het ADB zoekt mensen, die groepen willen rondleiden in deze tentoonstelling. De rond leiders krijgen een korte trai ning, die is gericht op zowel de inhoud van de tentoonstel ling als op het rondleiden. Er wordt rekening gehouden met specifieke wensen van de rondleiders met betrekking tot tijden en groepen. Ook mensen, die een eigen groep willen rondleiden, kunnen aan de training deelnemen. Belangstellenden kunnen zich wenden tot het Anti-Diskrimi natie Buro Schiedam, aan de Van Swindensingel 40 (tele foon 4264406). Op dit terrein naast scholengemeenschap Schravenlant wil de Dienst Educatie graag haar eigen onder komen gerealiseerd zien. SCHIEDAM - Behoudens een vorstperiode van drie dagen hebben we dit seizoen eigenlijk weinig van de winter gemerkt. Tot het afgelo pen weekeinde zowaar nog een beetje sneeuw naar beneden kwam vallen. Niet al teveel helaas, het was precies genoeg voor het vervaar digen van een sneeuwpop van een halve meter hoogte. En daarmee was alle sneeuw uit de tuin verbruikt. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak SCHIEDAM - De motorisch gehandicapte kinderen van de Adriaan Stichting in Rotterdam kunnen sinds kort gebruik maken van electro- nische spraakapparatuur. De apparatuur, ter waarde van 15.000,-, is onlangs geschonken door de Schiedamse Stichting De Molenwiek. Stichting De Molenwiek, die al eerder van zich deed spreken met ac ties voor het goede doel, startte ruim een jaar geleden de actie 'Spre ken is goud'. Via een 24-uurs dartmarathon, een zwemzeskamp, een biljarttoernooi, een modderbadfeest, een zaalvoetbaltoernooi en een 12-uurs dartmarathon voor dames wist de organisatie het hoge be drag van vijftienduizend gulden bijeen te krijgen. Waarbij de hulp van Darting Maeslant uit Maasland niet onvermeld mag blijven. SCHIEDAM - Hoewel de maand maart zijn staart nog weieens wil roeren, gaan we toch weer langzaam richting lente. De scholen vieren deze week hun voorjaarsvakantie, hetgeen gewoonteqetrouw wordt ooae- luisterd door de vakantie-activiteiten van Buro Jeugdland. Openbare basisschool Het Startblok maakte van de laatste schooldag vorige week vrijdag een waar lente feest. Met toneelstukjes, liedjes en dansjes - alle gebaseerd op het thema 'reizen' - hielden de kinderen elkaar bezig. Buiten stond voor de groepen 1 tot en met 8 een heuse paardetram klaar voor een rondritie door de omgeving van de school. i

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 13