Arbeid centraal tijdens Internationale Vrouwendag MET HET OOG OP UW UITERLIJK L Paul Berg Stickercampagne tegen J ongewenst reclamedrukwerk Ladder glazenwasser mag de tuin niet in U wilt 'm in 't groot zien? Jaco en Sprokkel: bazig en eenkennig HUISARTSEN GROEP Waterval Maandag 8 maart in Passage Theater SVO even elders Songs of Praise Woongeriefonderzoek in Gerstakker Autodiefstal Snelheids controle Lichtmast T breekt af HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 MAART 1993 SCHIEDAM - In de week van 19 tot en met 25 februari Geboren: Joëllo D. G. z.v. Ro denberg-van Rossen; Moréno z.v. Verwaal-Klaasse; Johanna M. d.v. Bezuijen-Verhoef; Kimberley R. d.v. Kluin-Kete- laar; Ali z.v. Kiziloglu-Kizilo- glu; Marcella d.v. Faltas-Frei- gang; Rosita d.v. Tuinstra-van den Bosch; Ilona d.v. De Koo- ter-Otter; Stuart J. z.v. Willis- Wiegman; Smaïl z.v. El Jafou- fi-El Jafoufi; Patrick z.v. Kos- ten-Ploegman; Lisa S. d.v. La- pré-den Hartog; Anneloes d.v. Van Tilburg-Kuijpers; Mat- thijs A. z.v. Waringa-van Leeu wen; Denise d.v. Volkman-van Diejen; Youri z.v. Volkman van Diejen; Romy P. d.v. Van 'Noort-Klarholz; Michael z.v. Van Leeuwen-Kolff; Kimberly B. d.v. Poldervaart-Van Osta. Ondertrouwd: R. E. van Vliet 22 jr. en M. I. Landburg 25 jr.; S. E. de Deugd 29 jr. en S. Mastenbroek 26 jr.; A. L. Ha- gane 23 jr. en L. van der Hul 24 jr.; P. de Kaper 26 jr. en K. de Kort 23 jr.; P. Louis 27 jr. en B. A. J. van Deventer 26 jr.; A. M. Rijnsburger 28 jr. en E. W. A. Spruit 25 jr.; A. Wester man 33 jr. en B. A. H. van Triet 24 jr. Gehuwd: R. M. M. op ten Berg 31 jr. en M. E. B. Veldhoven 28 jr.; J. W. Ramos 25 jr. en M. Delgado Bartolomeu 20 jr.; A. A. Bouterse 31 jr. en V. Collins Morris 29 jr. Overleden: J. M. den Hond, vr., 37 jr., geh. gew. met G. Verwaal; D. S. van 't Wout, vr., 73 jr., geh. gew. met J. A. van Schajik; C. J. op den Brouw, man, 74 jr.; T. M. van den Berg, vr., 90 jr., geh. gew. met G. Schuitemaker; H. van der Kooi, man, 72 jr.; M. van der Ster, man, 72 jr.; D. A. Hen- driksen, man, 100 jr.; H. Adema, man, 62 jr.; J. Steens, vr., 93 jr., geh. gew. met C. de Jong; J. A. Ham, man, 86 jr.; A. Hoogendijk, vr., 88 jr., geh. gew. met J. H. Kouwenhoven; W. van Tilborg, man, 65 jr.; M. Schot, vr., 72 jr., geh. gew. met W. G. Mulder; H. Krol, man, 78 jr.; M. P. Legerstee, vr., 69 jr., geh. gew. met D. C. van Oort; A. G. H. Smits, vr., 82 jr., geh. gew. met A. van der Waals. SCHIEDAM - Een losgeraakte slang van een draaiende was machine veroorzaakte maan dagmiddag rond 14.15 uur een heuse waterval, die vanuit de keuken van een bovenwoning via twee balkons omlaag viel. SCHIEDAM - De Stich ting Schiedamse Vrou wenemancipatie Organi saties SVO is in verband met werkzaamheden aan het eigen onderkomen aan het Broersveld, tijde lijk verhuisd naar het kantoor van het COS, aan de Passage 16. De SVO is daarom tot eind maart telefonisch te bereiken via nummer 4263331. Wanneer men het eigen telefoonnummer van de SVO belt, krijgt men een antwoordapparaat, waar op een bericht kan wor den achtergelaten. SCHIEDAM - 'Vrouwen sterk in elk soort werk!' luidt dit jaar het thema van de Internationale Vrouwendag, die maan dag 8 maart wordt ge houden. In Schiedam vindt de jaarlijkse hap pening plaats in het Passage Theater. Een werkgroep heeft zich de afgelopen weken bezig gehouden met het sa menstellen van een pro gramma. Opmerkelijk is dat deze keer - in te genstelling tot vorig jaar - geen speciale acti viteiten op het pro gramma staan om ook etnische vrouwen naar de Vrouwendag te lok ken. De relatie vrouw-arbeid staat dit jaar centraal tijdens de In ternationale Vrouwendag. Ook in Schiedam wordt specifieke aandacht geschonken aan dit thema. „Werk staat centraal in elk vrouwenleven. Of je nu als vrijwilligster actief bent, huis houden en gezin runt of be taald werk verricht: vrouwen zijn op alle terreinen actief', meent Marianne Klop, de emancipatiewerkster van de Stichting Schiedamse Vrou wenemancipatie Organisaties SVO. In deze organisatie zijn sinds kort het Vrouwenont moetingscentrum Barrika. het voormalige SVO en de Stich ting Vrouwen Vormingswerk samengegaan. De wereldwijde vrouwendag speelt zich in Schiedam af in het Passage Theater. Om 13.00 uur wordt het programma geo pend door Marianne Klop, waarna het PvdA-raadslid Noor Samkalden een inleiding houdt met als titel 'Vrouwen en (hun) werk'. Vervolgens legt huisarts Clara Peeters een verband tussen 'vrouwen, werk en gezondheid'. Workshops Daarna kunnen de bezoek sters kiezen; öf naar de film 'Het sterke geslacht', waarin het vrouwenwerk op het plat teland in Nepal, Burkino Faso en Nederland wórdt vergele ken, of deelnemen aan één van de twee workshops ('vrou wen en arbeid' of 'vrouwen en hun kwaliteiten'). In de eerste workshop wordt ingegaan op de huidige werkkring van de deelneemsters en de reden van hun keuze daarvoor. De tweede workshop gaat in op de individuele kwaliteiten en hoe de vrouw deze kan gebrui- Paul Berg bepaalt op vakkundige wijze de sterkte van uw bril. Maar 't oog wil méér! Daarom heeft Paul Berg voor u een nieuwe collectie monturen uitgezocht. Van modern tot klassiek en in iedere prijsklasse. Loop morgen bij Paul Berg binnen en geef uw ogen de kost! SCHIEDAM - Op initiatief van het Leger des Heils wordt zon-j dag 7 maart een grote 'Songa of Praise' manifestatie gehou-j den in de Grote of St. Jans3 kerk. Aan de manifestatie nemert acht koren met in totaal zo'q driehonderd zangeres en zan-: geressen deel uit Schiedam en omgeving deel. Tesamen vor men ze één groot koor. Deze 'Songs of Praise' is eerj vervolg op een soortgelijk eve-j nement, dat vorig jaar voloii het eerst, maar met veel spc-i ces, werd gehouden. Medewerj king wordt deze keer verleert q door het muziekkorps van het Leger des Heils uit Vlaardin-; gen, organist André Verwoerd en ds. F. Oberman uit Capeile aan de IJssel. De manifestatie begint orrï 17.00 uur en de toegang is gra>j tis. ken in de dagelijkse werk zaamheden. Voorts exposeert het Centrum voor Ontwikkelingssamenwer king Waterweg-Noord (COS) een collage over plattelands vrouwen in de derde wereld. Ali Kuijper-Nap, docente vrou wengeschiedenis, verzorgt om 15.30 uur een voordrachtstuk je, getiteld 'Tante Julia', over een oudere, doch zeer actieve vrouw. Een half uur later wordt het middagprogramma afgesloten met een borrel, mu zikaal ondersteund door zan geres Paula Magnus. Rond 18.00 uur staat een koud buf fet klaar. Wie wil blijven eten, moet zich echter vantevoren aanmelden bij de Stichting SVO (telefoon 4263331). De kosten bedragen 12,50. Avondprogramma Om 20.00 uur wordt het avondprogramma geopend met muziek, verzorgd door de dames van de NCVB afdeling Kethel. Een half uur later vindt het culturele hoogtepunt van de Schiedamse Vrouwen dag plaats: een optreden van theatervrouw Natascha Ema- nuels, die haar interpretatie geeft van de legendarische Billie Holiday. De Internatio nale Vrouwendag wordt beslo ten met dans en muziek. Deelname aan het programma van de Internationale Vrou wendag is gratis (met uitzon dering van de maaltijd). Uiter aard is er ook kinderopvang geregeld: kinderen van 0 tot 4 jaar worden tussen 13.00 en 17.30 uur gratis beziggehouden bij de Stichting COS, aan de Passage 16 (recht tegenover het Passage Theater). SCHIEDAM - De Vrou wen Advies Commissie voor de Woningbouw (VAC) heeft in maart vo rig jaar een woongerie fonderzoek uitgevoerd in Plan Gerstakker in Het Nieuwe Stadsblad De volledige SieMatic collectie onder één dak in 18 verschillende prijsgroepen. De SieMatic keukenstudio! Mozartlaan 334, Maassluis, 01899-20.200/20.209 Spaland-West. Uit het onderzoek blijkt dat de bewoners niet unaniem lovend zijn over hun woningen, die worden gehuurd van Woning bouwvereniging Schie dam. Het onderzoek betrof 63 socia le huurwoningen in gestapel de bouw, waarvan negen bene denwoningen. Het gaat om drie verschillende woningty pen: type B met vier kamers op de begane grond, type C met vier kamers op de verdie pingen en type D met drie ka mers op de verdiepingen. De belangrijkste klacht lijkt het ruimtegebrek in alle wo ningtypen. Het gebrek aan bergruimte wordt zelfs nij pend genoemd, terwijl men voorts slecht te spreken is over de afmetingen van de en tree en de slaapkamers. Kritiek is er ook op de lokatie van de keuken achterin de woonkamer, evenals op het gebrek aan berg- en plaat singsruimte voor apparatuur. Voorts zijn er problemen met de ventilatie. Niet alleen in de keuken overigens, ook in de rest van het huis, waar sprake is van vochtklachten. Verder blijken deuren slecht te slui- Jaco SCHIEDAM - Aan het Heijer- mansplein werd eind vorige week een groene Opel, met kenteken GR-41-PR, gestolen. SCHIEDAM - Dierentehuis Hargahoeve introduceert deze week twee honden met een gebruiksaanwijzing: de bazige Tervuerense herder Jaco en de eenkennige Chow- Chow Sprokkel. Bij een juiste aanpak zijn beide honden echter heel goed handelbaar. Daarom zoekt Hargahoeve graag nieuwe woonruimte voor hen. Jaco is een Tervuerense Her der van 6,5 jaar oud. Deze reu is zwart/bruin van kleur. Jaco werd bij Hargahoeve bin nengebracht als afstandshond, omdat zijn bazin niet meer voor hem kon zorgen. Hij is een zeer dominante hond, die beslist probeert de baas te spelen. Met katten en andere huisdieren kan Jaco niet goed opschieten en verder is hij - net zoals de meeste herders - erg waaks. Buiten is Jaco echter een leu ke, speelse hond, die graag stoeit met balletjes en stok ken. Met teven kan hij door gaans goed opschieten. Jaco is een hond voor iemand, dié niet bang voor hem is. Hij wordt het liefst geplaatst bij iemand, die alleen is, vooral zonder kinderen. Wie wil het met hem proberen? Sprokkel is een anderhalf jaar oude kruising Chow-Chow- reu, bruin/zwart van kleur. Sprokkel is weliswaar een kruising, maar hij heeft volle dig het karakter van een echte Chow-Chow. Hij is bijzonder eenkennig en eigenzinnig en wenst zich aan slechts één persoon te hechten. De hond kwam bij Hargahoeve binnen, omdat zijn baasjes de hele dag werkten en het zielig vonden dat hij zo vaak alleen moest zijn. Sprokkel zit nu al enkele we ken in het dierentehuis, maar is nog steeds zeer argwanend tegen bijna iedereen. Toch is hij erg lief voor kinderen en kan hij vrij goed opschieten met andere honden en katten. Wie geeft Sprokkel een nieu we kans? Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan de Sportlaan 2 (telefoon 4714151). De ope ningstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. ten en hier en daar zelfs krom te trekken. De VAC adviseert dan ook plaatsing van ventila- tieroosters. Serres Klachten zijn er voorts over het uitzicht, dat wordt belem merd omdat de woningen pal tegenover elkaar zijn ge bouwd. Ook over het feit dat de balkons zijn vervangen door serres is men niet te spreken. De serres zijn te koud, veroorzaken tocht en maken de woonkamer te don ker. Bovendien bieden de ser res geen vluchtweg in geval van brand. De warmwatervoorziening via een combiketel is verre van ideaal. Bovendien staat de luidruchtige combiketel onge lukkig opgesteld, midden in de woning. Geluidsisolatie lijkt hier geen overbodige luxe. Dat geldt tevens voor de rest van de woning, die door het merendeel van de bewo ners als 'zeer gehorig' wordt bestempeld. Ook de geluiden uit het trappenhuis en het dichtslaan van de voordeur en benedenberging zijn storend. Zeer slechts te spreken is men over de wijze, waarop de por tieken worden schoongehou- den. Trappen en vloeren wor den onvoldoende, tegels en ra men zelfs helemaal niet schoongemaakt. Verder vin den veel bewoners het verve lend dat zij niet zelf de ramen aan de buitenkant van hun woning kunnen wassen. Hier voor is de hulp van een gla zenwasser onontbeerlijk, ware het niet dat de bewoners van de benedenwoningen geen ladder in hun tuin willen. Infrastructuur Tenslotte moet er nog het één en ander gebeuren aan de in frastructuur. De parkeermoge- lijkheden zijn onvoldoende evenals de verkeersveiligheid voor fietsers en voetgangers. Het aanbod van openbaar ver voer is te laag en er is drin gend behoefte aan een buurt- winkel. Al zou men het na deze op somming van klachten niet zeggen, toch zegt bijna twee derde van de ondervraagde bewoners de woningen van goede kwaliteit te vinden. Slechts vier mensen gaven een negatieve beoordeling. SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen vrijdagochtend tus sen 9.30 en 11.30 uur een snel heidscontrole gehouden aan de Burg. Van Haarenlaan. Er werden 48 processen-verbaal uitgeschreven en de hoogst gemeten snelheid was 80 km/uur. SCHIEDAM - Schiedam heeft zich aangesloten bij een lan delijke campagne om onge- adresseerd reclamemateriaal uit de brievenbussen te we ren. De campagne is een ini tiatief van de Stichting Stuurgroep Reclame, in sa menwerking met de Vereni ging Nederlandse Gemeen ten. Het actiewapen is een sticker. Door de sticker met de tekst 'Nee, ik wil geen ongeadres- seerd reclamedrukwerk en ja, ik wil wel huis-aan-huisbla- den' op de brievenbus te plak ken, kan de Schiedammer voortaan de wekelijkse hoe veelheid folders en ander re clamemateriaal weigeren. Wanneer men ondanks de aanwezigheid van de sticker toch reclamedrukwerk in de bus krijgt, kan men zich hier over schriftelijk beklagen bij de afzender of verspreider. Deze heeft dan vier weken de tijd om de klacht te beant woorden. Als de klacht niet naar wens wordt afgehandeld, kan de klager zich wenden tot de Reclame Code Commissie, die het toezicht op deze cam pagne houdt. De Schiedamse actie werd af gelopen vrijdag ingeluid door milieuwethouder Bart de Lee de. Hij plakte de sticker de monstratief op zijn brieven bus. „Eén van de voornaamste redenen voor de introductie Met ingang van 1 maart 1993 zijn de navolgende huisartsen een samenwerkingsverband aangegaan in een Smetanalaan 26, R. de Beerenbroecklaan 16, Swammerdamsingel 7, Liduinastraat 21, O. v. Noortstraat 4b, najaar '93: De Velden 63 Pruimengaarde 23, Tuinlaan 38, tel. 471.22.65 tel. 470.98.73 tel. 426.85.16 tel. 426.83.57 tel. 471.02.19 tel. 470.48.42 tel. 426.68.98 Tijdens afwezigheid van uw eigen huisarts kunt u zich, bij voorkeur tussen 8.00 en 10.00 uur 's morgens, wenden tot één van bovenstaande vervangers voor afspraken, (herhalings-)recepten of huisbezoeken. Voor de avond- en weekenddienst regeling kunt u zich laten informeren via de Boodschappendienst tel. 420.66.11. Medio maart kunt u bij uw huisarts een brochure verkrijgen met uitgebreidere informatie. van de stickers is het milieu aspect", legde De Leede uit. „Ieder huishouden ontvang' gemiddeld 18 kilo reclar drukwerk per jaar. In Schil dam leven een kleine vijftiel?6 duizend huishoudens, dus rs ken maar uit. Uiteindelijk z^ de stickerregeling erto moeten leiden dat er minder drukwerk wordt geproc. ceerd, waardoor de afvalbef zal afnemen". Overigens bestaat de stiel in twee versies. Behalve eerdergenoemde, bestaat er,'5' ook een sticker met de tekst ij 'Nee, ik wil geen ongeadre seerd reclamedrukwerk nee, ik wil geen huis-aan-huf^k„ bladen'. Wethouder De Leede kops voor de eerste sticker. „Na.-.? tuurlijk, het zou toch niet vegftfi standig zijn om de huis-aaUS* huisbladen te weren. In eerste plaats weet je dan meL@ wat er in je stad gebeurt éft'in bovendien mis je dan alle ge meentelijke informatie. Nee, huis-aan-huisbladen blijven:., welkom". Toch realiseert de gemeente zich dat deze actie tevens na1'* delen kent. Want ook gemeeri^'. telijk drukwerk, dat niet is gè-1 adresseerd, zal niet worden/ bezorgd bij mensen, die via der- sticker aangeven daarop gesaV prijs te stellen. De verwacht ting is dat dit binnenkort éöy tot problemen kan leiden ijtfs het kader van de rampenvoor-" lichting. Het alternatief om alle informatie voortaan ali1 naam te gaan verzenden, heeft.:' uiteraard flinke financiële ge-, volgen voor de gemeente. )2É De stickers zijn gratis vél** krijgbaar bij de volgend^ adressen: het Gemeentelij^* Informatiepunt in de hal vajr het Stadskantoor, alle bibliö- theekfilialen, Buro Burgerza'1' ken en de Infotheek van dé?- Sociale Dienst (beide aan dé 's-Gravelandseweg 567), Gé-j meentelijk Woningbeheer' (Noordvest 18) en de NU«S O.N.S. (Van Heekstraat 15). SCHIEDAM - Aan de Dg*, Brauwweg stortte zaterdag-, ochtend rond 9.30 uur spon taan een lantaarnpaal ter aar-,, de. De lichtmast viel op het' wegdek, maar richtte geen schade aan. Vermoed wordt dat de paal is geveld door een. oude breuk. Het Openbaar Nutsbedrijf heeft direct de electra afgesloten. J* OPTIEK GEEFT UW OGEN DE AANDACHT DIE ZIJ VERDIENEN! Mgr. Nolenslaan 418 Schiedam Tel: 010-473 53 84 OPTICIENS OPTOMETRISTEN CONTACTLENSSPECIALISTEN A.N.V.O. I ii 1 i j* t i .li i UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN SCHIEDAM KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon 010-4344022 Telefax 010-4602727 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdagmiddag 16.30 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdagmiddag 16.30 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFD REDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandagavond op het kantoor UITGAVE: Sijthoff Pers b.v./ Drij. v.d. Drift b.v. Koopmansstraat 9, Rijswijk 070-3190944 Postbus 16050 2500 AA Den Haag SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur Sprokkel - <2 i Wethouder Bart de Leede plakt de juiste sticker op zijn brievenbus. E. M. S. Klein, M. Kiinkum, C. P. A. Kortekaas, P. H. Nijkamp. L. Osterholt, A. M. Walezijnska. F. W. Wuister,

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 3