MILIEU-VRIENDELIJK TUINIEREN VUUR 60 PLUSSERS GEMEENTE LET DP LEERPLICHT 11 Het nieuwe tuinseizoen staat weer voor de deur. Sinds een aantal jaren geeft de Hoofdafde ling Groenvoorziening en Natuur stukjes grond van 40 m2 uit. Deze stukjes zijn bedoeld voor 60-plussers die het leuk vinden om In een groep en op een milieu vriendelijke wijze te tuinieren. VEERTIG M2 SAMENWERKING Sinds de invoering van de nieuwe maatregelen om de overlast van hondepoep terug te dringen is het gebruik van de hondetoiletten toegenomen. De Dienst Gemeentewerken maakt de toiletten daarom fre quenter schoon dan aanvankelijk was gepland. Ook zijn er sinds enige tijd vier nieuwe hondetoiletten bij gekomen. Verspreid over heel Schiedam zijn er inmiddels zestien aangelegd. >A u iiÊT 1 VOORLICHTINGSCAMPAGNE Gemeenten zijn verplicht toezicht te houden op de naleving van de leerplichtwet. Binnen de Dienst Educatie is daartoe een ambtenaar leerplichtzaken werkzaam die ook de functie van schoolmaatschap- pelijk werker bekleedt. PREVENTIE VERLOF Openbare vergaderingen Wijkteams bij Woningbeheer Ongewenst reclamedrukwerk Gemeentelijk Informatiepunt •4 - few»»! inimmm De gemeente hecht veel waarde aan de educatieve en sociale aspecten, die met deze vorm van vrijetijdsbesteding gepaard kunnen gaan. Zo kunnen de ouderen tij dens een Open Dag informatie geven aan anderen en vinden er diverse gezamenlijke activiteiten plaats. Hoewel er veel belang stelling bestaat voor het tuinieren voor ou deren is nog een aantal tuintjes op de com plexen "Vijfsluizen" en "Landvreugd" beschikbaar. Het milieuvriendelijk tuinieren is bedoeld voor 60-plussers uit de gemeente Schie dam. Zij kunnen tegen geringe vergoeding een tuintje krijgen van 40 m2. Daar staat tegenover dat de gemeente voor begelei ding zorgt en in de wintermaanden winter cursussen organiseert. Bovendien wordt de grond voor aanvang van het tuinseizoen gefreesd en voorzien van organische mest. Naast de leeftijd zijn aan het tuinieren voor ouderen nog een aantal andere voorwaar den verbonden. Zoals bekend, heeft de ge meente Schiedam het gebruik van kunst mest en bestrijdingsmiddelen in het openbaar groen geminimaliseerd. Zij streeft er naar om het onderhoud van het groen zo milieuvriendelijk mogelijk uit te voeren. Het bovenstaande geldt ook voor de tuincomplexen. Het is dus de bedoeling dat het tuinieren zonder gebruik van bestrij dingsmiddelen en kunstmest wordt uitge voerd. Ook is het niet toegestaan om tuinhuisjes e.d. te plaatsen Naast het milieuvriende lijke aspect wordt veel waarde gehecht aan samenwerking, bijvoorbeeld het snoeien van de boomgaard, het organiseren van een Open Dag en het gezamenlijk onder houden van het complex. Heeft u belangstelling voor het tuinieren voor 60-plussers, geef u dan snel op bij: Dienst Gemeentewerken, Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur, t.a.v. Marcel Scheefhals, Emmastraat I, 3111 GA Schiedam, telefoon: 010 - 4275521. Honden mogen alleen loslopen in de 15 losloopgebieden. HONDEN GEBRUIKEN VAKER TOILET Groente uit eigen tuin! Vorig jaar mei hebben de gemeente en het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam een eerste aanzet gegeven om de overlast van hondepoep en loslopende honden terug te dringen. Veel Schiedammers, zowel hon- debezitters als niet-hondebezitters, hadden begrip voor de maatregelen. Er kwam echter ook kritiek van hondebezitters. Daarom zijn de gemeente en het ONS met een aantal hondebezitters om de tafel gaan zitten. Door de hondebezitters werd onder meer gevraagd het aantal losloopgebieden uit te breiden. In september is het College van B W, in samenspraak met de Raadscom missie voor Algemene en Economische Zaken, hiermee accoord gegaan. Het aan vankelijke aantal van vijf losloopgebieden in Schiedam werd uitgebreid naar vijftien. Ook werd besloten toe te staan dat aange lijnde honden hun behoefte in ruig struikge was doen. Aanvankelijk werd goed de hand gehouden aan de nieuwe regels, maar de laatste tijd komen er weer meer klachten over honde poep op straat en loslopende honden. Reden om een tweede voorlichtingscam pagne van start te laten gaan. Hierin wordt ook gewezen op de eventuele nadelen en verplichtingen die het aanschaffen en houden van een hond met zich meebrengt. Bij deze voorlichting werken de gemeente en het ONS nauw samen met de honden sportvereniging "Brandersstad", de Dieren bescherming Schiedam, het dierenasiel "Hargahoeve" en verscheidene hondebezit ters. In de voorlichting zal worden inge speeld op een televisieserie over de op voeding van honden die eind maart van start gaat. Verder wordt onder meer ge dacht aan het houden van informatie- De ambtenaar leerplichtzaken controleert of alle leerplichtige kinderen die in de ge meente wonen ook daadwerkelijk een school bezoeken. De schooldirectie heeft de plicht hem te informeren over ongeoor loofd schoolverzuim. De leerplichtambte naar is bevoegd om tegen ouders die hun kinderen zonder toestemming van school houden proces-verbaal op te maken. De rechter kan in die gevallen een forse boete opleggen. Meestal zoekt de leerplicht ambtenaar in overleg met de betrokkenen naar een andere oplossing. In uitzonder lijke gevallen is vrijstelling van de leerplicht mogelijk. De ouders dienen hiertoe een aanvraag in bij de leerplichtambtenaar. Bij de beslissings-procedure spelen de school arts en eventueel een psycholoog/ pedagoog ook een rol. De ambtenaar leerplichtzaken is ook schoolmaatschappelijk werker. De school directie of de ouders stellen hem op de hoogte van problemen die zouden kunnen leiden tot schoolverzuim. De leerplichtamb Dooi schc tenaar heeft dus ook een preventieve taak. or gesprekken te voeren met de ouders, ïooldirectie en de leerlingen probeert hij dé gesignaleerde problemen op te lossen. Als het nodig is kan hij daarbij hulp inscha kelen van verscheidene hulpverlenings instellingen. Verlof buiten schoolvakanties wordt in de meeste gevallen door de schooldirectie ge regeld. Hiervoor zijn speciale regels opge steld. Als het om verlof gaat van meer dan tien dagen moet de ambtenaar leerplicht zaken zich hierover buigen. Alleen in zeer bijzondere omstandigheden geeft hij hier voor groen licht. Voor meer informatie kan contact opgeno men worden met Bureau Onderwijskundige Zaken van de Dienst Educatie: tel. 4275408. avonden over het aanschaffen en trainen van honden. Daarnaast zullen alle geregi streerde hondebezitters door de gemeente benaderd worden met een overzicht van de in Schiedam aanwezige hondetoiletten en losloopgebieden. Voor het terugdringen van de hondepoep- overlast op straat is de medewerking van hondebezitters essentieel. De gemeente en het ONS zijn blij dat al vele hondebezit ters zich aan de regels houden. Zij vervul len tenslotte een voorbeeldfunctie voor de hondebezitters die dat nog niet doen. De volgende regels gelden voor honden en hun baasjes: 1. Honden moeten aan de riem op alle wegen en plaatsen die voor het publiek toegankelijk zijn in de gemeente, met uit zondering van speciaal aangewezen los loopgebieden. Deze losloopgebieden zijn: stuk grasveld in Beatrixpark, zijde Parkweg groenstrook langs Westfrankelandsedijk groenstrook langs Hargalaan nog niet bebouwd terrein Spaland-Oost strook langs dijklichaam, ten noorden van de tennishal Kethelhage gebied Westfrankelandsedijk achter zwembad Zuid verlengde deel van de Vlaardingerdijk aan de overzijde van de Burgemeester van Haarenlaan gebied onder aan de Vlaardingerdijk rondom de oude begraafplaats gebied onder de rijksweg langs de Schie van Nieuwpoort- weg tot aan het spoor wegviaduct gebied rondom grote vijver Harga sportpark gebied aan het einde van de Parkweg tot aan de spoorbaan achter in het Beatrixpark gebied rond de Zoomweg richting tennispark Kethelhage wandelgebied (onverhard) tussen Harreweg en Groeneweg voormalige sportvelden Langeboogert (Ursus) grasveld achter "Z-flat" Sibeliusplein 2. Voor honden verboden plaatsen zijn alle speelpleinen bij scholen speeltuinen speelplaatsen trapveldjes speelweiden, dat wil zeggen alle voor publiek toegankelijke grasvelden 3. Elke hondebezitter is verplicht ervoor te zorgen dat trottoirs, voetgangersgebie den en andere gedeelten van de weg die (ook) door voetgangers worden gebruikt niet door zijn hond verontreinigd worden. Dit geldt ook voor groenstroken; wel mag de aangelijnde hond zijn behoefte doen in het ruige struikgewas. 4. Elke hondebezitter moet, wanneer hij met zijn hond op de weg komt, een middel bij zich hebben om de uitwerpselen op te ruimen. Dit kan een poepzakje zijn, maar bijvoorbeeld ook een gewoon zakje of een schepje. Natuurlijk kan de hond ook gebruik maken van één van de 16 hondetoiletten die in de stad zijn aangelegd. Deze hondetoiletten liggen op de volgende plaatsen: Overschiesestraat t.h.v. Overschiese Dwarsstraat Jan Oudegeeststraat Buys Ballotsingel Lorentzstraat Marconiweg Galvanistraat Boomgaardstraat Plantage t.h.v. Tuinlaan 149 Plantage t.h.v. Tuinlaan 59 Vlaardingerdijk t.h.v. Stricklede Park Stricklede zijde R.K. Begraafplaats Bart Verhallenplein Park Woudhoek Fietspad Noordrand-Woudhoek Havendljk t.h.v. Portugaalsestraat Westerkade/Stadhouderslaan Volkspark/Rubenslaan Zamenhofstraat t.h.v. Morsestraat De komende weken wordt weer een aantal openbare vergaderingen gehouden. In het Gemeentelijk Informatiepunt (hal Stadskan toor) kunt u, een week voor de betreffende vergadering, de inhoud van de agenda (met vermelding van tijd en plaats van de vergade ring) en vergaderstukken inzien. Op ma. 8 maart vergadert de commissie voor Algemene en Economische Zaken. Op dl. 9 maart vergadert de commissie voor Welzijn, Sport, Volksgezondheid en Milieu. Op wo. 10 maart vergadert de commissie voor Financiën,' Bedrijven, Personeel en Or ganisatie. Op ma. 15 maart vergadert de commissie inzake Homo en Lesbisch Emancipatiebe leid. Op ma. 22 maart vergadert de commissie voor Sociale Vernieuwing De Gemeenteraad vergadert op ma. 15 maart. Gemeentelijk Woningbeheer is op 1 maart van start gegaan met wijkteams. Zowel voor het melden van onderhoudsklachten, woon1 maatschappelijke klachten als voor informa tie over verhuizingen, huursubsidie e.d. kunnen alle huurders terecht bij hun eigen wijkteam. Vanaf 1 maart zijn de wijkteams direct bereikbaar op een eigen telefoonnum mer: Wijkteam Binnenstad-Oost: 40 905-11 Wijkteam Schiedam West-Zuid: 40 905 22 Wijkteam Nieuwland West: 40 905 33 Wijkteam Nieuwland Midden-Zuid: 40 905 44 Wijkteam Nieuwland Midden-Noord: 40 905 55 Wijkteam Nieuwland Oost: 40 905 66 Wijkteam Groenoord-Kethel: 40 905 77 Wijkteam Woudhoek-Spaland: 40 905 88 leder wijkteam bestaat uit een administratief beheerder, een technisch beheerder en een sociaal beheerder. Ook de huismeester maakt onderdeel uit van het wijkteam. De wijkteams werken vanuit het kantoorpand van het Gemeentelijk Woningbeheer aan de Noordvest 18. De huismeesters blijven uiteraard werkzaam in hun eigen complex. Voor vragen en klachten kunt u de wijkteams bereiken op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur. Elke dag worden grote stapels reclamedruk werk (folders e.d.) verspreid die ongelezen in de oud-papier bak verdwijnen. Om iets tegen deze verspilling te doen is deze week een landelijke campagne tegen ongeadresseerd reclamemateriaal van start gegaan. Ook Schiedam doet aan deze actie mee. Iedere Schiedammer kan bij de gemeente een stic-, ker afhalen die bedoeld is om op de brieven bus te plakken. Op de sticker staat vermeld dat er geen ongeadresseerd reclamemateri aal in de brievenbus mag worden gedaan. Er kan gekozen worden uit twee stickers. Een met de tekst: "géén ongeadresseerd ré clamedrukwerk, wél huis-aan-huis bladen", en een met de tekst: "géén ongeadresseerd reclamedrukwerk, géén huis-aan-huis bladen". Indien u voor de laatste sticker kiest, moet u er wel rekening mee houden dat u allerlei gemeentelijk nieuws dat in de huis-aan-huisbladen staat, niet meer zult ontvangen. U kunt de sticker op de volgende plaatsen af halen: - Gemeentelijk Informatiepunt (in de hal van het Stadskantoor); - alle filialen van de Bibliotheek; - Afdeling Burgerzaken ('s Gravelandseweg 567); - Gemeentelijk Woningbeheer (Noordvest 18); - N.V. O.N.S. (Van Heekstraat 15). Het Gemeentelijk Informatiepunt in de hal van het Stadskantoor biedt veel informatie voor iedere Schiedammer! Ter inzage liggen: vergaderstukken van de gemeenteraad en de raadscommissies, bouwplannen, bestem mingsplannen en plannen voor verkeer, ver voer en milieu. jïr staan velerlei folders en brochures varrde rijksoverheid en van de ge meente. Verder zijn de meest recente ge meentelijke nota's, bladen van de politieke partijen en stukken over het OOR te vinden. Ook liggen de Schiedamse huis-aan-huis bladen en het Rotterdams Dagblad klaar om gelezen te worden. Loop gerust eens binnen. Nieuw in het Informatiepunt: Folders/brochures - "Klein chemisch afval, waar moet dat heen?" (Een folder van het Openbaar Nutsbedrijf over wat klein chemisch afval is en waar u het kwijt kunt.) - "Smog en uw gezondheid." - "Belastingwijzer." - "Zelf uw aangiftebiljet invullen." Ouders die hun leerplichtinge kinderen thuis houden lopen kans een proces-verbaal te krijgen. Datum: Uitgave: Redactie: Foto's: 3 maart 1993 Gemeente Schiedam Bureau Voorlichting Tel. 427 53 89 Jan van der Ploeg e.a. -

Het Nieuwe Stadsblad | 1993 | | pagina 5